Feest bij St.-Cecilia Philippine 'Bezwaarschrift Grahame is niet-ontvankelijk' Zeeuwse fruitveilingen gefuseerd Midzomerfeesten ieder jaar beter Spelletjesdag op katholieke scholen in Axel ALS ONDERZOEK BRESKENS POSITIEF UITVALT JANSEN Swingende opening van dansstudio Lilianne Butler MAANDAG 24 JUN11985 BIBTIM VAN ZEELAND T6 PAGINA ZEELAND 2 Plaatselijk nieuws Heikant Hontenisse Lamswaarde Sint Jansteen Vogelwaarde Westdorpe Van schaap tot wol: project op school in Nieuw-Namen BURGEMEESTER EN WETHOUDERS SLUIS: NU TWEEDE VEILING VAN NEDERLAND BRESKENS - De kans is zeer groot dat de jachthaven van Breskens wordt uitgebreid. Reeds tien jaar wordt over vergroting gespro ken maar de eigenaar van de jachthaven, de gemeente Oostburg, heeft de plannen nooit uitgevoerd. Inspectrice heropent basisschool Orthopedisch v Schoentechnikers 076-148168 kleintje ai £EX PAGINA SPORT GEULLE - Jan achter het stuur ten de Zeeuw zijn stempel op de Juist voor Vijf profs zeker van deelname Autocoureur verongelukt De nieuwe aanwinst wordt trots getoond aan de bevolking van Philipine fotowim kooyman PHILIPPINE - Vier leden van de fanfare St.-Cecilia te Philippine zijn afgelopen za terdag met de bondsinsigne onderscheiden. Dat gebeurde tijdens een feestvergade- ring in verband met het 40-jarig bestaan van de plaatselijke muziekvereniging. Goud was er voor M.C. Bombelijn, J. Segers en A. Wijne, allen 40 jaar lid, en het zilver voor 25 jaar kreeg R. Bosma. De insignes werden opgesteld door de voorzitter van de R.K. bond van harmonie- en fanfaregezel schappen in Noord-Brabant en Zeeland de heer E. van Dommelen, de huidige burge meester van Huybergen. Hij heeft als ex- gemeenteambtenaar van de toen nog zelf standige gemeente Philippine een zekere binding met het mosseldorp. Daarvoor reeds was de fanfare onder het spelen van vrolijke marsmuziek afgemar cheerd naar de woning van de familie Wau- ters. Daar aangekomen werd het door me vrouw Wauters vervaardigde nieuwe vaandel voor St.-Cecilia in ontvangst geno men. Schieting - Bejaardenschie- ting in zaal 't Helleken in de Hellestraat met 49 schutters. Uitslag: hoge vogel Alb. v.d. Branden, St.Jansteen, eerste zij vogel A. Deyaert, St. Gilles- Waes, tweede zijvogel A. van Landeghem, Kemzeke. De meeste kleine vogels (4) P. de Jonge, Heikant. Anjercollecte - Evenals voor gaande jaren zal ook dit jaar in de gemeente Hontenisse de Anjercollecte worden gehou den en wel in de periode van 24 juni tot en met 7 juli. De orga nisatie is weer in handen van het Anjercomité. De opbrengst van de collecte komt via het Anjerfonds Zeeland, in de vorm van subsidies, ten goede aan plaatselijke organisaties en groeperingen die werk zaam zijn op het gebied van cultuur en het terrein van na tuurbehoud. Van de opbrengst zal net als vorig jaar 25 wor den verdeeld onder de vereni gingen die aan de collecte heb ben meegewerkt. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub hun vijfde wed strijd in de zomercompetitie. Het was een draaiende Mit chell met veertien paren. Uit slag: 1. mevrouw De Kort-de heer Van Damme, 2. mevrouw Biesbroeck-de heer Goossen, 3. heren Pauwels-Van Cruissen, 4. mevrouw Van Waterschoot- de heer De Schrijver, 5. dames Van der Wielen-Van Es- broeck. Collecte - De collecte die werd gehouden ten bate van Oost Priesterhulp bracht een be drag op van 416,90 en 696 Bel gische frs. Workshop - In samenwerking met foto-hobbyclub Vogel waarde FHV heeft de bond van Nederlandse amateurfo- tografenverenigingen een workshop gehouden. De dag werd geopend door de voorzit ter van de fotobond in het rayon Zeeland, de heer Rob Klap. Hij kon ongeveer 40 fo to-amateurs verwelkomen, al len leden van fotoclub uit dit rayon. Fotomaker de heer Willy Stoop uit België besprak eigen werk en zijn werkme thode. Na de lunch kregen de fotografen een foto-opdracht: landschap, waarin de mens centraal staat. Het hele gezel schap vertrok hiervoor naar Hulst en omstreken. Hierna begon het moeilijkste werk voor de heer Stoop namelijk het bespreken van het door de leden meegebrachte fotowerk, waarbij menige harde nootjes werden gekraakt. Platzak - Op het viswater van de Molenkreek hield de hen gelsportclub Platzak de eerste clubwedstrijd van het seizoen. 20 leden namen er aan deel. De uitslag: 1. R. Roels 1700 gram, 2. F. Audenaerd 950, 3. F. Sij- nesael 900,4. M. Roegiers 630,5. R. Baete 560. Van onze correspondente NIEUW-NAMEN - Ra zend enthousiast waren de kleuters van de Jozef school in Nieuw-Namen vrijdag bezig met het we ven van draden. Prachti ge strepen bruine- en witte wol werden ge maakt op de zelf-gefabri- ceerde weeframen. De kleintjes weefden mooie kaarten en de allerjong sten beplakten een teke ning van een schaap met plukken wol. Heel de week waren zij bezig met het project 'Van schaap tot wol'. Dinsdag bezochten zij de boerderij van de familie De Theye in de Prosper- polder, waar de boer twee schapen had geschoren voor de kinderen. Daarna hebben ze onder leiding van R. Tieleman-War- menhove en de juffrou wen Marleen en Jopie de wol gewassen en gespon nen, tenslotte maakten de twintig kinderen een tex tiel werkje. Het weven vonden de meesten het leukst. Som migen waren verbaasd over het resultaat. Dat je van zo'n lange draad een heel lapje kon maken vonden de kleintjes een belevenis op zich. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het bezwaarschrift van de Sluise restauranthou der J. Grahame moet niet-ont vankelijk worden verklaard. Dat stellen burgemeester en wethouders van Sluis voor aan de gemeenteraad. Grahame wil een groter ter ras voor zijn zaak dan door de gemeente is toegewezen. Hij is in beroep gegaan tegen het raadsbesluit van begin dit jaar waarbij een definitieve rege ling ten aanzien van de plaat selijke horeca-terrassen is vastgesteld. Volgens het college is het raadsbesluit een algemeen verbindend voorschrift en geen schikking. 'Om die reden is het niet mogelijk het be zwaarschrift in behandeling te nemen en moet het niet-ont vankelijk worden verklaard'. De enige mogelijkheid voor de Sluise restauranthouder om zijn bezwaren kenbaar te ma ken tegen het raadsbesluit is een verzoek aan het college richten tot wijziging van de verordening. Het college deelt mee dat het nog niet inhoude lijk op de zaak in wil gaan. J. Grahame had gisteren zijn advocaat nog niet kunnen bereiken zodat nog onbekend is of hij zich in de beslissing van het college kan vinden. De gemeenteraad behandelt donderdag 27 juni tijdens de raadsvergadering het voorstel van het college. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers GOES - De leden van de vier Zeeuwse fruitveilingen in Terneuzen, Goes, Krabbendij- ke en Kapelle hebben zich uit gesproken voor een fusie. Onder de naam Centrale Tuinbouwveiling Zeeland (CVZ) stellen de betrokkenen nu alles in het werk om zo snel mogelijk een complex te reali seren in de Smokkelhoek (ge- meente Kapelle). Volgens schema moet de nieuwbouw begin 1988 worden geopend, waardoor het fruitteelt- en af- zetcentrum voor Zeeland kan worden gewaarborgd. De nu nog zelfstandige vei lingen hopen met de fusie meer greep te krijgen op de prijsvorming, de service aan leden en kopers en de veiling- kosten, die door de efficiëntie omlaag kunnen. Aan de sa menvoeging is jarenlang over leg voorafgegaan, waaraan ir. W. Tacken, directeur Land bouw en Voedselvoorziening Zeeland en dr. W. Kemmers, voormalige voorzitter van het Centraal Bureau Tuinbouw veilingen, een grote bijdrage hebben geleverd. Tijdens de korte overgangs- fase is er sprake van een zoge naamde deelconcentratie, waarbij Goes fungeert als hoofdvestiging en Krabben- dijke als aanvoerpunt waar één keer per week wordt ge veild. De Zeeuwse veiling wordt de tweede grootste van ons land. Van een onzer verslaggevers Nu een stichting de plannen wil uitvoeren, lijkt er schot in de zaak te komen. Als alles volgens plan ver loopt, kunnen in 1987 in Breskens ruim 750 plezier vaartuigen afmeren. Op dit moment is er ruimte voor 400 boten. Binnenkort komt het college van B en W van Oostburg met een voorstel aan de gemeente raad om geld beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de haalbaarheid van ver groting. Dit deelde wethouder J. Thomaes desgevraagd mee. Hij verwacht dat het onder zoek positief zal uitvallen. „Er is zeer veel belangstelling voor de Breskense jachthaven. Mo menteel hebben we nog enkele vrije plaatsen voor kleine bootjes. Grote jachten moeten we echter heel vaak afwijzen". Er liggen verzoeken uit Ne derland, België, Duitsland en Engeland voor een ligplaats. De jachthaven van Bres kens is een van de weinige die een open verbinding hebben met de zee. De eerstvolgende grote Nederlandse jachthaven welke ook aan open zee ligt is Scheveningen. De uitbreiding zal in op dracht gebeuren van de Stich ting Jachthaven Belangen. Deze stichting dringt al gerui me tijd aan op vergroting. De gemeente staat nu positief te genover het voorstel. Als het haalbaarheidsonderzoek posi tief uitvalt, zullen provincie en gemeente garant staan voor de kosten van de uitbreiding. „Een gevolg van het positief uitvallen van het haalbaar heidsonderzoek zal ook zijn dat de jachthaven wordt over genomen door de stichting", aldus Thomaes. „We hebben in het verleden afgesproken dat de haven wordt geprivatiseerd als een mogelijkheid tot uit breiding zich voordoet". Op het Oostburgse gemeen tehuis ligt reeds een uitbrei dingsplan. De totale kosten schat de wethouder rond de zes miljoen gulden. Volgens het ontwerp wordt de jachtha ven richting Hoofdplaat uitge breid. „Als alles klaar is zal het plaatselijke clubhuis cen traal in de haven liggen". Een van de leden van de stichting, P. Vroon uit Bres kens, deelde mee dat hij rede lijk optimistisch was over de haalbaarheid van de uitbrei ding. „Het zal Breskens zeker ten goede komen". Van onze correspondent TERNEUZEN - Met het doorknippen van een lint opende burgemeester C. Ockeloen zaterdagmiddag de dansstudio van Lilian- ne Butler aan de Van Steenbergenlaan 2 in Terneuzen. Voorafgaand hieraan hadden de 100 leer lingen van de school zich opgesteld op de markt. Met een geluidswagen voorop dans te vervolgens de fraai uitgedoste groep via de Herengracht naar de dansschool, voor de officiële opening. Dat de danslerares over een uitstekende conditie beschikt, bleek bij aankomst: Leerlingen en belangstellenden waren uitgeput door het swingende tempo waaraan Lilianne ze onderworpen had. „Dansen is een manier van communice ren en een van de oudste cultuurvormen. Met de nieuwe technieken is een nieuwe danscultuur ontstaan. Wij, het gemeentebe- stuur, zijn blij dat Lilianne Butler hier ge stalte aangeeft", aldus de burgemeester. Namens de ondernemers Axelsestraat voerde J. den Toonder het woord: „Toen we vernamen dat in het pand spiegels geplaatst waren en gesproken werd over een bar, of zo iets, was onze ongerustheid gewekt. Ge lukkig bleek het woord bar, barre te zijn wat rondhout betekent voor dansstudio. Wij zijn erg blij met deze vorm van cultuur in ons gebied." Hierna volgde een druk be zochte receptie. Marjolein Lameris bood namens de leerlingen een ingelijste ballet poster aan. Zondags verzorgden de leerlin gen twee voorstellingen in het Zuidland- theater. HULST - Met een speciaal voor de gelegenheid gemaakte schaar knipte inspectrice me vrouw M. A. de Kroon vrijdag een papieren deur open. Sa men met de genodigden kon zij daarna de basisschool St.- Willibrordus in Hulst binnen lopen, die hiermede heropend werd. De leerlingen zongen een zelfgemaakt lied ter gelegen heid van de feestelijke inge bruikname van hun nieuwe school. Tientallen ballons met de tekst 'St.-Willibrordus, on ze nieuwe basisschool' vonden een weg naar de grijze hemel. Voor de genodigden was er om 15.00 uur een officiële bij eenkomst in de nieuwe ge meenschapsruimte. Naast de inspectrice en de voorzitter van het bestuur A. de Vos sprak ook het hoofd der school R. de Nijs. Hij had grote waar dering voor het snelle werk van de inspectie en de ge meente Hulst, die het mogelijk gemaakt hadden de verbou wing binnen de vijf maanden te realiseren. „Precies op tijd", aldus De Nijs, „nog net voor de bezuinigingsgolf". De hernieuwde school be schikt nu over een gemeen schapsruimte die dienst doet als documentatiecentrum en ontmoetingsplaats. Drie oude klaslokalen zijn omgebouwd tot twee kleuterlokalen met een 'natte hoek', leidsterska mer en magazijn. Het team van Lucasse uit Zuiddorpe in actie. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - De dit weekend gehouden midzomerfees ten van de koninklijke harmonie St.-Cecilia zijn weer beter ver lopen dan voorgaande jaren. De festiviteiten werden vrijdagavond in de loods van Bas de Rijk geopend door J. Seydlitz als bestuurslid van de harmonie. Die avond zorgden een achttal blaaskapellen voor afwisselende en vrolijke muziek. Zaterdag stroomde de sfeervol ingerichte feestzaal weer vol met deelnemers en toeschouwers voor de touwtrekwedstrijden. Er streden negentien ploegen om de hoog ste eer. In de A-categorie werd Cambrinus uit Axel voor de eerste keer in haar bestaan verslagen en wel door de ploeg van Wal- - FOTOWIMKOOYlWl hout-de Visser uit Heikant. In de B-categorie werd Walsoorder 1 de winnaar en De Boerenwuufjes uit Terneuzen waren i' sterksten bij de dames. Blaaskapel Windkracht negen kwam op deze avond de gezelligheid vergroten. Zondagmiddag was er grote drukte bij de bingo en namen 3 equipes deel aan de autorally die werd gewonnen door Antorl Kuypers uit Kloosterzande. Tijdens deze dagen werden ook VI vende varkens verloot die werden gewonnen door J. Ivens en J Colpaert. De winnaar van het derde varken, nummer 360 blauw, h zich nog niet gemeld. Zondagavond namen negentien individue-l len en groepjes deel aan de play-backwedstrijd. De opbrengtI van de midzomerfeesten is bestemd voor uniformen en instru-1 menten. (ADVERTENTIE) Spreekuur bi] de fa. WenUler, Grote Zwa- nenstr. 21, Hulst. Uit sluitend volgens af spraak Gespecialiseerd in steunzolen en inlays. Voor alle sport- en trimschoenen, van lee:, kurk en thermaplastische materialen. AXEL - De boeken, schriften maar ook de blokken en spelletjes waren vrijdag voor één dag in de kast gelaten op de katholieke scholen in Axel. De hele dag stond in het teken van een gezellig-bezig- zijn, waaraan niet alleen de leerlingen van de lagere St.- Antoniusschool deelnamen, ook de kleuters van Klein Duimpje en de Zevensprong waren actief. 's Morgens werden de kin deren in 20 groepen inge deeld, waarna elk half uur van lokaal werd gewisseld. Veel activiteiten kwamen zodoende aan bod, zoals pan nekoeken-b akkert, straatte kenen, toneel-instuderen, sjoelen enzovoorts. Doordat er slechts bij het begin van de middag een en kel regendruppeltje viel, werd de spelletjesdag ee«|| succes. De dag, een jaarlijks W\ rugkerend activiteit, bracht II ook vele ouders op school of te helpen bij de uitvoerti0|[ van de diverse activiteiten. Jachthaven binnen twee jaar uitgebreid Do Zo ook gisteren schap op de weg vo< Het was Jac Hanegi cot van zijn baas mo Tot zijn eigen verbaz vooral dank zij de aam gen van Jan Raas. Imm anderhalve ronde voc einde - het moment da zelf als actief coureur zc gebruikte om de zege v splijtende demarrage ve stellen - sprong Jac Ham met de moed der wanhoc bij zijn medevluchters C Veldscholten en Jac van Hanegraaf, nog erg be van zijn onverwachte (na 1981 zijn tweede pioenschap van Neder „Raas zei tegen mij: j( voluit. Zodra die ar eventueel aan je wiel houd je voor de rest je stil. Dan wacht je op de sprint". En Jan Raas bleek als een vaatdoek d tijdens de overigens zeei koers doorstane emoties zat eigenlijk niet goed mi negraaf. Hij was beslist i zijn beste doen. Tijdens klimming van de Slingc drie ronden voor het eim ik dat hij moeite kree Veldscholten te blijven v Toen heb ik hem opdrac geven een ronde lang meer op kop te komei moest even herstellen, blaasje pakken. Andei ronde later had hij het En volgde zijn demarrag was een gok. Veldscholte nog niet voluit gereden, die was kennelijk verrast Dat laatste klopte al zwerende vinger. G Veldscholten, die uitein als tweede op 14 seconde GEULLE - Coach Piet bregts heeft gisteren na van het NK op de weg profs na overleg met de missie beroepsrennen v: KNWU vijf coureurs a wezen, die zeker zijn van name aan het wereld pioenschap op 1 septemt de buurt van Venetië. Di zijn: Jac Hanegraaf, Veldscholten, Johan Velde, Teun van Vliet en Verhoeven. Met die keuze (de ande: ven worden direct na de de France geselecteerd, mee de ronde van Nede veel van zijn waarde vei koos Liebregts voor de middenweg. Immers, vijf zijn drie renners v£ belangrijkste Nederl prof ploegen, terwijl Va Velde en Van Vliet in bi. landse dienst rijden. Voi renners die niet in de To France uitkomen (onder i ren Knetemann, Pirard, Meer) zal het volgens bregts moeilijk worden a in de WK-formatie te wc opgenomen. Tijdens de rustdag v Ronde van Frankrijk op in Grenoble zal Liebregts de belanghebbende ploe ders bepreken wie hem ir he zal assisteren. Verv wordt dat dat Jan Raa z'i n. omdat Peter Post me voorbeeld Anderson en .eraerden andere bela heeft. va 1 HOCKENHEIM (DPA) een ongeluk op het circuit Hockenheim is zaterdag dode gevallen. De W Wolf Doubrava reed training voor de 100 met hoge snelheid vangrail. Doubrava °P weg naar het ziekenhui Een bij het ongeluk Pen arts veronderstelde coureur tijdens de oefenri artaanval had gekregen. Westdu tijdei mijls tegei ovei ah ongeluk ge stelde de oefenri

de Stem | 1985 | | pagina 6