'Ze wilden met alle geweld een bekentenis Sport diabe in Ro< Sportweekend in Sas vlot verlopen Kuipje varen op het kanaal Het Hoekse 'babystraatje pRom Raad Sas vergadert Bij M&T 36-urige werkweell Brandweerkorpsen Sas hadden druk '84 TERNEUZENAAR NACHT IN CEL OP VERDENKING VAN STEUNFRAUDE CITROËN* DINSDAG 25 JUN11985 T16 PAGINA ZEELAND 3 JAARVERSLAG: VOORZIENINGEN VERBETERD S Nasleep Geen woorden Schoenveters VOORBEREIDING OP ECHTE KANAALRACE Wonderen W. DE BLOCK WISSE B.V. politierapport Plaatselijk nieuws Sas van Gent Terneuzen CAO CHEMIE DINSDAG 25 J Wandkleec voorde strandkerk Cadzand-B BIBTIM VAN ZEELAND Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het jaar 1984 wordt voor de brand weerkorpsen uit Sas van Gent gekenmerkt door enkele be sluiten tot verbetering van het voorzieningenpeil, zo blijkt uit het jaarverslag 1984. Zo kon in Philippine, door leden van het korps zelf, met de verbouwing van een brandweergarage worden begonnen. In die kern is inmiddels het stil alarm in gevoerd; iedere brandweer man beschikt nu over een 'pie per'. In het afgelopen jaar is ook weer in groter verband geoe fend. Dat gebeurde in samen werking met rijkspolitie, ver keerspolitie, rijkswaterstaat en E.H.B.O., als voorbereiding op het 'Rampenplan'. De drie brandwerkorpsen van de ge meente Sas van Gent hebben een totale personeelsbezetting van 54 personen: Sas van Gent 25, Westdorpe 15 en Philippine 14. Er hebben diverse opleidin gen plaatsgevonden voor de korpsleden. Zes brandweerle den behaalden het diploma persluchtmaskerdrager en drie leden slaagden voor het examen hoofdbrandwacht. Het verzorgingsgebied van de drie korpsen van de gemeente Sas van Gent heeft een opper vlakte van 6.374 hectare. Voor alle korpsen geldt het centraal alarmnummer van Brand weer Zeeuwsch-Vlaanderen: 01150-12200. De drie korpsen hebben in 1984 in totaal 49 keer moeten uitrukken bij branden voor hulpverlening. Het korps Phi lippine moest 14 keer aantre den, Sas van Gent 19 keer en Westdorpe 16 keer. Het korps Westdorpe behaalde een derde plaats tijdens tweede klasse wedstrijden en een eerste plaats tijdens hoge druk-wed- strijden. Het bindingscomité heeft onder leiding van de he ren F. Cappaert en C. de Hul- sters een aantal activiteiten georganiseerd voor de leden en hun dames, waaronder een trimtocht, een feestavond en een reis. •te Door Co Meertens AXEL/TERNEU- ZEN - Het speelde zich allemaal alweer bijna een half jaar geleden af, maar Jan Meersschaert (57) uit Terneuzen heeft het nog steeds niet kun nen verwerken. Op 7 februari werd hij rond vijf uur in de middag in het huis van zijn Axelse vriendin aangehouden door twee sociale rechercheurs, naar het politiebureau in Hulst gebracht om daar, na een uren du rend verhoor en zonder eten of drinken, een nacht in een cel te wor den opgesloten. De beschuldiging: Meers schaert en zijn vriendin (beiden uitkeringsgerechtig den) zouden samenwonen en dus een economische een heid vormen, zoals dat in ambtenaren-j argon heet. Nu worden duizenden uitke ringsgerechtigden van iets dergelij ks verdacht, maar de Terneuzenaar viel de twij felachtige eer te beurt om als eerste Nederlander op verdenking van steunfraude een nacht te worden ingeslo ten. Een verdenking die niet eens op harde aanwijzingen berustte blijkbaar, want na zijn vrijlating op 8 februari rond het middaguur heeft Meersschaert nooit meer iets over de kwestie vernomen. Een vervolging wegens steunfraude; is tot nu toe niet tegen hem ingesteld, even min als tegen zijn vriendin. Wat deze laatste betreft heeft de gemeente Axel la ten weten ook geen aanlei ding te zien om tot vervol ging over te gaan. Ook wordt de aan haar verstrek te bijstand niet teruggevor derd, wat bij bewezen steun fraude wel gebeurt. De zaak-Meersschaert werd pas enkele weken gele den publiek na schriftelijke vragen van de Terneuzense raadsfractie van Links Per- spektief aan het college van worden vooral kritische kantteke ningen gemaakt bij het op treden van de twee sociale rechercheurs Baart (Ter- neuzen) en Van Wensen (Axel). Na een doorwaakte nacht op een dun matrasje en ge plaagd door de penetrante stank van de cel-wc krijgt Meersschaert de andere morgen eindelijk wat te eten voorgezet. Ook mag hij zich wassen aan een kraantje in de gang. Tandenborstel en scheerapparaat zijn niet aanwezig. Daarna volgt weer een verhoor door de twee sociale rechercheurs, maar de Terneuzenaar blijft bij z'n eerdere verklaring. Het Tweede Kamerlid Ria Beckers (PPR) ging daar vo rige week nog eens overheen met een hele rij vragen aan minister Korthals Altes (Justitie) en staatssecretaris De Graaf (Sociale Zaken) over de kwestie. Zij wijst daarbij vooral op de 'func tievermenging' van recher cheur Baart, die formeel in dienst is van de Terneuzense gemeentepolitie, maar werkt voor de gemeentelijke sociale dienst. Beckers wil graag weten in welke ande re gemeenten - naast Ter- neuzen - een dergelijke con structie ook voorkomt. Een half jaar na dato heeft Jan Meersschaert nog altijd geen woorden voor hetgeen hem en zijn vrien din op 7 februari overkwam. Na een hoop echtscheidings perikelen was de ex-café houder uit Hulst in 1982 op kamers gaan wonen in Teï- neugen. Wel h^d (lij tijdens de door de sociaie dienst toe gestane 'kennismakingspe riode' (maximaal drie maanden) bij zijn vriendin in Axel gewoond, maar nog voor het verstrijken van de ze termijn besloten een apart huishouden te begin nen. „Dat leek ons allebei beter, omdat al snel bleek dat samenwonen niet zo'n succes was", zegt Meers schaert. "tr' Hij vertrekt naar Terneu zen en de contacten met de vrouw worden minder. Daar komt begin 1984 verandering in, wanneer zijn vriendin in verwachting blijkt te zijn. Meersschaert gaat weer fre quenter op bezoek in Axel en op het geboortkaartje, dat negen maanden later wordt rondgestuurd en weer later als bewijsmateriaal tegen hem zal worden gebruikt, prijkt zijn naam als vader. De Terneuzenaar blijft bij z'n vriendin over de vloer komen. „Omdat ik me haar lot en dat van het kind aan trok", zegt hij er nu over. „Ik kon die twee toch niet zo maar laten stikken". Ook in de late namiddag van don derdag 7 februari van dit jaar is hij op bezoek als er wordt gebeld. Twee mannen stappen binnen, maken zich bekend als sociale recher cheurs en vragen Meers schaert of hij 'even voor een praatje' mee wil gaan naar het politiebureau. „Het ging allemaal nogal gemoedelijk", vertelt de Terneuzenaar. „En omdat ik nooit eerder met de politie in aanraking was geweest, kende ik hun methodes ook niet. Ik dacht dat het inder daad maar om 'een praatje' zou gaan en ben daarom ge woon meegegaan. Nu zou ik zoiets nooit meer doen, zon- ctér vooraf te vragen wat de bedoeling is". Meersschaert wordt per auto eerst naar de politie post in Axel gebracht, maar die is dan al gesloten. Dan gaat het naar het politiebu reau van Hulst, waar men om half zes arriveert. „Ik werd in een verhoorka- mertje gebracht en daar be gonnen die twee me te on dervragen. In het begin vriendelijk, maar allengs werd de toon beschuldigend. Ik zou bij m'n vriendin in wonen en dus een steun- fraudeur zijn. Ze hadden daarover telefoontjes en briefjes ontvangen, zeiden ze. En er werd ook gezin speeld op dat geboorte kaartje". Jan Meersschaert weigert echter te bekennen, verzoekt z'n ondervragers naar z'n kamer in Terneuzen te gaan waar al z'n kleren en z'n he le verdere hebben en hou wen te vinden is. „Maar ze wilden met alle geweld een bekentenis uit me loswrin gen en begonnen met te inti mideren. Ze zouden er wel voor zorgen dat m'n uitke ring werd stopgezet als ik niet meewerkte en die Ter neuzense politieman snauw de me toe dat ik moest op houden met 'lullen' en maar eens moest bekennen". Als dit na anderhalf uur nog niet is gebeurd moet Meersschaert z'n horloge, polsarmband en schoenve ters inleveren en wordt hij in een cel gestopt. Over eten of drinken is niet gesproken. In de daarop volgende paar uur rijden de twee recher cheurs weer naar Axel en ondervragen de vriendin. Haar verklaring bevestigt die van Meersschaert: er is sprake van vriendschap, maar niet van samenwonen. Rond negen uur wordt de Terneuzenaar weer uit z'n cel gehaald voor een nieuw verhoor. „Die Baart zei te gen me: 'Je kunt nu best toe geven, want je vriendin heeft alles bekend'. Natuur lijk wist ik dat dit niet waar kon zijn, dus ben ik daar niet op in gegaan. Uren zijn ze daarna nog bezig geweest om me tot een bekentenis te pressen. Toen ze merkten dat dit niet lukte werd de sfeer steeds slechter en kreeg ik uiteindelijk te ho ren dat ik was gearresteerd en zou worden ingesloten. Zo rond half twaalf ging ik opnieuw - nog steeds zonder een hap eten of een slok drinken gekregen te hebben - de cel in". Even na het middaguur van de 8e februari mag Meersschaert gaan. Recher cheur Baart brengt hem te rug naar Axel en zet hem af voor de deur van de vrien din. En daar is het tot de dag van vandaag bij gebleven. Nooit hebben Jan Meers schaert of z'n vriendin nog iets over de zaak vernomeYi. Althans, niet omcieel. Volslagen van z'n stuk ge bracht en behoorlijk geïnti mideerd door het gebeurde besluit de Terneuzenaar toch maar bij z'n vriendin in te trekken als kostganger. „Om een mogelijke herha ling te voorkomen". Na een paar maanden vertrekt hij echter weer naar Terneuzen, omdat er nu problemen zijn met Axelse de sociale dienst. Die wenst niet te accepteren dat Meersschaert als kost ganger bij z'n vriendin ver blijft en haalt opnieuw het begrip 'economische een heid' van stal, zich beroe pend op een rapport dat zou zijn opgesteld door de twee sociale rechercheurs. De uit keringen zullen worden ge halveerd en er wordt ook nog eens een strafkorting van vijf procent gedurende 13 weken toegepast wegens 'het verstrekken van valse inlichtingen'. Jan Meersschaert: „Onbe grijpelijk. Nooit ben ik voor de rechter gedaagd, laat staan veroordeeld, voor steunfraude als gevolg van economische eenheid, maar de sociale dienst doet net of het om een bewezen feit gaat. Uiteraard zijn we dan ook in beroep gegaan tegen die beslissing. Het lijkt wel een heksenjacht, waar wij het slachtoffer van zijn ge worden. Een nacht in de cel zonder enig bewijs en nu weer korting op de uitkering zonder enig bewijs. Het wordt tijd dat ik eens een schadeclaim ga indienen". SAS VAN GENT - Tweeënvijftig deelnemers schreven zater dagmiddag in sporthal de Vlaanderen te Sas van Gent in voor het door de gemeente in samenwerking met een negental Sasse sportverenigingen opgezette sportweekend. De deelnemers, overwegend Adriaan Laenen en Jean-Marie de Roo in 1984 op weg in hun badkuip - FOTO ARCHIEF DE STEM Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Adriaan Lae nen (28) uit het Belgische Ert- velde heeft het nog niet uit z'n hoofd gezet. Hij blijft dromen van een oversteek, per vere delde badkuip, van het Ka naal. Als voorbereiding op dat grote evenement wil hij ko mende zondag, 30 juni, op nieuw het kanaal van Terneu zen naar Gent bevaren. Had Laenen daarvoor in 1984 nog z'n maatje Jean-Marie de Roo nodig, nu denkt hij alleen van Terneuzen tot in het centrum van Gent te geraken. „Ik heb een totaal ver nieuwde kuip. De helft lichter, helemaal dicht aan de zijkan ten en het nieuwe vliegwiel is een enorme verbetering," zegt de Ertveldenaar, die voor zijn poging van zondag nog wel de toestemming moet krijgen van Nederlandse en Belgische autoriteiten. Vorig jaar lever de dat echter geen enkel pro bleem op, al bleef het toege zegde escorte op het Zeeuws- Vlaamse kanaalgedeelte nage noeg achterwege. Met zijn'wonderen op het water' timmert Adriaan Lae nen op allerlei manieren aan de weg. Bijvoorbeeld ook in het tv-programma 'Te land, ter zee en in de lucht' dat mor gen (woensdag) wordt uitge zonden. Uiteraard geniet het onderdeel tobbedansen de voorkeur van de Belg, die deze publiciteit aangrijpt om te proberen sponsors te interes seren. „Zonder sponsors kun je een Kanaal-oversteek wel vergeten," gelooft hij. Dat gebrek aan ondersteu ning verhindert Laenen voor alsnog ook om echt het ruime sop te kiezen. „Ik heb wat pro blemen met de vlotters. We zouden willen proberen om, in plaats van de badkuip, twee kano's aan elkaar te smeden voor een beter drijf vermogen, maar ja, het kost allemaal veel geld, dat polyester." Ook het plan om ter hoogte van Ter neuzen de Westerschelde over jonge kinderen, werkten za terdag en zondag met een sportpaspoort in de hand ze ven van de in totaal tien te kiezen onderdelen af, op di verse plaatsen in Sas van Gent. De negen deelnemende verenigingen droegen elk zorg voor de opzet van een vereni- SAS VAN GENT - Donderdag 27 juni houdt de gemeenteraad van Sas van Gent een openba re vergadering in het gemeen tehuis op de Westkade. Behalve voorstellen tot een serie grondverkopen vermeldt de omvangrijke agenda onder meer voorstellen tot vaststel len van de voorbereidingsbe- sluiten voor gedeelten van de bestemmingsplannen Sint Al- bert en Laureyne, de goedkeu ring rekening 1983 en begro ting 1985 van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek en een aantal kredieten voor het on derwijs. De Sasse raad krijgt verder de gemeenterekening 1984 ge presenteerd en praat over de herziening van de exploitatie plannen Sint Albert 1, Canis- vliet en Laureyne 1. De bijeen komst begint om 19.30 uur. gings-eigen sportonderdeel, waarbij de deelnemers op re creatieve wijze kennis konden maken met een bepaalde tak van sport. Voorzitter L. van Marquinie van de gemeentelijke sport- en recreatiecommissie, reikte gis termiddag na afloop van de zondagse onderdelen van het sportweekend, fietsen en wan delen, de herinneringsmedail les uit aan de deelnemers. Zaterdagmiddag stonden gymnastiek, tafeltennis, bas ketbal, volleybal, tennis, doel- schieten, zwemmen en trim men ter keuze op het pro gramma. De organisatie was van mening met dit sport weekend goed voor de dag te zijn gekomen: „we hebben ze ker voldoende klankbord ge kregen, en alles is vlot en goed verlopen", aldus Marquinie gistermiddag. De deelnemers reageerden enthousiast en ook de samenwerkende vereni gingen waren positief over op zet en uitvoering: „We gaan er het komend jaar zeker mee door". Wel zal men binnenkort nog eens rond de tafel gaan zitten om zich -gezien de deelneme van zo weinig volwassenen- af te vragen of het moment waarop het weekend georga niseerd is, wel zo goed was. „Misschien moeten we in de toekomst toch voor een echte sportweek gaan kiezen", aldus Marquinie. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Buurkinderen op dezelfde dag geboren - FOTO DE STEM COR J DE BOER Van een onzer verslaggevers HOEK - De Korenbloem - straat in Hoek heet voor on bepaalde tijd 'het baby straatje'. De geboorte van de buurjongetjes Peter Ploeg- aert en Roderick d'Hont op een en dezelfde dag gaf eind vorige week de aanzet tot die naamsverandering. Aangezien er zaterdag nog een wereldburger bij kwam en nog ettelijke baby's in aantocht zijn, was de naam snel gevonden. Op de scheidslijn van de tuinen nrs. 17 en 19 staat nu uiteraard een ooievaar kond te doen van het heuglijke nieuws. Vader d'Hont had 'm eigenlijk bedoeld voor zijn buurvrouw, maar haar goede voorbeeld deed z'n eigen vrouw onverwacht snel volgen. Peter Ploegaert was er om 11.35 uur, het buurjongetje Roderick om 22.18 uur. De moeders lagen naast elkaar in het zieken huis. De moeders en hun zoontjes maken het goed. „Met de vaders gaat het re delijk," zegt pa d'Hont, een tikje verongelijkt wijzend op een gekneusde vdet, die sinds gisteren in het gips zit. te steken, stuit op geldelijke zorgen. „Het zou wel kunnen, heb ben de autoriteiten me gezegd, maar het is een gevaarlijk vaarwater. Dan heb je min stens twee begeleidingssche pen nodig. Nou, die schud ik zomaar niet uit mijn mouw." Dat de grote oversteek er op z'n vroegst pas volgend jaar inzit, komt de man uit Ertvel- de overigens niet eens slecht uit. Hij heeft de voorbije maanden 'niet deftig kunnen trainen', zodat het al een heel karwei zal worden om zondag tot in Gent te geraken. Als de bij Sidmar werkende 'schoonbrander' toestemming krijgt, wil hij zondag om onge veer 10.00 uur vertrekken aan de jachtwerf Vermeulen in Terneuzen. Hij heeft bij voor baat een excuus, als het mocht mislukken: ,,'t Is maar een oefening he." BIERVLIET - Bij een inbraak 'ih'clé Woning van N B. aan de Boterzandestraat te Biervliet is tijdens afwezigheid van de bewoners tussen 20.00 uur zon dagavond en 01.00 uur maan dagmorgen een tasje met geld en waardepapieren uit de slaapkamer gestolen. Verder worden een video-recorder en enig foto-apparatuur vermist. Dat alles met een waarde van ongeveer 5000 gulden. GOES - Het nachthoofd van het St.-Joanna ziekenhuis heeft gistermorgen om 02.30 uur aangifte gedaan van dief stal van haar handtas inhou dende haar papieren. Toen de politie in het ziekenhuis arri veerde bleek daar te zijn inge broken in een kast aan de ba lie. Er werden een aantal geld kistjes met inhoud vermist, alsmede medicijnen. Verder onderzoek wees uit dat er zon dagavond een man was waar genomen die zich vreemd had gedragen. Na het signalement van deze man kon de politie de dader de 27-jarige F.K. uit Goes aanhouden. Bij hem werden de goederen in zijn woning aangetroffen, waarna hij een bekentenis aflegde. K. is in verzekerde bewaring ge steld. GOES - In de Prinses Mar griet school in de De Kuij per laan is afgelopen weekend in gebroken. Er wordt een com puter ter waarde van 1000 gul den, een floppy-drijver ter waarde van 1400 gulden, drie floppy-discs, een radio-casset terecorder, 500 gulden aan geld en betaalcheques en 50 gulden uit de verjaardagspot vermist. GOES - Op de kruising Kloe- tingseweg - Populierenstraat verleende een personenauto bestuurd door G. van D. uit 's Heerenhoek geen vrije door gang aan de bromfietsbe stuurster mejuffrouw M. van der G. uit Driewegen. Het meisje liep een gebroken been op en is overgebracht naar het Bergzicht ziekenhuis. TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft zondagnacht P.H. uit die plaats aangehouden kort na het plegen van een inbraak in een restaurant aan de Frede- rik van Eedenstraat te Ter neuzen. Nadat H. de deur van het restaurant had opengebro ken, trad het automatische alarm in werking. Toen de po litie arriveerde vond men ach ter het gebouw een fiets en even later kon H. worden aan gehouden. Tijdens het verhoor bleek dat hij de fiets diezelfde nacht had gestolen bij een ca fetaria aan de Geraniumstraat te Terneuzen. Na het opmaken van een proces-verbaal werd hij weer op vrije voeten ge steld. Anjercollecte - Deze weell gaat in Sas van Gent de jaar-I lijkse Anjeractie van stanl welke in handen is van heil Sasse Anjercomité. De collectI duurt vanaf maandag 24 juml tot en met zondag 7 juli en *1 opbrengst gaat naar het An-| jerfonds Zeeland. In de der jaren hebben de volgen*I Sasse instellingen reeds eenl bijdrage uit het fonds mogerl ontvangen: Harmonie De Ver f eenigde Vrienden, fanfanl Eikels worden Bomen en Simt Cecilia, maj orettenpelotc, I The Arno's, volksdansvereni f ging De Grutmoole, Katholie l ke Bond voor Bejaarden, co-I mité de Schepen trekker et| poppentheater Pinokkio. Bridge - Leden van de bridge-1 club Luctor speelden in hotelI De Post te Terneuzen de vier-1 de wedstrijd in de zomercom-[ petitie. Gespeeld werd in eenl lijn met 13 paren. De uitslagI was als volgt: 1. heren Meeuw-I sen-Lichteveld, 2. mevrouw Biesbroeck en de heer Denl Haan, 3. mevrouw Kint-dtl heer Sarneel, 4. mevrouw I Sandrini-de heer Koopman, 5,| dames Koolen-Lichteveld. ONI - Hengelaarsvereniginjl ONI (Ontspanning Na Inspan ning) hield voor haar ledenl een viswedstrijd op de Spu; l kreek, die meetelde voor heil clubkampioenschap. De vang-l sten waren matig en er warenl 91 deelnemers(sters). De uitT slag was als volgt: 1. Jotl Harms 98 cm., 2. P. de Pootel 81, 3. M. van Duysse 61, 4. me-l vrouw Van de Muren 57, 5. K| Florussen met 38 cm. Lotje - Donderdag 27 juni is del thema-avond in Lotje gewijci aan het onderwerp 'Tweedil kans onderwijs voor vrouwen f Aanvang 20.00 uur. Ieden| vrouw is welkom. In juli augustus zijn er geen thema-I avonden in verband met d(| vakantie. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN (ANP) - Vak! bonden en directie hebben gisj teren overeenstemming bel reikt over een nieuwe driejal rige CAO bij het chemist! concern M&T in Vlissing"! (170 werknemers) waar grond l stoffen worden gemaakt voo'l gewasbeschermingsmiddelen I Het akkoord voorziet in ifl'l voering van een 36-uriSI werkweek per 1 december 19®I (nu 38 uur). Daarnaast worcj dan ook een volledige vijf pi# gendienst ingevoerd voor I personeel in de volcontiwl dienst, wat betekent dat dl werkweek daar van 35,5 uu| naar 33,6 uur gaat. Voorts krijgen de werki#| mers loonsverhogingen van!' procent per 1 mei 1985, ande'J half procent in mei 19 1987 en per 1 januari 1988 u-I eens 1,2 procent. Bovendit'| blijft de werkgever het kengeld en de WAO-uitkeritl gen volledig aanvullen. Di'l trictsbestuurder T. Hoekst'l van de industrie- en voeding5! bond CNV toonde zich maa'f dagavond dik tevreden °v'l het bereikte akkoord. Van een onzer versie MIDDELBURG - verlenen van voorrai s Heerenhoekse vracl chauffeur W.B. (43) kosten van 2000 guldi voorwaardelijke oi van de rijbevoegdhe maanden met een van 2 jaar. Dit eiste de officier titie mr. J. Boogers i tijdens een zitting rechtbank te Middell het ongeval, waarbi; 440 vo< Van eer HOOFDPLAAT Plan Vossekaai exploitatie wor< wikkelaar heef bouw van 400 va dat twintig heets De projectontwik verwacht binnen over de financiële h Dit deelde directeur tof gisteren mee. Coltof Beheer bouw ogenblik zomerwonin Nieuwvliet-Bad en C Het bedrijf heeft ook Van onze correspond CADZAND-Bad - strandkerk te Cad wordt zaterdag 29 een wandkleed voor kerk overgedragen de werkgroep Sint I fatius strandkerk zand. Het wandkleed vier bij vier meter vervaardigd door vrouw Duffels, ouc rectrice van een bej denoord in Breda en ter Norberta van Be nië. Het ontwerp is pater Boogaard uit 1 ringen, als adviseuse zuster Irene van Br op. Het wandkleed ste 'wonderbare visvai voor en is vervaardig het bejaardentehuis Teteringen. De o dracht vindt plaats dens de eucharistie- ring van zaterdag uur. Om de overdr een extra feestelijk rakter te geven, tr tijdens de dienst West-Zeeuws-Vlaam Gregoriaans koor als Van een onzer verslaggi ROOSENDAAL - Roosf krijgt op zaterdag 31 au| een landelijk primeurtj nen de gemeentegrenze plaatselijke afdeling v Diabetes Vereniging P land houdt dan op spoi Vierhoeven een sportdaj haar leden. De afdeling Roosenda met dit evenement dui maken dat sport voor dia |-rê gezond is. Voldoende kan ertoe leiden dat dia minder insuline hoevt spulten en dat zij zich g der voelen. Volgens desk gen zou sport voor dia het zo belangrijk zijn als tabletten en insuline. De sportdag wordt on uur geopend door de Ro daalse wethouder van s Van een onzer verslagge MIDDELBURG - Dat he den met 1,01 milligram al '1 het bloed desastreuze g gen kan hebben, werd (i Jarige W.B. uit Zuidzand teren nog eens goed duide B. moest voor de recht m Middelburg versch: omdat hij op 21 juli vai vorige jaar onder invlot een groep van 5 personer ingereden. Hierdoor be den drie voetgangers jnekenhuis met onder botbreuken, een hersensc ding en een nierkneuzing.

de Stem | 1985 | | pagina 26