PLANNEN INSTITUUT DE STERRE: Wat we deden was nieuw hier gratis!!! I I I I 1 I I 6.25 7.20 55.- 35.00 ZE ZOMER. Hulst gaat in beroep tegen wijziging bestemmingsplan Borssele geschikt voor meerdere kerncentrales DE STEM .EGENHEID Bbekrats REÜNIE SOOS ST. GAPON OP KOMST KURK CENTRUM Politie op bezoek bij kleuters BLEEN IG TOT TYUSTE *)n0ialph N G^T D E MOD E L DICHTBIJ ZATERDAG 22 JUN11985 VOOR BOUW CENTRUMZIEKENHUIS Batikexpo in Den Dullaert GS WILLEN STREEKPLAN WIJZIGEN politierapport Gemeenteraad op excursie in Hontenisse Invloed ft a t" A12 om te zoenen gefeliciteerd e verjaardag, i ben je op Corrie, Ria looking nail"® uit Hollywood, Amerika's| de vervaardiging van hars- dag- en avondcursussen: I ika al vele jaren 'n begrip isl e sector in de schoonheids-1 tijdig aan. ■timent O.P.I.-producten aan profes-1 rs, antiseptic, forms, vijlen, pense- nagelsieraden, nagellakken (1111 e producten etc. etc. is het in onze Salon mogelijk 'n set I (niet van echt te ondersheiden) tel gelbijters. nog nooit van kunstharsnagels ge-1 proefnagel bij ons maken. dln: snagels i iucten <50090 IREDA, Tel. 076-657677 ^//n 2/6 halte Marlalaan ©huis), t©l. 01158-1216 ïende weken loopje er heerlijk bij. In puur katoen natuurlijk, t, met elastische band en akken, valt ruim in de taille, assende blouse wordt hoog in a geknoopt idieuze bloemdessin geeft je en kleur waar je zo'n zin in daten 36 - 44. edelige set nu voor het lieve arijsje van f 69.50 BIERKAAISTRAAT 30 HULST DISTIM VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers HULST - De dreiging van het Hulster gemeentebestuur 'er alles aan te doen om sluiting van het St. Liduinaziekenhuis te voorkomen' wordt, nu de kans zich voordoet, omgezet in daden. B en W van Hulst stellen de raad voor officieel bezwaar in te dienen tegen een voorberei- dingsbesluit van de gemeente Terneuzen dat de weg vrij moet maken voor de bouw van het nieuwe centrum zieken huis. De plaats waar het nieuwe centrumziekenhuis komt te staan heeft thans een agrari sche bestemming en moet via een herziening 'bouwrijp' worden gemaakt. Door be- zwaar aan te tekenen wil B en W van Hulst de bouw van het centrumziekenhuis toch op zijn minst vertragen. Als motivering voert het college van Hulst aan dat het nieuwe centrumziekenhuis zijn regionale functie niet kan waarmaken. Bij sluiting van het St.Liduinaziekenhuis zijn alle inwoners van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen aange wezen op Terneuzen. „Gelet hierop achten wij het gebied waarin het nieuwe cen trumziekenhuis thans wordt gepland niet centraal gelegen in dit verzorgingsgebied (ka naalzone en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, red)", schrijft het college in het bezwaarschrift. Verder: „Voor de kwaliteit van de gezondheidszorg is het van groot belang dat er een goede binding is tussen een ziekenhuis enerzijds en de ge bruikers anderzijds. Een der gelijke binding is alleen moge lijk indien het ziekenhuis is gelegen binnen een redelijke afstand van zijn potentiële ge bruikers en er sprake is van een goede bereikbaarheid". En dat is volgens het Hul ster gemeentebestuur niet het geval. „Wellicht kan gesteld worden dat desbetreffend ge bied centraal ligt ten opzichte van de inwoners in de kanaal zone, dit kan zeer zeker niet gesteld worden voor de inwo ners en instellingen in het meest oostelijk deel van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen". Het voorstel van het college bezwaar aan te tekenen tegen de Terneuzense plannen komt donderag 27 juni aan de orde in de raadsvergadering. Aan vang 19.00 uur. 'Pupillen ook buiten dinge onderbrengen' Van een onzer verslaggevers HULST - In de ontmoe tingsruimte van het ge- menschapscentram Den Dullaert in Hulst zijn mo menteel batikwerkjes van leerlingen van basisschool Moerschans te bezichtigen. Het werken met textiel heeft op deze school de laatste jaren een bijzonde re inhoud gekregen omdat mevrouw Imelda Luyten- Crauwels telkens met klei ne groepjes de nogal ing- wikkelde methode van stofversiering beoefende. Het batikken is een eeuwenoude mathode waar naast het ontwerpen was en kleurstoffen aan te pas komen. Vele werken van het tentoongestelde bevatten dezelfde motieven ook al hebben de leerlingen eerst afzonderlijk een batik ont worpen. Enkele soringen eruit vanwege het gedurf de kleurgebruik. De expo sitie is nog tot na het weekend te bekijken tij dens de normale openstel lingsuren van de ontmoe tingsruimte. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Nu Gedeputeerde Staten van Zee land al op voorhand hebben ingestemd met de bouw van minstens één nieuwe atoom-centrale in Borssele is er tijd voor een zorgvuldige afwerking van proce dures. Het college schrijft dit in een brief aan de staten, waar in wordt voorgesteld het streekplan Midden-Zeeland zodanig te wijzigen dat bij Borssele nieuwe atoomcentra les gebouwd kunnen worden. Zoals bekend gaat het om een meerderheidsstandpunt. De beide PvdA-gedeputeerden hebben zich van het voorstel gedistantieerd. Ze vinden dat 'op dit moment' niet met uit breiding van kernenergie kan worden ingestemd. GS zijn tot de conclusie ge komen dat Borssele qua bevol kingsomvang, overige ruimte lijke, technische en economi sche aspecten zeer geschikt is als vestigingsplaats. Het colle ge beschouwt bovengrondse 'interim-opslag' van radio-ac tief zoals door de regering voorgesteld als een afdoende Van een onzer verslaggevers CLINGE - Het Instituut voor geestelijk gehan dicapten De Sterre is van plan om zich buiten de grenzen van het dorp Clinge te gaan bege ven. Men heeft een aanvraag ingediend voor de realise ring van twee zogenaamde socio-woningen op een of twee meer centraal gelegen plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen. De woningen moeten huis vesting gaan bieden aan 18 be- GOES - Omstreeks het mid dernachtelijke uur van don derdag op vrijdag vond op de Van der Spiegelstraat te Goes een frontale botsing plaats tussen twee personenauto's. Daar kwam de onder invloed verkerende automobilist A.Z. .25 jaar) op de voor hem linker weghelft in botsing met een personenauto, bestuurd door de 21-jarige mejuffrouw R. van H. te Goes. Deze moest per ambulance worden overge bracht naar het Bergzicht-zie- kenhuis te Goes, doch kon na behandeling naar huis worden vervoerd. Beide boertuigen waren total loss. Z. werd ter ontnuchtering ingesloten en gistermorgen, na het opmaken van het proces verbaal, weer op vrije voeten gesteld. GOES - Namens het installa tiebedrijf G. te Goes werd gis teren bij de gemeentepolitie te Goes aangifte gedaan van diefstal van electronische ap paratuur ter waarde van 500 gulden. De diefstal werd ge pleegd donderdagnacht in een pand aan de Wijngaardstraat te Goes. TERNEUZEN - Gistermorgen omstreeks 4 uur werd de Ter- neuzenaar H.B. door de ge meentepolitie aangehouden in de kelder van slagerij Den H. aan de Iepenstraat te Terneu zen, waar hij na ene inbraak zijn toevlucht had gezocht. B. was de slagerij binnen ge drongen door het vernielen van een ruit. Dat was door omwonenden gehoord, die de politie waarschuwden. De buit bedroeg slechts een bedrag van ruim 40 gulden aan wis selgeld, dat hij uit de kassa had ontvreemd. ZAAMSLAG - Bij de gemeen tepolitie te Terneuzen werd gisteren door W.D. te Zaam- slag aangifte gedaan van dief stal van 9 visfuiken. Deze stonden in de Grietsekreek en zijn in de periode tussen zater dag 15 en donderdag 20 juni gestolen. Een schadepost voor de eigenaar van ongeveer 900 gulden. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren in Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (piv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Rulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Aad van der Wouden. Advertentie-expl. Inspecteur Zeeland: C. Me nu, privé 01150-95839. woners van De Sterre, die een grotere mate van zelfstandig heid aankunnen. Men heeft het ministerie van WVC ge vraagd om het benodigde geld te putten uit een fonds voor kleinere projecten. Met bouw of huur van de betrokken wo ningen elders in Zeeuwsch- vlaanderen wil De Sterre in deze regio een betere spreiding van huisvestingsfaciliteiten bereiken. Men denkt de twee woningen te realiseren binnen een reeds in 1882 toegezegd be drag waarmee men aanvanke lijk in Clinge een fasehuis wil de bouwen voor acht bewo ners. Het Provinciaal Overlegor gaan Zwakzinnigenzorg Zee land (POZ) heeft de aanvraag bij WVC om geld voor de aan stelling van twee part-time coördinators ingetrokken. Het ministerie wilde de aanvraag niet honoreren. Inmiddels is een nieuwe aanvraag in con cept-gereed. Het gaat om drie vernieuwingsprojecten, waar mee in totaal 327.500 gulden per j aar is gemoeid: Praktische pedagogische be geleiding ten behoeve van 18 gezinnen in Zeeuwsch-Vlaan- deren en 18 gezinnen elders in Zeeland (realisering Dienst Sociaal Pedagogische Zorg). Begeleid wonen voor in to taal 50 geestelijk gehandicap ten (20 op Walcheren, 15 in Zeeuwsch-Vlaanderen, 10 op de Bevelanden en 5 op Schou- wen-Duiveland (realisering Dienst Sociaal Pedagogische Zorg). Bijzondere projecten en coördinatie (aanstelling van een medewerker voor 30 uur per week bij het POZ/Stich ting Zeeland). Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De ge meenteraad van Hontenisse gaat woensdag kort na de ge meenteraadsvergadering, die 's morgens om 9.30 uur begint, op pad door de eigen gemeen te. De jaarlijkse excursie voert de raadsleden eerst naar het zwembad De Honte waar de nieuwe rand die het bad kreeg bewonderd wordt, vervolgens nemen ze een kijkje bij de Sandeschool waar een nieuw lokaal wordt aangebouwd. Van Kloosterzande gaat de tocht verder naar de St. Josef - basisschool in Hengstdijk. Ge luncht wordt rond 12.30 uur in Het Karrewiel in Vogelwaar de. Na de maaltijd wordt de ex cursie hervat met een bezoek aan de tennisbanen in Vogel waarde. Om 14.00 uur staan ze weer terug in Kloosterzande waar drukkerij Duerinck wordt bezocht. Vervolgens staan het kleedlokaal van w Lamswaarde, het bestem mingsplan Terhole en de nieuwbouw van het tehuis voor daklozen La Salette op het programma. Rond 18.00 uur worden de dames opge haald voor een hapje. 'Hoeveel huwelijken zouden hier geboren zijn' Door Frank Deij HULST - Soos St. Gapon. Hulst 1966. De zolen van onder je schoenen dan sen op Cold Sweat van James Brown. Swingen met Sam and Dave, The Bar Keys en Wilson Picket. Schuiven op Otis Redding. Het eerste pilske pint, je eerste lief. Tom van Vooren en Adje d' Hondt achter de draaitafels. Ben Picavet en Tom Maas achter de bar. En Willy van Bunder controleerde bij de in gang de pasjes van de voorbeeldig ge klede Hulster studenten. Op het hoogtepunt van de jongerensociëteit waren dat er 850. St. Gapon. Trend setter. Verantwoordelijk voor het dis co-image dat Hulst ondanks de brom merhelden van 'de Apollo', vechtpar tijen in de zeventiger jaren en de op bloei van de sexbusiness nooit is kwijt geraakt. Soos St. Gapon bestaat al lang niet meer. De tieners van toen zijn de der tigers van nu. Maar de oprichters van de soos, Ben Picavet, Tom van Voo ren, Ad d'Hondt en Willy van Bunder hebben hun zinnen gezet op een re ünie die toch minstens de helft van het toenmalige ledenbestand weer bij elkaar moet brengen. De datum is al gepland, vrijdag 22 november 1985. Geheel in de stijl van de jaren zestig. Alleen de plaats is nog een probleem. Als het er minder dan vierhonderd zijn gebeurt het in The Movies van Ben Picavet, die na het tijdperk St. Gapon professioneel de horeca ging. Zijn het er meer dan moet er een list worden verzonnen. „Hoeveel huwelijken zouden daar niet geboren zijn". Zonder op het ant woord te wachten somt Ben Picavet er een trits op. Die komen zeker. De ledenlijst, die vandaag of morgen bo ven water komt, zal meer inzicht ge ven in het potentiële aanbod voor 22 november. „We zijn er eigenlijk nu al van overtuigd dat het een succes gaat worden. Iedereen die we erover aan spreken vindt het een prima idee". Het was Ad d'Hondt, in het dage lijks leven ambtenaar bij de gemeen te Hulst, die er over begon. „Hoe zou het zijn om al die gezichten weer eens bij elkaar te zien". Na links en rechts Jeugdsoos St. Gapon in de jaren zestig De initiatiefnemers van de reünie een balletje te hebben opgegooid kwamen de reacties los. En allemaal even enthousiast. Het onstaan van St. Gapon heeft een korte voorgeschiedenis. In Hulst viel er halverwege de jaren zestig voor de jeugd nagenoeg niets te bele ven. Het café van Dolf Meerschaert bood weliswaar onderdak aan de wat meer opgeschoten jeugd maar het gros zat in het weekend thuis te knie soren. Tom van Vooren begon die tijd een disco in het sportcafé aan de Tabak straat en zijn initiatief vormde de ba sis voor de soos. Het viertal kreeg eigenaar Cattoir warm voor een jon- gerensoos in het pand aan de Paar denmarkt en St. Gapon was geboren. „We hebben zelf alles opgeknapt. Het mocht natuurlijk niet veel kosten. Het plafond hebben we gemaakt van verpakkingsmateriaal van kuipjes smeerkaas. De muren hebben we met zilverpapier behangen. Met een paar lampen erop gaf dat een leuk effect. De muziekboxen bouwden we ook zelf. En draaien maar", weet Picavet nog. St. Gapon bleek algauw een uit stralingseffect naar heel de regio te hebben. „Wat we deden was nieuw hier in de streek. Ze kwamen op een gegeven moment overal vandaan. Zelf gingen we voor die tijd nogal eens naar België en daar zag je de disco's uit de grond komen. België was Amerikaans aangelegd. Da's nog zo. En in die periode kwam de rythm en blues van Amerika overgewaaid. Daar hebben we op ingespeeld". St. Gapon, niemand weet precies nog waar de naam vandaan kwam, bleek zijn tijd ver vooruit. Zeker wat de muziek betrof. „We hadden de nieuwste platen hier al maanden voordat je ze in andere café's hoorde. Daar gingen we speciaal om in Ant werpen". De soos heeft meer dan drie jaar de jeugd van het oostelijk deel van Zeeusch-Vlaanderen over de vloer gehad. Tot halverwege 1969 de klad erin kwam. „We waren een soos dus moesten we leden hebben en entree heffen. Le Disque werd toen geopend en dat was een commercieel café zon der entree. De keus was toen vlug ge maakt en in een paar maanden tijd zag je de boel helemaal inzakken". Daarnaast kregen de oprichters ver- - FOTODESTEM/CORJ. DE BOER kering en het eind van de soos kwam rap in zicht. „Ik ben toen alleen ver der gegaan. Maar dan was het al geen soos meer". De sfeer uit die tijd wordt vrijdag 22 november nog een keer in herinne ring geroepen. Degenen die de reünie van St. Gapon willen meemaken moeten zich melden bij de initiatief nemers die om de reünie finacieel haalbaar te maken een girorekening hebben geopend. „De bedoeling is dat iedereen een tientje inlegt", zegt Ad d'Hondt. Het correspondentieadres is Hoogendijkstraat 10, 4561 MR Hulst. Opgeven kan ook op de volgende tele foonnummers: 01140-15865, 01140-15042, 01140-16188, na 19.00 uur, en 01158-2686. oplossing van het afvalpro bleem. Wat de veiligheid rondom atoomcentrales be treft verlaat het college zich op de (bijgestelde) normen van de regering. Daarmee zijn de bedenkin gen uit een bijna acht jaar oude statenmotie weggepoetst. Om Borssele ook bestuurlijk als vestigingsplaats geschikt te maken is het volgens GS van belang al op voorhand medewerking toe te zeggen aan het slechten van de plano logische barrières. Zoals be kend hebben B en W van Bor- sele zich daar inmiddels ook al toe bereid verklaard. De aanwezigheid van meer dere atoomcentrales bij Bors sele, aldus GS, kan een positie ve invloed hebben op de ver dere ontwikkeling van het Sloegebied. Dit haven- en in dustriegebied zou dan een gro tere aantrekkingskracht gaan uitoefenen op potentiële gega digden. Men verwijst daarbij naar ervaringen met 'agglo- moratiewerking' in het bui tenland. Van groot belang achten GS ook afgeleide stimulerende ef fecten op de regio, zoals bouw en onderhoud, toelevering en de daarmee gepaard gaande werkgelegenheid. Van beteke nis is voorts, zo merkt het col lege op, de zorgt voor de conti nuïteit van de werkgelegen heid voor het PZEM-personeel van de huidige kerncentrale en ook de plaats en de rol van de PZEM in de toekomstige elektriciteitsproductiesector nieuwe stijl. (ADVERTENTIE) BIJ aankoop van een vloerkurkparket krijgt u de lak gratis! t.w.v. 10.-perm2 KURK- en HOUTPARKET vanaf 14.50 Houtparket na tel. afspr. Teteringenstr. 16, Breda 076-130076 DE BOOMSCHORS Lange Vorststr. 43 Goes - 01100-32005 Hulst, uitsluitend op zondag na tel. afspr. 01140-13312. Van onze correspondent AXEL - Met veel interesse be keken vrijdagmorgen de kleu ters van de christelijke kleu terschool De Sprinkplank in Axel een politiebusje, dat spe ciaal naar de school was geko men. De Axelse kleuters werken momenteel aan een project, met het verkeer als thema. Aan dit project, dat maan dag van start was gegaan en nog twee weken doorgaat, werd vrijdag meegewerkt door de rijkspolitie in Axel. Een agent van het Axelse korps liet niet alleen zien hoe een politiebusje er van binnen uitziet, maar vertelde ook een en ander over het werk van de Axelse politie en de politie in het algemeen. Om het werk van de politie te verduidelij ken werden er ook dia's ge toond. In het kader van het project hielden de kleuters zich deze week bezig met allerlei ver keerszaken, zoals verkeers borden, oversteken, het veilig rijden op een fiets en dergelij ke. Diverse activiteiten kwa men hierbij aan bod, zoals het schilderen van politie-auto's, verkeersborden maken enz. Over twee weken hoopt men het project, waarvoor bij de kleuters veel belangstelling bestaat, te beëindigen. i

de Stem | 1985 | | pagina 19