Jeugdelftal Bailleul in Sas en Westdorpe VREES VOOR DODELLTKE PARASIET Remko Steyaert opnieuw jeugdkampioen Corn Boys Opzet Zonnebloemfeest geslaagd Peter Boni JANSEN Kinderdag Breskens brengt vier mille op Veel volk en vee op Hulster marktplein iviaANüaG iü jiiwï isoö VAN ZEELAND WEDSTRIJD TEGEN RIA-W Narigheid Drie dagen feest bij jubilerende priester Vernielingen bij pogingen tot inbraak 300 DEELNEMERS IN ZELDENRUST COLLEGE V redesplatform Z-Vlaanderen over raketten 076-148168 Plaatselijk nieuws Clinge IJzendijke Oostburg Van de Vlies winnaar »»ij jeugdhengelen Hans Lücken exposeert in stadhuis VOOR DERDE kleintje inti doetinchem - i Sandor Pop Ï6 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent SAS VAN GENT/WESTDORPE - Een jeugdelftal (14- tot 16-ja rigen) van de voetbalclub uit het Noordfranse Bailleul heeft gis teren een bezoek gebracht aan de gemeente Sas van Gent. Na een ontvangst op het gemeentehuis werd later op de dag een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de jeugd van RIA- W uit Westdorpe. De Franse voetballertjes met hun begeleiders werden op het Sasse gemeentehuis vloeiend in hun landstaal toegesproken door loco-burgemeester L. Marquinie. Deze zei te hopen dat de al zeer stevige banden tussen Sas van Gent en Bailleul door dit bezoek nog eens extra zullen worden aangehaald. Hij kreeg (in het Nederlands) antwoord van mevrouw Monique Lamérant, begeleidster van het elftal, die de jeugd van RIA-W uitnodigde voor een tegenbezoek. Daarna gingen de Fransen per bus naar Westdorpe, waar ze in de kantine bij het sportveld een lunch kregen aangeboden. De vriendschappelijke wedstrijd, die werd gespeeld onder leiding van scheidsrechter L. Seyssens uit Westdorpe, verliep zeer spor tief en eindigde in een 2-4 zege voor Bailleul. Óndanks het slech te weer waren toch veel toeschouwers aanwezig. Na een souper en een gezellig samenzijn vertrokken de Fran sen gisteravond weer naar huis. De Franse voetballers krijgen in het stadhuis een sticker van de stad Sas van Gent uitge reikt - FOTO WIM KOOYMAN Imkers mijden kweek- project op Neeltje Jans Van onze correspondent SAS VAN GENT - De 13-jarige Remko Steyaert uit Sas van Gent is opnieuw jeugdkampioen van de Sport en ontspanningsvereniging Corn Boys. De jeugdige Sassenaar won de zaterdag op sportpark De Valcke gehouden tienkamp, en schreef hiermee voor het tweede achtereenvolgende jaar dit kampioenschap op zijn naam. Tweede en derde werden respectievelijk Edwin Fijnaut en Gerben Steyaert. De organisatie van de tien kamp, de jeugdcommissie van Corn Boys, verwelkomde za terdagmorgen bijna 60 jeugd leden. In de stromende regen werkten de Corn Boys pupil len en junioren de eerste proe ven af. De tienkamp bevatte behalve een aantal technische proeven (midgetgolf, hinder nis lopen, bal inwerpen, doel trappen, dribbelproef, kop- proef, balcontrole en straf schoppen) ook een tweetal conditionele proeven, hardlo pen en de afstandloop. Na afloop van het laatste onderdeel, de afstandloop, reikte voorzitter L. Marquinie de prijzen uit. Behalve een wisselbeker ontving de kam pioen eveneens een sporttas, de nummers 2 en 3 ontvingen elk een waardebon. De wissel beker voor de ploeg met het beste tienkampgemiddelde ging naar de C-junioren. De eerste drie van elke groep kre gen een fraaie medaille. De tienkamp, het jaarlijkse sluit stuk van het competitiejaar, beleefde zaterdag zijn twaalf de uitgave. De overige uitslagen waren: groep A: 1. R. Hamerlinck 97 punten, 2. P. van der Vliet 97,3. P. van Bambost 83. Groep B. 1. M. Colle 94 punten, 2. R. Brac- ke 91, 3. F. Holtus 88. groep C. I. S. Steyaert 117 2. G. Steyaert II, 3. A. van de Vijver 108. Groep D. 1. E Fijnaut 113, 2. A. Pollmann 101, 3. R. Vreeswijk 85, Groep E. 1. A. Bleyenbergh 92 punten, 2. F. Coppejans 91 2. I. Lippens 89. Groep F. 1. J. Steyns 88 punten, 2. R. Coppe jans 84, 3. O. Vermeersch 83 punten. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De meeste imkers uit Zeeuwsch-Vlaanderen voelen er niets voor om ook dit jaar weer deel te nemen aan het kweekproject voor bij en-koninginnen op het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde. Reden: de angst voor de voor bijen dodelijke Var- roa-parasiet, die al is opgerukt tot Zeeland boven de Westerschelde. Dit bleek tijdens de eind vo rige week gehouden discussie bijeenkomst van de Imkerver eniging Hulst en omstreken, die werd gehouden in het ge bouw van de rk mavo De Stee- lant te Terneuzen. De meeste aanwezige im kers -vooral die uit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen- toon den zich uiterst bevreesd voor de Varroa-dreiging en vonden deelname dan ook een te ris kante zaak. Alleen enkele reeds bij het project betrokken imkers uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen doen ditmaal nog mee, maar zullen volgend jaar de zaak opnieuw bekijken. Voorzitter P. van Assche zei te hopen dat het dan niet te laat zal blijken te zijn. Hij deed het voorstel te onder zoeken of er mogelijkheden zijn als alternatief een be- vruchtings-station in te rich ten in West-Zeeuwsch-Vlaan deren. Tijdens de bijeenkomst kwam ook de bijensterfte als gevolg van landbouwgif aan de orde. G. Dees, medewerker van de Algemene Inspectie Dienst, riep de imkers op deze kwestie ook eens te bekijken vanuit het standpunt van de land- en tuinbouwers. „Het werken met insecten-bestrij dingsmiddelen en andere che mische stoffen is voor hen nu eenmaal noodzakelijk", meen de hij. Dees noemde het van het al lergrootste belang dat er een goed contact op gang komt tussen de imkers en de in het vlieggebied van hun bijen ge vestigde land- en tuinbou wers. „Door samenwerking en onderling overleg is veel na righeid te voorkomen". Van onze correspondent HULST - Zeer velen heb ben de afgelopen dagen de 84-jarige pastoor J. Mangnus in zijn woning aan de Hulster Nieuw- landweg 3 gefeliciteerd met zijn 60-jarig pries terschap. Tegelijkertijd werden hem ter gelegen heid van dit jubileum verschillende cadeaus aangeboden. Het begon allemaal op donderdag 6 juni, toen de jubilaris in zijn woning in zeer intieme kring uit dankbaarheid een eucha ristieviering celebreerde. Daarna was er voor fa milieleden, buren, familie en kennissen gelegenheid om hem te feliciteren. Ook op zaterdag 8 en zondag 9 juni was er ge legenheid tot feliciteren. Velen hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt, want pastoor Mangnus, heeft veel vrienden en kennissen. Er waren dan ook mo menten dat de woning te klein was. Met veel ge noegen denkt pastoor Mangnus terug aan deze drukke dagen want, zo zegt hij, „ik ontvang graag veel volk". Van onze correspondent HULST - Naar de politie nu pas bekend maakte werd in de nacht van 4 op 5 juni tussen 23.00 en 08.00 uur een drietal inbraken gepleegd in Hulst. Hierbij werden vernielingen aangericht, maar er werd niets ontvreemd. Bij tankstation De Maat op de Glacisweg lukte het de in brekers niet om binnen te ko men. Ander doelwit was het ZWN-kantoor op de Zand straat, waar men binnen kwam via een raam. Er werd een deur vernield en heel het gebouw werd doorzocht. Ten slotte werd ingebroken in de kantine van de tennisclub Hulster Ambacht op de Ta bakstraat. Hier werden om binnen te komen een deur en een raam vernield. Ook werd heel het gebouw doorzocht, maar dit leverde geen buit op. De kleutergroep van volksdansvereniging Hava Naguila verzorgt een optreden. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De organisa ties, die zijn verenigd in het Vredesplatform Zeeuwsch- Vlaanderen, houden woensdag 12 juni een informatie-avond in Terneuzen over het lande lijke volkspetitionnement te gen de plaatsing van kruisra ketten in Nederland. Omdat de regering rond 1 november van dit jaar een de finitief besluit dient te nemen over de plaatsing, willen alle landelijke vredesorganisaties die zich hebben verenigd in het Komitee Kruisraketten Nee een volkspetitionnement op touw zetten om de komst van de raketten alsnog tegen te houden. De informatie-bijeenkomst in Terneuzen vindt plaats in de bovenzaal van café Cen traal aan de Markt. Aanvang 20.00 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - Tevreden konden de organisatoren van het Zomer-Zonne- bloemfeest, zaterdag gehouden in het Zeldenrust College te Terneuzen, na afloop vaststellen dat het evenement aan zijn doel heeft beantwoord. Ruim 300 gezonden, zieken en gehan dicapten deden mee aan de diverse spelletjes en bezochten de stands, die waren ingericht in hal en kantine van de school. Burgemeester C. Ockeloen opende het feest om 14.00 uur met het loslaten van 50 duiven. „Het gemeentebestuur ondersteunt van harte het initiatief om gezonden, zieken en gehandicapten bij elkaar te brengen, zodat ze niet van el kaar vervreemden", aldus Terneuzens eerste burger. De bezoekers konden terecht bij een spelencircuit met acht spelletjes en een - FOTO WIM KOOYMAN gokje wagen in enkele stands. De Ver- on, een vereniging van zendamateurs, gaf een demonstratie ftiet zendappara tuur. Erg succesvol was het optreden van de dansgroep Hava Naguila uit Vogelwaarde, maar ook het Terneu- zense majorettenpeloton en de plaatse lijke boerenkapel oogstten applaus. Alwin Boogaart kwam namens het buurtvoetbal-comité een bedrag van 1250,- aanbieden, de opbrengst van het tijdens de pinksterdagen gehouden buurtvoetbal-toernooi. Van onze correspondent HULST - Een paar duizend bezoekers hebben gisteren een bezoek gebracht aan de eerste Reynaert Markt, die af en toe dreigde te mislukken door de snel elkaar opvolgende regen buien. Op het grote marktplein hadden 70 marktkramers hun tenten opgeslagen en daar naast nog een twaalftal stand werkers. Langs de randen van de markt waren verschillende soorten dwerggeiten te zien en te koop. Ook was er een mooie verzameling van diverse sier- konijnen, zoals Tan-konijnen, Wittepool-konijnen en Ango ra-konijnen. Tenslotte liep er nog een kloek met enkele kui kens. Volgens de penningmeester van de centrale vereniging van ambulante handel Jack Schoot is de eerste Reynaert Markt ontzettend meegeval len, ondanks het slechte weer. „Het publiek dat hier loopt, is een heel ander publiek dan op de normale marktdagen. Het zijn niet alleen de Hulstenaren en de Belgen, maar veel men sen uit de omliggende plaat sen. Je kunt ook zien dat het de mensen boeit". „Het is alleen jammer dat er voor deze markt zo'n sterke tegenwind komt van de mid denstand. Daar hadden wij als marktkramers niet op gere kend. Eerst gaan we onderling eens praten en dan zullen we contact zoeken met de mid denstand om een compromis te bereiken". (ADVERTENTIE) Orthopedisch Schoentechnikers Spreekuur bl] de ta. WenUler, Grote Zwa- nenstr. 21, Hulst. Uit sluitend volgens af spraak Gespecialiseerd in steunzolen en inlays. Voor alle sport- en trimschoenen, van leer, kurk en thermaplastische materialen. Kantine voetbalvereniging I De kantine van de voetbalver eniging op het gemeentelijk sportterrein wordt uitgebreid Met de werkzaamheden is reeds een begin gemaakt. In totaal zal er 120 vierkante me ter bijgebouwd worden. Voor zitter Robert Willaert deelt mee, dat alles door de leden e supporters verricht wordt. De- I ze zelfwerkzaamheid hebben we ook voorheen toegepast en dat zal nu ook plaats hebben De werkzaamheden zullen ruim een maand in beslag ne men, zodat omstreeks half juli I alles prima in orde zal zijn Om het dak aan te sluiten op het dak van de bestaande kan tine zal een speciale staalcon- structie gemaakt worden. FNV-reis - De afdeling IJzen dijke van de FNV gaat zater-1 dag 13 juli op reis naar Turn hout en Eindhoven. In deze laatste plaats wordt het Evo- luon bezocht, 's Middags gaat men naar Bokrijk en Scher- penheuvel, waar wordt gege ten. Opgave voor 12 juni (ook I niet-leden) bij H. Driessens of H. Corijn. Vrouwen voor Vrede - De werkgroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen van Vrouwen voor Vrede komt dinsdag 11 juni vanaf 9.00 uur bijeen in het vrouwencontact Lotje aan de Nieuwstraat te Oostburg Gesproken wordt dan onder meer over het volkspetition nement tegen de plaatsing van I de kruisraketten en over de zomeracitiviteiten. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Jeroen van de Vlies is winnaar geworden van de eerste jeugdwedstrijd die de IJzendijke hengelvere- niging 'Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen' dit sei zoen hield. Van de Vlies behaalde 40 punten. De rest van de uitslag: 2. Maarten Termont, 37,5 pnt; 3. Marco de Boevere, 37 pnt; 4. Jean-Paul van de Bunder, 24 pnt; 5. Marco Claijs, 23 pnt. De eerstvolgende jeugdwed strijd vindt plaats op woens dag 11 september vanaf 18.30 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De in West dorpe wonende kunstenaar Hans Lücken (44) exposeert van 12 juni tot en met 5 juli et sen in de hal van het Terneu- zense stadhuis. Lücken heeft zijn opleiding gevolgd aan de Grafische School te Amsterdam en aan de Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch. In 1981 heeft hij zich als beeldend kunstenaar geves tigd. De expositie in het stadhuis is bezichtigen op werkdagen tijdens kantooruren. Van onze correspondent BRESKENS - De derde we reld-kinderdag, die zaterdag voor en door de Breskense schoolkinderen werd gehou den, heeft 4000 gulden opge bracht. Dit geld komt -na af trek van wat kosten- ten goe de aan poliopatiënten en ande re zieken in India. Het evene ment was in feit bedoeld als een cadeau voor pastoor Omer Gielliet, die zijn 35-jarig priesterjubileum vierde. Door het slechte weer moes ten zaterdagochtend diverse activiteiten worden afgelast. De speurtocht voor de vierde, vijfde en zesde klassers ging echter wel door, evenals de te kenwedstrijd voor de leerlin gen van de lagere klassen. Ook werd pastoor Gielliet door de kinderen van huis afgehaald en begeleid naar de kerk, waar 's middags een bazar en een rommelmarkt werden gehou den. Tevens vond een wafelac tie plaats. Door de Breskense tekenaar Gerard van Grieken ontwor pen ansichtkaarten werden aan de kinderen uitgedeeld, met de bedoeling dat ze naar kinderen in de derde wereld worden verstuurd. Het thema van de kinderdag luidde 'Hon ger hoeft niet in Afrika', een onderwerp waarover de scho lieren ook een opstel hadden geschreven. „Het is niet eerlijk. Wij zijn rijk, de derde wereld is arm. Honger, honger, dat hebben zij, maar wij eten ons buikje altijd vol", zo verwoordde Claudia van den Dries het probleem in haar opstel, dat ze mocht voorlezen. De kinderdag was op touw gezet door de Breskense We reldwinkel. „Op deze manier, maar daarvoor ook al op school, hebben de kinderen kennis kunnen maken met de problemen van de derde we reld", aldus voorzitter Adri Hoefnagel van de werkgroep wereldwinkel. MAANDAG 10JUN Door Chris WAALWIJK - Het termiddag in Waal stak in beide kampe Oefenmeester Pim vi nog geen nieuwe clul meende dat het maar g< 0-3 had gewonnen. „Dan hadden die gasten de race gelegen en zouden aanstaande woensdag tej De Graafschap nooit voor overwinning geknokt hebb Verliest De Graafschap winnen wij tegen Den Ha dan zijn er weer kansen vc ons". Binnen de gelederen v RKC werd een omgekeei theorie ontwikkeld. Men vo de zich gelukkig met het gel spel. Want als NEC verlor zou hebben, zou NEC tegen Den Haag.enzovoort. Dat nu het aardige aan een n competitie. Iedereen waa zich zo lang mogelijk kar hebber, verkoopt dat aan achterban en probeert zo vo tribunes te forceren. Het ve loop van de huidige nacomp titie maakt het de optimi: sche supporter moeilijk zijn lusies lang te koesteren. I Den Haag pakte al twee ke de volle winst en de rest m; de kruimels oppikken. Zoals RKC en NEC zich gi teren manifesteerden, mog< ze in Waalwijk en Nijmegi ook geen aanspraak maken meer dan een bijrol in de n; competitie. RKC is doodm en heeft alleen in Leo vi Veen en Peter Gerards spele die op basis van routine spanning van een dergeli; toernooi aankunnen. NEC he bergt talent genoeg, bijvoo beeld in spelers als Danr Hoekman en Anton Jansse maar mist de juiste wedstrijc mentaliteit om een broodnod ge overwinning af te dwinge Bovendien slaagt Van Meent er na vier seizoenen i De Goffert niet meer in, meent NEC-bestuurslid I van de Water, zijn ploeg t< tinchemse Vijverbi te de equipe van ti van de doelman va Van onz( DOETINCHEM - Sandor divisie-club De Graafschs keren telefonisch bedreigt Popovic is komend seiz van NEC en omdat beide beren de stap naar de ere moeilijk parket. Popovic onder meer te horen, dat h ten bij zijn nieuwe werkge gingen overweegt Popovic de laatste wedstrijd van d< ni tegen NEC, indien uit h twee clubs de promovendu denk dat het verstandig is gen onder te duiken", aldu: Vanwege het slechte weer werd het straattekenen naar binnen verplaatst FOTO' Van onze sportredacti «UD-GASTEL - Peter Bon rb? inator van de Stichting 'ng Beroepswielrennen (SBB XjWta» de Nederlands 1 drastisch gaan beperken. tnS°ri*'lu's' die de laatste acl v„ ^Persoon tussen de org; n„t Profkoersen en de beroef aii s Ze" fungeerde, zal volgei Va eP n°g de contracten van Vu_. Panasonic, Knetemann, van i- Hennie Kuiper en is I ant™ verzorgen. Tem net voorstel dat hij dond«

de Stem | 1985 | | pagina 20