»te stat* 6We gaan prestatiegericht verder' DE STEM nBRTRMSymg TRAINER JO JANSEN TERUG IN BETAALD VOETBAL jaarbank BC SAS-trainer/coach Peter Vaal: wnwiimm'iii'ii Zevende seizoenzege Toon van der Steen Toernooi van TOGO ZATERDAG 8 JUN11985 PAGINA SPORT 2 am, onder vermelj iet door u gewenste, U krijgt'm dan per| Frits Bakker op weg naar Zeeuwse titel biljarten jr, blijft uiteraard uvj :r voor andere leuk ei\R- vd steen (Et" Fietscross in Breskens IN RONDE VAN SLUIS Zaalvoetbal toernooi in Terneuzen Van Waterschoot bij amateurs Junioren naar Ronde Midden-Nederland T urntitelstrij d in Sas van Gent Beslissings duel Tjoba Receptie van Vogelwaarde A64 T14 'Ik kan mijn voetbal-ei weer kwijt' 3 Door Romain van Dam me BREDA - Het is alweer een hele tijd geleden dat trainer jo Jansen, in het bezit van de hoogste diploma's, in de ko lommen van deze krant aan bod kwam. Destijds had de Gelderlander die heel wat jaren sleet op het Zeeuwse schier eiland Walcheren een niet 20 vrolijk ver haal te vertellen. Na tien jaar trouwe dienst bij NAC moest de trainer zich noodgedwongen aansluiten bij het le gertje werkloze trainers. Het werden twee lange jaren. Af en toe sijpelden er berichten door dat een club belangstelling had voor hem, maar tot concrete afspraken kwam het niet. Tot deze week. Toen hakte eerste divisie club Eindhoven de knoop door en liet Jo Jan sen weten dat hij voor een jaar op de loonlijst geplaatst werd. „Misschien is het voor langer", zegt Jo Jansen, „maar dat zal ik dan zelf moeten afdwingen. Zo simpel is dat in de voetballerij". Het klinkt tegenstrijdig, maar Jo Jan sen had het niet gemakkelijk met de on langs genomen beslissing. Niet dat Jo Jansen afkerig stond tegenover een ren tree in het betaald voetbal, integendeel zelfs, maar er was nog een aanbod. „Van een club uit Saoedi Arabië", licht hij toe, „een club uit het noorden van dat land. Via een Arabier die hier in Nederland een zaak heeft, heb ik daar contact mee- gehad. De manier van zaken doen, sprak me aan. Alles was correct. Maar momen teel zijn daar op voetbalgebied weinig ac tiviteiten. Op de eerste plaats door de Ra madan en omdat de competitie pas in september begint. Ik heb hem gezegd dat ik bij Eindhoven kon tekenen. Die man raadde me aan dat te doen omdat hij mij geen zekerheid kon geven". Jo Jansen dus naar Eindhoven. Na twee jaar weer terug in het betaald voet bal. Volgens eigen zeggen is die Jo Jansen in de gedwongen rustperiode nauwelijks veranderd. „Ik ben blij dat ik mijn voet balei weer kwijt kan", zegt hij daarover, „daar komt het op neer. Dat ik er een tijdje uit geweest ben, heeft ook wel wat voordelen. Je ziet nu bepaalde dingen waar je vroeger weinig aandacht aan ge schonken hebt. Bijvoorbeeld, tien jaar bij dezelfde club. Ik dacht dat het goed was. Nu zeg ik, je kunt beter veertien dagen bij Feyenoord of Ajax getraind hebben dan tien jaar bij een andere club. Dat heb ik wel gemerkt met contacten in het bui tenland. Dat is gewoon zo." Jo Jansen is nooit een trainer geweest die in het circuit van de snelle jongens thuis hoort. De trainers die er van alles aan doen om toch maar in het circuit te geraken of te blijven. Als dat ter sprake komt, is Jo Jansen op zijn hoede. Hij be grijpt meteen wat er bedoeld wordt, maar blijft voorzichtig. „Ik heb fouten ge maakt", erkent hij nu, „toen NAC op een gegeven moment vijfde stond, had ik weg moeten gaan. Dat kon toen. Maar ik heb het niet gedaan. Nu weet ik dat ik het an ders moet doen. Die ervaring nemen ze me niet meer af. In die maanden dat ik geen club had, had ik contacten met Roda JC. Geen slechte contacten, maar toen kwam die sponsor om de hoek kijken. Werd het Körver. Wageningen, DS'79, FC Utrecht, toonden ook belangstelling. Het werd niets. Ik kon bij de jeugd van Ajax en Feyenoord wat gaan doen. Niet ge daan. Misschien had ik het wel moeten doen. Maar goed. Nu Eindhoven dus. Ge lukkig weer aan de slag". „Nee", zegt hij dan, „ik ben niet veran derd in die tijd. Ik heb geprobeerd mezelf te blijven. Ik heb toch het gelijk aan mijn zijde gekregen. Ik heb weer een club. Dat stemt me tot tevredenheid. Trouwens, ik heb in de afgelopen twee jaar natuurlijk niet stil gezeten. Ik heb die tijd nuttig be steed. Ja, als je er een tijdje uit bent, is het niet gemakkelijk weer in die molen terecht te komen. Je hebt er minder greep op. Of je moet bokkesprongen gaan ma ken. Maar dat is mijn stijl niet. Zo ben ik niet." Vandaar dat Jo Jansen bleef wachten. Op dat ene verlossende telefoontje. Tus sen al die andere telefoontjes door. Want Jo Jansen werd uiteraard regelmatig ge beld. „Het was niet zo moeilijk geweest om bijvoorbeeld bij een hoofdklasser aan de slag te gaan", zegt hij, „maar ik wilde in het betaald voetbal. Dat klinkt mis schien wat hooghartig, maar de desbe treffende clubs hadden daar begrip voor. Er is nooit iets uitgelekt. Klasse." Voorlopig hoeft Jo Jansen niet meer bang te zijn dat er iets uitlekt. Volgend seizoen staat hij aan het roer bij Eindho ven. Samen met oud-voetballer Pleun Strik die tot grote tevredenheid van Jo Jansen blijft. „Natuurlijk", zegt hij met overtuiging, „een praktijkjongen. Strik staat eigenlijk tussen spelers, trainers en het bestuur. Je kunt samen naar oplos singen zoeken. Eindhoven heb ik een paar keer zien spelen. Als neutraal toeschou wer. Ik heb veel wedstrijden gezien. Nou, Eindhoven was niet bepaald de sterkste ploeg die ik aan het werk gezien heb. Maar ik kan het niet goed beoordelen. Ik ken de spelers nauwelijks. Maar ik heb geproefd dat iedereen er wat van wil ma ken. En daar hoor ik uiteraard ook bij". Jo Jansen: „Ik kan mijn voetbal-ei weer kwijt". - fotodestem/johanvangurp. Van onze sportmedewerker KRABBENDIJKE - Het ziet er naar uit dat Frits Bakker op weg is naar de Zeeuwse titel vierkamp. Ook Tonny van Iwaarden van de organi serende vereniging ONDA is nog kansrijk, maar de zeker heid en overmacht die Frits Bakker ten tonele brengt, wekken de indruk dat hij niet te stuiten is in deze titelstrijd. In de sfeervolle biljartarena van het Stationskoffiehuis te Krabbendijke heeft Bakker nog geen enkele partij uit han den gegeven. Dat betekent dat hij 20 partijen (5 partijen in 4 verschillende spelsoorten) on geslagen is. Vooral tegen Peter Snelders kon Frits Bakker niets misdoen en speelde in twee maal twee en twee maal vier beurten respectievelijk de 100 caramboles libre, 50 kader 38/2, 25 bandstoten en 10 ca ramboles driebanden uit. Een verrichting die hem in dit ge zelschap -want Louis Dallinga heeft opnieuw afgezien van deelname- toch op eenzame hoogte plaatst. Zoals al eerder gemeld draait ook Tonny van Iwaar den serieus mee in deze titel strijd met slechts één punt achterstand op Bakker, maar het verschil in kwaliteit, voor al in de spelsoorten libre en kader, doet vermoeden dat Bakker de beste papieren heeft. Daarmee zijn de enige kanshebbers genoemd na vijf ronden, want juist in die vijfde ronde gingen Peter Snelders jegen Frits Bakker en Hans Bruynzeel -tot dan toe ook bij zonder sterk spelend- tegen Tonny van Iwaarden onderuit. Wat dat betreft heeft Hans Bruynzeel toch weinig geluk, *ant waar Frits Bakker na een wat aarzelend begin her der in vrij veel beurten toch nog een partij winst naar zich tee trok, daar ging Hans Bruynzeel in zo'n situatie stee vast onderuit. Dat gebeurde tegen Jac de Maat, invaller '°or Louis Dallinga, met een remise in de openingsronde en kus tegen van Iwaarden in de rijfde ronde. Be stand na vijf ronden is: esp. matchpunten, partijpun- ten, proportioneel gemiddelde: frits Bakker 10-40-39.947, 2. 5 van Iwaarden 9-30- 3' TTans Bruynzeel 7-28- S 4 Peter Snelders 6-22- ïf», 5. Koos Zwanink 3-10- I 6. Jac de Maat 2-12- «088,7. Jo Alleijn 2-11-158.07, ,trtr Monster 1-7-133.55. I «Sènï?1 vd' steen <Brui- IZunniS punten, 2. F. Laurijssen Wffldert) 231, 3. Th. Akkemans «enJ,°?se.meer> 229, 4. W.J. v. H v b w' Vossemeer) 208, 5. R. Ri„,fyi?onk (Roosendaal) 191,6. J-Bbvanck (Sas van Gent) 157, 7. M de o <st Willebrord) 151, 8. Triin raï <De Heen) 133, 9. J. v. 10' N- v d- Klundert IUaSi?lde) 12fi. H- W. Wieme Ö^S,116'12- J- Gevers (Rijs- 'Cti02',13- v. Goethem iRSlzande) 98, 14/15. J. Kools UioZf!36 Punten. I Seri) 259 f Barten (Zevenber- 2' J' v- Ginneken ,r 198, 3. J. Melsen Van onze basketbalmedewerker SAS VAN GENT - Het seizoen 1984-1985 heeft voor BC Sas een nogal dubbelzinnig slot meegebracht. Alle doelstellingen werden weliswaar volbracht - promotie naar de tweede klas en het bereiken van de finale in het Zeeuwse bekertoernooi - maar er was ook teleurstelling; in beide gevallen moest het Sasse paradepaardje genoegen nemen met de tweede plaats. In de competitie achter Scheldesport 1, in de beker achter eersteklasser Jum ping Crabs 1. Reden om vast even vooruit te blikken met de Sasse trainer-coach Peter Vaal. Voor Peter Vaal heeft het eerste herenteam volgend seizoen de prioriteit. In overleg met de spelers is be sloten om volledig prestatie gericht te spelen. Maar aan deze optiek zijn een aantal problemen verbonden, waarvoor Peter Vaal zeker niet blind is. „De grootste moeilijkheid was en is het samen spelen. Voor veel spe lers leveren werk, studie of andere omstandigheden nogal wat problemen op in combinatie met basketbal op niveau. Wat overigens erg jammer is, want met nog een paar jaar samenspel moet volgens mij de top van de eerste klas haalbaar zijn. Tenslotte spelen wij met en kele van de beste spelers hier in Zeeuwsch-Vlaande ren. Als je bedenkt dat Black Out (een Brabantse tweedeklasser, die door BC Sas 1 op het eigen toernooi werd verslagen, red.) op rayon-niveau denkt te kun nen spelen, dan moet dat ze ker haalbaar zijn". Maar inmiddels is tevens ook het grootste probleem blootgelegd: Zeeuwsch- Vlaanderen. „Ja, het groot ste probleem blijft natuur lijk onze bakermat. Het is duidelijk dat Zeeuwsch- Vlaanderen nog niet echt rijp is voor basketbal op hoog niveau. Dat heeft BV Hulst indertijd ook al enorm parten gespeeld. Er is geen echte basis, geen infra structuur. Als je BC Sas be kijkt zijn er ongetwijfeld een aantal pluspunten te no teren: we hebben veel snel heid, lengte, een sterk af standsschot, kortom, genoeg individuele kwaliteit. Maar het afgelopen seizoen is het grootste gedeelte van de trainingen besteed aan de fundamenten van het bas ketbal: samenspel, techniek, taktiek en er is echt vooruit gang te constateren. Nu is het echter zaak om alles te verenigen in een tactisch concept. Een goed voorbeeld is de man-to-man verdedi ging. BC Sas begint steeds beter collectief te verdedi gen. Dat is essentieel. Eén van de belangrijkste punten voor het volgend seizoen zal verder ook de aanval tegen man-to-man worden. Maar die kun je alleen maar in de praktijk brengen tegen ster ke teams, die ook inderdaad een sterke mandekking kunnen uitvoeren. Maar nu reeds is te merken dat die systeem-gerichte trainingen vruchten beginnen af te werpen. Het is in feite een soort mentaliteitsverande ring". Daarnaast blijft het grote probleem de aanvulling van onder uit. „Wat dat betreft is het niveau in Zeeland ook veel te laag. Er moet een fundamentele begeleiding komen van jongsaf aan. Wat BC Sas betreft: we streven naar uitbreiding van de ba sisselectie. Er moet een groep van een man of tien komen, die volstrekt even waardig is. Inmiddels heb ben we reeds een nieuwe speler bijThierry Fondasez, een 18-jarige Belg met veel technische en taktische kwaliteiten. Verder hebben we nog een stuk of twee lan ge mannen op het oog, maar daarover bestaat nog geen zekerheid", aldus Peter Vaal. Eten enorme belemmering voor de ontplooiing van de Zeeuwsch-Vlaamse vereni gingen vormt volgens Peter Vaal ook de bestuurlijke praktijken. „Het probleem is, dat je niet kunt spreken Peter Vaal: „Het is duidelijk dat Zeeuwsch-Vlaanderen nog niet echt rijp is voor bas ketbal op hoog niveau". - foto de stem/cor j. de boer van een opbouwende Zeeuwsch-Vlaamse politiek op bestuurlijk vlak. Er is geen samenwerking tussen de verschillende besturen onderling en intern is het al lemaal vrij amateuristisch geregeld. Ik kan daar een sterk staaltje over vertellen: 23 mei j.l. kwam Eef Hale- weijn van de NBB uit Am sterdam naar Terneuzen om een project 'sport-deelname' te stimuleren. Er was welge teld één Zeeuwsch-Vlaams bestuurslid aanwezig, zijnde ondergetekende. En wij hadden alles reeds intern besproken in de jeugd-com- missie. Kun je nagaan; dat is typerend voor de apathische mentaliteit hier". „Iets dat met dit alles nauw samenhangt, is ook het basketbalbeleid van de gemeenteraad. Ondanks on ze goede prestaties en onze prestatiegerichtheid krijgen we geen kans in de sporthal. We moeten genoegen nemen met een gymnastiekzaaltje in Westdorpe, waar je in twee stappen aan de over kant bent. Daarom proberen we wat buiten Sas van Gent te zoeken: in Axel, Zelzate of Assenede. Maar dat kost al leen maar extra geld. Op die manier belet de gemeente ons in feite om echt presta tiegericht te spelen". Desalniettemin blijft Pe ter Vaal onverminderd tim meren aan de weg. De direc te toekomst is dan ook reeds vrij goed gepland. „Dit jaar wordt mijn laatste seizoen als voorzitter bij BC Sas. Mijn doel is een stevig geor ganiseerd bestuur samen te stellen. Daarnaast is het grootste streven nog altijd de heren naar de eerste Idas voeren als trainer-coach. Op bestuurlijk vlak blijf ik voorlopig lid van de jeugd commissie voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Daarna wil ik alleen nog trainer-coach worden van een goed heren- team, bij voorkeur BC Sas uiteraard. Wat dit alles be treft, zie ik de toekomst toch vrij roosldeurig in. Dit sei zoen is het natuurlijk 'balen' geweest in zekere zin: we zijn zo ongeveer de eeuwige tweede. Vorige jaren met de heren in de vierde klas en nu dit jaar zowel met de heren 2 in de vierde als met de heren 1 in de derde klas. En voor volgend jaar zie ik het niet veel beter in: Volharding stopt in de hoofdklas, dus Volharding 2, dat nu tweede Was zal gaan spelen, zal on getwijfeld te sterk voor ons worden. Er is slechts één troost: de afdelingen krijgen een nieuwe benaming en de tweede Was heet vanaf vol gend jaar eerste Was, dus mijn eerste wens is wel heel snel vervuld"! f6 I A- Goense ^e) 148, 5. R. Tak (Ouden- 145,7. J. Oerlemans (Dongen) 143,8. E. Crombeecke (Aardenburg) 130, 9. J. Mobach (Sluiskil) 124,10. R. de (Hoeven) 112, 12. J. Bol (Hoeven) 100,13. K. Smits (Zundert) 95,14. J. v.d. Luytgaarden (St. Willebrord) 94,15. J. Verschuren (Raamsdonks- veer) 92 punten. Nieuwelingen: 1. J. Valentijn (St Willebrord) 260 punten, 2. V. Tim mermans (Hoogerheide) 202, 3. R. Kroon (Oud-Gastel) 179,4. K. Kools (Oudenbosch) 166, 5. J. v.d. Boom (Roosendaal) 161,6. W. Geys (Kwa- dendamme) 139, 7. C. Wouters (Ze venbergen) 126, 8. M. Pijpelink (Terneuzen) 122, 9. R. Lockefeir (Oudenbosch) 119, 10/11. J. Akker mans (Nw. Vossemeer) en A. de Ridder (Arnemuiden) 112, 12. M. Martens ('s Heerenhoek) 107,13/14. F. v. Son (Zevenbergen) en C. Oomen (Etten-Leur) 103, 15. R. Hellemons (Bosschenhoofd) 100 BRESKENS - Vandaag kun nen de regionale fietscrossers hun hart ophalen in Breskens. Op het terrein van de Forel- lenspringers wordt een wed strijd gereden, die meetelt voor het Zeeuws kampioen schap. Om 13.00 uur wordt het startschot gelost voor de eerste manche. De inschrijving staat Van onze korfbalmedewerker GOES - Vandaag houdt korfbalvereniging TOGO haar jaarlijks toernooi ter afsluiting van de competitie. Het toernooi wordt ge houden op de velden van het sportpark 'Het Schenge' in Goes en begint om 10.00 uur. Het toernooi wordt, afwijkend van de bepalingen in de spelre gels, in twee vakken gehouden; een formule, die het sinds de start van het toernooi, nu enkele jaren geleden, uitstekend doet. Vrijwel alle Zeeuwse verenigingen zijn vertegenwoordigd met daarnaast een Weine groep verenigingen van bulten Zeeland. Door Fred Rabout SLUIS - Het was alweer de zevende seizoenpalm die toon van der Steen gisteren in een koud en winderig Sluis in ontvangst mocht nemen. De criterium-specia list bij uistek voelde zich op het kilometer lange rond je nabij de Sluise Oostpoort als een vis in het water. Toch moest hij in de sprint uitzihet op een sprankelend zijn beste beentje voorzetten om te als eerste door de finsih te gaan. Hij moest immers in de laatste rechte lijn afreke nen met Rob Sienders, Werner Wieme, Sjaak Sienders en Thijs Fase. Met Van der Steen won ongetwijfeld de beste man van de 80 km-lange wed strijd, waarin de bochten cen traal stonden. Hij was het immers die al bij de eerste doortocht na am per een kilometer wedstrijd alleen op avontuur trok. Lepe Werner Wieme, die in Sluis zijn abonnement op de leiders- prijzen verlengde, was de eer ste die aanhaakte. Vervolgens kwamen ook Mattie de Baat en Rob Sienders aansluiten. Lang zou dit kwartet niet bij een blijven, want Sienders en De Baat vielen terug in een 18 man sterke jachtgroep. Ondertussen was er al een kanshebber van het toneel verdwenen. Frank Laurijssen ging in de Ridderstraat onder uit en mocht zijn schaafwon den laten verzorgen. Erger was het een aantal kilomter verder, toen Erik Vereecken ten val kwam en Jos van Baal over hem heen tuimelde. Van Baal moest zich onder dok tersbehandeling stellen met een aantal diepe vleeswonden en is voorlopig uitgeschakeld. Ondertussen draaiden Wie me en Van der Steen een drachtig samenwerkend hun rondjes, om bijna het gehele veld te lappen, dit met uitzon dering van Sjaak Sienders, Rob Sienders en een sterk pe- dalerende Thijs Fase. Zij lie ten een knap staaltje achter-» volgingswerk zien en toen het duo vooraan elkaar niet meer zo erg goed begreep, waren er met 15 kilometer voor de boeg vijf leiders. Het ploegenspel van Du Prie trad toen in wer king, echter niet voor lang, want speaker Ton Oosten stak daar een stokje voor. Gevolg van dat alles was, dat het vijf tal keurig bij elkaar bleef, met Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Vandaag is sporthal 't Zwaantje in Ter neuzen het bolwerk van een bijzonder sterk bezet zaal voetbaltoernooi. Vanaf 12.00 uur komen regionale, provin ciale en nationale topploegen in actie. Teams als Number One uit Arnhem, 't Ankertje uit Sint- Willebrord en de Belgische nationale selectie voor spelers tot 25 jaar behoren tot de deel nemers. Vooral Number One, de regerend kampioen van Arnhem, is een team met klin kende namen in de gelederen. Jan Artz is speler van de na tionale A-selectie en Bram Braam en Joop Beumer spelen regelmatig in de B-selectie. Dat drietal wordt bijgestaan door Rob Hasselbach, die speelt voor NEC. Bij 't An kertje zijn de spelers Schroe- ver en Heeren regelmatig ac tief in de Brabantse selectie. De kampioen van de tweede lïlas uit Terneuzen, RIO/DTS, komt ook met sterke spelers uit. Dat zijn Akke Ganpat (RKC) en Primm Ganpat (Lo keren). De deelnemende ploegen zijn: poule A: Belgische selectie, FC Torna Vlissingen, Numer One Arnhem en RIO/DTS Terneu zen; poule B: 't Ankertje Sint- Willebrord, Kloetinge (Zeeuws bekerkampioen), Willy Boys Den Bosch en De Smickel Hulst (regiokampioen). De wedstrijdduur is bepaald op twintig minuten. De finale wedstrijd duurt echter twee keer vijftien minuten. Het toernooi is omstreeks 18.30 uur afgelopen. Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE/GRAAUW - Frans van Waterschoot uit Graauw zal vandaag in Lams- waarde z'n eerste amateur- koers rijden. Van Waterschoot (35) heeft al eens eerder over wogen om de stap naar de amateurs te wagen, maar tot nu toe was het bij woorden ge bleven. Frans van Waterschoot reed jaren achter elkaar bij de trimmers en bereikte diverse uitstekende resultaten. Ook in de Belgische koersen van de WAOD kon hij z'n mannetje staan. Hij is nu lid van de wie lervereniging Zeeuwsch- spurlje. Dat werd het dan ook. Toon van der Steen liet zich niet in de luren leggen, kwam als eer ste de laatste rechte lijn opge draaid, zag de snellere Rob Sienders nog wel komen, maar verder niet. Achter het vijftal wist Ad Verplanke zich in de slotfase nog los te werken om afgescheiden op een zesde plaats beslag te leggen. Uitslagen: 1. Toon van der Steen (Brui- nisse) 80 km in 2.09.26, 2. Rob Sienders (Zwijndrecht), 3. Werner Wieme (IJzen dijke), 4. Sjaak Sienders (Zwijndrecht), 5. Thijs Fase (Oud-Vossemeer), 6. op 32 sec. Ad verplanke (IJzendijke), 7. op 38 sec. Louis van Mook (Oosterhout), 8. Patrick van Passel (Sluiskil), 9. op 45 sec. Patrick Tolhoek (Yerseke), 10. op 52 sec. Ronnie Karelse (Kruiningen), 11. As win Egas (Woudrichem), 12. Frangois Franse (Kwadendamme), 13. Matti de Baat (Den Heem), 14. Toine den Braber (Fijnaart), 15. op 1 ronde Uli Leenen (Düsseldorf), 16. Piet Wisse (Aagtekerke), 17. Conno van de Sande (IJzendijke), 18. Ton Ver meulen (Kloetinge), 19. Gus Barhorst (Biervliet), 20. Frans Leyten (Breda). Van onze sportmedewerker HOEK - Een Zeeuwse dis- trictsploeg neemt vandaag deel aan de juniorenklassieker de Ronde van Midden Neder land met start en finish inU- trecht. De formatie, die onder lei ding staat van Gerard Geer- Iings en Johnny Verbeke, be staat uit Niek de Taeye, Ro nald Aarts en John van de Ameele van de WV Zeeuwsch- Vlaanderen en de Middelkam pers Johan van Schaik, Adri Vermue en Richard de Vrieze. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Vandaag worden in sporthal De Vlaan deren in Sas van Gent de Zeeuwsch-Vlaamse kam pioenschappen turnen voor dames gehouden. De wedstrij den beginnen om 9.15 uur en duren tot omstreeks 13.00 uur. Alle Zeeuwsch-Vlaamse verenigingen van het KNGV zijn vertegenwoordigd. Dat zijn: EMM Terneuzen, THOR Sas van Gent, DIO Breskens, V en K Hoek, RKHAV Hulst en GCV Clinge. Van onze korfbalmedewerker 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - De beslissingswed strijd, met degradatie als in zet, die Tjoba moet spelen te gen het Zoetermeerse Meer vo gels wordt vandaag om 16.00 uur gespeeld. Plaats van handeling is het veld van de korfbalvereniging VIOS in Numansdorp. Van onze sportmedewerker VOGELWAARDE - Vandaag houdt voetbalvereniging Vo gelwaarde vanwege het 40-ja rig jubileum, maar ook ter ge legenheid van het kampioen schap in de vierde klas H, van 15.00 tot 17.00 uur een receptie in het clubgebouw aan de Bos- sestraat. Deze receptie moet één van de hoogtepunten worden van het bijzonder drukke feestpro gramma, dat reeds in mei van start ging en pas in augustus eindigt. Als uitsmijter dient het duel Vogelwaarde Feyenoord. Die wedstrijd wordt op dinsdag 6 augustus gespeeld. Daarna volgen op 17, 24 en 25 augustus nog een aan tal toernooien voor de jeugd, de veteranen en het eerste en tweede elftal. JOOP BROOYMANS uit Kui taart reed in Lokeren naar een vijfde plaats bij de amateurs. De zege was voor Walter de Veerman. PHILIPPE LAMPAERT uit Eede werd elfde bij de junio ren in Lotenhulle. ROBIN VAN HECKE uit Phi lippine eindiede als veertiende f

de Stem | 1985 | | pagina 13