Van Rijnsoever ontsnapt aan drama KNWU legt bom onder amateurbestel CONCURRENTIE VOLLEDIG KNOCK OUT Wielerbond laat Mieke Havik thuis EK-SEL1 UITSLAGEN EN STANDEN Drie amateurs zeker van wk MAANDAG 24 JUN11985 T14 PAGINA SPORT 3 VAL KORT VOOR DE FINISH Veel aanbiedingen voor Peter Harings GEULLE - Als een superieure Romeinse veld heer haalde de 24-jarige Peter Harings uit het Zuidlimburgse Sibbe zaterdag de nationale wielertitel bij de amateurs in eigen provincie naar zich toe. MAANDAG 24 Jl Veldscholtc wacht met tekenen Jacky Vimon blijft leiden in GP 250 cc Koezmin sn op 200 met* schoolslag Door Rob van Deursen GEULLE - Het scheelde niet veel of het kampioenschap op de weg voor vrou wen was zaterdag in het Limburgse Geulle in een waar drama geëindigd. Op zeven honderd meter van de voor haar ver lossende eindstreep, tijdens de beklimming van de Slingerberg, klapte de solerende, 28-jarige Thea van Rijsoever tegen het asfalt. Weg leek haar laatste kans op selectie voor de ploeg voor de Tour Feminin, de dames-uitgave van de ronde van Frankrijk. Weg leek haar hang naar eerherstel na haar zwakke presteren tijdens de Spelen van Los Angeles en haar even mindere voorseizoen. Als een hoopje ellende, met haar voeten nog in de teenhaken, lag Thea van Rijnsover op loopbare afstand van haar tweede nationale titel slechts te liggen. Geen enkele reactie. Het was haar ploegleider Piet Hoekstra die haar bij haar positieven bracht. „Hij maakte mijn voeten los en zette me weer op de fiets. Als in een roes ben ik toen naar de streep gereden. Ik wist het allemaal echt niet meer. Ik was zo geschrok ken. Mijn hart bonsde bijna mijn lijf uit. Die val kwam omdat ik door en door vermoeid was. Ik reed een stukje met mijn ogen dicht. Ik dacht dat er nooit een einde aan die beklimming zou komen. Op het moment dat ik mijn ogen weer opende, zat ik heel dicht tegen de hekken. Dat verraste me zo dat ik onderuit ging. Er was geen houden aan". Thea van Rijnsoever haalde het. „Het was voor mij er op of er onder. Ik had het hele seizoen nog geen platte prijs gereden. En dit was mijn laatste kans om me te selecteren voor de Tour-ploeg". Van Rijnsoever mocht dan zaterdag met het rood-wit-blauwe tricot worden getooid, de sterk ste van het bijna negentig vrouwen tellende deel nemersveld was zij beslist niet. Die titel komt on getwijfeld Heieen Hage toe. Alleen de in Arnhem wonende telg uit het Hage-wielergeslacht zat het in de finale tegen. Oorspronkelijk had Thea van Rijnsoever namelijk gezelschap van Roelien Hoo- geveen en die behoort nu toevallig tot de ploeg, waarvan Hage ook deel uitmaakt. „Dus ik mocht niet rijden. Het was aan de anderen om te reage ren. Op het moment dat ik hoorde dat Roelien moest lossen, ben ik keihard gaan koersen. Ach teraf zeg ik: jammer dat ze niet eerder bij Van Rijnsoever is weggevallen. Dan had ik het mis schien nog gehaald. Ik voelde me erg sterk. De an deren hadden dat ook in de gaten, want er werd sterk op mij gelet. Maar vaak als je de sterkste bent, win je niet. Andersom gebeurt ook. Dat is wielrennen". Hage (26) werd tweede, gevolgd door Hanneke Lieverse, die reeds 32 lentes telt. „Dat bewijst dat de jeugd nog steeds geen aansluiting heeft bij de routine", aldus Lieverse. Roelien Hoogeveen, tandarts-assistente uit Coevorden, vond het helemaal niet erg dat zij in de finale het achterwiel van Van Rijnsoever niet had kunnen houden. „Eerst wel, maar nu niet meer. Ik verlamde door het besef dat ik misschien Nederlands kampioene kon worden of tenminste tweede. Ik kreeg de benen plotseling niet meer rond". Hoogeveen zit pas voor het derde jaar 'in' koers'. Zij ontdekte haar aanleg tijdens de ronde van Israël voor toerrijders. „Die werd door Jan Janssen georganiseerd. En daar bleek dat ik met Janssen mee kon als de weg behoorlijk omhoog ging. Toen ontdekte ik dat ik aardig kon fietsen en ben ik met het echte wielrennen begonnen". Thea van Rijnsoever wordt Nederlands kampioene, ondanks een val op enkele honder den meters voor de streep. foto anp Harings superieur in Geulle Van onze sportredactie GEULLE - De kersverse na tionaal kampioen op de weg bij de amateurs, Peter Ha rings, heeft maar voor het kie zen wat betreft zijn overstap naar de gelederen van de profs. De Limburger heeft aanbiedingen op zak van Kwantum, Skil/Verandalux en het Franse La Vie Claire. Harings is echter niet van plan om voor het wereldkam pioenschap in Italië zijn ama- teurstatus in te ruilen voor die van beroeps. „Ik wil tot na het WK wachten. Dat is wel zo netjes tegenover mijn huidige sponsor, die als ik direct over ga geen greintje reclame van mijn kampioenstrui krijgt", aldus Harings. Verder speelt mee dat KNWU-coach Piet Liebregts Harings vertelde dat het WK-parkoers in de buurt van Venetië voor hem bij uit stek geschikt is. Peter Harings heeft overi gens een afspraak met ploeg leider Jan Raas van Kwantum zaterdagavond laten schieten. Hij gaf de voorkeur aan een feestje met zijn ploegmakkers. Harings' ploegleider Piet Hoekstra trachtte Raas van die verhindering telefonisch op de hoogte te brengen, maar dat mislukte. Vandaar dat de Zeeuw aanvankelijk nogal verbolgen raakte, maar na de uitleg van Hoekstra gisteren werd voor morgen een nieuwe afspraak gemaakt. Vandaag praat Harings met Van Beek van Skil. Harings werd tijdens de ronde van Zweden al bena derd door Bernard Hinault van La Vie Claire. Door Rob van Deursen Op het selectieve parkoers in en rond Geulle duldde de volle neef van Huub, Jan en Ger Harings geen en kele tegenspraak. Hem en niemand anders kwam de 'erfenis' van Nico Verhoeven toe. Zijn wapens zaterdag beston den uit veertien ploegmak kers, die hij als een ware be roeps steeds weer in slagorde bracht ten gunste van zijn eigen oerharde en haarzuivere uppercut, waarmee hij de con currentie volledig knock-out sloeg. Total loss waren ze. Nie mand kon eigenlijk nog pap zeggen. Behalve Peter Harings zelf dan. Als een beest ging hij te keer. Vooral op de beklim mingen van de Slingerberg. Daar boekte hij in de laatste vijf ronden, waarin hij soleer de, zijn grootste winst. Peter Harings was zeker, heel zeker van zijn zaak. In Zweden tijdens de nationale ronde voelde hij dat de tweede nationale titel (afgelopen win ter werd hij Nederlands kam pioen cyclo-cross) binnen iets meer dan een half jaar hem nauwelijks kon ontgaan. „Ik reed daar met de prof Tommy Prim omhoog. Hij kon mij niet losrijden. Dat gaf me het ver trouwen dat het NK voor mij goed zou aflopen. Die Prim heeft toch een naam in het in ternationale peloton". Batavus-ploegleider Piet Hoekstra vroeg Harings aan de vooravond van het NK of hij de verantwoording van het kopmanschap op zijn schou ders durfde te nemen. „Piet Van onze sportredactie GEULLE - Drie amateurs zijn sinds het kampioenschap van Nederland van zaterdag in Geulle zeker van hun deelname aan de strijd om het individuele wereldkampioenchap op de weg eind augustus in Italië. Kampioen Peter Harings, nummer twee Peter Stevenhage en Johan Talen werden door coach Piet Lie bregts na samenspraak met de sportcommissie definitief aange wezen. Na afloop van de Ronde van Rijnland Palts (20 augustus) zul len de andere drie worden verkozen. Daarbij wordt (als er zich de komende weken geen bijzondere dingen aandienen) een keu ze gemaakt uit Peter Hofland, Jan van Wijk, Jan Siemons, Ar jan Jagt en Rene Beuker. De sportcommissie bepaalde dat er tijdens het WK voor ama teurs niet 'dubbel' zal worden ingeschreven. Dat betekent dat de leden van de ploeg voor de honderd kilometer ploegentijdrit niet in aanmerking komen voor de individuele wedstrijd. De ploeg voor de honderd kilometer bestaat waarschijnlijk uit Boeve, Cordes, Kleine en Breukink. wees me er op dat ik de kansen van de andere veertien van onze ploeg in deze titelstrijd zou verminderen. Ik heb toen tegen hem gezegd dat hij vol ledig op mij mocht rekenen. Dat het bijna niet fout kon gaan. Alleen voor de zekerheid heb ik hem gevraagd ook Jagt en Schurer tot beschermde renners te benoemen. Tenslot te kan een valpartij, ook bui ten je schuld om, roet in het eten gooien". Als een echte veldheer be speelde Harings zijn span van veertien 'werkpaarden'. Zelf blies hij ook nog enkele malen de tonen van de aanval, maar hij hield het hoofd koel. „Dat waren plaagstootjes. Ik wist dat ik geduld moest opbren gen. Ik heb de anderen con stant naar voren gejaagd. Zo als Jagt. Daar heeft John Ta len zich helemaal op stuk ge reden", aldus een Peter Ha rings, die een half uur na de finish zijn emoties nog nauwe lijks de baas was. Een valpar tij, zeven ronden voor het ein de, bracht Peter Harings - in de wedstrijd zelf althans - niet van zijn stuk. „Door het natte wegdek schoof ik even onder uit. Dat kostte me vijftien se conden, maar dat had ik zo weer goedgemaakt". De eerste Limburgse kam pioen bij de amateurs sinds 1971 Ben Koken (zijn oom Ger Harings haalde de nationale titel in 1967 binnen) regeerde als een onverslaanbare. Hij verzamelde zelfs zijn troepen om de vlucht van zijn ploeg - makker Arjan Jagt in de 23ste ronde (elk 6800 meter) te be schermen. Waarschijnlijk strooide hij daarmee tevens zand in de ogen van de concur rentie. Die zag het als een te ken van zwakte. Maar niets was minder waar. Op het mo ment dat Jagt door negen man, onder wie de 'remmers' Dorgelo en Harings, werd te ruggepakt, nam Harings de koers op zijn schouders. De Limburgse huisschilder (20 uur per week bij oom Ger) be gon aan de voet van de Slin gerberg aan de eenzame tocht, die in een ware triomf voor eigen publiek zou eindigen. Amateurs: 1. Peter Harings (Sibbe) 202,5 km. in 5 uur, 10 mi nuten en 23 seconden, 2. Peter Stevenhaagen (Haarlem) op 0.19, 3. Peter Hofland (Roosendaal), 4. Erik Breukink (Span keren) z.t. als Stevenhaagen, 5. John Talen (Spijkenisse) op 0.41, 6. Henri Dorgelo (Nijverdal) op 1.23, 7. Arjan Jagt (Wou- brugge) op 2.23, 8. Jan Siemons (Zundert), 9. Han Vaanhold (Haaksbergen), 10. Marc van Orsouw (Oijen) z.t. als Jagt, 11 Toon van der Steen (Bruinisse) op 2.28, 12. Jacques van der Poel (Hoogerheide) op 2.33, 13. Twan Bok (Maren-Kessel) op 2.45, 14. Hans Boom (Enter) op 4.22, 15. Nico van de Klundert (Hoogerheide), 16. Stephan Rakers (Rijen), 17. Piet Kleine (Kerkenveld), 18. René Beuker (Bussum), 19. Eddy Schurer (Bakkeveen) z.t. als Boom, 20. Pierre Raas ('s-Heerenhoek) op 4.30,21. Daan Luyckx (St. Willebrord) z.t. als Raas. Er werden 21 van de 143 vertrokken renners geklasseerd. Dames: 1. Thea van Rijnsoever (Breukelen) 73,3 km. in 1 uur, 52 minuten en 23 seconden, 2. Heieen Hage (Arnhem) op 0.19, 3. Hanneke Lieverse (Hillegom), 4. Petra de Bruin (Nieuw koop), 5. Monique de Bruin (Hoogland), 6. Monique Kauff- mann (Kijkduin), 7. Corrie Timmermans (Den Bosch), 8. Ag nes Damveld (Haaksbergen) op 0.23,9. Jeanine van Vliet (Els- hout), 10. Roelien Hoogeveen (Coevorden), 11. Eria Oomen (Schijndel), 12. Rita Timpers (Almelo) op 0.34,13. Mieke Havik (Volendam) op 0.37, 14. Bea Mik (Wieringen), 15. Gonnie van Koert (Nieuwkoop), 16. Connie Meijer (Vlaardingen), 17. Els Koolloos (Lisse) op 0.44,18. Petra Groen (Nieuw Lekkerland) op 0.48, 19. Hennie Top (Wekerom), 20. Petra Moolhuizen (Weesp) op 0.57,24. P. van der Stel (Wemeldinge) op 5.16,32. C. Beks (Heerle) op 6.31,39. J. Cools (Roosendaal) op 8.47. Veertig van de 89 gestarte dames reden de wedstrijd uit. Peter Harings is kampioen van Nederland bij de amateurs. In eigen provincie bleek hij ongenaakbaar. fotoanp Eerst kreeg hij nog even gezel schap van de zaterdag mis schien iets mindere, maar toch zeer sterke Peter Hofland uit Roosendaal. Een afloper gooi de Hofland, die daarvoor ook vele malen had aangevallen, echter weer achteruit in de schoot van de achtervolgers, die bestond uit Talen, Steven hagen, Breukink en 'bewaker' Dorgelo. De jacht was slechts schijn, want Harings hield het heft volledig in handen. „Op het vlakke reed ik niet voluit. Alleen tijdens de beklimming van de Slingerberg pakte ik steeds mijn winst. Ik voel dat ik op het ogenblik de sterkste klimmer van de Nederlandse amateurs ben. En daarom heb ik nooit aan mezelf getwijfeld gedurende die laatste ronden", gaf Harings - zij het niet al te bescheiden - terecht prijs. Dat hij zulke uitspraken kon doen, werd door de num mers twee en drie in de uitslag bevestigd. Zilveren Peter Ste venhagen: „Hij was niet te houden. Hij was gewoon de sterkste. En vooral zijn ploeg. Zij waren met z'n vijftienen, mijn ploeg met zes. Dat scheelt natuurlijk wel wat". En Peter Hofland, die door KNWU- coach Piet Liebregts in zijn werkgroep werd opgenomen: „Je weet natuurlijk nooit wat er gebeurd als ik die pech niet krijg, maar hij was gewoon de beste vandaag". Van onze sportredactie GEULLE - Zelfs het winnen van het puntenklassement (groene trui) vorig seizoen in de Tour Feminin heeft het startbewijs van Mieke Havik uit Volendam voor de vrou wen-uitgave van de Ronde van Frankrijk niet kunnen redden. De Noordhollandse blijft op gezag van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie thuis. Als officiële reden werd zaterdag in Geulle opge geven dat Havik tot nu toe te leurstelde dit seizoen. Mieke Havik zelf had echter een andere lezing. „Ik ben te lastig. Ik zeg altijd waar het op staat. En dat lusten de he ren niet. Ook de andere meis jes zien mij niet zo zitten. Ze zijn jaloers op alle aandacht, die ik sinds de Tour van vorig jaar in de media heb gehad", aldus Havik, die hevig teleur gesteld was. Begrijpelijk, maar de officials van de KNWU waren niet te vermur wen. Bondscoach Rinus Ver boom: „Havik heeft de afgelo pen maanden diverse extra kansen gehad om zich in koer sen te laten zien. Zij heeft daar geen gebruik van gemaakt. En ook tijdens dit kampioenschap reed zij onopvallend. Terwijl zij wist dat er voor haar veel op het spel stond". De plaats van Mieke Havik wordt ingenomen door natio naal kampioene Thea Van Rijnsoever, die volgens Ver boom zaterdag in Geulle wel haar laatste kans met beide handen aangreep. Naast Ha vik viel ook Eria Oomen af, waardoor de zes vrouwsfor matie van Nederland in de ronde van Frankrijk er als volgt uitziet: Thea van Rijns-I oever, Petra de Bruin, Mom que de Bruin, Hennie Top, P tra GRoen en Heieen Hage De KNWU blijft overig®| bij het standpunt dat tweede Nederlandse ploeg it| de Tour Feminin sportief i zien geen haalbare kaart is| Keetie van Oosten-Hage, nen het raam van de sport-1 commissie wielrennen belast| met het wielrennen voor mes: „We hebben dood een-I voudig niet voldoende meisje| die capabel zijn om een gofl Tour te rijden. We hebben s rieus overwogen om Pe Maas met een tweede equipeB af te vaardigen, maar na uit-I gebreid overleg hebben wed! toch maar niet gedaan. J'| moet niet vergeten dat dit e heel andere Tour voor vrou-l wen is dan die van vorig jaa! Nu zitten er veel meer topperl dan vorig seizoen. De meester! zaten toen bij de Olympisch! Spelen. En we gaan geen ploes'l sturen, waarvan we bij voor-| baat weten dat de kans op e afgang groot is". VOETBAL - Dinamo Kievza de Sovjet-Unie vertegenwoor digen in het Europese beker toernooi voor bekerwinnaar Het legde zondag in Mosko beslag op de nationale beker In de finale versloeg DinanJ met 2-1 Schachter Donets' Alle doelpunten vielen na 4 rust. Voor Kiev scoorde1 Demjanenko en Blochin. Voc Donetsk was Morozov succes vol. Van onze sportredactie GEULLE - Als het aan de sportcommissie wielrennen van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie ligt, komt de bom, die sinds kort door de zelfde commissie onder de tra ditionele opbouw van het amateurwielrennen werd ge schoven, snel tot ontploffing. Is de explosie eenmaal daar, dan zullen waarschijnlijk de sponsorploegen, of te wel de gastrennersverenigingen, van de nationale aardbodem zijn verdwenen en is de macht ge heel aan de wielrenunie en de veertien districten van dezelf de unie. Aad Elshof, de voorzitter van de sportcommissie, denkt dat de gevolgen van de ont ploffing binnen drie jaar ge heel verdwenen zullen zijn en dan heeft het wielrennen in Nederland (behalve bij de profs) een totaal andere struc tuur. De belangrijkste ontste king van wieler-enthousiasme moet de nationale amateur- ploeg, vijftien man sterk, wor den. Daarnaast krijgen de dis tricten het recht om een 'eigen' formatie van ook vijftien man te formeren. Plus dat er nog eens een Jong Oranje, kweek vijver van talent, in het leven wordt geroepen. Mochten die plannen (Els- hof: „Voorlopig zijn het slechts richtingen, waarin we denken. Alles moet nog door de be langhebbenden besproken worden, terwijl we in novem ber ook de goedkeuring van de algemene vergadering nodig zullen hebben") doorgang vin den, dan is de kans groot dat de vijf huidige, grote gastren nersverenigingen zullen ver dwijnen. De belangen daarvan liggen op het nationale vlak en niet in de regio van slechts één district. Dat zou voor de Ne derlandse wielersport een jaarlijkse financiële aderla ting van om en nabij een mil joen gulden betekenen. Ondanks het feit dat dat geld verloren dreigt te gaan, ziet Elshof geen andere oplos sing. „Decentralisatie naar de districten toe is noodzaak. We denken aan een gekozen Dis tricts Sportcommissie Lid, dat in zijn district de leiding op zich zal nemen. Ook bestuur lijk. Zoals het nu in elkaar zit, werkt het systeem alleen maar verwarring in de hand. Be stuurlijke en sportechnische zaken moeten in één hand ko men". Als de nieuwe opzet de goedkeuring van de algemene vergadering krijgt, dan be schikt Nederland binnen af zienbare tijd over A- en B- renners. A-renners behoren tot de nationale selectie, Jong Oranje of tot die van hun dis trict. De kwalificatie B-renner geldt voor de rest. Om tot de nieuwe opzet te komen, heeft de sportcommissie al besloten geen nieuwe gastrennersvere nigingen meer te accepteren. Om de clubsponsors tegemoet te komen, zullen de amateurs volgend seizoen in de crite riums in de kleuren van hun vereniging moeten rijden. Verder zullen de leeftijds grenzen in de diverse catego rieën worden bezien. Verder zal de categorie van de lief hebbers worden opgewaar deerd. De reactie van Piet Lie bregts, de KNWU-coach, die met de instelling van een na tionale selectie toch een eind zijn zin krijgt, op de plannen van de sportcommissie logen er zaterdag niet om. „Die na tionale ploeg moet er komen. Dat zien de ploegleiders van de sponsor-equipes ook wel in. Maar met deze opzet gaat men te ver. Zodra het via de dis tricten wordt gespeeld, loopt het fout. Van mij mogen de gastrennersverenigingen blij ven. Alleen zal het allemaal beter geregeld moeten worden. Zo, dat de coach het gehele sei zoen de beschikking krijgt over een vaste groep. Naar de sponsors kan dan het gebaar gemaakt worden dat die man nen vier, vijf keer per jaar in een nationale wedstrijd in de sponsorkleuren mogen uitko men. Met die oplossing heb ik helemaal geen moeite. Alleen de bondscoach moet het laat ste woord hebben over wie wanneer en waar rijdt". Ook de ploegleiders van de gastrennersverenigingen rea geerden bepaald niet enthou siast. Herman Krott van Am- stel: „Ik denk niet dat mijn firma hier in trapt". En Klar- die van Concorde: „Dat bete kent het einde van de sponsor- ploegen". Wim van Drunen, nieuwe voorzitter van de I langen Vereniging Amató Sponsors (BVAS): „Ik n# aan dat de soep niet zo 1 gegeten wordt als die wordt opgediend, maar mot ten de plannen ten ui tv-1 worden gebracht dan houd' de gastrennersvereniging' op te bestaan. Dat is Aad Elshof tot slot: „Elke" geling krijgt voor- en teg standers. Alleen weten wij er geldschieters in de rij sta- om de nieuwe plannen te^ nancieren. Dus het zal wei" problemen geven", wordt in die laatste up- king gesteund door het feiti* de KNWU onlangs met s sponsor een contract afskj dat 300.000 gulden voor de* gende vijf jaar voor het ar teurwielrennen garandeert d TAXCO (EFE) - Jan Ti heeft een uitermate su< weekend gehad bij het zoneschaaktoernooi in co/Mende. Hij zegevierd dag in de negende roi eerste zitting over de 1 meester Simon Agdest sloot een dag later de af ken partijen uit de zevei achtste ronde tegen res Alburt (Vst) en Oleg Roi jin (Sov) winnend af. ontmoetingen waren maal afgebroken gewees Timman won het torei Zwei Van onze sportredact GEULLE - Peter Post Gerard Veldscholten op men in zijn ploeg voor de de France, de coureu Overijssel heeft echtei hem aangeboden contrac ondertekend. Veldscholtc naar zijn zeggen wachtf na de ronde van Frankrij Het gerucht wil dat scholten volgend seizoen Skala zal uitkomen. Iet door hem ten sterkste ontkend. „Als ik niet houdt dat nog niet in weg ga bij Post. Het niet nen heeft niets te maker aanbiedingen van and( beweerde Veldscholten Geulle. Probleem voor de renn Nijveldal schijnt te zijn d het aanbod van Skala goed durft aan te nemer vreest de verantwoordini het kopmanschap. „Ik zo druk niet aankunnen, heb ik moeite om me wa maken als er iets van mij wacht wordt. Maar aan d dere kant beschikt de van Post over zo veel k teit, dat het erg moeilijk je te bewijzen. Ik wil de wikkelingen in deze Toe wachten, alvorens ik ook ergens een krabbel onder MONGAY (Reuter) - De F se motorcrosser Jacky Vin heeft tijdens de wedstrijc de Grote Prijs van Spanje leidende positie voor het b sement om het wereldk pioenschap bij de kwart-1 behouden. De Nederlander Gert Doorn eindigde op het cii van Mongay in de eerste n che als derde en neemt o WK-ranglijst de vijfde po Oe uitslagen zijn: Eerste manc Heinz Kinigadner (Oos), KTM; 2. Vimond (Fra), Yamaha; 3. Ger Doorn (Ned), Honda. Tweede mam Michel Rinaldi (Ita), Suzuki; 2. Kil ner; 3. Vimond. Stand voor het w< kampioenschap: 1. Vimond 212 pun Kinigadner 185; 3. Dreschel (Ita), 179; 4. Rinaldi 164; 5. Van Doorn Jorgen Nilsson (Zwe), Husqvarna. BAKOE (AFP) - Dmitri K min heeft zondag op de d dag van de Russische zw kampioenschappen de t wereldseizoenprestatie oj 200 meter schoolslag geves Hij legde in Bakoe aai Kaspische Zee de afstand 2.18,08. Hij werd onmidde gevolgd door Dmitri Vol de Europese recordhoude: de 100 meter, die een hond ste seconde (2.18,09) later tikte. Ook de derde aar mende, Timor Podma bleef met 2.18,79 onder de De meeste aandacht evenwel uit naar Vladï oalnikov. Hij maakte zater zij n rentree. De lange afsta zwemmer stond negen ma den op non-actief door blessure aan de linkersch der. De wereldrecordhoi °P de 400, 800 en 1500 m yrije slag deed het kalm Hij won de 400 meter vrije m 3 minuten en 53,52 seconc Weliswaar vijf seconden ven zijn wereldrecord, dat °P 19 februari 1983 in Mos vestigde, maar toch veellx vend met het oog op de Er Pese titelstrijd, die over Q-8n *n Sofia begint. Jj de dames viel de 16-ja ge övetlana Koezmina op. zwom zondag de 200 n schoolslag in de knappe van 2 minuten en 30,95 sec- oen. Daarmee bezet ze de d e Plaats op de wereldrangl in dit seizoen. Alleen de Oc auitsen Hörner (2.28.33) en 0 rasch (2.28.52) waren sneller m«

de Stem | 1985 | | pagina 10