Winderige braderie geopend BRIEF AA. 'Kwj Y BOND OVER ONTSLAGZAAK: STOK OM TE SLAAN Bedrijf voor opslag van plastics geopend Veel bekeuringen bij controle zwaar wegvervoer Bij PvdA-kabinet geen einde aan bezuinigingsdrift Jonny Schot uit Terneuzen winnaar bakkerswedstrijd Slechts min IQCCASIONSI Openbare verkoping van hotel Terneuzen Animo wil tennissen in park Oude Vaart Weer drie 'rebellen' weg uit commissie woningbouwvereniging 'DONDERDAG 13 JUN11985 BIBTIM VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 van de BMW-dealer Garage Vetimiggeliv KAMERLID MOOR IN GOES: TERNEUZEN - Drie jaar na de acties op de sluizen is volgens de Vervoersbond FNV op nieuw een grimmige werksfeer ontstaan bij de Verenigde Bootlieden bv in Terneuzen. Bewij zen Angst DONDERDAG 13JUNI CDA EN VVD R ONGELUKBIJ SCHOONDIJKE 'Alarmcentrale te laat gebeld' Binnenschip 'gered' op Westerschelde AARDENBURG - 'Het is de kwaliteit van het op Aardenburg'. politierapport Nepramp in Terneuzen lozenoord Sluis viert ^root feest ttteS.Ï1 7?' SPitSk001 2°"52' BIl Weer grimmige sfeer Bootlieden Terneuzen (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG T erneuzen Telefoon 01150-13451 TERNEUZEN - Donderdag 27 juni vindt in Terneuzen de openbare verkoop plaats van de gebouwen van hotel de Post aan de Nieuwstraat. Deze ver koping geschiedt in opdracht van de bank. Gelijktijdig wordt, in op dracht van de ontvanger der rijksbelastingen in Terneuzen, de complete inventaris in het openbaar te koop aangeboden. Woensdag 26 juni bestaat gelegenheid tot bezichtiging van de te kopen goederen. De openbare verkoping, in hotel de Post zelf, begint 27 juni om 09.00 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - Terneuzen is weer een bedrijf rijker: TPI, Trans Polymer International NV. Dit nieuwe bedrijf aan de Industrieweg werd gistermid dag officieel in gebruik geno men door burgemeester Ocke loen. Het is een initiatief van de twee grote transportonderne mingen Damco GG Transport en Verbrugge International. TPI heeft verder vestigingen in Antwerpen, Tessenderlo (B) en Roosendaal. De nieuwe vestiging in Terneuzen heeft 2000 vierkante meter bedrijfs ruimte en vier silo's van 125 kubieke meter. Met het vullen van enkele zakken met plastic korrels verrichtte burgemeester Oc keloen de officiële opening. „De initiatiefnemers hebben handig ingespeeld op de nieu we ontwikkelingen. Nu steeds meer halffabrikaten ons land verlaten en producten elders gemaakt worden, kunnen we nog een graantje meepikken voor wat betreft het vervoer en de distributie". Ockeloen stak de aanwezige ondernemers nog een hart on der de riem: „Juist vandaag zijn Spanje en Portugal tot de EEG toegetreden. Deze wordt in de breedte steeds groter, doch de diepte verdwijnt. We hebben wel een Europees Par lement maar nog geen ver enigd Europa. De vrijheid van ondernemen zou groter moe ten worden. Helaas komen er steeds meer beperkingen bij". De nieuwe firma is gespe cialiseerd op het gebied van opslag en behandeling van plastics in West-Europa. Het dienstenpakket vermeldt ver der 17.200 vierkante meter op slagruimte voor verpakte goe deren en 22 silo's met een tota le capaciteit van 2750 vierkan te meter voor bulkgoederen. Daarnaast kan men snel ver pakken en lossen. Damco GG en Verbrugge Internatinal hebben beiden vijftig procent belang in dit nieuwe bedrijf, maar het opereert onafhanke lijk. REIMERSWAAL - De rijks politie van de Zeeuwse groep Reimerswaal heeft woensdag tijdens een controle van het zware wegvervoer 29 proces sen-verbaal moeten uitdelen op zeventig gecontroleerde voertuigen. De overtredingen hadden onder meer betrekking op overtreding van het Wegen verkeersreglement, technische mankementen en overtreding van het rijtijdenbesluit. Een van de verbaliseerde chauffeurs had 39 uur achter een achter het stuur van zijn vrachtauto gezeten. Een twee de had op twee achtereenvol gende dagen respectievelijk 17 en 19 uur achter elkaar achter het stuur gezeten. Een vracht wagenchauffeur was zelfs he lemaal niet in het bezit van een rijbewijs. Aan de controle hebben mensen van de Rijksverkeers inspectie en controleurs Ge vaarlijke Stoffen meegewerkt. Van een onzer verslaggevers GOES - De kiezers moeten niet verwachten dat bij een mogelijk toekomstig PvdA- kabinet alle inpopulaire maat regelen van het CDA-WD- kabinet zullen worden terug gedraaid. De socialisten zullen wel de kortingen op de echte-minima herzien, om deze zodoende een stijging in de koopkracht te geven. De tweedeling, die het WD-CDA-kabinet heeft aan gebracht tussen de werkenden en de haanlozen is op geen en kele wijze goed te praten en de PvdA zal - mits zij de steun van de kiezers krijgt - de splitsing in de maatschappij teniet doen. Dit zei het Tweede-Kamer lid Frans Moor (PvdA) woens dagavond tijdens een bijeen komst van de Bevelandse PvdA-afdeling in Goes. „Het feit dat het CDA nu ook met voorstellen in deze richting komt vindt zijn oorzaak in het gegevn dat de christen-demo craten inzien dat het gekozen beleid fout is geweest", aldus de socialist. Het heeft volgens h^m niet veel te maken met een sociaal beleid voor de minstdraagkrachtigen. Het blindstaren op de terug dringing van het financiè- ringstekort heeft een flinke deuk in de koopkracht van de bevolking opgeleverd, volgens de politicus. „Een slechte zaak, wanneer na wordt gegaan, dat zon 70 procent van de Neder- se bedrijvpn t afhankelij k zijn van de binnenlandse markt". TERNEUZEN - Tijdens een drukbezochte ledenvergade ring hebben gisteravond de le den van tennisclub Animo te Terneuzen zich in grote getale uitgesproken vóór verhuizing van het tennispark aan de Nassaustraat naar het sport park Oude Vaart Het door het bestuur gefor muleerde voorstel dat in eerste instantie uitging van een voorzichtig uitgangspunt van de aanleg van zeven banen, ontmoette in een gediscipli neerd overleg bij de leden wei nig tegenstand. Een meerder heid van de leden stelde zich dan ook positief op voor een complete verhuizing naar het sportpark Oudevaart. De verhuizing op zich lever de dan ook geen enkel punt van discussie op en werd door de vergadering als een vast staand feit aanvaard. De vra gen vanuit de ledenvergade ring spitsten zich dan ook toe tot het financiële plaatje, neergelegd in het basis con ceptplan door de onderhande lingscommissie van het Ani- mobestuur. Na een korte schorsingleverde ook die be antwoording weinig tegen stand op zodat het bestuur het uiteindelijke voorstel op tafel kon leggen. Dit voorstel behelsde de aanleg van zeven gravelbanen met een mogelijkheid van uit breiding tot tien banen. Deze mogelijkheid wordt door het bestuur opengehouden indien deze uitbreiding alsnog gerea liseerd kan worden. Dit gefor muleerde voorstel werd dan ook met een grote meerder heid aangenomen. Een totaal van 117 stemmen voor bete kende de definitieve uitspraak van de leden vóór de verhui zing in een rustig verlopen vergadering. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Behalve Mare de Jonge (zie De Stem van gis teren) zijn nog drie andere 're bellen' binnen de Woning bouwvereniging Terneuzen uit de bewonerscommissie Bo men- en Bloemenbuurt ge stapt. 1 Het zijn Conny van Gende- ren, Sarie Watkinson en Lex Willemsen, die samen met De Jonge ook de indieners waren van de motie van wantrouwen tegen het bestuur, die tijdens de half mei gehouden leden vergadering van de bouwver eniging werd ingediend. Zoals bekend wist voorzitter A. Jan- se te verhinderen dat de motie in stemming werd gebracht door te zwaaien met een al lang vergeten huishoudelijk reglement uit 1951. Evenals De Jonge zeggen ook de drie andere opgestapte commissieleden zich niet lan ger te kunnen verenigen met 'het dictatoriale beleid' van het huidige bestuur. Ook heeft men grote moeite met het functioneren van directeur H. Engelsma. De bewonerscommissie Bo men- en Bloemenbuurt be staat nu nog slechts uit één lid, Cor Reuser, die voorlopig de werkzaamheden zal voortzet ten. Het opgestapte viertal blijft wel lid van de zogeheten huurdersgroep, die het be stuur Van de bouwvereniging al enige tijd kritisch volgt. Van een onzer verslaggevers De bond wijt dat aan een diepgewortelde rancune bij de directie als gevolg van de acties, waarbij des tijds een nieuwe CAO de inzet vormde. Hoewel directeur M. Rinn dit categorisch ontkent bestaat de indruk dat een hetze aan de gang is tegen leden van de bond. Als 'teken aan de wand' noemt districtsbestuurder Ni co Sannes van de Vervoers bond een recente ontslagaan vraag voor een werknemer. De man kreeg te horen dat hij niet meer welkom is na een woordenwisseling met een loods, die inmiddels ook zelf zijn verwondering heeft uitge sproken over het daaropvol gende ontslag. Sannes: „Een stok om te slaan vind je natuurlijk altijd. In de ontslagbrief worden zes incidentjes aangehaald, die zich over een lange periode hebben voorgedaan, maar die op zich weinig voorstellen". Directeur Rinn stelt daar te genover dat de betrokken werknemer zich juist door een reeks van incidenten onmoge lijk maakte. „Maar iemand die hier gewoon z'n werk doet hoeft echt geen angst te heb ben." spanning wordt gewerkt, maar in wezen is er niets ge beurd. Nee, ze liepen hem ge woon te zoeken", zeggen ze. Nico Sannes beaamt dat vakbondsleden (17 van de on geveer 27 CAO-werknemers) bang zijn voor hun hachje, maar erkent ook dat een hetze moeilijk is te bewijzen. „Het staat voor mij vast dat meneer Rinn een slecht personeelsbe leid voert. Als je wat kort aan gebonden bent, heb je meteen ruzie met hem, maar helaas kunnen wij vaak niet .veel meer doen dan de papieren tij ger maar weer van stal halen". Ook in deze ontslagkwestie is dat gebeurd. Behalve het schriftelijk verweer van de Vervoersbond is ook een pro test van de ondernemingsraad in de maak. Directeur Rinn vat het alle maal lakoniek op. „We hebben pas nog een CAO-akkoord be reikt met meneer Sannes. Nee hoor, er is geen enkel pro bleem". Die angst bestaat echter we) degelijk bij om die reden ano niem blijvende werknemers. „De man die nu gepakt is, is niet eens een actief lid van de bond en hij is bekwaam voor zijn werk. Het enige wat hem valt te verwijten, is dat hij voor z'n mening uitkomt. Dat mag kennelijk niet. En die ru zie met die loods. Ach, er valt in de haven wel eens een woordje, als er onder hoog- De jeugdige bakkerskampioen krijgt in De Vaart zijn prijs uitgereikt - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER TERNEUZEN - Jonny Schot, leerling van de Ter- neuzense scholengemeen schap De Vaart, ontving gis teren twee bekers. De zes tienjarige kreeg de prijzen omdat hij op 30 mei eerste werd bij de landelijke kam pioenschappen van de jeugdvakwedstrijden voor de bakkerij, gehouden te Wageningen. Hij won bij het onderdeel banketbakken. Uit handen van directeur C. Meijer kreeg hij de eerste beker. Deze vertelde dat be drijven vaak klagen over de gebrekkige vakopleiding in de regio, maar de eerste prijs voor zijn leerling be wees dat de kritiek voor wat betreft De Vaart onterecht De andere beker ontving hij van de regionale voorzit ter van de bakkersfederatie. Van zijn medeleerlingen kreeg hij een videofilm. Tij dens de landelijke wedstrijd moest Schot gevulde koeken en geglaceerde roomsoezen maken. Het is de tweede maal dat Jonny de eerste prijs be haalde. De winnaar treedt binnenkort in dienst bij de Terneuzense bakker Wisse. Van onze Haagse redactie PEN HAAG - CDA en VVD zijn gisteren in de haren gevolgen ror de aanwijzing van enkele regio's der meer Vlissingen en Middelb als 'concentratiekern'. Slechts een kleine minderheid kamer (WD, PSP en Janmaat) si de de motie waarin om deze aanwi; wordt gevraagd. Het CDA plaatste een aanva ror 's - st Van een onzer verslaggevers WATERLANDKERKJE - „De alarmcentrale is dinsdag veel te laat gewaarschuwd. Tussen botsing en melding zat zeker tien minuten. Dat is veel te lang". Dit deelde de centrale brandweercommandant C. Bron gisteren mee. Op de weg Schoondijke- Oostburg gebeurde dinsdag een ernstig ongeluk waarbij drie mensen gewond raakten. Een van de gewonden zat be kneld in de auto. „Was de alarmcentrale eerder gebeld dan was de gewonde eerder uit het voertuig gehaald", aldus Bron. „Als mensen een onge luk zien moeten ze zo snel mo gelijk contact opnemen met de alarmcentrale. Dat kan men senlevens sparen en onnodig leed voorkomen". Het is tot nu toe onbekend of getuigen van het ongeval an dere diensten gebeld hebben. Bij een ongeluk kan men bellen 01150-12200 (voor brandweer en ziekenauto) of 01180-33333 (voor de politie). TERNEUZEN - Het 1300 ton metende binnenschip Mada gascar is gisteren bijna gezon ken. Door het slechte weer stroomde plotseling de machi nekamer vol water. Waar schijnlijk kwam het water door een openstaande deur naar binnen. Het 'ongeluk' deed zich in de middaguren voor op de Wes- terschelde bij boei 28 ten nood- oosten van Terneuzen. De sleepboot Finland van het sleepvaart en bergingsbedrijf Muller was snel ter plaatse en maakte vast aan het binnen schip. De slepers Rilland en Holland verleenden vervol gens assistentie. Ze pompten het achterste ruim en de ma chinekamer leeg. Tegen de avond werd het schip onder begeleiding van de slepers naar de Sluiskilse werf De Schroef gevaren. De Ma- dagsascar was met een lading kalksteen op weg van Luik naar Gent. Niemand raakte gewond. Burgemeester Ockeloen toont belangstelling voor een artistieke uitstalling Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Nauwelijks had burgemeester C. Ocke loen gistermiddag de wens uitgesproken dat de Terneu zense braderie zou worden gezegend met mooi weer of prompt brak de zon door het tot dan toe gesloten Wolken dek. Niet zozeer een gevolg van het feit dat de Terneuzense burgervader bij de weergo den iets in de melk te brok kelen zou hebben, maar wel van de opstekende wind. Die zorgde er ook voor dat de handeling waarmee Ocke loen de braderie (de 49ste al weer) opende extra kracht werd bijgezet. Na het door knippen van een touwtje trokken zes ballonnen een doek met luid geklapper omhoog, waardoor een bord werd onthuld met daarop een welkoms-groet voor de bezoekers van de braderie. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER De Terneuzense braderie staat ditmaal in het teken van '401 jaar stad'. Het win- kelgebeuren werd gister middag opgeluisterd door enkele clowns, goochelaars en illusionisten. Gisteravond gaf de Baanlozenband een optreden op de Markt. Van wege het wisselvallige weer was het echter nog niet echt druk in de Terneuzense bin nenstad. De braderie duurt tot en met zaterdag. -I- onck Van een onzer verslat Dit schrijft J. Geurtz in een raad, het bestuur van de op kleuteronderwijs treft volge blaam. De briefschrijver noemt een groot aantal kritiekpunten. Volgens hem draagt het gods dienstonderwijs een puur pro testants-christelijk karakter, ontbreekt toezicht op de speel plaats, worden kinderen met leerstoornissen niet begeleid en neemt het schoolhoofd een 'onfatsoenlijke' houding aan tijdens de ouderavonden te genover ouders met hem on welgevallige kritiek. OOSTBURG - Op het Kerk plein is de auto van de heer M.R.P.M. uit Oostburg zwaar beschadigd, doordat men met een scherp voorwerp de auto heeft bekrast. Krassen liepen over het dak, de motorkap de het linker en rechter sp; scherm. De vernieling moet plaatsgevonden hebben tussen dinsdagavond 18.00 uur woensdag 13.00 uur. OOSTBURG - Op de Nieuw straat en Baljuwveltersweg reed mevrouw A.E.B. uit Oost burg achter op de auto van mevrouw L.M.F.P. uit Malde- gem, die voorgesorteerd stond om linksaf te slaan. Dit werd door mevrouw B. te laat be merkt. Beide auto's liepen hierbij schade op. TERNEUZEN - Aan een bijna afgebouwde bungalow aan Reggestraat te Terneuzen zijn vernielingen aangericht. Een schadepost van circa 1500 gul den. Ondanks het feit dat het bouwwerk door een omhei ning was afgesloten, drong men tussen dinsdagmiddag woensdagmorgen het geboun binnen. Er werden enkele zak ken metselkalk stukgesmeten, muren beklad en vernielingen aan houtwerk toegebracht. TERNEUZEN - Bij isolatie werkzaamheden aan een fabrieken op het bedrijfster rein van Dow Chemical de Belg Van G. uit Antwerpen -werkzaam bij Consip- zich met een aluminium plaat inde linkerhand gesneden. Men achtte het raadzaam de man per ambulance over te bren gen naar het ziekenhuis in Terneuzen, omdat waar schijnlijk een zenuw was doorgesneden. Na onderzoek in Juliana-ziekenhuis, waar men deelfde mening bleek toe gedaan, is de man overge bracht naar een Antwerps zie kenhuis. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Bij het ge hucht Boerengat bij het indus triecomplex van Dow Chemi cal vond gisteren een rampen oefening plaats. Rond 19.00 uur 'botste' autobus tegen een treinwag®1 geladen met het giftige acryl0; nintril. De bus was 'ernstif beschadigd en er waren 20 'ge wonden'. Het bedrijfsnoodpla1 werd onmiddellijk in werki»! gesteld, evenals het gemeente lijke rampenplan. Honderden mensen ware® bij de oefening betrokken Volgens een woordvoerde-' van de Dow verliep de oef® ning prima. Hij zei dat ar diensten erg snel gereage® hebben op het alarm. m Pr (R zie bei en on Geurtz schrijft verder dat op de Aardenburgse school een eenzijdige aandacht voor ken nisverwerving heerst en ook een veel te grote prestatie dwang. Tevens zou het school hoofd een negatieve en cyni sche houding aannemen ten aanzien van de doelstellingen van de nieuwe basisschool. De briefschrijver stelt dat hij niet de enige is die kritiek heeft op de kwalitiet van het openbaar onderwijs. 'Het is mij bekend dat acht ouders met schoolgaande of bijna choolgaande kinderen ook ernstige bezwaren hebben. Ze overwegen hun kinderen van school te halen'. Geurtz is het zelfde van plan. Van een onzer verslaggevers SLUIS - De bejaarden an s'uis en omstreken vieren maandag 17 juni feest. Op het terrein van het Matselij ke verzorgingshuis .enoord wordt die dag de tejaardenkermis gehouden. Vijf jaar geleden werd het ,eest voor de eerste maal ge- wuden. Nu is het uitgegroeid °t een feestgebeuren voor de tele regio. Het Tweede Ka merlid voor de WD, Erica 'erpstra verricht maandag morgen om 11.00 uur de ope- lung. Het programma ziet er als oigt uit. Om 10.30 start een nionstratie volksdansen met „fveer 200 deelnemers uit st-Zeeuwsch-Vlaanderen, arna de echte kermis-acti- «mten tussen 13.00 en 18.00 Plaatsvinden. Om 19.00 lonrart dan 0611 uitvoering in a ®'uise muziekvereni- P°H°' een half uur later d°or het ouderenbal pn„m werkinS van de Ha- "izangers. gei re| dei bai teg in het dei me we der O kori inrc sch< alle divi prol leer ven basi' dere gogi H Kef ovei kla< noo: gek< „He pers verc krit: der\ Wijr VOOI baai Per stuk: sla 1 21- l'l"»001 A 191-249, A2 88-102, 2-11 r> c 92-85, komkommers 5-4R bos: kroten 64-73, uien firei 95. Per doos: aardbeien en 7Rn .kg.kroten 157-179, peu- fj.7c „™0, rabarber 52, sav. kool TER] Muzi Accoi andei Jongt Mol, Battu Poote sen, I Maijc la Lo ElliD ther Jong, Klarii Overt Berne nis, R werk: Choi Edwa Hoefe Karin ward Lange graad Buys, Graac miek Lamb land-J moniu Bruijr Natali velde, de). Pi le van laude) Hofrm Stefan Akker ne Y\ Kate. Graad wen, Goosst Va n een QRzer verslaggeefsters vkraïA De ringdijk om het de en iaatste bouwdok van 0«ste«rh'i!,Oedke-ring ln de dooreb 1S gisteren tot j£.baggerd. ln dit dok, dat afeein n dro°glag- zÜn de ken u1 jaren de dorpelbal- vImi wd voor de storm- De 6|,ing. Produktie van deze bal- ken i: men c tersch liggen binnei

de Stem | 1985 | | pagina 18