Jan Peters mag Italië niet uit Zoetemelk definitief naar de Tour Dames-hockeyteam behoudt glans WEER ZEGE JELLE NIJD AM Derde zitting in affaire rond Westerhof Olympische wegrace in Valkenburg of Meerssen GEVOELIG VERLIES VOOR SOVJET UNIE: 4-2 Belgische voetbalbond bang voor beslissende interland tegen Oranje POPOVICS WEER BEDREIGD Tour met 180 deelnemers OOP OP OMINUTEN TTERDAM: ling, witzier ZATERDAG 15 JUN11985 PAGINA SPORT 2 Nederland achter in Davis-cupduel Vijf gewonden bij trainingen motorraces MILLAU - „Direct na het eten stond hij op en ging slapen. De andere jongens keken elkaar eens aan. Als Joop naar bed gaat, dan gaan we ook maar, zeiden ze. Als Zomerspelen in 1992 aan Nederland worden toegewezen Midi Libre Columbia A5| alsmede het hotel en erf I traat te Terneuzen, kada-1 jemeente Terneuzen, sec-1 !786, groot 1 a 36 ca. loreca-inventaris, zijnde I alle inventarisgoederen, I op die dag provisioneel I ravels 1 en 2. ide goederen en onroe- ensdag 26 juni 1985 van iur en van 14.00 uur tot staurant-café „De Post", rneuzen. htiging en op de dag van zijn ter plaatse kosteloos baar. g van de in het openbaar le zaken niet is geschied, ite van de grosse van het veiling gerechtigd om van de rechter de ver saken op kosten van de ontruimen, ake de onroerende zaken I le koper vanaf 1 januari riet voldaan). !n van roerend goed: De onder opgeld, n van onroerende zaken: I lagen en de koopsom bin- i/ijzing. op de veiling desgewenst hun bankrelatie te kun- sreffende hun financiële Inzake roerend goed ten vanger der Rijksbelastin- te Terneuzen, telefoon I onroerende zaken ten sen mr. A. van Stee en mi racht 10 te Terneuzen, te- lis met alle denkbare comfort, tn landelijke rust, met rondom artij, grasland en zeer mooie 5,5 ha. (25x12) evt. zeer geschikt intatie wordt U op aanvraag bedrijven ibruggen 01826-508 K eldisj T26 Van onze sportredactie ZWART-GELDAFFAIRE GENUA - Oud-internatio nal Jan Peters, die eind van deze maand definitief zou terugkeren naar Nederland, mag Italië niet uit. De officier van justitie in de Italiaanse havenstad Ge nua heeft gisteren de pas poorten ingenomen van Henzo Fossati, voorzitter van de voetbalclub FC Ge nua, en Peters, speler van deze vereniging. De voormalige voetballer van NEC wordt er van be schuldigd met hulp van zijn clubvoorzitter zwart geld op illegale wijze over de Ita liaanse grens naar het bui tenland te hebben gebracht. Peters: „Ik word hier dood ziek van. In mijn contract staat, dat al mijn inkomsten netto zijn. Maar president Fossati blijkt al tien jaar al le premies zwart te hebben uitbetaald. Het gaat dus niet alleen om mij, maar om het hele team van Genua. Mijn paspoort schijnt ingetrok- aen te zijn om een vlucht als van Zico te voorkomen". De Braziliaanse sterspeler Zico van Udinese werd on langs voor belastingontdui king en deviezensmokkel bij verstek veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en drie miljoen gulden boe te. Zico ontvluchtte zijn straf door 'tijmg' terug te keren naar zijn vaderland. Peters: „Aan vluchten denk ik niet. Daar is ook geen reden toe, want ik ben me echt van geen kwaad be wust. Alles staat zwart op wit in mijn contract. Maar ja, hoeveel waarde heeft dat hier in Italië. Als het lang gaat duren wil ik wel probe ren via de Nederlandse am bassade naar huis te ko men". Vóór komende vrijdag moet Peters een forse boete hebben betaald, alvorens Italië te mogen verlaten. Over de hoogte daarvan wil Peters zich niet uitlaten, al leen 'dat het om duizenden guldens gaat'. DOETINCHEM - Trainer Po- povics van de eerste divisie club De Graafschap is gisteren bedreigd door aanhangers van Den Haag. Via een telefoontje bij de Doetinchemse politie en de KNVB in Zeist kreeg de voet- balcoach te horen dat er vijf Haagse supporters op weg wa ren naar Doetinchem. De poli tie trof direct daarop maatre gelen en hield een oogje in het zeil bij de woning van Popo- vics. Het zit de Hagenaars niet lekker dat hun libero Martin Jol vier wedstrijden werd ge schorst nadat hij zondag in de wedstrijd tegen De Graaf schap Trentelman een elle boog had gegeven. De aanhan gers van de residentie-club verdenken onder meer Popo- vics er van dat Jol op het matje werd geroepen. Vorige week kreeg Popovics telefoontjes van vermoedelij ke Graafschapsupporters. Zij verweten Popovics oneerlijke praktijken in de na-competi- tie, waarin zijn nieuwe club NEC ook uitkomt. Om elke verdachtmakingen te voorkomen zal Popovics in de slotpartij tegen NEC niet als coach optreden. Het Graaf schap-bestuur heeft daarmee ingestemd. TEL AVIV (ANP) - Nederland heeft gisteren, op de tweede speeldag van de wedstrijd om de Davis-cup tegen Israël te Tel Aviv, een achterstand van 1-2 opgelopen. Shlomo Glick- stein en Shahar Perkis won nen, nadat donderdag de eer ste enkelspelen waren gedeeld, het dubbelspel. Okker had tegen Glickstein en Perkis, van wie de laatste wegens lichte lichamelijke klachten had afgezien van de enkelspelen, gekozen voor het dubbel Schapers/Van Boeckel, die ook in de singles waren uitgekomen. Menno Oosting, wel van de partij tegen de Fin nen, bleef langs de kant. Schapers en Van Boeckel speelden een sterke eerste set, mede ook omdat de combinatie Glickstein/Perkis stroef liep. De Israëlische dubbel herstel de zich in de tweede reeks en bleef vervolgens buiten de problemen, 2-6,7-5,6-4,6-2. GROBNIK (RTR) - Bij de trainingen voor de motorraces om de Grote Prijzen van Joe goslavië op het circuit van Grobnik zijn gisteren vijf ge wonden gevallen, onder wie één Nederlander. Bertus Grinwis kwam in de 80 cc-klasse in botsing met de Joegoslaaf Miljenko Nervo. Grinwis liep een gebroken en kel op. Nervo werd met in wendige kneuzingen in het ziekenhuis opgenomen. De Braziliaan Antonio Neto brak een arm en een been bij een val in de 250 cc-klasse. De Oostenrijker Erich Klein en de Italiaan Maurizio Vitali liepen verschillende botbreuken op. 'De conditie is prima' door Jean Nelissen Alléén al daarom moet ik Zoetemelk in de ploeg voor de Tour heb ben". In hotel Lido de Paris in Millau had Jan Raas, ploegleider van Kwantum, gistermid dag niet veel tijd nodig om Joop Zoetemelk te bewegen voor de 15de keer aan de Tour de France deel te nemen. De 38-jarige Zoetemelk (hij wordt op 3 december 39) had tien dagen geleden in onze krant al laten door schemeren dat hij op zijn besluit zou terugkomen geen Tour meer te rijden. Hij wil de alleen nog de Midi Libre, die over geaccidenteerd ter rein verreden wordt, af wachten om te kijken hoe het met zijn conditie gesteld was, omdat hij de laatste weken vrijwel alleen ge traind heeft. „De conditie is prima", liet Joop gisteravond weten, „ik heb mezelf getest, het gaat goed. We hebben twee lasti ge dagen achter de rug. Ik keek eens om me heen en zag overal geloste renners rijden. Ikzelf bleef beide ke ren in een groepje vrij voor aan. Ik heb niet geforceerd, want ik ben bezig met de op bouw voor de Tour". Joop Zoetemelk heeft lang nagedacht en heel goed overwogen waaraan hij be gint en hij heeft ook nog lang getwijfeld. „Ik ken de Tour natuurlijk van binnen en buiten en ik weet wat er van het lichaam van een renner gevraagd wordt. Als ik op dit moment niet kern gezond zou zijn, zou ik er nooit aan beginnen". Jan Raas heeft met Zoete melk nadrukkelijk afge sproken dat er geen druk op hem zal worden uitgeoefend om persé te presteren. „Ik fiets nog graag, dat is waar. En nu ik ontspannen en zon der bepaalde verwachtingen kan starten, is het verant woord. Natuurlijk hoop ik in mijn achterhoofd op een goede dag waarop ik nog een aardige prijs kan rijden", zei Zoetemelk. En Jan Raas voegde er aan toe: „Ik weet bijna zeker dat hij Parijs haalt en dat er velen achter hem in het klassement zul len eindigen". Met 22 gele truien en tien gewonnen etappes plus de eindzege in 1980 en zes twee de plaatsen in het eindklas sement behoort Joop Zoete melk tot de succesvolste Tourrenners aller tijden. Behalve de Belg Lucien van Impe heeft na de Tweede Wereldoorlog geen andere renner vijftien starts ge haald. Raymond Poulidor kwam tot veertien, maar Lucien van Impe en Joop Zoetemelk beginnen in Plu- melec op 28 juni aan hun vijftiende Tour. Andere top pers zoals Charley Gaul en Federico Bahamontes kwa men tot 9 starts. Jan Raas: „Ik sta er van te kijken hoe goed Joop Zoete melk nog rijdt. Als hij in de proloog in Narbonne niet was gevallen, zou hij zeker gewonnen hebben. Ik zeg dat niet snel achteraf, maar ik ben er van overtuigd. Hij rijdt hier gewoon met de besten mee en dat maakt de keuze voor deelname aan zijn vijftiende Tour de France een stuk eenvoudi ger". Joop Zoetemelk: op 28 juni voor de vijftiende maal aan het vertrek van de Tour de France. - foto de stem/ben steffen Van onze sportredactie LINNE - Als de Zomerspelen in 1992 aan Nederland worden toegewezen zullen de Olympische wegwed strijden voor amateurs en dames waarschijnlijk in Meerssen of Valkenburg worden gehouden. De Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft reeds overleg gepleegd met Leo de Klein en Huub En gelen van Prof Wieier Promotion in Linne om de or ganisatie van het Olympische wielrennen ter hand te nemen. Het zou een hoogtepunt be tekenen voor beide organisa toren die in de afgelopen der tien jaar veel voor de wieler sport in Nederland hebben ge daan. De Klein en Engelen houden zaterdag en zondag 22 en 23 juni voor de tiende keer de nationale kampioenschap pen wielrennen voor dames, amateurs en beroepsrenners in Geulle. Sinds hun entree als organi satoren van wielersportevene menten heeft het tweetal liefst 200 criteriums voor profs ge houden en was betrokken bij de organisatie van 585 andere profwedstrijden. Aan adoptie- en wedstrijcjgelden betaalde Prof Wieier Promotion in al die jaren rond twee miljoen gulden. Het is de bedoeling van de KNWU in 1991, een jaar voor de Olympische Spelen, de we reldkampioenschappen wiel rennen in Nederland te hou den. Deze zouden moeten plaatsvinden op hetzelfde Olympische wegparkoers, eveneens georganiseerd door De Klein en Engelen. Zoals be kend heeft ook de Valken- burgse organisator Huub Marx zich bij de wielrenunie kandidaat voor deze evene menten gesteld. Wat de Olym pische baanwedstrijden be treft maakt Alkmaar met zijn overdekte piste een goede kans, al zal de accommodatie moeten worden aangepast. De Klein en Engelen hielden hun eerste nationale kam pioenschap in Simpelveld waar in 1976 Jan Raas de titel pakte. Nadien wonnen Fedor den Hertog en Henk Lubber- ding op de Adsteeg in Beek en Henk Lubberding, Johan van de Velde, Jac Hanegraaf, weer Johan van de Velde en de laat ste twee jaar Jan Raas in Geulle. Het budget waarmee De Klein en Engelen in Geulle de kampioenschappen houden bedraagt 270.000 gulden, waar van 155.000 inschrijfgeld. Er worden 40.000 toeschouwers verwacht. Het parkoers met de Slingerberg (stijgingspercen tage 11%) als centrale punt is 6800 meter lang, de finish is weer op de top van deze Slin gerberg. Van onze sportredactie BRUSSEL - De Belgische voetbalbond overweegt bij een eventueel beslissende inter land tegen Nederland, de KNVB te vragen geen Belgi sche supporters toe te laten bij het duel in Nederland. Neder land zou er dan voor moeten zorgen dat er geen supporters naar België afreizen. door Jacques Eestermans AMSTELVEEN - Het Neder lands dames-hockeyteam heeft zijn eerste wedstrijd van het '4x4'-landentoernooi in Amstelveen aangegrepen om te tonen nog niets van zijn glans verloren te hebben. In een, zeker in de eerste helft, attractief duel speelde de Europese, wereld- en Olympi sche kampioen gisteravond de Sovjet-Unie van het Wage- ner-veld: 4-2. De wedstrijd werd binnen een half uur in een beslissende plooi gelegd. De ploeg van coach Gijs van Heumen nam in die fase een 3-0 voorsprong door doelpunten van Sophie von Weiier en Sandra Le Poole (2). De marge had voor rust nog ruimer kunnen zijn als Von Weiier wat meer geluk met haar acties had gehad en de Russische dames hadden geschroomd zo nu en dan kei hard in te grijpen. Het kwam Elena Gurjeva, de meest stug ge verdedigster, op vijf minu ten uitsluiting te staan, nadat ze haar stick in de maag van de uitstekend op dreef zijnde Marjolein Eijsvogel had ge priemd. Ook na rust ging Nederland onverdroten verder met de be legering van het Sovjet-doel. De doelpunten-produktie bleef in het tweede bedrijf evenwel ver achter bij het aantal geschapen kansen, enerzijds door het goede spel van de Russische doelvrouwe, anderzijds door de haast om een zo hoog mogelijke score te bereiken. Uit een strafcorner bracht Laurien Willemse eer ste de score nog op 4-0, alvo rens de tegenstander er in slaagde Alette Pos tweemaal te passeren. Het goede optreden van zijn team gaf Van Heumen het ge lijk aan zijn zijde. De bonds coach had reeds voor de wed strijden-reeks in Amstelveen onomwonden verklaard, dat de Oranje-dames in het post- Olympisch jaar nauwelijks aan kracht hadden ingeboet, ondanks het vertrek van een aantal gelouterde speelsters. Het potentieel aan nieuw ta lent, waarmee hij aan het werk is gegaan, boezemde hem dat vertrouwen in. Zijn enige vraagteken vormde de kracht van de te genstand in het '4x4'-landen- toernooi. „De Russische da mes", aldus Van Heumen, „hebben mij vandaag in elk geval niet kunnen verrassen. Hun speel trant is nog altijd dezelfde: hard en kort in de dekking. Tijdens het Europees kampioenschap vorig jaar in Liile hadden wij er moeite mee. De opdracht was dan ook om zo veel mogelijk uit de dekking te lopen. Dat is voor treffelijk gelukt, met name voor rust. Trouwens, de eerste helft was in mijn ogen van wereldniveau aan onze kant. Er werden gave combinaties op de mat gelegd en het tempo lag zeer hoog. Na rust was het wat minder. Logisch eigenlijk, want een goede voorbereiding hebben we niet gekend". De karakteristieken zijn: dames: West-Duitsland-Australië 1-0. 69. Christina Moser (sc) 1-0. Scheidsrech ters: De Vries (Ned) en Tong (Zwi). Toe schouwers: ongeveer 1.000. Sandra le Poole (rechts) haalt keihard uit en brengt Nederland op 2-0 in de ontmoeting met de Sovjet Unie. - fotoanp ninga en Eysvogel; Willemse en von Weiier (58. Ohr). Sovjet Unie: Berezina; Goeijeva; Zoek, Tolstova en Komarova; Konjoekova, Pi- menova en Krasnikova; Tsjisjik, Koets- netsova (Loznikova) en Ivanova. heren, junioren: Nederland-Spanje 3-3 (3-1). 3. Faber 1-0, 24. Faber 2-0, 28. Zijp (strafbal) 3-0, 32. Garcia Maurino 3-1,46. Iglesias 3-2,61. Cobos (strafbal) 3-3. Opstellingen: West-Duitsland: Hansmeyer; Roth; Bru- gard, Schmid en Deininger; Appel, Mo ser en Schley; Ott, Breiken en Hegener (53. Blumenberg); Australië: Fish; Clement; Capes, Heberle en Hillas; Dorman, Pisarii en Buchanan; Stevenson, Pearce (52. Bowman) en Small. Nederland-Sovjet Unie 4-2 (3-0). 18. Von Weiier 1-0, 23. Le Poole 2-0, 30. Le Poole 3-0, 40. Willemse 4-0 (sc), 46. Tsjisjik (sc) 4-1, 69. Krasnikova (sc) 4-2. Scheidsrech ters: Lawton (Fra) en Robertson (Sch), toeschouwers: circa 2500. Nederland: Pos; Boekhorst; Van Manen, Van Nieuwenhuizen en Hendriks; Van Doorn (48. Van de Ben), Le Poole, Ben- Nederland, tweede geëin digd in groep vijf, heeft nog twee wedstrijden tegoed om kwalificatie voor het WK in Mexico af te dwingen. De kans dat België tegenstander wordt, is vrij groot. Alleen als België in september in Polen wint, de laatste kwalificatiewedstrijd voor die desbetreffende groep, ontloopt het de duels met Ne derland. De Belgische voetbalbond probeert er na de ramp in het Heizel-stadion van alles aan te doen om de veiligheid van de supporters te waarborgen. Vandaar dat de bond onlangs bijeen kwam om de problema tiek te bespreken. Secretaris generaal Albert Roosens van de voetbalbond: „Ik heb een geweldige schrik voor die wedstrijden tegen Nederland. Echt, ik bid op mijn knieën dat we in Polen winnen. Als dat niet lukt, en we tegen Neder land moeten spelen, zullen wij de Nederlandse bond vragen mee te werken om de suppor ters thuis te houden. Tenmin ste als het desbetreffende land moet uitspelen". PARIJS (AFP) - De 72e ronde van Frankrijk wordt dit jaar met 180 renners verreden. Achttien ploegen bevestigden gisteren in Parijs hun start in de proloog te Plumelec op 28 juni. Het zijn zes Franse ploegen, vier Belgische, drie Spaanse, twee Italiaanse, twee Neder landse en één Colombiaanse ploeg. Drie Italiaanse ploegen trokken hun Inschrijving in. In de 'open' Tour komt dit jaar geen amateur-formatie aan de start. OREBRO (RTR) - Jelle Nij dam heeft gisteren zijn derde overwinning in één week be haald. De Westbrabander, winnaar van de ronde van Lu xemburg, behaalde in de Zweedse ronde zijn tweede dag-overwinning. Nijdam, ook het snelst in de proloog, kwam »a de rit van Lidköping naar Orebro alleen aan de streep ■net de Noorse amateur Atle Kvalsvoll. Nijdam bleek het sterkst. Het peloton verspeelde hijna een halve minuut op de twee ontsnapten. Kvalsvoll nam de eerste plaats in het Klassement over. uitslag van de derde etappe is: 1. Jelle Nijaam (Ned), 195 km in 4 uur 35 minu ten en 39 seconden, 2. Atle Kvalsvoll zelfde tijd, 3. Marat Ganejev (Sov) o g0 cseconden. 4. Patrick Serra (Zwe) op 5. Peter Jonsson (Zwe), 6. Dominique yecrocq (Fra), 7. Ivan Romanov (Sov), 8. «aty Posipanka (Tsj), 9. Soren Lilholt ^^n), 10. Peter Harings (Ned), 11. Jean- (Ita), 13. Tommy Prim (Zwe), 14. Kees Priem (Ned), 15. Kari Myyrylainen (Fin), allen dezelfde tijd als Serra, 23. Twan Poels, 57. Daan Luykx, 67. Henry Dorge- lo, 76. Arjan Jagt; algemeen klassement: 1. Kvalsvoll 12 uur 14 minuten en 57 se conden, 2. Magnus Knutsson Zwezelfde tijd, 3. Jack Arvid Olsen (Den) op 9 se conden, 4. Marc Gomez (Fra) op 0.15, 5. Torjus Larsen (Noo) op 0.28, 6. Harings op 0.31, 7. Prim zelfde tijd, 8. Dag Otto Lauritzen (Noo) op 0.32,10. Stefan Brykt (Zwe) zelfde tijd, 11. Bernard Hinault (Fra) op 0.35, 12. Jelle Nijdam (Ned) op 0.39,13. Dominique Arnaud (Fra) op 0.41, 14. Jan Posipanka (Tsj) op 0.43, 15. Hans Odegaard (Noo) op 0.43, 23. Gerrit Solle- veld op 1.01,32. Dorgelo op 1.04, 34. Schu- rer op 1.05,43. Daams op 1.10,47. Poels op 1.13, 48. Luykx op 1.15, 51 Kerstens op 1.18,55. De Vries op 2.02,68. Priem op 4.10, 71. Jagt op 5.25. De Fransman Dominique Garde, vorig jaar eerste in het eindklassement, heeft gisteren de tweede etappe van de Midi Libre gewonnen. Garde reed paald moment acht minuten voorsprong, maar daar hield hij op de finish nog slechts 32 seconden van over. De rit ging over 166,5 kilometer van Rodez naar Millau. De Belg Ludo Peeters uit de ploeg van Jan Raas eindigde op de tweede plaats door de sprint van het peloton te winnen. De Italiaan Silvano Contini bleef leider in de algemene rangschikking. De uitslag van de tweede etappe van de Midi Libre is: 1. Dominique Garde (Fra) 166 km in 4.20.11; 2. Ludo Peeters (Bel) op 32 sec.; 3. Giuseppe Petito (Ita) op 33 sec.; 4 Jean-René Bernaudeau (Fra) z.t; 5. Stephen Roche (Ier) z.t.; 6. Adrie van der Poel (Ned) op 1.25; 7. Martin Earley (Ier) z.t.; 8. Celestino Prieto (Spa) z.t.; 9. Jero me Simon (Fra) z.t.; 10. Eric Caritoux (Fra) z.t.; 11. Teun van Vliet (Ned) z.t.; 12. Pascal Poisson (Fra) z.t.; 13. Silvano Con tini (Ita) z.t; 14. Pierre-Henri Mentheour (Fra) z.t.; 15. Thierry Marie (Fra) z.t., 24. Joop Zoetemelk z.t.; algemeen klasse ment: 1. Silvano Contini (Ita) 10.29.46; 2. Eric Caritoux (Fra) op 16 sec.; 3 Francois Lemarchand (Fra) op 1.06; 4. Dominique op 3.05; 6. Jean-René Bernaudeau (Fra) op 3.14; 7. Stephen Roche (Ier) z.t.; 8. Giu seppe Petito (Ita) z.t; 9. Adrie van der Poel (Ned) op 4.05; 10. Teun van Vliet (Ned) op 4.07; 11. Christophe Lavainne (Fra) op 4.08; 12. Pascal Poisson (Fra) op 4.12; 13. Martin Earley (Ier) op 4.13; 14. Celestino Prieto (Spa) z.t.; 15. Robert Millar (GBr) z.t., 24. Joop Zoetemelk op 4.48,29. Pascal Kolkhuis Tanke op 8.57. Spanje heeft zijn derde zege geboekt in de wielerronde van Colombia. Vicente Belda won het tweede deel van de achtste etappe, nadat de Colombiaan Louis Herrera deel één de sterkste was geweest. On danks de hevige tegenstand van de Spanjaarden en zijn landgenoot Herrera bleef Ma nuel Ignacio Gutierrez koplo per in het algemeen klasse ment. T toe vrij rustig gehouden. Maar in de achtste etappe voelde hij zich in de bergen bij Buga, bij na tweeduizend meter hoog, prima op zijn gemak. Over de zeventien kilometer lange tijdrit deed hij 37 minuten en 25 seconden. Hij werd gevolgd door tien landgenoten, van wie Fabio Parra met 37.59 de sterkste was. Later op de dag, na de vlakkere rit over 82 kilo meter, was Europa wel verte genwoordigd in de top-tien. Met een achterstand van 1.32 op Belda eindigde de Rus Vla dimir Voiosjin als tweede. De uitslagen zijn: achtste etappe: tijdrit 17 kilometer: 1. Herrera (Col) 37 minuten en 25 seconden, 2. Parra (Col) op 34 se conden, 3. Cardenas (Col) op 1.04; etappe 82 kilometer: 1. Belda (Spa) 2 uur 5 minu ten en 36 seconden, 2. Voiosjin (Sov) op 1 minuut en 32 seconden, 3, Giraldo (Col) zelfde tijd; algemeen klassement: 1. Gu tierrez (Col) 22.02,45, 2. Cardenas op 0.32, 3. Herrera op 1.10. ZEIST (ANP) - De dopingaf- faire rond trainer Clemens Westerhof van eerste-divi sieclub Vitesse krijgt een derde zitting. Deze keer niet voor de tuchtcommissie, maar voor de zogenoemde 'commissie van beroep'. Dit hoogste rechtspreken de orgaan van de voetbal bond heeft besloten Wester hof en zijn raadsman Eric Vilé nogmaals de kans gege ven zich mondeling te ver weren. De tuchtcommissie heeft Westerhof, die in het voetbalmaandblad Elf van januari vertelde over doping tijdens de wedstrijd AZ'67- Feyenoord van november 1980, vorige maand voor zes maanden geschorst. Vilé, de voormalige voor zitter van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, ging in hoger beroep tegen de straf. Voorlopig kon Westerhof daardoor aan de slag blijven bij het in fi nanciële nood verkerende Vitesse. Aanvankelijk stond de zitting voor dinsdag 18 juni op het programma. Maar in verband met andere lopende zaken is de bijeen komst verschoven naar de 25ste van deze maand. De beroepscommissie, die be staat uit onafhankelijke ju risten, vindt het niet nodig de eerder gehoorde of nieu we getuigen op te roepen. Aan de hand van de argu menten van Westerhof en Vilé zal de commissie van beroep een besluit nemen over de strafmaat of over eventuele nieuwe zittingen.

de Stem | 1985 | | pagina 11