produktiechef hendrix'voeders ®K@@ÖIDÊKl(lffiDO( HTS-ingenieurs die in zichzelf willen investeren MfLiPg] M PHILIPS beveiliging chef tekenkamer m/v 2 DOCENTEN <v/m) 1 DOCENT (v/m) DE STEM VAN ZATERDAG 8 JUN11985 Af TERNEUZEN-HOLLAND HTS'ERS CHEMISCHE TECHNIEK M/V (full- en parttime) Bekend landelijk grootwinkelbedrijf in damesmode (50 filialen in Nederland en België) opent eind augustus 1985 nu ook een filiaal in Breda, Ginnekenstraat 46 onder de naam "Witty". Voor dit nieuwe filiaal zoeken wij kontakt met ervaren enthousiaste verkoopsters in de leeftijd tot 30 jaar. Bent U geïnteresseerd in een leuke afwisselende baan als full- of parttime verkoopster schrijf dan een sollicitatiebrief, voorzien van pasfoto. In een persoonlijk gesprek zullen wij U graag meer vertellen over funktie en arbeidsvoorwaarden. Ons adres-. Afd. Personeelszaken, Tourniairestraat 1,1065 KK te Amsterdam, Tel. 020 -1712 34. In de informatiemaatschappij die zich aftekent, is Philips volop aanwezig. Voort durend wordt gewerkt aan zeer geavan ceerde produkten en systemen, aan techno logieën en strategieën. De basis hiervoor is het menselijk vernuft. Daarin investeren wij aanzienlijk. Bijvoorbeeld door dit jaar honderden jonge HTS-ingenieurs een functie aan te bieden in de vele kenniscentra, ontwikkellaboratoria, produktie-units of marketingafdelingen. Bijvoorbeeld door een sfeer te creëren waarin hooggekwalificeerde, jonge mede werkers hun talenten kunnen gebruiken. Bijvoorbeeld door te investeren op lange termijn. Daarom scheppen wij ook de condities om topprestaties te blijven leveren. Die condities zijn opleiding om bij te blijven in het vak en doorgroei om armslag te behouden. Wij beginnen al bij indiensttreding met opleiding. Elke HTS-ingenieur krijgt een opleiding in informatietechnologie, aangepast aan de al aanwezige (infor- matica)kennis en aan de functie. Wij vragen van u een tegeninvestering: volledige inzet om uw talenten maximaal te ontplooien. Verschillende richtingen. Wij richten ons tot HTS-ingenieurs die dit jaar afstuderen of binnenkort uit militaire dienst komen. Voor de volgende richtingen hebben wij plaatsen: elektrotechniek, computer techniek, informatica, bedrijfskunde, werktuigbouwkunde, natuurkunde en metaalkunde. Verschillende functiegebieden. Jonge HTS-ingenieurs kunnen hun loop baan beginnen in verschillende functie- gebieden, die samen alle technische facetten van het ondernemen bestrijken. Een verdere ontwikkeling van de loopbaan kan in hetzelfde functiegebied plaatsvinden; overstappen naar een ander gebied is eveneens normaal. Dit zijn de functiegebieden. 1Technisch-wetenschappelijk onderzoek: fundamenteel onderzoek, theorievorming en experimenten om de gevormde theorie te bewijzen. 2. Bedrijfsmechanisatie: ontwikkelen van gereedschappen, andere produktie- middelen en produktieprocessen en van meetopstellingen en procesbesturingen. 3. Produktontwikkeling: ontwikkelen, fabricagerijp maken, verbeteren van produkten. 4. Produktie: voorbereiden van de fabricage of leiden van een produktie- groep. 5. Inkoop: inkopen van grondstoffen of halffabrikaten voor één of meer bedrijfs onderdelen. 6. Logistiek: besturen en beheren van de goederenstroom van inkoop tot distri butie van gerede produkten. 7. Technische commercie: de brugfunctie tussen produktontwikkeling en de markt. 8. Commercie: verkoop van produkten, projecten en systemen of ondersteuning van de verkoop. 9. Service: adviseren van Philips service organisaties in de wereld. Installeren en repareren van complexe systemen. 10. Automatisering: ontwikkelen van meestal technische software voor Philips produkten en systemen. Ontwikkelen van software voor CAD en CAM. Ontwik kelen van bestuurlijke informatie systemen. 11Machinebouw: produceren en monteren van produktiemachines en mechanische delen van Philips produkten in enkele stuks of kleine series. HTS-ingenieurs kunnen daarin leidinggevende en specialistische functies vervullen. 12. Organisatie en efficiency: maken van fabriekslay-outs, kostprijsberekeningen, efficiency-onderzoeken, uiteindelijk adviseren van de leiding in organisatie vraagstukken. 13. Kwaliteitszorg: ontwerpen en toepassen van kwaliteitssystemen, propageren en invoeren van kwaliteits bewustzijn bij de medewerkers in de organisatie. Waar zijn vacatures? In praktisch alle produktdivisies en tech nische kenniscentra van Philips in Nederland zijn vacatures voor pasafgestu- deerde HTS-ingenieurs. Deze zijn verspreid over vele vestigingen in Nederland. Een aantal ervan noemen wij: Apeldoorn, Best, Breda, Drachten, Eindhoven, Groningen, Den Haag, Hengelo, Hilversum, Hoogeveen, Nijmegen, Roermond, Roosendaal, Stadskanaal en Terneuzen. Welke produktdivisies? De eerder genoemde functiegebieden zijn terug te vinden in de verschillende produkt divisies en kenniscentra. Wij noemen de produktdivisies: - Consumer electronics: audio- en video apparatuur. - Small domestic appliances: apparatuur voor huishouden en persoonlijke verzorging. - Industrial and electro-acoustic systems: professionele systemen voor o.a. congressen, beveiliging, meet- en regel- apparatuur etc. - Medical Systems: medische systemen voor diagnostiek en therapie. - Licht: lampen en verlichtingssystemen. - Elcoma: elektronische componenten en materialen. - Telecommunications and Data Systems: bedrijfstelefooncentrales en andere telecommunicatie apparatuur, computer systemen en kantoorautomatisering. - Defence and Control Systems bestaande uit Signaal (defensiesystemen en regel systemen voor lucht-en scheepvaart) en USFA (elektro-optische apparatuur). Daarnaast kent Philips interne toeleverings bedrijven (b.v. Machinefabrieken) en kennis centra (zoals het Natuurkundig Laboratorium en de interne automatiseringsafdelingen). Nu actie nemen. Als u nu bent afgestudeerd in één van de genoemde richtingen of binnenkort afzwaait uit militaire dienst, zend dan uw gegevens aan ing. A. Vreuls, Philips Personeelzaken, Antwoordnummer 35, 5600 VB Eindhoven. Deze gegevens zijn voor ons bepalend voor een eventuele uitnodiging tot een breed oriënterend gesprek, om gezamenlijk te bezien waar mogelijkheden liggen. M.T.S. - M.E.A.O. _iüüL_ ZATERDAG 8 JUNI 'We heben i dus tien me te veel in dienst9 HENDRIX' VOEDERS neemt een vooraanstaande plaats in als producent van kwaliteitsmengvoeders voor rundvee, varkens en pluimvee. Bij Hendrix' voeders zijn ruim 600 medewerkers werkzaam. De produktie vindt plaats te Heyen (bij Gennep), Lochem, Oosterhout (N.Br.) en Zwolle. Het produktieproces van malen, mengen, persen en afwegen is nagenoeg geautomatiseerd. Er wordt in 2/3-ploegendienst gewerkt. Voor één van die ploegen hebben wij in onze fabriek te Oosterhout plaat singsmogelijkheid voor een Met steun van de bedrijfsleiding, onder wie de produktie chef rechtstreeks ressorteert, zijn de belangrijkste taken: - het leidinggeven (met assistentie van voorwerkers) aan circa 15 produktiemedewerkers; - de zorg voor het realiseren van de vereiste produktie, waarbij hoge eisen gesteld worden aan de planning van de te produceren voeders en de kwaliteit van het eindprodukt. Van kandidaten verwachten wij: - een opleiding op Molenaarsschool-, M.T.S.- of M.L.S.- nivo, die leidt tot de noodzakelijke praktische, organisatorische en technische kennis; I - dat de nodige ervaring is opgedaan in een leiding gevende funktie. Kandidaten die bekend zijn met de mengvoederindustrie genieten de voorkeur. Bent u 30 tot 35 jaar oud en denkt u aan de genoemde criteria te voldoen, stuur dan uw schriftelijke sollicitatie naar Hendrix' voeders b.v., afdeling Personeelszaken, Postbus 1, 5830 MA Boxmeer. Telefonische informatie over de funktie kan ingewonnen worden bij de bedrijfsleider te Oosterhout, de heer A. van Oers, telefoon (01620) 22934, 's avonds (04108) 5950. Wij zijn een snel groeiend bedrijf. gespecialiseerd m de fabricage van broomverbindingen onder andere bestemd voor de farmaceutische, cos metische, fotografische, plastic- en voedingsmiddelenindustrie over de gehele wereld Ons personeelsbestand omvat c a 110 medewerkers. In onze fabriek in Terneuzen hebben wij plaats voor. Voor deze funktie wordt gezocht naar ambitieuze jonge mensen die in een klein team zich bezig zullen gaan houden met. - Het zelfstandig uitvoeren van proeven in een proefinstallatie (pilot plant) - Nieuwe processen vanuit proefinstallatie opschalen naar de productie afdeling. - Het opstellen van materiaal- en energiebalansen. - Trouble shooting - Het uitwerken van productievoorschriften Onze kandidaten moeten hierbij moeilijkheden met uit de weg gaan en bereid zijn zich volledig in te zetten voor de hun gestelde taak. Wij bieden een interessante werkkring in een goed ontwikkelde onderne ming met goede arbeidsvoorwaarden. Tevens bestaat de mogelijkheid om binnen onze organisatie door te groeien BELANGSTELLING Schrijft u dan een brief met terzake doende gegevens aan afdeling per soneelszaken van Broomchemie BV., Postbus 318. 4530 AH Terneu zen. voor ZEEUWSCH-VLAANDEREN Scholengemeenschap voor middelbaar beroepsonderwijs Terneuzen Postbus 102 4530 AC TERNEUZEN 01150-96553 Het Bestuur van de Stichting Samenwerkingsscholen voor M.B.0. in Zeeuwsch-Vlaanderen roept sollicitanten op voor de funktie van voor de afdeling PROCESTECHNIEK (volledige betrekkingen en/of deeltijd) In deze afdeling worden onder meer de volgende vakken gege ven: Scheikunde, Natuurkunde, Procestechniek, Meet- en Re geltechniek, Milieutechniek en de bijbehorende praktika. Gevraagde opleiding: H.T.S. - C.T.; F T.; T.H. - C.T.; F.T.; Techn. Nat. (met drie jaar praktijkervaring) of 2e graads bevoegdheid Nat./Scheikunde Salarisinpassing kan geschieden op basis van het laatstgeno ten inkomen. voor ca. 23 uur/week WISKUNDE/NATUURKUNDE. Bij voorkeur opleiding op 2e graads niveau. Sollicitaties dienen vóór 19 juni a.s. gericht te worden aan het Bestuur van bovengenoemde Stichting. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de directeur, dhr. M. Nieuwdorp (01150-13162) of bij de adj.-directeur MTS, dhr. A. Rietra (01150-17333). Chubb Lips Nederland BV is aktief in de beveiligings markt. Het bedrijf ontwerpt en produceert brand- en inbraakwerende produkten, sloten en elek tronische beveiligings systemen. De tekenkamer verzorgt en maakt alle lay outs, produktie- en samenstellingstekeningen voor de brandkastenfabriek. Aan de hand hiervan worden in de fabriek Lips inbraak- en brandwerende produkten, zoals kluisdeuren, brandkasten en safeloketten vervaardigd. De tekenkamer bestaat uit een groep van ongeveer tien personen onder leiding van de chef tekenkamer. Door toekomstige uittreding van de huidige funktionaris willen wij in kontakt komen met geïnteresseerden voor deze funktie. De werkzaamheden bestaan uit het op enthousiaste wijze leiding geven aan een groep van tien medewerkers; het zelfstandig en inventief uitwerken van summiere indika- tieve konstrukties van de afdeling ontwikke ling en het begeleiden van de normaliserings- en koderingsaktiviteiten. Voor deze funktie zoeken wij een kandidaat met HTS-werktuigbouw als basis met app"' katie in fijn-mechanische konstruktie en een goede kennis van de Engelse en Duitse taal. Voorts moet de nieuwe funktionaris beschikken over een analytisch denkver mogen. Ervaring in verwerking en konstruktie van plaatmaterialen is een vereiste. Leeftijd tot 40 jaar. Geïnteresseerden worden verzocht hun solli citatiebrief te richten aan de afdeling perso neelszaken van Chubb Lips Nederland BI/ CHUBB LIPS NEDERLAND BV Merwedestraat 48, Dordrecht. Postbus 59,3300 AB Dordrecht. Telefoon 078-13 61 44. ANAGER L. Th directeur van Hoechst tweede oliecrisis (1979) bedrijf, dat door de eer van '73/'74 toch al moi hoofd boven water kon in de rode cijfers. Een reorganisatie die d duurde én het herstel v economie haalden de B dependance van de We multinational uit de vei Honderdzeventig man het bedrijf zich nu op 's binnen de polystyreen- Door Willen GEBOREN Limburj tels is een bekende is lid van de Kameq del, voorzitter van dustrieel Contact, VNO Noord-Braba Hoogheemraadschap bant. 'Zijn' ondernl heeft de afgelopen j ganisaties nad nieuws gestaan. Bartels is als oudste i geboren in Heerlen, dus niet bij", vertelt hij een na de middelbare ken". Hij treedt begin dienst bij DSM, volgt l tenopleiding en doetl avond-HTS chemie. In over naar Rank Xerox start hij bij Hoechst in wordt hij benoemd to| jaar later brengt hij naar buiten, dat voor tl de vierenhalfhonderd \l slag inhoudt. Kunt U de achtergrondel satie uiteenzetten? „In '78 was het al e voor ons, wat nog vert de oliecrisis van '79. V< ten zijn er wereldwijd tw cessen. Ons proces heel flexibele produktie, ma hoog energieverbruik. L in 1970 geïnstalleerd en waren die beide proces elkaar te concurreren. 73 en '79 en de ontsta in de Westeuropese mai tenvoordeel erg onder ontwikkelingen zijn we prijsd. De afslanking vond menstellen van een niet ket. Produkten die te en te standaard waren he pakket gehaald. In feite programma van '81 leid waar polystyreen in de een commodity is, er 1 duktgroep toch weer h standaardprodukten zijr Als je in het begin var het saneringsproces vi doormaakt, moet je prol welke produkten we ui welke nieuwe produkte gedurende de jaren tacl ven produceren. Wat da we onze nadrukkelijke k< Heel nadrukkelijk is ket afstand genomen va dukten. Naar mijn idee i van tijd, dat die in het zullen worden geproduc nu een produktenpakket van de hoofdmoot mins tachtig naar huidige inz boven uit geproduceerd West-Europa". Welke personele gevolgen nisatie gehad?

de Stem | 1985 | | pagina 28