leeland: ingen met :e huur. AL jSS IADE BOUCLÉ MPKAMER- PIJT IYL BALTAR tf. GEBLOEMDE FERG0RDIJNEN ERSE UKENVITRAGES [AU1: YA :us POP IN NEDERLAND donderdag 27 juni 1985 eem- Ieem- OP- af OP- IJS i'h'» WKë 40-13293 pagina gids 1 GEORGE KOOYMANS MET NIEUWE BAND TERUG NAAR AF POP IN NEvtPL AND Erg gezond De boer op Geen verstand Wegzuigen EEE1EIE&ÊÊÊÊ NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 programma s BELGIE NED 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 1 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE NED 2 BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 1 I DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 5 A59 De huur van de woningen be draagt f 422,- per maand voor de tussenwoningen en f 440,- per maand voor de hoek woningen. Door de isolatievoorzieningen en de dubbele beglazing kunnen de stookkosten laag zijn. Indien u echt buiten wilt wonen, vraag dan om toezending van een brochure of maak een af spraak voor een bezichtiging. SGBB Ij SGBB Broekermeerstraat 119 2131 AR Hoofddorp Tel. 02503 - 15320 btische berber, (garantie Val 149.- EM- 105. 49 preed taal 95.- 66.50 6.95 (trekkers en valletjes 1.50 A Zelfs mij schepen ze af alsof ik een kleuter ben' Door Chris van Nijnatten „Met de Earring, waar ik uiteraard ook bij blijf spelen, hebben we in een leuke tijd toch een bepaald stramien ontwikkeld, hoewel we daar soms willens en wetens van afwijken. Maar je ontkomt niet aan een stramien na zo'n periode." GEORGE KOOYMANS maakte vijftien jaar geleden zijn laatste en enige solo-plaat. Hij acht de tijd nu weer rijp om zonder zijn gabbers van de Golden Earring te musiceren. Vrijdagavond speelt hij met zijn nieuwe band in het Bredase café De Bommel. Het concert is bedoeld als try-out voor een optreden tijdens Park Pop in Den Haag, maar is zeker ook een belangrijke vingeroefening voor zijn solo project. Kooymans vindt het een verademing voor het eerst sinds ruim twintig jaar met 'vreemden' te spelen. Zijn escapades buiten de Earring -die ongewijzigd blijft voortbestaan- zijn echter niet geheel alleen ingegeven door een drang naar 'iets nieuws'. Kort geleden richtte de in België woonachtige Hagenaar samen met Barry Hay een label -Ring Records- op waarmee nieuwe, talentvolle en 'ongewone' bandjes een kans verschaft wordt op een redelijke platenverkoop. Ariola verleende Ring Records voor een deel onderdak, maar eiste om financiële redenen van het Earring-duo twee solo-platen op hetzelfde label. Vandaar dus. Er is bij Kooymans echter geen sprake van ook maar een klein beetje tegenzin om aan een eigen plaat te werken. Zijn activiteiten trekken immers de kar, die beginnende pop-artiesten uit de klauwen moet houden van 'incompetente klootzakken'. Een zaak die een gevestigde figuur als Kooymans onverwacht na aan het hart ligt.... HJi 25 JAAR na de opkomst van de popmuziek in Nederland telt ons land maar liefst 70.000 popgroepen. Een groot deel van die bandjes kan amper het hoofd boven water houden. Daarnaast zijn er groepen en artiesten, die wel aan het grote succes en dus een redelijke belegde boterham mogen ruiken. De komende weken wordt in De Stem een aantal facetten van popmuziek in Nederland belicht. Gesprekken dus met artiesten en groepen van diverse pluimage en met andere betrokkenen. „Waar ik nu mee bezig ben, biedt mij een leuke kans. Het kost me wel heel veel energie en tijd. Vooral sinds ik hoorde dat we in Parkpop kon den spelen." „Toen dacht ik, ik doe het want dan heb ik een streefda tum om echt aan de slag te gaan en nummers te gaan schrijven, een set in elkaar te douwen. Zo'n druk, zo'n dead line heb ik nodig anders schuif ik alles op de lange baan. Dat is ook goed, een drang om te presteren. Lang broeien op iets leidt bijna nooit tot iets fraais." „We gaan nu eerst oefenen, dan vrijdags in De Bommel en vervolgens op zondag Park pop. Daarna wil ik verder op treden met die jongens. Lek ker draaien. Het is mijn din getje, mijn project. Een echte band zal het nooit worden, omdat iedereen bij zijn eigen bandje blijft spelen." „Ik begin nu een set samen te stellen met een aantal covers en eigen nummers. Oude blues tot en met Sonny en Cher. Swingende muziek wel, redelijk melodieus, mis schien minder agressief, hoe wel. Redelijke teksten. Geen hard rock." „Een optreden in een tent als De Bommel lijkt me te gek. JaaaHet is verfrissend om weer eens echt tussen de men sen te staan. Daarom koos ik ook voor een gewoon café. Ik had ook een zaal kunnen heb ben, dat zie ik niet zitten voor een try-out. Lekker in een café mensen die wat zuipen, swin gen. Niet zo officieel." „In mijn bandje spelen Jaap de Jonckheere en Jeroen Ernst van Boom Boom Mancini en de broertjes Martin en Roy Bakker, uit de band van Jan Rot. Ik heb weieens wat met ze in Duitsland gespeeld. Ik heb geen zin in een hele steriele studio-elpee. Ik heb die gasten bij elkaar geraapt om hier en daar wat te spelen, wat clubs te doen. Gewoon weer een band maken en het gevoel krijgen dat het weer lekker zit. Dat is het idee achter dit gebeuren. We gaan de hort op. Als ik niet speel met de Ear ring ga ik in een duppie spe len." „Een echte, levende, goed samenspelende band, dat wil ik weer. Kijk, ik heb thuis een studio en kan de basis zelf ma ken en dan zeggen; zeg hé kom jij even dit of dat op de band zetten. Dan krijg je weer zo'n studio-plaat. Ik wil iets le vends met een band en geen studio-muzikanten." „Het ligt niet zo dramatisch, dat ik niet al mijn eieren bij de Earring kwijt zou kunnen. Vaak zijn er nummers, die voor de Earring te soft zijn of die ik zelf beter zou brengen dan de Earring. Dat is zo. Het is op zichzelf gewoon lekker om weer eens een plaat te ma ken waarop ik zelf alles weer zing en met andere mensen speel. Je moet weten dat ik nog nooit, sinds de Earring be staat, echt met anderen heb gespeeld. Het is sowieso aan alle kanten voor mij erg ge zond om dit te doen, andere mensen, andere ideëen, het geeft me een kick. Dat heb je op een gegeven moment toch niet in de hand kunnen hou den, niet onder controle heb ben. We willen het goed doen en liefst allemaal zelf. Ik zie het voorlopig niet zitten om personeel aan te nemen. Het label moet eerst goed draaien en zoden aan de dijk zetten." George Kooymans .Het zijn incompetente kloot zakken bij die grote maatschappijen. Misschien is dat wel een typisch Nederlands probleem - foto de stem /johan van gurp nodig, want geloof me, een el pee maken met de Earring, dat doe je niet meer zomaar even. Dat kost steeds meer tijd." „Scouten doen we al jaren voor ons eigen voorprogram ma, daarin hebben we graag leuke bandjes. Heel vroeger schreef ik ook weieens num mers voor andere groepen en dan ging het meestal wel naar een of andere platenmaat schappij. Nu vinden we het leuk om dat zelf eens af te werken en te begeleiden. Dat het een beetje door ons in de hand gehouden wordt en niet door een of andere anonieme figuur bij een platenmaat schappij, die zo'n bandje hele maal verklooit. Nu we 'Ring Records' hebben, krijgen we mogelijkheden om de zaak he lemaal af te maken. Leuk is dat." „We nemen een hele hoop dingen thuis op. Eventueel be geleiden we ook een videootje. Barry en ik willen een bepaal de klasse handhaven. Ons la bel moet gewoon garant staan voor een zekere soort kwaliteit die mensen gaan herkennen. Net zoals je vroeger Motown had. Dat gebeurt allemaal niet met een super-financiële in jectie. We proberen doordacht te werk te gaan, op een reëele basis, maar niet van 'we pom pen er even geld in'." „Voor 'Ring Records' heb ben we twee Amerikanen ge contracteerd; een jongen en een meisje, ze noemen zich MAX. Er ligt van hen een single en een elpee klaar. Met een Belgische band zijn we be zig, K 13, ze komen uit de buurt van Gent ofzo. We krij gen verschrikkelijk veel band jes toegestuurd nu mensen een beetje in de gaten krijgen waar we mee bezig zijn. Ik kreeg trouwens al veel toege stuurd, altijd al. Maar nu we ten ze dat we echt serieus be zig zijn." „Wij moeten opletten dat we niet meteen met een hele lijst van acts komen, die we zouden willen releasen terwijl we dat „Die jonge gosers hebben in ons geval niet met die barrière van een 'directeur van een platenmaatschappij' te maken. Je weet hoe dat gaat. Een la bel-manager en al die andere zakkenwassers die daar zitten en naar mijn smaak nooit eens de moeite nemen om echt te gaan luisteren naar een groep je. Wij komen nog steeds in cafeetjes en clubjes. Die gas ten komen echt nergens hoor. Die komen op Parkpop of Pinkpop, ze laten zich alleen even zien als er toevallig acts van hen zijn. Ze nemen het me kwalijk als ik dit zeg, maar ik put uit eigen ervaringen. Pas geleden nog, toen ik met dat label van ons de boer op ging. Je komt bij maatschappijen om eens over contracten te praten en zelfs mij schepen ze dan af alsof ik een kleuter ben. Ze nemen de moeite niet eens om te bellen of te schrijven. Waar die mentaliteit vandaan komt? Het zijn gewoon incom petente klootzakken bij die grote platenmaatschappijen. Misschien is dat inderdaad wel een typisch Nederlands probleem." „Je kunt ook kleinschalig werken. Er hoeven niet per se gelijk 50000 elpees verkocht te worden, de investeringen moeten in dat geval laag blij ven. Je kan 'low budget' leuke dingen doen of in eigen be heer, daar zijn voorbeelden van. Het feit dat ik een eigen studio heb, werkt kostendruk- kend. Anders wordt het moei lijk. Maar een platenmaat schappij kan dat toch ook in het eigen bedrijf, een ruimte creëren. „Tóch, zo iemand als Van Kooten van Red Bullet is altijd positief bezig, bereid zijn nek uit te steken. Hij is een uitzon dering. Wil altijd luisteren naar dingen die anderen laten liggen. Niet eens qua r&r of pop. Hij zegt weieens okay, hier heb je geld. Anderen doen dat niet, hebben er misschien geen verstand en horen dus niet in die wereld thuis." „Ariola doet voor 'Ring Re cords' de distributie. Ze koer sen met ons, met Barry en mijn persoontje, op zeker. Al léén onze namen waren niet genoeg, ook moesten er elpees gemaakt worden. Dat zat erin, zij geven de poen uit. Wij hoe ven ook niet het onderste uit de kan. Beide partijen mogen, als het kan, geld verdienen. Maar het moet niet meer zo zijn dat, net als tien jaar gele den, de boel gigantisch uit de hand loopt. Dat de grote acts bij de maatschappijen al het geld wegzuigen. Platenmaat schappijen moeten het inte ressant vinden om ook als het even fout gaat er tegenaan te blijven gaan met een bandje. Ze moeten niet zeggen 'shit, hier valt toch geen stuiver meer te verdienen, laat maar zakken die handel.' Dat is de verkeerde weg. Wij willen aantonen dat het anders kan met beginnend talent." 21.15 The Story of ABBA geschillen neemt de AVRO op een speciale manier af scheid door Jan Brusse zeif een overzicht te laten geven van de in die periode ge maakte programma's. Jan Brusse, zoon van de schrij ver van 'Boefje' en broer van Kees, blijft nog wel zijn medewerking verlenen aan incidentele reportages. Veronica gaat opnieuw de serie specials over bekende popsterren uitzenden, waar mee de omroep zich nu ook braaf aansluit bij haar ove rige collega's op herhaling. De successtory van ABBA opent vanavond de reeks. Nadat de Zweedse groep in 1974 met het nummer 'Wa terloo' het Eurovisie Song festival had gewonnen, be gonnen Agneta, Benny, Björn en Annefrid aan een stormachtige carrière, die tien jaar zou duren. Ze wis ten in die jaren steeds weer in de hoogste regionen van de hitparade door te drin gen. Tenslotte viel de groep uit elkaar, omdat enkele le den een soio-carrière am bieerden. ingetrokken, omdat zijn vriendin Sylvia hem vanwe ge zijn jaloerse gedrag eruit heeft gegooid. Hierdoor zit hij behoorlijk in de vernie ling, want hij wil een schei ding van Sylvia niet accep teren. Ook voor zijn beroep heeft hij geen interesse. Schimanski moet het onder zoek naar de moord op Dad- del Virks maar alleen op knappen. Daddel Virks was een kleine detective en een vroegere collega van Than- ner en Schimanski, die gok schulden had. [19.15] De gevangene van Zenda 19.12 Uitwaaien Vanavond het tweede en laatste deel van de Duitse tv-film over de relatie tus sen de 12-jarige Anna en haar moeder, die een nieuwe vriend heeft. Het gezelschap is met z'n drieën naar het waddeneiland Gröde ge trokken om tot zichzelf en daardoor dichter tot elkaar te komen. Maar van hun goede voornemens komt niet veel terecht. De vriend trekt er de hele dag met zijn foto toestel op uit en Anna's moeder doet niet anders dan over zijn gedrag klagen. An na daarentegen ontmoet de buurjongen Helmut, die haar alles van zijn eiland vertelt. Hij neemt haar mee op een zeiltocht, zonder te weten, dat er een stormvloed op komst is. De avonturenroman 'The prisoner of Zenda' van An thony Hope blijft een veel gelezen boek, zelfs bijna een eeuw na zijn publicatie. Ook Hollywood heeft altijd veel belangstelling gehad voor de koninklijke intriges in het land Ruritanië. Na vier filmversies, waaronder het kluchtgeval van Peter Sel lers, is er thans een zesdelige televisieserie verschenen, waarin de strijd tussen goed en kwaad weer serieus wor den behandeld. Malcolm Sinclair speelt hierin de dubbelrol van Rudolf Ras- sendyll en koning Rudolf. 23.20 Sehnsucht nach Frauen 23.00 Tatort Thanner is bij Schimanksi Als tweede begeleidingspro gramma bij de ZDF-cyclus 'Filme von Frauen' brengt Filmforum een portret van hét grote voorbeeld van de huidige filmregisseuses, de Amerikaanse Dorothy Arz- ner (1897-1979). Ze was de enige vrouwelijke regisseur, die de stap van de stomme naar de geluidsfilm heeft gewaagd. Dorothy Arzner vervaardigde zeventien speelfilms, waarin sterren als Katherine Hepburn, Joan Crawford, Lucille Bail en Maureen O'Hara optra den, toch raakte ze na 1945 in de vergetelheid. Haar films gaan over buitenstaanders in extreme levenssituaties. Bijna al haar vrouwen ne men beslissingen tegen de algemeen heersende opvat tingen in, waardoor ze tot eenzaamheid of de dood worden veroordeeld. 20.00 Hier Frankrijk, hier Jan Brusse Na een controverse met de AVRO-leiding verdwijnt Jan Brusse, die het 25 jaar lang heeft gepresteerd mar ginale nieuwtjes uit Frank rijk en Parijs te brengen, eerst voor de radio en later op de televisie. Ondanks de Veronica doet vanavond het succesverhaal van Abba nog eens uit de doeken. - fotoanp NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Veronica sport extra. Met: IJshockey, American football, Australian football, voorbeschouwing van de Tour de France en de presentatie van de wielrenner van het jaar. 16.25 Club Veronica Clips. 17.30 Journaal (NOS). 17.46-17.50 Agenda, culturele informatie. 19.00 Club Veronica- magazine, j ongerenprogramma. 20.00 Journaal (NOS). 20.28 Call to Glory, Amerikaanse tv-serie. Kolonel Raynor Sarnac krijgt opdracht een nieuw vliegsysteem te testen. 21.15 The Story of ABBA, muziekspecial (herh.). 22.05 De noodrem, themaprogramma over agressie in de sport met een gefilmde documentaire en een discussie van sportdeskundigen. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 Uitwaaien (2), Duitse tv- film in twee delen. 19.37 Kenmerk, actualiteiten. AVRO 20.00 Hier Frankrijk, hier Jan Brusse. Als afscheid een overzicht van de programmas, die Jan Brusse in de afgelopen 25 jaar maakte. 20.40 Finale schaaktoernooi. Bekendmaking van de winnaar van het AVRO- Philips schaaktoernooi. 20.50 Europa, de klok staat op vijf voor twaalf, discussie over het Europees protectionisme en zijn gevolgen. 21.35 Honderd beroemde schilderijen. Afl.: 'Mercurius en Argus' van Rubens. 21.45 Opsporing verzocht. Programma, dat misdrijven wil helpen oplossen en voorkomen. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.). 18.05 De Freggels, poppenserie (herh.). 18.30 Webster, Amerikaanse comedy-serie. 18.55 Tijdrover: Kwizien. Vandaag: Aardbeien. 19.15 De gevangene van Zenda a 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Dempsey en Makepeace. 21.10 Panorama. 22.00 Dallas, tv-serie. 22.45 Journaal en Coda: Allegro uit 'Caprices' van Paganini. 19.00 Hoe wordt ik Olympische kampioen in zeven lessen? (5). 18.30 Tijdrover: Lieve Plantjes. Madeira (7), herh. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Tour de France: Vooruitblik. 21.05 Diepe waters (slot). 11.30 Teletekst. 17.30 Mededelingen ONEM. 17.45 La boïte aux images. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 RTBT: Bonjour la fête, spelprogramma. 19.30 Journaal. 20.00 Le cadeau. 21.50 Une saison sèche. 22.45 Journaal. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.40 (ZW) Fury (7), avonturen van een paard. 15.05 Dr. Snuggles, tekenfilmserie. 15.30 Tagesschau. 15.40 Zieh' mal an, modemagazine. 16.25 Wir Kinder, jeugdfilm over een computerkamp. 17.20 ARD-Sport extra: kampioenschappen zwemmen te Remscheid. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Zentrale Bangkok. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), tv-serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7. Sinn. 20.18 Gesucht wird: Josef Mengele, reportage. 21.00 Ein Mann macht klar Schiff, verhalen met Hans Joachim Kulenkampff. 21.30 Geschichten aus der Heimat. Vier korte verhalen. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Tatort, politieserie. Afl. Miriam. Met: Götz George, Eberhard Feik, Chiem van Houweninge e.a. (herh.). 00.30 Tagesschau. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Grisu, der kleine Drache, tekenfilmserie. 15.30 Ferienkalender. Vakantietips. 16.05 De Muppets Show. Gast: Sylvester Stallone. 16.30 Strandpiraten, jeugdserie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 17.50 Trio mit vier Fausten (1), Amerikaanse tv-serie. Met: Perry King, Joe Penny, Thorn Bray e.a. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Trio mit vier Fausten, vervolg. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli Dalli, spelprogramma. Met: Melanie Holiday, Reinhard Glemnitz en de Jochen Brauer-Band. 21.00 Querschnittgelahmt - und wie geht unsere Ehe weiter? Over de dwarslaesie en het huwelijk van Martha Bellmann. 21.45 Heute-journal. 22.05 Biirger fragen Gerhard Stoltenberg, gespreksprogramma vanuit Lindau aan het Bodenmeer. Gespreksleiding: Reinhard Appel. 23.20 Filmforum: Sehnsucht nach Frauen. Vandaag: Dorothy Arzner en haar films. 00.05 Heute. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 18.00 Tv-cursus natuurkunde. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau-Wetterkarte 20.15 Film am Donnerstag: Und ware die Liebe nicht (One desire), Amerikaanse speelfilm van Jerry Hopper (1955). Met: Ann Baxter, Rock Hudson, Julie Adams, Natalie Wood e.a. 21.45 Landesspiegei: Grenzenlos, internationale j ongerenuitwisseling, 22.15 Ein Bild sagt mehr als 1000 Worte, persfotografie in Berlijn 1920-36. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe t.g.v. het jubileumjaar van de gebroeders Grimm. 23.55 Tips für Leser. 00.10 Journaal. 14.35 Movin' on, tv-serie. 15.30 Wayne Shuster. 16.00 Sky Trax, popmuziek. 18.30 Mr. Ed, tv-serie. 19.00 The Lucy show. 19.30 Charlie's Angels, tv- serie. 20.20 Skyways. 21.10 The Untouchables. 22.05 Gillette world sports special. 22.35 All stars wrestling. 23.30-00.30 Sky Trax, popmuziek. Ieder heel uur nws. NCRV7.03 Het levende woord. 7.10 Vandaag... donderdag, vervolg (7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Actualiteiten- overz. 7.45 Over kopen gesproken. 7.50 Programma-overz.). 8.06 Hier en Nu (ca. 8.19 Weerman Hans de Jong. 8.23 Krantenoverzicht. 8.30 Verkeersinformatie). 8.54 Perspec tief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 NCRV-speciaal. 11.30 Zo klonken The Millers. 12.03 Daar waar de molens staan. 12.30 Mid- dagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-globaal. KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-ma gazine (17.55 Mededelingen (NOS). 18.20 Nieuws over kerk en samen leving). 19.02 KRO's Country time. 19.55 Ter overweging. 20.03 Tombo la. 22.03 Goal op donderdag. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VPRO: 00.02. Rust zacht met Joop van Tijn. 01.00-07.00 VPROs nacht leven, met om: 01.02 The Otter and its place in 17th century social his tory. 03.022 De le Beau Show. 05.02 Rockers in the mornin'. AVRO:07.00 Nws. 07.06 AVRO's Zomerinfo. 07.30 Nws. 07.35 Actua liteiten, E. Peereboom, E. Schek- man, muziek (08.00 Nws). 08.30 Nws. 08.33 Juist op donderdag. 09.00 Autorubriek; watersportru- vA briek (9.30 Nws). 10.00 Vakantietips voor kinderen. 10.05 Snotneus Ahoy!. 10.15 Seniorservice. 10.30 Nws. 10.33 Culturele evenementen kalender, muziek, reportages, cul turele manifestaties, film- en boe kenrubriek. 11.30 Nws. 11.33 Reak- ties van luisteraars. 11.40 Koken met Henk Molenberg. 12.00 Telefo nisch spreekuur E. Schekman. Overheidsvoorlichting: 12.16 Uitz. voor de landbouw. NOS: 12.26 Me- ded. voor land- en tuinb. 12.30 Nws. AVRO: 12.36 AVRO's radiojourn. 13.00 Nws. 13.10 Politieke onder werpen, afgewisseld met muziek (13.30 Nws). 14.00 Radiorechtswin kel. 14.30 Nws. 14.33 De burgemees ter is jarig. 15.15 Grand finale (15.30 Nws). .VOO 16.00 Nieuwsradio (16.30, 17.30 en 18.00 Nws). 19.00 Ve ronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging. 22.15 Literama-don- derdag. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Leerspiegel. 23.00 Waken en dromen. Ieder heel uur nws. TROS: 7.03 De havermoutshow. 9.03 De Neder landstalige top tien. 10.03 De pol- derpopparade. 11.03 De Europara de. 12.03 50 pop of een envelop. 14.03 TROS top 50 show. 18.04 De avond- spits (NOS). 19.02 21 jaar TROS pop. 20.02 Ferry Maat's soul show. 22.02-24.00 De elpee en cd-show. VARA: 07.00 Opmaat (8.00 Nws). 9.00 Vioolsonates en pianotrio's van Beethoven (9). 09.40 Rotterdams Filharm. Ork., met solist. Werken v. Ketting, R.Strauss en Glazoenov. 11.05 Mozart: Gran Partita. Blazers van het Collegium Aureum. 12.00 Promenade concert vanuit Studio 4 in Brussel: Filharm.Ork.van de BRT, met solisten. VPRO: 13.00 Nws. NOS 13.02 Holland Festival- journal. VPRO: 13.07 De beweging. Met om: 13.07 De Assendelftse Wa tertoren. 14.30 De wandelende tak. 16.00 Het portret: De Junge Deut sche Philharmonie. NOS: 18.00 Nws. 18.02 De allerlaatste tango. 22.00 Middeleeuwen en Renaissan- ce.22.30 Akkoord. Vand.: VU-Ork. o.l.v. Daan Admiraal (2). 23.00 Mu- sica Nova. Internationaal Rostrum of Composers 1984. NOS: 9.03 NOS-Sportief. 9.25 Wa terstanden. RVU: 9.30 Alleen op 5. Afl.: Kinderen van alleenstaande ouders. KRO: 10.00 KRO Scheeps praat. 10.10 Mensen met een stem (4), herh. 10.30 Aan woorden voor bij (herh.). 10.40 Straks boeken le zen. 10.55 Hobbeltje III (9). 11.07 Jeugdkatechese. 11.20 Liedjes uit Europa. VARA: 17.30 Radioweek blad op donderdag. Met: Bericht uit het Koninkrijk (herh.). 17.55 Wel en wee, feuilleton (herh.). PP: 18.20 Uitzending PPR. VARA: 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nws. voor buitenlanders (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans-Ara bisch. 19.30 Spaans). Teleac: 19.40 George and Georgina (6), herh.

de Stem | 1985 | | pagina 17