CDA Aardenburg moet eigen boontjes doppen Muziekj gevangei in een dt RAADSLEDEN OOSTBURG: TEGENSTELLINGEN IN DE HITTE Borsele naar Kroon voor meer geld gezinsverzorging Raadsleden Oostburg willen andere kamer Nieuwe naam voor Wilhelmina en Eloy Steekpartij v*- Si in Vlissingen Lekkende wagon bij Dow Chemical WOENSDAG 5 JUN11985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND J plNSDAG 4 JUN11985 AFDELINGSVOORZITTER JACOBS: VOLGENS EIGEN BEREKENING 168.000 GULDEN TE WEINIG GEMEENTEHUIS WORDT VERBOUWD politierapport Drietal trok overal inbrekend door de nacht Oostburg Bliksem slaat in op Centrali Antenne Sas Twee diamanten huwelijken in gemeente Borsele markten Nederlandse NEDERLAND 1 T20 Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - „Het CDA in Aardenburg zal als zelf standige afdeling van deze po litieke partij zijn eigen boontjes moeten doppen. De regionale afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen zal zich met de gang van zaken niet rechtstreeks bemoeien, want net als elke andere afdeling heeft Aardenburg zijn eigen verantwoordelijkheid". Dit zei Ron Jacobs, voorzit ter van het CDA West- Zeeuwsch-Vlaanderen, na af loop van een informele be stuursvergadering waarin ook Aardenburg aan de orde was gekomen. Dit bestuur maakt zich wel zorgen over de leegloop die in Aardenburg heeft plaats ge vonden. „Er moet, om maar iets te noemen, een slagvaar dig bestuur komen. Een be stuur dat zich bijvoorbeeld ook zal moeten buigen over het feit dat raadslid Adri van der Bliek te kennen heeft ge geven volgende verkiezingen voor een andere lijst uit te ko men. Jacobs ontkent dat zijn af deling een royemenstprocedu- re tegen Van der Bliek aan hangig heeft gemaakt. „Mo menteel is Van der Bliek een zittend CDA-raadslid. Hij heeft niet bedankt en netjes zijn contributie betaald. Bo vendien heeft hij te kennen gegeven lid van het CDA te willen blijven. Overigens zit ten aan zo'n lidmaatschap rechten en plichten. Van der Bliek zou zelf consequenties moeten trekken uit zijn over stap naar Dorpsbelangen Toerisme". De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen komt wel tot de conclusie dat het CDA Aardenburg een moeilij - ke tijd doormaakt. „Wij willen daarbij best helpen maar in eerste instantie zal de Aarden- burgse afdeling zelf de zaken op een rijtje moeten zetten." Vraagteken bij beleid met overloopterreinen Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - De gemeente Borsele gaat beroep aantekenen bij de Kroon tegen de ruim 168.000 gulden tegengevallen geldelijke toekenning van het ministe rie van WVC voor de Bevelandse gezinsverzorging. De WVC-minister heeft een bedrag van ruim 8,5 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de gezinsverzorging in Nederland. Het deel, dat voor de Bevelandse gemeenten be doeld is, valt volgens de be trokken gemeenten 168.485 gulden tegen. Volgens de Bor- selse welzij nswethouder drs J. Vollaard is dit bedrag abso luut noodzakelijk. Tot dit besluit kwamen de Borselse raadsleden gisteren tijdens de maandelijkse raadsvergadering in Hein- kenszand. Daar werd even eens duidelijk, dat de colleges van de overige vijf Bevelandse gemeenten inmiddels ook met een bezwaarschrift aan WVC hun grieven kenbaar hebben gemaakt. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG Een aantal Oostburgse raadsle den zette gisteren een vraagteken bij het ge meentelijk beleid met betrekking tot de over loopterreinen. Ze vinden dat die terreinen niet voor drie jaar maar voor een kortere periode beschikbaar mogen worden gesteld. Ze zeiden dat tijdens de vergadering van de raadscommissie voor planologie. Aan de orde was het uit breidingsplan van camping 'De Hoogte' te Cadzand. De eigenaar mag van de advies commissie voor recreatie uibreiden. Twee hectare grond is daar voor beschikbaar. De eigenaar wil die twee hectare zo snel mogelijk bij zijn be drijf betrekken en gebruiken als overloopterrein. Het colle ge wil voorlopig echter maar een derde deel van de grond beschikbaar stellen. Na drie jaar moet een cam pinghouder een overloopter rein bij zijn bedrijf betrekken en de voorzieningen aanpas sen. Zolang de grond gebruikt wordt als overloopterrein moeten die aanpassingen nau- welij ks plaatsvinden. Enkele raadsleden spraken gisteren de vrees uit dat het voor campinghouders nu mo gelijk is om twee jaar lang over een overloopterrein te be schikken, 'tegen relatief lage kosten en met een hoge ver dienste'. „Na twee jaar zeggen ze vervolgens doodleuk tegen de gemeente dat ze te weinig geld hebben om het terrein bij hun bedrijf te betrekken. Ze hebben die twee jaar dan wel flink verdiend", aldus R. Ca- lon (CDA). Burgemeester C. Spijker boer en de raadsleden van D T konden zich in de woorden van de beide sprekers vinden. De burgemeester deelde echter wel mee dat het moeilijk zal zijn het beleid te veranderen. Het PvdA-raadslid J. van de Ree-Slabbekoorn zei dat haar fractie tegen uitbreiding van camping 'De Hoogte' is. Volgens haar is de toeristische druk op de Zwarte Polder nu al groot genoeg. De andere commissieleden konden zich vinden in het plan van het col lege. - a* Een jaar Ook de liberaal K. Malcorps sprak zijn ongerustheid uit. „Overloopterreinen zorgen er voor dat jonge ondernemers niet of erg moeilijk een nieuwe camping op kunnen zetten. Ze moeten veel te hoge kosten maken om een terrein geschikt te maken". Hij pleitte ervoor een overloopterrein maar voor slechts één jaar toe te staan. 'M iK i, V" j 1 -V ."L' I - A.,.- 1". *yF*3n Van onze correspondent VLISSINGEN - Dinsdagmid dag omstreeks een uur kwam de 29-jarige W. O. D. uit Vlis singen zich melden op het po litiebureau. Hij verklaarde kort daarvoor de 24-jarige K. O. M. uit Goes op de Troelstra- weg met een mes te hebben gestoken. D. had het mes nog bij zich toen hij zich kwam melden. Toen de politie ter plaatse arriveerde was M. reeds afge voerd naar het ziekenhuis en was daar opgenomen met ver wondingen aan zijn arm. D. is aangehouden en in verzeke ring gesteld, zodat het onder zoek kan worden voortgezet. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Oostburgse raadsleden zijn ontevreden over hun 'leeskamer' in het gemeentehuis. Reeds lange tijd klagen ze over de ongezelligheid en de benauwdheid van het vertrek waar ze de raad- en commissiestukken kunnen bekijken. a'-.töèt Tijdens de vergadering van de raadscomissie voor Open bare Werken kwam het tot een kleine uitbarsting. Aan de or de was een collegevoorstel om een krediet van 57 mille be schikbaar te stellen voor aan passingen in het gemeente huis. Het gebouw is vorig jaar pas verbouwd en uitgebreid. Ondanks de voorgestelde verbouwingsplannen hebben de raadsleden nog steeds geen uitzicht op een nieuwe 'gezelli ge' kamer. I. de Hullu (D T) probeerde dan ook zijn colle ga's zover te krijgen dat ze niet akkoord zouden gaan met het voorstel van het college. Zover kwam het echter niet. Wethouder A. de Feijter kon de raadsleden na lang praten bewegen het voorstel toch goed te keuren zodat er een nieuwe copieerruimte komt, de balie van de afdeling ge meentewerken komt te ver vallen en de afdeling boek houding een balie krijgt. Ook komt er een nieuwe spreekka mer voor de sociale dienst. „Wij zijn hier bijeen voor bouwkundige zaken, u moet de zaken niet op uw eigen per soon betrekken", aldus de wet houder. CDA'er G. van Schaick viel hem bij. Na de verbouwing wordt opnieuw bekeken waar de raadsleden een 'gezellige en inspirerende' kamer kunnen krijgen. Voorlopig zullen ze nog een tijdje moeten door brengen in hun 'cel', zoal? H. van der Weegen (D T) de huidige ruimte noemde. - V* In afwachting van de raads vergaderingen zullen deze participanten in de regionale gezinsverzorging ook beroep gaan aantekenen bij de Kroon tegen de beslissing van de mi nister. "De raad stemde verder in met de benoeming van de di recteuren van de toekomstige basisscholen in de gemeente Borsele. De socialist J. de Nooyer zei het te betreuren, dat op de lijst van gekozen schoolhoofden geen vrouwen voorkwamen. Deze hebben zich namelijk niet kandidaat gesteld. Hoewel de meeste agenda punten conform de voorstellen van B en W werden besloten ontstond er enig meningsver schil over de gevolgde proce dure van wethouder P. Pee- ters. Hij ondervond tegen stand van de VVD en PvdA- fractie toen het ging over de verkoop van de voormalige werkplaats te Driewegen. Hoewel het slechts om een be drag ter hoogte van 5000 gul den ging, waren de liberalen en de socialisten onverbidde- lij k en stemden tegen. Peeters had namelijk een eerste gegadigde voor het ge bouw 'afgeschreven' toen deze niet meer wilde neerleggen dan 3500 gulden. De taxatie waarde van het pand bedroeg echter 5000 gulden. Peeters vond een belangstellende die genoemd bedrag wilde betalen en bracht dit niet meer te ber de bij de eerste kandidaat. Juist deze schoonheidsfout - zoals burgemeester drs. G. van den Heuvel dit plachtte te noe men - hield de raad bijna een half uur bezig. Van onze correspondent TERNEUZEN - Door een de fecte pakking ontstond gister middag omstreeks drie uur een kleine lekkage in een wa gon die was geladen met viny- lideenchloride bij Dow Che mical. Uit voorzorg werd de wagon door de bedrijfsbrand weer door nat spuiten gekoeld. Omdat de wagon op het spoor vlakbij bij de oostpoort van het bedrijf stond, ondervond het verkeer een vertraging van enkele minuten. Toen uit metingen kwam vast te staan dat er zich geen gevaarlijke gasconcentraties hadden gevormd werd de weg weer vrijgegeven en kon de wisseling van de ploegendien sten, die op dat moment plaatsvond, normaal verlopen. De defecte pakking werd tussen de twee flenzen door het vastdraaien van de moe ren hersteld. GOES - Van een personenauto van garage Centrum, die ge parkeerd stond aan de Kloe- tingseweg, is een ruit vernield. Verder werd uit de auto een autoradio ter waarde van 2350 gulden weggenomen. De scha de aan de ruit bedraagt 150 gulden. TERNEUZEN - Een alterna tieve manier van huuropzeg- ging. Zo zou men het gedrag van J.C.A. uit Terneuzen kun nen noemen. Met de bedoeling om zijn huurder het huis uit te zetten, smeet hij van de wo ning aan de Grenulaan te Ter- neuzen maandag de ruiten in. (Voorlopig) met als enig resul taat een proces verbaal na aangifte bij de gemeentepoli tie. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Scholengemeenschap 't Zwin wordt de nieuwe naam voor de Oostburgse middelbare scholen St. Eloy en konin- ging Wilhelmina. Deze twee scholen voor mavo, havo en vwo zijn onlangs sa mengegaan. Het bestuur heeft daarop een 'wedstrijdje' uitge schreven om tot een nieuwe naam te komen. De Sluisse familie Minnebo kwam met het idee voor 't Zwin. Volgens rector T. Boogaard is 't Zwin een landelijk bekende naam. „Bovendien, in vroegere tijden, kwamen de uitlopers van 't Zwin tot in Oostburg. Het stadje en West-Zeeuwsch-Vlaande- ren hebben veel te maken gehad met 't Zwin." We waren er eigenlijk niet op berekend, die tropische temperatuur van gisteren. Het leidde tot plakkerige situaties op kantoren en bedrijven en tot optimale vreugde langs de stranden. Tegenstellingen dus... Zoals die meneer die zich door de schier paradijse lijk sfeer van „Het Hellegat" naar het verkoelende wa ter bewoog en de mensen van de wegenbouw langs de weg van Biervliet naar IJzendijke. Zij verwerkten in ontbloot bovenlijf asfalt van een temperatuur van 180 graden. Vandaag rijden we daar weer gladjes overheen. - FOTO'S DE STEM COR J DE BOER Van onze correspondent OOSTBURG - De rijkspolitie West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft in de nacht van zondag op maandag drie personen aangehouden die op het inbre kerspad waren in de omgeving van Breskens. Het betreft hier een zekere R.P. van de S. uit Terhole, een minderjarige man en een 15-jarig meisje. Het drietal was zondag avond vanuit Terhole gelift naar West-Zeeuwsch-Vlaan deren en had als eerste doel de kantine van de voetbalvereni ging op het sportcomplex De Baerzande en vervolgens de korfbalkantine op hetzelfde sportcomplex. Daarna is men het bungalowpark ingetrok ken en heeft men getracht een twintigtal woningen open te breken. Vervolgens is men naar de wijken het Anker en de Boeg gegaan waar nog eens een tiental bungalows met een bezoek werden vereerd. Bridge - De Bridgesocietf Oostburg speelde de 3e en wedstrijd in het kader van zomercompetitie. De uitsla, 3e wedstrijd: 1. heren Arker bout-Ouweneel, 2. mej. [j Zwart/heer Luyckx, 3. herB Ramondt-Visser, 4. heren Vai Dronkelaar-Remijn. 4e i, strijd: 1. heer Neve/mevrou Rosseel, 2. mej. De Zwart/hej Luyckx, 3. mevrouw j Vuyst/heer Simpelaar, 4. rif ren Remijn-Van Dronkelaar SAS VAN GENT - Als gevol van blikseminslag op de een trale antenne op het Stations plein is de Centrale Ameiu, Inrichting (CAI) in Sas Gent gisteravond ruim kwartier buiten werking weest. De firma Vervaet Elëc. tro wist bet euvel echter sm op te lossen, waardoor de Sas. se televisiekijkers weer tegen half tien voor de buis konden. Woningbouwvereniging Sa van Gent Vooruit, verant- woordelijk voor het antenne systeem, was gisteravond nie voor commentaar bereikbaar. Van een onzer verslaggevers LEWEDORP/NIEUW- DORP - Precies 60 jaar ge leden stapten twee paren uit Lewedorp en Nieuw- dorp (de huidige gemeente Borsele) in het huwelijks bootje. De vroegere los-werk- man Jan de Hamer (85) en Berbera Wisse (81) gaven elkaar in Nieuwdorp hel ja-woord. Het echtpaar voedde drie zoons en een dochter op. Na 45 jaar aan de plaatselijke Schippers- dijk te hebben gewoond, verhuisden de echtelieden enkele jaren geleden naar een bejaarden woning aan de Prinses Margrietstraat alwaar het dinsdag feest was. Het echtpaar verkeert - mede gelet op de leeftijd in een goede gezondheid. Wisse Dekker (88) en Jo- sina de Kok (87) uit Lewe dorp hielden het gisteren wat rustiger. De heer Dek ker: „Mijn gezondheid laat de drukte niet meer toe, maar al met al mogen we dankbaar zijn". Hij ver diende zijn boterham als manusje van alles bij het bomen rooien, het hou thakken en de aanleg van de A 85, waar hij als uit voerder te werk was ge steld. De Koningin feliciteerde de echtparen in een tele gram, terwijl ook de ge meente van zich liet horen Bewoners van de WulP, laan hadden het drietal ëa geslagen en de rijkspolitie6 alarmeerd. Maar aanvan» lijk kon de politie niema» vinden. „m Maandagmorgen streeks 06.00 uur liepen de in Breskens toen een su lance-auto van de hen bemerkte en tot aa ding overging. Zij blekeerloep. ken met rookartikelen, goed en los geld bil 2 ti| hebben, hetgeen afk was van de betreffende aten in de kantines, in het bureau te Oostbure^ de betreffende maten in de kantines. gesloten voor nader verlt Dit verhoor duurt hed voort. füllllllllilllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll Door Jan Bik E Een verrassend initiatief is de Europa en de muziek' van Un menwerking met de AVRO ont Uitgeverij Terra in Zutphen. E muziek in zit, maar dat niet all drie langspeelplaten en vier vijftien bij vijftien centimeter vierkant gelegd precies een li bedekken. Een prima vormgev verzorgde uitgave. I Bach, Handel en Scarlatti he I plaat gekregen. En aan elk ve drie is ook een boekje gewijd. Hi over de tijd, waarin deze comj ben geleefd. „Muziek krijgt een extra di: neer men er de ontwikkeling va nist in weet te beluisteren en ee van de omstandigheden waarin schreven en uitgevoerd." Een o het 'Woord vooraf', die duidelij E de samenstellers hebben beoogd. E De dertien muziekspecialistei de tekst hebben geleverd, hebt lende invalshoeken gekozen, wi zijdigheid is vermeden. De leven componisten worden levendig E daarnaast zijn er beschouwing E verscheiden karakter omtrent hi Platen E Drie specialisten, die in de boe E woord komen, tekenen ook elk vc E Voor wat Bach betreft is dat Tc E die samen met Tini Mathot, Frie en zijn eigen Amsterdam Baroq in actie is gekomen. Die plaat, 1 bevat een concert voor twee cla' twee concerten voor drie clavecir Nikolaus Harnoncourt word aan Handel. Hij leidde 'Concen E Wien' bij de Telefunken-plaatc E vier uiteenlopende concerten er van deze componist. De derde autoriteit, Gustav iillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll AMSTERDAM, 4 juni - Aardap pel termij nmar kt: In bintje 35 50mm werden 30 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ22,00 tot ƒ21,50 per 100 kg. D« stemming was kalm. In bintje 50mm werden 104 contracten ver handeld voor levering april bij eer prijs van ƒ29,70 tot ƒ29,20 per 100 kg. De stemming was goed prijs houdend. GOES, 4 juni - Winston, kil 80 57, 65/70 48-51, 60/65 34-40, kl2 80™ 40-47, 70/80 40-56, 65/70 25-30,60/ïï 31-41, 60/65 20, 55/60 20. Zoete Erm- gaard: kl2 65/75 53,60/65 17. Gold» Delicious: kil 80/90 113-130, 70/8 47-91, 65/70 37-41, 60/70 20-37,9 27, kl2 80/90 32-111, 70/80 28-67, 70 20-28. Jonagold minder m kleur: kil 91 145, 80/90 155,70» 164. Appelen industrie: 2010-^ Conference: kl2 65/75 116, 60/70 55/65 81, 50/60 30, 45/55 28,45/50» Voorverkoop Conference: kil w 122, 55/65 107-115, kl2 45/55 W-JJ klx 60/70 70, 50/60 35. Aardbei glas kg: kl2 350-560. Aardbeienigj ds. X 200 gr.: kil 103-115 kl2 Frambozen glas doos x 150 gr- 92-420, kl2 160. Rode bes doos gr.: kil 230-310. Eersteling vr«J kl2 DR 230, KR 140. Totaal aam» colli 11150. KRABBENDIJKE, 4 juni -G°MJ Delicious: 180 103-130,170 80-%f 25-36,1180 53-110,1170 46-74,11602 26, 101 ton. Jonagold: 180 155- 1 170 138-151, 165 85, 160 45, I™ J 1170 57-67, 1165 79, 1160 40, 13 t Winston: 1180 49-53,1170 L 27-40, 9 ton. Conference: 1651», 116-136, II65116-126,1155 97, II» 77, 44 ton. Industrie-appels 2200. Totale aanvoer: ,"ocnA TROS Aktua Special Als extra-uitzending brengt TROS Aktua de special 'Be dreigd', een film van het drie weken durende bezoek, dat prins Bernard vorig jaar aan Indonesië heeft ge bracht. De prins werd als voorzitter van het Wereld Natuur Fonds Nederland voor deze reis uitgenodigd, omdat het fonds sinds het begin van de zeventiger ja ren het natuurbehoud in In donesië steunt. De prins bracht onder meer bezoeken aan de nationale parken Ba- 'i Barat, het leefgebied van de laatste wilde Bali- spreeuwen; Meru Betiri, Waarin de laatste Javaanse tijgers voorkomen en het Park Komodo. Hier leeft de grootste hagedis ter wereld, de Komodovaraan. 20.33 Holland 4 Country Music in plaats van de geplande uitzending 'De voetballer van het jaar', die vanwege de ramp in Brussel vorige week niet doorgaat, nu een soort songfestival voor Ne derlandse country-muziek. •n Avonturenpark Hellen- doorn treden op: Robin and jne Rednecks, Hanneke Jjergsma (met New Deep), Ben Steneker, de Tallahas- se® Hiccups, Sandra Van- jeys en Busted (uit Tilburg). winaar gaat namens Ne- oerland naar het Euro Country Music Masters, op Juli in Bobbejaanland. 22.35 Wereld van Guy de Maupassant de aflevering 'Een dagje ,j ar buiten' besluit het ge- Van de Parijse stoffen- zon 'er Dufour °P een dp k'?e morgen een dagje in - atutenlueht door te bren- een' vj'jubeer Dufour heeft ziin njtuie gehuurd om met J vrouw, dochter en oma p„ ''itien te gaan. Ergens op nis mooi Piekje maakt ken- roeiïï164 twee jongens in een dopK.0ot' die moeder en nodi Vöor een tochtie u't- l

de Stem | 1985 | | pagina 14