VVD-BIJEENKOMST IN AXEL DE STEM Avondvierdaagse in Hontenisse en Clinge voorbij Forse boete geëist voor dodelijke aanrijding Axel Zilveren kleuterleidster in Westdorpe Dronken man viel visser aan Districtsdag scouting 't Jagertje Volkskoers in Graauw Extra raad in Axel ZATERDAG 8 JUN11985 VAN ZEELAND markten ZUID-NEDERLAND Rijkspolitie Middelburg zaalvoetbal- kampioen Vlaamse Kermis in Kloosterzande Plaatselijk nieuws Axel Clinge Graauw Heikant Hulst Lamswaarde Sint-Jansteen 'ONBEGRIJPELIJK EN ONVERKLAARBAAR' G. Begijn wint Kringvlucht uit Compiègne T22 PAGINA ZEELAND 2 Te Veldhuis wil WOV in partij-programma Van een onzer verslaggevers HULST - Een dronken Am sterdammer J. van de P. is donderdagmiddag aan de Dubbele Poort in Hulst slaags geraakt met twee Hulstenaars. Van de P. liep zwalkend met een fles in zijn hand op een man af, die aan de Hulster buitenvest zat te vissen. Dit werd gezien door een voorbij ganger die de visser waar schuwde. Daarop draaide de dronke man zich om en ging op de voorbijganger af, waarna het tot een vechtpartij kwam tus sen de betrokkenen. Nadat de rijkspolitie de kemphanen uit elkaar had gehaald, mocht P. zijn roes in de cel uitslapen. Nadat proces-verbaal was op gemaakt, werd de man gister morgen weer op vrije voeten gesteld. Van een onzer verslaggevers AXEL - Het VVD-Kamerlid Jan te Veldhuis wil er zich persoonlijk voor inzetten dat de aanleg van een vaste oeververbinding over de Westerschelde (WOV) onderdeel wordt van het nieuwe VVD-verkiezingsprogram. Te Veldhuis zei dat gisteravond tijdens een spreek beurt in Zomerlust in Axel. Volgens het Kamerlid hebben de ministers Ruding (Finan ciën, CDA) en Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat, WD) voor deze kabinetsperiode de deur op slot gedaan, heeft het CDA zich daarbij neergelegd en liep de PvdA al van het be gin af niet warm voor de brugtunnel. „De WD heeft dat niet on gedaan kunnen maken. Maar ik zal me blijven inzetten voor een WOV, in welke vorm en op welke plaats in Zeeland ook", aldus het Kamerlid, dat zich verder zeer tevreden toonde over het onlangs bereikte 'ver enakkoord' tussen Smit-Kroes en de Zeeuwse verengedepu teerde De Voogd. Volgens dat akkoord zal Smit-Kroes gedu rende een aantal jaren de ex ploitatietekorten tot een jaar lijks maximum van 34 mil joen helpen dekken. Kerncentrales Tijdens zijn spreekbeurt in Axel riep Te Veldhuis het Zeeuwse CDA op niet te lang te blijven aarzelen met een in stemmend besluit voor de bouw van één of meer nieuwe kerncentrales in Zeeland. Een passieve houding kan ertoe leiden dat het kabinet naar Brabant uitwijkt en Zeeland met veel minder kracht maat regelen kan claimen ter com pensatie van werkgelegen heid, die elders in de provincie (bijvoorbeeld door de afloop van de Deltawerken) verloren Op het CDA deed Te Veld huis ook een dringend beroep mee te werken aan compensa tie voor de kosten van een zoetwatervoorziening voor de Noordzeeuwse en Westbra- Van een onzer verslaggevers HULST - In het kader van driekwart eeuw scouting houdt scouting 't Jagertje in Hulst vandaag een districts dag voor gidsen, padvinders, verkenners en wilde vaart. Deze jubileumactiviteit vindt plaats tussen 10.00 en '6.00 uur op het buitencentrum van de club aan de Zoute- straat. De scouting verwacht zo'n 150 leden uit Hulst, Terneuzen an Sluiskil en Sas van Gent. Er wordt een Vlaamse Kermis gehouden en er worden diver se recordpogingen op verschil lende onderdelen ondernomen. AMSTERDAM, 7 juni - Aard- Wei termijnmarkt: In Bintje «mm werden 4 contracten verhandeld voor levering no vember bij een prijs van ƒ23,10 tot ƒ23,00 per 100 kg, voor leve ling april lio contracten tegen ƒ28,40 tot 28,60. De stemming was voor november kalm en voor april prijshoudend. Si^^g2jj_ZU|OWE5T NECERLANÖ Kantoren '"Terneuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoonnum- ers °P pagina 2. Openingstijden: "30-12.30/13.30-17.00 uur. "edactie Terneuzen: Rein van der (editie-chef), Jan Jan- ;en (plv. chef), Emile Calon, Meertens, Cor de Boer Ton Koomen (sport), e Frank Deij, Eugène erstraeten. Middelburg: pPstma. Goes: Aad van °er Wouden. ^ertentle-expl. jpecteur Zeeland: C. Me- Privé 01150-95839. bantse landbouw door droog vallende gronden in het Krammer en Volkerak gro tendeels voor landbouwdoel einden aan te wenden. De zoetwatervoorziening is nodig nu het kabinet binnenkort gaat besluiten het Grevelin- genbekken definitief zout te houden. Te Veldhuis heeft al eerder gepleit voor een landbouw- functie voor de in het Kram mer en Volkerak droogvallen de gronden, maar de ministers Winsemius (Milieubeheer) en Braks (Landbouw en Visserij) toonden zich daarover toen niet enthousiast. Van een onzer verslaggevers GRAAUW - In Graauw wordt op zaterdag 15 juni een volks koers gereden. Er wordt gere den in vijf categorieën. De allerjongsten, de eerste en tweede klas van de lagere school rijden 2 kilometer. De volgende twee klassen 4 kilo meter en de laatste twee 6 ki lometer. De leeftijdsgroep van 13 tot en met 15 jaar plus de twaalf jarigen die in Hulst naar school gaan, fietsen 8 kilome ter. De jeugd van 16 jaar en ouder krijgt een zwaar pro gramma voor de kiezen. Eerst een individuele tijdrit over ze ven kilometer, via de 'Stenen Beer'. Vervolgens een rit in lijn over zes rondjes, samen 45 kilometer. In alle categorieën zijn prij zen te winnen. De deelname geldt enkel voor inwoners van Graauw, Langendam, Zand berg en Paal en oud-inwoners van Graauw. Ook mogen de kinderen van de leden van het organiserend comité meedoen. Niemand mag echter in het bezit zijn van een licentie. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur in zaal van Grol. Daar vindt na afloop van de koers ook de prijsuitreiking plaats. De eerste renners worden om 12.45 uur weggeschoten. De vertrektijden van de daarop volgende categorieën: 13.15 uur, 13.45 uur, 14.30 uur, 15.30 uur en 16.15 uur. Bij de indivi duele tijdrit en rit in lijn is de deelname al bekend. Er star ten daar ongeveer 35 renners. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het zaal voetbalteam van de rijkspolitie sportvereni ging Luctor uit Middel burg is kampioen van het district Zuid-Nederland geworden. In Helmond toonden de Zeeuwen zich van de 17 deelnemende teams de sterksten door in de fina le de formatie uit 's-Her- togenbosch met 2-0 te kloppen. Door deze zege mag dit team, bestaande uit coach Bram France en de spelers Henk Maas, Henk Cremers, Peter Groenewegen, Martin Vogel, Jo van Remortel, Rudy Pennings, Edo Kor- beek, Ad van Reysen, Dick Vissers, Jan Soeter- koek en Marco van der Ent, deelnemen aan de nationale zaalvoetbal kampioenschappen in Renkum. Een titelstrijd, die op 23 september wordt gehouden. Van een onzer verslaggevers AXEL - De Axelse gemeente raad komt deze maand wat eerder bijeen dan gebruike lijk. Reden is de beëdiging van de derde waarnemend secre taris in verband met het over lijden van gemeentesecretaris A. Dieleman. In de huidige situatie zijn er slechts twee personen, J. van Sabben en A. de Ruijter, ge rechtigd om als waarnemend secretaris te functioneren. Het college van B en W wil er lie ver drie. Voorgedragen wordt mevrouw S. de Putter, chef van de afdeling burgerzaken. De extra raadsvergadering is op woensdag 12 juni. Aanvang 19.00 uur. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het be jaardenhuis St.-Antonius in Kloosterzande houdt op vrij dag 14 juni een Vlaamse ker mis voor zestig-plussers. De liefhebbers kunnen meedoen aan zestien volksspelen zoals gaaibollen, kegelen, tritsen, puiten en pieren. De kermis speelt zich hoofd- zakelijk af op het terrein van het bejaardentehuis, waar een grote tent komt te staan. Daar, maar ook in de recreatiezaal van het tehuis worden drank jes en hapjes verstrekt. De spelen worden om 13.00 uur geopend door burgemees ter M. Somers. Voor de deelne mers zit er een waar competi tie-element in. De beste drie spelers krijgen een prijs. Tijdens de spelen, die tot 18.00 uur duren, wordt de mu ziek verzorgd door een groot orgel. Na het actieve gedeelte van de dag kan men even bij komen bij het rad van Avon tuur, tussen 18.00 en 19.00 uur, en luisteren naar een concert van de harmonie St.-Cecilia. Om 20.00 uur wordt iedereen op de dansvloer verwacht. De commissie Vlaamse Ker mis van St.-Antonius hoopt dat de belangstelling zo groot is, dat van het festijn een jaar lijks terugkerend gebeuren is te maken. Om het geheel te doen slagen, zijn die dag 60 mensen - personeelsleden e vrijwilligers - in touw. Deel name kost een riiksdaalder Kleuterleidster Trees Hamelink (rechts) vierde sa men met haar' kinderen het zilveren jubileum. FOTO WIM K00YMAN Van een onzer verslaggevers WESTDORPE - Gisteren vierde juffrouw Trees Hamelink van de St.-Theresia-kleuterschool in Westdorpe haar zilveren jubileum als kleuterleid ster. Ruim 20 jaar is zij daar nu hoofdleidster. Gistermorgen begon het feest met de Westdorpse kleu ters, die de school versierd hadden met leuke tekeningen. Natuurlijk werden er ook feestliedjes gezongen en spel letjes gedaan. Tijdens een besloten receptie volgde 's mid dags het officiële gedeelte, waarbij het er gezellig aan toe ging. Hierbij waren aanwezig pastor Jos Thiellier als hoofd van de parochie Westdorpe, de inspectrice van het onderwijs, het schoolbestuur, de medezeggenschapsraad, leerkrachten van de Westdorpse scholen en afgevaardig den van de oudervereniging. Ook de moeder en de zus van juffrouw Trees waren naar school gekomen. Namens het KOV werd de jubilerende hoofdleidster het erediploma en de daarbij behorende eremedaille uit gereikt. Hierna werden gelukwensen en woorden van dank en waardering uitgesproken door de heer O. Bau- wens namens het schoolbestuur. Het hoofd van de basis school, de heer Hendriks, gaf een overzicht van Trees Ha- melink's verdienstelijke loopbaan in Westdorpe. Namens de leerkrachten sprak mevrouw M. Pauwels-Bun geluk wensen uit. Mevrouw L. van Waes-Cammaert deed dat namens de oudervereniging. Ook mevrouw A. de Clerck- Ingels had veel lovende woorden over voor haar jubile rende collega. Mejuffrouw Hamelink dankte tenslotte voor de eer haar aangedaan. Vanaf 17.00 uur volgde een druk bezoch te openbare receptie, waarbij veel bloemen en geschen ken werden aangeboden. Daarna volgde een gezellig sa menzijn voor genodigden. Van onze correspondent CLINGE/HONTENISSE Gisteravond werd de avond vierdaagse in Clinge en Hon tenisse beëindigd. Ondanks het slechte weer was er voor de beide avond vierdaagsen een ruime deel name. De wandelaars trot seerden het slechte weer met regenjassen en paraplu's. In Clinge werd het feestelij k slot. De 301 wandelaars wer den in de wijk De Grens aan de Bisschoppendreef afge haald door de fanfare Wel doen Door Vermaak, terwijl vele belangstellenden geko men waren om de wandelaars bloemen aan te bieden. Met de muziek voorop en onder het spelen van een vro lijke mars, hier en daar toege juicht door belangstellenden langs de weg, trok de meute door het dorp naar Malper- tuus. Na een korte toespraak van voorzitter Frans Plas- schaert. eine wethouder Kai ser - die zelf ook de vierdaag se had gelopen - over tot het uitreiken van de medailles. Er waren negen wande laars, die tienmaal hadden meegelopen. Zij kregen een sjerp en een paar souvenir klompjes. Verder kregen alle wandelaars een consumptie aangeboden en een gratis lot voor de loterij van de deelhe- mers. In Hontenisse startte de laatste wandelmars vanaf het Dorpscentrum te Vogelwaar de. Ook hier kregen de 251 wandelaars medailles, terwijl er voor groepen een groepshe- rinnering ter beschikking was. Commissie - De museumcom missie komt woensdag 19 juni vanaf 19.30 uur bijeen in het gemeentehuis. Besproken wordt onder meer het bezoek dat koningin Beatrix op 2 juli brengt aan het streekmuseum. Jeugdkampen - De Jeugdha- ven Axel heeft een aantal zo merkampen voor de jeugd op het programma staan. Er wordt gekampeerd op een boerderij in het Brabantse Rucphen. Men kan zich opge ven bij het Gezellenhuis drie weken voor het vertrek. Van 14 juli tot 20 juli is het eerste kamp voor meisjes vanaf 8 jaar, van 21 juli tot 27 juli voor jongens van 12 tot 17 jaar, van 28 juli tot 3 augustus voor meisjes vanaf 8 jaar, van 4 tot 10 en van 11 tot 17 augustus voor jongens van 8 tot 12 jaar. Tennis - Op de tennisvelden van Game '78 werd een wed strijd gespeeld tussen de da mes van Game '78 en Smash. Clinge won met 138 tegen 134. Oud papier - De w Graauw haalt vandaag weer oud pa pier op. De ophaaldienst ver trekt om 8.30 uur. Schieting' - De schieting die door de rk. bond van ouderen afdeling Heikant is gehouden in 't Helleken trok 50 deelne mers. Hoge vogel en eerste zij- vogel: Albert van de Branden, tweede zij vogel R. Ongenae. De meeste kleine vogels wer den geschoten door E. Inghels. Collecte - De collecte ten bate van de kerk in nood bracht een bedrag op van 450 gulden. Beurs - De postzegelvereni ging Het Land van Hulst houdt zondag haar laatste postzegel- en muntenbeurs van dit seizoen. Plaats van handeling Den Dullaert. Aan vang 10.00 uur. Receptie - De personeelsvere niging van de gemeente Hulst bestaat 25 jaar Ter gelegen heid hiervan ■Aurclt een recep tie gegeven op zaterdag 29 juni van 17.00 tot 18.30 uur in het restaurant De Driehoek. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub hun derde wed strijd in de zomercompetitie. Het was een Howell met 10 pa ren. De uitslag was: 1. dames Biesbroeck-Goossen, 2. dames Smulders-Van Puyvelde, 3. heren Rademakers-Van Leeu- Avondvierdaagse - Maandag wordt het startsein gegeven voor de avondvierdaagse, die door de stichting De Warande is opgezet. Er wordt gelopen over twee afstanden, 7 Vt kilo meter en 10 kilometer. De vol houders krijgen aan het eind van de tocht een medaille. De wandeltochten beginnen elke avond om 19.00 uur. Inschrij ven kan bij De Warande vanaf 18.00 uur. Oud papier - Ook de w Steen trekt vandaag er op uit om oud papier te verzamelen. De jeugdafdeling begint om 8.30 Van onze correpondente MIDDELBURG - „Onbegrij pelijk en onverklaarbaar". Zo bestempelde raadsman mr. Olie het ongeluk op 27 april van het vorig jaar in Axel, waarbij een 82-jarige voet gangster het leven verloor. Ook de 43-jarige Axelaar G. de V. stelde voor de rechtbank in Middelburg verbijsterd vast, dat hij nog steeds niet wist hoe dit had kunnen ge beuren. De V. reed om half twaalf in de ochtend met zijn bus de Ka naalkade op, waar hij voor een voetgangersoversteekplaats te laat zag hoe een oude dame met haar hondje de weg over stak. Hij remde nog krachtig, maar een botsing was niet meer te vermijden. De vrouw overleed even later aan een schedelbreuk. De buschauffeur noemde het bewuste punt 'gevaarlijk', reden waarom hij altijd extra oplette. „Was het misschien toch een dode hoek achter mijn zijspiegels waardoor ik die vrouw niet heb gezien?", zo vroeg hij zich af. Rekening houdend met de omstandigheden eiste officier van justitie mr. Boogers een boete van 2500 gulden en een geheel voorwaardelijke rijont zegging van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Een boete van 1500 gulden en negen maanden, waarvan vier voorwaardelijk, eiste het openbaar ministerie tegen de 24-jarige automobilist V. V. uit Bergen op Zoom. V. zou (op 29 december 1983), komend vanaf de veerpont Kruiningen met veel te hoge snelheid de verkeerslichten zijn genaderd, waardoor hij (plotseling uit wijkend) een andere auto ramde, die hierdoor over de kop sloeg. In de ravage die dit veroorzaakte, raakten in to taal vijf auto's zwaar bescha digd, terwijl twee inzittenden van de over de kop geslagen auto met zware verwondingen in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. V. bleef bij zijn verklaring dat hij be slist niet te hard had gereden, maar dat de auto vlak voor hem plotseling had geremd. De rechtbank doet in beide zaken over veertien dagen uit spraak. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring Midden Zeeuwsch-Vlaanderen hield met 532 duiven een kringvlucht vanuit Compiègne. Winnaar werd een duif van G. Begijn te Sas van Gent met een snelheid van 1153,77 meter per minuut. Begijn won ook de ne gende prijs. 2. C.B. van de Berghe, Sas van Gent, 3. Th. van Zeel, Sas van Gent, 4. R. Herman, Axel, 5. H. van de Veeke, Westdorpe, 6. M. A. de Roo, Terneuzen, 7. M. Dieleman, 8. A. de Feijter, 10. J. Verstraeten, allen Axel. De Reisduif te Sluiskil met 188 dui ven 1168,67 mpm. 1. Comb. Puy- Biezen, 2,7 en 10. A. Bouchaut en zoon, 3. Gebr. Visser, 4. Comb. Bie- zen-De Ruijter, 5. Comb. Feber- Maas, 6. J. Dane, 8. J. van Aver- maete en zoon, 9. D. de Beule. De Vrede te Sas van Gent met 233 duiven 1153,77 mpm. 1,6 en 8. G. Be gijn, 2. C.B. van de Berghe, 3. Th. van Zeele, 4 en 5. J. du Puy, 7. R. van de Berghe, 9 en 10. P. Goethals. Volharding te Westdorpe met 100 oude duiven 1141,61 mpm. 1,4,7 en 9. P. Baecke, 2. C. van Acker, 3. R. van Acker, 5 en 6. A. Rombout, 8. gebr. Audenaerd, 10. Ed. de Smet, met 71 jaarlingen 1148,52 mpm. 1,4 en 5. H. van de Veeke, 2. A. Rombout, 3. C. van Acker. De Reisduif te Philippine met 265 duiven 1143,05 mpm, 1,5 en 6. Joh. de Mul, 2,3 en 9. F. Roegiest, 4,7,8 en 10. A. Rammeloo. Met Moed Vooruit te Boschkapelle met 92 jaarlingen 1138,11 mpm. 1 en 3. Th. Lambert, 2. J. de Rijk, 4. F. Dobbelaar, 5. H. van Vlieberghe met 87 oude duiven 1152,91 mpm. 1. J. Stallaert, 2. Th. Dobbelaar, 3. D. Dobbelaar, 4. Th. van Vlieberghe, 5. C. van Doorn. De Postduif te Heikant met 129 oude duiven 1147 mpm. 1 en 5. L. Herwegh, 2. gebr. Van Houten, 3. J. Gijsel, 4.en 10. Adr. Thijs, 6. Ch. de Beule en zoon, 7 en 9. R. Luteyn, 8. gebr. Thijs met 131 jaarlingen 1156 mpm. 1. F. van Hoye, 2 en 9. J. Gij sel, 3. L. Herwegh, 4. Cam. de Beu le, 5 en 10. Ad. Thijs. 6. Ed Verschu ren, 7. Ch. de Beule en zoon, 8. gebr. Thijs. De Reisduif te Graauw in samen spel met De Postduif te Lams waarde met 116 oude duiven 1144,53 mpm. 1,7 en 9. J. van Dende ren, 2. gebr. De Koster, 3,6 en 8. L. van Vliemberghen, 4 en 5. G. van Daalen, 10. A. Wante met 136 jaar lingen 1143,22 mpm. 1,2 en 6. G. Vioen, 3. J. Pardon, 4. G. van Daa len, 5 en 7. Gebr. De Koster, 8.Alf. de Block, 9 en 10. J. van Denderen. CC Hulst met 163 oude duiven 1146,68 mpm. 1. A. d'Olieslager, 2. Aug. van Helsland, 3. Ed. de Cock, 4. H. Everaard, 5 en 10. P. d'Hondt, 6. Ed Strobbe, 7. R. van Kerckho- ven, 8. Ed. de Nijs, 9. L. van de Gucht met 178 jaarlingen 1137,92 mpm. 1. Aug. van Helsland, 2. L. van de Gucht, 3,4 en 10. Ed de Cock, 5. P. de Koster, 6. J. de Witte, 7. L. Blommaert, 8. H. Everaerd, 9. Ed. de Nijs. Nieuw Leven te Koewacht met 117 oude duiven 1150,5 mpm. 1,2 en 4. R. de Laruelle, 3. O. Bonne, 5. R. van Hijfte, 6. gebr. Van Hove, 7. B. Rombout, 8. O. van Damme, 9. A. de Koster, 10. Jos Elegeert met 119 jaarlingen 1139,3 mpm. 1. B. Rom bout, 2. Jos Elegeert, 3. W. Elegeert, 4. W. van de Bilt, 5. Jac. Elegeert, 6. Joh. de Blok, 7,9 en 10. P. Matthijs, 8. O. van Damme. Herleving te Kloosterzande met 192 oude duiven 1155 mpm. 1 en 6. L. de Waal en zoon, 2 en 10. W. Bo- gaert, 3 en 5. A. Hemelaar, 4. J. de Waal, 7. B. van Waes, 8. A. de Rooij, 9. A. Bisschop, met 172 jaarlingen 1117 mpm. 1. A. Eijsackers, 2 en 3. L. de Waal en zoon, 4. René van Goethem, 5. B. van Waes, 6. J. van de Borgt, 7. C. Bisschop, 8. R. Heij- man, 9. W. Cambeen, 10. W. Voet en zoon.

de Stem | 1985 | | pagina 19