oot "T jga 1 De Gribaldy laat Franse kampioen uit Tour-ploeg Eerste arrestaties Liverpool-supporters Vrijspraak voor Westerhof Verveling slaat toe op Wimbledon Hofkens naar Beerschot NATIONALE KAMPIOEN HEEFT GEBROKEN HANDWORTELBEENTJE Ligterink verliest Timman vrijwel zeker van tweede ronde Steur maakt plaats voor Molenaar MESKER SLECHTS HALF UURTJE IN ACTIE Ook McEnroe ronde verder T4' net de constatering dat de Si Hnamers in hoge mate de pol ftieke steun waarderen die hi [land ontvangt van de Sovje Jnie en de overige socialist bche landen. Een steun die gebaseerd op de erkenning d |het Surinaamse volk het ree heeft zelf over zijn lot te b schikken, aldus Izvestija. „Het gaat om de vraag of |wil optimaliseren of maxirr lliseren. Ik wil optimalisen Idat wil zeggen: met elk: ■proberen de meerderheid I houden. Maximaliseren is 'I IvVD binnen de coalitie 1 groot mogelijk maken. Da Ibelangrijk, maar een nic ICDA/VVD-kabinet is nóg llangrijker." -U hebt ooit gezegd dat I grote problemen geeft dat I ene politiek leider van I coalitiepartij in de Kame; I en de ander in het kabine zouden df beiden in de K' moeten zitten df beiden ii I kabinet. „De afgelopeh jaren heu I inderdaad bewezen dat I niet de meest ideale situa Dat roept de vraag op 1 dat in de toekomst moet len.' Temeer omdat ik ze vier jaar in de Kamer w ven opereren. Het Kame is veelzijdiger, alle lijnt pen via de fractievoorzitt Het ministerschap is veel t perkter; bewindslieden ho den zich voornamelijk hun eigen departement bezil -Maar wijst niet de po tiek leider van het CDA aan. „Nee, want dan nam ik f andere." -Moet Lubbers dan maar Kamerlid worden? „De meest ideale oploss zou zijn: de beide politiek al voerders in de Kamer. M< gezien mijn voorkeur en van Lubbers zullen we rt l schien, met alle nadelen eraan verbonden zijn, de h dige situatie moeten proion I ren. Ik heb het daar met L<J bers ook al een paar keer o gehad. In het begin besefte te weinig de pToblemen 1 mijn dubbele positie als tr- tievoorzitter en politiek lei' maar nu ziet hij er ook complicaties van. Het is n raar gelopen: Van Agt 0 zich in '82 terug, toen heb' Lubbers en ik samen on< leiding van de informateur kabinet in elkaar getimrn' En daarna zijn we ieder o' eigen weg gegaan. Dat was afgelopen 20, 25 jaar niet rr> voorgekomen. De politiek' ders zaten altijd allebei de Kamer óf in het kabinet -U kïint volgend jaar mi" ter worden. Nijpels: „Ik sluit dat 1 niet volstrekt uit, maar ik niet te trappelen. Ik bet1 niet tot de mensen die vin' dat hun carrière pas gesla' is als ze op het rode minist' pluche hebben gezeten. Da voor heb ik te veel het bett' kelijke ervan ingezien.' TAXCO (ANP/EFE/AFP) - Jan Timman kan de tweede ronde voor de kwalificatie reeks om het wereldkam pioenschap schaken vrijwel niet meer ontgaan. De Amsterdamse groot meester won in de elfde ronde van het interzone-toernooi in Taxco van de Mexicaan Mar cel Sisniega. Timman ver hoogde zijn score tot negen punten. Hij kan zich nu lang zamerhand gaan voorbereiden op het kandidatentoernooi in Montpellier. De uitslagen van de voor de elfde ronde gespeelde partijen zijn: Timman (Mex) - Sisniega (Mex) 1-0, Nogueiras (Cub) - Browne (VSt) 1-0, Pinter (Hon) - Saeed (VAE) 1-0, Balasjov (Sov) - Agdestein (Noo) Vt-Vi, Tal (Sov) - Prandstetter (TSj) 1-0, Spragget (Can) - Romanisjin (Sov) %-%, Speelman (GBr) - Alburt (VSt) 1-0, Qi (Chi) - Cebalo (Joe) 0-1. Stand na elf ronden: 1. Timman 9 punten 2. Nogueiras 7,5 Spragget 7,5 4. Tal 6,5 1 afgebr. 5. Cebalo 6 6. Speelman 5,5 7. Pin ter 5 Romanisjin 5 9. Qi 4,5 1 afgebr. Agdestein 4,5 1 afgebr. 11. Balasjov 4,5 Saeed 4,5 Sisniega 4,5 14. Alburt 4 15. Prandstetter 3,5 1 afgebr. 16. Browne 3 2 afgebr. In de laatste vier ronden speelt Timman nog tegen Balasjov, Browne, Prandstet ter en Nogueiras. Van onze sportredactie ANTWERRPEN - Wim Hof kens zal het komend seizoen voor Beerschot spelen. De 27- jarige voetballer tekende dinsdag een contract op huur- basis voor de club uit de hoog ste Belgische divisie. Na vijf jaar besloot Hofens Anderlecht te verlaten, omdat hij het niet kan vinden met trainer Pol van Himst. De overgang kwam enige uren voor het sluiten van de bin nenlandse transfermarkt in België tot stand. Ook Feyen- oord en Beerschots stadgenoot Antwerp FC hadden belang stelling voor de uit Made af komstige voetballer. Hofkens, speelde een keer in het Neder lands elftal. Eerder kwam hij uit voor SK Beveren en Wil lem II. ROTTERDAM (ANP) - Johan Steur gaat toch akkoord met zijn overgang naar Volendam. De middenvelder wordt door zijn huidige club Feyenoord voor één seizoen uitgeleend aan de degradant uit de eredi- 'visie. Met zijn vertrek maakt (steur de weg vrij voor de fomst van Volendammer Keje lolenaar naar Feyenoord. lolenaar zal een verbintenis oor twee seizoenen aangaan. UITSLAGEN )EN HAAG (ANP) - De uitlagen ■an de (sport)prijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Uitslag lottonr. 25 le prijs: geen winnaar 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto f. 100.000,-- ontvangen 3e prijs: 58 winnaars, die elk bruto f. 4.842,60 ontvangen 4e prijs: 3.945 winnaars, die elk f. 71,10 ontvangen 5e prijs: 60.667 winnaars, die elk f. 5,— ont vangen. Uitslag cijferspel nr. 25 6 cijfers goed: geen winnaar 5 cijfers goed: 5 winnaars 4 cijfers goed: 19 win naars 3 cijfers goed: 168 winnaars 2 cijfers goed: 1.864 winnaars. PAARDESPORT - Het Ne derlandse paard Star of Goldstar is tijdens de tweede van een serie hoog gedoteer de rennen in de Verenigde Staten als twaalfde geëin digd. Grote winnaar van de Vrijheidsbeeld-rennen in East Rutherford werd Mea dow Road uit Zweden. Met de invitatieraces was een prij zenbedrag van zes ton gemoeid. PARIJS (AFP) - De wieler ploeg van Jean de Gribaldy zal zonder Jean-Claude Le- clercq en Jean-Marie Grezet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De eerste is op eigen verzoek geschrapt van de inschrij- vingslijst, de Zwitser heeft een blessure. Het bericht van afmelding van Leclercq volgde twee dagen na het behalen van de Franse weg- titel. „Hij is bang gewor den", verklaarde De Gribal dy. „Leclercq heeft tal van telefoontjes ontvangen, waarin hem werd afgeraden te rijden." De kleine burg graaf verving Leclercq door René Bittinger. „Onder deze voorwaarden is het zinloos te bedenken of het jammer is of niet", meende hij. Later werd bekend, dat ook Jörg Muller zal ontbreken in de ploeg van Jean de Gribaldy. De talentvolle Zwitser on dervindt te veel hinder van de gevolgen van een val tij dens de strijd om het natio nale kampioenschap in Ba den-Baden. Zijn vervanger is Philippe Poissonnier. De Fransman is de enige wiel renner, die dit seizoen in de drie grote ronden vertrekt. Eerder reed hij de Ronden van Spanje en Italië. De ploeg van Skil is: Kelly (Ier), Poissonnier, Caritoux, Gal- lopin, Garde, Guyot, Mas, Pellier en Vichot (allen Fra). Mathieu Hermans, de in Spaanse dienst rijdende be roepswielrenner uit Drunen, heeft geen plaats gekregen in de ploeg van Domingo Pe- rurena voor de Ronde van Frankrijk. Na overleg met de ploegleiding heeft de jon ge neo-prof besloten de Ron de van de Toekomst te ver kiezen. Hermans: „In de Ronde van Spanje heb ik erg geleden. Met mijn 22 jaar heb ik nog een harde leer school te volgen." De dopingaffaire na de strijd om het Belgische wie lerkampioenschap voor profs van afgelopen zondag krijgt steeds grotere vor men. Ook Leo Wellens, de jongere broer van Paul, blijkt betrokken bij de zaak. Hem dreigt een schorsing van twee maanden wegens fraude bij de medische con trole na afloop. Leo Wellens, een knecht van Hennie Kuiper en Teun van Vliet, was door het lot aangewezen voor de doping- test. Hij heeft inmiddels zijn onjuiste handelingen toege geven. Roger Swerts, de ploegleider, verving Wellens voor de Ronde van Frank rijk prompt door Louis Luy- ten. Paul Wellens, de kopman van de formatie van Ward Wouters, is op zijn beurt omgepraat door de ploeglei der. De oudste van de broers, de vroegere winnaar van de Ronde van Zwitserland, wil de aanvankelijk met onmid- delijke ingang stoppen met wielrennen. Wellens had na de Belgische titelstrijd, waarin hij eindigde als vier de, bezwaren tegen de ge volgde procedure, waarbij volgens hem Claude Cri- quielion, de wereldkam pioen, een voorkeursbehan deling kreeg. De waarschijnlijke straf voor het weglopen van Wel lens is, dat hij positief wordt verklaard. De sportcommis- sie van de Belgische Wieier Bond (BWB), onder voorzit terschap van De Vuyst, ont vangt binnenkort een rap port van de verantwoorde lijke medici. Dat moet dui delijkheid brengen over de misstanden, die de titelstrijd na afloop kenmerkten. Leo Wellens zei daarover: „Ik ben gepakt, maar ook ande ren hebben getracht te frau deren." Geen Toer veen Hanegraaf Door Hein Groothuis SCHIJF - Jac Hanegraaf heeft gisteren moe ten afhaken uit de Kwantum-ploeg voor de Tour de France. Een gebroken handwortel beentje in zijn linkerhand maakt het hem on mogelijk te koersen. „Ik baal verschrikkelijk", verklaarde de onfortuinlij ke coureur uit Schijf, nadat hij - met de arm in het gips - nog even tevergeefs geprobeerd had of het fiet sen toch nog zou gaan. De kersverse nationale kampioen liep zijn hinderlijke blessure maandagavond op tijdens het prof criterium van Woerden, waar hij zwaar ten val kwam. Hanegraaf: „Ik zat bij Gert Jacobs in het wiel, toen hij in een bocht onderuit gleed. Uitwijken was niet meer mogelijk. In een echte duikbeweging ging ik over hem heen. Met mijn arm ving ik de grootste klap op, maar dat kon niet verhinderen dat ik ook met mijn hoofd tegen het wegdek sloeg. Naderhand kreeg ik nog een paar renners over mij heen". Nadat hij per ambulance naar het ziekenhuis in Woer den was vervoerd, werden hechtingen aangebracht in een diepe hoofdwond. De kwets uur aan zijn linkerhand kwam toen in het geheel niet aan het licht. Hanegraaf: „Ze waren daar eigenlijk alleen maar in mijn hoofdwond geïnteres seerd". Hanegraaf, die 's avonds nog met de auto, bestuurd door zijn vrouw Marina, naar huis was teruggekeerd, ont dekte gisterochtend al snel dat zijn hand hem zorgen moest baren. „Mijn linkerpols was verschrikkelijk dik. Dus het was duidelijk dat er wat mis was. Ik ben meteen naar de huisdokter gegaan, die mij doorverwees naar het zieken huis in Roosendaal. Foto's we zen uit dat ik een handwortel beentje had gebroken. De arm werd meteen van de elleboog tot het begin van de vingers in het gips gezet". Ondanks zijn niet veel goeds voorspellende toestand onder zocht Hanegraaf nog serieus of het mogelijk zou zijn te starten in de Tour. De zwaar getekende Hanegraaf („Ik lijk net een bokser, die juist een fi nale heeft verloren, met dat gekleurde hoofd en die dikke lip".) kwam er echter al snel achter dat de zaak voor hem hopeloos was. „Nadat mijn vrouw de fiets uit de koffer bak van de auto had gehaald, probeerde ik er op te klimmen. Ik donderde er meteen aan de andere kant af. Ik heb er daar na nog even op gezeten, maar merkte direct dat het niet ging. Ik kon niet bij de rem men. Met een hand zou ik mis schien een uurtje kunnen rij den, zeker geen vijf, zes uur. Het was veel te pijnlijk ook. Dat was nog het grootste pro bleem". Hanegraaf, die nu de moge lijkheid niet heeft zijn markt waarde te vergroten - het vo rig jaar bij zijn debuut in de Tour, toen hij de rode trui van het sprintklassement verover de, deed hij dat wel - zal zeker een behoorlijke tijd uit de rou latie zijn. Hanegraaf: „Voor het genezingsproces staat drie maanden. Het vergt zo'n lange tijd, omdat er weinig door bloeding is. Ik hoop het zo te kunnen fiksen dat het bij mij wat korter duurt, want anders zie ik het niet zitten. Dan zou de rest van het seizoen hele maal naar de knoppen zijn. Al met al zal ik er echter toch in ieder geval een hele tijd mee zitten. Het klinkt misschien wat sarcastisch, maar wat dat betreft had ik beter mijn pols kunnen breken". Voor Jan Raas betekent het uitvallen van Hanegraaf een grote tegenslag. „Het is heel jammer, want op het vlakke is Hanegraaf iemand op wie je kunt rekenen. We zullen ech ter ook moeten leven met te genvallers", aldus de nieuw bakken ploegleider, die de af gelopen maand verder alleen maar met voorspoed en een reeks successen werd gecon fronteerd. De Zeeuw wees als vervan ger van Hanegraaf de Ameri kaan Doug Shapiro aan. Een op het eerste gezicht wat vreemde zaak, omdat het voor de tiende plaats in de Kwan tum-ploeg dit weekeinde nog ging tussen Jelle Nijdam en de Belg Jan Nevens. „Ik denk dat Nevens nog niet helemaal te gen zware wedstrijden is op gewassen", licht Raas zijn wat verrassende keuze toe. „De vo rig week heb ik hem zien rij den in een etappe en toen zak te hij er door. In het Belgisch kampioenschap heeft hij sterk Jac Hanegraaf, poserend in zijn achtertuin met het gezicht van een geslagen bokser, kan de Tour de France vergeten. .Ik had beter mijn pols kunnen breken - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN. gereden, maar zat hij er in de finale weer niet bij". Honderd procent vertrou wen in Shapiro heeft Raas echter ook niet. „Ik hoop dat hij een beetje mee kan in de bergen. Wat dat betreft heb ik echter wel vraagtekens. Boven 1000 meter heb ik nog niet veel van hem gezien. Misschien kan hij zich echter verbeteren. Ik dacht wel dat ik hem een kans moest geven. Zijn deel name verandert overigens wel iets. Ik had aanvankelijk hele maal op het vlakke willen gokken. Nu komt de situatie iets anders te liggen". Van onze sportredactie LONDEN - De politie van Li verpool heeft gisteren onver wacht een drietal verdachte voetbalsupporters voorgeleid. De arrestaties hielden ver band met het Heizeldrama van einde mei in Brussel, waar 38 mensen om het leven kwamen. De fans van Liver pool werden 's morgens vroeg van hun bed gelicht. Deze razzia van de politie vond plaats in opdracht van de Dpp, de 'Director of Public Prosecutions', die in Engeland de rol speelt van Officier van Justitie. De DPP was dus ken nelijk van mening, dat sommi ge bekende Liverpoolsuppor- ters zich in Brussel voldoende slecht hadden gedragen om gisteren langdurig te worden verhoord. Toch zag het er niet naar uit, dat hun overtredingen ernstig genoeg waren om deze supporters in voorarrest te kunnen houden. Een van hen is in de loop van de dag op borgtocht vrijgelaten. Het speciale korps van on geveer 50 man dat sedert het Heizeldrama een uitgebreid onderzoek instelt naar de schuld van de Liverpoolsup- porters, kwijt zich ondertus sen verder van zijn taak. Het zal donderdag een stel foto's van verdachte fans overhan digen aan vertegenwoordigers van de Britse media. De politie van Liverpool staat praktisch doorlopend in contact met haar collega's in Brussel, die sterk de hoop koesteren dat de stad aan de Mersey genoeg zware schuldi gen zal opbrengen om alle Bel gische tekortkomingen te kun nen vergeten. De Belgische justitie ver wacht binnenkort de uitleve ring van de Liverpool-suppor ters, die door de Britse politie zijn herkend als mede-schul dig aan het drama in het Hei- zelstadion. De voetbalvanda len zullen in België beschul digd worden van 'vrijwillige slagen en verwondingen met de dood als gevolg, zonder evenwel de dood van de slachtoffers te hebben gewild.' Zij zullen voor een correctio nele rechtbank in Brussel moeten verschijnen en kunnen veroordeeld worden tot maxi maal 10 jaar gevangenisstraf. (AFP) Met uitzondering van Liverpool ondernemen de ove rige vijf Engelse clubs, die in geschreven waren voor de ko mende Europese bekertoer nooien, gerechtelijke stappen tegen de uitsluiting daarvan door de Europese Voetbalunie (UEFA). Manchester United, Everton, Norwich, Southamp ton en Tottenham Hotspur hebben de handen ineengesla gen en het Europese Hof in Straatsburg om een uitspraak verzocht. Dit meldt de Daily Mirror in zijn dinsdag-editie. Vier dagen na het drama in het Heizel-stadion werden alle Engelse clubs voor onbepaalde duur van deelneming aan Europees voetbal uitgesloten. Daarnaast kreeg Liverpool nog een extra straf van drie jaar na afloop van die onbe paalde termijn. Tegen die tweede schorsing heeft Liver pool inmiddels bij de UEFA beroep aangetekend. (Reuter) - De Europese Voetbal Unie (UEFA) zal zich in augustus buigen over de protesten van Liverpool en Juventus tegen de straffen, die de tuchtcommissie heeft uitge sproken. Aanvankelijk zou de beroepscommissie zich aan staande vrijdag en zaterdag over deze kwesties beraden. Dinsdag deelde de UEFA mee, dat de behandeling is uitge steld tot 7 en 8 augustus. Een reden voor het uitstel werd niet opgegeven. ZEIST <ANP) - De schorsing van voetbaltrainer Cle mens Westerhof is door de commissie van beroep van de KNVB dinsdagavond na een beraad van nauwe lijks een half uur opgeheven. Wegens het oprakelen van wist Westerhof, die de zieke een dopingaffaire was Wes terhof door de tuchtcommissie van de voetbalbond op 20 mei met onmiddelijke ingang voor zes maanden geschorst. De be roepscommissie achtte het niet bewezen, dat Westerhof met zijn uitspraken het belang van het betaalde voetbal heeft ge schaad. Wel gaf de commissie hem een boete van duizend gulden voor twee andere opmerkin gen, die Westerhof deed in het voetbalmaandblad Elf van ja nuari. Hij zei daarin, dat jo han Neeskens tijdens de inter land tegen Belgie 'iets had ge slikt' en dat een dopingonder zoek van de KNVB in het top voetbal indertijd niets voor stelde. Restte slechts de wedstrijd AZ'67 - Feyenoord van 9 no vember 1980. In de pauze van dat duel, beweerde Westerhof, kregen ten minste vijf Feyen- oorders een verboden middel toegediend in een bekertje met een sportdrankje. Als trainer HILVERSUM (ANP) - In de tiende en voorlaatste ronde is Gert Ligterink dinsdag de lei ding in het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland kwijt geraakt. Hij verloor met zwart van Cuij- pers. Paul van der Sterren, die grootmeester Hans Ree ver sloeg, nam de kop over met een half punt voorsprong op Ligterink. Stand na 10 ronden: 1. Van der Sterren 7 1/2 punt 2/3. Ligterink, Van der Wiel 7 4. Boersma 6 1/2 5. Gelpke 5 1/2 6/8. Cuij- pers, Ree, Douven 4 1/2 9. Langeweg 4 10. Boftm 3 1/2 11. Welling 312. Hartoch 2 1/2 coach Jezek verving, niets var de doping. Hij durfde de affai re niet aan te kaarten in de pers, omdat hij vreesde vooi zijn baan. Wel benaderde hij de clubleiding, die alles ont kende. Verzorger Gerarci Meijer zou Westerhof ondei vier ogen hebben bekend dt spelers dope te hebben toege diend. De tuchtcommissie var de KNVB besloot na een uitge breid vooronderzoek en twee openbare zittingen, dat Wes terhof fout was geweest. Clemens Westerhof en zijn raadsman Eric Vilé deden ei dinsdagavond in Zeist alles aan de straf te doen verminde ren of kwijtgescholden te krij gen. Vilé herhaalde zijn eis tol vrijspraak. Hij baseerde zijn mening op vroegere uitspra ken van rechtbanken en zelfs de Hoge Raad. In de afgelopen weken werd het de advocaat duidelijk, welke criteria moe ten worden gehanteerd als de aenklacht luidt 'Beschadiging van het aanzien van een per soon of instantie'. „Ik ben van boef weer vrij man geworden", was de eerste reactie van Westerhof na zijn vrijspraak. Zijn advocaat Eric Vilé, de voormalige voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, glom min of meer van trots. „De be roepscommissie is overstag gegaan, omdat onze argumen ten ijzersterk waren. Maar dat de straf zo radicaal zou veran deren had ik eerlijk gezegd niet verwacht." Het bestuur van voetbalclub Vitesse ziet in de vrijspraak voor Westerhof geen aanleiding om het dienst verband met de oefenmeester alsnog voort te zetten, zo deel de voorzitter Aalbers gister avond mee. LONDEN (ANP) - Twee dagen lang doet Pluvius pogingen hel centrecourt van Wimbledon te veranderen in een grote badkuip. Plastic emmertjes onder de doorlekkende zeilen moeten het vocht opvangen. In de gangpaden oefenen verkleumde en verre gende tennisliefhebbers in geduld. De toegangskaartjes zijn te kostbaar om zomaar het complex te verlaten. Buiten de poort staat een rij om de opengevallen plaatsen in te nemen. In het restaurant en de kleedkamers grijpt de verveling om zich heen. Een eenvoudig kaartspel om de tijd te doden, is tegen de regels van Wimbledon en dus 'not done'. En het ergste is, dat het weer bericht van geen opklaring wil weten. Op het moment, dat volgens het schema de helft van de in schrijvers voor de enkelspelen al geëlimineerd had moeten zijn, is slechts een enkele par tij voltooid. Ivan Lendl ver sloeg maandag Mei Purcell met 6-4, 7-6, 7-6. „Als ik had geweten dat ik de enige was, die de baan op moest, zou ik hebben geweigerd", aldus de verongelijkte Tsjech. „Het was daar buiten levensgevaarlijk." Dinsdag zei Navratilova het omgekeerde. „Met speciale schoenen aan was er niets aan de hand", berichtte zij na de in recordtijd (38 minuten) bij een- geslagen 6-0, 6-2 tegen de her haaldelijk bij de referee pro testerende Lisa Bonder. De avondlijke opklaring liet zo lang op zich wachten, dat slechts acht partijen werden hervat. Nationaal indoorkampioene Marcella Mesker behoort tot de vele overlevenden van de eerste twee dagen. Nu Michiel. Schapers de voorkeur heeft gegeven aan een satelliettoer- nooi in eigen land en Huub van Boeckel en Marc van Eekeren niet door de kwalifi catie kwamen, vormt Mesker de enige Nederlandse inbreng bij het hoofdtoernooi. Haar ontmoeting met de Ameri kaanse Kate Gompert werd dinsdagmiddag na een half uurtje afgebroken bij de stand 5-2 en deuce in het voordeel van Mesker. Even tevoren had de spichtige Amerikaanse met scherpe returns twee setpoints ongedaan gemaakt. Mesker sloeg bij beide gelegenheden haar eerste service in, wat nogal ongebruikelijk was. Beide speelsters ontbeerden een betrouwbare opslag. Kate Gompert, die van alle 75 Ame rikaanse deelneemsters zo on geveer de minst bekende en minst verdienende (over heel 1984 nog geen tienduizend gul den), had zich kennelijk in zo'n staat van overconcentratie ge bracht, dat ze dertien minuten te laat op de baan verscheen. De hopeloze uitrdukking op het gezicht van de Ameri kaanse en het geprevelde ex cuus vermurwde de scheids rechter. Hij liet het duel als nog beginnen. Wat zich daarna afspeelde rechtvaardigde slechts éér conclusie: van de 75 Ameri kaanse deelneemsters op Wimbledon is de 22-jarige Ka- te Gompert de minst bekende en ze zal dat blijven ook. Bi" elke slag knikken de polsen er lpet is een raadsel, dat ze op de wereldranglijst redelijk dicht in de buurt van Mesker is ge komen: 108 tegen 86. De ver diensten van dit seizoen gever een beter beeld van de krachtsverhouding: honderd duizend gulden voor Meskei tegen tienduizend voor hei 1 meisje uit Nieuw Mexico. Mesker had wellicht voor de bui binnen kunnen zijn, als zijzelf enigszins in vorm was geweest. Ook haar mankeerde het echter aan een betrouwba re opslag. Gompert sloeg in vier games acht dubbele fou ten, Mesker liet het bij vier maar produceerde bij de twee de opslag zo weinig vaart, dat opkomen naar het net er moei lijk door werd. Eenmaal daar aangekomen beheerste ze hei hele veld. Gompert stapte pas van de achterlijn, toen de neergutsende regen haar dwong een veilig heenkomen te zoeken. LONDEN (ANP/RTR) - De als eerste geplaatste Ame rikaan John McEnroe heeft dinsdag de tweede ronde bereikt van het toer nooi van Wimbledon. McEnroe versloeg de Australiër Peter McNama- ra in drie sets: 6-4, 6-3, 6-4. Het duel was maandag op verzoek van beide spelers wegens het gevaar voor blessures afgebroken. De uitslagen: Heren enkelspel., eerste ronde: John McEnroe (VSt) - Peter McNa- mara (Aus) 6-4, 6-3, 6-3 John Sadrie (VSt) - Casio Motta (Bra) 6-3, 6-2, 6-3 Ricardo Ocu- na (Chi) - Tarik Benhabiles (Fra) 6-3, 4-6, 6- 1, 6-2 Chip Hooper (VSt) - Balasz Taroczy (Hon) 7-5, 7-6, 6-3 Dames enkelspel, eerste ronde: Gabriela Sabatini (Arg) - Amanda Brown (GBr) 3-6, 6-3, 6-3 Virginia Ruziet (Roe) - Amy Holton (VSt) 4-6, 6-4, 7-5

de Stem | 1985 | | pagina 7