757 Brabanders zijn door het dolle heen. balvandalen in de krant ECHTPAAR WIJTEN VERSLAAFDAAN TRIATHLON Veel animo voor De Stem-jubileumtour ffaire in wielersport DINSDAG 25 JUN11985 a Kraker helpt Van der Poel Jan Dubbeldam en Luc de Naeyer winnen in trimkoers van Oostburg Zij zonden namelijk hun persoonlijk nummer terug naar Reader's Digest en wonnen een geldprijs in een Reader's Digest Prijzenfestijn. Een prijs die kan oplopen tot maar liefst een ton. Toch even aan denken als er een envelop van Readers Digest in uw bus ligt. Want alleen op ingezonden nummers betaalt Reader's Digest uit. Maar dan ook tot elke prijs. READER S DIGEST. WIJ BETALEN UIT TOT ELKE PRIJS. V ereecken succesvol KNWU-crossers op dreef in Waalwijk Hameeteman in NK marathon eerste Zeeuw Overwinningen voor Zeeuwse fietscrossers Zaalvoetbalteam Dieleman in toernooi de sterkste Bijeenkomst Zeeuwse sportraad T14 PAGINA SPORT 2" T£fM>AGIN^PORTi >ger Simons a Liverpool is van plan deze n van ongeveer een dozijn tar stad, die ervan worden aanstokers te zijn van het op de Heizei in Brussel. Deze dag in alle Britse kranten. Liverpool af of iemand aan België wordt uitgeleverd. Het gisteren (maandag) door de Belgische krant 'La Libre Belgique' gepubliceerde 1 verhaal, afkomstig van hV. Parket in Brussel, dat momen teel zo'n twintig Liverpool- supporters op het punt staan om overgebracht te worden naar België waar zij straffen van 5 tot 10 jaar hechtenis zou den kunnen oplopen, klopt dus ct e van geen kanten. De leden van de kommissie van dit Parket, die op 13 juni k naar Engeland kwamen, heb ben ongeveer een week door gebracht in Liverpool om met 'r hun Engelse collega's van ge- c dachten te wisselen. De Belgen brachten ook foto's, films en -1 video-opnamen mee, die zij in n Liverpool achterlieten om het t- speurwerk van de speciale op- sporingsbrigade te vergemak- kelij ken. ■n t, >n r- ;n. iet e- ;n. in er T- en in ;e- ir- ;i- en en la- ■e- en ir- tse te- in- in in ond en- l in en- ;ro- oes- ïten uur ■en. ton- elde edi- 'na- jor- aas. Eric iats- npi- .ake rste be- ii hij trijd wie- rs. ;inds eler- 251 •t de Jens toten Tom had lij na kaan Ron- te op naar ende ollar was ienen de 251 secon- Worre t. Tom r (VSt) 1 Ron Davis Van onze sportredactie HOOGERHEIDE - Adrie van der Poel heeft zich maandag in Amersfoort laten helpen door een zogenaamde 'kraker' in verband met rugklachten, die de coureur uit Hoogerheide I zaterdag plotseling had gekre- gen. Van der Poel: „Zaterdag kreeg ik ineens last van mijn rug. Als ik mijn rug kromde deed het flink pijn. Ik dacht meteen dat het dezelfde bles sure was als die ik vorig jaar in de Tour had. Zondag tijdens het kampioenschap had ik er echter geen last van. Voor de zekerheid ben ik vandaag toch I maar even naar die man in Amersfoort gegaan. Volgens hem had die pijn te maken met een beknelde zenuw". Belgische wielersport is opge- ngaffaire, waarin naast Paul van de Ronde van Zwitserland, Claude Criquielion werd be- Wellens ging hiermee niet ak koord. De nummer vier van de Bel gische titelstrijd verliet woe dend het lokaal van de do pingcontrole en verklaarde onmiddellijk te zullen stoppen met wielrennen. Wellens maakte insinuaties aan het adres van Criquielion, die nog binnen was, als zou hij een voorkeursbehandeling krij gen. Wellens werd gerappor teerd voor in het gebreke blij ven bij de controle, hetgeen hetzelfde betekent als positief reageren. Hierop staat een maand voorwaardelijke schorsing, 1400 gulden boete en inlevering van de gewonnen prijs. Kort na Wellens verliet Cri quielion, tweede in het kam pioenschap na Paul Haghe- dooren, het lokaal met de me dedeling, dat hij had voldaan aan de eis van de dopingcon- troleur. Ludo Peeters, uit de pW van Raas, was eveneens op ®e controle geweest. Hij vertel® maandagavond bij het crite rium in Woerden. „Ik heb ge hoord, dat er kort geleden bin nen de Belgische bond is be slist, dat er bij alle belangrijk wedstrijden een andere dokte' voor de dopingcontrole worn aangewezen. Niemand schijn meer tevoren te weten wie he wordt. De dokter bij het Bel gisch kampioenschap nam" regels zeer letterlijk op. moesten geheel ontkleed urine inleveren. Strikt £°r' meel, en zo hoort het ook". De Belgische wielerbon 'We houden van buiten zijn, van bewegen' Door Romain van Damme HEERLE - Begin er maar eens aan. Eerst 3,8 kilometer zwem men. Vervolgens 180 kilometer op de fiets en daarna lopend een hele marathon. Klopt, heel erg ver moeiend. Uiteraard vergt dat de nodige training. Vraag dat maar aan het Westbra bantse echtpaar Mia en Jan Wijten. Zij trekken er veelvuldig op uit om de nodige trainingskilo meters te maken. Nodig om deel te kunnen ne- (men aan hele, halve en kwart-triathlons. Want daar gaat het om. Als je de Wijtens, woon achtig in Heerle, daarover wilt aanschieten, moet je trouwens wel enig geduld kunnen opbrengen. Als het eindelijk gelukt is telefo nisch in w contact te komen met het zwemmende, fiet sende en hard lopende echt paar klinkt het laconiek aan de andere kant van de lijn: „Ja, we zijn wel eens weg om te trainen". Mia Wijten is bijna 36. Echtgenoot Jan is reeds 37. „Maar", zegt Mia snel, „leef tijd heeft er heel weinig mee te maken. Je groeit er als het ware in. Je merkt dat er progressie is en dan ga je door. Vroeger heb ik ge fietst. In Wedstrijden ja. Zonder licentie." Jan, leraar aan een Bergse streekschool, deed vroeger aan atletiek. „Crossjes lopen", zegt hij nog eens terugkerend naar het begin, „de afstanden worden groter. Je komt te recht bij wat oudere atleten en -je merkt dat het goed gaat. Je kunt mee. Dan krijg jeer plezier in". houden. Daar komen de we reldtoppers bijeen, op jacht naar de vele dollars. Daar is het ook altijd lekker warm. Dat kan van Nederland niet bepaald gezegd worden. „Nee", zegt Mia lachend, „de kou is vaak de grootste te genstander. Ik heb het wel eens meegemaakt dat ik niet meer van die kou afkwam. Ik had expres heel snel ge zwommen om snel uit het koude water te zijn. Maar na 45 kilomter fietsen zat ik nog te schudden op mijn fiets. Toen ben ik afgestapt. Dat ging echt niet meer. En we proberen van alles uit, aller lei vetten, surfpakken. Laats ben ik van die chrirurgen- handschoentjes wezen ha len. Kijken of dat helpt." Populair triathlons ligt dat dus dui delijk anders. Dan moet je alles achtereen doen. In je eentje." Pompje Geen autp Vijftien jaar geleden. Toen werd in feite de basis gelegd. „We gingen met de fiets op huwelijksreis", ver telt Mia, „door Frankrijk. We hebben altijd veel ge fietst. Nooit een auto gehad. Dan ben je dus wel verplicht de fiets te nemen." Dat werd wat minder toen de kinde ren, twee, kwamen en er de nodige tijd gestoken moest worden in de verbouwing van een huis. „Bovendien", voegt Jan daar aan toe, „stu deerde ik nog. Een leraren- studie. Dat houdt in, over dag werken en in de avond uren studeren. Toen stond het trimmen op een wat la ger pitje". Vierkampen Daarna begon het weer met de vierkampen. Jaar lijks gehouden in residentie stad Den Haag. „Dat is in Nederland de voorloper van de triathlon", legt Mia uit, „zaterdagochtend wordt er begonnen met 85 kilometer fietsen. In de avonduren op De Uithof veertig kilometer schaatsen. Zondagochtend drie kilometer zwemmen en in de middaguren 25 kilome ter hard lopen langs het strand. Tussen die onderde len zijn de herstelperiodes betrekkelijk lang. Bij de „En'daar isTsyel eens ge donder om", neemt Jan het woord weer, „je moet alles zonder enige hulp doen. Als je bijvoorbeeld lek rijdt, moetje zelf die band repare ren. Met zijn tweetjes fiet sen, mag eigenlijk niet. Je hebt het dan een stuk ge makkelijker." Mia schiet dan in de lach. „Ik herinner me een wedstrijd in Veenen- daal. Midden in de polder kreeg ik een lekke band. Toen ontdekte ik dat ik bij het schoon maken van mijn fiets vergeten was het pompje er weer op te zetten. Stond ik daar zonder pompje. Toen heb ik maar gewacht op een fietser. En die gevraagd of ik zijn pompje mocht lenen. Ja, wat moest ik anders." Voorzichtig Even later verschijnt er weer een lach op het gezicht van Mia. Dat gebeurt als de triathlon van Almere ter sprake komt. Jan was vorig jaar een van de deelnemers. „Hij ging als allerlaatste het water in", weet Mia nog goed. De tevoorschijn ge haalde foto's leveren het be wijs. „Een mooi gezicht. Ter wijl iedereen in het water lag, liet Jan zich voorzichtig zakken". „In Almere gingen 400 mensen tegelijk naar dat water", legt Jan die voor zichtigheid uit, „ik was bang in dat gedrang tegen een blessure op te lopen. Een por krijgen, of vallen. Daarom ben ik rustig begonnen." Hij kreeg later het gelijk aan zijn zijde. „Ik kwam als 300e uit het water. Het fietsen ging vervolgens uitstekend. Ik begon als 175e aan de ma rathon. Toen merkte ik dat het goed geweest was rustig op te bouwen. In die mara thon liep ik ze met tientallen tegelijk voorbij. Uiteindelijk ben ik als 71e gefinsht. In elf uur, 23 minuten en nog wat. De winnaar, Axel Koenders, had ongeveer twee uur min der nodig. Ik meen dat hij uitkwam op negen uur en 25 minuten." EK in Almere Mia was vorig jaar ook in Almere. Toen als toe schouwster en mentale steun van Jan. Dit jaar is Mia er weer. Maar deze keer als deelneemster aan de Europese titelstrijd die 17 augustus dus in Almere ge houden wordt. Eerst wordt echter de Europese titel strijd halve triathlon afge werkt in Nieuwkoop. Voor waar geen gemakkelijk pro gramma. „Toen in Hoogerheide voor het eerst een halve triathlon gehouden werd", zegt Mia, „waren we van de partij. Dat ging goed. Je gaat daarom door. Ja, en we houden van buiten zijn, van bewegen. We hebben trou wens wel gemerkt dat je er vrijwel niets naast kunt doen. We zijn creatief. Ik boetseer graag en Jan ont werpt graag. Maar daar hebben we nauwelijks tijd meer voor. Je moet wat dat betreft een keus maken." Mia heeft zich inmiddels ontpopt tot een van de bete re Nederlandse dames op de triathlon. Nou zijn er nog niet zo gek veel dames die zich wagen aan die lange af standen, maar dat doet niets af aan de tot nu toe gelever de prestaties van Mia. Dit jaar vierde in Noordwijk (kwart-traithlon), tweede in Zwijndrecht (halve triath lon), eerste in Laren (halve triathlon) en onlangs eerste in Hoogerheide (halve triathlon). Voor de goede or de, bij de dames. Echtgenoot Jan komt met wat beschei dener plaatsen tevoorschijn. Zevende, elfde en achttien de. Toch nog altijd goed voor de subtop. Super-prestige „Wellicht krijgen we in de nabije toekomst aparte triathlons voor dames", ver moedt Jan, „zoals bij de ma rathon. Dit jaar wordt voor de tweede keer het super prestige triathlon gehouden. Mia is in dat klassement vo rig jaar eerste geworden. Zij zit inderdaad bij de dames top. Dat is ondergebracht in de Stichting Triathlon Ne derland. Om opgenomen te kunnen worden in dat klas sement moet je aan min- miaal vier evenementen deel genomen hebben. De vier beste tijden tellen. Ik schat dat er in Nederland onge veer een stuk of twintig van die evenementen gehouden worden. Nou, je pakt er een stuk of acht mee. Ja, we doen ook mee aan kwart- triathlons. Maar niet zo vaak. Te veel mensen op een klein parkoers. Bovendien heeft de organisatie zich dan niet precies te houden aan de juiste afstanden. In de triathlon van Almere is dat allemaal perfect geregeld. De verzorging is uitstekend. De fietsen worden bijvoor beeld goed nagekeken, man kementen verholpen. Ik kan rustig in mijn eentje naar Almere toe." Training Tijd om het eens te heb ben over de training. Dat doen de Wijtens dus daag- lijks. „Na de marathon in Etten-Leur vorig jaar", zegt Jan, „hebben we bewust wat gas teruggenomen. Begin ja nuari zijn we gaan trainen voor de marathon in Rotter dam. We winden dat een uitstekende voorbereiding op het tri-seizoen. Daarna zijn we begonnen aan de halve triathlons. Ik denk dat we nu tussen de vijftien en twintig uur per week trai nen. Straks voor de hele triathlon in Almere wordt dat opgevoerd. Ik denk dat we dan wel dicht tegen de veertig uur per week zitten". „Dat kan ook niet anders", legt Mia uit, „je moet voor drie sporten trainen. Je pro beert iedere dag toch een uur te zwemmen. Naar huis om wat te eten en dan weg met de fiets. In Almere moet je 180 kilomter fietsen. Dat is toch zes uur op de fiets. We proberen tijdens de training iets langer te rijden. Reken dan maar uit. En dan komt de looptraining nog". Als het enigszins kan, traint Jan iedere dag op alle drie de onderdelen. Mia houdt het bij twee onderde len per dag. „Het hangt ook van het weer af", voegt Mia daar aan toe, „we hebben in de kamer rollen staan. Kun nen we bij slecht weer ook Het echtpaar Wijten in training. Jan op de fiets, Mia lopend. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN op de fiets." Dit jaar schiet de vakantie er bij in. Geen tijd. De kin deren hoeven echter niet te klagen. Zij gaan tien dagen op judokamp in de Spaanse hoofdstad Madrid, terwijl pa en ma zich daaglijks in het zweet werken. Waarom eigenlijk? „De uitdaging toch wel", meent Jan, „we hebben al gezegd dat er nog progressie in zit. We hebben het door die verbouwing een aantal jaren rustig aan ge daan. Misschien hebben we nu profijt van al die opge spaarde energie. Nee, van blessures hebben we vrijwel geen last. Een marathon-at leet loopt alleen maar. Die kan veel last krijgen van zijn enkelgewrichten of de knieën. Wij zwemmen ook en fietsen. Vrijwel alle spie ren komen aan de beurt. En heb je bijvoorbeeld eens last van je enkels, beperk je de looptraining. Mia. is eens met de wielertrainer Sche perkamp op trainingskamp in de Eifel geweest. Dat was niet alleen fietsen. Je mocht bijvoorbeeld ook gaan zwemmen. Vroeger was dat anders ja. Zwemmen voor een wielrenner en atleet was niet goed. Als tri-atleet kun je blijven trainen. Je kunt wel blijven zwemmen en fietsen als je dus Ikast hebt van je enkels. Je kunt blij ven werken aan het uithou dingsvermogen, aan je con ditie Hawai. Natuurlijk wordt daar over gepraat. Immers, daar wordt de beroemdste triathlon van de wereld ge- De triathlon is de laatste jaren aardig op weg om zich een vaste plaats in de Ne derlandse sportwereld te verwerven. De triathlons, hele, halve en kwart, schie ten als paddestoelen uit de grond. Een beetje zich zelf respecterende vereniging zet zo'n evenement in elkaar. „Er is ook al een profploeg", zegt Jan daarover, „de NI- KE-profploeg. Met onder meer Manna Lukkien, Rob Barel en Gregor Stam. Daaronder heb je dan nog een aantal semi-profs. Ha wai ja. Ik wil daar wel eens naar toe. Maar dan moet je echt een goede sponsor heb ben. We hebben zelf nu een kledingcontract bij Puma. Je moet daar zelf wel ach teraan zitten. We zouden bijvoorbeeld graag iemand hebben die ons aan fietsen helpt. Het is toch leuk, een echtpaar dat de triathlon doet. Maar het is niet ge makkelijk om een sponsor te vinden. Gelukkkig hebben we iemand die voor ons ver voer zorgt. Het loonbedrijf Bartels stelt iedere keer een busje beschikbaar voor het vervoer van fietsen. Daar zijn we al heel blij mee zijn. Als je echt een grote sponsor wilt strikken, moet je bij voorbeeld op Hawai bij de eerste tien eindigen". Niet jagen Daar denken Mia en jan t Weiten voorlopig niet aan. Het grote doel is dit jaar de traithlon in Almere. „Het zou leuk zijn", zegt Jan, „als ik onder de elf uur uitkom. Maar ik ga niet jagen. Dan kun je het vergeten. Vorig jaar ging het spelenderwijs. Tot nu toe heb ik dit jaar el ke halve triathlon gemid deld een kwartier sneller volbracht dan vorig jaar. Maar nogmaals, ik zal me niet laten opjagen. Het ver baast me trouwens telkens weer hoeveel ongetrainde mensen, of laat ik zeggen, mensen die weinig getraind hebben, meedoen aan een dergelijk evenement. Dan is de lol er snel af. Desondanks denk ik dat de triathlon steeds populairder wordt. Veel sporters uit andere dis ciplines wagen zich aan de triathlon. Wielrenners, zwemmers die net de top niet halen en redelijk over weg kunnen met de andere sporten. Die sluiten zich steeds vaker aan. Meer dan de jeugd. Het is ook een hele klus. Je kunt echt niet zeg gen, kom, ik doe eens mee aan een triathlon. Daar moet je echt de tijd voor ne men." buigt zich deze week over d gebeurtenissen na afloop va de Belgische titelstrijd. Ward Wouters, de ploegF der van Wellens, heeft geze® pogingen te willen onder" I men zijn renner alsnog aan start van de Ronde v Frankrijk te krijgen. Welf® bleef evenwel bij het besluit stoppen. Als vervanger vo» de Tour de France werd Pn" Cottenies aangewezen. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Jan Dubbel dam in de A-categorie en Luc de Xaeyer in de C-categorie Pakten de bloemen in de trim- koers te Oostburg. Bij de C-categorie kwam de ^aeyer uit het Belgische Kap- 'hjke overigens niet als eerste over de meet maar wel Bertus W'eles. Deze laatste week ech- '®r dusdanig van zijn lijn af dat de jury zich genoodzaakt tag de klacht van de Belg te honoreren. Bit duo gaf de wedstrijd in „de C-categorie kleur, want I halverwege de koers kozen zij I "et hazenpad met Wieles als I grote animator in deze ont- I snaPping. Hij stak wel de lei- I Persprijs op zak maar greep I i"h dus weinaast de bloemen- rtuii. I n 'u C'e A"Categorie klopte Jan ubbeldam zijn vluchtmak- Jan Moes in de spurt ter- ;viil Frank Gommers de zaak Iour de derde plaats naar zijn ,and zette Frank Gommers rf 'P'dersprijs op zak. Joop fobeldam en Henk Dees za gen bij het ingaan van de laat ste ronde door een valpartij alle kansen op een goede klas sering teloor gaan. Voor Dub beldam bleef de lichamelijke schade beperkt maar Dees moest voor een nader onder zoek naar het plaatselijk zie kenhuis met naar alle waar schijnlijkheid een neusbreuk en een beschadigd gebit. Uitslagen: A-categorie 24 deelne mers: 1. Jan Dubbeldam, Sas van Gent, 2. Jan Moes, Terneuzen, 3. Frank Gommers, Philippine, 4. Willy de Feber, Sluiskil, 5. René Heyboer, Terneuzen, 6. Herman Dellaert, IJzendijke, 7. Peter van 't Westeinde, Biervliet, 8. Henk Pe ters, Biervliet, 9. Hessel Hamelink, Terneuzen, 10. Pieter Harms, Sluiskil, 11- Ronald Bleyenberg, Terneuzen, 12. Theo de Krijger, Philippine, 13. Teun van Maas tricht, Middelburg, 14. Richard de Clerck, Eeklo. C-categorie 24 deelnemers: 1. Luc de Naeyer, Kaprijke (België), 2. Bertus Wieles, Sluiskil, 3. Rudi Bu- seyn, Eede, 4. Adri Leenhouts, Aal ter, 5. Mare Boelens, Oostburg, 6. Mare van Overbeeke, Oost Eeklo (België), 7. Jack Bosma, Philippine, 8. Stan Brooymans, Terhole, 9. Bert Begijn, Hoek, 10. Danny Peuteman, Brugge. (ADVERTENTIE) BREDA/TERNEUZEN - De animo voor De Stem-jubileumtour, waarbij de etappe-winnaars voorspeld moeten worden, is zeer groot. Nu reeds zijn vele briefkaarten binnen met de voorspel ling - winnaar plus zijn tijd - voor de eerste etappe (zoals eerder gemeld telt de proloog niet mee). Voor hen, die nog mee willen doen, nog even de te volgen han delwijze: voor inzending dient gebruik te worden gemaakt van een briefkaart of een kaart met dezelfde afmetingen als een briefkaart. Indien de kaart wordt afgegeven bij een van de inle- veradressen, hoeft uiteraard geen postzegel geplakt te worden. De Stem heeft geen sneciale deelnemerskaarten. Van een wielermedewerker SINT-JANSTEEN - Eric Ver- eecken uit St.-Jansteen was afgelopen week actief in ama- teurkoersen in België. In Ste- kene vertrok hij met nog 45 concurrenten voor een rit over 112 kilometer. Hij werd zeven de. Winnaar werd Johan Kop pen. In Torhout reed hij mee in een koers over 70 kilometer. Van de 52 vertrekkers werd hij achter winnaar Patrick van Rentergem veertiende. In Eksaarde ging hij daarna in de slag met 53 mededingers. Na 115 kilometer bolde hij als negende over de meet. De zege ging hier naar Walter de Veerman. Beter verging het Vereec- ken in Kaprijke. Van de 56 kleppers die hier vertrokken, legde hij na 108 kilometer koers achter winnaar Guino de Bakker beslag op de vierde stek. Van een sportmedewerker AXEL - De regionale fiets- crossers die uitkomen onder auspiciën van de KNWU doen het goed. In Waalwijk waar ze aan de start kwamen voor de laatste wedstrijd, meetellend voor de zogenaamde junior cup, werden wederom goede klasseringen gepakt. Het gevolg van dit alles is dat alle Zeeuwsch-Vlaamse crossertjes zich dermate goed in deze juniorcupduels wisten te plaatsen dat ze in ieder ge val uit mogen komen in de halve finale. Hierin komen aan de start de beste acht uit elke groep uit de districten vijf tot en met acht. Deze wedstrijd wordt op 22 september in Geleen verre den. Voor de beste acht van dit treffen, eveneens per groep, is er een plaats in de finale te verdienen. Deze wordt later in Vorden verreden. Uitslagen: Junioren: 6 jaar: 1. Stefan Dobbelaar, Terneuzen, 2. Tristan Verha- ge, Sluis, 5. Dennis Ploegaert, Terneuzen. 10 jaar: 9. Barry de Rijke, Sas van Gent. 11 jaar: 1. Walter Finze, Terneuzen. 13 jaar: 1. Richard Maas, Axel. 14 jaar: 5. Luchio Carolina, Terneuzen, 10. Pascal de Rijke, Sas van Gent. 15 jaar: 1. Sandy de Muynck, Sas van Gent, 8. Johnny de Jong, Terneuzen. 16 jaar: 2. Alex de Ko ning, Axel. Experts: 12 jaar: 5. Daniël Dobbelaar, Terneuzen. 17 jaar: 1 Danny de Muynck, Sas van Gent. Open klasse: 16 jaar en ouder: 1. Alex de Koning. Meisjes: 16 jaar en ouder: 2. Monique Schouten, Oostburg. Van onze atletiekmedewerker ENSCHEDE - Peter Hameete man van Zeeland sport was de beste Zeeuw tijdens het natio naal marathonkampioenschap in Enschede. Hij eindigde op een 33e plaats in het to taalklassement en werd 18de Nederlander met een tijd van 2 uur 34 minuten en 48 secon den. Jan van Laarhoven, die tij dens de slotfase geplaagd werd door krampen en sterk terugviel na een uitstekende eerste wedstrijdhelft, werd 68ste in het totaalklassement in 2.45.10. Daaf Goedegebuur, AV'56, eindigde als 136e in 2.54.16. Zijn clubmakker Koos Og- gel, die zijn 20e marathon liep, finishte als I45e in 2.54.54 ter wijl Jan Brandenburg van AV'56 als 170e werd afgevlagd. De man uit Hansweert, na een biljartloopbaan pas kort in de atletiek, liet een tijd opteke nen van 2.57.30. Dit alles op een totaal van 750 deelnemers. Van een sportmedewerker GENT - Afgelopen zaterdag hebben de Zeeuwse fietscros sers het weer prima gedaan in Gent waar 198 deelnemers aan de start verschenen. Uitslagen: Jongens: 7 jaar: 2. Michel Dey, Oostburg. 10 jaar: 1. Jimmy Ver- meire, Hoek. 12 jaar: 1. Arjan de Mey, Westdorpe, 6. Davy van Hulle, Oostburg. 13 jaar: 4. Peter Vermeire, Hoek. 16 jaar: 1. Eric Fijnaut, Oostburg. Meisjes B: 1. Judith de Mey, Westdorpe. C: 1. Claudia Dey, Oostburg. Zaterdag treden deze jongens aan in Nieuwkerken-Waas als ook zondag voor de Interland wedstrijd Nederland-België. Van een sportmedewerker AXEL - Door de beslissende strafschoppen beter te nemen dan mede-finalist HCG is de formatie van Dieleman win naar geworden van het zaal voetbaltoernooi dat het in sa menwerking met Moy Fa hield. Deze strafschoppen waren nodig omdat de eindstand in het beslissnede treffen op 0-0 bleef steken. Achter het voornoemd duo eindigden achtereenvolgens de teams van Dax, Kerckhaert, Wilton, De Crab, Moy Fa en De Gravin. De leiding van dit sportieve treffen berustte in handen van de arbiters Eddy Seghers, Loet Bombeleyn en Johnny de Rijck. Van onze sportmedewerker GOES - Morgen (26 juni) houdt de Zeeuwse sportraad een voorlichtingsbijeenkomst met ais onderwerp de aanleg van kunstgrasvelden. Voor deze ontmoeting, die om 14.30 uur in de kantine van de VSSV wordt gehouden, zijn naast de hockeyverenigingen uit Zeeland, Brabant en de hockeybond, de gemeenten uitgenodigd.

de Stem | 1985 | | pagina 21