HONTENISSE WIL 28 MILLE BETALEN Gezinsverzorgsters Hulst nemen werk mee naar huis Raad Hontenisse wil overschotten uitgeven Jeugdwerker Hulst weer ter discussie Bejaarden herkozen voorzitter DE STEM Huldiging sportlui in Hulst DONDERDAG 27 JUN11985 VAN ZEELAND IN CLINGE: Beroepskracht Dupe Koffie Graag Prettig Huishoudelijk Schietingen T22 PAGINA ZEELAND 2 Geen haast met bejaardenwerk Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE Burgemeester en wet houders van Hontenisse voelen niets voor overhaaste beslissingen over de mogelijke komst van een gecoördineerd bejaardenwerk in de gemeente. Bovendien blijven ze erbij dat een part-time be roepskracht met 20 uur per week genoeg is. Van een onzer verslaggevers GEMEENTE ZIT GOED BIJ KAS HONTENISSE - Een deel van de Hontenisser gemeenteraad vindt dat de gemeente zo goed bij kas zit dat het college op korte termijn maar eens met een plan moet komen waar al dat geld voor gebruikt kan worden. De beide Roctussen (van lijst P. Mangnus en lijst A. Roctus) rekenden gisteroch tend tijdens de gemeente raadsvergadering voor dat de rekening 1984 een overschot van vier ton laat zien. CDA'er A. Sponselee haalde uit de stukken zelfs een miljoen. Een raming, zo gaf het college toe, die de waarheid dichter bena dert. Omdat de laatste jaren steeds een overschot hebben laten zien, vinden Roctus en Roctus nu de tijd gekomen dat er iets met dat geld gedaan wordt. „Reeds jaren dringen wij erop aan om een deel van de overschotten te bestemmen, dan wel een belastingverla ging door te voeren. We ver zoeken het college met een no titie te komen met betrekking tot de stand van zaken van al le reserves en tevens om met voorstellen te komen inzake de uit te voeren investeringen", zo richtte het duo zich gisteren in geschrift tot het college. Om het college een handje te helpen opperden de heren gis termorgen al enkele mogelijk heden. Riolering, het onder houd van de wegen, de bouw van een sporthal en verlaging van de onroerendgoedbelas- ting. Sponselee voelde meer voor een open discussie in de com missie Financiën om 'samen richting te geven aan het be leid'. Maar dat was weer tegen het zere been van W. Gelder land. „Ik ben niet kapot van al die discussies. Als er een gede gen college zit, komt het zelf met voorstellen". De notitie, zij het niet zo vlug als Roctus en Roctus voor ogen hebben (de eerstvolgende raadsvergadering), komt er. Burgemeester M. Somers, die zelf dacht aan het aannemen van extra personeel, voelde er aanvankelijk meer voor de kwestie nog even te laten rus ten tot de begroting voor 1986 aan de orde komt maar zegde de vragenstellers toe er aan te gaan werken. Het college laat dat weten in antwoord op vragen van de plaatselijke CD A-afdeling. Dat een gecoördineerd bejaar denwerk een goede voorzie ning in de gemeente kan zijn, wordt door het college niet be twijfeld. „Wel moet er gecon stateerd worden dat er on danks het ontbreken van deze voorziening in onze gemeente tal van activiteiten voor oude ren plaatsvinden". Gewezen wordt op de bejaardenbonden die actief zijn in alle dorpen, het reiscomité en de Werk groep Open Bejaardenwerk. „Bij ons college zijn geen klachten bekend over het on voldoende functioneren van de bejaardenorganisaties, even min zijn er klachten over de bestaande activiteiten". Zaken als warme maaltijden, alar mering en huisbezoek aan al leenstaande ouderen kunnen volgens het college ook wel zonder gecoördineerd bejaar denwerk of beroepskrachten gerealiseerd worden. De stelling van het CDA dat de gemeente de afgelopen ja ren honderd-duizenden gul- Van onze correspondent CLINGE - De Clingse bejaar den hebben er een lange zit van gemaakt. In een ruim drieënhalf uur durende jaar vergadering werden voorzitter F. Taalman en penningmees ter Th. Goossens met grote meerderheid van stemmen herkozen. Nieuw bestuurslid werd A. Wijnacker. Uit het mondeling verslag van de penningmeester bleek dat vorig jaar een batig saldo heeft opgeleverd van 656 gul den. Enige discussie werd er gevoerd over de kascommissie, die nog geen controle op de centjes had verricht. Er vielen wat harde woorden, maar uit eindelijk werde besloten de kas te laten controleren door de heren Plasschaert en Pau wels. Verder werd voor de ko mende maanden een reispro gramma opgesteld, met onder meer een bedevaart naar Oos takker. Volgend jaar bestaat de bejaardenbond 30 jaar. Plannen voor de viering wor den nog gesmeed. Na het zo merseizoen komen de kaart- üefhebbers aan hun trekken. Er worden kaartwedstrijden gehouden op de vrijdagmidda gen. Na de vergadering werd iedereen voorzien van belegde broodjes. OMBLAD voor zuidwest nederlano Kantoren in Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Aad van der Wouden. Advertentie-expl. inspecteur Zeeland: C. nu, privé 01150-95839. Me- dens subsidie heeft laten lig gen spreekt het college tegen. Immers, als gemeente die niet aan de vereiste 2.000 bejaarden komt, heeft Hontenisse nooit aanspraak kunnen maken op rijks- of provinciegelden. Ge coördineerd bejaardenwerk kan daarom alleen worden ge realiseerd in samenwerking met Hulst. Maar B en W wil len er aanmerkelijk minder geld voor uitgeven dan vol gens Hulst nodig zal zijn. De opzet die zij voor ogen hebben kost de gemeente ruim 28.000 gulden per jaar. En dat is al het dubbele van de huidige to tale subsidie aan de bejaar denbonden. Die krijgen nu 12,50 gulden per bejaarde. Bij de komst van een gecoördi neerd bejaardenwerk vinden B en W dat dit bedrag moet worden teruggedraaid naar 5 gulden, net als in Hulst. Het college heeft besloten geen aanvraag te doen voor een beroepskracht in het ka der van de werkverruimende maatregel, omdat na die pe riode de gemeente het salaris van zo'n kracht niet zelf kan betalen. Daarbij komt dat men een part-timer voor 20 uur per week voldoende vindt. Zoals bekend denkt men daar in Hulst anders over. Over de kans om geld te krijgen uit de zogenaamde witte vlekkenpot is nog weinig te zeggen. Ver wacht wordt dat pas eind dit jaar bekend is wat Hontenisse uit dat potje kan vangen. Wat B en W betreft, is het nu maar afwachten welke be richten er uit Hulst komen. Daar is, over het Hontenisser voorstel, overleg gaande tus sen de gemeente en het Ge- koördineerd Bejaardenwerk. Daarbij gaat het er vooral om of men in Hulst bereid is om zonder personeelsuitbreiding Hontenisse 'erbij te nemen'. Van een onzer verslaggevers HULST - Op vrijdagavond 28 juni vindt in Hulst de traditio nele sporthuldiging plaats van de meest verdienstelijke sportfiguren. Het is met de opvallende sportprestaties door Hulstena ren het afgelopen seizoen nog al meegevallen. Maar vier teams en vier individuele sporters komen dit jaar voor huldiging in aanmerking. Dat gebeurt om 19.30 uur in de trouwzaal van het Hulster stadhuis. De heer zag ons werken Hij glimlachte dan zag Hij ons salaris Hij draaide zich om en weende bitter Zomaar een gedichtje. Met een krabbeltje erboven 'een maximum aan prestatie leveren voor het minimum loon. Hoe lang nog?'. Aantekeningen op het spiekbriefje van gezinsverzorgster Mieke Kas, tevens lid van de ondernemingsraad van de stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Hulst. Het gedichtje legt de vinger op het financiële zeer. Maar het zit eigenlijk veel dieper. Gezinsverzorgsters voelen zich geen gezinsverzorgster meer. Poetsvrouw. Op zich geen schande. 'Maar daar zijn we niet alleen voor. We begeleiden de mensen. We geven ze wat moed'. En het kwartiertje pauze, waar niet langer vijftien minuten in gaan, is geen ontspanning meer. Mensen kijken na het eerste bakje koffie al zenuwachtig naar de klok. „We hebben constant het gevoel opgejaagd te worden". Kortgeleden sloeg de ondernemingsraad alarm. Bang dat het zich opstapelende werk, dat door allerlei bezuinigingen in steeds minder uren geklaard moet worden, de ondergang gaat worden van het van origine zo nobele beroep. Maar de angst dat de verzorging van het eigen gezin eronder gaat lijden leeft ook. Ondernemingsraadleden Mieke Kas, Carry Nijskens, Maria Dophemont, Marleen Bours en directeur van de stichting A. Schelfhout over de taakverzwaring bij de gezinsverzorging. Door Frank Deij HULST - Eerst de laatste ontwikkelingen. Los van de inmiddels gebruikelijk ge worden bezuinigingsronden werd de stichting voor Maatschappelijke dienst verlening in Hulst recente lijk geconfronteerd met een forse tegenvaller. Een tussenstand van de boekhouding leerde dat de stichting al een tijdje boven haar stand leefde. „Bij het ministerie van WVC zijn de verwachtingen gewekt dat er wel aanvullende gelden beschikbaar zouden worden gesteld om onze activiteiten te kunnen betalen, dus heb ben we in de eerste maanden niet zo nauw gekeken", legt directeur A. Schelfhout uit. Toen eind april de uitbrei ding nog steeds niet afkwam moest, om te voorkomen dat er aan de reserves geknab beld zou worden, ingegrepen worden. De maatregelen met on middellijke ingang om met de huidige 'brandstof' toe te komen: geen vervanging van helpsters tijdens de va kantieperiode, geen vervan ging van zieken en een ver mindering van hulp. „We moeten klanten buiten zet ten", zei directeur Schelf hout toen hij de strop voor de stichting wereldkundig maakte. Lijkt in eerste instantie de klantenkring van de stich ting de dupe te worden van de pas op de plaats. Voor het personeel betekent de hele gang van zaken een meer dan acceptabele taakver zwaring. Immers, er zal toch getracht worden binnen het beschikbare aantal uren zo veel mogelijk mensen te hel pen. Een ontwikkeling die enkele jaren geleden al in gang is gebracht met allerlei bezuiniginsmaatregelen in de welzijnssfeer. Maar die door de laatste sombere be richten een grens lijkt te gaan overschrijden. Een bliksemenquête van de ondernemingsraad onder de 108 gezinsverzorgsters, met een respons van 80, heeft in beeld gebracht waarvoor men al een hele tijd vreesde: 'Het wordt te gek'. De cijfers. De helft van de ondervraagden vindt het werk lichamelijk zwaarder geworden. Een ruime helft vindt het werk ook geeste lij k zwaarder geworden. Dat vraagt om uitleg. „In het algemeen is het zo dat de meesten van ons zich opgejaagd voelen. Mensen gaan zenuwachtig lopen doen omdat er minder tijd voor hen is en zijn dan bang dat het werk niet klaarkomt. Die mensen gerust stellen dat het allemaal wel weer in orde komt is er al een belas ting bijzegt Mieke. „Neem nu maar simpel een bakje koffie drinken. Vroeger stak het niet op een minuut. En dan had je ook de tijd om naar de proble men van de mensen te luis teren. Een belangrijk deel van ons werk toch. Nu zie je de mensen na het eerste bakje al op de klok kijken. Of ze staan zelf op. Dan kun je al niet blijven zitten. Maar op die manier is de pauze geen ontspanning meer. Dat werkt niet leuk", vindt Carry Nijskens. Zij heeft destijds nog een opleiding gevolgd. En het doet haar dan ook het mees te zeer dat de maatschappe lijke kant van het werk zo verwaarloosd moet worden. „Je hebt van die mensen die altijd praten over de werk ster. Daar komt mijn werk ster, zeggen ze dan. Maar het is nu al zo ver gekomen dat ik mij ook helemaal geen ge zinsverzorgster meer voel. Ik voel me nu ook echt de poetsvrouw. Maar wij ne men de taak over van de huisvrouw. Die zeggen toch ook niet van zichzelf dat ze werkster zijn". Carry's klacht is ook weer terug te vinden in de enquête. Ruim de helft vindt zichzelf vaak een werkster, ruim de helft Gezinsverzorgsters bijeen: 'Het wordt te gek'. FOTO DE STEM COR J DE BOER vindt dat ze vaak als werk ster behandeld wordt. En dan. De spanningen thuis. Afreageren op de klanten kan niet. Dus wor den probleempjes mee naar huis genomen. Ruim een derde van de gezinsverzorg ster vindt dat de taakver zwaring van invloed is op het privé-leven. De devaluatie van het werk zit ze dan wel hoog. Maar uit het onderzoek blijft dat ze ondanks alle so res het werk toch nog graag doen. Zo graag zelfs dat een ruime meerderheid wel eens bij de grote schoonmaak helpt, 22 van de 80 nemen wel eens een wasje mee naar huis; 28 van de 80 gaat na werktijd wel eens terug naar een gezin. „Daar begin ik zelf niet meer aan. Ik heb het wel ge daan hoor. Het begint met een hemdje. En voor je het weet neem je de hele was mee naar huis. Als je niet sterk in je schoenen staat, gaat het steeds verder. En watje dan ook nog hebt. Als ze het zelf moeten doen ko men met een pyama voor de hele week toe maar als jij het doet moet ze elke dag een andere aandoen", zegt Maria Dophemont. Toch is het een probleem. En 'nee' tegen een hulpbe hoevend mens die je vraagt 's avonds even terug te ko men krijgt een gezinsver- zorgster niet gauw over de lippen. Volgens Mieke Kas is het allemaal best op te los sen als de politiek er zich maar eens op een goeie ma nier mee zou gaan bemoeien. „Eigenlijk moet de gezins verzorging er meer uren bij krijgen. Dat beleid van de overheid kun je toch niet rij men. Ze willen bijvoorbeeld dat de oudere mensen steeds langer zelfstandig thuis blij ven. Dat betekent toch dat de gezinsverzorgers meer ingeschakeld worden. Maar ook daar halen ze geld weg. Je kunt toch niet op alle fronten tegelijk bezuinigen". Ook directeur Schelfhout is de mening toegedaan dat er geld moet los komen om aan de huidige situatie een eind te maken. 20.000 Uren erbij en de stichting kan het werk zo indelen dat het voor de gezinsverzorgsters pret tig werken blijft en de cliënt geholpen kan worden op het moment dat het ook nodig is. „Met dat aantal uren erbij zitten we nog maar net een het landelijk gemiddelde. Dan doen we nog helemaal niets erbij. Want het beleid van de overheid is erop ge richt de eerste lijnsvoorzie ning te versterken. Daar waren we mee bezig in de eerste maanden van dit jaar. Hulp op maat". De problemen die in de enquête naar voren komen zijn herkenbaar voor Schelfhout. Officieel is hij nog niet op de hoogte van de uitslag van het onderzoek maar ermee geconfronteerd wil hij best reageren. In het algemeen: „De spanning is datje moet woekeren met de middelen die je hebt. Hoe kunnen we het personeel zo effectief mogelijk inzetten. Op zo'n manier dat het voor iedereen werkbaar blijft. Vijf gezinnen op een week is gewoon te veel maar dat zal in deze periode best wel eens voorkomen". Hij ziet ook dat veel ge zinsverzorgster het moeilijk hebben louter en alleen huishoudelijk werk te moe ten verrichten. „Dat wordt het grootste aandachtsveld voor ons. Er zal toch een verschuiving moeten komen van het puur huishoudelijke naar de echte hulpverlening. Steeds minder poetsen en meer menselijke opvang. Voor de echte poetsadressen komt dan de Alphahulp om de hoek". In die visie past het vol gens hem ook niet dat ge zinsverzorgster na het werk teruggaan naar gezinnen. „Als dat echt regelmatig voorkomt dan zullen we dat toch op moeten pakken. Het levert vooral voor de op volgster problemen op. Er wordt regelmatig van gezin verwisseld. Als het gezin ge wend is dat de verzorgster 's avond nog even binnenwipt en haar opvolger doet dat niet dan kan zij nog zo hard werken maar dan zal ze in de ogen van dat gezin nooit een goede zijn. En het werk moet toch ook op een of an dere manier verrekend wor den". Ondanks bepaalde knel punten die in de enquête aan het licht zijn gekomen heeft Schelfhout niet de indruk dat de situatie alarmerend is dat er best een mouw aange past kan worden. „Dat bleek al toen we aankwamen met de tien-procent-maatregel (in totaal moest tien procent gekort worden op de huiver lening, red.) Daar werd zeer constructief op gereageerd. Wat dat betreft hebben wij gezinsverzorgsters van een ras dat je niet meer gauw vindt. Ze zeiden meteen dat de cliënten er niet de dupe van moesten worden en kwamen zelf met ideetjes aandraven. Ik geloof dat lei ding, want die heeft er ook een enorme belasting bij ge kregen omdat ze zowel de helpsters als de klanten te vreden moet houden, en het personeel naar elkaar zijn toegegroeid. We zoeken sa men naar een oplossing". Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster jeugdadviescommissie discus sieert dinsdag 2 juli nog maar eens over de subsidië ring door de gemeente van een beroepskracht voor het jeugd- en jongerenwerk. Al jaren valt het verzoek voor de aanstelling van zo'n jeugdwerker bij de gemeente in de brievenbus. Telkens ech ter laten B en W weten dat ook best te willen, maar er geen geld voor te hebben. „Eigenlijk is dat niet zo'n sterk argument", geeft wet houder W. Kayser toe. „We kunnen beter proberen erach ter te komen hoe groot de noodzaak is voor zo'n beroeps kracht. Daar moet meer dui delijkheid over komen. Die noodzaak is eigenlijk nooit echt aangetoond". Nu er in Hulst al anderhalf jaar een jeugdwerker actief is in het kader van de werkverruimen de maatregel, meent Kayser dat daarover nu een serieuze boom kan worden opgezet. „Er is nu anderhalf jaar ervaring opgedaan, er is een evaluatie gemaakt, dus het lijkt mij dat er over die hele kwestie ook meer duidelijkheid is". De jeugdadviescommissie vergadert om 19.30 uur in de trouwzaal van het Hulster stadhuis. GRAAUW - V. de Caluwé, 102 schutters. Wip 1: eerste hoogvogel W. Durinck, eerste zij vogel A. de Baar, tweede zijvogel C. Vael, allen Graauw. Meeste kleine vogels (6) G. Rens, Graauw. Wip 2: eerste hoogvogel M. Broekaert, eerste zij- vogel P. de Baar, tweede zij vogel P. Roels, allen Graauw. Meeste kleine vogels (5) B. Kint, Graauw. HULST - O.Z.O. 40 schutters. Eer ste hoogvogel A. Roelands, Ant werpen, tweede hoogvogel A. Rot tier, Ossenisse, eerste zij vogel F. van Swaal, Hulst, tweede zij vogel A. Rottier, Ossenisse. Meeste klei ne vogels (5) Renata de Smet, De Klinge en A. Leeraert. Graauw. HULST - De Kroon, 69 schutters. Wip 1: eerste hoogvogel R. Her mans, Ossenisse, eerste en tweede zij vogel P. Boogaert, Wijchen. Meeste kleine vogels (5) P. Schroe- ders, Terneuzen. Wip 2: eerste hoogvogel P. Boogaert, Wijchen, eerste zij vogel J. Buysrogge, Heer len, tweede zij vogel W. Blommaert, Hulst. Meeste kleine vogels (5) J. Vermeersen, St. Jansteen. HULST - W, Blommaert, 20 schut ters, Eerste hoogvogel A. van de schutters. Eerste hoogvogel R. de Smet, eerste en tweede zij vogel F. Martens, beiden Koewacht. Meeste kleine vogels (7) J. van Hove, Koe wacht. KOEWACHT - Bejaardenscme- ting bij P. de Vlieger met 48 schut ters. Eerste hoogvogel A. Bogaert, St. Jansteen, tweede en derde zij- vogel J. Colpaert, Moerbeke. Mees te kleine vogels (6) G. Baart, Koe wacht. KOEWACHT - R. van Steene, 33 schutters. Eerste hoogvogel en eer ste zij vogel E. Fiers, Lokeren, tweede zij vogel J. van Meelen, Walsoorden. Meeste kleine vogels (6) F. Breyaert, Koewacht NIEUW NAMEN - Bejaarden- schieting bij Picavet met 31 schut ters. Eerste hoogvogel en tweede zij vogel A. Roels, Graauw, eerste zij vogel A. van de Branden, St. Jansteen. Meeste kleine vogels (6) J. Beulaert, Hulst. STOPPELDIJK - Bejaardenschie- ting in 't Karrewiel met 15 schut ters. Eerste hoogvogel A. Roelands, Zwijndrecht, eerste zij vogel F. Reunis, St. Jansteen, tweede zij vo gel P. d'Hondt, Kloosterzande. Meeste kleine vogels (4) F. Reunis, lcli- St. Jansteen. KOEWACHT - R. van Steene, 39 TERNEUZEN - Westerschelde met Branden, St. Jansteen, eerste zij- vogel J. de Waal, Koewacht, twee de zij vogel R. Wilking, Hulst. Meeste kleine vogels (4) P. de Waal, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Molenhof,. 25 schutters. Eerste hoogvogel R.' de Guytenaer, Vogelwaarde, eerste zij vogel R Verschoten, Walsoor den, tweede zij vogel A. Verhoeven, Kloosterzande. Meeste kleine vo gels (5) R. Hiel, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Molenhof, 45 schutters. Eerste hoogvogel E. Luykx, Hulst, tweede hoogvogel H. van Rijt, Kloosterzande, eerste zij- vogel J. van Damme, Noordstraat, tweede zijvogel J. Verschoten, Kloosterzande. Meeste kleine vo gels (6) P. de Waal, Kloosterzande. KOEWACHT - De Oude Molen, 35 schutters. Eerste hoogvogel E. Luykx, eerste en tweede zij vogel G. van Gassen, beiden Hulst. Meeste kleine vogels (4) G. Baart, Koewacht. KOEWACHT - P. de Vlieger, 21 schutters. Eerste hoogvogel en eer ste zij vogel R. de Smet, tweede zij- 60 schutters op staande wip. Wip 1: eerste hoogvogel P. Pauwels, Kloosterzande, tweede hoogvogel F. Michielsen, Terneuzen, eerste zij vogel J. Remortel, St. Jansteen, tweede zij vogel R. Wisse, Terneu zen. Wip 2: eerste hoogvogel J. Dausder, Sleydinge, tweede hoog vogel G. Suy, Koewacht, eerste zij- vogel A. Hoogstrate, Terneuzen, tweede zij vogel G. Ducheine, Til burg. WALSOORDEN - R. de Jonge, 31 schutters. Eerste hoogvogel A. Verhoeven, Kloosterzande, eerste zij vogel E. de Waal, Eekeren, twee de zij vogel H. v.d. Schreurs, Ter neuzen. Meeste kleine vogels H. de Vos, St. Jansteen. Vliegende vogel- prijs eveneens H. de Vos. WALSOORDEN - R. de Jonge, 32 schutters. Eerste hoogvogel J. van Damme, Waterstraat, eerste zij vo gel A. Verhoeven, tweede zij vogel P. Maas, beiden Kloosterzande. Meeste kleine vogels (5) E. van Ste- vendaal. Terhole. ZUIDDORPE - M. de Cock, 32 schutters. Eerste hoogvogel R. Herwegh, Heikant, tweede hoog vogel A. van Damme, Zuiddorpe, eerste en tweede zij vogel R. Her wegh, Heikant. Meeste kleine vo gels (6) R. Migom, Zuiddorpe en E. Goossen, Koewacht. ZUIDDORPE - St. Sebastiaan, 78 schutters op staande wip. Wop 1: eerste hoogvogel A. de Lathouwer, Stekene, tweede hoogvogel R. Roels, Axel, eerste zij vogel B. Her man, tweede zij vogel A. Plas schaert, beiden Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoogvogel L. Bareman, tweede hoogvogel A. de Munk, bei den Zuiddorpe, eerste zij vogel B. van de Steene, Moerbeke, tweede zij vogel D. de Roek, Zeveneken. ZUIDDORPE - De Herberg, 30 schutters. Eerste hoogvogel G. Herwegh, Hulst, tweede hoogvogel B. Inghels, Soest, eerste en tweede zij vogel G. Herwegh, Hulst. Meeste kleine vogels (5) mevrouw Lahey- ne, Overslag. ZUIDDORPE - De Herberg, 50 schutters. Eerste hoogvogel J. van Dam, Moerbeke, eerste zij vogel M. Geerts, Moerbeke, tweede zij vogel G. Herwegh, Heikant. Meeste klei ne vogels (5) M. van Pouke, Zuid- doroe. ZUIDDORPE - De Herberg, 40 schutters. Eerste hoogvogel A. van Damme, Zuiddorpe, eerste zij vogel J. van Dam, Moerbeke, tweede zij - vogel R. Herwegh, Heikant. Meeste kleine vogels (5) J. de Blok, Hei kant.

de Stem | 1985 | | pagina 11