I O 'Staat steunt ing-gebruik' Wielertitel bij trimmers voor Piet Hoondert PETER WINNEN BERUST IN ROL KNLTB zoekt 'kanjer' van een coach Marion van Dorssen naar 't buitenland Wie goed ziet, kijkt door koopjes heen. f cr> /an Hooft Surf-winst Hamelijnck DONDERDAG 20 JUN11985 TffilPlTTCM fZOCftt Dreesmann. \an 09.00 \a. van 'uur eesmann tin Benidorm skkenstraat 11 -Tel 076-225340 HONGAARSE SPORTARTSEN: Recordaantal deelnemers NK marathon |Hfl| OPTICIENS VAN PROFESSIE KENNERS VAN KONTAKTLENZEN De Tekkelaars klopt Philippine 1 Rood Wit'62 wint in Kloetinge SPORT IN 'T KORT A58 T14 PAGINA SPORT 2 ark 6 MEER DAN 300.- week 2 weken 3 weken 35.- 895.- 1095.- 35.- 895.- 1095.- 35.- 895.- 1095- 45.- 795.- 995.- 45.- 795.- 995.- 45.- 795.- 995.- 35.- 695.- 895- 35.- 695.- 895.- land BOEDAPEST (DPA) - Twee prominente Hongaarse spor tartsen hebben in een inter view in het weekblad 'Elet es jrodalom' ('Leven en Litera tuur') onthullende uitspraken gedaan over het gebruik van verboden stimulerende mid delen in hun land. Zoltan Tor- ma, medisch begeleider van de Hongaarse top-atleten, en Szabolcs Szerdahelyi, inspec teur van de gezondheidsdienst bij grote sportverenigingen, verklaren, dat Hongaarse top sporters niet alleen doping ge bruiken, maar daarin van staatswege worden onder steund. In het uitvoerige artikel in het weekblad delen de artsen mee, dat het staatsinstituut voor de sport enkele jaren ge- leden dopingcontröle-appara- tuur heeft aangeschaft ter waarde van ruim 800.000 gul den. Een week voor elk groot, buitenlands evenement wor den de betrokken atleten ver plicht een test te ondergaan om elk risico op een positieve uitslag en daarmee gepaard gaande schandalen te voorko men. Bovendien spaart deze maatregel het land geld. Posi tief bevonden atleten worden namelijk niet uitgezonden. Torma en Szerdahelyi heb ben een uitgesproken mening over de doping-problematiek. „In de topsport in Hongarije en ook in andere landen is een duivelse situatie ontstaan. In sommige sporttakken is succes zonder doping niet meer mo gelijk. Als een land in de in ternationale sport wil mee draaien aan de top, moet het concessies doen en accepteren dat zijn topsporters verboden middelen gebruiken. In dat geval resteert de vraag of de verschaffing van middelen centraal georganiseerd wordt of aan de atleten zelf wordt overgelaten, waarbij de offi cials dan twee oogjes dicht knijpen". In Hongarije heeft men se dert 1983 een officiële 'oplos sing' voor het doping-pro- bleem gevonden. In dat jaar werd een door het ministerie van volksgezondheid en staatsinstituut voor lichame lijke opvoeding en sport in het leven geroepen 'biologisch programma' van kracht. In het kader van deze regeling kunnen topsporters 'in be perkte omvang' voorzien wor den van verboden stimuleren de middelen. Het grootste bezwaar van deze regeling ligt, volgens de artsen, in de omstandigheid, dat ook sporters, die geen baat hebben bij doping, omdat ze de mogelijkheden missen tot de internationale top door te dringen, in de gelegenheid zijn van het 'biologisch program ma' gebruik te maken. Als voorbeeld voor het ge vaar van regelmatige omgang met doping, vooral de anabole steroïden, wijzen de artsen op Janos Farago. De voormalige Olympische discuswerper stierf op 38-jarige leeftijd aan kanker. Na de Zomerspelen van 1976 in Montreal werd hij meermalen in ziekenhuizen behandeld voor ernstige lever en nierkwalen. Volgens zijn ex-vrouw had Farago in de laatste jaren voor zijn dood 'regelmatig allerlei soorten medicamenten in grote hoe veelheden tot zich genomen'. Door de anabolica was zijn li chaamsgewicht in betrekke lijk korte tijd met meer dan vijftig procent toegenomen, van 85 naar 130 kilogram. Anderson superieur in Alpen SCHWAGALP (ANP) - Na de aankomst in de negende etappe van de Ronde van Zwitserland leunde Phil Anderson in de buurt van het ere podium ontspannen tegen een dranghek. De steeds populairder wordende leider in het klas sement had woensdag alle tijd voor zijn voornamelijk vrouwelijke aanhangers. ge Vierwoudstedenmeer, zoch ten twee topsprinters het avontuur. Urs Freuler en Eric Vanderaerden ontglipten kort na het bereiken van de wal aan de aandacht van het pelo ton. Eendrachtig besloten ze hun vlucht gestalte te geven. Na 115 kilometer kwam een einde aan de samenwerking. Vanderaerden werd het tempo van zijn medevluchter te machtig. Freuler probeerde het ver volgens zoals eerder in de week, in zijn eentje. De Zwit serse publiekslieveling bleek ongevoelig voor de tramme lant in de gelegenheidsploeg, waartoe hij als renner in bui tenlandse dienst was veroor deeld. De onderlinge kinnesin ne begon met openlijke kritiek van Daniël Gisiger over het functioneren van de ploeg. Vervolgens verschenen be richten, dat in het sportvoed- sel van Gisiger een verdacht medicament was gevonden. De slaappil zou afkomstig zijn van eèn ploeggenoot. Gisiger werd reeds enkele dagen ge plaagd door slapeloosheid en krachteloze benen. Hij ver trouwde het zaakje niet langer en besloot zelfs een urine-on- derzoek bij de dokter te onder gaan. De uitslag van de negende etappe is: 1. Phil Anderson (Aus) de 137 kilometer van Fürigen naar Schwagalp in 3 uur 38 minuten en 53 seconden 2. Niki Rüttimann (Zwi) op 1 seconde 3. Paul Wellens (Bel) op 0.23 4. Guido Winterberg (Zwi) op 0.25 5. Beat Breu (Zwi) op 0.28 6. Sean Kelly (Ier) op 0.31 7. Hubert Seiz (Zwi) op 0.38 8. Jean- Claude Leclerq (Fra) op 0.41 9. Mi ke Gutmann (Zwi) 10. Gody Schmutz (Zwi) 11. Peter Winnen (Ned) 12. Enrico Pochini (Ita) 13. Marco Vitali (Ita) 14. Jean-Marie Grezet (Zwi) allen in de zelfde tijd als Leclerq 15. Acacio da Silva (Por) op 0.48 25. Gerard Veldschol- ten (Ned) op 1.41 45. Henk Lubber- ding (Ned) op 4.56 76. Gert-Jan Theunisse (Ned) op 12.10 78. Theo de Rooy (Ned) 79. Ludo de Keule- naer (Bel) 82. Johan Lammerts (Ned) 86. Eric Vanderaerden (Bel) allen in de zelfde tijd als Theunisse Het algemeen klassement is: 1. An derson 36.46.36 2. Rüttimann op 0.28 3. Winterberg op 0.46 4. Kelly op 1.16 5. Da Silva op 1.31 6. Breu op 1.34 7. Seiz op 1.54 8. Claude Cri- quielion (Bel) op 2.23 9. Winnen op 2.26 10. Vitali op 2.36 11. Schmutz op 2.50 12. Jörg Müller (Zwi) op 3.27 13. Grezet op 3.35 14. Luciano Loro (Ita) op 3.45 15. Pochini op 3.58 16. Veldscholten op 4.07 40. Lubber- ding op 27.36 47. De Rooy op 36.26 57. Theunisse op 53.45 63. De Keule- naer op 57.58 66. Lammerts op 1.02.31 82. Vanderaerden op 1.18.46 In de naar schatting door 25.000 toeschouwers bezette aankomstplaats op de Schwa galp, een berg van de tweede categorie, nam Anderson met zijn derde ritzege een voor proefje op de eindoverwin ning. De drager van het goud gele tricot reed zo hard naar boven, dat Niki Rüttimann als enige het wiel kon houden. Een eindje verderop viel Pe ter Winnen van vermoeidheid bijna van de fiets. De Lim burgse klimmer had een lood zware werkdag achter de rug. Met Gerard Veldscholten pa reerde hij de ene na de andere aanval op Anderson. Zijn eigen belangen in het klasse ment waren van onderge schikt belang geworden. „Toch ben ik heel tevreden", beweer de Winnen. „Geleidelijk aan bereik ik het oude niveau." Veldscholten had van de in spanningen het haar recht op het hoofd staan. De ijzersterke Tukker had flink afgezien voor de verdediging van de trui van zijn kopman. „Dan is het onbegonnen werk ook nog voor je persoonlijke belangen te rijden", oordeelde hij. Anderson voltooide het werk van de ploeg zoals het een klassementsleider be taamt. Winnen achterhaalde de gedemarreerde Winterberg voor de laatste beklimming, waarna Anderson tot de aan val, zijn geliefde strijdwijze, overging. Met een imponeren de tempoversnelling verliet hij de naar lucht happende con currentie. De vraag rees of Anderson nog meer in zijn mars had. „Ik ben de gehele week nog niet in moeilijkhe den geweest", zei hij over zijn huidige mogelijkheden. Bovenop de berg werden de verschillen met de verliezers gemeten. Rüttimann bleef de voornaamste tegenstrever in het klassement met zijn ach terstand van één seconde. Winterberg moest 25 seconden toegeven, Beat Breu bijna een halve minuut en Kelly 31 se conden. De achterstand van Da Silva bedroeg 48 seconden. Criquielion was op 1.41 de grootste verliezer. De korte etappe, met een lengte van 137 kilometer, op de voorlaatste dag was een le vendige. Geïnspireerd door een bootreisje, dat het peloton als ludieke wijze van vertrek voerde over het schilderachti- Phil Anderson, getooid met een brede ski-bril, gaat lachend over de finish van de negende etappe in de Ronde van Zwitser land. Links op de foto rijdt Nikki Rüttimann naar een tweede plaats. - fotoepa ENSCHEDE (ANP) - De twin tigste editie van de marathon van Enschede, die zaterdag wordt gehouden en traditiege trouw geldt als nationaal kampioenschap, kent met 670 deelnemers een record-in schrijving. Gerard Nijboer en Annie van Stiphout, die vorig jaar in Amsterdam nationaal kam pioen werden, zullen hun titels niet verdedigen. Nijboer kampt met een liesblessure en Annie van Stiphout heeft een trainingsachterstand als ge volg van een blessure. Bij de heren zal de strijd om de titel gaan tussen Cqe Vriend (PSV) en Marti ten Ka- te (Fortis), die in eigen omge ving zijn tweede marathon loopt. Jacques Valentin zal in Enschede de eerste 25 kilome ter het tempo verzorgen. Daarvan kunnen dan ook de buitenlanders Tommy Persson (Zwe), Oyvind Dahl (Noo) en de Pool Pavel Lorens profite ren. Favorieten voor de nationa le titel bij de dames zijn Eefje van Wissen (Hollandia), die twee jaar geleden in Enschede kampioene werd, en Ann Rindt (PSV). Carla Beurskens, (ADVERTENTIE) Als u toe bent aan 'n nieuwe brilga dan niet alleen op de prijs af. Want als 't om ogen gaat, kan goedkoop wel 's duurkoop worden. Kom naar Van Maaren. Daar staat de beste oplossing voor u centraal. U krijgt er zelfs garantie op. En u betaalt niets méér. Breda: Ginnekenstraat 16, telefoon 138370 MAANDAG VANAF 13.00 UUR OPEN Door Lëon Krijnen AMERSFOORT - Nog niet zo 'ang geleden wisten de be- stuurderen van de Koninklij ke Nederlandse Lawn Tennis Bond zich gesterkt door het gegeven dat maar liefst drie full-time bondscoaches zich dagelijks bezighielden met het in goede banen leiden van het aanstormende talent. Door breken deed al dat talent ech ter niet, zodat men er op het bondsbureau in Hilversum op een goede dag achterkwam dat die drie trainers niet al te veel zoden aan de dijk zetten. De eerste, Wim Bos, maakte het de heren niet al te moeilijk door zelf voortijdig af te ha ken. Voor de tweede, Jan de Rook, werd een ontslagproce dure in werking gesteld. „Wim 80s had ons vertrouwen gaan deweg verloren", aldus voor zitter Koen Hehenkamp giste ren tijdens een persconferen tie in het Amersfoortse Berg- h°tel, „en op Jan de Rook hoorde je steeds meer kritiek vanuit verschillende hoeken". De derde trainer, Fred hemmes, bleef dus over, naar hij kreeg wel te horen dat van jaar tot jaar bekeken zou wor den of hij wel aan de verwach tingen voldeed. Zodat hij fei telijk ook op een schopstoel zat. Hemmes hield wijselijk zijn mond dicht, maar moet toch minstens op dat moment al ge dacht hebben; „Je bekijkt het maar", of iets in die trant. Want enkele weken later diende hij zelf doodleuk een ontslaanvraag in per 1 sep tember, de datum waarop hij verder door het leven zal gaan als een soort technisch direc teur van de 'Fred Hemmes Tennisopleiding' in Goirle'. „Een opleiding naar Ameri kaans model, van beginner tot internationaal topspeler", al dus een persbericht dat deze week in de bus gleed. Morgen hoort U daar meer van, want vandaag, een dag na de pers conferentie van de bond, houdt Hemmes zelf open dag. De re latie tussen werkgever en werknemer mag dan wel beëindigd zijn, de onderlinge verhouding lijkt niet al te ver stoord. Dat blijkt overigens zowel uit de uitlatingen van Hehen kamp, „absoluut geen rancune ten opzichte van elkaar", als uit het feit dat Hemmes de bond heeft aangeboden om de topjeugd tegen betaling onder zijn hoede te nemen. Al zal hij zelf ook wel niet serieus ge dacht hebben dat de KNLTB op dat genereuze aanbod in zou gaan. Goed, maar wat dan wel, want al dat talent moet toch begeleid en getraind worden? Ook een bond in het nauw maakt rare sprongen, en zo doende werd er gisteren een belegen plannetje maar weer eens afgestoft en als brand nieuw aan den volke gepre senteerd. De KNLTB gaar na melijk maar weer eens op zoek naar een, schrik niet, kruising tussen een directeur-sportief en een bondscoach. Liefst eentje die zijn sporen in het internationale tennis ruim schoots verdiend heeft, en die dus ook wel een paar centen müg verdienen. Hehenkamp zei het welis waar niet met zoveel woorden, maar het kwam er wel op neer; als je het salaris van de drie verdwenen bondscoaches bij elkaar optelt, valt er wel-, licht wel wat te regelen. Wat hij nou precies voor zo'n kan jer overheeft wou hij echter niét vertellen, ook al fronste hij even de wenkbrauwen toen er vanuit de zaal gewezen werd op een uitspraak van Marcella Mesker. Volgens de Haagse, en die kan het weten, kost een beetje toptrainer een slordige 1000 dollar per week, en dat is, aan de huidige stand van de dollar, ongeveer 180.000 gulden per jaar. „Exclusief on kosten", werd er gemompeld, en de wenkbrauwen gingen toen nog wat verder omhoog. Hoe dan ook, de vette vis zal moeten happen via een open sollicitatie-procedure, en daartoe zullen ondermeer in een hoop internationale ten- nisbladen advertenties ge plaatst worden. 'Gunstige ar beidsvoorwaarden en een goe de salariëring' zal er wel bij staan, mogen we veronderstel len. Zolang die 'trouble-shooter', die het bedrijf volgens de woorden van Hehenkamp, „weer winstgevend zal moeten maken", er nog niet is, is er een soortement modus-viven- di voor de topjeugd ontwor pen. Voordat Hemmes defini tief 'Ajuu' zegt, zal hij eerst tijdens de nationale kam pioenschappen in augustus een groep van drie of vier meisjes en twee of drie jon gens selecteren. Die kinderen krijgen van de bond elfdui zend gulden toegestopt om de trainingen te bekostigen, ter wijl hun respectievelijke ouders daaraan 6000 gulden zullen moeten toevoegen. Ver der krijgt ieder maximaal 30.000 gulden om in buiten landse toernooien uit te ko men, en mag ieder zelf bepalen bij wie men dat trainingsgeld in de kas stort. „Ook bij Fred Hemmes, als men dat wil", al dus de voorzitter. Tijdens de bondscoachloze periode is er een schaduwre- gering aangesteld door het be stuur van de KNLTB. Die 'Werkgroep Jeugd-Toptennis' staat onder leiding van Ir. J. Tienstra. De werkgroep be staat verder uit Tine Zwaan, Ruurd de Boer, Jan van Eec- keren, Rolf Thung en Loek Sanders, moet de komende maanden iemand zien te vin den, die in de woorden van voorzitter Koen Hehenkamp 'het bedrijf winstgevend kan maken'. Om die persoon te vinden zal zowel nationaal als internationaal worden gead verteerd. De jeugdtennissers die straks van de fi- naclële regelingen zullen gaan profite ren, zullen uit de volgende groep worden geselecteerd: meisjes: Simone Schilder, Digna Ketelaar, Hester Witvoet, Ingelise Driehuis, Pascalle Druyts, Hellas Ter Riet, Titia Wilmink, Mariëtte Verbrug- gen en Judith Warringa, jongens: Chris tian Feenstra, Marc van Eeckeren, Mark Koevermans, Johan Vekemans, Tom Nijssen, Rob Simon, Menno Oosting en Vincent van Gelderen. Van onze surfmedewerker GROEDE - Rick Hamelijnck uit Breskens heeft tijdens een surfwedstrijd van de surfclub 'De Verklikker' in Groede de Wielingen-bokaal gewonnen. De wedstrijd met afvalsys- teem werd gevaren in een een heidsklasse. Het surfcentrum Matour stelde voor alle deel nemers dezelfde planken met gelijke tuigages beschikbaar, zodat er van een echte kracht meting gesproken kon worden. Er deden ongeveer 20 surfers mee aan deze succesvol verlo pen wedstrijd. In de finale werd felle strijd geleverd. Jan de Nijs uit Cad- zand en Rick Hamelijnck wis selden elkaar regelmatig af aan de kop van het veld. De twee overige finalisten, André Vermeulen uit Oostburg en de Terneuzenaar Adelbert Stock man, konden het tempo van de eersten niet bijhouden, maar ook zij leverden felle strijd. Omdat het gevecht op het water niet tot een duidelijke winnaar leidde, was de finale spannend tot de laatste secon de. Jan de Nijs leek als eerste op de finish af te stevenen. Maar doordat hij iets te vroeg van zijn plank ging en nog een stuk lopend door het water moest afleggen, ging het mis. Rick Hamelijnck voer door tot op het strand en kon door die actie een beslissende voor sprong nemen. Een herhaling van deze actie was te zien bij de finish van het duo Vermeu- len-Stockman. Hier was Stockman de snelste. Uitslag: 1. Rick Hamelijnck, 2. Jan de Nijs, 3. Adelbert Stockman, 4. André Vermeulen. Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Piet Hoondert was de animator van het Zeeuws wielerkampioenschap voor trimmers. De coureur uit Heinkens- zand, die de titel won in de A-categorie, reed de helft van de wedstrijd aan de leiding en bekroonde zijn solo als een waar kampioen. B-categorie: 1. J. Gijzel, Yerseke, 50 km. in 1.14.02, 2. R. Heijboer, Terneuzen, 3. J. de Punder, Ove- zande, 4. P. Legierse, Achthuizen, 5. J. Kommers, Bergen op Zoom, 6. P. Wondergem, Heinkenszand, 7. J. Lepoeter, Souburg, 8. J. Polder man, Nispen, 9. J. Smet, Nisse, 10. N. Boonman, Goes; C-categorie: 1. J. Alewijnse, Souburg, 40 km, in 1.01.12, 2. J. de Ritter, Hoek, 3. A. v.d. Vrie, 's Heer Abtskerke, 4. B. Beghijn, Hoek, 5. F. Moison, 's Hee- renhoek, 6. C. Mollet, Hansweert, 7. J. Traas, 's Heer Arendskerke, 8. M. Beenhakker, 's Heer Arendskerke, 9. B. Smit, Sluiskil, 10. A. Rijk, Driewegen; veteranen: 1. J. Vree- ke, Krabbendijke, 40 km. in 1.02.04, 2. R. Trevisan, Sluiskil, 3. T. van de Wijnckel, Vlissingen, 4. A. van Poucke, Hoogerheide, 5. J. van Da len, Goes, 6. J. Knuijt, Krabbendij ke, 7. J. Bouman, Goes, 8. J. Heren tals, Terneuzen, 9. P. Wisse, Sou burg, 10. P. Jopse, Kruiningen; da mes: 1.1. van Otzel, Oude Tonge, 40 km. in 1.06.26,2. J. Goeree, Driewe gen, 3. C. Cools, Roosendaal, 4. B. Wieles, Sluiskil, 5. T. Heerentals, Terneuzen, 6. M. Wagemakers, Oostkapelle, 7. N. Gommers, Phi lippine, 8. R. Jansen, Breda, 9. C. Tollenaar, Hoek, 10. J. Tollenaar, Hoek. In de B-groep werden di verse vluchtpogingen onder nomen, maar niemand kwam los uit de groep. De rappe Jo han Gijzel was de snelste in de eindsprint. Bij de C-trimmers toonde John Alewijnse zich de snelste in de massaspurt. Joke Goeree werd Zeeuws kampioene bij de dames. Ina van Otzel uit Oude Tonge ging weliswaar als eerste door de finish, maar als niet-Zeeuwse kon zij geen aanspraak maken op de titel. Bij de veteranen kwamen diverse renners ten val in de laatste 500 meter. On der hen nogal wat favorieten, zoals Bert Tolhoek. Hans Vreeke eiste de titel voor zich op. Uitslagen: A-categorie: 1. P. Hoon dert, Heinkenszand, 75 km. in 1.52.03, 2. J. van 't Westeinde, 's Heerenhoek, 3. W. Hoondert, Hein kenszand, 4. F. Gommers, Philippi ne, 5. P. van 't Westeinde, Biervliet, 6. F. Dubbeldam, Terneuzen, 7. R. Pleijte, Nieuwdoip, 8. W. Blok, Le- wedorp, 9. H. Hamelink, Terneu zen, 10. P. van Straten, Terneuzen; Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Niet meer op uitzending naar een internatio naal sportevenement rekenen en plotseling toch een brief in de bus vinden met een uitnodiging, dat overkwam deze week de Sasse judoka Marion van Dorssen. Zij vertrekt daarom donder dag 27 juni naar het Oostenrijkse Leonding om daar deel te ne men aan een internationale ontmoeting. „Voor mij was het een com plete verrassing. Hoewel mij deze vierdaagse trip onder voorbehoud was toegezegd, hoorde ik later dat ik niet mee mocht, omdat ik te jong was. Dus ik rekende nergens meer op", aldus Marion van Dors sen, die deze trip min of meer als een beloning ziet voor haar inzet tijdens de trainingen van de kernploeg. Die groep komt in Utrecht bijeen om onder leiding van trainer Karei Gie- telink de conditie en de tech niek aan te scherpen. In de kernploeg is Marion van Dors sen nog altijd de jongste met haar 17 lentes. Desondanks weet zij zich hierin uitstekend te handhaven. Zij drong trou wens door tot de nationale da- mes-selectie door het behalen van de zilveren plak tijdens de Nederlandse kampioenschap pen. Samen met de Sasse HAVO- scholiere reizen nog een zestal meisjes met de trein richting Oostenrijk. Onder hen de in deze regio bekende, maar uit Zevenbergen komende Ange- lique Seriese. Een dame, die uitkomt in de klasse boven 72 kilo. Marion van Dorssen zit daar net onder. Zij vertegen woordigt de groep tot 72 kilo. De andere dames komen uit in lichtere gewichtsklassen. Over haar kansen spreekt de Zeeuwse voorzichtig. „Ik ga er naar toe om goed te preste ren. Of dat lukt, weet ik niet. Trouwens, ik weet helemaal niet wie of wat er komt, dus over de concurrentie kan ik weinig zeggen. Ik hou het er dus maar op dat het een leuke trip wordt". SAS VAN GENT - Een veld- overwicht ten spijt, heeft kampioen Philippine 1 de zo meravondvoetbal-competitie van het rayon Sas van Gent niet ongeslagen af kunnen sluiten. Van De Tekkelaars verloor Philippine op de val reep met 2-1. Door Desiré Chapelier was De Tekkelaars op voorsprong gekomen. Kort na rust scoorde Cees Botermans 1-1 en in de laatste minuut bezorgde Ray Jones De Tekkelaars de zege. Dezelfde cijfers kwamen er op het bord in het duel Corn Boys 2 - DEHO'80 in het voor deel van DEHO'80. Het kwam wel op achterstand, omdat Pascal van der Vliet een pe nalty benutte, maar het zag even na rust Hans Lucasse de gelijkmaker scoren en Ronald Nijssen de ploeg de zege be zorgen. Verrassend was de 1-0 winst van Philippine 2 op Corn Boys 1. Jos de Wit was de doelpuntenmaker. Zeker zo verrassend was ook de winst van Racing White op CSM. Robbie de Winne scoorde het enige doelpunt. KLOETINGE - VV Kloetinge hield zijn eerste 'Rinus Filius- toernooi' voor tweede elftal len. Deelnemende clubs wa ren: Arnemuiden, Robur, Goes, Unitas (Gorinchem), SV Rood Wit'62 (Helmond) en Kloetinge. De twee laatstge noemde clubs hadden een A- en B-team afgevaardigd. Opvallend was het, dat tij dens de poule-wedstrijden acht van de twaalf duels in 0-0 eindigden. Hierdoor kon het gebeuren, dat Rood Wit '62 A door één doelpunt te scoren in de poule-wedstrijden de finale speelde tegen Arnemuiden. Rood Wit won dit laatste tref fen met 2-0. Eindstand: 1. Rood Wit'62 A, 2. Ar nemuiden, 3. Rood Wit B, 4. Unitas, 5. Kloetinge A, 6. Robur, 7. Kloetin ge B, 8. Goes. HENK PETERS uit Bier vliet wist tijdens een WAOD- wedstrijd in St. Niklaas op eer derde plaats beslag te legger in de A-categorie. TONNII HERMANS uit Terneuzen ein digde als vierde.

de Stem | 1985 | | pagina 9