Velen bewezen pastor Seghers laatste eer Voor de Sasse jeugd aan de slag Volgend jaar strippenkaart wellicht kleiner ONDANKS 'FLINKE DEUK' IN VERTROUWEN Duiven Wijnacker vooraan in vlucht St.-Vincent Schoolartsendienst werkt aan opheffing CONCEr 6De Geule' op pad door Saeftinghe DONDERDAG 27 JUN11985 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 TERNEUZEN - Het bestuur van de woning bouwvereniging Terneuzen wil voorlopig doorgaan met directeur H. Engelsma. Zwartboek examens Plaatselijk nieuws Westdorpe Westdorpse clubs houder gaaibollingen van de BMW-dealer Garage VeHmigge bv politierapport politierapport DONDERDAG 2 OOSTBURG - West-Zeeuws-Vl 'Het Allaom', een se LTS en de LHNO-scholen, zes studierichting markten Mode-expositi en show in Knokl Van onze correspondent TERNEUZEN - De vorige week maandag 17 juni in Griekenland plotseling over leden pastoor J. Seghers is gis teren onder grote publieke be langstelling ter aarde besteld op de algemeen begraafplaats aan de Bellamistraat in Ter- neuzen. Vooraf was er een avond wake in de Triniteitskerk die vooral gericht was op de paro chianen van de St.-Willi- brords kerk. Pastoor J. Seghers was sinds 18 november vorig jaar met emiraat wegens gezond heidsredenen. „Griekenland was zijn tweede thuisland. Zijn interesses gingen uit naar de Griekse cultuur met zijn mystiek. Ondanks zijn zwakke gezondheid ging hij toch naar zijn geliefde eiland Pathmos. Misschien met het gevoel daar te sterven", aldus pastor Ne- lissen. Gistermorgen om elf uur begon de uitvaartdienst voor een overvolle kerk. Onder de 400 aanwezigen zijn 94-jarige vader, veel vrienden en ken nissen alsmede een afvaardi ging uit Griekenland. De dienst werd gecelibreerd door vijf pastors, hoofdcelibrant was deken J. Aarts uit Middel burg, geassisteerd door de hui dige pastor van de parochie pastor J. Nelissen. De dienst was in de geest van de overledene somber ge houden. De kist droeg het te ken van het priesterschap en het evangelieboek. Bloem stukken van alle geledingen lagen op het altaar. De predi katie had als thema: Hij zocht om ieder de ruimte te geven ongeacht zijn levensovertui ging. Hierna volgde de teraar debestelling. De kinderen van de katholieke scholen uit Ter- neuzen deden pastoor Seghers uitgeleide bij/de kerk en droe gen hierbij de bloemen. Pastoor Seghers is 65 jaar geworden. Hoofd bouwvereniging mag voorlopig verder Van een onzer verslaggevers Dit ondanks het feit dat het vertrouwen in de direc teur een 'flinke deuk' heeft gekregen na bestudering van het door de Unie BLHP samengestelde zwartboek over Engelsma. Toch krijgt hij het voordeel van de twijfel, zo blijkt uit een gisteren uitgegeven bestuurs- verkaring. „Praktische overwegingen en het welzijn en functioneren van de vereniging hebben ech ter geprevaleerd," aldus de verklaring, ook gericht aan bonden en ondernemingsraad. Het bestuur wenst daarmee nadrukkelijk de affaire als af gedaan te beschouwen. Het vraagt om rust door middel van de 'onontbeerlijke steun en samenwerking van de me- TERNEUZEN - Ongeveer 200 kinderen, ouders en leer krachten van de rk basis school de Geule in Terneuzen krijgen op zaterdag 6 juli een alternatieve schoolreis voor geschoteld naar het Land van Saeftinghe. De groep brengt rond half elf eerst een bezoek aan de mr. Van der Heyden-groeve in Nieuw-Namen. Om 13.00 uur wordt bij cafe Buys in Kruis polder het vertreksein gege ven voor de wandeling in Saeftinghe. De oudere scholie ren maken onder leiding van een aantal deskundige gidsen een ongeveer drie uur durende wandeling, de kleintjes blijven wat dichter bij de dijk. dewerkers'. Zelf wil het be stuur zich 'volkomen bewust zijn van zijn bevoegdheden en het gebruik daarvan, zowel te genover directeur als organi satie'. Het afgelopen voorjaar sa mengestelde zwartboek van de Unie is deze week aan de orde geweest in een algemene be stuursvergadering, nadat een speciale commissie zich er een oordeel over had gevormd. Het bevatte vele op- en aanmer kingen over de woningbouw vereniging in het algemeen en over het functioneren van En gelsma in het bijzonder. De kritiek op Engelsma kon volgens het bestuur slechts ge deeltelijk worden weerlegd, waardoor het vertrouwen in de man een deuk heeft gekre gen. Wat hem vooral wordt verweten is dat hij op stel en sprong een hoofd bewonersza ken aanstelde nadat de vorige eigener beweging was ver trokken. Er had daarop een open sollicitatieprocedure moeten volgen. Niettemin blijft deze inder haast aangestelde functionaris tijdelijk in dienst. Pas na 31 mei 1986 volgt alsnog een open procedure om in de opvolging te voorzien. „Deze procedure zal in de toekomst gevolgd worden voor alle hoofden van dienst en leidinggevende func tionarissen," zo verzekert het bestuur. GOES - Bedrijfsprijzen - Scholieren van de scholengemeen schap Groot Stelle in Goes krijgen maandag 1 juli de jaarlijkse bedrijfsprijzen uitgereikt. Het gaat om de vierde en vijfde jaars studenten. De bijeenkomst in het restaurant van de school be gint om 16.00 uur. GOES - Culinair - Horeca Goes houdt op donderdag 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 juli voor de derde keer de manifestaite Zeeland Culinair. Dat gebeurt op de Grote Markt. De uitbaters tonen tal van visdelicatessen, vleesgerechten, wijnen en cocktails. Burge meester Blanken luidt de festiviteiten, die jaarlijks 40.000 men sen trekken, donderdagmiddag in om 12.00 uur. Er wordt ge zorgd voor een muzikale omlijsting. MIDDELBURG - Panorama - Het koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen en het Rijksarchief in Zeeland houden deze zomer een tentoonstelling rondom een heruitgave van 'Het Panorma van Middelburg', in 1671 op de markt ge bracht door Nicolaas Visscher uit Amsterdam. Er zijn prenten en tekeningen te zien uit de 'Zelandia Illustrata'. De tentoonstel ling wordt van 15 juli tot en met 3 augustus gehouden in de voorzaal van de Statenzaal in het Abdij complex. Burgemeester Wolters verricht op 12 juli de officiële opening. MIDDELBURG - Ziekenhuisraad - De Provinciale Contact groep Zeeland van de Nationale Ziekenhuisraad heeft een nieuw reglement. Naast het algemeen bestuur zijn secties opge richt voor de zwakzinnigenzorg, verpleeghuizen, ziekenhuizen en psychiatrische ziekenhuizen. De heer M. Almekinders is tot 'onafhankelijk' voorzitter van de contactgroep benoemd. Tot voorzitters van de secties zijn gekozen: A. Aertssen, P. Bottelier, ir. J. Schoonderwoerd en M. Bierens. Alle Zeeuwse instellingen voor intramurale gezondheidszorg zijn in de contactgroep verte genwoordigd. OOSTKAPELLE - Tentoonstelling - De fotograaf Ko Brouwer exposeert van zaterdag 29 juni tot en met zondag 28 juli in het Zeeuws Biologisch Museum te Oostkapelle. De titel van de ten toonstelling luidtontmoeting met de natuur'. Men kan er dage lijks terecht van 10.00-17.00 uur en op woensdagavond van 19.00- 22.00 uur. SEROOSKERKE - Paardendag - Voor de zestiende keer wordt zaterdag in het Walcherse Serooskerke de Dag van het Paard gehouden. De stichting Zeeuwse Dag van het Paard heeft we derom een uitgebreid programma voor de liefhebbers van de edele viervoeters samengesteld. In de voormiddag vinden de traditionele premiekeuringen plaats en 's middags krijgen de bezoekers dressuur, springen, mennen en aangespannen num mers voorgeschoteld. Van onze duivensportmede werker TERNEUZEN - In het inkorf- centrum Hulst waren voor de overnachtfondvlucht vanuit Sint Vincent 161 oude duiven ingekorfd. Het was H. Wijnac ker uit Pauluspolder die met de eerste, vierde en negende prijs succesvol was, hoogste snelheid 1216,52 mpm. 2. Ed de Cock, Hulst, 3. P. de Koster, Clinge, 5. A. Colpaert, Kloos terzande, 6. E. Verstraeten, Graauw, 7. L. van de Gucht, Hulst, 8. F. van Kruijssen, Kloosterzande, 10. J. van de Branden, Clinge. Uitslagen wedvluchten vanuit Compiègne. De Zwaluw te Sint Jansteen met 173 oude duiven 1669,25 mpm. 1 en 8. W. Timmerman, 2. J. de Weert, 3. P. Sturm, 4. F. van Gaever, 5. E. van Deursen, 6 en 7. P. van Looij, 9. P. Rot tier, 10. L. van Dorsselaar met DEN HAAG - Mogelijk wor den volgend jaar kleine strip penkaarten ingevoerd als ver vanger van het oude 'enkeltje'. Om de reizigers tegemoet te komen worden sinds april al in drie plaatsen in ons land proeven gehouden met twee- en drie-strippenkaarten. De kaarten kunnen in de bus ge kocht worden en kosten 1,60 en 2,40. Nu kunnen zij alleen nog gebruikt worden voor stadsritten in Eindhoven, En schede en Heerenveen. Voorlichter H. Hameleers van het ministerie van Ver-- keer en Waterstaat: „Veel mensen vroegen om kleine kaarten voor enkele ritten. Daarom zijn we in april be gonnen met dit experiment, dat een jaar gaat duren. Op dit moment hebben we nog geen cijfers beschikbaar, maar in het najaar komen de eerste ge gevens binnen en wordt over leg gepleegd met de busonder nemingen. Volgend jaar april evalueren we de hele proef om te kijken of de kaarten defini tief overal worden ingevoerd." Volgens districts-chef J. de Visser van busmaatschappij De Zuid-Ooster in Eindhoven heeft de invoering van de klei nere kaarten al effect. „De verkoop van de grotere kaar ten van tien en vijftien strip pen blijft hetzelfde, maar de verkoop van zes-strippen- kaarten vertoont een duidelij ke daling doordat mensen de kleinere kaarten kopen. De kaarten zijn ingevoerd voor mensen die geen baat hebben bij de grote kaarten; zij reizen slechts met de bus als hun auto kapot is. Deze mensen hebben niets aan een grote kaart en daarom is deze kaart geïntroduceerd. Minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat laat in een flink aantal steden onder zoeken wat de gevolgen zijn geweest van inperking van openbaar-vervoerszones. Hierdoor moet de reiziger al gauw een strip meer laten af stempelen. Dat blijkt uit ant woorden van de bewindsvrou we op schriftelijke vragen van het CDA-Kamerlid Henne- kam. Voorlopig trekt zij uit de reeds beschikbare gegevens geen enkele conclusie en zal zij evenmin in overleg treden met gemeenten die eventueel on evenredig zwaar gedupeerd zouden blijken door de zone inperking. 'Wat de speelgoedfa brikanten niet kunnen leveren maken we zelf wel'. Zo moet de vrij willige leiding van de SKW in Sas van Gent ongeveer gedacht heb ben tijdens de voorbe reidingen van de ko mende vakantie-activi teiten voor de jeugd. Aan de slag dus om ge schikt spelmateriaal bij elkaar te krijgen. Met zo'n twintig man vrij willige leiding uit de drie Sasse kernen was men gisteren in vereni gingsgebouw Concordia te Westdorpe in de weer met het vervaardigen van het gewilde speel- doed. In een-vlaag van zelfwerkzaamheid en creativiteit werd een aantal traditionele ge zelschapsspelen op le vensecht formaat ge maakt. Spelen om eens lekker mee te stoeien: vier op een rij, mikado, ganzebord, Chinese puzzel en zo meer. Dat belooft wat voor de va kantie vierende Sasse jeugd. - FOTO DE STEM/ COR J DE BOER GOES - Zeeuwse Bestuursacade- mie. ADMINISTRATIEF AMBTE NAAR: Koewacht: C. Buijs. Axel: I. Dimmers. Breskens: G. Maas. BESTUURSAMBTENAAR: Phi lippine: N. van Hurck. Terneuzen: H. de Klerk. Zuidzande: J. Dom misse. Hulst: A. Hiel. FINANCIEEL BESTUURSAMB TENAAR: St.-Jansteen: F. Bous- sen. Goes: P. Castel, P. Uitterhoe- ve. Sas van Gent: J. Simoens-Rein- houd. Sluis: M. Tas. BUITENLEERLINGEN (Opl. Be volkingsboekhouding): Zaamslag: A. Pleunis. OPSPORINGSAMBTENAAR MI LIEUDELICTEN: Goes: M. Bave- co, ing. J. Westerop. Kapellebrug: G. Blaauwendraat. Terhole: A. Broere. Sas van Gent: R. Clem- minck. Schoondijke: A. de Vos. St.- Jansteen: H. Willaert. Westdorpe: J. Willemkens. 31 jonge duiven, 1607,62 mpm. 1 en 3. Joh. van Spaandonck, 2,4 en 5. A. Jansen en zoon. Nieuw Leven te Koewacht met 56 jonge duiven 1577,55 mpm. 1. Jos Elegeert, 2. W. Elegeert, 3. P. van Goethem, 4. J.M. de Kind, 5. R. van de Vijver met 79 jaarlingen 1673,40 mpm. 1. J. de Blok, 2. B. Rombout, 3. P. van Goethem, 4. W. Elegeert, 5. L. Seghers met 75 oude duiven 1679,37 mpm. 1. G. Jansens, 2. Jos Elegeert, 3. O. van Damme, 4. Th. Engels, 5. L. Seghers. C C Hulst met 156 jonge dui ven 1651,29 mpm. 1,2,5 en 9. Pieters-Jansen, 3. D. Lauren- sen, 4. Th. Casteels, 6 en 10. Ed de Nijs, 7. Ed van de Walle, 8. Ch. Voet met 181 oude duiven 1677,08 mpm. 1,4 en 5. Th. Cas teels, 2. P. d'Hondt, 3. W. Bod- daert, 6. J. de Witte, 7. Alf. Nijs, 8. J. Valckx-, 9. en 10. F. Jansen en zoon. De Postduif te Heikant met 119 oude duiven 1676 mpm. 1 en 9. Lex Thijs, 2,5 en 10. Th. de Block, 3,4 en 7. D. Nice, 6. L. van Goethem, 8. L. Herwegh met 103 jaarlingen 1676 mpm. 1,9 en 10. Lex Thijs, 2,7 en 8. Th. de Block, 3. Gebr. Sturm, 4 en 5. L. Thuij, 6. A. Cocheyt met 35 jonge duiven 1619 mpm. 1 en 3. J.P. Reunis, 2. Joh. Braat, 4 en 5. J. de Kindt. Herleving te Kloosterzande met 131 oude duiven 1679 mpm. 1. M. Bisschop, 2. L. de Waal en zoon, 3 en 8. J. Voet, 4 en 6. A. de Keizer en zoon, 5. W. Voet en zoon, 7. A. Lauret, 9. P. Kriekaert, 10. G. Pouwels met 156 jaarlingen 1679,41 mpm. 1. M. Bisschop, 2. A. de Rooij, 3. A. Eijsackers, 4. J. Ridderhof, 5. J. Roels, 6. Alf. Colpaert, 7 en 9. R. Ruben, 8. R. de Booij, 10. L. de Waal en zoon. De Reisduif te Graauw in sa menspel met De Postduif te Lamswaarde met 166 oude duiven 1677,59 mpm. 1. Alf. de Block, 2. gebr. De Koster, 3,5 en 10. J. van Denderen, 4,6 en 7. L. van Vliemberghen, 8. J. Par don, 9. Ed. Mattheijssen. Verwachting te Axel met 133 oude duiven 1682,4 mpm. 1. G. Meijer, 2,3 en 8. C. de Poorter, 4. J. van de Berge, 5 en 9. J. Giele, 6 en 7. J. Verstraten, 10. R. Herman met 235 jonge dui ven 1645,2 mpm. 1,2,5 en 6. J. Giele, 3. P. de Poorter, 4 en 7. J. Nolet, 8,9 en 10. C. de Poorter. Eerlijk Vreest Niemand te Stoppeldijk met 60 oude dui ven 1641,5 mpm. 1 en 4. J. Boeijkens, 2 en 5. J. Duerinck, 3. B. van Leemput. De Eendracht te Terneuzen met 167 oude duiven 1657,03 mpm. 1. D. van de Berge, 2. F. van Hecke, 3 en 5. Koch-Rie- mens, 4. J.P. Harte, 6. P. Vis ser, 7. J. Moes, 8. Jos Koch, 9. R. de Schoolmeester met 166 jon ge duiven 1653,94 mpm. 1. J. Peeman, 2 en 8. R. de School meester, 3,5 6 en 9. Jac. den Ex- ter, 4. M. de Roo, 7. A. Hosghör, 10. F. Temmerman. De Reisduif te Philippine met 132 oude duiven 1679,74 mpm. 1. J. de Mul, 2. M. Hendrikse, 3 en 10. F. Roegiest, 4 en 8. H. van de Hemel, 5 en 6. E. en L. Breepoel, 7. F. Dieleman, 9. Cyr. de Clercq, met 183 jonge duiven. 1. G. Begijn, 2 en 6. A. Rammeloo, 3 en 5. S. Jansen, 4. F. Dieleman, 7. W. Lauret, 8 E. en L. Breepoel, 9. J. den Ha mer, 10. Th. Rammeloo. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Voor de Schoolartsendienst Zeeuwsch- Vlaanderen staat 1985 vooral in het teken van de opheffing. Het bestuur van deze ge meenschappelijke regeling nam vorig jaar al het princi pe-besluit om op te gaan in de nieuw te vormen districtsge zondheidsdienst. De raden van de deelnemende gemeenten sloten zich daarbij aan. De provincie zal die beslui ten echter pas goedkeuren zo dra de definitieve opheffings datum bekend is, zo blijkt uit de stukken die aan de orde ko men in een vergadering van het algemeen bestuur vandaag (donderdag) in het Terneuzen- se stadhuis. Het gezelschap buigt zich daar over een aantal jaarstuk ken. Ter tafel liggen onder meer de jaarrekening en het jaarverslag 1984 en -toch nog- de begroting 1986. Verder wordt een sociaal statuut be sproken. De vergadering be gint om 16.00 uur in kamer 1.05 van het stadhuis. Crazy Horse - De leiding van de Westdorpse disco 'Crazj Horse' heeft voor de jeugi weer een aantal activiteiten op touw gezet voor de komends weken. Zo wordt zaterdag juni een gezellige bijeenkomst gehouden in verenigingsge. bouw 'Concordia' te Westdor- pe. Zaterdag 6 juli wordt een avond-dropping gehoude voor jongeren. Om half tien vertrekken de deelnemer: vanuit Sas van Gent. Inschrij. vingen worden ingewacht op de soos. Ter afsluiting van he: seizoen vindt zaterdag 13 j een grote barbecue-avonl plaats. Deze bijeenkomst gint om half acht. Nadere in. formaties over deze activity ten zijn te verkrijgen bij 4 leiding van disco 'Crazy Hor se.' 'De Gravin' - Na een interne opknapbeurt is 'De Gravin een café nabij het dorpspleir te Westdorpe, feestelijk her opend. Sinds een paar maan den kon men bij 'De Gravin weliswaar terecht voor een pilsje, maar nu is de zaak dei nitief geopend. Bij de ope ningsreceptie kwamen wat vrienden en kennissen ui; het bedrijfsleven gelukwensei en bloemen en geschenker. aanbieden. Fanfare - De Westdorpse mu ziekvereniging 'Eikels worden bomen' heeft in het kader van het 'Jaar van de Europese Mu ziek' een muzikale rondgang door het dorp gemaakt. Veel dorpsgenoten toonden hun be langstelling voor de fanfare door te komen luisteren naar de vrolijke marsmuziek van de muzikanten. Mede dankzij enkele succesvolle optreden: in andere plaatsen is de inte resse voor 'Eikels worden bo men' ook bij het eigen publiek sterk toegenomen. Touwtrekken - Ook in West dorpe heeft de aloude spor' touwtrekken veel aan popula riteit gewonnen. In een plaat selijk horecabedrijf is een ploeg geformeerd, die op het ogenblik actief is met de voor bereiding van een grote wed strijd touwtrekken in West dorpe. Deze ploeg, 'De Tukker hoopt dat in het dorp voldoen de belangstelling zal bestaan voor dit evenement, dat ge houden wordt op zondag 7 juli. 's middags om twee uur op het dorpsplein van Westdorpe Belangstellenden, zowel da mes als heren, kunnen tot en met zaterdag 6 juli voor in schrijving terecht bij 'De Tuk ker' telefoon 01158-1050. Van onze correspondent WESTDORPE - Drie West dorpse verenigingsbesturer zullen tijdens de komend: kermisdagen de kas een beetji trachten te spekken met organiseren van een ling. Deze toch al heel populair: sport wordt tijdens de West dorpse kermis ieder jaar dooi zeer velen bedreven. De fiets- crossclub 'De Kreekcrosser: opent de rij met een wedstrijd op vrijdagavond 5 juli; maan dag- en dinsdagmorgen, 8 eni juli, telkens om 10.00 uur hou den Carnavalsclubs 'De Melk muilen' en 'De Koeters' ieder een gaaibolling voor hui kas. Elke dag zijn er uiteraari prijzen te verdienen, maar dit jaar wordt ook een fraaie tro fee in het vooruitzicht gesteld voor de winnaar van het to taalklassement van alle bollingen. In totaal zijn maat liefst tien trofeeën beschik baar voor deze drie 'etappes Alle gaaibollingen gaan doo: op het terrein bij het Oud: Raedhuys in Westdorpe. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 GOES - In een elektriciteits zaak in Goes zijn bij een in braak zeven video-recorders gestolen. De waarde van de vi deo-recorders bedraagt 16.288 gulden, terwijl de braakscha- de 1.000 gulden bedraagt. GOES - Op het Geerdesplein te Kloetinge is een zilverkleu rige Volkswagen Golf gesto len. De auto, eigendom van C.D., heeft het kenteken HF- 26-BY. GOES - Op het terrein van de Provinciale Zeeuwse Elektric- teits Maatschappij achter het kantoorgebouw in de Evert- senstraat zijn twee Volkswa genbusjes opengebroken. Men is op het terrein gekomen door het gaas door te knippen. Uit de busjes zijn twee kabelknip tangen en een accu weggeno men. Van een der auto's was de achterruit vernield, terwijl bij de andere een tocht- raampje werd opengebroken. GOES - De 19-jarige J.C.H. uit Nisse is door de gemeentepoli tie van Goes op vrije voeten gesteld, nadat hij in het afge lopen weekeinde was opge pakt als betrokkene bij een vechtpartij in een café te Goes. Bij nader onderzoek bleek H. niet dié bemoeienis met de vechtpartij te hebben gehad, die hem eerder is toegeschre ven. HOEK - Bij een diefstal dins dagavond kort voor midder nacht zijn uit een vrachtauto aan de Lovenpolderstraat te Hoek twee accu's gestolen, waarde 1600 gulden. De vrachtwagen is eigendom van de firma B.V. te Terneuzen. SLUIS - Op de kruising bij Heille is gistermorgen om on geveer 11.45 uur een aanrij ding ontstaan waarbij A.M. uit Maldegem geen voorrang ver leende aan J.E. van D. uit Groede. M. kwam uit de rich ting Heile en reed richting Sluis, terwijl V.D. op de voor- rangsweg Belgische grens Oostburg reed. De auto van M. werd geheel vernield bij deze aanrijding. TERNEUZEN - Gistermorgen zijn er op de Rooseveltlaan twee personenauto's aanzien lijk beschadigd. Het ongeval gebeurde doordat C. van Ij. te Terneuzen op een gegeven moment op de voor hem lin kerrijbaan reed en in botsing kwam met een personenauto bestuurd door mejuffrouw C. de P. uit Terneuzen. TERNEUZEN - De vaste woon- of verblijfpla3' zijnde Belg V.I. heeft beker:: begin van dit jaar bij garag: V. in Terneuzen een personei' auto te hebben gehuurd en de ze nooit meer te hebben terug gebracht naar het bedrijf. Oo* bekende hij in die periode de Oosterscheldestraat te Ter neuzen een auto te hebben stolen. I. is een dezer door de polit'1 in Antwerpen verhoord. I* ontvreemde auto's zijn van hand gedaan. Van een Het zijn: bouw-, n techniek, textielver pen en een vrije afsl De drie scholen gaa ingang van 1 augustus 1 seren. De eerste twee sc ren zal er voor de lee: weinig veranderen, om onderwijs dan nog woi geven in de drie plaats: streven is echter met van het schooljaar 19 het beroepsonderwijs t centreren in het gebou de Oostburgse LTS. Da moeten echter nog de voorzieningen worden bracht, zoals de bouw v keuken-accommodatie twee leslokalen. Onder] lingen met het ministeri over zijn gaande. De nieuwe school za werken met een geïnteg brugperiode van twee Dat houdt in dat alle 1 gen de eerste twee schoi dezelfde algemene op krijgen. Daarna kunr voor een tweejarige be opleiding kiezen uit de noemde afstudeerrich De vakken worden tijd tweejarige vakopleiding verse niveau's gegeven, door er ruime doorstn mogelijkheden zijn na middelbaar beroepsonde Volgens een persberi er op de nieuwe schot voor worden gedragen leerlingen een brede schappelijke en lev AMSTERDAM, 26-6-85 - In 50mm werden 90 contract* handeld voor levering april prijs van ƒ29.20 tot ƒ28.70 kg. De stemming was pr dend. KAPELLE, 26 juni - Aar per doos 71-80, per kilo 2. Frambozen: per doos 1.60-1. de bessen: per doos van 20 IA 1.00-1.11, IB 71, II 43-45, p van 500 gram II 1.18, per 1 2.63. Tomaten: IA 11.70-11.8 85, prei 3.50, rabarber 24, krc 35 per bos, bloemkool 1. aardappelen 91-1.09, kriel 89 GOES, 25 juni - Aardappele BTW): Bintje, directe lever auto geleverd, geschikt voor tot 20 cent per kg, voeraarda 6 tot 8 cent per kg. Noterin terdamse beurs d.d. 24 jun Bintje 35-50 mm 12 tot 13 c< kg. Bintje 50 mm opwaar schikt voor frites) 27 tot 28 per kg. Vlas (exc. BTW) o peld, op auto geleverd 40 tot per kg, afwijkende partijen 39 cent per kg. Hooi en str( BTW) op auto geleverd: Wei (nieuwe oogst) 230-250 per 1 Dijkhooi (nieuwe oogst) 180- 1000 kg. Lucernehooi 325-3 1000 kg. Tarwestro 130-145 p kg. TERNEUZEN - Per stuk: s 27, sla 11 12; bloemkool A 26' 125-258, afw. 184-198; gr. ko mers 35-68. Per bos: kroter uien 18-39; koolrabi 63-'. doos: aardbeien 126-128, ro sen 68-89. Per kg.: eerstelin doré 107; kroten 75; peule 10.60; prei 2.82; rabarber 40- kool 55-66; rode kool 81-8 zie 161-170; spitskool 40-54 peen 69-78; tuinbonen 77-81 beien 235-247. Van een onzer verslaggevers KNOKKE - In het cul reel centrum Scharpo te Knokke vindt van z dag 7 tot en met zone 28 juli een mode-expc tie plaats, onder de na 'Mode '86'. De openin receptie is zaterdag om 20.00 uur. De modeshow zaterdag 27 juli 21.00 uur plaats. De sitie is dagelijks te L. ken van 10.00 tot en r 20.30 uur. Op de tentoonstel! zijn de nieuwste 1 voor het komende oc, van een groot aantal werpers te zien. Ooi verse kledingzaken Knokke hebben etala; ingericht. Tussen 10 en 18 aug: tus vindt in Scharpoc een kunst- en anti< beurs plaats 6; vil vai ex; 5 bez krea! s seize

de Stem | 1985 | | pagina 12