chtig eer op Overvallers posttrein vingen helemaal niets Bijdrage aan ziekenfondsen komt in gevaar moeten bijna overal hoger Minister geschrokken van hormonenschandaal I )e^elHd GRIEKENLAND STERK IN OPKOMST ALS REISDOEL Schermen in fin de siècle-stijl ien Ernstige dierenmis handeling DE STEM COMMENTA AR Doodzonde? Recht van spreken 'Kamerleden zelf naar Sri Lanka' WOENSDAG 12 JUN11985 PAGINA 3 BINNENLAND ftodemvervuiler yoortaan ook aansprakelijk VN O-voorzitter: industrie motor van de groei OPNIEUW AANHOUDING KALVERMESTER Aanhouding T5 PAGINA 2 at John Walker een vriend van Bill Wil- was, een voormalig de Klu Klux Klan, en op een gegeven mo- cweerde zelf de leider van de Klan in het dis- orfolk. Ook wordt er m gezegd dat hij actief s van de rechtse John organisatie en dat hij 'tgesproken voorstan- as van het Zuidafri- regeringsbeleid. van de theorieën uit de e krant de Washington luidt dat John Walker 'en contact heeft ge- met Dieter Gerhardt, pspion voor de Sovjet- wiens spionage-activi- i op de marinebasis van town (Zuid-Afrika) hij commandant was, aan het licht kwamen, inkt vrij aannemelijk, het belang van Si- own voor Westerse eoperaties. t Amerikaanse publiek et binnnenkort waar- ijk met minder details de activiteiten van de ie Walker moeten doen. entagon onderzoekt na- k de mogelijkheid om de oudere Walkers weer actieve dienst op te roe- odat ze berecht kunnen en door de voor het pu- ontoegankelijke krijgs- waar de staatsgehei- onder discussie beter ermd kunnen worden. ar gezien de open na- van het Amerikaanse 'eke systeem en de nog durende jacht van de op nog meer betrokken lieleden lijkt het on- schijnlijk dat de Ameri- e bevolking het laatste rd zou hebben over de de die de Walkers en hun issen het Westen hebben bracht. tjaar van de WD-CDA- t te werken, wegneemt dat alle door het punt van de deregu- evoerde voorstellen dan een korreltje zout geno- n worden. Het is in prin- at regelgeving als zoda- geen maatschappelijke oplost. Er is wat dat be- t verleden te weinig te- dheid betracht, alen zouden het liefste oordat er regels worden ordt onderzocht of dat ig is en of mogelijk langs gen in een bepaalde be- worden voorzien. Wijst aan regelgeving niet valt en dan moeten de regels orden gemaakt dat de an het individu zo weinig ordt aangetast. Ook zou ieid bij de regelgeving osten ervan moeten over- zich moet afvragen of be- blemen beter met tijdelij- ou kunnen worden opge- in dit land is immers zo ls tijdelijke wetten, kelij k is het idee om elke g na verloop van tijd hten' en desgewenst op te e wetgever dus op herha- ~ns zou elk liberaal Ka li moeten schamen als hij le' proza leest. Want juist erleden hebben de afgelo- al dan niet van harte rkt aan de totstandkoming n, die de toets der 'libera- niet kunnen doorstaan. Er periode zoveel onduidelij- elijks uitvoerbare wetten parlement gejaagd, dat goed aan doet zichzelf en ega-Kamerleden met on- ke ingang te verplichten istuk van de Teldersstich- eens) uit het hoofd te (la- Portugal en in mindere late Spanje zullen nog veel uropese trauma's moeten irwerken, maar Portugal Spanje zullen vooreerst >k met elkaar in het reine loeten komen. Voor Portu- al is Spanje tenslotte de tra- itionele vijand, die de Ppr~ ïgezen in de afzondering rong. Niet geheel onaanne- ïelijk is, dat de relaties tus- ;n de Iberische landen, een- laal in de EG, zullen ver- echteren. Lissabon en Ma- rid zitten verre van op een jn als het gaat over de han- el, investeringen, visseri]- eleid, olijfolie- en wijnber- Op dit moment is er noch n Madrid noch in Lissabon bijster veel reden om feest te /ieren. Felipe Gonzalez erJ vlario Soares worstelen me »rote binnenlandse P°W?P jroblemen en wat Soares be reft is het zelfs de vraag, of lij eind deze week nog Pre" nier van Portugal zal zijn. Bij de knallende carnpaë' nekurken in Portugal Spanje verschrompelen oe problemen vandaag tot m cro-schaal, want toast op een nieuw tijdP® mag vooral geen kwa dronk worden. T28 Van een omer verslaggevers PEN HAAG - Bij de PTT is veertien dagen na de over val op een posttrein bij Am sterdam nog geen enkele claim binnengekomen. Daaruit kan, aldus een woordvoerder van het PTT- hoofdbureau in Den Haag, worden afgeleid dat alle aangetekende stukken zijn teruggevonden. Ook heeft er kennelijk niemand een verwachte brief of briefkaart gemist. Volgens de PTT-woordvoer- der lijkt het erop dat de overvallers nul komma nul hebben 'gevangen', waar mee de aanvankelijke op vatting dat het hier gaat om de 'grootste ansichtenroof aller tijden' wordt bevestigd. Het onderzoek van de Amsterdamse politie heeft tot nu toe geen enkel aan knopingspunt opgeleverd wat de identiteit van de overvallers betreft. Dat de overvallers voor niets 'werkten' kan twee oorzaken hebben: zij hebben onjuiste gegevens gekregen van een tipgever óf de din gen, waarvan men dacht dat ze met de betreffende post trein zouden meegaan, zijn met een andere trein ver voerd. De veel ophef makende overval op de posttrein vond plaats op dinsdag 28 mei j.l. 's middags om half vijf. Dat gebeurde op het traject Am sterdam-Utrecht op ander halve kilometer afstand van het station van Abcoude. De trein werd tot stilstand ge bracht door via het veroor zaken van kortsluiting het sein op rood te zetten. Er werden dertig zakken met post meegenomen. Een flink aantal werd - welis waar doorzocht - later te ruggevonden bij het station Sloterdijk. ROTTERDAM (ANP) - De leden van een kleindieren- sportvereniging in Rotter dam zijn met een zeer gru welijk drama geconfron teerd. Inbrekers bleken in het clubhuis een slachtpartij onder de vogels te hebben aangericht. Volgens de po litie in Rotterdam werden dertien vogels doodgekne pen. Twee parkieten werden verminkt door de pootjes ervan af te snijden en di verse andere vogels aan de pootjes verwond. Boven dien gooiden de onbeken den twintig eieren van zeldzame vogels kapot. De politie stelt een on derzoek in naar de daders van de dierenmishande ling. liegvakanties naar record Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/ENSCHEDE - Het ziet ernaar uit dat het aantal vliegvakanties dit jaar een re cordhoogte bereikt. De grote touroperators spreken van een spectaculaire groei van het aantal vliegreizen. Vooral Griekenland mag zich verheugen in een [enorme belangstelling. Over de hele lijn noemen de touroperators de tors toegenomen reislust 'onver wacht'. Bij Arke Reizen zijn nu al 70 [procent meer vliegvakanties geboekt dan in 1984. Arke houdt het erop dat dit seizoen een absoluut record op het ge- Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Bedrijven die vervuiling van de bodem ver oorzaken kunnen hiervoor voortaan aansprakelijk wor den gesteld. Aan deze aan sprakelijkheid is een maxi mumbedrag gebonden. I De Tweede Kamer besloot jiit gisteren met alleen de WD legen en zeer tegen de zin van het kabinet. Minister Korthals Altes (Justitie) liet de kamer vorige k schriftelijke weten te vrezen dat bedrijven die aan sprakelijk worden gesteld in de toekomst altijd naar de rechter zullen stappen om dat aan te vechten. De minister is van mening dat deze zaak veel beter geregeld kan worden dooreen bepaling in het nieuw "Burgerlijk Wetboek. In het nu aangenomen wijzigingsvoor stel van Lansink is expliciet opgenomen dat de rechter de verplichting tot schadevergoe ding kan matigen. bied van vliegvakanties zal opleveren. Neckerman Reizen moest in januari al extra reisaankopen doen om de vraag het hoofd te kunnen bieden. Met het uitge- breidde reisaanbod heeft Nec kerman al 45 procent meer vliegreizen verkocht dan het voorgaande jaar. Holland In ternational en Hotelplan spre ken over een iets geringere stijging. Ondanks de groeiende be langstelling voor Griekenland, heeft Spanje nog steeds de koppositie als vakantieland. Volgens de ANVR zal dat in de nabije toekomst niet verande ren. De accommodaties aan de Spaanse kusten hebben zo veel te bieden dat Griekenland de eerste jaren geen echte con current kan zijn. Ook het aantal busreizen is iets toegenomen maar lang niet zo extreem als het aantal vliegvakanties. Met de auto- en treinvakanties loopt het hard achteruit. Dat heeft de maken met de sterk gestegen kosten van het auto-rijden enerzijds, en het betrekkelijk geringe comfort van de trein als vervoermiddel anderzijds. Vorig jaar gingen 7,9 mil joen Nederlanders (57,4 pro cent van de bevolking) met vakantie. Van alle Nederlan ders bleef 21,1 procent in Ne derland, 28,3 procent ging naar het buitenland en 7,9 procent bracht zij of haar vakantie door in binnen- èn buitenland. De rest ging niet met vakantie. DE FNV gaat de verkiezingsprogramma's van PvdA, CDA en WD vergelijken met het FNV-program voor de jaren '86-'90 'Kiezen Mor nieuwe kansen'. Het resultaat daarvan zal via een speciale campagne onder de aandacht van de kiezer worden gebracht op aan tijdstip dat correspondeert met de verkiezingscampagne van (te politieke partijen voor de komende Kamerverkiezingen. De FNVheeft daar 3 miljoen gulden voor beschikbaar gesteld. Tege- |;itertijd wordt bekend dat FNV-voorzitter Wim Kok waarschijnlijk op de kandidatenlijst van de PvdA wordt geplaatst, wat CDA-frac- teleider De Vries tot de uitspraak bracht dat 'het toekomstige PvdA-Kamerlid Kok een afscheidscadeau van drie miljoen gulden Met andere woorden: de FNV financiert straks de verkie zingscampagne van de kersverse PvdA'er. CDA-voorzitter Buk man maakte het nog bonter door de beslissing van de FNV te kwalificeren als het 'gebruiken van geld van de (FNV-)leden voor een politieke campagne'. Dat WD-leider Nijpels PvdA en FNV "aar aanleiding daarvan betitelde als 'twee handen op één buik' moge in dat licht geen verwondering wekken. De FNV op het politieke pad. Alsof dat een doodzonde is en alsof de Nederlandse vakcentrales - inclusief het CDA-vriendelij- keCNV - in het verleden nimmer politiek hebben bedreven. Na- 'aarlijk, de vakcentrales zijn geen 'partij' in de politieke besluit vorming maar als belangwekkende maatschappelijke belangen- 9'oeperingen zouden ze geen knip voor de neus waard zijn als ze [tet zouden proberen die politieke besluitvorming te beïnvloeden. Ue afgelopen acht jaren hebben de vakcentrales onophoudelijk Saprobeerd hun sociaal-economische standpunten op het Bin- fenhof ingang te doen vinden. En vaak, tè vaak, tevergeefs. heeft de vakbeweging danig gefrustreerd, zo zelfs dat bin- het CNV serieuze plannen bestaan een politiek alternatief "°or het CDA te creëren. Een progressieve christelijke partij waar ™at alleen wordt geluisterd naar wat de vakbeweging heeft in te jfengen, maar die die inbreng dok op waarde weet te schatten ®or er in de politieke besluitvorming ernstig rekening mee te ™uden, iets dat van het CDA - laat staan van de WD - de afge ven jaren bepaald niet kan worden gezegd. De vakbeweging staat ook vanwege de economische recessie JjPer sterke druk. De ledentallen lopen sterk terug, de invloed is penant gedaald. Dat de centrales desondanks een nieuwe [ters hebben uitgezet (die zelfs door CDA en WD als 'realis- wordt erkend) is prijzenswaardig. De centrales bewijzen wmee ondanks de tegenwerking van de laatste jaren nog ge- te hebben in het politieke systeem in Nederland. Als dat rea- wsche programma enige kans van slagen heeft zal öf het CDA s°ciaal-economische beleid drastisch moeten ombuigen öf er na de Kamerverkiezingen van volgend jaar een nieuwe iifit'nn 'n de' Catshuis moeten komen. De FNV heeft het geloof in Jn A reeds lang opgegeven en dat is gezien de liefdesverkla- van CDA aan WD en andersom niet verkeerd gezien. Rest invloed van de.vakcentrale op de kiezer. Fhv en WD zouden enig recht van spreken hebben als de ,voor de Kamerverkiezingen met een regelrecht stemadvies tal n' zoals in de iaren na de °°rtog n°9 zeer gebruikelijk 5 m rooms-katholieke kring. Wat de vakcentrale doet is niets Bram dan dr'e Partijprogramma's vergelijken met het eigen pro ten ^e"s c'e conclusie daaruit wordt aan de kiezer overgela- Particuliere verzekeraars: als vrijwillige verzekering niet vervalt Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De particuliere verzekeraars vrezen dat zij het geld niet meer kunnen opbrengen dat zij aan de ziekenfondsen moeten geven als de wijziging van de ziektekostenverzekering op 1 januari volgend jaar niet doorgaat. gen. Nu dat niet doorgaat moet dat geld uit de kassen van de maatschappijen komen. Tijdens overleg heeft het kabinet met klem verzocht de bijdrage aan de ziekenfondsen toch te storten, omdat die an ders de premie zouden moeten verhogen. De Kloz, de organi satie van de particulieren, zal deze maand nog laten weten of het haar lukt dat geld bijeen te krijgen. Een woordvoerder van de Kloz liet er gisteren geen onduidelijkheid over be staan dat de zogeheten 'vere vening' met de ziekenfondsen volgend jaar echt onmogelijk wordt, als de vrijwillige verze kering dan nog niet is opgehe ven. De particuliere verzeke raars betalen sinds anderhalf jaar mee aan de tekorten die bij de ziekenfondsen ontstaan, omdat die met zo'n 1.500.000 'dure' vrijwilige verzekerden zitten. Verleden jaar en dit jaar moeten de particuliere maatschappijen 180 miljoen op tafel leggen. Enige tijd geleden hebben zij het kabinet laten weten de ƒ90 miljoen van de tweede helft van dit jaar niet op te kunnen brengen. De verzeke raars waren indertijd met die betaling akkoord gegaan om dat verwacht werd dat zij op 1 januari of 1 juli van dit jaar er 800.000 verzekerden uit de zie kenfondsen bij zouden krij- EEN middagje scher men in ouderwetse stijl vond t gistermiddag plaats in Amsterdam. In 'fin de siècle'-stijl werd een 'grand salut' ge bracht door leerlingen van de Opera studio, de muziekdramatische af deling van het Swee- linck Conservatorium en de theaterschool en pantomimestudio in Amsterdam. Zij be vochten elkaar in on derlinge hoffelijkheid. - FOTO ANP ROTTERDAM (ANP) - De in dustrie is de motor voor de groei van de economie en de werkgelegenheid. Eén extra arbeidsplaats in de industrie brengt twee ba nen daarbuiten tot stand. Dit zei mr. C.J.A. van Lede, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Onderne mingen dinsdag tijdens de jaarvergadering van de Ver eniging van de Nederlandse Chemische Industrie. De VNO-voorzitter gaf aan dat de afhankelijkheid van de industrie van het buitenland (65% van de industriële pro- duktie wordt geëxporteerd) vereist dat onze industrie in ternationaal kan concurreren. Als in een zo open economie als de onze niet gezorgd wordt voor een sterke groeiende in dustrie en een internationaal opererende handel en dienst verlening, zullen we daarvan de terugslag zien bij de werk gelegenheids- en inkomens ontwikkeling, aldus Van Lede. DEN HAAG (ANP) - De dijken langs de grote rivieren moeten vrijwel overal hoger worden dan aanvankelijk was voorzien. Ze moeten komen op de hoogte die door rijkswater staat is berekend en die door natuur- en milieubeschermers werd aangevochten. Die berekeningen van rijks- Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het is „beter" als een commissie uit de Tweede Kamer naar Sri Lanka vertrekt om te kijken hoe de Tamils daar moeten leveh vóórdat de Nederlandse regering verdere stappen onderneemt. Dat liet het CDA-Kamerlid Van den Toorn weten na afloop van een vergadering met R. Van Leeuwen, vertegenwoordiger van de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de VN. Het CDA-Kamerlid is gaan twijfelen aan het rapport-Wij- naendts, waarin staat dat de 3500 in ons land verblijvende Ta mils geen gevaar lopen als zij naar Sri Lanka teruggestuurd worden. De Nederlandse regering deelt de conclusie van het rapport. Volgens een niet eerder gepubliceerd rapport van de Zwitser se regering is het echter onverantwoord om de Tamils terug te sturen. Van Leeuwen liet weten dat de situatie in Sri Lanka, waar Tamils vervolgd worden door Singalezen, voor de Tamils slechter wordt. waterstaat over de hoogwa terstanden op de grote rivie ren en daaraan gekoppeld de gewenste dijkverhogingen zijn geheel verantwoord en be trouwbaar. Dat concludeert de Raad van de Waterstaat dins dag na een uitvoerig onder zoek dat vorig jaar juli werd gestart op verzoek van minis ter Smit-Kroes. De minister gaf de raad vo rig jaar juli opdracht een on derzoek in te stellen omdat dr. Muller van de Erasmusuni- versiteit met in zijn spoor na tuur- en landschapsorganisa ties, de juistheid van de cijfers van rijkswaterstaat aanvocht. Die dienst had berekend dat de rivierdijken aanmerkelijk zouden moeten worden ver hoogd, op sommige plaatsen zelfs met 1 meter. Van de 500 kilometer nog te verhogen dijk zou zeker 200 kilometer extra moeten worden verhoogd, al dus rijkswaterstaat. Van onze verslaggevers SCHIPHOL/BREDA - Minis ter Braks van Landbouw is geschrokken van de jongste berichten over de groeihormo nenzaak, maar voelt weinig voor een personeelsuitbrei ding van de Algemene Inspec tiedienst (AID) van zijn de partement. „De AID staat wat betreft personeelssterkte al hoog op onze prioriteitenlijst en doet bovendien nu al uitstekend werk. Nieuw personeel moet bovendien eerst worden opge leid. Dat kan wel een jaar du ren", aldus de minister, die dit dinsdagmorgen op Schiphol zei waar hij terugkeerde van een reis naar het Verre Oos ten. Braks reageerde op uitlatin gen van het PvdA-Kamerlid Tazelaar die een tijdelijke uit breiding van de AID met zeg 10% wil om eventuele andere illegale hormonenzaken op te sporen. Dat de officier van justitie in Breda zich met deze zaak bemoeit acht Braks een logische gevolg van de AID- activiteiten. Braks herinnerde eraan dat groeihormonen voor kalveren een omstreden zaak zijn, zowel onder deskundigen als binnen de EG. Nederland heeft als sterk van de export afhanke lijk land tot nu toe gekozen voor de veiligste weg: een to taalverbod op natuurlijke en chemische groeihormonen, al dus de minister. Daar moeten we ons dan ook aan houden, zo vindt hij. Hij wilde niet ingaan op de voors en tegens van het gebruik van groeihormonen. Justitie begint inmiddels meer zicht te krijgen op de omvang van de groeihormo nenzaak in Zuid-Nederland. Volgens officier van justitie Wabeke in Breda is het com plot opgezet door een handje vol mensen, van wie er enkele inmiddels zijn ingesloten. Het gaat om mensen die al een aantal jaren op allerlei manie ren proberen de Antibiotica- wet te ontduiken. Bij het nu naar buiten getreden hormo nenschandaal is verder een nog onbekend aantal kalver- mesters betrokken. Justitie onderzoekt in hoeverre deze mesters uit vrije wil hebben meegewerkt. Gisteren is opnieuw een aanhouding verricht. Het gaat om een kalvermester uit de buurt van Eindhoven. Bij hem zijn ca. 100 verdachte kalveren aan de ketting gelegd. De man wordt door de politie in zijn woonplaats gehoord. In totaal worden nu ca. 550 kalveren vastgehouden. Zoals gisteren in deze krant gemeld is maandagavond laat in het Zuidlimburgse Oirsbeek ook een aanhouding verricht. Het aantal ingesloten ver dachten is daarmee op zes ge komen. Het aantal gehoorde personen beloopt al enkele tientallen. Justitie hult zich over de identiteit van de verdachte uit Oirsbeek in zwijgzaamheid, maar goed ingelichte bronnen melden dat het om de bedrijfs leider van het Sittards veevoe derbedrijf Schils BV gaat. Bij dit bedrijf hebben politie en algemene inspectiedienst van het ministerie van landbouw maandagavond een inval ge daan en een deel van de admi nistratie in beslag genomen. In een dependance van Schils in Sittard is dit weekeinde 90 li ter vloeistof gevonden waar van justitie aanneemt dat het om groeihormonen gaat. De Chaamse dierenarts A. W., die als een van de hoofdfi guren in dit complot wordt be schouwd, wordt op last van de Bredase raadkamer voorlopig voor dertig dagen in gevan genschap gehouden om hem niet in de gelegenheid te stel len het onderzoek te dwarsbo men. Deze gevangenhouding gaat op 17 juni a.s. in, de dag dat zijn in bewaringstelling afloopt. Mr. Wabeke maakte giste ren bekend dat de veevoeder fabriek in Sittard nog niet zo lang geleden geprobeerd heeft een niet goedgekeurde partij kalveren het land uit te smok kelen. De partij was verdacht na de vondst van groeihormo nen in een van de kalveren. Deze zaak is nog niet voor een rechtbank behandeld. De Bre dase officier deelde verder mee dat hij frequent contact heeft met collega's in omrin gende landen. Hem is echter nog niet gebleken dat bijvoor beeld in België en Nederland één organisatie aan het werk geweest zou zijn. Aan het onderzoek werken nu enkele tientallen mensen, die in dienst zijn van de AID of de politie. Mr. Wabeke heeft laten weten dat de informatie verstrekking in het belang van het onderzoek en de pri vacybescherming van moge lijke verdachten beperkt zal blij ven tot uitsluitend feiten. l? Regelmatig wordt de mens voor een keuze geplaatst. Bij voorbeeld: wat doen we deze zomer: thuis zitten en thee drinken (die is goedkoper ge worden) of met vakantie via België? Het eerste is niet leuk, maar het tweede is helemaal een ramp. Verkeersboetes moeten in België namelijk onmmid- dellijk betaald worden. An ders kun je zo door naar de rechter. Een speciale service voor de toeristen: op weg naar Spanje even zitten in België. Fout parkeren en te hard rij den zijn niet toegestaan. Fout rijden en te hard parkeren kunnen klaarblijkelijk wel door de beugel. Als je niet betaalt in België, ga je direct naar de cel. Het nieu we credo is: Franc! En (dan pas) vrij! De ambtenarenbond AbvaKa bo heeft een politieke keuze gemaakt. De bond heeft 3 mil joen uitgetrokken om WD en CDA te plagen. Die partijen komen daarna toch in de rege ring en korten dan de ambte naren voor nog eens 3 miljoen. Een andere keuze. Wie hebt u liever in de Rotterdamse Kuip, Feijenoord of Bruce Springs teen? Als Philips ontdekt hoeveel succes deze Springsteen in het voetbalstadion heeft, zal PSV alle moeite doen hem te kopen. Dat is met die andere zanger, Ruud Gullit, immers ook ge beurd! MERIJN CAO land en tuinbouw WERKGEVERS en werkne mers in de land- en tuinbouw hebben een principe-akkoord bereikt over een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst voor de 12.000 werknemers in deze sector. De CAO volgt in hoofdlijnen de reeds afgeslo ten overeenkomsten voor de tuinbouw (20.000 werknemers) en de landbouw (12.000). Er is een verkorting van de werk week van 39 naar 38 uur over eengekomen. De werknemers leveren daarvoor 1,5% van hun prijscompensatie in. Cao-ultimatum DE DSM-dochter Chemische Industrie Rijnmond (120 werknemers) wacht een sta king als de directie niet met een beter cao-aanbod komt. Leden van de Industriebond FNV hebben een ultimatum gesteld dat volgende week maandagnacht afloopt. Acties dreigen op langere termijn ook bij twee andere DSM-doch- ters, UKF-Albatros en DSM- Resins, waar een gelijkend cao-aanbod ook als onvol doende wordt beoordeeld. Acties Schiphol DE acties door leden van de Vervoersbond FNV bij de KLM zijn dinsdag enigszins uitgebreid. De afdeling repa ratie en de interne autodienst werden in deze acties voor ar beidstijdverkorting betrok ken. Tientallen medewerkers bij deze afdelingen hielden het dinsdag voor gezien. De KLM zegt nog altijd weinig last te hebben van de acties. Detailhandel WIL de detailhandel van het economisch herstel kunnen profiteren dan moet de con sumptie met minimaal 2% per jaar stijgen. Stijgt die met minder dan blijft het inleve ren voor de detailhandel. De stijging gaat dan geheel op aan de vaste lasten, aldus A. Heijn, voorzitter van het Cen traal Bureau Levensmidde lenhandel, dinsdag bij de pre sentatie van het CBL-j aarver- slag. Bush naar Nederland DE Amerikaanse vice-presi dent Bush brengt op uitnodi ging van de regering op 25 en 26 juni een werkbezoek aan ons land. Hij wordt ontvangen door de koningin en zal be sprekingen voeren met pre mier Lubbers, minister Van den Broek van buitenlandse zaken en minister De Ruiter van defensie. Hij zal ook Ka merleden ontmoeten. Hagelschade HAGELBUIEN die sinds vori ge week dinsdag over ons land zijn getrokken, hebben in de vollegrondstuinbouw en de akkerbouw naar schatting een schade van zeker vier a vijf miljoen .gulden veroorzaakt.

de Stem | 1985 | | pagina 3