Oostburg koopt terrein Yerduijn voor 1,1 miljoen Parkeerterrein Groede krijgt i elektriciteit SCHOOLJEUGD VERBROEDERT Vakmanschap herken je zo. Verkeerstuin kost zes ton VRAGEN AAN WETHOUDER OOSTBURG Schoondijke viert Moaneblussersfeest 5ucces vooï| ?howband Terneuzeïi Bezwaar De Nijs ongegrond Uitbreiding polikliniek in Oostburg 3INA ZEELAND 3 I DONDERDAG 20 JUN11985 T20 PAGINA ZEELAND 4 irvliet >osterzande jiskil »rneuzen politierapport Sporthal COMMISSIE OOSTBURG: examens Plaatselijk nieuws Aardenburg Draaibrug Oostburg markten WERKGELEGENHEID VOOR ZEVEN MAN Optimistisch BEOT1M VAN ZEELAND ert - Zaterdag 22 juni I gen drumband Willem :elszoon en koninklijk ekvereniging De Harmo- beiden uit Biervliet, hun I ijks bezoek aan Driewe- Zij zullen op het Burge. ter Verplankeplein een l irt geven, dat begint om I uur. Ook staat voor ko- de zomer een optreden in atiecentrum De Braak-1 gepland. -back - Ook Biervliet doet I aan de play-backrage. rdag 13 juli wordt er t Oude Raedthuys een nmiddag gehouden voor lay-backshow, die in sep. jer zal worden gehouden. bers De leden van wa- I ortvereniging De Sloe- uit Kloosterzande houden rdag 23 juni een barbecue ten plaat in de Wester- lde. Om 9.30 uur vertrek I de boten vanuit Walsoor-' naar een geschikte plaat, alve de barbecue zullen en oud zich vermaken allerlei spelletjes. Moch- de weersomstandigheden lecht zijn dan wordt dit «ment verschoven naar f metou - De uitslag van de ndelijkse schieting van abijnclub Winnetou in café inga te Sluiskil. Top: Pa- van Damme, Dingo- itters (Moerbeke), linker- ogel Henk de Geest, De imenstreek (Lochristi), iterzijvogel René Ger- rt, Monte Christo (Lembe- De meeste kleine vogels (3) r René Gernaert, Monte isto (Lembeke). Uitslag ede hoogspel: Top: Patrick Damme, Dingoschutters ierbeke), linkerzij vogel van Puyvelde, Winnetou liskil), rechterzij vogel iel van Lessebelle, Van Be- ichutters, (Gent). Aan deze ieting namen 47 schutters 1, De volgende schieting is ;rdag 17 augsutus in café linga. Aanvang 19.30 uur. sh - Dancing The Clash in ■neuzen houdt zaterdag i een exclusieve play-back sound-mix wedstrijd. De ïlname van een groot aantal mi'-professionele play-bac- rs uit Antwerpen geeft dit enement een extra tintje. Er len ook deelnemers uit de 'io het toneel bestijgen, or de winnaar is er een ekend Londen te verdienen. muziekevenement begint ongeveer 23.00 uur. VVD verbaasd over Cruson-uitspraken Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Oostburgse VVD-raads- fractie wil van wethouder A. de Feijter ophel dering over zijn uitlatingen over de Cruson- affaire, vorige week gedaan in deze krant. Volgens de liberalen neemt de wethouder in het in terview het standpunt van hun tractie in terwijl hij tijdens de raadsvergadering in april de bezwaren van de liberalen nog wegwuifde, aldus schriftelijke vra gen gesteld aan de Oostburgse wethouder van milieu zaken. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De aankoop van de bedrijsterreinen van Ver- duijn's Suikerwerkenfabriek in de kern Breskens door de ge meente Oostburg is rond. De gemeenteraad behandelt vandaag het voorstel tot aan koop voor een bedrag van 1.150.000,- en tot verkoop van een perceel grond op het in dustrieterrein bij Breskens zo- „De bedenkingen van onze fractie maakt hij in het inter view nu tot de zijne", schrijft de WD. De liberale raadsle den zijn daar zeer verbaasd over. Hun eerste vraag luidt dan ook: „Is het mogelijk een I deel van de kosten van het rei nigen van de aangekochte Breskense grond te verhalen op Cruson, terwijl in het koop contract is opgenomen dat Cruson wordt gevrijwaard". In het interview zegt De Feij ter dat de gemeente gaat pro beren een deel van de kosten op Cruson te verhalen. De WD wil ook weten of het aan het college bekend was 'dat slechts het klokhuis, het j minst lucratieve gedeelte, te koop was en waarom dat nu I onverteerbaar is'. Tegen deze krant zei de wethouder dat 'het niet te verteren is dat wij -de gemeente- met het klok huis zitten en Cruson het mooiste gedeelte, het vrucht vlees heeft. Maatschappelijk is dat natuurlijk onaanvaard baar'. Tot slot willen de liberalen opheldering over de toekomst van het bedrijfsterrein. „Is het mogelijk om een sporthal te bouwen op het gedeelte, zo nee, wat is dan de zin van de aankoop". Als het wel moge lijk is daar een sporthal te bouwen vermoeden de libera len dat de voorbereidingskos- ten zo hoog zullen worden dat daarvoor al een 'halve sport zaal' gebouwd kan worden. De vragen komen vandaag aan de orde tijdens de raads vergadering. De bijeenkomst begint om 19.30 in het gemeen tehuis te Oostburg. iDZAND - In de nacht van I ïsdag op woensdag heeft :n ongewenst bezoek gel de openbare lagere school I n de Badhuisweg. Er is een drag van 125 gulden meege- men. Via het dak heeft men ■h toegang tot de school ver- ïaft. OES - Bij een inbraak in ca-1 Flora aan de Markt te Goes I dinsdagnacht een speelauto-1 aat opengebroken en daaruit I n bedrag van 1200 a 1300 gul- P ïn ontvreemd. Men was bin-1 engekomen door een niet si-1 sloten draairaam op de bo- mverdieping, dat men kot ereiken via het platte d in een aangrenzend pand. ULST - Door onbekende I irzaak ontstond een binnen-1 •andje in de woonwagen vanl familie O. op De Rape. CM-1 onenden slaagden erin de ammen snel te doven. De andweer van Hulst, die vlug r plaatse was, hoefde niet eer in actie te komen. Del :hade bleef beperkt. ULST - Toen S. uit Klooster-1 inde gistermorgen bij zijn oP I Wilhelminalaan gePar' I eerde auto terugkwam be-l ierkte hij dat zijn voertuig I as aangereden door een an-1 ere auto. De bestuurde' I iarvan is na het gebeurde oorgereden. Van een onzer verslaggevers GROEDE - Bij het parkeerterrein achter de katholieke kerk te Groede komt een elektriciteitskast. Dit is althans een voorstel I van het college van B en W van Oostburg. den geplaatst op het parkeer terrein. Voor de verlichting van de tent en het versterken van het geluid van het orkest is elektriciteit nodig. De dorpsvereniging is van plan het feest jaarlijks te hou den, ook ligt het in de bedoe ling andere activiteiten op het plein te houden waarvoor elektriciteit nodig is, zoals de verlichting van een ijsbaan. Het college vindt het niet raadzaam een tijdelijke aan sluiting op het parkeerterrein te plaatsen, omdat zo'n voor ziening dan regelmatig ge plaatst zal moeten worden. Ook een kabel vanaf de markt De dorpsvereniging Groede heeft enige tijd geleden oir zo'n voorziening gevraagd aan de gemeente Oostburg. Hef college stelt vandaag aan de gemeenteraad voor om een krediet beschikbaar te stellen. De kosten voor plaatsing en aansluiting zijn 3.700,-. De dorpsvereniging heeft vergevorderde plannen voor het houden van een dorpsfeest op 26 juli. In verband met dit feest zal er een grote tent wor- f U «na Van onze correspondent g Kaad PERNEUZEN - Showba»1 rene uit Terneuzen heeft lens een afgelopen ween n het Brabantse Waspik 8^ louden muziekconcours weede plaats behaald. Aan dit concours named otaal 17 muziekgroepen d ïhowband Irene, gehuld ïieuwe uniformen, behaa le tweede prijs met de me Hollandse show. j Het was voor het eerst si vele jaren dat Irene weer ieelnam aan een concours, ïhowband zal zich volge OOSTBURG - De Oostburgse raadscommissie van bezwaar- en beroepschriften is unaniem van mening dat het bezwaar schrift van A. de Nijs uit Cad- rand ongegrond moet worden verklaard. Dit blijkt uit een voorstel van het college van B en W aan de raad. De gemeenteraad besloot cegin dit jaar geen medewer king te verlenen aan het ver zoek van De Nijs om het be stemmingsplan te wijzigen zo dat hij geen appartement aan oe Boulevard De Wielingen te Cadzand-Bad kan bouwen. Na de uitspraak van de raad ging De Nijs in beroep. De Nijs had in Cadzand- bad een bunker die hij ge bruikte als zomerwoning, 'wee jaar geleden diende hij verzoek in de bunker te m°gen verbouwen. De raad S'ig daar niet mee akkoord, waarop de inwoner uit Cad- zand in beroep ging tot bij de "aad van State. Nadat het hem duidelijk word dat hij voor de verbou wing geen toestemming kreeg, hij een verzoek in zijn anker te mogen herbouwen an de Boulevard. Daar ging 6 gemeenteraad echter niet akkoord. De gemeente en .k?mt vanavond vanaf bijeen in het gemeente- wis te Oostburg. - jjetl week in het nieuw aa:n Terneuzense publiek Pre.elli I teren tij dens de HavenfeeS ISDDELBURG - Pedagogi- 11, Academie. Hoofdleid- «rs;Goes; Ilse Gillissen, El- Buj - nten' Groede: Thea leggen, waar een stroomkast aanwezig is, is volgens B en W niet wenselijk uit het oogpunt van veiligheid. Volgens het voorstel moeten 'de afnemers de stroomkosten betalen. De raadsvergadering begint vanavond om 19.30 uur in het gemeentehuis te Oost burg. (ADVERTENTIE) Consumptiebonnen voor iedereen Van onze correspondent AARDENBURG - Driehonderdvijftig leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen in de grensgemeenten Aardenburg, Maldegem, St. Laurijns en Damme hebben woensdagmiddag een oriëntatietocht door Aardenburg ge maakt. Daarbij moesten diverse opdrachten worden uitgevoerd. De leerlingen van alle deelnemende scholen werden gemi- xed, zodat er van een echte verbroede ring sprake was. Opdrachten moesten afgewerkt worden op De Elderschans en bij voorbeeld ook in de St. Baafskerk en in het gemeentelijk museum. - FOTO'S DE STEM/COR J. DE BOER De verbroederingsmiddag werd ge opend op het gemeentelijk sportpark door voorzitter E. Cuelenaere van het Evenementencomité Aardenburg. Alle deelnemers aan de internationale bij eenkomst kregen een herinnerings vaantje uitgereikt. De kinderen bij De Elderschans, waar uit de gevonden letters een woord moest worden gevormd. Al meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proefje. Vakmanschap is Meesterschap Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De polikliniek van het St. Antoniuszieken- huis te Oostburg wordt uitge breid. Het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cul tuur heeft toestemming voor de verbouwing gegeven. De bouw start op 2 juli en gaat ongeveer acht maanden duren. De aanvraag voor deze ver bouwing dateert van 1980 toen de eerste knelpunten in de be schikbaarheid van de Oost burgse polikliniekruimten zich voordeden. Volgens de di- rectie van het ziekenhuis wordt het operatiekamer complex verbeterd en de zoge naamde 'uitslaapkamer' ver groot. In deze kamer komen de patiënten bij uit hun verdo ving. In de uitslaapkamer is momenteel ruimte voor twee bedden, na de verbouwing kunnen er vier staan. Door de uitbreiding van de polikliniek op de eerste etage ontstaat op de begane grond een ruimte waar het personeel zich kan douchen en verkle den. De totale kosten bedragen ruim 1,2 miljoen gulden. De patiënten zullen volgens de di rectie van de bouwactiviteiten weinig merken. De werk zaamheden zijn zo gepland dat verstoring van de dagelijkse gang van zaken minimaal zul len zijn. dat het bedrijf daar voortgezet kan worden. Volgens het voorstel wil het college van B en W de percelen Spuiplein 13/15 en Prinses Ju- lianastraat 30 te Breskens van Verduijn kopen. De onderne ming moet ongeveer zes ton betalen voor het nieuwe be drijfsterrein dat een grootte van 12.000 m2 krijgt. Voor waarde is wel dat de bouw binnen een jaar na aankoop is begonnen. De gemeente onderhandelt reeds anderhalf jaar over de sanering van Verduijn. Dins dag tekenden burgemeester C. Spijkerboer en de directie van het bedrijf de principe-over eenkomst waarbij de verhui zing van de onderneming wordt geregeld. Als alles goed gaat zijn de bedrijfspanden van de onder neming binnen twee jaar ge sloopt. Alleen als het bedrijf op het nieuwe terrein start problemen heeft kan het lan ger duren voordat Verduijn definitief uit de kern van Breskens is verdwenen. De nieuwbouwplannen be tekenen een flinke uitbreiding van de suikerwerkenfabriek. De twee oude bedrijfspanden beslaan niet meer dan 5000 m2, terwijl het vloeroppervlak van het nieuwe onderkomen bijna 2000m2 groter is. Het is nog niet bekend wat er op de plaats van de oude be drijfsgebouwen komt. Het col lege hoopt binnen niet al te lange tijd met plannen daartoe te komen. Parochieraad - Maandag 24 juni wordt in het dorpshuis te Heille een bijeenkomst gehou den van de parochieraad van Aardenburg. Aanvang 19.45 uur. Iedereen is van harte welkom. Op de agenda staan onder andere besprekingen over de liturgriegroep, pasto raal werker J. Damen en de verschillende werkgroepen. Schieting - Het Aardenburgs Handbooggilde houdt op za terdag 22 juni zijn zesde pun ten- en blokschieting. Men be gint om 19.00 uur. Collecte - De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in de gemeente Aardenburg in to taal 1.464,55 opgebracht. Voetbal - De Draaibrugse Sport Vereniging DSV neemt op zondag 23 juni deel aan het jeugdvoetbaltoernooi, dat te Eede wordt gehouden ter ere van de Biezensekermis. Er wordt verzameld op het DSV- veld om 13.00 uur. Torhout - De Streek Jeugd Centrale (SJC) laat in samen werking met de Breskense soos 't Baken op zaterdag 6 juli een bus rijden naar het pop concert te Torhout (België). Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Bridge - De Bridge Sociëteit Oostburg speelde de zesde wedstrijd in het kader van de zomercompetitie. De uitslag was: 1. heren Van Dronke- laar/Remijn, 2. mevrouw Bre vet/heer Van Veen, 3. me vrouw Van Dronkelaar/heer Ramondt, 4. dames Van Op- dorp/Fermont. Van onze correspondent SCHOONDIJKE - De negende editie van de Schoondijkse Moaneblussersfeesten wordt zaterdag 22 juni gehouden. Hoogtepunt van de dag is de braderie op De Brink. De rommelmarkt begint vanaf acht uur, een uur later start de braderie. Verder is er een rad van avontuur, wafel bakkerij door de Schoondijkse Sportvereniging en Hervorm de Jeugdclub en vanaf klok slag elf volksdansen door Schoondijkse en Breskense ouderen. In de middaguren is er nog veel meer te doen. Vanaf 13.00 uur tot 14.30 uur wordt een play-backwedstrijd houden. Kandidaten zijn nog steeds welkom. Ze moeten wel hun eigen muziek meebrengen. Na deze wedstrijd verzor gen de plaatselijke muziekge zelschappen OKK en DMPS een concert, terwijl om 15.00 uur een optocht naar een ter rein aan de Bernhardstraat gaat om daar deel te nemen aan het Vliegerfeest. De deel nemers kunnen in twee leef tijdsgroepen meedoen. In schrijven voor het vliegerfeest is mogelijk bij de geluidswa gen op de Brink. Vanaf 18.00 uur wordt het startsein gegeven voor de Moaneblussersrit, welke wordt georganiseerd door de WZA. Om 19.45 uur wordt in zaal Wijffels de prijsuitrei king van het Vliegerfeest ver zorgd, waarna om 20 uur in dezelfde zaal een grootse bin go-avond van start gaat. Twee uur later kunnen de aanwezi gen dansen. Tijdens het Schoondijkse feest wordt ook aandacht be steed aan sport. In de Van de Slikkestraat wordt om 11 uur een fietscrosswedstrijd verre den. AMSTERDAM - In Bintje 50mm werden 73 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ28,50 tot ƒ28,00 per 100 kg. De stemming was kalm. KAPELLE - Rode bessen: doosjes kas 166-179, natuur 95-100. Aard beien: doosjes 85-95, per kilo 260- 530. Aardappelen: 82-92, kriel 94- 96. Boskroten: 54. Rabarber: 17-21. Bloemkool: 140-200. Kropsla 23-24. Tomaten: IA 1490, IB 1530. TERNEUZEN - Per stuk: sla 1 26- 28; bloemkool A 173-2U, All 174- 185, B 115-150, C 98-121; gr. kom kommers 81. Per bos: bospeen 72- 77, kroten 59, uien 38-50, prei 95. Per doos: aardbeien 134. Per kg.: kroten 107-130, peulen 550-740, ra barber 55, sav. kool 57-65, spitskool 20-70, waspeen 78-98. GOES - Muziekfestival - De Koninklijke Nederlandse Federatie voor muziekgezelschappen bestaat 75 jaar. Ter gelegenheid hiervan houdt de Zeeuwse afdeling zaterdag 22 juni een mu ziekfestival in Goes. Vanaf 14.30 uur geven 35 fanfares, korpsen en showbands een staaltje van hun kunnen rondom de Goese Grote Markt. SEROOSKERKE (W) - Indonesië - De regio Zeeland van de Vereniging Wereldkinderen houdt vrijdag de jaarlijkse landen- avond in het Verenigingsgebouw te Serooskerke (W). Vanaf 19.30 uur tonen de leden tal van facetten vanuit Indonesië, waar onder muziek en poppentheater Van een onzer verslaggevers 'S-HEER ABTSKERKE - De verkeerstuin, die moet worden gebouwd in 's-Heer Abtsker- ke, gaat in totaal 600.000 gul den kosten en biedt werk aan zeven vaste medewerkers en vijf seizoenkrachten. De stichting, die de tweede Nederlandse verkeerstuin -in Assen staat een soortgelijk project- op poten wil zetten, is momenteel hard bezig het be nodigde geld bijeen te bren gen. De organisatie heeft be wust gekozen voor het recrea tieve en educatieve karakter van het project en gaat daar om ook hiervoor de gepaste subsidiekanalen aanschrijven. De gemeente Borsele heeft inmiddels een terrein van 6000 vierkante meter belangeloos beschikbaar gesteld. Ook gaat de gemeente naar alle waar schijnlijkheid bijdragen aan het gratis vervoer van Borsel- se scholieren naar de ver keerstuin. De gemeente Goes beraadt zich nog over eventuele finan ciële deelname aan de ver keerstuin. Dit zal het provin ciebestuur ook binnen afzien bare tijd gaan doen, omdat de stichting ook dit orgaan om geld gaat vragen. Maar het blijft niet bij over heidssteun. Belangstellende bedrijven kunnen hun huis vesting op schaal (met een hoogte van ongeveer 2,5 meter) laten nabouwen en laten plaatsen in de tuin. De kosten hiervan bedragen 2.500 gulden. Een gebouwtje, waarin het be drijf een en ander van zichzelf kan laten zien -een zogenaam de functionele kavel- kost al gauw 15.000 gulden. D. de Bruin van de stich ting: „Er hebben zich ook een fonds en een multinational ge meld, die als alles meezit, elk zo'n 2,5 ton in de verkeerstuin willen steken. Omdat de on derhandelingen hierover nog gaande zijn, kan ik de namen niet noemen". Ten slotte kent de stichting ook nog het gebruikelijke do nateursschap, waarvoor zich tot op heden slechts 40 perso nen hebben aangemeld. Bij het inleveren van een maandelijk se puzzel sluiten de deelne mers een rijksdaalder bij, waarmee de stichting een bij drage probeert te krijgen voor de verkeerstuin. Hoewel het inzamelen van 600.000 gulden geen geringe zaak is, toont De Bruin zich uitermate optimistisch. „We krijgen niets dan goede reac ties en hopen dat de mensen deze ook vergezeld doen gaan van een geldelijke bijdrage". De stichting heeft sinds de campagne, die in april van dit jaar is begonnen, voorname lijk aandacht geschonken aan de Bevelanden. Nu heeft zij concrete plannen om Zeeuwsch-Vlaanderen bij het project te betrekken.

de Stem | 1985 | | pagina 17