Star Wars' maakt van Europa atoom-slagveld Voetbalbond lapte alle regels aan zijn laars Bush geen garantie plaatsing gekregen Weer VS en EG geen stap dichter bij elkaar Technische haalbaarheid enige voorwaarde voor SDI AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS IEUWSOVERZICHT ODO 't'ononannnbuitenland DONDERDAG 27 JUN11985 BUITENLAND Indonesische generaal voor rechter GETUIGENIS TIJDENS HEIZELONDERZOEK Ook bier en schoenen genoemd als doelwit Washington Canada erkent falend controlebeleid Spionage via uitlening bibliotheek Nederlander op Kreta veroordeeld Trouw-journalist weer vrij Parijs en Bonn eens over Eureka Franse generaal ongedeerd bij aanslag Zon en maan I Hoogwater Scheepsberichten Wat is uw gulden waard? T21 PAGINA 4 Van ome correspondent WASHINGTON - VS- minister van Defensie Weinberger geeft toe dat de bouw van een Amerikaans ruimte schild tegen vijande lijke atoomraketten (SDI of 'Star Wars') de kans vergroot dat een nucleaire oorlog tus sen oost en west in Europa plaatsgrijpt en tot dat continent beperkt blijft. Het SDI-project zal volgens Weinberger wer kelijkheid worden zodra de technische haalbaar heid ervan bewezen is. De Amerikaanse minister heeft een en ander volgens een groep leden van het Europees parlement verklaard tijdens een onderhoud dat zij deze week in Washington met Weinberger hadden. De Ne derlandse Europarlementa riërs die aan de reis naar de VS hebben deelgenomen, so cialist Dankert en christende mocraat Penders, toonden zich gisteren sterk verontrust over de uitspraken van Weinber ger. Volgens Dankert heeft de Amerikaanse minister beves tigd dat SDI alleen bescher ming biedt tegen ballistische raketten - van intercontinen taal tot en met de SS-20-mid- denafstandsraketten - en ver hoogt dat de kans, dat alleen de nucleaire korte afstands wapens ooit gebruikt zullen worden, inclusief de kruisra ketten die in Europa staan op gesteld. Penders zei Weinberger ter zake nader te hebben onder vraagd over wat de Europar lementariër beschouwt als een „afbrokkeling van de Ameri kaanse atoomparaplu over West-Europa" en een „ontkop peling" van de Amerikaanse en Westeuropese nucleaire af schrikking jegens de Sowjet- Unie. „Weinberger gaf toe dat er zo'n probleem kan ontstaan. Hij zei dat daar dan naar ge keken zal moeten worden, maar hij zei vooral dat SDI hoe dan ook zal doorgaan. Ik bleef proberen om een gerust stelling van zijn kant te krij gen, maar die kwam gewoon niet", aldus Penders. Weinbergers verzekering dat Star Wars hoe dan ook zal doorgaan indien de technische haalbaarheid wordt aange toond, wijkt af van het officië le standpunt van president Reagan dat na het research- stadium overleg met de NA- VO-partners zal plaatshebben over de vraag of ook daadwer kelijk tot ontplooiing van het ruimteschild tegen inkomende raketten moet worden overge gaan. Intussen lijkt de kans dat Westeuropese overheden en bedrijven deel gaan nemen aan het SDI-onderzoekspro- ject met de dag te slinken. Dankert bevestigde gisteren dat minister Weinberger ster ke beperkingen wil opleggen aan eventuele Amerikaanse Star Wars-opdrachten aan Europese ondernemingen. Washington wil voorkomen dat de betrokken hoog-tech- nologische informatie naar het oostblok doorsijpelt, bij voor beeld omdat bedrijven die technologie ook kunnen gaan toepassen in andere produc ten, bedoeld voor de wereld- Caspar Weinberger. markt. Andere krachten in de Amerikaanse regering hebben soortgelijke reserves jegens het delen van technologie met de Europeanen, maar dan uit overwegingen van concurren tie. Dankert betwijfelde of het Amerikaanse project daarom - foto ap nog wel interressant zal zijn voor Europese ondernemers. Eerder deze week liet de West- duitse kanselier Kohl weten om dezelfde redenen meer te voelen voor een afzonderlijk Europees Strategisch Defensie Initiatief. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De vice-president van de VS, George Bush, heeft gisteravond Nederland verlaten zonder garanties dat de komen de paar jaar inderdaad in Nederland 48 kruisraketten worden geplaatst. Overigens gaat Bush er zelf, gezien de stand van za ken in het Geneefse overleg en het aantal SS-20's in het Europe se deel van de Sowjet-Unie, zonder meer van uit dat Nederland tot stationering overgaat. Bush verklaarde dat gisteren tijdens een persconferentie in de Amerikaanse ambassade, nadat premier Lubbers hem had ge zegd dat het 1-november-debat in de Kamer slechts kan leiden tot uitvoering van het vorig jaar door de Kamer aanvaarde be sluit. Dat houdt stationering in, tenzij het Geneefse overleg reëel uitzicht biedt op wapenbeheersing of de Sowjet-Unie op die da tum over minder dan 378 op het westen gerichte raketsystemen beschikt. Tijdens een tafelspeech hield Lubbers de (theoretische) moge lijkheid van niet-plaatsing open door op de VS een dringend be roep te doen het Nederlandse besluit te respecteren, ook als dat zou leiden tot een weigering de Amerikaanse raketten op de vliegbasis Woensdrecht te stationeren. Bush evenwel weigerde op vragen hierover in te gaan. Hij zei slechts dat 'tot verdiet van diegenen die wapenbeheersing voorstaan, het aantal SS-20's al leen maar stijgt'. Overigens toonde Bush zich iets optimistischer over de kans op gedeeltelijke resultaten in Genève dan Lubbers. JAKARTA (UPI) - De voor malige commandant van de Siliwangi-divisie, een elite korps van de Indonesische strijdkrachten, moet te rechtstaan op beschuldiging van subversie in verband met enkele bomaanslagen tegen Chinese doelen in ok tober vorig jaar, zo meldt de krant Jakarta Post woens dag. De gepensioneerde gene raal Dharsono zou een ille gale bijeenkomst hebben ge organiseerd waarbij de bomaanslagen werden voor bereid. Het motief was wraak voor het ingrijpen van het leger tijdens een de monstratie van moslims in Tanjung Priok, de haven wijk van Jakarta, in sep tember. Daarbij vielen ver scheidene doden. De 60-jarige generaal was gedurende de jaren '60 com mandant van de Siliwangi- divisie. Later werd hij de eerste secretaris-generaal van de ASEAN, het Verbond van Zuidoost-Aziatische landen. Hij zit sinds novem ber vorig jaar achter slot en grendel in de Salemba-ge- vangenis in Jakarta. Vorige maand werd een andere prominente figuur, ex-minister Sanusi, tot 19 jaar cel veroordeeld in ver band met de aanslagen. Dharsono en Sanoesi maken deel uit van de groep van 50 ondertekenaars van een pe titie, die critisch staat tegen over het bewind-Soeharto en de nauwe banden tussen Soeharto en de Chinese za kenwereld. Een functionaris van het in Jakarta gevestigde bu reau voor Rechtbulp (LBH), Abdul Hakim Noesantara, kon het bericht in de krant nog niet bevestigen omdat, zo zei hij, alles geheim wordt gehouden. Het LBH was be last met de verdediging van Sanoesi en zal naar wordt aangenomen ook Dharsono bijstaan. Westerse diplomaten ver moedden dat de autoriteiten weinig haast maken met een proces tegen Dharsono om dat hij nog veel steun heeft onder de militairen. Maar Sanoesi's veroordeling maakt de kans op gerechte lijke vervolging groter, al dus een diplomaat. (ADVERTENTIE e ZON vóór zijn, hoeft niet duur te zijn 350 400 450 500 550 Geertruidenberg, Graaf Janstraat 7, 01621-13836 Gilze, Kerkstraat 9,01615-2025 Brada, Diks Muidenstraat 41, 076-876429 Elten-Leur, Peppelgaard 78, 01608-20974 Zevenbergen. De Putte 16. 01680-26828 Van onze correspondent BRUSSEL - Volgens het be stuur van de voetbalclub Li verpool heeft de Belgische voetbalbond alle regels rond de kaartverkoop voor het dra matisch treffen tussen Juven- tus en Liverpool aan de laars gelapt. Dat getuigde gisteren Liverpool-voorzitter Joe Fa- gan voor de speciale onder zoekcommissie uit de Belgi sche Tweede Kamer. Fagan had ook kritiek op de staat waarin het Heizelstadion verkeerde. „In een dergelijk stadion met zulk een staat van onderhoud", zei hij, „zou in Engeland niet eens een ama teurclub mogen spelen." Fa gan gaf we) toe dat de rellen het gevolg waren van grove baldadigheid van de Liver pool-supporters. Juventus noch het bestuur van de Europese voetbalbond, de UEFA, waren gisteren in gegaan op de uitnodiging van de onderzoekcommissie. Het bestuur van Juventus liet in het geheel niets van zich horen en de voorzitter van de UEFA, Georges, wees in een brief alle verantwoordelijkheid af. De verbazing over de on zorgvuldigheid waarmee de Belgische organisatoren en de politie de Europacup-ontmoe ting hebben voorbereid werd gisteren nog groter, toen bleek dat zowel de minister van Bin nenlandse Zaken Nothomb en de top van de rijkswacht zich tot dusver steeds vergist heb ben in het tijdstip, waarop zij door de rellen werden gealar meerd. Een rijkswachtmajoor verklaarde gisteren: „Ik heb in mijn verslag gemeld, dat ik om halfacht op de hoogte was, omdat ik toen beelden op de TV zag. Sinds eergisteren blijkt mij dat ik de eerste beel den pas om kwart voor acht heb kunnen zien." Een rijkswachtkapitein, die het commando had binnen het Heizelstadion, gaf vervolgens toe dat hij om tien voor zeven het stadion verlaten heeft om naar het hoofdkwartier te gaan en pas om tien voor half acht weer terugkeerde. „Voor die periode heb ik voor geen vervanger gezorgd", aldus de kapitein. INWONERS van het Palestijnse vluchtelin genkamp Chatila in Beiroet op zoek naar hun woning of wat daarvan nog over is. De drie Palestijnse kampen zijn praktisch geheel verwoest na de bloedige strijd met de sji'itische Amal-militie. - fotoafp Van ome correspondent WASHINGTON - Tijdens een tweedaags bezoek aan de VS heeft Europees land bouwcommissaris mr. Frans Andriessen een gespannen onderhoud gehad met Ame rikaans landbouwminister John Block over de dreigen de handelsoorlog tussen de VS en de EG. De EG-com- missaris liet tijdens een persconferentie in Washing ton blijken dat de VS en de Gemeenschap niet dichter bij eiklaar zijn gekomen. Volgens Andriessen lijdt het weinig twijfel dat de Europese Raad van Minis ters deze week de dreiging om Amerikaanse citroenen en noten aan een hogere Europese importheffing te onderwerpen, tot werkelijk heid zal maken. Zulks ter vergelding van Amerika's eenzijdig afgekondigde bar rière tegen "Italiaanse" meelspijzen (pasta's) uit Europa. Leden van het Europees Parlement die deze week af zonderlijk maar gelijktijdig de VS aandeden, hebben van Amerikaanse Congresleden (volksvertegenwoordigers) vernomen dat aan Ameri kaanse kant nog meer maat regelen tegen importen van uit Europa worden overwo gen. Genoemd zijn bier (waarvan met name Heine- ken, dat een reusachtige af zet heeft in de VS, de dupe zou kunnen worden) en schoenen. Volgens Nederlands Euro parlementariër Piet Dan kert groeit in Amerika wel het besef dat vooral de duurte van de dollar de Amerikaanse export belem mert, maar geven Ameri kaanse Congresleden toe dat zij niet kunnen weerstaan aan de druk vanuit hun ach terban om de Amerikaanse landbouw en industrie te be schermen tegen importen uit Europa en Japan. „De stem ming in het Amerikaans Congres is dat men bezorgd is om de binnenlandse eco nomie en niet om de inter nationale gevolgen van pro tectionistische maatregelen. Onze indruk is inderdaad dat de kans op vergeldings reacties in de handel is toe genomen", aldus de socialist Dankert, die de delegatie van 25 Europarlementariërs leidde. Landbouwcommissaris Andriessen verdedigde zich fel tegen de Amerikaanse aantijging dat de import-ta riefkorting (preferentie) die Israël en Arabische landen voor hun citrusexport naar de EG genieten, in strijd zou zijn met het internationale Gatt-handelsverdrag. Dat een Gatt-arbitragepannel de VS in het gelijk heeft ge steld, is volgens Andriessen weinig relevant omdat Gatt- panels geen beslissings macht hebben en omdat ook de VS in het verleden Gatt- arbitrages hebben afgewe zen. Andriessen toonde zich ook bezorgd over het plan van de Amerikaanse rege ring om via een nieuw sub sidiestelsel de Amerikaanse landbouw-uitvoer te bevor deren. "Wij kennen de de tails van dat plan nog niet, maar waar wij niet van houden is van de Ameri kaanse aankondiging dat het specifiek tegen de Euro- markt is gericht", aldus een dreigend klinkende An driessen. Hij zei dat de VS de laatste jaren zijn dalende aandeel op de wereld-land- bouwmarkt niet aan de EG is kwijtgeraakt, maar aan derde wereldlanden. Thans is de totale overheidssteun aan de boeren in de VS en in Europa nagenoeg gelijk. Een extra subsidiering in de VS via het exportbevorderings plan, dreigt volgens de land bouwcommissaris de landen van de EG oneerlijke con currentie aan te doen. AMSTERDAM (ANP) - Het Damrak heeft zich woensdagochtend ontwik keld in de lijn van Wall Street, waar zich na een goed begin een gestage afbrokkeling aftekende. Evenals de voorgaande dagen bleven de ver schillen in Amsterdam meestal weer beperkt. Ook op de lokale markt bleven veel koersen dicht bij huis. Koersspron- gen deden zich voor onder invloed van het feit dat de markten 'dun' wa ren. Zo ging Holec 10 omhoog naar 200 en Rommenhöller 45 naar 900. Hollandia-Kloos won nog eens 6 op 300. Fokker steeg 1,30 naar 130,30. Begemann ging van 42 naar 46. Enkele uitgeverijen hadden het wat moeilijk. AUDET moest 4 prijsgeven op 259, Wegener 2 op 66 en Kluwer 1,50 op 141,50. Het han delshuis Borsumij-Wehry raakte 6,50 kwijt op 335, Gelatine Delft 10 op 195 en Nagron 1,50 op 40. Brink/Molyn moest 3 verder terug naar 96. Op de actieve markt kwam Nedlloyd vroeg in de middag op een verlies van 1,50 terecht met een koers van 157,50. Ook elders in de markt te kende zich hier en daar enige lichte daling af. Actieve aandelen Beleggingsinstituten AEGON 98,00 95,00 ABN aand.f. 288,00 289,00 Ahold 228,00 226,50 Alg.Fondsb. 193,00 193,00 Akzo 107,40 106,90 Alrenta 147,80 147,40 ABN 456,50 455,00 American Fnd 298,00 299,50 Amev 246,00 247,00 Bemco Australië 58,50 58,70 Amro 77,70d 77,40 Bever Beleg. 33,00 33,10 Dordtsche petr. 175,20 175,00 BJnn.Bel.f.VG 133,00 135,00 Dordtsche petr.pref 171,00 171,00 Bogaml] 156,00 154,00 Elsev. NDU 118,60 119,20 Chemical F 31,80 31,80 FGN 57,00 57,50 Col. Growth 35,40 35,40 Gist Broc. 185,00 185,50 Concentra 27,00 Heineken 146,50 146,40 Equity Mortg.fnd 107,20 107,50 Hein. Holding 131,50 131,60 Eur.Assets 5,80 Holl.Beton Gr. 144,50 144,00 Goldmines 269,00 269,00 Hoogovens 58,00 57,50 Holl. F 48,80 48,80 KLM 58,80 58,70 Holl.Pac.F 50,30 50,10 Kon. Olie 197,30 196,80 Interbonds 693,00 695,00 Nat. Nederlanden 69,20 68,40 Japan Fund 38,50 38,50 NMB 192,00 193,00 Leveraged 176,00 176,50 Nedlloyd Groep 159,00 157,10 MK Int. Vent. 58,00 58,00 Océ-v.d.Grinten 322,50 322,00 New York Ind 1325,00 Van Ommeren 29,30 29,20 Obam 156J0 156,70 Pakhoed Hold.cert. 60,40 59,70 Old Court 104,50 104,50 Philips 52,70 52,00 Oreo Austr. 43,60f 43,80 Robeco 76,50 76,50 Rental ent 1132,80 1134,00 Rodamco 141,00 140,00 Rentefonds Ned. 104,50 105,00 Rollnco 69,70 69,80 Rentotaa) 26,10 26,10 Rorento 46,00 46,00 Rollnco (cum. pref.) 89,80 89,80 ■Jnllever 350,50 350,50 Scl/Tech 9,30 9,45 Ver. bezit VNU 199,50 198,00 Technology F 37,80 37,80 Volker Stevln 33,00 32,20 Tokyo PH 122,90 123,00 WUH 102,00 101,20 Transpac. F 284,00 277,00 Unlfonds 24,20 24,20 Vance Sand. 20,50 20,50 VIB N.V. 85,20 85,30 Viking 44,00 44,00 Weretdhave 173,50 173,50 Verklaring van de letters: e=ge- daan en bieden, f= gedaan en laten, b=bieden, l=laten, x=ex-dividend, i=indicatieprijs, d= dividend. OTTAWA/TORONTO/TOKIO (AFP/UPI/DPA/RTR) - De ba gagestukken die zondag aan boord zijn gegaan van de toestellen van de Canadese luchtvaartmaatschappijn CP-Air in Vancou ver en van het Indische vliegtuig van Air-India in Toronto zijn niet nauwkeurig gecontroleerd. Dit heeft de Canadese minister van Transport, Don Mazankowski, toegegeven. Hij bevestigde dat de bagage niet met röntgenapparatuur is gecontroleerd. De normale procedure bij CP-Air houdt niet in dat alle bagage op die manier behoeft te worden gecontroleerd.-De Canadese rege ring heeft besloten onderzoeken in te stellen naar de gebreken in de bagagecontrole op de vliegvelden van Toronto, Montreal en Vancouver. Een van de sikhs, die in Japan ervan wordt verdacht betrokken te zijn bij de bomexplosie op de vliegveld Narita waarbij zondag twee doden vielen, is zaterdag in Tokio geweest en een dag later weer vertrokken. Volgens de politie gaat het om ene A. Singh, die mogelijk een en dezelfde is als de 33-jarige Am- mand Singh die samen met de 25-jarige Lal Singh de hand zou hebben gehad in de vliegramp met de Indiase jumbo jet. LUND (AFP) - De staf-chef van het Zweedse leger heeft de uni versiteitsbibliotheek van Lund in Zuid-Zweden verboden nog kaarten van de Zweedse kust en Zweedse havens naar een bi bliotheek in de Sovjet-Unie te sturen. Sinds ruim een jaar krijgt de Lundse bibliotheek regelmatig verzoeken marinekaarten en kaarten van Zweedse havens te naar een Russische universiteit te sturen. De bibliothecaris besloot de militaire autoriteiten in te lichten na herhaalde verzoeken om informatie over havens in Noord-Zweden, alsmede over de havens van Goteburg en Karls- krona, de geheime marinebasis waar in 1981 een Russische on derzeeër vastliep. DEN HAAG/HERAKLION (ANP) - De 37-jarige E.H.D. uit Eindhoven is woensdag door een snelrechter in Heraklion op Kreta veroordeeld tot ruim een half jaar gevangenisstraf we gens het stelen van een dienstauto van de Griekse luchtvaart maatschappij Olympic Airways. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde de man zich dinsdag bij de balie op het vliegveld teneinde zijn ticket te wijzi gen. De baliemedewerker maakte D. uiteindelijk met veel moei te duidelijk, dat hij zich naar het kantoor in de stad moest. Hoe? Per auto, begreep D. uit de woordenbrij en armgebaren richting buitendeur. Daar stond inderdaad een personenauto van Olym pic Airways gereed; het sleuteltje zat al in het contact. De Eind- hovenaar werd al na korte tijd door de politie klemgereden. Taalproblemen of niet, hij kreeg zes en een halve maand cel. Na overmaking van ongeveer vierduizend gulden vanuit Nederland naar de Griekse jusitie werd D. meteen op vrije voeten gesteld. Hij vliegt vrijdag naar huis. DEN HAAG/PRETORIA (ANP/AFP) - Het Zuidafrikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Pretoria heeft woensdag verklaard dat de aanhouding van Trouw-redacteur Frits van Exter op een misverstand berustte. Van Exter werd dinsdag in het plaatsje Oudtshoorn bij Kaapstad door de politie aangehou den en meegenomen voor ondervraging. Hij werd na twee uur ondervraging vrijgelaten, nadat zijn bagage was doorzocht en zijn papieren gefotokopieerd. Van Exter werd gezien in het ge zelschap van iemand waar de politie belangstelling voor had, zo verklaarde het Zuidafrikaanse ministerie gisteren. De Neder landsejournalist was in het gezelschap van Reggie Oliphant, een activist van het Verenigd Democratisch Front (UDF), die werd gearresteerd nadat hij zich tegen zijn aanhouding verzette. Oli phant is inmiddels op borgtocht vrijgelaten. Van Exter heeft verklaard dat de politie hem had gezegd dat hij werd aangehou den op grond van de wet op de binnenlandse veiligheid. BONN (AFP/DP A) - Frankrijk en West-Duitsland zijn in Bonn eens geworden over de uitgangspunten van het Franse Eureka- programma dat voorziet in samenwerking op technologisch ge bied. Dat verklaarde woensdag de Franse minister van Onder zoek en Technologie, Hubert Curien, na een gesprek met zijn Westduitse ambtgenoot Heinz Riesenhuber. De twee bewindslie den hebben in aanwezigheid van de ministers van buitenlandse zaken van de twee landen, Roland Dumas voor Frankrijk en Hans-Dietrich-Genscher voor de Bondsrepubliek, een document aanvaard dat vrijdag zal worden aangeboden aan de Europese top in Milaan. De Frans-Duitse samenwerking in het kader van Eureka zal drie terreinen bestrijken: onderzoek naar technolo gieën bestemd voor de markt, bijvoorbeeld supercomputers en andere informatiesystemen; onderzoek naar technologieën die gebruikt kunnen worden bij de bestrijding van milieuvervui ling. Het gaat hierbij niet in de eerste plaats om de produktie van apparatuur maar om het vinden van oplossingen voor mi lieuproblemen via geavenceerd onderzoekingen; ontwikkeling van nieuwe technologieën op gebieden waarop de Westduitsers en Fransen reeds vergevorderd zijn: nieuwe telecommunicatie systemen en snelle overbrengingsmiddelen. Regeringskringen in Bonn beklemtoonden dat de samenwerking in het kader van Eureka niet beperkt zal worden tot de Europese Gemeenschap en haar lidstaten, maar open zal staan voor iedereen. PARIJS (AFP/DPA) - De Franse generaal Henri Blandin is woensdag bij een aanslag in de voorstad Neuilly van Parijs op het nippertje aan de dood ontsnapt. De auto van de generaal stond te wachten voor een rood stoplicht toen de chauffeur in de zijspiegel een man met een wapen in de hand zag naderen. De chauffeur had de tegenwoordigheid van geest vol gas te geven en er zigzaggend vandoor te gaan. De afgevuurde schoten trof fen geen doel. De aanslag is de tweede op een hoge defensie functionaris in vijf maanden. Eind januari werd generaal René Audran doodgeschoten. De linkse terroristische organisatie 'Ac tion Directe' heeft zich daarvoor verantwoordelijk gesteld. VANDAAG/ Zon op: 05.22. Zon onder: 22.04. Maan op: 16.03. Maan on der: 02 09. MORGEN/ Zon op: 05.22. Zon onder: 22.04. Maan op: 17.32. Maan onder: 02.24. VANDAAG/ Bath. 11 12-23.39 Hansweert: 10.47-23.15 Terneuzen: 10.15-22.45 Vlissingen. 0949-22.20. Wemeldinge 11.14-23.43. MOR GEN/ Bath 12.23. Hansweert. 11.58 ërneuzen: 11.25-23.53. Vlissingen 11.02-23.31Wemeldinge: 12.23. GROTE VAART/ ACILA 25 te Ruwais, ACMAEA 28 te Mombasa verw, AM- STELDIEP 26 te Moji verw, BILDERDIJK 25 v Savannah nr Sheerness, BROERE AQUAMARINE 25 v Saltend nr Swansea, CINULIA 28 te Stanlow verw, CONTINENTAL SPIRIT 25 600 o Paramaribo nr Mobile, CORAL ISIS 25 65 z Vitoria, CORAL MAEANDRA 26 t.a. Ventspils, DAPHNE 27 te Pi raeus verw, FICUS 25 v New York nr Amuay Bay, HAPAG LLOYD BRASIL 26 te Rotterdam, NEDLLOYD CLARENCE 24 v Jubail nr Mina Oaboos, NED LLOYD CLEMENT 26 te Hongkong verw, NEDLLOYD HOORN 25 v Durban nr Port Elisabeth, NEDLLOYD HOUTMAN 25 v Hongkong nr Busan, NED LLOYD KATWIJK 26 te kaohsiung, NEDLLOYD NAGOYA 26 te Keelung NEDLLOYD ROSARIO 26 v New York nr Port Said, OOSTZEE 25 te Rotter dam. PRINS FREDERIK HENDRIK 25 te Teesport, SALLAND 28 te hamburg verw, WATERGEUS 25 500 no Honolulu nr Yokohama. KLEINE VAART/ ARCA 25 v Rotterdam nr Teignmouth, ELGER 25 60 zo landsend nr Brunswick, HAPPY MAMMOTH 25 44 ozo Malaga nr Amster dam, JACOBUS BROERE 25 180 nw Borkum nr Aarhus, KEIZERSGRACHT 26 te Fremantle verw, LEIDSEGRACHT 25 te Rotterdam, LINDENBORG 25 te Amsterdam, LIJNBAANSGRACHT 25 t.a. Annaba Roads. RINGGRACHT 25 v Archangelsk nr Amsterdam, SINGELGRACHT 25 te Vallvik (Inkoop - verkoop bank) US dollar 3 39- 3.51 Britse pond4.30- 4 60 Belg. fr5 44- 5.74 Duitse mark110.75-114 75 Ital. lire16.90- 18.90 Port. escudo190- 2.40 Can. dollar2.47- 2.59 Franse fr35,75- 38.75 Zwits. fr132.75-137 25 Goud Inkoop34.950 per kg Verkoop35.450 per kg Zweedse kr.37. Noorse kr37, Deense kr30. Oost. schill15 Spaanse pes1 Griekse dr2 Finse mark53 Joeg. dinar1 Ierse pond3 Zilver Inkoop Verkoop .75- 40.75 .75- 40.75 I.25- 33.25 86- 16.36 .91- 2.16 .30- 3.10 00- 56.00 00- 1.80 37- 3.67 650 per kg 720 per kg

de Stem | 1985 | | pagina 5