ET IGHAREN. XASIONS WIMBLEDON VREEST VALSE KAARTJES „De rivaliteit komt terug19 STEM Veel belangstelling voor 'Boekweitronde' DE^5 Triathlon IJzendijke brouwerij, DE Lippens naar huis karrangement 112 juli. RljGBAAR Bij DE ^DES-BENZ DEALER. v W 124 lATIE-AUTÖ'S l STER-OCCASIONS :RCEDES-BENZ ICCASION LAAT E WENSEN OVER III VERKREGEN *a,lM WIELRENNER ROB BIJVANK BLIJ MET REGIONALE CONCURRENTIE i'i'inHiiaijm'iiMi Scheldetocht voor surfers AV'56 krijgt het erg druk Arnold van Goethem op non-actief Tweede wedstrijd competitie voor pupillen Wil Zweemer volgt Koos Oggel op l/IMEL BV A78 ?n midweekarrangemen- kansje voor families die dagen) f375,-* dagen) f395,-. et ruim 40 fantastische en. uit één gezin lio cas.stereo. cd. hoofdst. voor. rechterspiegel (dak. alm. velgen, cd. ww en 1985 at. el. schuitdak. al. ramen, cd. nieuw model1985 luitdak. stuurbekr.. cd. ww on 1985 rbekr.. cd. ww-glas 1985 las1985 schuifdak, cd, ww1984 i1984 stuurbekr.. cd, ww-glas en meerdere 1984 .ww-glas1984 glas in A.M.G.-uitvoering1983 rchuifdak stuurbekr., cd, ww-glas en 1983 I, ww-glas, Ipg-inst1983 l.ramen, ww-glas, cd en meerdere acc. 1982 buifdak. el. ramen, alm. velgen velours icc1982 eigen, cd, ww, A.M.G.-uitvoering 1981 ww, alm. velgen, Ipg-inst. 1980 cd, ww1980 irs bekl. schuifdak, ww, cd, Ipg-inst. 1979 naat, veloursbekl. cd, ww, Ipg-inst. 1979 dak, cd, ww, Ipg-inst1980 r-glas, Ipg inst1980 -glas, hoofdst. achter 1982 alours bekl., el. ramen, schuifdak, kin- 1983 lak, aim. velgen, ww-gias, en meerdere 1983 ak, ww-glas1983 ramen, ww-glas1983 ak, ww-glas1982 i1981 ramen, alm. velgen, cd, ww-glas 1983 as. cd1983 meerdere acc1983 k, cd, ww-glas 1983 :huifdak. cd, ww-glas1980 cd, ww 1983 alm. velgen, ww-glas. cd, 2e spiegel 1982 ww-glas1980 1983 1982 i1982 «rw-glas. 1982 ww 1982 glas 1982 ww-glas 1982 1982 1980 lurbekr. ww-glas 1979 alm. velgen, getint glas1984 ak, getint glas1981 1983 .1983 1981 7ATERDAG15 JUN11985 T14 PAGINA SPORT 3 LONDEN (RTR) - Nu John McEnroe heeft be sloten zolang mogelijk in de Verenigde Staten te blijven, wordt de voor-publiciteit van Wim bledon gedragen door de activititeiten van een eroep gespecialiseerde kaartjesvervalsers. McEnroe heeft de warming-up van Queens la ten lopen, omdat hij vindt dat de Britse pers van zijn temperaments-explosies in het verle den nogal onwelwillend verslag heeft gedaan. De georganiseerde fraude zorgt er echter voor dat ondanks het weinige zomerse weer de naderende kampioenschappen niet worden vergeten. Een wederverkoper omschrijft de namaak-entreebewijzen als „eén van de beste die ik ooit heb gezien" en de politie gelooft dat „zeker honderden, zo mogelijk duizenden ver valsingen" in omloop zijn. Volgens sommigen zal het op 24 juni tot af schuwelijke tonelen leiden als de kopers van de namaakkaartjes de toegang tot de All-Eng- landclub wordt ontzegd. De vervalsers profite ren op hun manier mee van de geweldige ge stegen populariteit van Wimbledon, waardoor een set van twee kaarten voor de heren enkel spel-finale op de zwarte markt gemakkelijk 600 pond sterling (f 2700,-) opbrengt, oftewel twintigmaal de oorspronkelijke waarde. De Wimbledon-officials zijn zozeer bezorgd over de namaak-activiteiten, dat zij een spe ciale telefoon hot-line hebben ingesteld ten einde verontruste houders van kaartjes te woord gestaan. In de eerste twee dagen waren er meer dan 500 telefoontjes. Niet alleen op het gebied van de kaartver koop staat Wimbledon bekend als een gebeur tenis waar groot geld wordt gemaakt. Voor de spelers geldt hetzelfde. Er staat heel wat op het spel. Vooral nu dit jaar het prijzengeld is ver hoogd met 32 procent en in totaal de twee mil joen dollar overschrijdt. De kampioen bij de heren krijgt 140.000 dollar (bijna een half mil joen gulden) en bij de dames 126.000 dollar (f 440.000.-). Anderson maakt geldjacht De Rooy af Van onze speciale verslaggever BERN - Tot de derde etappe deed de wieler ploeg van Peter Post nauwelijks een greep uit de overvolle prij- zenpot, die de ronde van Zwitserland maakte tot een koers voor geldwolven. De 203 kilometer lange etap pe van Rüti-Jona naar Bern bracht daarin ver andering. Theo de Rooy spekte de beurs van de ploeg in een vluchtpoging langs vele, wel betaalde tussensprints met een flink bedrag. De vetste prijs was evenwel voor Phil Anderson. De Australische kopman van Post ontsnapte in de slot- tólometer, die zoals gewoon lijk op een steile helling was gelegen. Met een voorsprong van acht seconden op het pelo ton, met daarin Acacio da Sil- va, de klassementsleider, boekte hij de eerste ritzege voor zijn ploeg. De geldjacht van Theo de Rooy begon reeds vroeg, zoals dat dagelijks het geval was met ontsnappingen van pre- miebeluste lieden. Als garan tie voor een levendig koers verloop liet Josef Voegeli, de beminnelijke koersdirecteur, op bijna elke straathoek in de ruim 1500 kilometer lange etappekoers een premiesprint opnemen. Aan geldschieters was geen gebrek. De belang stellende bedrijven stonden ook dit jaar in de rij voor de in eigen land populaire en druk bezochte ronden. In de Zwitserse hoofdstad, de aankomstplaats van giste ren, stond het zwart van de mensen. Voegeli bedacht zelfs een geldprijs van vijfhonderd Zwitserse franken voor de ele gantste renner van de dag, waarvoor types als Didi Thu- rau en Urs Freuler in aanmer king kwamen. Die prijs ont ging De Rooy, toch een keurige verschijning op de fiets, hoe wel hij een belangrijk aandeel had in de etappe. De loopbaan van De Rooy werd gekenmerkt door de stil te, waarin hij het knechten- werk vervulde. Af en toe won hij eens, zoals in 1982 en 1984, toen hij zelfs twee dagen de leiderstrui droeg in de ronde van Zwisterland. Vorig sei zoen boekte hij slechts één ze ge, die in het criterium van Stiphout. Dit voorjaar was hij de snelste in de proloog van de Catalaanse Week voor Recio en Anderson. De 28-jarige renner uit Spaubeek, afgestudeerd aan de HEAO, was betrokken bij de vroege ontsnapping van aanvankelijk acht man, van wie drie uit de ploeg van Paul Köchli. „Daarom was van die zijde een aanval te verwach ten", vertelde De Rooy aan de eindstreep, terwijl hij het ene na het ander flesje met mine raalwater wegslurpte als com pensatie voor het in de warm te geleden vochtverlies. Toen de tempoversnelling kwam van Vigneron, zat De Rooy in diens wiel. Wiss, Glaus en Ferrari volgden. Het vijftal veroverde een voorsprong van 6.35 minuten, waardoor De Rooy als bestge- klasseerde van de koplopers virtueel in de leiderstrui reed. „Dat heeft geen moment door mijn hoofd gespeeld", zei hij later. „Ik reed voor de premies en later voor de ritoverwin- ning". Om die reden sloot hij met Wiss de overeenkomst om Glaus te lossen. „Want", aldus De Rooy, „die deed geen meter kopwerk". De krachten van Wiss waren evenwel uitgeput, nadat Vigneron eerder moest afhaken. Zonder hulp was De Rooy kansloos tegen het pelo ton. Vijf kilometer voor het einde was de vlucht van meer dan 130 kilometer voorbij. Op dat moment was Phil Anderson aan zet. De vorige avond had de stille kopman een wandeling gemaakt met Peter Post. Om verschillende redenen was er dit seizoen reeds veel om hem te doen. In de voorjaarsklassiekers was hij de sterkste, hoewel hij, ook al uit ploegbelang, moest vol staan met de overwinning in de Henninger Turm. Zijn prestaties maakten hem tot een favoriet voor de ronde van Frankrijk met een gemakke lijker parkoers dan in voor gaande jaren. De belangstel ling uit het buitenland steeg met de week. De uitslag van de derde etappe is: 1. Phil Anderson (Aus) 208 ki lometer in 5.14.49, 2. Bruno Cornillet (Fra) op 8 seconden, 3. Stefano Colage (Ita), 4. Acacio da Silva (Por), 5. Kim An dersen (Den), 6. Peter Winnen (Ned), 7. Flip van den Brande (Bel), 8. Ludwig Wijnants (Bel), 9. Jan Wijnants (Bel), 10. Rudy Patry (Bel), 11. Daniël Gisiger (Zwi), 12. Mare Sergeant (Bel), 13. Albert Zweifel (Zwi), 14. Marco Vitali (Ita), 15. Hubert Seiz (Zwi), 30. Henk Lubberding (Ned), 34. Gerard Veldscholten (Ned), 40. Gert-Jan Theunisse (Ned), 47. Johan Lammerts (Ned), 48. Ludo de Keulenaer (Bel) allen in dezelfde tijd als Cornillet, 55. Theo de Rooy (Ned) op 41 sec, 75. Eric Vanderaerden (Bel) op 9.41; algemeen klassement is: 1. Da Silva 13.30.18, 2. An derson op 4 sec., 3. Guido Winterberg (Zwi) op 7,4. Charly Berard (Fra) op 8,5. Claude Criquielion (Bel) op 15, 6. Sean Kelly (Ier) op 19,7. Beat Breu (Zwi) op 21, 8. Niki Rüttimann (Zwi) op 24, 9. Veld scholten op 26, 10. Heinz Imboden (Zwi) op 27, 11. Vitali op 29, 12. Seiz op 32, 13. Luciani Loro (Ita) op 37, 14. Winnen op 38, 15. Gody Schmutz (Zwi) op 40, 22. Lubberding op L17, 38. De Rooy op 2.09, 40. Theunisse op 2.26, 46. Lammerts op 2.53, 49. De Keulenaer op 3.28, 86. Vande raerden op 24.09, opgegeven: Danny Lip pens (Bel). Martina Navratilova, de Amerikaans-Tsjechische tennisster heeft haar evenbeeld in Made Tussaud's in Londen. Gisteren werd haar in was uitgevoerde duplicaat in de Wim bledon Lawn Tennis Club aan de openbaarheid prijs gegeven. Voor alle duidelijkheid: rechts de echte Navratilova. - fotoap Van onze speciale verslaggever BERN - De wielerploeg van Peter Post voltooi de de rit van gisteren in de ronde van Zwitser land met negen renners. Danny Lippens, de Belgische neo-prof, behoorde tot de vroegste lossers en stapte in de bezemwagen. Lippens had een plaatsje gekregen in de ploeg, omdat Guy Nulens op het laatste mo ment werd geveld door ziekte en Bert Weke- ma, diens vervanger, onbereikbaar was. In de eerste etappe kwam Lippens, die nog nooit een berg had gezien, wonderwel over de Lukma- nier, een helling van de eerste categorie. Die inspanning was echter te veel van het goede voor de Belg, die onlangs bij de profs debu teerde in de ronde van Midden-Zeeland. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - „De riva liteit tussen de regionale renners zoals we die gekend hebben, komt langzaam maar zeker terug. Een zaak die naar ik hoop de wieler sport goed zal gaan doen," stelt Rob Bijvank uit Sas van Gent. Een wielrenner, die momenteel in een uitste kende vorm verkeert. Dat zijn conditie prima in orde is, bewees hij onlangs in de ronde van Midden- Zeeland voor amateurs, de ronde van Axel en in IJzen- dijke. Koersen die hij won. Knap, denk je dan onmid- dellij k. Nog meer glans krij - gen deze zeges als je weet dat de blonde Sassenaar naast zijn koersen er een volledige job bij heeft. Im mers naast het fietsen in de weekeinden en een enkele maal doordeweeks, oefent hij het vak van fietsenma ker uit. Een dagtaak die hij zo heeft ingedeeld, dat hij genoeg ruimte over heeft om zijn trainingskilometers te maken. En daarmee logen straft hij de veel gehoorde opmerking: „Een renner die goed mee wil komen, moet in de WW zitten om voldoende te kunnen trainen." Bijvank: „Ik heb van het begin af aan mezelf inge prent het koersen naast het werken te doen. Een instel ling waaraan ik me hou en die me uitstekend bevalt." Daarmee laat de 23-jarige Sassenaar, die deze zomer in het huwelijksbootje stapt met de Westdorpse Ingrid de Vos, min of meer doorsche meren niets meer te zien in een prof-avontuur. „Voorlo pig zit dat er niet in. Zeker nu nog niet omdat ik daar voor niet goed genoeg ben. En als ik daarvoor ooit eens sterk genoeg word, ben ik te oud voor een dergelijke car rière," stelt hij zelfverze kerd. Zodoende blijft Bij vank één van de smaakma kers in de regionale koersen en steeds nadrukkelijker in de A-klassiekers. Want naast de winst in voornoem de koers Midden-Zeeland, werd hij vijfde in de omloop van de Kempen, vierde in de omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen en vijfde in de ronde van West-Friesland. Klasseringen die er toe bij dragen dat de Sassenaar in aanzien stijgt. „Het best is dat te merken aan het herkend worden door het publiek, het opge merkt worden door ploeglei ders en renners enz. Zaken die me duidelijk maken er bij te horen." Dat het huidige Zeeuwsch-Vlaamse wieier- peloton over renners be schikt die een koers kunnen beheersen, maar ook elkaar het leven zuur kunnen ma ken, stemt Bijvank gunstig. „Momenteel pakken man nen als Verplanke, Van Goethem, Vereecken en Van Passel eveneens overwin ningen. Zaken die getuigen van een brede concurrentie die tevens borg kan staan voor een goede strijd. Het publiek moet dit aanspre ken." Dat er inmiddels eveneens sprake is van combinevor ming door de renners van Du Prie deert de Transve- mij-renner Bijvank minder. „Combines zijn niet tegen te houden. Hier niet, in Bra bant niet, nergens. Je moet alleen het geluk hebben er bij te horen. Heb je dat niet, dan heb je pech. Mij maakt het weinig uit, als er ten minste maar voor de zege wordt gevochten," stelt Rob Bijvank. Een renner die langzaam in zijn sport is gegroeid en die nu langzamerhand door lijkt te gaan stoten naar de nationale top. „Momenteel tracht ik door te breken in de klassiekers, want dat zijn toch altijd nog andere koer sen dan criteriums. Niet dat ik niet graag in een crite rium aan de start kom, maar meer omdat ik mezelf wil bewijzen. Temeer daar ik eigenlijk nooit een echt win naarstype ben geweest en me dat ook nog niet voel. Mogelijk komt dat ooit eens." Zodoende gaat de carrière van Rob Bijvank als wiel renner nog steeds door. Een loopbaan die hij op 10-jarig leeftijd inzette met het win nen van een volkskoers in Graauw om vervolgens als 11-jarige zich aan te sluiten bij de KNWU. Zijn eerste koers in Zaamslag, het club kampioenschap, won hij meteen en daarmee opende hij uitermate succesvol. Succes dat de inmiddels 23- jarige Bijvank nog steeds geniet. Al is het alleen maar om het feit dat hij nationaal begint mee te tellen. Rob Bijvank aan het werk. „Ik heb altijd gezegd dat ik het wielrennen naast het werk zal doen". - foto de stem cor j. de boer Van onze sportmedewerker ZUIDDORPE - Maandag Wordt voor de vijftiende maal oo Boekweitronde van Zuid- ™rPe voor nieuwelingen, ju nioren en amateurs verreden. wielersportevenement dat waditiegetrouw borg staat y°°r een fikse strijd in de stra in van Zuiddorpe. Bij de amateurs, zij vertrek ken om 18.45 uur voor een koers over 90 kilometer, ko men vijftig renners aan de start. Onder hen regionale toppers als Peter van Acker, Charles de Caluwé, Karei van Goethem, Cyriel Hoefnagels, Adrie de Maesschalck, Eric Vereecken, Ab Verplanke en Cor Vervaet. Zij moeten het opnemen tegen mannen als Toon van der Steen, Matty de Baat en Erwin Houtop. Een handvol renners die zonder meer tot de favorieten beho- Voor deze koers komen de junioren aan de start. Hun strijd gaat over 60 kilometer en evenals de overige koersen met start en finish op de Hoofdweg Zuid. Bij deze be loften, die om 16.15 uur het startschot te horen krijgen, kanshebbers als Ronald Aers, Antoine Goense, Jan Mobach en de ijzersterke Niek de Taeye. De nieuwelingen moeten 41 kilometer overbruggen. De strijd gaat hier slechts tussen een tiental rennertjes. „We la ten hen om 15.00 uur van start gaan en dat is gezien het tijd stip en leeftijd van die kerels moeilijk wegens school. Daar om zijn er zo weinig," zegt Harry de Mul, voorziter van de organiserende supporters club De Zwaluw daarover. Marco Pijpelink uit Terneuzen en Arjan de Ridder uit Arne- muiden zijn de uitgesproken favorieten voor de eindzege. Amateurs: 1. T. v.d. Steen (Bruinisse) 298 punten, 2. Th. Akkermans (Nw. Vosse- meer) 246, 3. W. v. Loenhout (Nw. Vosse- meer) 241, 4. F. Laurijssen (Zundert) 231, 5. R. v. Hooydonk (Roosendaal) 223, 6. M. de Baat (De Heen) 168,7. R. Bij vanck (Sas van Gent) 157, 8. A. v. Loon (St. Wille- brord) 151, 9. W. Wieme (IJzendijke) 148, 10. J. v. Trijp (Putte), 11. N. v.d. Klundert (Hoogerheide) 126,12. J. Gevers (Rijsber- gen) 122,13. K. v. Goethem (Kloosterzan- ae) 118, 14. P. Raas ('s-Heerenhoek) 114, 15. A. Verplanke (IJzendijke) 111 punten. Junioren: 1. P. Barten (Zevenbergen) 252 punten, 2. J. v. Ginneken (Etten-Leur) 225,3. R. Tak (Oudenbosch) 175,4. J. Mel- sen (Roosendaal) 160, 5/6. A, Goense (Ovezande), E. Crombeecke (Aarden- burg) 148, 7. P. Haast (Rijsbergen) 145, 8. J. Oerlemans (Dongen) 143,9. R. de Vrie- ze (Goes) 132,10. J. Mobach (Sluiskil) 124, 11/12. J. Buikmans (Hoeven), A. Tak (Oud-Gastel) 123,13. R. Luykx (St. Wille- brord) 112, 14. H. Bogers (Fijnaart) 110, 15. J. v.d. Luytgaarden (St Willebrord) 105 punten. Nieuwelingen: 1. J. Valentijn (St. Wille brord) 280 punten, 2. V. Timmermans (Hoogerheide) 202, 3. R. Kroon (Oud- Gastel) 179,4. K Kools (Oudenbosch) 166, 5. J. v.d. Boom (Roosendaal) 161, 6. C. Wouters (Zevenbergen) 159, 7. R. Locke- feir (Oudenbosch) 155, 8. W. Geys (Kwa- dendamme) 139, 9/10. M. Pijpelink (Ter- neuzen), B. v. Aarsen (Bosschenhoofd) 122, 11/12. J. Akkermans (Nw. Vosse- meer), R. Hellemons (Bosschenhoofd) 120, 13. F. v. Son (Zevenbergen) 116, 14/15. A. de Ridder (Arnemuiden), C. Oomen (Et ten-Leur) 112 punten. Van onze atletiekmedewerker IJZENDIJKE - De belangstelling voor de eerste triathlon in IJ zendijke,zaterdag 22 juni, is dermate groot dat de organisatie de start met een half uur heeft vervroegd. Een organisatie, die overi gens uniek in elkaar zit want het gehele voorbereidend werk wordt gerund door de familie De Martelaere zodat het de laatste weken aan de IJzendijkse Schuttersstraat enorm druk was. Gezinshoofd en voorzitter Johnny de Mar telaere kijkt overigens met te vredenheid terug op deze voorbereidingsfase. „We hebben 75 voorinschrij vingen en dat geeft toch een brok bevrediging voor het vele werk dat het met zich mee brengt". Op het programma staan een tweetal triathlons en wel eentje die 500 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 7% kilometer lopen om helst. De kortere bestaat uit 250 meter zwemmen, 15 kilo meter fietsen en 4 kilometer lopen en is op een wat recrea- tievere leest geschoeid dan de langste. Het eerste startschot in het openluchtzwembad op het IJ zendijkse sportcomplex wordt gegeven om 12 uur. Eerst ko men de deelnemers aan de langste afstand in actie. Er zal worden gezwommen in series van 24. Dit omdat het zwem men in één uur dient te wor den afgewerkt. Het fietsen ge beurt op een ronde van 7 Ié ki lometer wat zowel voor de deelnemers als de controleurs de zaak vergemakkelijkt. Kanshebbers op de 'grote' triathlon zijn ongetwijfeld Jan van der Linde, Mare Groos- man en Krijn van der Bent terwijl ook Johnny Groosman voor eigen publiek ongetwij feld wat wil laten zien. Ook van de partij in deze groep is Ronnie de Martelaere mede organisator van dit evene ment. Bij de dames moeten de kansen van het IJzendijkse zwemstertje Sandra Verdonck en Ingrid van Assche uit Hoek hoog worden geschat. Dat laatstgenoemde gebrand is op succes bewijst het feit dat ze de afgelopen weken al in het IJzendijkse zwembad werd gesignaleerd, bezig met het trekken van baantjes. Naast Zeeuwsch-Vlamin gen, die de hoofdmoot vormen van het deelnemersveld ko men er ook een aantal 'over- kanters' en Belgen naar 'Petit Paris' afgezakt waar Johnny de Martelaere en zijn 25 vrij willige medewerkers gereed zijn voor het karwei. HENDRIK VAN PASSEL uit Sluiskil reed in het Belgische Oudenburg naar een tweede plaats. Winnaar van deze amateurskoers met 39 ver trekkers werd Hendrik Roe- landt. BASKETBAL Zaterdag 15 juni, 't Sportuus, Axel, aanvang: 9.00-13.00: scholentoernooi; 13.00-18.00 uur: basketbaltoernooi heren senioren. Van onze surfmedewerker TERNEUZEN - Zaterdag 15 juni houdt de Windsurfvere- niging Zeeuwsch-Vlaanderen de jaarlijkse Scheldetocht. Het traject wat door de deelne mers gevaren moet worden, bestaat uit de 'reis' Breskens- Terneuzen-Breskens. Voor deze prestatietocht, waarvoor alle categorieën kunnen inschrijven, worden veel deelnemers verwacht. De start is om 12.00 uur in Bres- kens ter hoogte van Hotel De Milliano. De inschrijvingen kunnen nog tot en met van daag bij Rob Stompff worden geplaatst. Van onze atletiekmedewerker HULST - De Goese atletiek vereniging AV'56 krijgt vol gend jaar wellicht vijf natio nale kampioenschappen op één dag binnen de grenzen. Dit ter gelegenheid van het 30-ja- rig bestaan van de atletiek- club. Deze kampioenschappen betreffen de wegwedstrijden over: 25 kilometer heren, 15 ki lometer dames, 15 kilometer heren veteranen, 15 kilometer jongens A en 15 kilometer da mes veteranen. Het woord is nu aan AV'56 zelf of ze in staat zullen zijn de benodigde man schappen bijeen te krijgen om dit alles op één dag te verwe zenlijken. Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - Arnold van Goethem, de talentvolle junior uit Kloosterzande, staat voorlopig op non-actief. Hij werd geveld door de ziekte van Pfeiffer zodat hij naar alle waarschijnlijkheid dit seizoen wellicht niet meer in actie komt. HULST - Indien de weersom standigheden het dit keer toe laten, wordt vandaag in Hulst de tweede wedstrijd in het ka der van de Zeeuwse pupillen- competitie afgewerkt. Deze wedstrijden moesten afgelopen zaterdag wegens het slechte weer afgelast worden. In actie komen alle Zeeuwse verenigingen met hun A, B en C-pupillen. Alle categorieën doen een meerkamp, terwijl de A en B-pupillen daarnaast nog een estafette doen die ove rigens niet meetelt voor de competitie. De wedstrijden worden georganiseerd door RKHAV op de accomodatie aan de Zandstraat en begin nen om 13 uur. Van onze atletiekmedewerker KAPELLE - Het afdelingsbe stuur van de KNAU is er in geslaagd een opvolger te vin den voor Koos Oggel. Zoals bekend nam Oggel tij dens de jongste algemene ver gadering in de Roompot te Wissekerke afscheid als com missaris technische zaken. Zijn opvolger wordt Wil Zweemer, nog als atleet actief bij AV'56 en woonachtig in Kapelle. TENNIS - Nanette Schutte heeft de tweede ronde be reikt van het tennistoernooi van Lyon. De Nederlandse versloeg Isabelle Vernhes uit Frankrijk met 7-6,6-2. VOETBAL - Rapid Wien, vorige maand in Rotterdam verliezend finalist tegen Everton, heeft voor de derde achtereenvolgende keer de Oostenrijkse voetbalbeker gewonnen. Stadgenoot en landskampioen Austria nam de strafschoppen slechter, nadat de stand in de verlen ging op 3-3 was blijven ste ken. Na de reguliere speeltijd stond het 1-1. Doelpunten makers waren Kranjcar (2) en Krankl voor Rapid en Nyilasi (2) en Drabits voor Austria. ALGEMEEN - Barcelona is de beste stad voor de Olym pische Spelen van 1992. Dat heeft voorzitter Joao Have- lange van de internationale voetbalfederatie (FIFA) in de Catalaanse stad gezegd. „Barcelona heeft een histo rie, een cultuur en een infra structuur, die uitstekende mogelijkheden bieden voor de Spelen", vertelde Have- lange, die eraan toevoegde, dat Catalanen „zeer sportie ve mensen zijn, zoals bleek tijdens het wereldtoernooi voetbal in 1982". ERCEDES-DEALER: nastraat 36 :l. 04168-1236-2392

de Stem | 1985 | | pagina 13