ICHELT UBISHI EPERFEK1E NEC ziet af van ruime winst Anderson tekent voor twee jaar bij Post Van Boeckel uitgeschakeld BOMMENDWINGEN ARBITER TOT STAKEN Ploeg Van de Kruis wint Schipholrit Ploeg Raas blijft winnen Ploeg HARD VOETBAL IN DEN HAAG Slechts één winnaar bij NK schaken Raas met tien man in Tour KNWU legt sponsoring amateurs aan banden Marc Gomez wint Ronde van Zweden noet u 4,5 of meer' Dishi Diesels las. Alle Mitsubehi oe. Ook dat schelt ;el. rijsklasse: de Galant itercooler (3 x be n. Colt Diesel vaiaf (grijs kenteken) gen voorbehouckn. kleintje uitje Spakenburg en DHC gelijk Martin Kemp zevende Milewski naar Saint-Etienne Verzet tegen voetbalpasje •OPAVOND vekkend lage prijzen, eer valt er te lachen! LDEN ZOLANG DE VOORRAAD STBECT L, UTRECHT EN VLAARDINGEI Van onze sportredactie NIJMEGEN - Ondanks de overwinning op RKC zal NEC niet geheel tevreden zijn over de laatste thuis wedstrijd in de nacompetitie. Doelpunten van Frans en Anton Janssen brachten al na dertig minuten een snelle voorsprong van 2-0 op het scorebord, maar af gezien van een tweede treffer van Frans Janssen lie ten de Nijmegenaren na RKC met een werkelijk grote nederlaag naar huis te sturen. Het werd al snel duidelijk dat RKC weinig had in te brengen. Al na drie minuten schoot Vievermans net naast en even later testte Willemse van afstand het reactievermo gen van doelman Gerards. De rechtsachter speelde zijn laat ste thuiswedstrijd voor NEC, volgend seizoen komt de 34-ja- rige Willemse weer voor zijn oude amateurclub Blauw Wit uit. In de 20ste minuut opende Frans Janssen de score. Uit een hoekschop van Anton Janssen kopte hij de bal ach ter doelman Gerards. De eer ste mogelijkheid voor RKC kwam pas na een klein half uur, maar na de inzet van Govers kopte Mommertz de bal uit het doel. Vrijwel per kerende post besliste NEC de wedstrijd, Anton Janssen bracht uit een pass van de mee opgekomen aanvoerder Visser de stand op 2-0. De toeschouwers werden daarna teleurgesteld in hun verwachtingen want de wed strijd bloedde langzaam dood. Het enige echte 'hoogtepunt' in de tweede periode was het tweede doelpunt van Frans Janssen, die een pass van Aal- bers verzilverde en 3-0 op het scorebord bracht. NEC liet het daarna afweten waardoor de beste kansen nog voor RKC waren Govers en Van der Wiel lieten de mogelijkheden onge bruikt. NEC - RKC 3-0 (2-0) 20. Frans Janssen 1- 0, 32. Anton Janssen 2-0, 66. Frans Jans sen 3-0. Toeschouwers: 15.000. Scheids rechter: Hobé. NEC: Hanssen; Willemse, Mommertz, Visser en Van Rossum; Aal- bers, Vievermans (Grim) en Anton Jans sen (Hasselbach); Frans Janssen, Van de Pol en Hoekman. RKC: Gerards; Heeren, Leon Hutten, Joore en Corné Hutten; Gouda, Bruurmijn en Stolzenbach; Van der Wiel, Brands en Govers. Stand nacompetitie NEC53 20810- 4 De Graafschap5 311 78 - 2 FC Den Haag5 2034 6 - 7 RKC5 01412 -13 De gestaakte wedstrijd FC Den Haag - De Graafschap is in de stand opgenomen. De wedstrijden, die voor zondag op het programma staan zijn: RKC - FC Den Haag en De Graafschap - NEC. HILVERSUM (ANP) - De eer ste zitting van de vijfde ronde uit de strijd om het Neder lands schaakkampioenschap te Hilversum heeft slechts een winnaar opgeleverd. Boersma maakte woensdag door winst op Douven de sprong naar de middenmoot. Ree en Cuijpers, Langeweg en Ligterink zullen nog aan een tweede zitting van hun partijen moeten beginnen. be ultalagen: Boersma - Douven 1-0, Hartoch - Gelpke 1/2 - 1/2, Ree - Cuij- 1/2 - 1/2, Van der Sterren - Van der mei 1/2 - 1/2, Langeweg - Ligterink 0-1, Welling - Böhm 1/2 - 1/2. J>e Btand na vijf ronden ia: 1. Ligterink 4 1/2 pnt, 2. Gelpke 3 1/2 pnt, 3. Van der sterren 3 pnt, 4. Ree, Boersma, Böhm, van der Wiel en Douven 2 1/2 pnt, 9. 2 pnt, 10. Langeweg, Hartoch en Welling 11/2 pnt. CARCASSONNE (ANP) - Jan Raas heeft woensdag negen renners aangewezen voor de Ronde van Frankrijk, die op 28 juni van start gaat. Na de strijd om het Nederlands kampioenschap op de weg, Wndag de 23ste in Geulie, zal Raas de tiende man aanwij zen. De ploeg van Jan Raas ziet er als volgt uit: Joop Zoete- Adri van der Poel, Maarten Ducrot, Gerrit SoUe veld. Henri Manders, Jacques Ranegraaf, Leo van Vliet, Ad Wijnands en de Belg Ludo Peeters. DUITSE LOTTO HAMBURG (DBA) - De trekking k j Westduitse .Midiotto, 7 uit nad woensdag het volgende re sultaat: 6- 10- 11 -23 - 26 - 28 - 36, reservegetal 29. Door Jean Nelissen SCHWAGALP/PARIJS - 's Werelds succesvolste wiel renner van dit moment, de Australiër Phil Anderson heeft gistermiddag na zijn twaalfde seizoenszege op de Schwagalp in de Ronde van Zwitserland, zijn handteke ning geplaatst onder een nieuw tweejarig contract bij Panasonic. De Australiër had, zoals bekend, een aan bod van liefst ƒ850.000 van de Franse multi-miljonair Bernard Tapie, sponsor van La Vie Claire, de ploeg van Bernard Hinault. Anderson heeft desondanks besloten bij zijn huidige werkgever te blijven. Ander transfernieuws van het wielerfront komt uit Pa rijs. Daar is de tweevoudige Tour-winnaar Laurent Fig- non benaderd door Skil om voor 1986 de kopman te wor den van de nieuwe Skil-Ver- andalux-ploeg, waarmee Frank Hoste (salaris: ruim drie ton) en Johan Lammerts al overeenstemming hebben hprpilrt Coördinator Sport zaken en Produkt-manager Europa van Skil in Breda Kees van Beek vertelde gis termiddag: „Er is een ge sprek geweest met Laurent Fignon in Parijs, twee dagen voordat hij in het ziekenhuis werd opgenomen. Wij zoeken namelijk voor het volgend jaar een nieuwe internatio nale kopman omdat we vre zen de Ier Sean Kelly kwijt te raken aan Kas of aan Or- bea-Seat in Spanje. Daarom hebben we Fignon benaderd, want het is een publiek ge heim dat diens sponsor Re nault van plan is er aan het einde van dit seizoen mee te stoppen. De onderhandelin gen met Fignon lopen dus". Sean Kelly heeft uit Spanje een aanbod bereikt van bijna een miljoen Nederlandse guldens. En Skil vreest te recht dat de Ier voor het geld zal kiezen. Van Beek zegt in verge vorderde onderhandelingen te zijn met Johan Lammerts, die volgens onze informatie al getekend heeft voor zijn nieuwe sponsor. Skil heeft aan Johan Lammerts, nu nog knecht in de ploeg van Post, een vrije rol in de ploeg aan geboden. Van Beek: „Bij ons hoeft Lammerts geen wielen meer af te geven, zoals hij nu moet doen, bij ons kan hij zijn eigen gang gaan". Ook heeft Skil gesproken met een ander lid van de Post-formatie, Stefan Rooks. Deze heeft laten weten nog op het aanbod terug te zullen komen. Gerrie Knetemann tekent voor nog eens twee jaar bij Skil, zo bevestigde Van Beek. Knetemann: „In de Ronde van Italië heb ik gekozen voor een vervolg van mijn loopbaan als wiel renner, ondanks het feit dat ik ook mogelijkheden had om bijvoorbeeld ploegleider te worden". Skil en Verandalux heb ben dus gesprekken gevoerd over samensmelting van bei de ploegen voor 1986 waar door Hennie Kuiper, Teun van Vliet, Gerrie Knete mann, Johan Lammerts en mogelijk ook Laurent Fignon een sterke internationale formatie zullen gaan vormen onder Nederlandse vlag. Met Panasonic, Kwantum en dus Skil-Verandalux zullen dan drie sterke Nederlandse for maties de Europese wieier- markt mogelijk gaan be heersen. Van Beek: „Het is de bedoeling dat beide spon sors partners worden met gelijke rechten, we wensen van onze tricots geen kerst boom te maken met allerlei bijkomende namen er op". Roger Swerts wordt ploeg leider van de nieuwe forma tie en Aad van den Hoek wordt zijn assistent. 9231023. Weep oproer in Zuiderpark BRISTOL (Reuter) - De tweede ronde van het toer nooi van Bristol, waar aan prijzen ongeveer 350.000 gulden te verdelen is, werd voor Huub van Boeckel de laatste. De Nederlander verloor in twee sets van de Amerikaan Terry Moor, 2-6,6-7. De uitslagen: Mare Flur (VSt) - Brac Drewett (Aus) 6-3, 7-5, Tim Gulliksor (VSt) - Jay Lapidus (VSt) 7-5, 6-0, Gu> Forget (Fra) - Steve Meister (VSt) 7-6,6- 1, Peter Doohan (Aus) - Lloyd Bourne (VSt) 6-1, 7-6, NDuka Odizor (Nig) - Leil Shiras (VSt) 6-2,7-6, Brian Teacher (VSt) - Todd Nelson (VSt) 6-4, 3-6, 6-4, Tim Wilkinson (VSt) - Wolfgang Popp (Wdl) DELFT (ANP) - De eerste wedstrijd om het algemeen amateurkampioenschap van Nederland tussen zondagkam pioen DHC en zaterdagkam pioen Spakenburg is woens dagavond in Delft geëindigd in een gelijk spel: 2-2. De tweede ontmoeting heeft za terdagavond aanstaande in Spakenburg plaats. DHC - Spakenburg 2-2 (0-1). Scheidsrechter: Schuurman::, toe schouwers: 5500.4. Van Dijk 0-1,46. Kuis 0-2 (strafschop), 55. Wolf 1-2, 90. Hoogenboom 2-2. Van onze sportredactie DE PANNE - De Madese prof Martin Kemp is gisteren in de Omloop van de Westkust met start en aankomst in De Panne als zevende geëindigd. De koers over 195 kilometer werd gewonnen door Mark Maer- tens, de broer van Freddy. Van de Nikon-ploeg bezette Ad Tak de dertiende plaats in de uitslag. Dirk Krikilion werd negentiende. 6-4, 6-2, Henri Leconte (Fra) - Gianni Ocleppo (Ita) 6-3, 6-2, Roger Knapp (VSt) - Mike Bauer (VSt) 6-7, 6-2, 6-2, Larry Stefanki (VSt) - Tom Gullikson (VSt) 3-6 7-5, 6-4, Glenn Layendecker (VSt) - Ta- rik Benhabiles (Fra) 7-5, 3-6, 6-3, John Frawley (Aus) - Hank Pfister (VSt) 1-6, 7-6, 6-3, Terry Moor (VSt) - Huub van Boeckel (Ned) 6-2,7-6, Bud Schulz (VSt) - Robert Green (VSt) 6-7, 7-6, 6-4, Marty Davis (VSt) - Wally Masur (Aus) 7-5, 5-7, 7-5, Jeremy Bates (GBr) - Ken Flach (VSt) 6-3,6-2. EASTBOURNE (Reuter) - In de derde ronde van het da mes tennistoernooi te East bourne in Engeland heeft Martina Navratilova opnieuw meer moeite met een tegen standster gehad dan verwacht mocht worden van de op één na sterkste speelster van de wereld. De Amerikaanse had na een zeer geslaagde eerste set, in de tweede reeks een tie break nodig tegen haar land genote Alycia Moulton, 6-1, 7- 6. De uitslagen: Barbara Potter (VSt) - Ca- tarina Lundqvist (Zwe) 5-7, 7-5, 6-3, Martina Navratilova (VSt) - Alycia Moulton (VSt) 6-1, 7-6, Bettina Bunge (Wdl) - Dianne Fromholz-Balestrat (Aus) 6-3, 2-6, 6-2, Helena Sukova (Tsj) - Ann Henrickson (VSt) 6-4,6-1, Ka thy Ri- naldi (VSt) - Kathy Jordan (VSt) 7-5,0-6, 6-4, Wendy Turnbull (Aus) - Zina Garri son (VSt) 7-6, 6-4 Manuela Malejeva (Bul) - Rosalyn Fairbank (ZAf) 6-4, 6-4, Pascale Paradis (Fra) - Carina Karlsson (Zwe) 7-6,6-3. SCHIPHOL (ANP) - De wielerformatie van Piet van de Kruis heeft woensdag de ploegenrijdrit voor amateurs over 100 kilometer rond Schiphol gewonnen. De vier coureurs hadden twee uur vier minuten en 26 seconden nodig. Op de foto rijdt Oud-Gastelaar Ruud Zijlmans als achterste man in het kwartet. Voor hem fietsen van links naar rechts Van den Akker, Borgers en Berends De uitslag Is: 1. Ploeg Van de Kruis (Borgers, Berends, Van de Akker en Zijl mans) 100 kilometer in 2 uur 4 minuten 26 seconden 2. Ploeg Hoekstra (Boeve, Rakers, Dekker en Cordes) 2.05,51 3. Ploeg Buker (Rik en Ralf Moorman, Harmeling en Beuker) 2.06,40 4. Ploeg Bos 2.07,47 5. Ploeg Klardie 2.07.54 CARCASSONNE (AFP) - Jan Raas heeft blijkbaar een ma gische uitwerking op zijn ren ners. Gerrit SoUeveld en zijn ploeggenoten spelen in Zwe den een voorname rol. Joop Zoetemelk en collega's doen dat in de Ronde van de Aude. De Belg Ludo Peeters, in dienst van Raas, won woens dag de tweede etappe. Na de 190 kilometer lange koers, die in Carcassonne begon en via Pennautier daar ook eindigde, behield de Fransman Martial Gayant de leiderstrui. Adrie van Houwelingen uit de ploeg van Roger Swerts werd derde. Pascal Kolkhuis Tanke, sinds enkele weken als prof rijdend in de formatie jan Ben van Erp, eindigde als jij f de. Twee Nederlanders iwamen niet voor in de etap pe-uitslag. Ralf Elshof startte liet en Jannes Slendebroek viel uit. De uitslag van de tweede etappe is: 1. _.udo Peeters (Bel) de 190 kilometer Car cassonne - Pennautier - Carcassonne in 4 jur 46 minuten en 4 seconden (36,201 cm/uur), met bonificatie 4.45,59, 2. Her man Frison (Bel) 4.47,57, met bonificatie 1.47,54, 3. Adrie van Houwelingen (Ned) 1.47,57, met bonificatie 4.47,56, 4. Jean- IjUC Vandenbroucke (Bel)4.47,57, 5. Pas cal Kolkhuis Tanke (Ned) 4.52,19, 6. Adri /an der Poel (Ned) 4.53,21, 7. Ferry Van- ienhaute (Bel) 4.53,23, 8. Silvano Contini Ita) 9. Nico Verhoeven (Ned) 10. Henri Vlanders (Ned) 11. Johnny Broers (Ned) 15. Leo van Vliet (Ned) 26. Hennie Kuiper Ned) 28. Frits van Bindsbergen (Ned) al en in de zelfde tijd als Vandenhaute Iet algemeen klassement is: 1. Martial Jayant (Fra) 9.02,14 2. Contini 9.02,16 3. Vlarc Madiot (Fra) 9.03,10 4. Inaki Gaston Spa) 9.03,12 5. Eduardo Chozas (Spa) 1.03,12 6. Gery Verlinden (Bel) 9.03,15 7. 3ascal Poisson (Fra) 9.03,16 8. Joop Zoe- emelk (Ned) 9.03,18 9. Giuseppe Petito Fra) 9.03,19 10. Eric Caritoux (Fra) 9.03,22 3. Peeters 9.08,0516. Adri van Houwelin- ;en 9.10,07 18. Kolkhuis Tanke 9.14,46 22. /an der Poel 9.15,33 25. Van Vliet 9.15,35 !8. Jan van Houwelingen (Ned) 9.15,37 30. vlanders 9.15,37 HAMBURG (AFP) - De West- duitse aanvaller Jiirgen Mi lewski heeft een contract voor drie jaar getekend bij de Franse tweede-divisieclub Saint-Etienne. Met de overgang van de 27- iarige Milewski, die sinds 1979 bij Hamburger SV voetbalde, is een bedrag gemoeid van ruim 650.000 gulden. Saint- Etienne, dat in opspraak iwam door een affaire met wvart geld en uit de eerste di visie degradeerde, wil zich zo- ianig versterken, dat de club volgend seizoen een serieuze joging kan wagen op het loogste niveau terug te keren. LONDEN (RTR) - De Britse voetbalautoriteiten hebben toegegeven, dat het overleg met de regering over de invoe ring van een identiteitskaart voor supporters voorlopig op niets is uitgelopen. De rege ring ziet in het verpUchte voetbalpasje met foto een mo gelijkheid reUen in de stadions te voorkomen en, na de trage dies van het afgelopen seizoen met als trieste exponenten de gebeurtenissen in Bradford en Brussel, de naam van het Britse voetbal te zuiveren. League-voorzitter Jack Dunnett zei na afloop van de ontmoeting met sportminister Neil McFarlane, dat zijn orga nisatie niet heilig in het plan gelooft. „Het kan wellicht de wanordelijkheden beperken, maar niet uitbannen", zei Dunnett. Van onze sportredactie DEN HAAG - De wedstrijd tussen FC Den Haag en De Graafschap in de vijfde en voor laatste ronde van de nacompetitie werd in de 77e minuut gestaakt. Scheidsrechter Bep Thomas uit Amsterdam nam het besluit tot staken vlak na de eerste treffer van De Graafschap toen er vanaf de tribunes een vuurwerk- bom werd gegooid. In de eerste helft was er ook al een dergelijk projectiel geworpen. Toen werd een bom metje op het veld gegooid uit het vak midden-noord, die Den Haag-verdediger Van Alphen ternauwernood miste. Thomas onderbrak de wed strijd op dat moment voor vijf minuten. De veiligheidscoör dinator van FC Den Haag, Fred van Hal, drong aan op verder spelen. „Doorspelen, anders kom je niet heel van het veld," liet Van Hal weten. Thomas waarschuwde het met 7500 man opgekomen publiek, dat bij een herhaling van het vuurwerkincident de wed strijd onmiddellijk gestaakt zou worden. Na het incident in de achttiende minuut bleef het redelijk rustig tot De Graaf schap door Wildenbeest het harde duel een kwartier voor tijd in een beslissend stadium (0-1) bracht. Het kleinere vuurwerk, dat eerst tot vier keer toe achter het hek tot ontploffing werd gebracht, werd toen vervan gen door het grovere geschut van de supporters, die ook voortdurend met elkaar op de vuist gingen. Twee bommen kort achter elkaar waren voor Thomas vervolgens het sein in te rukken, de arbiter was, on danks aandringen van Den Haag-voorzitter Stoop, niet bereid de wedstrijd zonder pu bliek uit te spelen. Het duel van woensdag avond begon met scherpe fluitconcerten van het publiek. Een groep supporters in het middenvak van de lange staantribune riep na elke overtreding van een Haagse voetballer contra een Doetin- chemmer „trap hem dood". Vervolgens werd door een drietal jongens van een tribu ne een spandoek neergelaten met de tekst 'Via curruptie is FC Den Haag de dupe en Zeist tevree'. Op het doek was De Lugt aan een galg getekend, terwij] Trentelman in een doodskist was afgebeeld. Een brandende bom en een vuist met boksbeugels waren de an dere illustraties. De gespannen sfeer kwam door het gooien van klein vuurwerk en vervolgens de ontploffing vlak voor de voe ten van Van Alphen, goed voor een gat van enkele decimeters in de grasmat, in de achttiende minuut tot zijn eerste diepte punt. Thomas, die vooraf had aangekondigd zo'n vergrijp één keer te pardonneren, maande tot een rustperiode van vijf minuten. Dat tweede pardon kwam er een kwartier voor tijd niet. De onruststokers in de Haagse supporterskringen, volgens voorzitter Dingeman Stoop ten hoogste dertig in ge tal, gingen in de tweede helft voortdurend met elkaar op de vuist. De groep, waarin kinde ren van lagere-schoolleeftijd waren te ontdekken, was bij het betreden van het stadion gefouilleerd. Tevens werd de harde kern van het geweld in het Zuiderpark door video-ca mera's de gehele wedstrijd ge volgd. Uit dat vastleggen op beeldband hoopt de politie op roerkraaiers in de nek te kun nen pakken. In het gewraakte vak bevonden zich ook enkele 'stillen'. De Haagse politie had voor het duel een dubbele be zetting, een kleine honderd man, ingezet. FC Den Haag had de eigen bewakingsdienst verdubbeld. Volgens voorzitter Stoop was het ontsporen van de wedstrijd, die binnen de lijnen door arbiter Thomas veel te coulant werd geleid, te wijten aan de slecht te bedwingen emoties van een dertigtal sup porters. De affaire-Jol had er in zijn ogen niets mee te ma ken. „Ze kunnen niet tegen hun verlies. Dat is al meer ge bleken in deze competitie. Dat gaat ten koste van de duizen den goedwillende supporters. Ik stap als voorzitter ook niet op, noch zal ik het stoppen van betaald voetbal in Den Haag bepleiten, omdat ik niet wens te capituleren voor zo'n kleine groep mensen", aldus Stoop, die teleurgesteld was dat scheidsrechter Thomas niet had toegegeven aan zijn wens de laatste dertien minuten zonder publiek uit te spelen. „Het publiek verdween snel. Er waren mogelijkheden voor. Zo'n gestaakte wedstrijd kan voor het verloop van de na competitie ook veel gevolgen hebben." De resterende dertien minu ten van de wedstrijd worden in een later stadium gespeeld, als het verloop van de laatste ronde in de nacompetitie daartoe aanleiding geeft, zo liet een woordvoerder van de KNVB gisteravond weten. Van onze sportredactie DONGEN - De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft reeds ver uitgewerkte plannen om het amateurbestel in Nederland flink aan banden te gaan leggen. Tijdens de ver gadering van de sportcommis- sie van de KNWU morgen avond zullen het eventueel doorvoeren - voor volgend sei zoen al - van de volgende vooral sponsor beperkende maatregelen worden bespro ken: 1. eerste jaars amateurs mo gen niet meer door gastren- nersverenigingen (sponsor- ploegen) worden opgenomen; 2. gastrennersverenigingen met de A-status mogen geen renners onder contract heb ben, die ouder zijn dan 23 jaar. Met deze maatregelen wil de KNWU ten dele tegemoet ko men aan de wensen van weg- coach Piet Libregts, die na te rugkeer uit de Vredeskoers een pleidooi hield voor verdere concentratie van de nationale amateurselectie in slechts een paar ploegen. Verder komt de wielrenunie, die als de regels worden doorgevoerd het Bel gisch model gaat volgen, hier mee tegemoet aan de verlan gens van de wielerverenigin gen in Nederland. STOCKHOLM (AFP) - De Fransman Marc Gomez heeft woensdag de Ronde van Zwe den gewonnen. De slotrit over 120 kilometer van Uppsala naar Stockholm werd in de sprint uit een kopgroep van veertien man gewonnen door Ivan Romanov uit de Sovjet Unie. De Deen Stensen en de Fransman Gomez gingen na de rijder uit de Sovjet Unie over de streep. De eerste groep had een winst van ruim twee minuten op de groep. Gerrit SoUeveld uit de ploeg van Jan Raas eindigde als tweede in het klassement met een ach terstand van twee seconden op Gomez. De uitslag van de laatste etappe is: 1. Ivan Romanov (Sov), 120 kilome ter van Uppsala naar Stockholm in 2 uur 29 minuten en 49 seconden, 2. Jan Stensen (Den), 3. Marc Gomez (Fra), 4. Kari Myyrylainen (Fin), 5. Gilbert Duelos-Lassalle (Fra), 6. Gerrit SoUeveld (Ned), 7. Atle KvalsvoU (Noo), 8. Lars Wahlqvist (Zwe), 9. Valerio Piva (Ita), 10. Jelle Nijdam (Ned), allen dezelfde tijd als Romanov. Het eindklassement: 1. Gomez 29 uur 56 minuten en 18 seconden, 2. SoUeveld op 2 seconden, 3. Kvals voU (Noo) op 0.37, 4. Jonas Tegs- tröm (Zwe) op 1 minuut en 25 se conden, 5. Duelos-Lassalle op 1.50, 6. Jack-Arvid Olsen (Den) op 2.25, 7. Magnus Knutsson (Zwe) op 2.43, 8. Tommi Prim (Zwe) op 2.51, 9. Stensen op 2.52, 10. Kim Eriksen (Den) op 3.40. Van onze sportredactie DEN HAAG - Buiten de reUen op de tribune was het gestaak te nacompetitieduel FC Den Haag-De Graafschap (0-1) slechts opwindend door het harde karakter van de strijd. Met name in de tweede helft, toen het veld door een buitje glad werd, werd het spel ontsierd door messcherpe tackles, waaraan de weinige echte voetballers in het veld zich nauwelijks konden ont trekken. FC Den Haag, zonder Jol een zwalkende ploeg, was op puur voetbal in ieder geval de mindere van De Graaf schap, dat door een gedegen middenveldbezetting grote de len van de wedstrijd naar zijn hand zette en de kans op een plaats in de eredivisie intact hield. Na rust kwam De Graaf schap snel tot het besef, dat het handhaven van de nul hoofdzaak diende te zijn. Den Haag probeerde te stormen, maar kon door een gebrek aan scherpte van Bouwens en het late inzetten van vleugelspits De Roode kopspecialist Smeets nauwelijks bereiken. In de 65e minuut kwam de Limburger vrij, maar Elburg redde weer. De Graafschap drong vervol gens scherp aan. Een actie van Rosendaal eindigde via de voeten van Tempelaar bijna achter de al geklopte Stam. Drie munten later later hield Wildenbeest het overzicht in het strafschopgebied van Den Haag en mikte raak: 0-1. Dat was meteen het eind van de wedstrijd. FC Den Haag - De Graafschap 0-1 (0-0), in 77ste minuut gestaakt. 75. Wildenbeest 0-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: 7500. Den Haag: Stam; Van Alphen, Pot, Tem pelaar en Purvis; Blok, Groenendijk en Kuyt (Groen); Bouwens, Smeets en Rontberg (De Roode) De Graafschap: El- burg; Sturing, Loovens, Pieneman en Wanders; McNulty, Leeuwerik, Kelder man en Wildenbeest; Will ems en Rosen daal (Galgenbeld)

de Stem | 1985 | | pagina 7