Hockeydames in goede vorm Afgang voor basketbalploeg Nederland wint weer van China LENDL Herenhockeyers herwinnen zelfvertrouwen MÜNCHEN AREN SPOELEN TELEURSTELLINGEN WEG MET LANDSTITEL UITS >2 >2 i MAANDAG 10 JUN11985 T4 PAGINA SPORT 2 BRAUNSCHWEIG (SID) - Bayern München heeft zaterdag de fans enigszins schadeloos gesteld voor de teleurstellingen in de Europa Cup en de nationale bekercompetitie door op de laatste dag van de competitie voor de acht ste maal de titel van de Bundesliga in te pal men. SPORT IN 'T KORT X X X X X 8Ü X X LOTTO CIJFERSPEL BELGISCHE LOTTO DUITSE LOTTO SPEL 77 Sneldamtitel weer voor Clerc Triathlon-ploeg in Belfast Europees kampioen VOETBAL Nürnberg weer in Bundesliga Brazilië klopt Chili Monaco wint Franse beker GVVV uitgeschakeld MAANDAG 10 JU PARIJS - Ivan Le pen weken iedere wezenloos met zij trainer, de voormal ny Roche, in het bei laat de 'lefty's' Mc zou komen. LYON (ANP) - Het uitstapje naar Lyon heeft het vertrou wen bij de begeleiding en de spelers van het Nederlandse herenhockeyteam dit week einde weer wat teruggebracht. Niet alleen door de resultaten, overwinningen in de officiële interlands tegen Frankrijk van 6-2 en 3-1, maar vooral ook door de impulsen, die het opnieuw meespelen van Tom van 't Hek de ploeg gaven. Eerder in de week was de stemming in Oranje het diep tepunt angstig dicht genaderd. Na een moeizaam gelijk spel tegen een weliswaar sterk team van De Batavieren (voornamelijk oud-internatio- nals) volgde een smadelijke nederlaag van 1-6 tegen de ho mogene ploeg van Jong Oran je in het Wagenerstadion van Amstelveen. „We zijn er ge lukkig weer wat bovenop na een moeilijke periode", aldus assistent-coach Joost Bellaart. „De ervaringen in Lyon waren positief. Het inpassen van Van 't Hek verliep moeiteloos. Vooral zaterdag speelde hij de sterren van de hemel". Nadat Nederland vrijdag middag enkele uren na aan komst een oefenduel tegen de Franse militairen met 9-1 had gewonnen werd het zaterdag in de eerste interland tegen Frankrijk, met als coach de Nederlander Ton van Gils, 6-2. Bij de rust was het al 4-0 door doelpunten van Volkers (afge schoven strafcorner), Heijn, Diepeveen en Van 't Hek. Na dat Martin na de hervatting uit een strafcorner iets terug had kunnen doen liep Neder land door Volkers en weer Van 't Hek uit tot 6-1. Liagre maakte de nederlaag voor de Fransen in de slotfase iets draaglijker. In de tweede wedstrijd kwam de Nederlandse over winning gisteren wat moeiza mer tot stand, mede door een zwakke arbitrage, die ook niet voldoende ingreep op het har de spel. Bellaart: „De Fransen speelden heel erg agressief. Dat gaf wat problemen. Maar verder hadden we de wed strijd toch wel goed onder con trole". Van 't Hek, die zijn - door het wegvallen van de ge blesseerde Benninga - ver vroegde rentree maakte sinds de Olympische Spelen van Los Angeles, kon deze keer minder uitblinken wegens een strin gente dekking. Heijn gaf nog voor rust Nederland de lei ding. Door Van Grimbergen werd het tien minuten na de hervatting 2-0. In de laatste vijf minuten vielen nog twee treffers, eerst door Martin (uit een strafcorner) en tenslotte door Den Hartog. De trip naar Frankrijk was de laatste voorbereiding op het vierlandentoernooi in Amstel veen, dat voor de Nederlandse heren donderdag begint met een wedstrijd Engeland. De andere deelnemers zijn de Bondsrepubliek en India. De karakteristieken zijn: FRANKRIJK - NEDERLAND 2-6 (ü-4). Volkers 0-1, Heijn 0-2, Diepe veen 0-3, Van 't Hek 0-4, Martin 1- 4, Volkers 1-5, Van 't Hek 1-6, Lia gre 2-6. Opstelling Nederland: Bos; Klaas- sen (45. Bierens), Kooyman, Den Hartog en Steens; Jan-Hidde Kruize (55. Van Stekelenburg), Van 't Hek en Diepeveen; Volkers, Heijn en Van Grimbergen. FRANKRIJK-NEDERLAND 1-3 (0-1). 22. Heijn 0-1, 45. Van Grim bergen 0-2,65. Martin (strafcorner) 1-2, 69. Den Hartog 1-3. De opstel ling van Nederland was: Bos; Klaassen (45. Bierens); Kooyman, Den Hartog en Ron Steens; Jan Hidde Kruize, Van 't Hek en Diep eveen; Volkers (50. Vogelzang), Heijn en Van Grimbergen. Bayem na vier jaar kampioen Dat gebeurde in Braunschweig met een overwin ning van 1-0 op het tot degraderen gedoemde Ein- tracht Braunschweig. Het verschil in de slotklasse- ring met de nummer twee liep op tot vier punten, aangezien Werder Bremen bij Borussia Dortmund met 2-0 verloor. Dieter Hoeness, de veel ver guisde oud-international maakte om 16.34 uur het doel punt, dat Bayern München na vier jaar weer tot kampioen van de Bondsrepubliek kroon de. Voor de vijfduizend mee gereisde supporters was die uitkomst een welkome com pensatie voor de k.o. nederlaag tegen Everton in de Europese beker en de traumatische er varingen in de Duitse bekerfi nale. De investering van rond vier miljoen mark in spelers als Matthaus, Wohlfarth, Eder, Willmer en Kögl had zijn rendement opgebracht. VOETBAL - Austria Wien is zaterdag voetbalkampioen van Oostenrijk geworden. Op de 30e en laatste speeldag won Austria met 4-1 van Sturm Graz. JUDO - Judo-interlands voor de jeugd tussen Nederland en West-Duitsland werden zater dag in Slagharen met over macht door Oranje gewonnen. 6-0 bij de jongens, 5-0 bij de meisjes. TENNIS - De linkshandige Amerikaanse Barbara Potter heeft zaterdag het tennistoer nooi van Beckenham op haar naam gebracht. In de finale versloeg zij de achttienjarige Britse Annabel Croft met 7- 6,4-6,6-3. Bor. Dortmund - Werder Bremen Borussia MG - Eintr. Frankfurt VII. Bochum Fort. Düsseldorf Leverkusen - Waldhof Mannheim Karlsruher SC - Vfb Stuttgart Kaiserslautern -1FKöln Bielefeld - Urdingen Hamburger SV - Schalke '04 Saarbrücken - Wattenscheid Hannover 96 - Hertha BC Fortuna Koln - Solingen FC Nürnberg - Hessen Kassei Deelnemers: 24.124, inleg: f. 112.619,00, prijzenbedrag: f. 53.494,00. Winnende getallen: 10 - 13 - 32 - 35 - 36 - 40. Reservegetal: 39. Aantal deelnemers: 510.054 Inleg: f. 2.445.513,00. prijzenbedrag: f. 1.161.619,00. Winnend getal: 291841 Aantal deel nemers: 209.746 Inleg: f. 314.619,00 Prijzenbedrag: f. 125.848,00. 4 - 13 - 15 - 22 - 24 - 25. Bijkomend nummer 14. 12 - 23 - 28 - 30 - 45 - 47. Reservege tal: 32. 4078689. Onder leiding van Klaus Augenthaler en Sören Lerby, de heerser op het middenveld, werd veel gerealiseerd van wat trainer Udo Lattek voor ogen stond: offensief, attrac tief, agressief en riskant voet bal. De doelpuntenproduktie lag daarbij niet bij en man. De beste schutter Lothar Mat thaus liep met een totaal van zestien treffers tien doelpun ten achter op Klaus Allofs (1 FC Koeln), die met 26 treffers Westduits topscorer werd. Geheel zonder crisis verliep het seizoen voor Bayern niet. In de late herfst viel de ploeg ten prooi aan een vormcrisis, waarbij het verlies tegen Waldhof een serie nederlagen inluidde. Bayern herstelde zich echter, evenals de ploeg zich er door sloeg, toen voor zitter Hoffmann wegens een miljoenenschuld (men spreekt van zeventig miljoen mark) dit voorjaar in het nieuws kwam en bijna moest aftre den. De verenigingsraad gaf hem tot 30 juni de tijd de za ken op orde te stellen. Voor Bayern was het sei zoen 84/85 financieel zeer suc cesvol. „Help, we zwemmen in het geld", riep manager Hoe ness op 10 april. De balans aan het einde van het seizoen: een bruto-inkomen van rond 24 miljoen mark, inclusief de 10 miljoen die Inter Milaan be taalde voor Rummenigge. Van die tien miljoen is meer dan de helft bestemd voor de belas tingen. De spelers deelden in de winst. Norbert Eder bij voorbeeld incasseerde buiten zijn maandelijkse salaris 140.000 mark aan premies voor competitie-Europacup en be- kerwedstrij den. Oefenmeester Udo Lattek heft het kampioensschild nadat Bayern München de landstitel heeft bereikt. Links trekt Sören Lerby een brede grijns, naast hem staat Roland Wohlfahrt. Rechts staat Bertram Beierlortzer. - fotoap Naast Werder Bremen kwa lificeerden ook 1FC Köln, Bo russia Mönchengladbach en Hamburger SV zich voor het komende toernooi om de UEFA-beker.Bekerwinnaar Bayer Uerdingen kwam door een nederlaag met 1-0 tegen Arminia Bielefeld op de ze vende plaats van de eindrang schikking terecht. Waldhof Mannheim verspeelde de kans op Europees voetbal aan HSV door in Leverkusen met 2-1 te verliezen van het plaatselijke Bayer. De Hamburgers ver wierven het recht voor de ze vende achtereenvolgende maal Europees voetbal te spe len door een overwinning met 2-0 op Schalke. Een ingekopte bal van Michael Schroeder uit een vrije trap van Wuttke be tekende 1-0. In de 73ste minuut ging de aangever zelf op de so lotoer en maakte 2-0. De uitslagen van de laatste speeldag in de Bundesliga zijn: Hamburger SV - Schalke'04 2-0, Bayer Leverkusen - Waldhof Mannheim 2-1, Bochum - For- tuna Düsseldorf 1-0, Arminia Bielefeld - Bayer Uerdingen 1-0, Karlsruher SC - Vfb Stuttgart 1-1, Borussia Dortmund - Werder Bremen 2-0, l.FC Kaiserslautern - 1FC Köln 6-0, Borussia MG - Eintracht Frankfurt 3-3, Eintr. Braunschweig - Bayem München 0-1. De eindstand Is: 1. Bayem München 34 - 50, 2. Werder Bre men 34 - 46,3.1FC Köln 34 - 40,4. Borus sia MG 34 - 39, 5. Hamburger SV 34 - 37, 6. Waldhof Mannheim 34 - 37, 7. Bayer Uerdingen 34 - 36, 8. Schalke'04 34 - 34,9. Vfl Bochum 34 - 34,10. Vfb Stuttgart 34 - 33,11.1FC Kaiserslautern 34-33,12. Ein tracht Frankfurt 34 - 32, 13. Bayer Le verkusen 34— 31, 14. Borussia Dortmund 34 - 30,15. Fort. Düsseldorf 34 - 29,16. Ar minia Bielefeld 34 - 29,17. Karlsruher SC 34 - 29,18. Eintr. Braunschweig 34 - 20. ZWOLLE/DRACHTEN (ANP) - Het na de Olympi sche Spelen van Los Angeles sterk verjongde Ameri kaanse dameshockeyteam heeft de gelouterde ploeg van Gijs van Heumen dit weekeinde niet kunnen ver ontrusten. Oranje won beide interlands dit weekeinde zonder zich al te veel in te spannen. Zaterdag werd het op het fonkelnieuwe kunstgrasveld van Zwolle 3-0, gisteren bleef Nederland in drijfnat Drachten op een gezien het enorme overwicht veel te kleine marge van 2-1 steken. Van Heumen heeft in ae aanloop naar het vierlanden- Van onze speciale verslaggever LEVERKUSEN - Het Ne derlandse basketbal is weer helemaal terug bij af. Na de kortstondige opleving tegen Israël, die enig perspectief leek te bieden, heeft de ploeg gisteren tegen Tsjechoslo- wakije zijn kansen en het laatste restje van zijn repu tatie vergooid. Een score van 66-104 (29-57) in de wed strijd, die beslissend is voor de finalegroep of het troost- toernooi, is geen nederlaag maar een afgang. Zeker nadat de spelers zich een dag eerder tegen Italië hadden kunnen spa ren, om alle kracht over te houden voor het duel dat werkelijk telde. Met de han den in de zij was ook Italië heengelopen over het groepje dat zich niet eens in spande op de laatste dag in Leverkusen. Gangmaker van de af gang was Jos Kuipers, de man, die de ploeg had moe ten dragen. De naar Ameri ka vertrokken Limburger had, net als de andere spe lers, een slechte start. Voor hem behoefde het toen niet verder meer. Hij liet het team en zijn coach volledig zakken. In wandeltempo, zonder enige inspiratie speelde hij de tijd, die Heger hem gunde, uit. Heger voerde een wisse lestafette uit, die tot het on gekende totaal van 29 wijzi gingen in de ploeg leidde, een per 82 seconden. Van het begin af gunde hij niemand de kans zich te herstellen van zwakheden en dat had een net zo fnuikende invloed op het spel, als het gedrag van de narrige Kuipers. Na een kwartier, op de stand 17-40, wisselde de Tsjechoslowaakse coach Pe tera voor het eerst, zijn landgenoot Heger had toen al tien veranderingen op zijn naam gebracht. Bij rust was de achterstand volko men uitzichtloos, 29-57 en het team, dat geen ploeg was, kwam nimmer uit het dal, de goede wil van De Waard, De Vries, Schilp, Heijdeman en Van de Lage- maat ten spijt. Via 95-55 kwam Tsjechoslowakije uit op 104-66 en een plaats bij de laatste acht van Europa, waar inderdaad geen plaats is voor deze Nederlandse basketballers. De Nederlandse punten in de wed strijd tegen Tsjechoslowakije werden gemaakt door: Esajas (3), Schilp (4), De Vries (8), De Waard (14), Esveldt (8), Van der Schaaf (2), Franken (8), Van de Lagemaat (2), Van Noord (9), Heijdeman (4) en Van Essen (4). Kui pers scoorde niet uit zes pogingen. Ne derland schoot 35 procent, miste 9 van 15 vrije worpen en veroverde 24 re bounds. De punten voor Tsjechoslo wakije kwamen van Skala (14), Ha- vlik (11), Rajniak (18), Kropilksa (8), Boehm (2), Vyoral (6), Brabanec (30) en Maticky (15). Het schotpercentage was 44. Twee van 25 vrije worpen werden gemist en 33 rebounds gepakt. De Ne derlandse punten in de wedstrijd te gen Italië kwamen op naam van: Esa jas 2, Schilp 2, De Vries 14, De Waard 15, Esveldt 6, Van de Schaaf 6, Van Noord 15, Heydeman 8 en Van Essen 8. De Italiaanse van: Savio 13, Bosa 11, Gilard 6, Magnifico 23, Brunamonti 5, Vilalta 13, Binelli 19, Premier 11, Vec- chiato 6, Mazorati 1 en Sacchetti 4. Ita- liie scoorde 58 procent, Nederland 40 procent. Nederland pakte 23 rebounds, TIaI.^ AA ...nMM.nM 49 im i4r» ,rni./lArIi Italië 29, waarvan ging. t in de verdedi- Basketballer Jos Kuipers waagt een doelpoging in het duel met Tsjechoslowakije. - fotoap toernooi in Amstelveen kun nen zien, dat zijn ploeg Olym pische-, wereld- en Europese kampioenen nog elke aanval van de concurrentie af kan slaan. Het enige probleem is momenteel alleen de moeiza me produktie van de doelpun- ten. Zo viel er een week gele den in de twee duels tegen Groot-Brittannië slechts een treffer (van Sophie von Wei- Ier), waardoor de uitslagen ge zien het verschil in kwaliteit in het veld te klein uitvielen (1-0 en 0-0). Zaterdag krikten Fieke Boekhorst en invalster Marti- ne Ohr pas in de laatste vijf minuten de te magere voor sprong van 1-0 (Boekhorst) op tot een wat meer sprekende uitslag van 3-0 tegen de bron zen ploeg van de Spelen. In Drachten, waar het veld van de Graspiepers het vele regen water nauwelijks kon verwer ken, nam de Amerikaanse ploeg - met naast Beth Anders als assistent-coach de Neder lander Boudewijn Castelij n - na twintig minuten zelfs de leiding door Beth Beglin. Vijf minuten later had Fieke Boek horst echter uit een der vele strafcorners (ze mocht er ne gentien nemen) het evenwicht weer hersteld. Zes minuten na rust trof de ervaren Helmond- se opnieuw doel (2-1). ZWOLLE: NEDERLAND-VERENIGDE STATEN 3-0 (1-0). 3. Fieke Boekhorst (strafcorner) 1-0, 65. Boekhorst (sc) 2-0, 69. Martine Ohr 3-0. Scheidsrechters; Barbel Aichinger en Ursula Giercowski (WD1). Toeschouwers: 1500. DRACHTEN: NEDERLAND-VER ENIGDE STATEN 2-1 (1-1). 20. Beth Beglin 0-1,25. Fieke Boekhorst (strafcor ner) 1-1, 41. Fieke Boekhorst (strafcor ner) 2-1. Scheidsrechters: Barbel Aichinger en Ursula Giercowski (WD1). Toeschouwers: 500. ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP)- De Nederlandse wa- terpoloploeg heeft zaterdag in het broeierig warme zwembad in Alphen aan den Rijn de wedstrijdenreeks tegen de Volksrepubliek China met een overwinning: 16-9 (6-1, 4-3, 4- 2, 2-1) afgesloten. Het was de laatste confrontatie uit een se rie van drie, die Oranje even veel triomfen opleverde. Coach George Geurtsen toon de zich tevreden. „Deze laatste wedstrijd was de beste van de drie met aantrekkelijk polo. Vooral in de eerste periode liep de ploeg goed. In het tweede kwart was het onvol doende, maar daarna trad weer herstel in. Ik heb veel ge wisseld, hetgeen van dergelij ke duels ook de bedoeling is". Geurtsen gelooft op de goe de weg te zijn na de teleurstel lende ervaringen bij de strijd om de FIN A Cup: „Dat toer nooi kwam voor ons te vroeg, zo vlak na de trip door China. We gaan deze maand nog een week in een trainingskamp en daarna spelen we twee wed strijden tegen de Verenigde Staten in Maastricht en Soest. Met de ontmoetingen tegen Griekenland volgende week lijkt me dat een goede voorbe reiding op de Europese kam pioenschappen". Nederland, dat in Emmen ternauwernood aan een gelijk spel ontsnapte, omdat er volgens de coach 'slecht werd gespeeld', pakte de zaken in Alphen energiek aan. Oranje profiteerde mei graagte van de geringere sieke mogelijkheden van Chinezen. In de eerste periode werd de basis gelegd (6-1) voor de uiteindelijke zege. De ploeg verslapte daarna enigszins, waardoor de Chine zen wat dichterbij konden ko men. Echter de kracht en grotere snelheid van Neder land op beslissende momenten gaven de doorslag, hoewel China de laatste periode met een positieve score aflsoot: 2-; Stan van Belkum was de grote schutter met vijf treffers, volgd door aanvoerder Ton Buunk (3) Remco Pielstroom, Ewoud van Winsen en Hans van Zeeland (ieder twee) Eric Noordegraaf en Ronald Hermsen, (weer terug) die eenmaal raak schoten. ALPHEN: NEDERLAND -CHINA ll-l 1-0 Pielstroom, 2-0 Van Belkum, 3-0 Van Zeeland, 4-0 Van Belkum, 5-0 Van Win sen (7-6), 5-1 Wang Min Hu, 6-1 Noorde- graaf, 7-1 Van Belkum, 8-1 Hermsen (7- 6), 8-2, Li Jang Xiong, 9-2 Van Belkum (7-6), 10-2 Buunk, 10-3 Huang Long (7-6), 10-4 Zhao Bilong (strafworp), 11-4 Van Zeeland (7-6), 12-4 Pielstroom (7-6), Buunk (strafworp), 13-5 Zhao Bilong 6), 13-6 Zhao Bilong, 14-6 Van Winsen, 15-6 Van Belkum, 15-7 Cui Chi Ping (7-6)' 16-7 Buunk (7-6), 16-8 Huang Jing en 16-9 Jong Haong. EGMOND (ANP) - Voor de tweede maal in successie heeft Rob Clerc de nationale snel damtitel veroverd. De Hage naar bleef in Egmond in een spannende finale met 10 uit 7 ongeslagen. Hij had slechts een punt voorsprong op Johan Kraajenbrink uit Warnsveld. Derde werd de Dordtenaar Ari Van de Weteringh met acht punten. Hein Meijer uit Amsterdam, die in een herkamp Jeroen Goudt (Enschede) versloeg, legde met zeven punten beslag op de vierde plaats, die recht gaf op rechtstreekse plaatsing voor de finale van volgend jaar. Rene Boulonois (Alk maar), Joop Rigterink en Jos Stokkel (Huussen) kwamen niet verder dan de zesde plaats met vijf punten. De kleine finales werden gewonnen door Henri Van der Zee (Leeuwarden), Frits Lu- teyn (Den Haag) en Anton Schotanus (Heerenveen). Bij de jeugd ging de titel naar Jo han Wiering uit Schagen. BELFAST(ANP) - De Neder lands triathlonteam estafette is zaterdag in Belfast (Noord- Ierland) voor de tweede ach tereenvolgende maal Europees kampioen thriathlonteam re lay geworden. De nationale triathlonkampioen Axel Hoenders uit Ouderkerk aan de Amstel, Rob Barel uit Vee- nendaal, Frank Huls uit Gen- dringen en de winnares zilve ren medaille roeien bij de Olympische Spelen van vorig jaar, Nicolette Helleman.» maakten deel uit van de Ne- derlandse ploeg. Bij het kampioenschap van zaterdag moesten in estafette vorm alle atleten de volgende afstanden afleggen: 1 kilome ter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlo pen. De Nederlandse ploeg was de snelste in een totaaltijd van zes uur, 1 minuut en 23 se conden. België werd tweede op een afstand van ruim elf mi nuten en West-Duitsland werd derde. Aan het kam pioenschap namen zestien Europese ploegen deel.Op 11 augustus aanstaande vindt in Almere het eerste individuele Europese kampioenschap triathlon plaats, waarbij tra ditionele Hawaï-afstanden, 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilo meter fietsen en een maraton moeten worden afgelegd. NEURENBERG/HAN- NOVER (DPA/SID) - Re cordhouder van landskam pioenschappen l.FC Nürn berg en Hannover'96 komen volgend seizoen uit in de Bundesliga. Beide clubs pro moveerden rechtstreeks. Nürnberg door zondag kam pioen van de Tweede Bun- delsiga te worden, Hannover door als tweede te eindigen. Zowel Nürnberg als Han nover won met 2-0. De kam pioen versloeg voor welge teld 56.399 toeschouwers Hessen Kassei na een rust stand van 0-0. Doelpunten makers waren Eckstein en Brunner. Ruim 60.000 sup porters zagen Hannover bij de pauze met 1-0 leiden te gen Hertha BSC door een treffer in eigen doel van Timme. In de slotfase maak te Hartmann 2-0. Lachende derde van het duel tussen Nürnberg en de voormalige concurrent Hessen was l.FC Saarbnucken, dat op de der de plaats eindigde na de zege van 2-1 op Wattenscheid 09. Saarbrücken speelt nu twee beslissingswedstrijden tegen Arminia Bielefeld, dat in de Bundeslige twee na laatste werd. PORTO ALEGRE (EFE) - Brazilië heeft zaterdag avond in Porto Alegre de vriendschappelijke voetba linterland tegen Chili met 3- 1 gewonnen. De vroegere wereldkampioenen hielden de Chilenen vrijwel steeds onder druk en hadden in Zi- co een speler, die van afma ken wist. De uit Italië overgekomen aanvaller scoorde in de 35ste iminuut uit een pass van Re- nato en maakte vier minu ten na rust een tweede doel punt na aangeven van Care- ca. Dat betekende 3-0 want pal voor rust had rechtsach ter Leandro de Chileense doelman Rojas verrast met een schot van grote afstand. Invaller Nunez profiteerde in de 76ste minuut van een fout van de Braziliaanse doelman Paulo Victor en scoorde het Chileense tegen doelpunt. De Braziliaanse voetbal bond doet pogingen de nieu we bondscoach Tele Santana vanaf oktober vrij te stellen van zijn Saoedisch-Arabi sche verplichtingen en ge heel beschikbaar te maken voor het Braziliaanse natio nale elftal. PARIJS (AFP) - AS Monaco heeft zaterdag in Parijs de Franse voetbalbeker gewon nen. De finale tegen Paris St Germain werd met 1-0 ge- wonnnen. International Gengini werd matchwinner in de 14e minuut. Er waren 55.000 toeschouwers in het Pare des Princes. SPAKENBURG - GVVV is uitgeschakeld in de strip om het voetbalkampioen schap bij de zaterdag-ama teurs. De Veenendaalse ploeg verloor zaterdag in ea tegen Spankenburg met 2-3- GVW was speltechniscn niet de mindere van de thuisclub, die gemakkelijke'' scoorde. Spakenburg - GVW 3-2 (2-2). schegget 0-1, 21 Van de Groep 1-l Van Diermen 2-1, 29. Muller 2-2, Van Leyenhorst 3-2. Scheidsre*» Arnouts. Toeschouwers: 3000. kaart: Van de Groep (Spaken^, De stand is: 1. Spakenburg 32100. 2. Kozakken Boys 3 111 3 15- GVW 4 1 0 3 2 10-10 De laatstevj° strijd in de kampioenscompeti«e woensdag in Werkendam: Kozsk Boys - Spakenburg. ZANDVOORT (ANP) - sterkst bezette autc sportklasse van Nederlan Toyota-merkenrace, wert terdag op Zandvoort gei nen door een amateur te wil-en-dank, Berend Oeb< Kapteyn. De 30-jarige Z voorter regelde de over ning in de vijfde race va nationale titelstrijd tv zijn zakelijke besognes do. Voor de ochtendtrai kwam Oeberius Kapteyn kwartier voor aanvang het circuit. Na het zetten de tweede trainingstijd nr Wila Hij ging daarbij voc Wilander. Ivan Lendl drinkt nooi druppel alcohol, hij iedere dag een kilomete tien hard, hij werkt dage een serie aerobic-oefeni af, hij volgt een uitgek dieet, en hij gaat iedere keurig op tijd naar bed. Wilander daarentegen w iedere dag door zijn tr; Sjogren bijkans met zijn ren naar de baan gesleept ders kwam hij daar a maar als hij een weds moest spelen. Mats Wila speelt liever golf, voor de ners: handicap 18. Mats lander drinkt op zijn tijd eens een pilsje, hij mag ééns even een uurtje aan gezellige bar gaan hanger luistert graag naar Bob D en aan hardlopen, aerobic diëten heeft hij een brot dood. Ivan Lendl had op weg de finale van Roland Gé nog geen set verloren, Wilander had al een paar tot op de bodem van zijn 1 nen moeten gaan. De Ts straalde de afgelopen veei dagen een aan arrogé grenzende kracht uit. Hi niemand anders zou het Grand Slam-toernooi van winnen. De kaarten leken helemaal geschud, maar de Tsjech, helemaal crazy slagen door de conseq cross geslagen ballen vat Zweed, tot de ontdek! kwam dat hij verloren was hij in eerste instantie eens teleurgesteld, al maar stomverbaasd, was er nou eigenlijk in g naam fout gegaan? De van Wilander (3-6 6-4 6-2' was toch tegen alle voors lingen in? In de eerste set wees in daad aanvankelijk niets o latere, voor Lendl desastr ontwikkelingen. Die set w te hij af, zoals hij in Parijs voorgaande sets had werkt; zwijgend, zoevend strakke eerste services sla de punten binnenhalend kanonskogels uit de forel of even harde winners ui backhand, ondertussen zijn racket nonchalant de klei van de zolen slaand. „Toen dacht ik eerlijk zegd ook dat het gebeurd v aldus Wilander na afloop dacht dat het gewoon ve zou gaan lopen, zoals het al zijn wedstrijden gej was, en dat ik geen schijn kans meer zou krijgen. 1 daarna kwam ik in de tw set opeens door zijn sei heen en ik wist dat ik weei kansje had. Ik begon wat i naar het net te komen daarna begon het pas te lo }k voelde dat ik de weds' 'h handen kreeg, en dat dat". „Inderdaad, dat was aldus Lendl op zijn beurt, een grauw en ingevallen zicht. „Wat er nou precies ls gegaan na die eerste weet ik ook niet. Kijk, hij t ne ballen maar op mijn b and slaan, maar dat normaal gesproken toch Probleem zijn. Nu kreeg i achter niet goed meer ovei net heen". V Heren-enkelspel, final Lendl (Tsj) 3-6 6-4 6-2 kvert-Lloyd (VSt) - Ma_ 'I 7-5; gemengd dubbi va/Heinz Günthardt Gonzalez (VSt/Pri) 2-6 Laura Garrone (Ita) - I Jongens-enkelspel, fin: Muster (Oos) 2-6 6-3 6-0 da/Suk (Tsj) - Gabrisji •hes-dubbelspel, finale ^er (VSt) - Claudia Kol O"2 6-2; meisjes-dubbel: ni (Arg) - Holikova/Szr

de Stem | 1985 | | pagina 8