O J. Mol officier in orde van ON Twee WD-raadsleden in Sluis stappen op Zeeuwse Dag van het Paard Sumatra cum laude Politie gaat meer patrouilleren in Retranchement [PAGINA ZEELAND a VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 Magen |j|fILIEU-INSPECTIE: wedvluchten Braderieloop uitgesteld in Terneuzen mBORSELE Vorstschade aan wegen ruim drie ton MIDDELBURG - De problemen rond de ber ging van baggerspecie in Zeeland groeien. Cruson INBRESKENS Bedrijfspanden van Verduijn worden gesloopt VAN DE PLASSE EN ALMEKINDERS Schietingen RODE KRUIS De Ruysscher wint toernooi Plaatselijk nieuws Aardenburg Sluis Schoondijke Minder kleine woningen in Oostburg markten 'Sluis is dieptepunt te boven' DONDERDAG 6 JUN11985 fcn zoon, Sint-Jansteen, S'Hondt, Hulst. 9- P. Wieuw Leven te Koewacm met u buiven 1084,4 mpm. 1 en 9. gebr° Thijs, 2. Ch. de Bruijn en zoon, 3. j Braet, 4. Jos. Elegeert, 5. Ed van Goethem, 6. J. Antheunis, 7. me- prouw J. de Waard, 8. gebr. Van Houten, 10. Ed. Verschuren. Herleving te Kloosterzande met lil duiven 1058 mpm. 1 en 5. R. Tiu, 2. J. Roels, 3. G. van Daalen, 4. L de Waal en zoon, 6. W. Bogaert 7 En 10. J. Colpaert, 8. W. Voet én |oon, 9. J. Ridderhof. De Snelvliegers te Oostburg metöi Huiven 1029 mpm. 1,2,7 en 8. G. Tas B. G. van Hee, 4,9 en 10. T. de Jonge j>. A. van Hij f te, 6. R. vanHee. Vrijheidsduif te Kruiningen met (126 duiven 1045 mpm. 1,3,6,8 en 9. F pierum, 2. M. van Iwaarden, 4. h van Noorden, 5. D. van Bommel, f J. van Schilt, 10. H. van Nieuwen puij zen, Jompiègne Verwachting te Axel met 226 dui den 1151,8 mpm. 1 en 8. De Mulder- Kop, 2. R. Herman, 3. M. Dieleman |4. A. de Feijter, 5,6 en 9. J. Ver- Istraeten, 7. J. Giele, 10. Visser-Len- |sen. Eendracht te Terneuzen met ^226 duiven 1158,98 mpm. 1 en 2. M. I de Roo, 3 en 7. R. de Schoolmeester, I 4. G. van Houdt, 5 en 6. R. van dé I Veke, 8. A. Verpoorte, 9. Joh. Buij- I ze, 10. J.P. Harte. I Eerlijk Vreest Niemand te Stop- peldijk met 84 duiven 1109,5 mpm. II en 2. J. Boeijkens, 3. B. van Leem- I put, 4. R. Duerinck, 5. J. Duerinck. f Recht voor Allen te Sluis met 127 I duiven 1131,86 mpm. 1. Coppens- I Focke, 2,3,7 en 10. G. Tanghe, 4 en 9. I F. Baas en zoon, 5. A. Dierickx, 6. IH. van Damme, 8. H. Allaart. Eerste de Beste te Schoondijke met 164 duiven 1150,86 mpm. 1,2 en 3. J. I de Poorter, 4. A. de Wever en zoon, I 5,8 en 9. G. de Wever, 6 en 7. J. I Temmerman, 10. J. Pijcke vanuit 1 Moulins met 42 duiven 1017,66 mpm. 1,2 en 5. G. de Wever, 3. J. Klaassen, 4. J. de Poorter. De Getrouwe Duif te Cadzand met 212 duiven 1173, 35 mpm. 1,6,7,8 en 10. J. van de Plasse, 2. Abr. Vas- seur, 3. A. Duininck en zoon, 4. W. Goossen, 5. Aart Vasseur, 9. M. de Lijser vanuit Moulins met 56 dui ven 1032,89 mpm. 1. M. de Lijser, 2. J. van de Plasse, 3 en 4. Sander de Putter, 5. A. de Putter. De Bonte Duif te Aardenburg in samenspel met De Grensvliegers te I Eede met 105 oude duiven 1151 mpm. 1,4 en 9. Ph. Rammelaere, 2. J. de Vreeze, 3 en 10. O. van Que- kelberghe, 5. M. de Smet, 6. A. De- zutter, 7. E. Rijckaert, 8. V. de Vreeze met 94 jaarlingen 1175 mpm. 1. E. Rijckaert, 2 en 6. A. Breyaert, 3 en 7. M. de Smet, 4. 0. de Vriend, 5. H. Cocquit, 8. J. Ger- naert, 9. J. de Vreeze, 10. Ed Geer- naert. VZV te Hoofdplaat met 289 duiven 1171,17 mpm. 1. P. Visser, 2. R. van Hee, 3. J. de Lijzer, 4. J. Simpelaar, 5. L. Verheije, 6. G. van Hee, 7. A. van Hijfte, 8. G. Tas, 9. J. de Krij ger en zoon, 10. F. Brevet. Vrijheidsduif te Kruiningen met 222 duiven. 1,2,6,8 en 9. M. van Iwaarden, 3 en 4. H. van Noorden, 5. M, Blaauwkamer, 7. G. de Brui ne, 10. M. Poley. Blauwe Doffer te Hansweert met 145 duiven. 1. A. de Leeuw, 2 en 7. J. Blom, 3. A. Bogers jr., 4. P. Ocké, 5 en 6. De Keijzer en zoon, 8. en 9. A. Dommanchet, 10. J. Zandstra. TERNEUZEN - De braderie loop, een trimloop, in Terneu zen, georganiseerd door de Noordstraatpromenade in sa menwerking met de atletiek vereniging Scheldesport, is I van donderdag 6 juni ver plaatst naar vrijdag 14 juni. De aanvang is dan 19.00 uur en de start vindt plaats op de Grote Markt in Terneuzen. Berging van baggerspecie baart zorgen [{EINKENSZAND - Ondanks ui van verkeersbeperkende I maatregelen heeft de afgelo- i vorstperiode de gemeente toch een schadepost I van bijna 300.000 gulden be- zorgd. Dit blijkt uit de inventarisa- I tie van gemeentewerken. Het I allege van B en W van Borse- le heeft de uitslag kenbaar ge maakt aan de commissie Alge mene en Economische Zaken en Financiën, die zich dinsdag 11 juni over het beschikbaar te I stellen bedrag gaat buigen. In het voorstel wordt duide- llijk gemaakt dat de schade I niet beperkt blijft tot genoem- drie ton. Dit bedrag is di- I reet nodig, terwijl enkele an- I dere wegvakken geen drin- I karakter hebben. B en W I sluiten echter niet uit dat bin nen afzienbare tijd weer geld wordt gevraagd aan de raad, om herstelwerkzaamheden uit te voeren aan het wegdek. De commissie praat tijdens 4e vergadering ook over de ontwikkelingssamenwerking I en de bemoeienis van Borsele r.iermee. De raad besloot enige tijd geleden iedere gecollec- gulden in de gemeente Ivoor de actie Zeeland helpt Nepal aan te vullen met een Kwartje. Als het aan het colle ge ligt blijft het voorlopig hierbij. Wel moet het gemeen tebestuur alert blijven op ini- I tiatieven vanuit de gemeen- i en die -indien gewenst- financieel ondersteunen. Voorts komt de liquidatie I van de Stichting Dorpswelzijn Ovezande ter sprake. Van een onzer verslaggevers Men weet geen weg meer met de baggerspecie die vrijkomt bij bet uitdiepen van de veie Zeeuwse wate ren. Dat stelt de milieu-inspectie Zeeland in het jaar verslag over 1984. Dit jaar, aldus de inspectie, zal met name een oplossing gevonden moeten worden voor het verontreinigd slib uit het kanaal Gent-Terneuzen. Zoals bekend bestaan er al jaren lang plannen voor een opslag depot op de Axelse Vlakte. Ook de opslag en verwer king van verontreinigde grond is een belangrijke zorg van de inspectie. Er bestaan plannen voor de opslag van gifgrond in het Sloegebied. Er zijn in Zee land nu zestig projecten in be handeling die in aanmerking komen voor bodemsanering. Knelpunten blijven de eigen bijdrage die van de gemeenten wordt gevraagd en de omvang van het budget dat het rijk aan de provincie beschikbaar stelt. De inspectie gaat zich inten siever richten op de handha ving van de milieuregels, met name wat betreft het che misch afval en afgewerkte olie. De inspectie heeft de in druk dat de bereidheid om aan de handhaving mee te werken op alle fronten toeneemt. De affaire Cruson in Oost burg bezorgde de inspectie het afgelopen jaar veel werk. Va ten met chemicaliën bleven onbeheerd op het terrein ach ter. Door overvloedige regen val begonnen enkele niet-af- gedekte vaten over te stromen. Er was een 'zeer intensief' toe zicht nodig om te voorkomen dat de vaten langs illegale weg zouden verdwijnen. Een opko per schatte de verwijderings- kosten te laag in. Uiteindelijk werden de vaten toch op legale wijze afgevoerd. ig Zeeland van het Rode Kruis ilden ingezameld met acties, col- Dat is 1,5 procent meer dan hei st 265.413 gulden bedroeg. In ver- uiddelde scoort Zeeland relatie ieft in 1984 0,6 procent meer aan lan in 1983. Dit blijkt uit de jaar- De kring vergadert donderdag de Goese Prins van Oranje, f jen - De Politieke Partij Radica- ;n of de kleine linkse partijen in ingen In 1986 gebundeld tegemoe' n de lokale afdelingen van PSE 'R op tot studie naar een samen- versnippering van energie In welke vorm de samenwerking lidelij k. De PPR wil in september jen rond de tafel gaan zitten en rzijn. ing - De Provinciale Werkgroep I Pax Christi Zeeland twee bezin- 10 juni kan men terecht in ne j jn De Veste te Goes en dinsdagJ e Terneuzen. Beide informatiev Op de sprekerslijst staat onder in Pax Christi Jan ter Laak. ezig zijn vanuit ons christen zijn stichting Delta-cultureel Veerse avond in de Plaa „ven I Veere kunnen dan kennis m j op het culturele terrein in d B Tijdens de informatieve a verschillende organisaties op - De Wandelkring West-B^ Ter gelegenheid hiervan h°u. »e «n receptie in hotel Britanru nkomst begint om 16.00 uur. Jo'n 150 old-timers uit Nederland i ;rdag 8 juni deel aan de Vliss 9.00 uur aan de boulevard b-ve heren ligt het in de bedoeklinB" 15.30 uur arriveren in het evenement zijn zaterdag sf" Vaneen onzer verslaggevers «GRAVENPOLDER - Jo- I tatmes Mol uit 's-Gravenpol- I fa (gemeente Borsele) is be- I aoerad tot officier in de orde I van Oranje Nassau. De directeur van het uien- I verwerkingsbedrijf Gebroe- I fas Mol bv in 's-Gravenpol- I der kreeg de bijbehorende I versierselen reeds vorige week I Widerdag in Den Haag opge- I sPeld door directeur-generaal I van de Landbouw ir. A. de I Zeeuw. I De heer Mol heeft zich in de I ''gelopen jaren onder meer I verdienstelijk gemaakt als be- I stuurslid van tal van land- I juworganisaties, zoals het Produktschap voor Groente en Fruit, het Kwaliteitscontrole bureau voor Groente- en Fruitprodukten en de Bond van Nederlandse Exporteurs. Ook op tal van andere maat schappelijke organisaties heeft de inwoner van 's-Gra- venpolder zijn stempel op po sitieve wijze gedrukt. De onderscheiden heer Mol is ook de grondlegger van het huidige uienverwerkingsbe- drijf, dat nu al drie vestigin gen in den lande heeft. Deze onderneming biedt haar direc teur naar aanleiding van de onderscheiding een receptie aan in motel Terminus te Goes. Zaterdag feliciteren ge nodigden Mol vanaf 15.30 uur met zijn officiersschap. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De bedrijfs panden van Verduijn ie Bres kens aan de Julianastraat en kei Spuiplein werden gesloopt. Het college van B en W van Oostburg stelt aan de leden van de commissie Financiën voor om in het kader van het programma dorpsvernieu wing een bedrag van ruim 464 mille beschikbaar te stellen voor de sloop van de panden. Deze week ging de directie van het bedrijf akkoord met de verkoop van de gebouwen. De provincie wil geen subsidie ten behoeve van de sanering geven. Afgesproken is dat na de koop hét bedlfijf niet meer kan worden aangesproken voor de sloopkosten. De ge meente draait daarvoor op. Verduijn zit nog steeds in de bedoelde panden. Eerst moet de nieuwbouw op het indus triegebied klaar zijn voordat het bedrijf naar de nieuwe lo catie gaat. Gedeputeerde Staten heb ben reeds eerder een bedrag van ruim vijf ton toegezegd aan Verduijn als bijdrage in de verplaatsingskosten. Het is niet bekend of het bedrijf zelf een bijdrage in de loeatiekos- ten betaalt. Op de plaats aan de Julia nastraat waar nu nog het be drijfsgebouw staat wil het col lege 32 woningen bouwen. Er zijn nog geen plannen bekend wat na de sloop van het pand aan het Spuiplein gaat gebeu ren. De oude bedrijfspanden van de snoepfabriek Luteyn aan het Spuiplein blijven in hun huidige staat, zo luiden de plannen van het college. Op de benedenverdieping komen kleine winkeltjes, daarboven woningen. De commissie pla nologie ging met de plannen akkoord. De vergadering van de raadscommissie Financiën be gint vandaag om 15.30 uur in het Oostburgse gemeentehuis. (ADVERTENTIE) De mensen die deze sigaren maken hebben goed in de gaten wie ze roken. En het is waar dat ze op z'n lekkerst zijn als je ze bij de wijn legt en niet in een droge kamer. Als je d'r tenminste verstand van hebt. En dat hebben er aardig wat, zo te horen. Van cigarillos tot grote coronas, in cederhouten kistjes en in dozen OUD KAMPEN C. Almekinderen - FOTO DE STEM/COR J. DE SOER C. van de Plasse - FOTO ARCHIEF DE STEM Van een onzer verslaggevers SLUIS - Twee WD-raadsle- den van Sluis, Cor Almekin- ders en Carlo van de Plasse, houden het na hun huidige ambtsperiode voor gezien. Na respectievelijk 12 en 16 jaar raadslidmaatschap achten zij de tijd gekomen hun plaats voor anderen beschikbaar te stellen. „Wij vinden het welletjes", aldus Carlo van de Plasse. „Het raadslidmaatschap is in de loop der jaren uitgegroeid tot een job waarmee je, als je het goed wilt doen, steeds meer tijd kwijt bent. Ik heb het altijd graag gedaan, zal ook lid van de steunfractie blijven, maar moet toch ook aan mijn bedrijf en mijn pri- véleven denken". De opvolging van beide raadsleden is geen probleem. „Wij hebben jongeren die graag onze plaatsen willen in nemen." Carlo van de Plasse kwam na de herindeling in 1970 als jong WD-lid in de raad. Cor Almekinders kwam in 1974 in de raad, maar had er voor de herindeling al een aantal ja ren als raadslid van Retran- chement opzitten. VVD-wethouder Jules du Fossé zei desgevraagd best nog een termijn mee te willen. „Als de afdeling mij wil hebben wil ik best de kar nog eens trek ken. Ik doe het raadswerk erg graag, het is een soort hobby". Van een onzer verslaggevers SEROOSKERKE - De Zeeuwse Dag van het Paard, die dit jaar voor de 16e keer plaatsvindt, wordt op 29 juni gehouden in het Walcherse Serooskerke op de terreinen van manege De Eendracht. Alle in de provincie sa menwerkende stamboeken houden dan hun keuringen 'aan de hand', 's Middags ne men alle stamboeken deel aan diverse demonstraties. Verder wordt er over de gehele dag verspreid een springconcours gehouden voor pony's en paarden in alle klassen. Hiervoor zijn alle springcombinaties uit geheel Zeeland uitgenodigd. Ook de mensport komt aan bod. Bedrijvers van deze sport verrijden in de klassen L„ M. en Z. hun wedstrijden. Het middagprogramma begint om 13.00 uur. Op 29 juni is het weer paardendag in Serooskerke. - FOTO WILLEM MIERAS ELLEWOUTSDIJK - Edele Hand boog met 43 schutters. Wip 1: eer ste hoofdvogel J. Platschorre, tweede hoofdvogel W. Nije beiden Zorgvlied, eerste zijvogel J. Plat schorre, Zorgvlied, tweede zij vogel N. Schouwenaar, Juliana. Meeste kleine vogels (7) G. Voet, Soranus. Wip 2: eerste hoofdvogel C. Stou- thamer, Zorgvlied, tweede hoofd vogel L. de Jonge, ADLM, eerste zijvogel A. de Jonge, Soranus, tweede zijvogel M. Verdonk, Con cordia. Meeste kleine vogels (7) H. Goetheer, Juliana. ELLEWOUTSDIJK - Juliana met 50 deelnemers. Wip 1: beide hoofd vogels werden niet afgeschoten, eerste zijvogel J. Kosten, tweede zijvogel A. Dekker, beiden Doel n Hoger. Meeste kleine vogels (7) P. Vette, Concordia. Wip 2: eerste hoofdvogel N. v.d. Dries, Eensge zindheid, tweede hoofdvogel C. van 't Westeinde, Soranus, eerste zijvo- gel A Dekker, Doel n Hoger, twee de zijvogel H. Koens, Spes Nostra. Meeste kleine vogels (5) J. Goe theer, Juliana. KWADENDAMME - De schutters- sociëteit Victoria te Kwadendam- me hield haar jaarlijkse koning- schieting op de staande wip. Het was de heer M. Steenbakker die in de achtste van de tien te schieten ronden de vogel vol trof en daar geen van de andere leden de vogel kon afschieten, was er dit jaar geen kamping. Het was de laatste jaren traditie dat de verliezende kamper het volgende jaar koning werd. In 1983 M.C. Repkes kampen met Job. Koens; 1984 Job. Koens kampen met M. Steenbakker, die dus in 1985 koning werd. Hij was in 1968 ook een keer koning van Vic toria. Voor de koningschieting was er een ledenvergadering waarin o.a. werd gesproken over de nieuwe wip, de jaarlijkse schieting onder elkaar met ADLM, Vooruitgang en Diana en werd er een voorstel in gediend om één koningschieting van de verenigde sociëteiten te houden. Er zou dan naast de ver- enigings-koning ook een koning van de verenigde sociëteiten bijko men. Na de koningschieting was er weer een puntenschieting die ook door M. Steenbakker werd gewon nen. KWADENDAMME - Handboog vereniging ADLM hield haar jaar lijkse koningschieting op de staan de wip. Ondanks alle veren die Wim de (Jonge uit de vogel schoot, mocht het, hem "iet lukken de vo- gel af te schieten. Dat deed in de zevende ronde zijn broer Sjaak, die hiermee ook de titel 'koning' voor 1985-1986 mag dragen. OVEZANDE - Kermisschieting Willem Teil met 66 schutters en 15 verenigingen. Wip 1: eerste hoofd vogel J. Rentmeester Willem Teil, tweede hoofdvogel na loting Ch. Korstanje Doel n Hoger, eerste zij- vogel L. Rentmeester Willem Teil, tweede zijvogel B. Vermeule, Zee- landia. Meeste kleine vogels (4) W. Verbeek, Spes Nostra. Er waren 21 gratis prijzen op deze wip. Wip 2: eerste hoofdvogel Jac. de Baar, Willem Teil, tweede hoofdvogel B. Vermeide, Zeelandia Ovezande, eerste zij vogel mevrouw N. Rent meester Willem Teil, tweede zij- vogel P. de Jonge, Willem Teil. Meeste kleine vogels (5) W. de Jon ge, A.D.L.M. 's HEERENHOEK - In de Koren beurs werd een schieting op de lig gende wip gehouden voor gepen sioneerden met 25 schutters. Uit slag: ü'èefesté hoofdvog'él'J. de Baar, Willem Teil, tweede hoofdvogel H. de Jonge, Soranus, eerste zij vogel C. v.d. Dries, Soranus, tweede zij- vogel C. Wouterse, Victoria, derde zijvogel J. Rijk, Concordia, vierde zij vogel J. de Baar, Willem Teil. Meeste kleine vogels (8) mevrouw A. Korstanje Doel naar Hoger. Vliegende vogelprijs L. de Jonge, Concordia. De volgende schieting is op 11 juni. 's HEERENHOEK - De Vereniging VIOS met 46 schutters. Wip 1: eer ste hoofdvogel H. Koens Spes No stra, tweede hoofdvogel N. v.d. Dries Eensgezindheid, eerste zij vo gel C. Westdorp, tweede zij vogel N. v.d. Dries beiden Eensgezindheid. Wip 2: eerste hoofdvogel H. Koens, Spes Nostra, tweede hoofdvogel H. Moison VIOS, eerste zij vogel N. v.d. Dries, tweede zijvogel C. van de Dries beiden Eensgezindheid. Van onze correspondent BRESKENS - De zestiende uitgave van het Rode Kruis- toernooi georganiseerd door het duo Roel Kramer en Harry v.d. Weegen werd glansrijk gewonnen door de familie De Ruysscher. De afstammelingen van Ca- miel de Ruysscher, die al vele knappe voetballers in hun ge lederen hebben gehad, wisten alle zeven wedstrijden in winst om te zetten. De achttien deelnemende teams waren onderverdeeld in drie poules. In de A-poule pakten de latere winnaars de winst, Cebeco was de sterkste in de B-poule waarin ook Te- lepost, de laatste drie jaar winnaar van het toernooi, uit kwam. In de C-poule ging de winst naar de Douane. In de eindstrijd tussen de poulewin naars werd Cebeco met 1-0 ge vloerd door de Ruysscher. Ook tegen Douane pakte de Ruys- scher-formatie de winst 2-1. Cebeco en Douane hielden el kaar met een 0-0-score in evenwicht maar dat had geen belang meer. Naast de hoofdprijs was er voor De Ruysscher ook de bo kaal voor de sportiefste ploeg. De ongelukkigste ploeg Nieuwvliet/Zuidzande en sportiefste, Verplegend Perso neel, kregen eveneens een aandenken. De wedstrijdbal was voor Vooruit. Eindstand: 1. De Ruysscher, 2. Douane, 3. Cebeco, 4. Vroon, 5. Vooruit, 6. Vissers/Handela ren, 7. PSD, 8. Telepost, 9. ZWN, 10. OBS, 11. Rijkspolitie, 12. de Leeuwtjes, 13. Veple- gend Personeel, 14. Kombuis, 15. Loodswezen, 16. Katsboys, 17. Nieuwvliet/Zuidzande, 18. P-o»yion«lo Dnr-4-V>iivt Welzijnscommissie - De Wel zij nscommissie komt bijeen op dinsdag 11 juni om 20.00 uur in het gemeentehuis. Er is spreektijd voor het publiek. Schieting - Uitslag 3e punten schieting St. Sebastiaan. Hoogvogel P. van Vooren, zij- vogels niet af. Kallen F. vn Ec- ke en J. van Iwaarden. Meeste kleine vogels (5) J. Heijboer. Uitslag 4e puntenschieting: hoogvogel J. van Iwaarden, zijvogels G. de Vriend en tweede niet af, kallen R. Rijc kaert en R. Pielaet. Meeste ideine vogels (5) H. Geernaert en W. Scheele. Stand: 1. Th. Lampaert 26 punten, 2. F. van Ecke 23,3. H. van Iwaarden 20, 4. J. Heijboer 19, 5. R. Pielaet 18. Uitslag 3e blokschieting: geen af. Uitslag 4e blokschie ting: R. de Wispelaere en H. van Iwaarden ieder 1 blok. Stand: 1. H. van Iwaarden 2 blokken, 2. Th. Lampaert 1, 3. L. Blondeel 1, 4. R. de Wispe laere 1. Hengel wedstrijd - In het Gro te Gat te Sint Kruis werd af gelopen zondag een wedstrijd gehouden voor de Nederlandse leden van de hengelsportvere niging Aardenburg. Uitslag: 1. M. Herpelinck 178 cm., 2. A. de Smet, Eede 93, 3. W. de Vrieze 81, 4. J. Baert, Eede 70, 5. R. de Vos 58,6. A. de Vos 48, C. Sallet 23 cm. en F. Veldkamp 14 cm. vis. Braderie - Vrijdagmiddag 14 juni gaat de 12e braderie 'Hier is Sluis' van start. Om 16.00 uur laat burgemeester mr. J. Asselbergs, als officieel start punt van het festijn, een ka bel-ballon op vanaf het par keerterrein in de Maria- en Havenpolder. Daarna wordt nog een rondgang over het RETRANCHEMENT - De rijkspoltie gaat tijdens de zomermaanden vaker patrouilleren in Retranche ment. Deze toezegging deed de Sluise burgemeester J. Asselbergs dinsdagavond tijdens de jaarlijkse hoor zitting in het dorp. Vorig jaar hebben de dorps bewoners regelmatig overlast gehad van vakantiegangers. Na overleg met de politie is besloten om met name tussen 10.00 uur 's avonds en 03.00 uur 's morgens regelmatig in Re tranchement en omgeving rond te kijken naar 'baldadige' vakantievierders. De burge meester deelde mee dat hij van plan is om ook af en toe eens met een politieauto 's nachts mee te rijden. Asselbergs zei ook dat Re tranchement voorlopig niet op nieuwbouw hoeft te rekenen. De dorpsjeugd kan waar schijnlijk binnenkort wel be schikken over een crossterrein aan de Mauritsstraat. Een van de aanwezigen pleitte voor het beschikbaarstellen van een gemeentewerkman. Volgens hem is zo'n man hard nodig om de natuur 'mooi te houden' en de nodige herstelwerk zaamheden te verrichten. De burgemeester kon geen toe zegging doen. J. Asselbergs Geen toe zegging - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Soos De soos voor alleen staanden viert zaterdag 8 juni met een feestelijke bijeen komst in zaal Wijffels haar tienjarig bestaan. Dit gebeurt met een bingo en een extra verloting, terwijl de dansmu ziek wordt verzorgd door het orkest de Apollo's. Aanvang Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Er komen meer eengezinswoningen in de ge meente Oostburg en minder kleine woningen. Het college van B en W heeft het bouw programma voor volgend jaar aangepast. Dit blijkt uit de ge wijzigde plannen van de ge meente. In Breskens komen zes klei ne en zes gezinswoningen in plaats van de geplande twaalf kleine huizen. Inplaats van vier kleine woningen in Zuid- zande komen in dat dorp vier woningwetwoningen. Eventu eel worden in IJzendijke vol gend jaar ook vier gezinswo ningen gebouwd in plaats van de vier kleine huizen. Een be slissing daarover is nog niet genomen. Volgend jaar komen in Oostburg tien woningwetwo ningen en acht kleine wonin gen. Volgens een ambtenaar van de gemeente is de belang stelling voor kleine woningen minder dan verwacht. Alleen in de kernen Oostburg en Breskens zijn er aanvragen voor zullfë hüizfeti. Op dit mo ment is nog steeds geen leeg stand in de gemeente. AMSTERDAM - In Bintje 35- 50mm werden 10 contracten verhandeld voor levering april tegen ƒ21,80 tot ƒ21,90 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm werden 64 contrac ten verhandeld voor leverig no vember bij een prijs van ƒ29,10 tot ƒ29,50 per 100 kg. De stem ming was goed prijshoudend. TERNEUZEN - Per stuk: sla 1 24-50, sla 2 13, bloemkool A 206- 220, A2 136-149, B 127-128, B2 121-132. Per bos: peterselie 69, bospeen 188-193, kroten 100, uien 24-38. Per doos: aardbeien 74- 102. Per kg: peulen 720-1040, sa- voyekool 80-96, spitskool 76-82, waspeen 257-292. GOES - Aardappelen (excl. BTW): Bintje, directe levering, op auto geleverd tot 8 ct per kg. 0 mm opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen 9, voeraardap- pelen 5. Notering Rotterdamse beurs d.d. 3-6-85: Bintje 35-50 mm 5-6, Bintje 50 mm opwaarts (geschikt voor frites( 14.5-15.5. Vlas (excl. BTW) ongerepeld op auto geleverd 40-50, afwijkende partijen 20-39. Granen, zaden en peulvruchten: tarwe, basis 16%, uit opslag handel en coöperatie 51-52.25 gulden per 100 kg, tarwe basis 16% uit eigen opslag 53.50, brouwgerst, boerenschöon 52.25- 53.75, voergerst 46.50-48.25, ha ver 47.50-49, erwten kleine groe ne 85-87, capucijners 78.50-79, bruine bonen nvrij van grond en halve bonen 40-157.50, blauwmaanzaad, boerenschoon 110-135, blauwmaanzaad prima doorsnee 165, karwij boeren schoon 290, karwij prima door snee 405. Hooi en stro (excl. BTW) op auto geleverd: weide- hooi (nieuwe oogst) 230-250 gul den per 1000 kg, dijkhooi (nieu we oogst) 180-230, tarwestro 130- 145. Van onze correspondent SLUIS - „Sluis wordt beter bezocht, dat is heel goed te merken, vooral in de horeca. Het dieptepunt is voorbij." Dat zei Piet Koster, voorzitter van het actiecomité 'Hier is Sluis', tijdens de presentatie van het braderieprogramma. Vol gens Koster zullen de gouden jaren wellicht niet meer terugke ren, maar zowel het Pinksterweekeinde als het Paasweekeinde was Sluis weer goed bezocht. „Onze zuiderburen weten ons stadje weer te vinden", vertelt hij. De plaatselijke middenstanders proberen op allerlei manie ren hun plaats in de picture te brengen. Niet alleen verschijnt binnenkort een promotiekrant; men is ook bezig om een promo tie-man in parttime dienst aan te nemen. Deze kan samen met de verschillende actiecomités Sluis promoten. Voorts worden door vertegenwoordigers van de comités en de VW buitenland se beurzen bezocht. Er is een flink bedrag voor nromotie uitge-

de Stem | 1985 | | pagina 17