inisters (Nog) geen dienstplicht vrouwen VNO verwijt kabinet défaitisme Iherschi Kombrink: „Ik deed niet hetzelfde als Koning" Vrees voor weren van 'besmet' Nederlands vlees Ffc3 I )e$re|ycl Nieuw centraal akkoord SU Grote schoonmaak PAGINA 3 BINNENLAND KAGINA 3 Philips ontwikkelt raket-afweersysteem DE STEM COMMENTAAR. Informatieplicht voor mensen in de bijstand Drie maanden cel voor Asian Samet OUD-STAATSSECRETARIS VERWEERT ZICH Brussel wijst ROS-steun af Verandering in hinderwet vergunningen Liniaal calculator met pen 2J9*9£ 12,50*. Mario Puzo, De Siciliaan 29,90. MAD-spel 19f95 9,95*. Elke week iets nieuws .[sXHtDCfD® 'Kwalijke rol van CDA bij gemeentelijke herindeling' Vennootschaps- belasting Omzet autobranche Anne Frank T5 „,wi-liunu IO JUNI 1903 jn het op te richten secre- Iriaat kan het verdriet van Vlors niet zozeer liggen, er last heeft hij van het hterdeurtje, dat de rege- hgen voor zichzelf in Mi- pn hebben gebouwd. Mocht ners het voorstel om het ferk aan de Europese Unie [beginnen niet vreugdevol brden omarmd, dan hebben F regeringsleiders het poli- Tfck secretariaat als uit lucht om de topconferentie 1 laten slagen. iHet zint met name een fan als Delors niet, dat de pderhandelingen over de lie dit jaar niet beginnen, blgens de Fransen wordt ft immers tijd, dat de ge ileenschap niet een stapje laar een sprong vooruit laakt. President Mitterrand eft al moeite genoeg ge- San om als redder van ropa de geschiedenis in te aan. Zijn vertrouweling en artij genoot Delors ziet nog en ander aspect: de eigen porie. Volgens Franse opiniepei- Ingen verliezen de socialis- fen van Mitterrand en Delors je sympathie van het Franse lolk. Met de verkiezingen |an 1986 in het vooruitzicht rillen zij de weglopende panhang herwinnen door een paad te stellen. Wat lag er neer voor de hand dan de be- Iprekingen over de Europese Jnie in Frankrijk te laten I beginnen. Iedereen was het |er toch al over eens, dat de Jnie er moest komen? De Unie komt er ook wel, naar niet op het fluitsignaal ban de Fransen. Alles duidt |erop, dat het pad met de be- nandeling van deelaspecten naar een Unie steeds meer vordt geëffend. Er vinden esprekingen plaats om het fpersonenvervoer over de I grenzen te versoepelen, om het goederenvervoer minder lindernissen in de weg te peggen, om ook externe poli- |tiek een rol te laten spelen. De voorbeelden komen uit Ide actualiteit. Minder op de Ivoorgrond zijn er voorbeel- Iden als: grotere technologi- Ische samenwerking, verbete- ring van het leefmilieu. En het is nog steeds moge- I lijk, dat het onderwerp Euro- I pese Unie toch in Milaan be- [handeld gaat worden. Laten Iwe de Italianen niet onder- I schatten. aar tot gevolg heeft gehad. lp volgde een pleidooi voor sti ling van de wetenschap. De rol le Academie van Wetenschap- ïoeten worden vergroot en het van onderzoekers en inge- - opgevijzeld, aldus sprak atsjov de zaal toe. Met het roeren van deze maatregelen de Sovjetunie in staat zijn iteitsgoederen' te produceren, vloed van de consument moet oor worden versterkt. partijleider pleitte vervolgens ïen economisch systeem waar- idernemingen onafhankelijker en optreden en meer verant- delijkheid krijgen. Daarvoor de functionering van de minis- worden gewijzigd. Ook moe- de bedrijven resultaten kun- vorden beloond met hogere lo- langere vakanties en andere riële voordelen. Sovjet-handel, die 420 miljard ;n beloopt, is niet onaanzienlijk r het groeitempo kan en moet len opgevoerd en, wat het be- ■ijkste is, onze export en import en worden gemoderniseerd', zo ogde Gorbatsjov, die de afgelo- weken handelsovereenkomsten andere socialistische landen getekend. Ook is hij er recen mee akkoord gegaan de han nogelijkheden met de Verenig staten uit te breiden (RTR/ AFP/DPA) Van onze Haagse redactie ONDERZEEBOTEN EN KORPS MARINIERS BLIJVEN MANNENTERREIN RTÉNTIE) pEN HAAG - Voorlopig komt er geen dienstplicht, maar ook „een dienstrecht voor vrou wen. Vrouwen zullen wel een voorkeursbehandeling krijgen bij het aannamebeleid van de krijgsmacht, al blijven ze uit gesloten van functies aan boord van onderzeeboten en bij het korps mariniers. pat blijkt uit de nota ■Vrouw in de krijgsmacht' van staatssecretaris Hoekzema (Defensie) en Kappeijne van de Coppello (Sociale Zaken). Het is de bedoeling dat de Tweede Kamer voor het eind van het jaar over de notitie spreekt. De Emancipatieraad zal zich ook nog met de notitie bezighouden. Staatssecretaris Hoekzema constateerde gisteren dat al jarenlang het principe geldt dat functies bij de krijgsmacht voor vrouwen opstaan, maar dat dit in de praktijk nog niet blijkt. Om aan de achterstand van vrouwen een einde te ma ken zal bij een vacature aan de vrouw de voorkeur worden gegeven wanneer sprake is van gelijke geschiktheid van de mannelijke en vrouwelijke sollicitant. Vrouwen blijven voorlopig uitgesloten van een baan op een onderzeeër omdat daar naar de mening van Hoekze ma en Kappeijne van de Cop pello „iedere vorm van priva cy geheel ontbreekt". „Voor het korps mariniers gelden zulke zware fysieke geschikt- heidseisen en moeten de daar toe behorende militairen on der zodanig extreme omstan digheden kunnen optreden, dat integratie van vrouwen in, dat korps feitelijk onmogelijk is", aldus de nota. Hoekzema en Kappeijne van de Coppello wijzen dienst plicht voor vrouwen op lange termijn niet af. „Tegen de in voering van militaire dients- plicht voor vrouwen zijn ook praktische bezwaren aan te wijzen, van doorslaggevende betekenis is echter een argu ment van principiële aard: mannen en vrouw zullen eerst gelijkwaardig moeten zijn in inkomen, status en macht", al dus Hoekzema. Vrouwen die een functie bij de krijgsmacht krijgen zullen eerst een kennismakingspe riode bij het leger doorlopen. Deze periode is net zo lang als de dienstplicht voor mannen. Werkgevers: WW niet korten Van onze Haagse redactie dEN HAAG - Het Verbond van Nederlandse I Ondernemingen (VNO) verwijt het kabinet de bezuinigingen te willen halen bij mensen met een hogere werkloosheidsuitkering. Volgens het VNO worden deze mensen door het nieuwe stelsel voor de sociale zekerheid te fors getrof- i, omdat hun inkomen binnen korte tijd zakt naar I het niveau van het sociale minimum (70 van het mi nimumloon). „Defaitistisch" aldus voor- zitter Van Lede. „Het kabinet stuurt de werkloze snel naar I de bijstand, want hij krijgt I toch geen werk meer". Duur en hoogte van de WW- I uitkering wordt in de plannen Iran het kabinet vooralsnog I gekoppeld aan de leeftijd van Ide uitkeringsgerechtigde. Vol- ADVERTENTIE) gens Van Lede „wordt iedere werkloze werknemer daar door op korte termijn afhan kelijk van toeslagen en dat gaat heel hard". Het VNO vindt dat zowel voor de WW als de WAO niet alleen de leeftijd, maar ook het arbeidsverleden meegeteld dient te worden. Bovendien menen de werkgevers dat het kabinet uit het oog verliest dat mensen zich verzekeren van een uitkering bij werkloosheid of arbeidsongeschiktheid, door premies te betalen. Het feit dat werknemers met hogere inkomen hogere premies betalen, dient volgens het VNO ook in de hoogte van de uitkering tot uitdrukking te worden gebracht. Nu zou er te sterk worden genivelleerd. Voor het overige onder schrijven de werkgevers de nieuwe kabinetsplannen en de daarmee gepaard gaande be zuinigingen. Zij vinden dat het nieuwe sociale stelsel eenvou diger, minder kostbaar en be ter aansluiten bij de proble men van de arbeidsmarkt. EINDHOVEN (ANP) - Een Engelse dochteronderneming van Philips, Mei, heeft een ra ket-afweersysteem ontwik keld waarmee raketten als de Exocet onschadelijk gemaakt kunnen worden. Mei toont zich overigens verbaasd dat het systeem als „nieuw" wordt omschreven. „We verkopen het al vier jaar". Doordat in de Golfoorlog ook koopvaardijschepen met raketaanvallen worden gecon fronteerd probeert Mei het systeem te slijten aan rederij en. Dat is tot nog toe niet ge lukt. Wegens de verzekering vindt niet iedereen het een verlies als een schip tot zinken wordt gebracht. DET het zicht op de komende Kamerverkiezingen lijkt het erop pat dè WD met een grote schoonmaak bezig is. Tal van minis- r'S, staatssecretarissen en zittende Kamerleden komen straks I'D meer voor op de kandidatenlijst of zijn gezakt naar een on- «kiesbare plaats. De argumenten om zich niet meer verkiesbaar I -stellen varieren van 'te oud' (Joekes, Van Aardenne) tot 'uitge ven zijn op de politiek' (Jacobs). Maar er zit in de meeste ge- Men meer achten Deem Van Aardenne, de man die in de RSV-zaak zwaar politiek •<erij opliep. De parlementaire enquêtecommissie kwalificeerde I et optreden van de minister indertijd als 'onaanvaardbaar', om- |Ga'hij het parlement al dan niet opzettelijk had 'misleid'. Deson- |®nks bleef een Kamermeerderheid vertrouwen stellen in deze Whister, als vice-premier het politiek paradepaardje van de WD I net kabinet. Voor Van Aardenne zelf reden om na de RSV-de- Jötten aan te kondigen dat hij zich weer voor de volgende rit ver- Inbaar zou stellen. Jat 9aat dus niet door. Waarschijnlijk na overleg en al dan niet 'at zachte aandrang van de partijtop treedt Van Aardenne terug (5® h'j zegt te oud te zijn (56). Wat natuurlijk flauwe kul is. De r'Dmag dan wel bol staan van nieuwe, jonge politici, 56 jaar is 1 Politiek-Den Haag nog hardstikke 'jong'. Hij zegt dat zijn be- J" ook niets te maken heeft met de RSV-zaak. En ook dat is J «Jwekul. Gezien de dalende kiezersgunst is het zaak voor de r/jJde verkiezingen straks met een zo schoon mogelijk blazoen I 'e gaan. Mèt Van Aardenne op een riante positie op de kandi- Pijst zou het RSV-schandaal door politieke tegenstanders worden gebruikt om de 'politieke onbetrouwbaarheid' van L^-premier en dus van de WD aan de kaak te stellen. En dat I »ert geen kiezers op. Jammer alleen dat Van Aardenne op die ari|er bewust het oordeel van de kiezer ontloopt. 'a' een andere hoofdpersoon in de RSV-zaak, Kamerlid Joe- Ite' rtVeneens van het politieke toneel verdwijnt moet worden be- Iom' 0ok wat Doekes betreft voert de partijleiding aan dat hij 'te IJ 20|J zijn. Maar ook in dit geval kan men niet aan de indruk lijen dat Joekes het slachtoffer is van de 'grote schoon- l.,jp Slechts weinige WD-politici hebben zijn onafhankelijk op- hm als vice-VoorZiiter van de RSV-cdmmissie geprezen. Door li k de kandidatenlijst af te voeren straft de WD-top dit libe- l'bor imer'id voór dat onafhankelijk optreden. En dat is jammer, lienn °mdat Joekes gedurende zijn hele politieke loopbaan door - j en vijand is geprezen vanwege zijn grote deskundigheid 'megriteit. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Mensen die een bijstandsuitkering hebben zijn verplicht de gemeente in formatie te verschaffen die van belang is voor de voortzet ting van de uitkering. Dat staat in het advies dat het College Algemene Bij standswet gisteren aan staats secretaris De Graaf (Sociale Zaken) heeft gestuurd. Het kabinet wil een informatie plicht invoeren in de bijstand en het adviesorgaan blijkt het daarmee eens. In de praktijk betekent dat dat mensen die op de bijstand zijn aangewezen zelf moeten melden als bijvoorbeeld de in komsten of de samenstelling van het gezin verandert. Nu komen dat soort gegevens in de regel pas boven water als de gemeentelijke sociale dienst daarnaar vraagt. Van een onzer verslaggevers ROERMOND - „Ik ben hier gekomen om de vrijheid te zoeken en niet om in de gevangenis te komen". Deze reactie gaf de 25-jarige Turk Asian Samet gisteren voor de Roermondse rechtbank na zijn veroordeling tot drie maan den wegens verboden wapenbezit en vervalste reisdocumenten. De man werd op 14 mei op het station Venlo aangehouden in het bezit van een treinkaartje van Frankfurt naar Den Haag en een bedrag van 14 Duitse marken. Bij nader onderzoek rees al spoedig het vermoeden dat hij een terrorist was die mogelijk een aanslag wilde plegen op de paus die op dat moment in Amers foort verbleef. Hte schietklare pistool dat tussen zijn bagage lag, was een zelfde wapen waarmee in 1981 ook een aanslag werd gepleegd op de paus. Voor de rechtbank kwam gisteren de vraag of hij mogelijk een terrorist was, slechts even aan de orde. Hij bekende schuldig te zijn aan de hem tenlaste gelegde feiten. DE sociale partners en de overheid moeten een nieuw centraal akkoord afsluiten. Die conclusie trekken de Til- burgse econoom Schouten en FNV-voorzitter Kok in hun bijdrage aan de bundel 'Eco nomische orde en beleid'. De bundel is samengesteld ter ge legenheid van het afscheid van voorzitter De Pous van de Sociaal Economische Raad. De Pous, die twintig jaar SER- voorzitter was, ontving giste ren in het SER-gebouw in Den Haag het eerste exem plaar. Rechts mevrouw De Pous en schilder Dick Stapel die in opdracht van de SER een portret van de scheidende voorzitter maakte. - fotoanp Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het PvdA- Kamerlid Hans Kombrink, voorganger van Henk Ko ning als staatssecretaris van Financiën, verwerpt de door zijn opvolger gedane sug gestie, dat hij in contacten met belastingplichtigen een zelfde soort beslissingen heeft genomen ais waardoor Koning in de problemen is gekomen. In de vergadering die de vaste Kamercommissie voor Financiën vandaag opnieuw wijdt aan de zaak-Koning - aan Wibo van der Linde werd door persoonlijk in grijpen van de staatssecre taris een opgelegde belas tingheffing van 18.000 kwijtgescholden - zal Kom brink verklaren waarom hij de suggestie van Koning verwerpt. Op verzoek van Kom brink heeft het ministerie van Financiën ook onder zoek gedaan naar het dos sier-Kombrink voorzover het betreft diens contacten met belastingplichtigen. Het onderzoek heeft uitgewezen dat Kombrink als staatsse cretaris tweemaal een ge sprek heeft gevoerd met (mogelijke) belastingplichti gen. Kombrink voelt zich, om dat hij dat deed toen hij on der de geheimhoudings plicht stond die bij de func tie hoort, „niet gerechtigd concrete mededelingen over die gesprekken te doen. Mij lijkt dat alleen de staatsse cretaris die geheimhou dingsplicht kan opheffen." Kombrink wil echter wel zijn eindconclusie op grond van het dossier kwijt. „Ik heb eenmaal een klacht aan hoord van een belasting plichtige, maar daar heb ik verder niets mee gedaan. De andere keer ging het om een gans andere zaak, die van wege haar aard zeer gevoe lig lag en die direct te maken had met de belastingheffing. Het ging om een rechtsper soon, met consequenties voor personen. De zaak moest wel bij mij komen, omdat een Kamerlid mij schriftelijk verzocht had er eens naar te kijken. Dat is een volstrekt legitieme in valshoek. Bovendien had de meest betrokken inspecteur zelf advies gevraagd aan het departement. Er waren meer inspecteurs met die zaak gemoeid en zij ver schilden in hun oordeel. Bo vendien was op de directe beslissing die genomen moest worden geen beroep mogelijk. Het ging er uitein delijk om hoe die rechtsper soon voor de belastinghef fing beoordeeld moest wor den: als een ideeële instel ling of niet. Mijn eindcon clusie is dan ook, dat beide gevallen volstrekt onverge lijkbaar zijn met de zaken waarover de Kamercommis sie nu met betrekking tot Koning moet oordelen." Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - De Europese Commissie heeft de laatste steun aan de grote scheeps bouw in Nederland afgekeurd. De 294 miljoen die het RSVconcern in 1982 ontving in verband met de afwikkeling van de ROS had volgens het dagelijks bestuur van de EG niet betaald mogen worden. RSV-directeur J. van Rijn kondigde gisteren aan dat te gen de Brusselse afwijzing be roep zal worden aangetekend bij het Europese Hof van Jus titie. Hij had van de afwijzing, waartoe half december is be sloten, pas half mei bericht ge kregen. RSV is weliswaar niet direct partij, maar de beschik king van de Europese Com missie is wel van belang in het geschil dat RSV heeft met Economische Zaken over de teruggave van 880 miljoen aan verleende steun. Van dat bedrag is destijds 624 miljoen door het rijk be taald aan RSV voor het afma ken van projecten in het kader van de 'doodgeboren' staats- werf ROS. DEN HAAG (ANP) - Volgend jaar vervalt voor ongeveer 100.000 inrichtingen de ver plichting van een Hinderwet vergunning. Het gaat om bakkerijen, slagerijen, kantoren en plaat sen waar propaan wordt opge slagen. Dit heeft het ministerie van VROM woensdag meegedeeld. Dit betekent niet dat derge lijke inrichtingen niet meer aan bepaalde eisen moeten voldoen. Minister Winsemius publiceert binnenkort hier over vier concept Algemene Maatregelen van Bestuur, waarin eisen waaraan moet worden voldaan staan afge drukt. if LUXEMBURG/BREDA - Landbouwminister Braks is zeer bevreesd dat landen hun grenzen voor Neder lands vlees zullen sluiten nu er op twee plaatsen in Nederland verboden groeihormonen gevonden zijn en nu aan het licht gekomen is dat er op verscheidene plaatsen kalveren waarschijnlijk met die hormonen behandeld zijn. Braks zei dat woensdagmid dag in Luxemburg tijdens een bijeenkomst van de Europese landbouwministers. In die Landbouwraad is - overigens zonder succes - ge probeerd tot een regeling inza ke hormoongebruik in de Europese vleesfokkerij te ko men. West-Duitsland, Grie kenland, Italië, Denemarken en Nederland zijn eigenlijk voor een verbod van het ge bruik van welke hormonen dan ook. De positie van België en Luxemburg is niet erg dui delijk. Engeland, Frankrijk en Ierland zijn van mening dat bepaalde hormonen zonder problemen gebruikt kunnen worden. De Consumenten Commissie voor Europa heeft woensdag in een telegram aan minister Braks aangedrongen op ge paste maatregelen tegen de verkoop van met hormonen besmet kalfsvlees in Neder land en het buitenland. Als ons land niet snel toereikende maatregelen neemt zal de CCE de buitenlandse consumenten organisaties op de hoogte stel len van de risico's verbonden aan het eten van Nederlands kalfsvlees. Het onderzoekteam van de AID en de politie is gisteren de hele dag in België geweest om het dossier door te nemen van het onderzoek dat daar is in gesteld naar het op grote schaal toedienen van verboden groeihormonen aan kalveren. Dat heeft de Bredase offi cier van justitie mr. J. Wabeke bekendgemaakt. De bedrijfs leider van het Sittards veevoe derbedrijf Schils BV, die maandagavond is aangehou den, zal eind deze week aan hem worden voorgeleid. Af hankelijk van de stand van het onderzoek zal dan worden bekeken of hij verder in bewa ring zal moeten blijven. Gebleken is dat de groep die in Nederland bezig is geweest een methode heeft gevonden om de controle van met groei hormonen behandelde kalve ren in de slachthuizen on bruikbaar te maken. Die me thode heeft zowel te maken met de samenstelling van het toegediend produkt, waarvan geen of nauwelijks enig residu in het kalf terug te vinden is, als met de manier van toedie nen. Volgens mr. Wabeke zal de controlemethode aangepast moeten worden. Hij heeft nog geen rapport ontvangen van het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne over de samen stelling van de 90 liter vloei stof die bij een inval in een de pendance van Schils BV in Sittard is gevonden. Hij kan dan ook nog niet reageren op vragen of het waar is dat er niet te identificeren stoffen tussen zitten. „Ik wil gewoon precies weten wat er in die cocktails heeft gezeten en wat er in de in beslag genomen kalveren is gevonden", aldus de officier. (ADVERTENTIE) VoorVaderdag kun je op Bruna rekenen 'Geldig t/m 19.06.85. Heel Nederland vraagt zich af: wat voor vlees hebben wij in de kuip? Wat schuift de slager ons toe als hij vriendelijk vraagt: „Mag het een ietsje meer zijn?" Hoe schadelijk is het extra stukje vlees dat de dikbil ons te bieden heeft? Het gevaar is niet dikbildig, sorry, denk beeldig, dat wij ook iets mee krijgen van die rotzooi. Het is een loeiend probleem en de overheid heeft er de handen aan vol. Maar wat doet de Al gemene Inspectie Dienst (AID) eigenlijk? Ik dacht dat die zich alleen met aids bezig hield. Groeihormonen hebben soms fraaie namen. Anabole steroï- den doen bijvoorbeeld ruimte- vaart-achtig aan. Sommige mensen denken echt dat ze daar een hemellichaam van krijgen. Het moet nu eens afgelopen zijn met het oppompen van kalveren en koeien. Het loopt de spuit-gaten uit.' Wij laten ons niet langer voor het runderlapje houden. De oplossing van een optimis tische consument: het wordt zomer, ik leg het vlees lekker op de barbecue en dan druppen die hormonen er wel uit. We moeten weer terug naar de goeie, ouwe tijd. Toen koeien nog hazen vingen en mensen bokken schoten. MERIJN DEN HAAG (ANP) - Het PvdA-Kameriid Castricum is woensdag in de Tweede Ka mer fel van leer getrokken te gen de opstelling van het CDA bij de gemeentelijke herinde lingen. Het CDA speelt bij dit soort kwesties een kwalijke rol, al dus Castricum. In de provinciebesturen en in de regering werkt het CDA mee aan de herindelingsplan nen, terwijl de CD A-fractie in de Tweede Kamer dwars ligt. Castricum verweet de CDA- fractie „demagogie" en „een opportunistische opstelling". CDA-woordvoerder Van der Heijden erkende dat er zich tussen de regeringspartij en CDA en WD „een schei ding der geesten" heeft voor gedaan. De kritische opstelling van het CDA tegenover het herindelingsbeleid van het ka binet kwam duidelijk naar vo ren op een uitgebreide com missievergadering die in maart aan dit beleid werd ge wijd. Van der Heijden vindt dat de regering sedert dat overleg te weinig heeft laten blijken zich iets gelegen te willen laten liggen aan de kri tische opstelling van de groot ste regeringspartij. DE voorlopige aanslag Ven nootschapsbelasting over het boekjaar dat met of in 1985 be gint en die in dat boekjaar wordt vastgesteld zal 85%be- dragen van de belasting die over het voorafgaande boek jaar is verschuldigd. Daar zal dan 60% van de WIR-premies (premies op investeringen) over het voorafgaande boek jaar van worden afgetrokken. DE geldomzetten in de perso nenautobranche (garages, car- rosseriebedrijven, onderdelen- handel en importeurs) zijn in het eerste kwartaal van dit jaar ten opzichte van de eerste drie maanden van 1984 met 9,8% gestegen. De prijzen ste gen met 2,9%, het volume van de omzet met 6,7%. Dat blijkt uit woensdag gepubliceerde CBS-cijfers. 'DE wereld van Anne Frank 1929-1945' is de naam van een tentoonstelling die woensdag in aanwezigheid van koningin Beatrix in de Westerkerk in Amsterdam is geopend. Dat gebeurde precies 56 jaar nadat Anne Frank werd geboren (12 juni 1929). Deze overzichtsten toonstelling over de gebeurte nissen voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog, met de familie Frank als n idelpunt, is georganiseerd door de Anne Frank Stichting en te bezichti gen tot 15 september

de Stem | 1985 | | pagina 3