'NIET-FUNCTIONEREN NADELIG VOOR Buik-terminal goed voor 25 nieuwe banen Sassenaar Piscaer blijft jong bij rekenmachientje MIUEU-I1 J. Mol in orde DAIHATSU I RT ZEEUWS Sumatra DONDERDAG 6 JUN11985 VAN ZEELAND Alle krediet politierapport Ondemocratisch Uitgehold Schr ij fa vonden Amnesty in O-Z-Vlaanderen Studieclub beleggingen BIJ GEBRUIK VOLLEDIGE CAPACITEIT 75-JARIGE KAN HET BOEKHOUDEN NIET LATEN Kerkelijk Verschillen Vrijwilligers Plaatselijk nieuws Westdorpe Uitslagen wedvluchten Braderieloop uitgesteld in Terneuzen DONDERDAG 6 JUN bebtim T16 PAGINA ZEELAND Kritiek op bouwvereniging Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Door de vele perikelen van de afgelopen tijd heeft de Woningbouwvereni ging Terneuzen als organisatie opgehouden te functioneren. De nadelige gevolgen hiervan voor de sociale nieuwbouw en de renovatie van bestaande woningen zullen dan ook op korte termijn zichtbaar worden. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - In het inkorf- centrum Hulst vlogen vanuit Moulins 235 oude duiven. Win naar werd een duif van A. Mattens te Sint-Jansteen met een snelheid van 1076 meter per minuut. 2. Jos Willaert, Clinge, 3. L. van de Gucht, Hulst, 4. Cl. Thuij, Heikant, 5 en 10. F. Antheunis, Hulst, 6. S. van Duysse, Clinge, 7. R. van Gaever, Clinge, 8. Ch. de Beule Dat is de mening van de uit onvrede met de gang van za ken recentelijk opgestapte be stuursleden mevrouw M. Ste- ketee en H. Meertens en van het hoofd bewonerszaken me vrouw J. van Driessen, die met ingang van 1 juni om dezelfde redenen ontslag heeft geno men. Onafhankelijk van el kaar komen zij tot de conclusie dat enkel nog een zogeheten 'commissie van goede dien sten', die het (dis)functioneren van directeur H. Engelsma en het bestuur aan de orde stelt, uitkomst kan bieden. De kritiek van het drietal komt ver overeen met de be denkingen van de huurders- groep van de bouwvereniging en richt zich vooral tegen het machtsblok, dat zou worden gevormd door Engelsma en voorzitter A. Janse. „Want het huidige bestuur bestuurt niet, maar wordt bestuurd door di recteur en voorzitter", aldus mevrouw Steketee. H. Meertens, die tijdens de begin mei gehouden ledenver gadering plotseling als be stuurslid opstapte, stelt het zo: „Het is toch heel vreemd dat directeur Engelsma, die begin 1983 nog alle krediet had van bestuur en personeel, het heeft gepresteerd om binnen twee jaar iedereen tegen zich in het harnas te jagen". De reden daarvoor denkt mevrouw Van Driessen te kunnen geven: „Engelsma kent maar één manier van communiceren en dat is van boven naar beneden. Dat het (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bedrand Vael GARAGE GUFONTl TERNEUZEN BM Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 AARDENBURG - Op de Krui sing Oude Eedeweg en de Kaai is J. T. uit Aardenburg met zijn bromfiets in botsing geko men met de vrachtauto van P. C. uit Venray. Dit gebeurde toen T. tussen enkele andere vrachtwagens door richting Kaai reed en C. vanuit die richting kwam. Het zicht was ter plaatse zeer moeilijk, daar er een aantal vrachtwagens geparkeerd stond. OOSTBURG - Op het Eligius- plein is bij het achteruit rijden een Belgische auto, bestuurd door L. D. uit Ukkel, tegen een achter hem staande auto, eigendom van M. P. uit Aalter, gebotst. SCHOONDIJKE - In de Van Ostadestraat is een personen auto, bestuurd door E. S. uit Schoondijke, met een gepar keerde vrachtauto van J. C. uit Woensdrecht in aanraking ge komen. Dit gebeurde toen de personenauto de vrachtauto wilde passeren. TERNEUZEN - Vermoedelijk onder invloed van alcohol ver oorzaakte de Sluiskillenaar H. D. dinsdagavond laat een aan rijding. Hij botste met zijn personenauto tegen een gepar keerde auto aan de Grenulaan te Terneuzen en reed vervol gens door. Hij kon echter enige tijd later door de politie wor den aangehouden. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. TERNEUZEN - Dinsdagnacht is ingebroken bij Rijnbergs Transportbedrijf aan de Transportstraat. Men is bin nengekomen door het forceren van een deur. Vermist worden een radiocassetterecorder, een electrische rekenmachine en een klokje. In diezelfde nacht werd eveneens in de Trans portstraat ingebroken bij Auto Unie Zeeland BV. Hier had men zich toegang verschaft door het forceren van een klapraam. Meegenomen wer den een autokrik, een radio, enkele auto-onderdelen en een andersom ook kan en zeits moet, daar wil hij niet aan": Meertens heeft zijn kritiek vastgelegd in een brief aan het algemeen bestuur, waarin hij zijn opstappen motiveert. „Er wordt een hap-snap-beleid gevoerd dat niet in overeen stemming is met de beleidsno ta. De vergaderingen worden op een ondemocratische ma nier door voorzitter Janse ge leid en binnen het bestuur heerst onderling wantrouwen, zodat een optimale samenwer king niet meer mogelijk is. Zo wel personeel als bewoners hebben geen enkele inbreng, waardoor de huurders-parti cipatie een wassen neus is ge worden". Ook mevrouw Steketee gaf als bestuurslid de pijp voortij dig aan Maarten omdat ze tot de conclusie was gekomen dat kritische bestuursleden 'wor den geïsoleerd van informa tie'. En mevrouw Van Dries sen gaf er zelfs haar baan als hoofd bewonerszaken voor op, omdat de verhoudingen bin nen het 'management team' (de diensthoofden en directeur Engelsma) steeds slechter werden. Zoals bekend heeft het bestuur tegen een ander diensthoofd, E. Verstraeten (technische dienst), bij het kantongerecht een ontslagpro cedure aanhangig gemaakt. „Ik kon niet langer met En gelsma werken op een manier die in het belang was van de volkshuisvesting in Terneu zen", zegt mevrouw Van Driessen. „Mijn functie werd steeds verder uitgehold en ik kreeg bij Engelsma noch bij het bestuur gehoor voor mijn klachten. De druppel die de emmer deed overlopen was de brief van het bestuur aan de leden over het wegsturen van Verstraeten. De inhoud -vol insinuaties over personeelsle den- is een werkgever on waardig". Volgens mevrouw Van Driessen is de Woningbouw vereniging Terneuzen op de weg terug naar 'een ouder wetse organisatie'. „Er waren goede contacten met bewo nerscommissies en er was een begin gemaakt met inspraak van de kant van de huurders. We waren echt op de goede weg, maar dat is allemaal al weer verleden tijd". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen/O-Z-Vlaanderen van Amnesty International houdt deze maand weer een aantal schrijfavonden ten be hoeve van zogeheten 'gewe tensgevangenen'. Ditmaal trekt Amnesty zich het lot aan van Hashim Gha- raibeh uit Jordanië, die tien jaar gevangenisstraf uit moet zitten omdat hij lid zou zijn van de communistische partij de Cubaan dr. Ricardo Bofil, die in Havanna 12 jaar uit moet zitten wegens niet-ge- welddadig verzet tegen de re gering en de 63-jarige dr. Tai Solarin uit Nigeria, die zonder vorm van proces is opgesloten. De schrijfavonden vinden plaats in Terneuzen (10 juni: Goede Herderkerk, 20.15 uur; 11 juni: Voltastraat 37, 10.00 uur), Axel (19 juni: Ned. Herv. Kerk, 20.00 uur), Hulst (18 juni: Pand 25 Grote Bagijnenstraat, 20.00 uur), Sas van Gent (10 ju ni: Markt 3, 20.00 uur) en Zaamslag (18 juni: Klup-uus, 9.00 uur). Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In het bericht over de in op richting zijnde studieclub voor beleggingen te Terneuzen, gisteren in deze krant,,is een fout geslopen. De informatie-bijeenkomst donderdag 27 juni wordt niet in hotel De Post gehouden, maar in hotel Rotterdam. Bier voor de bouwers.bij het bereiken van het hoogste punt van de terminal van Aug. de Meyer. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De in aan bouw zijnde gigantische bulk-terminal van Aug. de Meyer aan de Zevenaarha- ven te Terneuzen is goed voor 25 nieuwe banen. Ten minste over twee jaar, wan neer de terminal op volle ca paciteit (een miljoen ton overslag per jaar) kan draaien. Dit zei directeur A. van de Ban van Aug. de Meyer gis teren ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt (21 meter) van de loods. Zowel de terminal als de uitbreiding van de haven, inclusief 400 meter nieuwe kade, zullen eind dit jaar ge reed zijn. Hiermee is een to tale investering gemoeid van 65 miljoen gulden. De enorme loods wordt niet enkel gebouwd ten be hoeve van de vaste klanten van de Aug. de Meyer, maar is ook bedoeld om -aldus een woordvoerder van het be drijf- 'ladingen aan te trek ken die Terneuzen in het verleden is kwijtgeraakt'. De buik-terminal krijgt de beschikking over twee loskranen met een gezamen lijke capaciteit van 1200 ton per uur, een scheepslader met eenzelfde vermogen en bunkers met afzuig-instal- - foto de stem/cor j. de boer laties, waardoor stofoverlast en verlies van materiaal worden uitgesloten. Vanuit deze bunkers zullen de pro- dukten (hoofdzakelijk grondstoffen voor de regio nale glas- en kunstmest-in- dustrie) via gesloten trans portbanden naar loodsen worden vervoerd. Voor vochtgevoelige stoffen kan het klimaat in deze loodsen kunstmatig worden gere geld. De terminal is toeganke lijk voor schepen tot 60.000 DWT en is zo groot dat er gemakkelijk vijf voetbalvel den met bij behorende tribu nes in zouden kunnen wor den ondergebracht. SAS VAN GENT - „Raad eens, hoe oud ben ik, denk je", gniffelt Sassenaar P. Piscaer. Altijd een gevoelige vraag, die noopt tot een an ti-beledigingsmarge van tenminste vijf jaar. Hij werkt nog hele dagen en kan dus nog niet aan de 65 toe zijn, al scheelt het vast niet veel. „58?". Het klinkt voor zichtig vragend. Ten on rechte. Stralend onthult hij: „75". Het blijkt dat hij na zijn pensionering vrijwel onmid dellijk weer een andere vol ledige dagtaak wist te vin den. Want Piscaer kan het boekhouden niet laten. Het schitterende weer van begin deze week noodt tot een bui tenverblijf. Edoch, de Sasse adminstrateur snuffelt bin nen in de boeken, terwijl de tuin om een onderhouds beurt schreeuwt. Hij houdt niet van tuinieren. Het bij houden van administraties is z'n enige hobby, tevens beroep. Dat is de enige verklaring van het unieke jubileum dat Piscaer dezer dagen viert: 20 jaar penningmeester van de Stichting Sociaal Kultureel Werk in Sas van Gent. Want wie houdt het anders zo lang vol als bestuurder in deze sector vol onzekerheden. „Ach, natuurlijk is mijn be langstelling voor het SKW in de loop der jaren wel ge groeid, maar wat me toch bijzonder trok en trekt, is de administratie". Piscaer zakte in 1959 uit Gelderland af naar Sas van Gent, waar ze de voorliefde van de toenmalige CPC- werknemer al gauw in de gaten hadden. In '64 had het kerkbestuur een penning meester nodig, een jaar later klopte, als logisch vervolg, het schoolbestuur bij hem aan en ook nog in 1965 ging hij de geldelijke zaken van de SKW-voorloper, Het Pa- tronaatswerk, doen. „Dat was allemaal verweven met de kerk, zodoende". Zat er bij hem ook kerke lijk medeleven achter? „Ja, dat ook, maar het was toch vooral omdat administratie mijn hobby is. In Gelderland was het ook al zo. Daar had ik als bedrijfsleider toch een vrij drukke baan, maar 's avonds ging ik wel aan de slag voor een administratie kantoor. Je moet het maar graag doen". Inderdaad, enige verba zing is op z'n plaats. Mensen hebben de meest uiteenlo pende liefhebberijen, maar de meesten verafschuwen boekhouden, terwijl het de P. Piscaer tussen de papieren Ik heb geen andere hobby's.- fotodestem/corj de boer bejaarde Sassenaar juist aantrekt. Probeer dat eens te verklaren. „Ach, ik vind het leuk om te rekenen, din gen op een rijtje te zetten. Dat heb ik van kinds af aan altijd graag gedaan. En je ziet: je blijft er jong bij". Daarom bleef hij alle be sturen trouw, waarin hij zo'n twintig jaar geleden plaats nam. Een kleine com plicatie was alleen dat het bisdom bestuursleden weert van 70 jaar en ouder. Van kerk- en schoolbesturen is hij daarom sinds die tijd al leen nog administrateur. „Maar het is nog precies het zelfde werk hoor". Het Patronaatswerk werd eind jaren '60 omgezet in de stichting SKW. „Het was een logische stap om die veran dering mee te maken. In die begintijd was het trouwens heel leuk werk, met alle maal vrijwilligers. Dan was je als bestuurslid zelf op clubavonden, een gezellige boel, vooral de tienersoos op de zondagavond, waar ik de bar beheerde". Verschillen? „Goh, ja, wat een verschillen. Het was toen veel leuker dan nu. De jeugd is anders dan twintig jaar geleden. Ze zijn nu niet meer zo gauw tevreden. Ze vragen zoveel, maar ja, de tijden veranderen hè. Daar is niks aan te doen". Veran derende tijden, ook voor de organisatie van het SKW, dat overal, dus zeker ook in het armlastige Sas, moet in leveren. Als iemand de financiële gevolgen kan overzien, is het Piscaer wel. Hij maakte de opbouw mee, het hoogte punt, toen SKW-Sas drie be roepskrachten had, en is nu getuige van de afbraak. De stiching telt nog anderhalve beroepskracht en zal vol gend jaar alle zeilen moeten bijzetten om die halve te houden. Kan het met een be roepskracht ook? „Het zal wel moeten. En uiteindelijk was het vroeger, toen je helemaal geen be roepskrachten had, ook leuk. Het probleem is alleen dat je niet meer zo makkelijk vrij willigers krijgt. Er is wel een vaste kern, maar uit breiding lukt niet. Nee, je kunt niet zeggen dat het niet leeft. Er is wel degelijk inte resse voor activiteiten. Maar nu die zich vooral richten op buitenlanders, wordt het met de vrijwilligers een moeilijke zaak". Samen met de vaste kern vrijwilligers vierde de pen ningmeester al zijn opmer kelijke jubileum. Hij buigt zich weer over kaartenbak ken en rekenmachientje en zegt vastberaden: „Ik ga er mee door. Wat moet ik an ders, ik heb geen andere hobby's". Oudste overleden - In het ver pleegtehuis 'De Blaauwe Hoe ve' te Hulst is dezer dagen de heer Arthur Verhelst uit Westdorpe overleden. De heer Verhelst, voormalig landbou wer, was de oudste inwoner van Westdorpe. Hi] is achten negentig jaar geworden en had enkele weken geleden zijn intrek genomen in 'De Blaau we Hoeve'. Thans is mevrouw Anna van Troost-Pieters de oudste inwoner van Westdor pe. Zij is eveneens 98 jaar. en zoon, Sint-Jansteen, d'Hondt, Hulst. Nieuw Leven te Koewacni mei duiven 1084,4 mpm. 1 en 9. g€u Thijs, 2. Ch. de Bruijn en zoon,3 j Braet, 4. Jos. Elegeert, 5. Ed Goethem, 6. J. Antheunis, 7. Mi vrouw J. de Waard, 8. gebr. E Houten, 10. Ed. Verschuren. Herleving te Kloosterzande 211 duiven 1058 mpm. 1 en 5. R, jT hu, 2. J. Roels, 3. G. van Daalen i L. de Waal en zoon, 6. W. Bogaert- en 10. J. Colpaert, 8. W. Voet zoon, 9. J. Ridderhof. De Snel vliegers te Oostburg mets duiven 1029 mpm. 1,2,7 en 8. G.Tas 3. G. van Hee, 4,9 en 10. T. de Jom» 5. A. van Hij fte, 6. R. van Hee. Vrijheidsduif te Kruiningen 126 duiven 1045 mpm. 1,3,6,8 en ff Glerum, 2. M. van Iwaarden, 4. van Noorden, 5. D. van Bommel J. van Schilt, 10. H. van Nieuwen huijzen, Compiègne Verwachting te Axel met 226 dtu. ven 1151,8 mpm. 1 en 8. De Mulder- Kop, 2. R. Herman, 3. M. Diel 4. A. de Feijter, 5,6 en 9. J. straeten, 7. J. Giele, 10. Visser-Lei. sen. De Eendracht te Terneuzen 226 duiven 1158,98 mpm. 1 en 2, M de Roo, 3 en 7. R. de Schoolmeester 4. G. van Houdt, 5 en 6. R. van d« Veke, 8. A. Verpoorte, 9. Joh. Buii- ze, 10. J.P. Harte. Eerlijk Vreest Niemand te Stop- peldijk met 84 duiven 1109,5 mpm 1 en 2. J. Boeijkens, 3. B. van Leem put, 4. R. Duerinck, 5. J. Duerinck, Recht voor Allen te Sluis met 121 duiven 1131,86 mpm. 1. Coppery. Focke, 2,3,7 en 10. G. Tanghe,4enS F. Baas en zoon, 5. A. Dierickx, H. van Damme, 8. H. Allaart Eerste de Beste te Schoondijke met 164 duiven 1150,86 mpm. 1,2 en 3, j de Poorter, 4. A. de Wever en zoon, 5,8 en 9. G. de Wever, 6 en 7. Temmerman, 10. J. Pijcke vanuit Moulins met 42 duiven 10 mpm. 1,2 en 5. G. de Wever, Klaassen, 4. J. de Poorter. De Getrouwe Duif te Cadzand met 212 duiven 1173, 35 mpm. 1,6,7,8 en 10. J. van de Plasse, 2. Abr. Vas- seur, 3. A. Duininck en zoon, 4, ]1 Goossen, 5. Aart Vasseur, 9. M, de Lijser vanuit Moulins met 56 dui ven 1032,89 mpm. 1. M. de Lijser, J. van de Plasse, 3 en 4. Sander de Putter, 5. A. de Putter. De Bonte Duif te Aardenburg in samenspel met De G rens vliegers k Eede met 105 oude duiven mpm. 1,4 en 9. Ph. Rammelaere.2 J. de Vreeze, 3 en 10. O. van Que- kelberghe, 5. M. de Smet, 6. A. De- zutter, 7. E. Rijckaert, 8. V. de Vreeze met 94 jaarlingen 1175 mpm. 1. E. Rijckaert, 2 en 6, A Breyaert, 3 en 7. M. de Smet, 4.0, de Vriend, 5. H. Cocquit, 8. J. Ger- naert, 9. J. de Vreeze, 10. Ed Geer- naert. VZV te Hoofdplaat met 289 duiven 1171,17 mpm. 1. P. Visser, 2. R van Hee, 3. J. de Lijzer, 4. J. Simpelaar 5. L. Verheije, 6. G. van Hee, 7. A van Hij f te, 8. G. Tas, 9. J. de ger en zoon, 10. F. Brevet. Vrijheidsduif te Kruiningen met 222 duiven. 1,2,6,8 en 9. M, van Iwaarden, 3 en 4. H. van Noorden, 5. M. Blaauwkamer, 7. G. de Brui ne, 10. M. Poley. Blauwe Doffer te Hansweertmet 145 duiven. 1. A. de Leeuw, 2 en 7, J, Blom, 3. A. Bogers jr., 4. P. Ocké, en 6. De Keijzer en zoon, 8. en 9. A Dommanchet, 10. J, Zandstra. TERNEUZEN - De braderie- loop, een trimloop, in Terneu zen, georganiseerd door d! Noordstraatpromenade in menwerking met de atletiek vereniging Scheldesport, is van donderdag 6 juni ver plaatst naar vrijdag 14 juni De aanvang is dan 19.00 uur en de start vindt plaats op de Grote Markt in Terneuzen. O GOES - Rode Kruis - De kring Zeeland van het Rode Kruis heeft in 1984 in totaal 269.306 gulden ingezameld met acties, col lectes en het gironummer 6868. Dat is 1,5 procent meer dan hel jaar daarvoor, toen de opbrengst 265.413 gulden bedroeg. In ver gelijking met het landelijk gemiddelde scoort Zeeland relatie' hoog. Het Nederlandse volk heeft in 1984 0,6 procent meer aan het Rode Kruis heeft gegeven dan in 1983. Dit blijkt uit de jaar cijfers van de Zeeuwse afdeling. De kring vergadert donderda! 13 juni over het jaarverslag in de Goese Prins van Oranje. W bijeenkomst begint om 19.00 uur. GOES - Bundeling kleine partijen - De Politieke Partij Radio3' len (PPR) in Goes gaat bekijken of de kleine linkse partijen» Goes de gemeenteraadsverkiezingen in 1986 gebundeld tegem«: kunnen gaan. In een brief aan de lokale afdelingen van PSP CPN, D'66 en EVP roept de PPR op tot studie naar een samen werkingsvorm. Hiermee moet versnippering van energie kracht te niet worden gedaan. In welke vorm de samenwerk»; gegoten moet worden is niet duidelijk. De PPR wil in september met alle belangstellende partijen rond de tafel gaan zitten nagaan welke mogelijkheden er zijn. GOES/TERNEUZEN Bezinning De Provinciale Werkgroep Vredeswerk houdt samen met Pax Christi Zeeland twee bezin- ningsbijeenkomsten. Maandag 10 juni kan men terecht in he vormingscentrum voor jongeren De Veste te Goes en dinsdag 1- juni in de Goede Herderkerk te Terneuzen. Beide informatie® avonden beginnen om 19.30 uur. Op de sprekerslijst staat onder meer de landelijk secretaris van Pax Christi Jan ter Laak. BI leidt het thema 'Met de vrede bezig zijn vanuit ons christen zijn in. VEERE - Delta-cultureel - De stichting Delta-cultureel hg vrijdag 7 juni de traditionele Veerse avond in de Plaa^ajje: Grote Kerk. De inwoners van Veere kunnen dan kennis met alle verenigingen, die zich op het culturele terrein in d meente verdienstelijk maken. Tijdens de informatieve i die om 19.30 uur begint, treden verschillende organisaties op eige wijze naar buiten. VLISSINGEN - Wandelkring - De Wandelkring West-- bant/Zeeland bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan houfl organisatie zaterdag 22 juni een receptie in hotel Britanru Vlissingen. De feestelijke bijeenkomst begint om 16.00 uur. VLISSINGEN - Old-timers - Zo'n 150 old-timers uit Nederig België en Engeland nemen zaterdag 8 juni deel aan de Vlissw old-timersrit. De start is om 09.00 uur aan de Boulevard IN sen. Na een rondrit door Walcheren ligt het in de bedoeling- de oude voertuigen omstreeks 15.30 uur arriveren in het B my park. In verband met het evenement zijn zaterdag spec Ber bag, baai IN BORSELE Vorstschade aan wegen ruim drie ton HEINKENSZAND - Ondanl tal van verkeersbeperkend maatregelen heeft de afgel< pen vorstperiode de gemeen Borsele toch een schadepo van bijna 300.000 gulden b< zorgd. Dit blijkt uit de inventaris; tie van gemeentewerken. H< college van B en W van Borse ie heeft de uitslag kenbaar ge maakt aan de commissie Alge mene en Economische Zake; en Financiën, die zich dinsda 11 juni over het beschikbaar 1 stellen bedrag gaat buigen. In het voorstel wordt duide lijk gemaakt dat de schad niet beperkt blijft tot genoem de drie ton. Dit bedrag is di reet nodig, terwijl enkele an dere wegvakken geen drin gend karakter hebben. Bent sluiten echter niet uit dat bin nen afzienbare tijd weer gel wordt gevraagd aan de raac om herstelwerkzaamheden ui te voeren aan het wegdek. De commissie praat tijden de vergadering ook over d ontwikkelingssamenwerking en de bemoeienis van Borsel hiermee. De raad besloot enig tijd geleden iedere gecollec teerde gulden in de gemeent voor de actie Zeeland help Nepal aan te vullen met eet: kwartje. Als het aan het colle ge ligt blijft het voorlopif hierbij. Wel moet het gemeen tebestuur alert blijven op ini tiatieven vanuit de gemeen schap en die -indien gewenst financieel ondersteunen. Voorts komt de liquidatii van de Stichting Dorpsweizijl Ovezande ter sprake. Van een onzer verslaggevers 'S-GRAVENPOLDER - Jo hannes Mol uit 's-Gravenpol- der (gemeente Borsele) is be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De directeur van het uien verwerkingsbedrijf Gebroe ders Mol bv in 's-Gravenpol der kreeg de bijbehorend! versierselen reeds vorige weel donderdag in Den Haag opge speld door directeur-generaa van de Landbouw ir. A. d< Zeeuw. De heer Mol heeft zich in d< afgelopen jaren onder meei verdienstelijk gemaakt als be stuurslid van tal van land bouworganisaties, zoals he iHml Van cigarillos tot grote c

de Stem | 1985 | | pagina 16