Levski Spartak en CSKA Sofia wegens vandalisme ontbonden NEC akkoord met uitspraak KNVB Locaties Spelen Peters krijgt paspoort terug Vitesse wil arbitrage in de zaak Westerhof Liverpool protesteert tegen extra straf UEFA Aanzienlijk VOLGENS RAPPORT STICHTING OLYMPISCHE SPELEN AMSTERDAM 1992: NOS toch bij Spakenburg ZATERDAG 22 JUN11985 PAGINA SPORT 2 verlies Olympisch Stadion Dekker zwemt record 100 m Televisie Verkeer Uitgaven Jan Timman breekt opnieuw af Accreditaties Gert Ligterink blijft leider Van Houte wint uurloop in Hilversum Rapid Wien JZb SOFIA (AFP) - Het secreta riaat van het centrale comité van de Bulgaarse communis tische partij heeft het voet balvandalisme in eigen land rigoreus aangepakt. De partij besloot de twee topclubs van het land, Levski Spartak en CSKA Sofia, met onmiddellijke ingang te ont binden, hun posities in de eindstand van de competitie (eerste en tweede) te schrap pen en hun uitslagen in de bekercompetitie ongedaan te maken. Deze vrijdag in het partij blad gepubliceerde, krasse maatregelen zijn het directe gevolg van de incidenten in de woensdagavond gespeelde finale van het nationale be kertoernooi tussen beide ri valen, die CSKA met 2-1 won. Het duel werd gekenmerkt door bijzonder hard en grof spel, kloppartijen tussen spe lers en zeer agressieve bena dering van de arbiter, die drie spelers (twee van Levski en een van CSKA) het veld uitstuurde en zes keer de ge le kaart trok. De pers vergeleek het sta dion van Levski in zijn com mentaren met een slagveld en had stevige kritiek op de leiding van arbiter Yasse- nov. De resolutie van het secre tariaat sprak vrijdag van een 'onwaardig spektakel' ,van 'uitingen van relschop- perij, van schending van de elementaire normen van de socialistische, sportieve geest' en van 'een onduldbare provocatie in strijd met het beleid van de partij het voet balgeweld op en rond de Bul gaarse velden aan te pak ken'. Het partijblad meldde te vens, dat de bestuursleden en trainers van de ontbonden clubs niet meer in aanmer king komen voor verant woordelijke functies in de Bulgaarse sport. Het bestaansrecht van bei de clubs, wier leden tot het overheidspersoneel behoren (CSKA is de legerploeg en Levski van ministeriiele ambtenaren), acht de partij na de uitspattingen verder 'ongepast'. Het partijblad spaart de internationals van beide clubs niet. Het wijst er op, dat zij vooral aan de basis hebben gestaan van het uit de hand lopen van de wed strijd. 'Grof en onbesuisd', zo omschrijft het blad hun ge drag. 'Ze dachten dat alles geoorloofd was'. In het artikel wordt niet gerept over de toekomst van het nationale elftal, dat er redelijk voor staat met het oog op kwalificatie voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioen schap in Mexico. Bovendien wordt geen woord besteed aan de inschrijving van de Bulgaarse clubs voor de Europese bekertoernooien in het komende seizoen. NIJMEGEN (ANP) - NEC gaat akkoord met de uit spraak van het sectiebestuur betaald voetbal de uit slag van de woensdagavond voor de na-competitie van de eerste divisie gestaakte wedstrijd Den Haag- De Graafschap (0-1) te handhaven. „We geven er de voorkeur van Den Haag-De Graafschap aan zondag tegen De Graaf schap te spelen. Indien wij be roep aantekenen tegen de uit spraak, wordt die wedstrijd uitgesteld, omdat in dat geval eerst de resterende 13 minuten AMSTERDAM (ANP) - Het huidige Olympisch Stadion in Amsterdam zal het boekjaar 1984-1985, dat op 30 juni ein digt, met een aanzienlijk ver lies afsluiten. Dat heeft direc teur Otto Roffel vrijdag ge zegd namens de Raad van Commissarissen van de naam loze vennootschap, de eigenaar van het complex. „Over de juiste cijfers kan ik voorlopig nog niets bekend maken", legde Roffel uit. „In ieder geval zijn we niet fail liet. Pas in de tweede helft van dit jaar komt het financiële verslag uit. Ook zeker is, dat we geen cent schuld hebben". De toekomst van het Sta dion is mede afhankelijk van het doorgaan van de Zomer spelen van 1992 in Amsterdam. De Stichting Olympische Spe len gaat uit van een nieuw complex op Strandvliet, dat 152 miljoen gulden zal kosten. Renovatie van de opstallen aan het Stadionplein voor 35 miljoen zou alleen plaats vin den als de hoofdstad de Spelen niet krijgt. Kwart miljard voor overheid SPAKENBURG (ANP) - De NOS zal vandaag toch een be knopte samenvatting uitzen den van de tweede wedstrijd om het amateurkampioen schap voetbal tussen Spaken burg en DHC. Het bestuur van Spaken burg wilde de cameraploeg, van het NOS-journaal, eerst niet toelaten. Het vond vooral de manier, waarop het Journaal en Stu dio Sport afgelopen weekeinde verslag hebben gedaan van de ongeregeldheden op het veld tijdens de wedstrijd Spaken burg-Kozakken Boys, eenzij dig. Over dat bezwaar hebben de redactie van het Journaal en het bestuur van Spaken burg vrijdag een gesprek ge voerd. De samenvatting is te zien in het Journaal van 22.30 uur via Nederland 2. AMERSFOORT (ANP) - Op de eerste dag van de Neder landse selectiewedstrijden voor de Europese zwemkam- pioenschappen in Sofia heeft schoolslagspecialist Ron Dek ker het nationaal record op de 100 meter verbeterd en ge bracht op 1.04,70. Het oude re cord stond met 1.05,73 al op zijn naam. Dekkers uitstekende ver richting was echter niet vol doende voor de limiet. Hij bleef daar 0,2 seconde boven. De delegatie die het rapport gisteren presenteerde; van links naar rechts Ir. K.J. Reitsma, directeur van de stichting en samensteller van het rapport, Mr. G.A. Wagner (lid) en Mr. Drs. S.H. Kamminga, tevens directeur van de stichting. - foto anp AMSTERDAM (ANP) - Als accommodaties voor de Spelen van 1992 te Amsterdam zijn voorzien: Opening: Stadion Strandvliet Atletiek: Stadion Strandvliet Badminton: Sporthallen Zuid Basketbal RAI Boksen: Ahoy' Rotterdam Gewichthef fen: Jaarbeurs Utrecht Hand bal: Uithof Den Haag Hand boogsport: Ookmeer Hockey: Stadion Amstelveen Judo: RAI Kano: Bosbaan Moderne Vijfkamp: Amsterdam Roeien: Bosbaan Hippische Sport: Amsterdamse Bos Mili tary: Eder Hei Schermen: RAI Schieten: Biddinghuizen Ta feltennis: Sporthallen Zuid Tennis: Buitenveldert Turnen: RAI Voetbal: Strandvliet, Ajax, Feyenoord en PSV Vol leybal: RAI en Houtrust Den Haag Wielrennen; baan: Alk maar weg: Zuid-Limburg tijdrit: Oosterscheldedam Worstelen: RAI Zeilen: Me- demblik Zwemmen: Sloter- parkbad Waterpolo: Den Hommel Utrecht Sluiting: Stadion Strandvliet. kkj* Het ontwerp van het Olympisch Strandvliet in Amsterdam-zuidoost. door Ted van Leeuwen GENUA - De Nederlandse voetballer Jan Peters (31) heeft gisteren van de Italiaanse autoriteiten zijn vorige week woensdag in beslag genomen paspoort teruggekre gen. Na gisteren twee uur bij de onderzoeksrechter geze ten te hebben, kwam hij met het document naar buiten. Peters, een van de talloze betrokkenen in de zwart geld-affaire van zijn club Genova is daardoor vrij om te gaan en staan waar hij wil. Het wil echter niet zeggen dat de oud-international vrij-uit gaat in deze zaak. Hij heeft onderzoeksrechter Cozzi beloofd terug te komen op het moment dat die dat wenst. Peters vertrekt komende woensdag naar Nederland. Uiteraard toonde de voetballer zich gisteravond een opgelucht man: „Het is erg vervelend, want het komt in Nederland slecht over. Mijn naam wordt er steeds uitge pikt, ik lijk wel een misdadiger. Dat ben ik echter niet, ik voel me zelfs niet schuldig. Maar als ik moet betalen, dan doe ik dat al is het niet van harte. Het is namelijk een zaak van de ploeg, daar is niet onderuit te komen". Jan Peters was gisteren de eerste die gehoord werd door de rechter, de rest van de spelers komt maandag aan bod. Peters: „Mijn paspoort is uitsluitend ingehouden om een eventuele vlucht zoals die van Zico te voorkomen. Nu is gebleken dat de inhouding ten onrechte was. In mijn voordeel werkt dat de puinhoop bij Genova zo groot is, dat er nauwelijks een doorkomen aan is". Over zijn nabije toekomst zegt Peters: „Ik denk als speler terug te keren naar Nederland. Ik heb hier een zeer lucratief tweejarig contract aangeboden gekregen van de nieuwe president, maar vanwege familiaire omstandig heden, zijn vrouw en kinderen wonen in Groesbeek, kan het haast niet anders of ik kom in Nederland voetballen 'h het nieuwe seizoen". Van onze sportredactie ARNHEM - De Arnhemse eerste divisievereniging Vitesse heeft de arbitragecommissie van de KNVB in geschakeld voor het oplossen van een conflict met oefenmeester Clemens Westerhof over de ontbinding van diens contract. Aanvankelijk waren Vitesse en Westerhof tot overeenstem ming gekomen over een vroegtijdig vertrek van de trainer, die nog een contract van een jaar heeft. Vitesse heeft inmiddels con tact gezocht met oefenmeester Janusz Kowalick. De Arn hemse club wil de Pool als A- trainer aanstellen. Hij krijgt assistentie van oud-Vitesse- speler Henk Bosveld. Frans de Munck heeft inmiddels be dankt voor een functie in de technische staf van Vitesse. De Spaanse international Antonio Maceda heeft zich voor drie jaar verbonden aan Real Madrid. De hoogte van de transfer som die betaald werd voor de vrije verdediger van Gij on werd niet bekend gemaakt. De transfer van Keje Mole naar van Volendam naar Feyenoord is onzeker gewor den door de weigering van Jo- han Steur voor een jaar op huurbasis bij zijn oude club (Volendam) terug te keren. Steur heeft nog een contract voor een jaar bij Feyenoord en wil dat bij de Rotterdamse club uitdienen. Voorzitter Van Kerkum van Feyenoord toon de zich door de houding van Steur 'onaangenaam verrast'. Voorzitter Ger Vermeulen en secretaris Piet de Joode hebben alsnog besloten geen zitting te nemen in het inte rim-bestuur van SC Heracles '74. Het duo was maandag nacht met de drie nog reste rende collega's en bloc opge stapt op aandrang van zaken lieden die de schuld van de Al melose eredivisieclub willen saneren. Een dag later trad het twee tal wel weer toe tot het tijde lijke bestuur, dat de Stichting Betaald Voetbal Almelo en omstreken (SBVA) formeerde. De reden daarvoor was dat anders niemand van het nieu we bestuur voldoende op de hoogte zou zijn van de actuele stand van zaken in de penibele financiële situatie waarin SC Heracles verkeert, hetgeen mogelijk consequenties zou kunnen hebben voor het voortbestaan van de promo vendus. Ervaringen van de laatste dagen hebben Vermeulen en De Joode echter geleerd dat hun aanblijven veel mensen in het verkeerde keelgat is ge schoten. Ook al om aan te to nen dat ze wel degelijk soli dair zijn met de overige drie opgestapte bestuursleden, be sloten beiden daarom hun functies alsnog ter beschik king te stellen. VW-manager Wiel Teeu- wen heeft gisteren de onder handelingen met Norbert Rin- gels over een eventuele komst van de verdediger naar de Venlose eredivisieclub met succes afgesloten. Nu tussen VW en Ringels overeenstemming is bereikt, gaat VW in de slag met Bo- russia Mönchengladbach, de 'eigenaar' van Ringels, om tot een transfer of een huurover eenkomst te komen. Ringels, al tien jaar fullprof bij Borussia, is inzetbaar als voorstopper of vrije verdediger. Van onze verslaggevers AMSTERDAM - De raad van beheer van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 verwacht, dat de Nederlandse overheid door de organisatie van de Spelen in Amsterdam bijna een kwart miljard gulden aan extra-in komsten zal krijgen. De raad van beheer spreekt in het rapport, dat vrij dag aan de ministerraad, de Gemeenteraad van Am sterdam en het Nederlands Olympisch Comité (NOC) is aangeboden, van conservatieve ramingen. De raad van beheer laat im pulsen voor de Nederlandse economie, die op hun beurt weer voor extra-inkomsten zorgen, buiten beschouwing in het rapport. De extra-inkom sten voor het rijk bedragen minimaal 385 miljoen gulden. Die zijn verdeeld over: meer loonbelasting (186 miljoen), meer premie volksverzekering (121 miljoen), meer invoer rechten (35 miljoen) en hogere opbrengsten van de BTW (34 miljoen). Wanneer rekening wordt gehouden met extra-uitgaven zullen de Spelen per saldo meer dan 200 miljoen gulden opleveren. Voor de gemeenten, die bij de organisatie van de Spelen worden betrokken, is een batig saldo van II Vz mil joen gulden berekend. De Stichting heeft bij het vaststellen van de financiiele effecten alleen de berekenin gen opgenomen, die extra ten bate of ten laste van de over heden komen. Investeringen en uitgaven, die binnen meer jarenramingen passen, zijn in de berekening niet meegeno men. De Stichting acht de ge schatte cijfers conservatief, omdat bepaalde positieve ef fecten voor de overheid buiten beschouwing zijn gelaten. Dit geldt met name voor extra- werkgelegenheid. De inkomsten bij de Olym pische Spelen van Amsterdam, door het comité geraamd op 1.584 miljoen gulden, worden voor ruim de helft gedragen door de tv-rechten: meer dan 800 miljoen gulden. De andere grote bronnen van inkomsten zijn: sponso ring en verkoop van rechten, 327 miljoen, toegangskaarten 100 miljoen, speciale munten en postzegels, 75 miljoen.De grootste post van uitgaven vormt de voorziening, die ge troffen moet worden voor de media, namelijk 572 miljoen gulden. De andere hoofdlijnen zijn: sportaccommodaties, 291 mil joen, huisvesting, 135 miljoen, algemene voorzieningen, 237 miljoen.De post onvoorzien bedraagt 145 miljoen gulden, zijnde vrijwel tien procent van de totale begroting. Aan de andere kant rekent men bij een tekort op een ga rantie van 250 miljoen gulden, waarvan tien procent wordt gedragen door de gemeente Amsterdam en het restant door het rijk. De Spelen van 1992 vergen een aanzienlijke uitbreiding van het wegennet en de spoor verbindingen in de directe omgeving van Amsterdam. Op de begroting zijn daar voor geen speciale posten op genomen, omdat die voorzie ningen zijn opgenomen in de plannen van Rijkswaterstaat en de Spoorwegen. Het zal slechts noodzakelijk zijn be paalde plannen naar voren te schuiven. Een van de sleutelpunten in het vervoer van bezoekers naar het Olympisch Stadion is het doortrekken van de spoor lijn Den Haag-Schiphol-RAI naar de lijn Amsterdam- Amersfoort. In het programma van de Stichting is het een knelpunt, omdat de voorbereidende werkzaamheden al in de zo mer van 1985 dienen te begin nen. Op de begroting is wel re kening gehouden met de ex tra-kosten, die zullen moeten worden gemaakt bij de aanleg van een tijdelijk station bij de Sporthallen-Zuid en een sta tion bij Strandvliet. Voor de bouw van die sta tions en voor de aanleg van, onder andere, parkeerplaatsen is een bedrag van 25 miljoen gulden gereserveerd. Voor transportkosten van deelne mers, officials en andere geac- crediteerden is 28 miljoen gul den uitgetrokken. TAXCO (EFE) - Jan Timman heeft in de derde zitting van de achtste ronde van het inter zonale toernooi in Taxco zijn achterstand op de Cubaan Je sus Nogueiras teruggebracht tot een half punt. Timman kwam remise overeen met de Sovjet-scha ker Oleg Romanisjin. De uitslagen uit de achtste ronde zijn: Agdestein (Noo)-Nogueiras (Cub) Yt-Vi Romanisjin (Sov)-Timman (Ned) Alburt (Vst)-Prandstetter (Tsj) 1-0 Saeed (Var)-Balasjov (Sov) Vi-Vi Sisnie- ga (Mex)-Tal (Sov) 0-1 Cebalo (Joe)- Spraggett (Can) Yt - Vt Qi (Chi)-Speelman (Gbr) 1-0 Browne (Vst)-Pinter (Hon) Yt- Vt. Stand na acht ronden: 1. Nogueiras (Cub) 5% 2. Timman (Ned) 5 13. Tal (Sov) en Spraggett (Can) 4 1/2 1 5. Agdestein (Noo) en Pinter (Hon) 4 7. Romanisjin (Sov) en Saeed (VAE) 4 9. Alburt 3% 1; 10. Prand- stetter (Tsj) 3"6 11. Balasjov (Sov), Qi (Chi) en Browne (Vst) 3 1; 14. Siesniega (Mex) en Speelman (Gbr) 3; 16. Cebalo Joe) 2. Grootste post aan de uitga venzijde is het pers-en com municatiecentrum, dat vlak bij het Olympisch Stadion in Amsterdam-Zuidoost zal ko men, 572 miljoen gulden. Reitsma ziet dit centrum als een permanente voorziening op het industriegebied Am- stel-3, die ook na de Spelen zal kunnen worden gebruikt. Het Stadion op Strandvliet zal naar raming 152 miljoen kosten, maar komt voor 117 miljoen op de begroting voor. „Het restant, 35 miljoen dus", lichtte Reitsma toe, „zal in een bepaalde vorm van de kapi taalmarkt moeten komen. Het is bovendien hetzelfde bedrag, dat de gemeente zou moeten uitgeven aan renovatie van het oude Olympisch Stadion, wanneer de Spelen van 1992 niet in Amsterdam zouden worden gehouden". Andere grote financiële pos ten voor Olympische accom modaties zijn: verbreding Bosbaan (roeien en kano) 28 miljoen, Hippisch Centrum in Amsterdamse Bos 19 miljoen, ^Sloterparkbad (zwemmen) 23 miljoen, diverse trainingsac commodaties 17 miljoen. De bouw van het Olympisch dorp in het Tuinbouwgebied Sloten vormt een uitgave-post van 123 miljoen. Het dorp past in het woningbouwbeleid van de gemeente en zal pas na de Spelen definitief worden afge bouwd. De aanpassing aan de eisen van de 'echte' bewoners en de eventueel nodige repa raties zullen dan minder kost baar zijn. AMSTERDAM (ANP) - De 'Olympische Familie' in Amsterdam zal naar schatting uit ruim 28.000 personen bestaan. Er wordt gerekend op 9000 deelnemers in 24 takken van sport, 8500 begelei ders en officials, 8700 ver tegenwoordigers van de media en 2000 geinviteer- den van het IOC, de na tionale Olympische Co- mite's, de sportbonden en regeringen. Deze aantallen vallen in het niet bij de raming van het aantal bezoekers, die gezamenlijk 3,4 mil joen toegangskaarten zullen kopen. Per dag gaat men, alleen voor de belangstellenden, uit van 150.000 overnachtingen. HILVERSUM (ANP) - Schit terende partijen en absurde vormen van schaakblindheid wisselden elkaar af in de ze vende ronde van de nationale titelstrijd schaken, vrijdag in Hilversum. Gert Ligterink handhaafde in zijn leidende positie. De 35- jarige kampioenskandidaat kan nu bogen op een score van zes uit zeven. Uitslagen zevende ronde: Hartoch-Dou- ven Ree- Boersma 0-1 Van der sterren-Gelpke 1-0 Langeweg-Cuijpers afgebroken Welling-Van der Wiel 0-1 Boe hm-Ligte rink 0-1. Stand na zeven ronden 1. Ligterink 6 2. Van der Sterren 5 3. Boersma 4^4. Van der Wiel 4 5. Gelpke en Ree 3 te 7. Douven 318. Biohm 2Vfe 1 9. Lange weg, Cuijpers 2 111. Welling en Hartoch 2. moeten worden uitgespeeld", gaf voorzitter Bergamin vrij dag aan. „Wij kunnen ons niet per mitteren te protesteren. Onze spelers verkeren in een goed ritme, dat we niet door deze kwestie willen doorbreken. Bovendien hebben diverse spelers hun vakanties al vast gesteld. Ook daarmee willen wij rekening houden", aldus Bergamin. Bergamin voelt niets voor het idee Den Haag-De Graaf schap te laten uitspelen, in dien NEC er eventueel baat bij zal hebben. Dat zal het geval zijn, indien De Graafschap zondag de wedstrijd tegen NEC in winst omzet, waardoor de Doetinchemmers de Nijme- genaren in de ranglijst passe ren. Bergamin: „Dat is achteraf zeuren. Als De Graafschap zondag van ons wint, heeft het recht op het eredivisieschap. Dan moet NEC niet alsnog met het vingertje naar de gestaak te wedstrijd wijzen". Het bestuur van NEC is ove rigens boos op De Graafschap. De leiding van de Nijmeegse club voelt zich door de Doetin- chemse vereniging benadeeld omdat veel te weinig plaats- kaarten zouden zijn toegewe zen voor de beslissende wed strijd in de nacompetitie van de eerste divisie, die zondag in het stadion Vijverberg wordt gespeeld. In eerste instantie was afge sproken dat NEC tien procent van het aantal beschikbare entreebewijzen (13.000) zou krijgen, maar uiteindelijk was De Graafschap slechts bereid er 800 af te staan. Het bestuur van NEC heeft hij monde van voorzitter Ber gamin reeds zijn ongenoegen geuit en is vast van plan deze gang van zaken aan te kaarten bij het sectiebestuur van de KNVB in Zeist. HILVERSUM (ANP) - Wies van Houte legde vrijdag de grootste afstand af in de uur loop voor heren te Hilversum. Na de zestig minuten bleek, dat de Zeeuw welgeteld 17.607 meter had gelopen, bijna 100 meter meer dan de nummer twee, Tom Küsters. De uitslag van de uurloop te Hilversum is: 1. Wies van Houte (Hulst) 17.607 me ter, 2. Tom Klisters (Cifla, Nijmegen) 17.534, 3. Wim Ockhuizen (GAC, Hilver sum) 17.506, 4. Dirk Bakker (Tazos, Nij- kerk) 17.414. LIVERPOOL (AFP) - De Engelse voetbalclub Liver pool heeft aangekondigd beroep aan te tekenen tegen de extra straf, die het donderdag opgelegd kreeg van de tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA). Naar aanleiding van het do delijke drama bij de Europa- Cupfinale Juventus-Liverpool in Brussel, dat 38 levens kost te, werd de Engelse ploeg voor drie extra jaren uitgebannen van de Europese competities. Voor alle Engelse clubteams geldt al een schorsing voor UEFA-wedstrijden voor nog onbepaalde duur.Volgens voorzitter John Smith van Li verpool is het protest de enige mogelijkheid op redding van zijn club. „Economisch gezien zullen we aan deze straf kapot gaan. Dit beroep is de enige manier om een dergelijke catastrofe te verhinderen. We zijn veroor deeld zonder dat we enige vorm van verweer hebben kunnen voeren". In Zurich was op het hoofd kwartier van de UEFA nog niets bekend van een protest van de zijde van Liverpool. Volgens woordvoerder Ban- gerter valt over een a twee weken een bijeenkomst van de commissie van beroep te ver wachten. In Turijn zei Juventus- voorzitter Boniperti dat hij de straf voor zijn club 'unfair' vond. Juventus is enigszins gepikeerd door de bijkomende straf. „Twee thuiswedstrijden zonder publiek is een harde straf. Ik mis in de uitspraak een zekere evenwichtigheid. Maar voordat ik beroep zal aantekenen, wil ik de volledi ge tekst van het vonnis lezen. Daarna zal ik definitief beslis sen", aldus Bonaperti. De Italiaan was van me ning, dat de strafmaatregel te gen Liverpool eveneens aan de buitensporig zware kant was. Zijn manager Trapattoni was het niet eens met zijn werkge ver. „Natuurlijk, drie jaar extra is een harde slag voor Liver pool. Maar op deze manier zul len de relschoppers beseffen welke schade zij de club aan gedaan hebben. De konse- kwentie is, dat als de ene kant gestraft wordt, de andere kant eveneens gepakt wordt". De tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft vrijdag een boete van 50.000 Zwitserse frank (68.000 gulden) opgelegd aan Rapid Wien. De Oostenrijkse club kreeg de geldstraf wegens het aandeel van zijn supporters in ongeregeldheden rond de Europa-Cup-finale in Rotter dam, op 15 mei. De aanhangers van Rapjd wierpen vuurwerk en rook bommen naar de spelers en supporters van Everton, de Engelse ploeg die het toernooi voor bekerwinnaars won. Everton zelf kreeg een boete van 3000 Zwitserse Frank (4000 gulden) voor het gedrag van zijn fans bij de halve finale te gen Bayern München. Zware boetes, in totaal voor 56.000 Zwitserse frank, waren er ook voor Girondins Bor deaux. Bij het duel tussen de Franse kampioen en Juventus, in de halve-eindstrijd van het toernooi der landskampioe nen, was naar het oordeel van de UEFA teveel vuurwerk op het veld gegooid. De andere helft van de boete voor Bordeaux betrof het dwarsbomen van de organisa tie van de kwart-finale tegen Dnepropetrovsk. De Nederlandse jeugdinter- national Theo Snelders werd door de UEFA voor een wed strijd geschorst. De doelman van Twente misdroeg zich na de jeugd-interland (tot 21 jaar) op 13 mei tegen Honga rije.

de Stem | 1985 | | pagina 11