Evert-Lloyd verrast Navratilova id wint China Matige prestaties bij GP Atletiek LENDL WEER EENS DOOR ZENUWEN BEVANGEN Turntitel voor Therese Wilmink Oeberius Kapteyn: tussen de bedrijven door UITSLAGEN Regen van records in Parijs PAGINA SPORT 2 Priathlon-ploeg in Belfast Europees kampioen MAANDAG 10 JUN11985 DEKTEM-S£»<9t£ T14 PAGINA SPORT 3 Monaco wint Franse beker GVVV uitgeschakeld AUTORACES ZANDVOORT PARIJS - Ivan Lendl trainde zich de afgelo pen weken iedere dag een paar uur lang half wezenloos met zijn nieuwe en linkshandige trainer, de voormalige Australische topper To ny Roche, in het besef dat hij in Parijs vroeg of laat de 'lefty's' McEnroe en/of Connors tegen zou komen. Van Doorn honderd punten voor Overwinning Mayotte in Beckenham zaken in Alphen energiek an. Oranje profiteerde met taagte van de geringere fy- Jeke mogelijkheden van de linezen. In de eerste periode J'erd de basis gelegd (6-1) voor uiteindelijke zege. De ploeg verslapte daarna nigszins, waardoor de Chine- Jen wat dichterbij konden ko pen. Echter de kracht en de rotere snelheid van Neder- jmd op beslissende momenten laven de doorslag, hoewel phina de laatste periode met en positieve score aflsoot: 2-3. |tan van Belkum was de grote chutter met vijf treffers, ge- lolgd door aanvoerder Ton 3uunk (3) Remco Pielstroom, Ewoud van Winsen en Hans Ivan Zeeland (ieder twee) en ]Ëric Noordegraaf en Ronald I Hermsen, (weer terug) die I eenmaal raak schoten. ALPHEN: NEDERLAND -CHINA 16-9, 11-0 Pielstroom, 2-0 Van Belkum, 3-0 Van Ceeland, 4-0 Van Belkum, 5-0 Van Win- Jen (7-6), 5-1 Wang Min Hu, 6-1 Noorde- feraaf, 7-1 Van Belkum, 8-1 Hermsen (7- B), 8-2, Li Jang Xiong, 9-2 Van Belkum ■7-6), 10-2 Buunk, 10-3 Huang Long (7-6), Tl0-4 Zhao Bilong (strafworp), 11-4 Van Zeeland (7-6), 12-4 Pielstroom (7-6), 13-4 Buunk (strafworp), 13-5 Zhao Bilong (7- J6), 13-6 Zhao Bilong, 14-6 Van Winsen, ■15-6 Van Belkum, 15-7 Cui Chi Ping (7-6), ^ll6-7 Buunk (7-6), 16-8 Huang Jing en 16-9 Uong Haong. BELFAST(ANP) - De Neder lands triathlonteam estafette lis zaterdag in Belfast (Noord- Ierland) voor de tweede ach tereenvolgende maal Europees kampioen thriathlonteam re lay geworden. De nationale triathlonkampioen Axel Koenders uit Ouderkerk aan de Amstel, Rob Barel uit Vee- nendaal, Frank Huls uit Gen- dringen en de winnares zilve ren medaille roeien bij de Olympische Spelen van vorig jaar, Nicolette Hellemans, maakten deel uit van de Ne derlandse ploeg. Bij het kampioenschap van zaterdag moesten in estafette vorm alle atleten de volgende afstanden afleggen: 1 kilome ter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlo pen. De Nederlandse ploeg was de snelste in een totaaltijd van zes uur, 1 minuut en 23 se conden. België werd tweede op een afstand van ruim elf mi nuten en West-Duitsland werd derde. Aan het kam pioenschap namen zestien Europese ploegen deel.Op 17 augustus aanstaande vindt in Almere het eerste individuele Europese kampioenschap triathlon plaats, waarbij tra ditionele Hawal-afstanden, 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilo meter fietsen en een maraton moeten worden afgelegd. minuut uit een pass van Re- nato en maakte vier minu ten na rust een tweede doel punt na aangeven van Care- ca. Dat betekende 3-0 want pal voor rust had rechtsach ter Leandro de Chileense doelman Rojas verrast met een schot van grote afstand. Invaller Nunez profiteerde in de 76ste minuut van een fout van de Braziliaanse doelman Paulo Victor en scoorde het Chileense tegen doelpunt. De Braziliaanse voetbal bond doet pogingen de nieu we bondscoach Tele Santana vanaf oktober vrij te stellen van zijn Saoedisch-Arabi- sche verplichtingen en ge heel beschikbaar te maken voor het Braziliaanse natio nale elftal. PARIJS (AFP) - AS Monaco heeft zaterdag in Parijs de Franse voetbalbeker gewon nen. De finale tegen Paris St Germain werd met 1-0 ge- wonnnen. International Gengini werd matchwinner in de 14e minuut. Er waren 55.000 toeschouwers in het Pare des Princes. SPAKENBURG - GVVV is uitgeschakeld in de striju om het voetbalkampioen schap bij de zaterdag-ama teurs. De Veenendaaise ploeg verloor zaterdag in en tegen Spankenburg met 2-3. GVW was speltechruscn niet de mindere van de i thuisclub, die gemakkelijker scoorde. Spakenburg - GVW 3-2 (2-2). 10. Ter- schegget 0-1, 2L Van de Groep Van Diermen 2-1, 29. Muller 2-2, Van Leyenhorst 3-2. ScheidsrecO 3 Arnouts. Toeschouwers: 3000. - kaart: Van de Groep (Spakenburg^ De stand is: 1Spakenburg 3 2L u a 2. Kozakken Boys 3 111 3 p" GVW 4 1 0 3 2 10-10 De laatste strijd in de kampioenscompeu" n woensdag in Werkendam: Koza**» Boys - Spakenburg. ZANDVOORT (ANP) - De sterkst bezette autoren- sportklasse van Nederland, de Tovota-merkenrace, werd za terdag op Zandvoort gewon nen door een amateur tegen- wil-en-dank, Berend Oeberius Kapteyn. De 30-jarige Zand- voorter regelde de overwin ning in de vijfde race van de nationale titelstrijd tussen zijn zakelijke besognes door. Voor de ochtendtraining kwam Oeberius Kapteyn een kwartier voor aanvang naar het circuit. Na het zetten van de tweede trainingstij d moest hij weer snel terug naar Am sterdam om zijn salaris als autoverkoper waar te maken. Een vrije middag kon de Ne derlands toerwagenkampioen van 1982 van zijn baas niet krijgen. Tegen vijven kon Oeberius Kapteyn vol gas weer richting Zandvoort, om die rijstijl in de spannende merkenrace nog even vol. te houden. Door de overwinning in een sprint-a-trois, met Vos en Van der Ende, hield 'Beer' zijn kansen op de nationale titel in stand. De middag had nog meer opgeleverd liet de rustige thuisrijder weten: de provisie van een verkochte auto. De Japanse merkencompe- titie, die op Zandvoort in zijn derde en laatste contractjaar is, was het hoogtepunt van een middagje met pittige autora ces. Voor het eerst sinds tijden ontaardde de wedstrijd voor de Corolla's niet in een auto cross. Volgens de richtlijnen van de sportcommissie werd bet duw- en smijtwerk ach terwege gelaten. Oeberius Kapteyn, Vos, Van der Ende en Krab maakten zich al snel los van de rest van het negen tien wagens tellende veld. Oud-formule-kampioen Fred Krab had te kampen met te weinig motorvermogen, waar door de strijd om de zege in de laatste ronde tussen de drie overblijvers ging. Oeberius Kapteyn zag na een uitsteken de manoeuvre het gat aan de linkerkant. Bij het drie-dik fi nishen had hij precies een me ter voorsprong op Vos. Hoe hard het was gegaan bleek uit de rondetijden. Voor het eerst in drie jaar kwam een rijder: Oeberius Kapteyn, in de race onder de grens van twee mi nuten: 1.59,96. In de formule Ford 1600 en de Metro-klasse kan voor Maarten Bottelier en Alex Post na hun zeges van zater dag bij de volgende race onge twijfeld de kampioensvlag uit. Wilander wint van Roland Garros Hij ging daarbij voorbij aan de rechtshandige Mats Wilander. Ivan Lendl drinkt nooit een druppel alcohol, hij loopt iedere dag een kilometer of tien hard, hij werkt dagelijks een serie aerobic-oefeningen af, hij volgt een uitgekiend dieet, en hij gaat iedere dag keurig op tijd naar bed. Mats Wilander daarentegen wordt iedere dag door zijn trainer Sjogren bijkans met zijn ha ren naar de baan gesleept, an ders kwam hij daar alleen maar als hij een wedstrijd moest spelen. Mats Wilander speelt liever golf, voor de ken ners: handicap 18. Mats Wi lander drinkt op zijn tijd wel eens een pilsje, hij mag wel eens even een uurtje aan een gezellige bar gaan hangen, hij luistert graag naar Bob Dylan en aan hardlopen, aerobics en diëten heeft hij een broertje dood. Ivan Lendl had op weg naar de finale van Roland Garros nog geen set verloren, Mats Wilander had al een paar keer tot op de bodem van zijn kun nen moeten gaan. De Tsjech straalde de afgelopen veertien dagen een aan arrogantie grenzende kracht uit. Hij en niemand anders zou het eerste Grand Slam-toernooi van 1985 winnen. De kaarten leken dus helemaal geschud, maar toen de Tsjech, helemaal crazy ge slagen door de consequent cross geslagen ballen van de Zweed, tot de ontdekking kwam dat hij verloren had, was hij in eerste instantie niet eens teleurgesteld, alleen maar stomverbaasd. Want was er nou eigenlijk in gods naam fout gegaan? De winst van Wilander (3-6 6-4 6-2 6-2) was toch tegen alle voorspel lingen in? In de eerste set wees inder daad aanvankelijk niets op de latere, voor Lendl desastreuze ontwikkelingen. Die set werk te hij af, zoals hij in Parijs alle voorgaande sets had afge werkt; zwijgend, zoevende en strakke eerste services slaand, de punten binnenhalend met kanonskogels uit de forehand of even harde winners uit de backhand, ondertussen met sijn racket nonchalant de rode klei van de zolen slaand. „Toen dacht ik eerlijk ge- 2egd ook dat het gebeurd was", aldus Wilander na afloop, „ik dacht dat het gewoon verder am gaan lopen, zoals het met al zijn wedstrijden gegaan ws, en dat ik geen schijn van kans meer zou krijgen. Vlak daarna kwam ik in de tweede set opeens door zijn service been en ik wist dat ik weer een kansje had. Ik begon wat meer "aar het net te komen, en daarna begon het pas te lopen, ik voelde dat ik de wedstrijd handen kreeg, en dat was dat". ..Inderdaad, dat was dat", aldus Lendl op zijn beurt, met grauw en ingevallen ge- ac"t. „Wat er nou precies fout 15 gegaan na die eerste set *eet ik ook niet. Kijk, hij bleef ?e ballen maar op mijn back band slaan, maar dat mag norjnaal gesproken toch geen fogleem zijn. Nu kreeg ik ze eebter niet goed meer over het net heen". DOOR LEON KRIJNEN Geen tweede Roland Gar- ros-kroon op het hoofd van Lendl dus, wel op dat van Wi lander, die Parijs in 1982 op 17- jarige leeftijd al op zijn naam bracht. Ook dat tekent de te genstelling in de twee karak ters, want waar Wilander al tijd beter gaat spelen naarma te de belangen groter worden, wordt Lendl op de kritieke momenten strak en stijf van de zenuwen. Zo ook vorig jaar in de finale tegen McEnroe, die Lendl desondanks toch nog won, omdat de New Yorker na twee magistrale sets maar wat aan begon te klooien. Zeven maal heeft Lendl nu al in een Grand Slam-finale gestaan, en zes maal verhinderden de vlinders in zijn buik hem nor maal te presteren. Misschien verandert dat als zijn diëtiste eens een paar druppels Val- dispert aan zijn kopje thee toevoegt. De immer stoïcijnse Wilan der werd ook ditmaal nauwe lijks warm of koud van het feit, dat hij zojuist weer een kruiwagen vol met dollars verdiend had, ongeveer 525.000 gulden om precies te zijn. Even stak hij zijn handen in de lucht, om daarna weer Zweeds nuchter iedereen te woord te staan. Je zou bijna heimwee krijgen naar de car navaleske capriolen, die Noah twee jaar geleden opvoerde. „Nee, nummer één hoef ik absoluut niet te worden", al dus Wilander, „dan moet ik acht uur per dag als een ma chine gaan trainen, iedere dag tien kilometer gaan lopen en alles laten staan. Daar heb ik eerlijk gezegd helemaal geen zin in. Ik ga net zo lief wat golfen of andere prettige din gen doen. Er zijn nog meer dingen in het leven dan tennis, al maakt tennis me wel moge lijk om zo'n leven te leiden. Ik heb het tenslotte niet slecht voor een twintigjarige. Andere jongens van mijn leeftijd moe ten iedere dag naar school, of ze zijn bezig om ergens een baan te zoeken. Bah, daar hoef ik me gelukkig nooit meer mee bezig te houden. Mijn enige doel is betrekkelijk gelukkig te blijven, te zorgen dat ik ge woon met mijn ouders en mijn vrienden om kan blijven gaan en dat ik bij de beste tennis sers van de wereld blijf horen. Dat vind ik voldoende, de rest kan me gestolen worden". Heren-enkelspel, finale: Mats Wilander (Zwe) - Ivan Lendl (Tsj) 3-6 6-4 6-2 6-2; dames-enkelspel, finale: Chris tvert-Lloyd (VSt) - Martina Navratilova (VSt) 6-3 6-7 (4- 7' 7"5; gemengd dubbelspel, finale: Martina Navratilo- va/Heinz Günthardt (VSt/Zwi) - Paula Smith/Francisco Gonzalez (VSt/Pri) 2-6 6-3 6-2; meisjes-enkelspel, finale: Laura Garrone (Ita) - Dinky van Rensburg (ZAf) 6-1 6-3; Jongens-enkelspel, finale: Jaime Izaga (Per) - Thomas Muster (Oos) 2-6 6-3 6-0; jongens-dubbelspel, finale: Kor- ua/Suk (Tsj) - Gabrisjidze/Volkov (Sov) 4-6 6-0 7-5; da- nies-dubbelspel, finale: Martina Navratilova/Pam Shri- 7er (VSt) - Claudia Kohde/Helena Sukova (WDl/Tsj) 4-6 2 6-2; meisjes-dubbelspel, finale: Perez-Rodan/Tarabi- •n (Arg) - Holikova/Szrubakova (Tsj) 6-3 5-7 6-4. Mats Wilander in actie tijdens zijn finale-partij tegen Ivan Lendl. Van onze speciale verslaggever PARIJS - Alle records van Roland Garros zijn de afgelopen veertien da gen gebroken. Tijdens de editie 1985 van de open Franse titel strijd kwamen 288.594 toeschouwers langs de lo ketten. In 1984 waren dat er 18.693 minder: 269.901. De totale recette bedroeg in Parijs 31.321.186 francs (11,9 miljoen gulden). Vo rig jaar incasseerde de organisatie 3,75 miljoen francs (1,42 miljoen gul den) minder. Ter illustra tie: het dieptepunt aan interesse van de toe schouwers lag in 1972, toen slechts 51.101 men sen naar Parijs kwamen. In 1976 werd voor het eerst de grens van 100.000 doorbroken: 133.208. In '79 werd de primeur van meer dan 200.000 kijkers gehaald: 205.328. De fina ledag trok dit jaar voor het eerst meer dan 15.000 toeschouwers: 15.219. Die brachten meer dan twee miljoen francs in het laatje. DEN HAAG (ANP) - De Grand Prix-wedstrijden atle tiek, die gisteren op de kunst- stofbaan aan de Zuidlaren- straat in Den Haag hun natio nale premiere beleefden, lij ken, afgaande op de belang stelling een kort leven te zijn beschoren. Bij de GP-wed strijden zijn voor het eerst geldprijzen variërend van 250 tot 1000 gulden, die in het atie- tenfonds moeten worden ge stort, te verdienen op grond van een aantal limieten. De harde wind maakte het verblijf op de Haagse baan niet alleen onaangenaam maar drukte ook de prestatie. Alleen Erik de Bruin en Els Vader kwamen tot prestaties van niveau. De Bruin won het discuswerpen en kogelstoten met respectievelijk 63,12 en 19,62 meter. Met de discus bleef De Bruin 54 centimeter verwijderd van zijn nationale record, dat hij vorig jaar op 63,66 meter bracht. Els Vader, die dit seizoen de 400 meter naast de 100 en 200 meter op haar programma heeft, won de loop over een baanronde in 52,9 seconden. Wanneer Els Vader nog wat routine op dit nummer opdoet, zal het reeds vijf jaar staande record van Tilly Verhoef (52.38) dit seizoen ongetwijfeld verbeterd worden. Marjan Olij slager liep de 100 meter ARNHEM (ANP) - Gert-Jan van Doorn heeft na vijf van de acht motocrosses om het Ne derlands kampioenschap in de 250cc-klasse honderd punten voorsprong genomen op zijn naaste concurrent, Johnny Verwijst. Van Doorn, de titelverdedi ger, won zondag op circuit Ko- ningsheide in Arnhem alle drie manches. Uitslagen: eerste manche: 1. Gert-Jan van Doorn (Veghel) Honda; 2. Jan de Haan (Zeijen) Honda; 3. Henk van Mierlo (Venhorst) Honda; 4. Johnny Verwijst (Uden) Yamaha; 5. Peter van den Nieu- wenhof (Son) Suzuki; 6. Theo Eggens (Hooghalen) Honda; tweede manche: 1. Van Doorn; 2. Leo Combee (Woudri- chem) Honda; 3. Verwijst; 4. De Haan; 5. Rudi Takman (Ommen) Suzuki; 6. Van Mierlo; derde manche: 1. Van Doorn; 2. Combee; 3. Eggens; 4. Verwijst; 5. De Haan; 6. Takman; totaal: 1. Van Doorn 90; 2. Verwijst 713. Den Haan 71. Tussenstand NK: 1. Van Doorn 417 pun ten; 2. Verwijst 317; 3. Van Mierlo 294; 3. Combee 283; 5. Eggens 278; 6. De Haan 253. Van onze speciale verslaggever PARIJS - Het toneelstuk was al vierenzestig maal op gevoerd met dezelfde hoofd rolspeelsters, resulterend in rapportcijfers, die elkaar door de jaren heen nauwe lijks ontliepen. Het enige verschil was zaterdag dat de ene actrice, Chris Evert- Lloyd, opeens met een ha gelnieuw script op de prop pen kwam, waardoor de an dere, Martina Navratilova, danig uit haar evenwicht gebracht werd. De huisdok ter in de zaal, Robert Haas, en de soufflerende trainer, Mike Estep, konden er ook niets meer aan doen. Ziehier, in een zeer kort bestek samengevat, de es sentie van de finale van het dames-enkelspel van 1985 op Roland Garros. Een zinde rende finale, dat wel, want zo'n cliché-matig superlatief mag ook best eens voor het damestennis uit de kast ge haald worden. Dat het inderdaad alle maal best aardig was, wordt door de cijfers bewezen; 6-3 6-7 (7-4) en 7-5 in bijna drie uur. Tamelijk lang dus voor zo'n pas-de-deux, maar nog lang geen record, want vorig jaar slaagden Vicki Nelson en Jean Hepner in Rich mond er al eens in om het balletje zes en een half uur op en neer te laten stuiteren. Met als aardige bijkomstig heid dat een punt in die wedstrijd 29 minuten in be slag nam, waarbij de bal 643 maal het net passeerde. Zo ver kwam het zaterdag gelukkig niet, maar, zoals al gemeld, spannend was het allemaal wel. Tot Navratilo- va's verrassing werd ze al vanaf de eerste bal constant onder druk gezet door Evert-Lloyd, die met haar feilloze dubbelhandige backhand in een alles-of- niets-poging aanvallend speelde op de eerste service. Martina Navratilova feliciteert vriendin Chris Evert-Lloyd met haar overwinning. Dat die tactiek werkte, blijkt wel uit het feit, dat die anders zo superieure service nu negen maal gebroken werd. Nadat Evert-Lloyd de eerste set tamelijk gemak kelijk had gewonnen, had ze in de tweede set de wedstrijd al op 6-5 kunnen uitserve- ren, waarbij ze eerst zelf op 4-5 een setpoint had over leefd. Met als enige resultaat dat ze nu voor de verande ring zelf haar service-game kwijtraakte, evenals de uit dat gegeven resulterende tie-breaker. Op 5-5 in de be slissende set werd het alle maal nog wat spannender. 'Chrissie', massaal gesteund door de 17.000 chauvinisten, die meestal alleen de zaak af proberen te breken als er een Fransman op de baan staat, kwam terug van 0-40 naar 6-5 en maakte in de daaropvolgende game de zaak op het eerste match point af met een schitteren de backhand langs de lijn. Waarop de spanning van de twee strijdende vriendinnen viel en ze elkaar uitgebreid omhelsden onder de stoel van de scheidsrechter. De balans tussen Evert- Lloyd en Navratilova is weer bijna in evenwicht. De ex-Tsjechische leidt nu in de reeks onderlinge confronta ties, die in 1974 in Akron, Ohio, een aanvang nam nog met 33-32, ook al heeft ze 15 van de laatste 17 ontmoetin gen gewonnen. En Evert- Lloyd heeft weer gedaan wat ze sinds 1974 ieder jaar gedaan heeft; minstens een Grand Slam-toernooi win nen. Dat Navratilova zich op dit ondermaanse toch voor meer dingen interesseert dan tennis, dollars en kleine hondjes, bewees ze zelf na afloop. In vloeiend Frans be dankte ze het publiek voor de afgelopen veertien dagen, zodat alles wat Frans sprak tranen in de ogen had en de vedette minutenlang toe juichte. Het is dan ook maar goed, dat zij niet voor de fi nale de kans kreeg om haar woordje te doen. Want dan had 'Chrissie' geen druppel krediet meer gekregen van het scheidsrechterskorps, net zo min als van het pu bliek, dat zich nu en masse en met resultaat achter de underdog schaarde. Evert-Lloyd kan zich op gaan maken voor de volgen de uitdaging; het veroveren van het Grand Slam, dat te genwoordig immers over twee aansluitende jaren uit gesmeerd mag worden. Na vratilova behaalde vorig jaar in Parijs dat Grand Slam, Evert-Lloyd staat nu nog Wimbledon en Flushing Meadows te wachten. De Open Australische en Ro land Garros heeft ze nu im mers al op zak. Het lieve sommetje van een miljoen dollar ligt klaar voor de winnares van dat Grand Slam, maar zover is het nog lang niet, want Navratilova zal ongetwijfeld tijdens één van de twee komende Grand Slam-toernooien roet in het eten willen gooien, net als Gabriela Sabatini en Steffi Graf, de twee grootste talen ten, die met de dag sterker en slimmer worden. horden met 3,90 meter per se conde rugwind in 12,8 secon den. Ook bij een maximaa; toelaatbare rugwind van twee meter per seconde had deze prestatie geen nationaal re cord betekend, omdat de tijc met de hand was opgenomen. Rob Druppers, die na veel aandringen in Den Haag was verschenen, wilde zich alleer maar op het laatste kwart var de 800 meter echt inspannen De Utrechter, die komende woensdag in Florence een 8(K meter loopt en zondag in Rieti op de 1500 meter uitkomt bij internationale wedstrijden won in 1.49,53 voor Han Kul- ker (1.50.50). Chris Leeuwenburgh (Spar ta), die een poging had willen doen zijn nationale record polsstokhoogspringen, dat hij een maand geleden in het Amerikaanse Albuquerque op 5,38 meter bracht, te verbete ren, maakte geen geldige sprong. De Hagenaar begon op 5,20 meter en sprong die hoog te drie maal af. De voor het Limburgse Unitas uitkomende Belg Marc Maes bedwong de 5,20 meter in zijn tweede po ging wel en werd daarmee winnaar. De voornaamste uitslagen: dames: sprinttweekamp (100 en 200 m): 1. Desi- ree de Leeuw (ADA) 11,92, 24,14 (181C punten, RW), 2. Marijke van Zon (DEM) 11,79, 24,60 (1796), 3. Ingrid Zoutewelle (AV'56) 11,97, 24,76 (1743); 400 m: 1. Els Vader (THOR) 52,9, 2. Marjo van Agt (PSV) 54.1, 3. Tanja Tjepkema (Start baan) 55,0; 800 m: 1. Margreet Verbeek (Olympia'48) 2.09,94, 2. Petula Ruys (Me tro) 2.15,94; 100 m horden: 1. Marjan Olij- slager (Sprint) 12.8 (RW), 2. Peggy van Dinther (Sprint) 13,9,3. Edine van Heezik (ADA) 14.0; boog: 1. Ella Wijnants (Spar ta) 1,70 m; discus: 1. Bea Wiarda (Impala) 54,55 m, 2. Deborah Dunant (ADA) 50,04 m; kogelstoten: 1. Deborah Dunant 16,24 m; heren: sprinttweekamp (100 en 200 m): 1. Maas (Unitas) 10.50, 21,56 1825 punten, RW), 2. Danny van de Eyk (Startbaan) 10,7,21,80 (1746), 3. Ruben Ek- horst (VLTC) 10,5 22,31 (1743); 400 m: 1 Wim Cools (THOR) 48,22, 2. Rob Koning (Liomtas) 48,62,3. Menno Swier (Holland L.) 49,26; 800 m: 1. Rob Druppers (Hellas) 1.49,53, 2. Han Kulker (De Bataven) 1.50.50, 3. Hugo Kusters (Unitas) 1.52,4; 1500 m: 1. Richard Kooyman (AVR) 3.58.66; 3000 m: 1. Mare Borghans (Uni tas) 8.12,3, 2. John Vermeule (Dynamo) 8.12,4, 3. Emiel Vrijman (Metro) 8.12,6, hoog: 1. Marco Schmidt (VLTC) 2,06 m; polshoog: 1. Mare Maes (Unitas) 5,20 m, 2. Marco Meulink (VLTC) 4,90 m, 3. Gijs- bert de Ruiter (VLTC) 4,90 m, kogelsto ten: 1. Erik de Bruin (Sparta) 19,62 m; discuswerpen: 1. Erik de Bruin 63,12 m, 2. Piet Meydam (Hercules) 54,46 m. DIEREN (ANP) - De strijd om de nationale titel turnen gat de laatste jaren meestal een eenzijdig beeld. Therese Wil mink was bij voorbaat ai ze ker van het kampioenschap in de achtkamp. Dit keer moest de zeventienjarige turnster uit Kampen werkelijk vechten voor de gouden medaille. Die kwam zaterdagavond overigens toch wat gelukkig in haar handen omdat de grote concurrente, Carola Eenk- hoorn, in de afsluitende vrije oefening onderuit ging. De 17- jarige Utrechtse nam in de eerste serie sprongen te veel risico bij een dubbele salto en landde op haar achterste. Het kwam Carola Eenkhoorn reglementair op een half punt aftrek te staan. Met de 9,10 punten die zij nog voor haar 'kür' kreeg, gleed de voor sprong van 0,15 punten, die op Therese Wilmink had, door haar vingers. Therese Wil mink, die als laatste op de mat moest, wist toen dat de vierde nationale titel op rij haar nau welijks meer kon ontgaan. De titelhoudster kon daardoor ontspannen werken en zag zich beloond met 9,65 punten, waardoor zij uitkwam op een totaal van 73,10 punten, vier tiende meer dan Carola Eenk hoorn en 0,65 punt meer dan de talentvolle Na Mee Boven- schen, die als derde eindigde. BECKENHAM (ANP) - De Amerikaan Tim Mayotte heeft het internationale tennistoer nooi van Beekenham gewon nen. Mayotte versloeg in de fi nale van het evenement, dat geldt als het eerste voorberei- dingstoernooi voor Wimble don, zijn landgenoot Steve Denton: 7-6 6-0. In de halve eindstrijd had Mayotte de talentvolle West duitser Boris Becker uitge schakeld: 3-6 7-5 6-4. Denton elimineerde zijn landgenoot Matt Anger 6-3 7-6. Bij de dames won Barbara Potter uit de Verenigde Sta ten. Potter zegevierde in de fi nale over de Britse Annabel Croft: 7-6 4-6 6-3.

de Stem | 1985 | | pagina 9