Talen na standje in hoofdrol Tweede dagprijs Freuler in Giro Weinig strijd in Dauphiné NAC koopt Adrie van Kraay SOVJETRUS ZORGT VOOR ENIGE OPWINDING MORGEN OPEN HUIS BU VERANDALUX IN BESTrnzzBrnmÉÈÊMB Vijf renners ploeg Raas tekenen bij Vierde plaats Van der Poel Twee weken cel voor Degreef Juventus schenkt zes ton LEIDER IN OLYMPIA'S RONDE TOONT KWALITEIT VRIJDAG 31 ME11985 Hein Vergeer wint schaats-Oscar CIJFERSPEL VRIJDAG 31 ME11985 Bessems rukt op naar tweede plaats Nederlaag van Gilbert Hallie Wlies EHC PARIJS (AFP) - Jimmy Connors had donder dag slechts een uur en 33 minuten nodig om de derde ronde van de strijd om de open Franse tennistitels in Parijs te bereiken. Van de Velde in sprint geklopt Drie RBC-ers naar Vlissingen OC|©ri zien. krijgtfoêficht Polen wint in Albanië Helmond Sport wint van Cambuur EERSTE DIVISIE T26 PAGINA SPÖRTT Van onze sportredactie EINDHOVEN - Drie dagen voordat wereldkundig werd dat Jan Raas zou stoppen en het ploegleiderschap bij Kwantum van Jan Gisbers zou overnemen, heeft een vijf. tal renners van de Nederland se formatie voor een jaar bij getekend. Het betreft Henri Manders, Toine Poels, Maarten Ducrot' Hans Daams en Ad Wijnands! In een aanmerkelijk vroeger stadium verlengden Adrie van der Poel en Jac Hanegraaf reeds hun contract. HOUTHALEN-HELCHTE- REN (ANP) - Adrie van der Poel is donderdag als vierde geëindigd in een profwieler wedstrijd in de Belgische plaats Houthalen-Helchteren. Hij had vijftien seconden achterstand op de Belgische winnaar Dirk Heirweg, die in de eindsprint zijn landgenoot William Tackaert versloeg. De uitslag: 1. Dirk Heirweg (Bel) 136 km. in 3.10.00, 2. William Tac kaert (Bel) z.t., 3. Jan Bogaert (Bel) op 0.15, 4. Adrie van der Poel (Ned) z.t., 5. Frankie van Oijen (Bel) z.t., 11. Jelle Nijdam (Ned) z,t., 12. Jan nes Slendebroek (Ned) z.t., 18. Ger- rie van Gerwen (Ned) op 1.10. HASSELT (ANP) - De Belgi sche international Walter De greef is door de rechtbank in Hasselt veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een boete van 20.000 Belgische franken, ruim 1100 gulden. De speler van landskam pioen Anderlecht werd door de rechtbank schuldig bevonden aan belastingontduiking ter waarde van 1 miljoen Belgi sche franken (55.000 gulden). Raymond Jaspers werd voor het niet opgeven aan de belas ting van inkomsten veroor deeld tot een boete van 550 gulden. De bij KV Mechelen spelende Jaspers werd schul dig bevonden aan ontduiking van 600.000 Belgische franken. OSLO (ANP) - Hein Vergeer, de Europees en wereldkam pioen hardrijden, is onder scheiden met de Noorse schaats-Oscar. Dit bronzen miniatuur van het Oscar Mathisen-monu- ment in Oslo is de Nederlan der door de jury toegekend voor zijn prestaties bij de strijd om het Europees kam pioenschap in Eskilstuna, Vooral het feit dat Vergeer in Zweden debuteerde in een in ternationaal titeltoernooi en meteen de eerste drie afstan den won, was voor de jury doorslaggevend. Het bronzen kleinood werd in 1959 ingesteld voor de beste seizoenprestatie bij de schaat senrijders. In 1961 ging de prijs naar Henk van der Grift. Kees Verkerk kreeg hem in 1966 en 1967 en Ard Schenk was in 1970,1971 en 1972 de gelukkige- Voor de 251 winnaars van toto 21a was een prijzenbedrag be- schikbaar van f. 42.636,—. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 24 winnaars, die elk f. 532,90 ontvangen; derde prijs: 227 winnaars, die elk t- 112,60 ontvangen. De jackpot voor toto 22 is f. 4.263,60. Het winnend nummer in cl' ferspel 21a was: 083210. VoO de meer dan 2.000 winnaar van dit cij ferspel bedraagt "e totaal aan prijzen f. 70.010,—- 6 cijfers goed: geen winnaar, cijfers goed: 1 winnaar, di bruto f. 10.000,- ontvangt:* cijfers goed: 20 winnaars, elk f. 1.000,— ontvangen; 3 e'J' fers goed: 208 winnaars, elk f. 100,— ontvangen; 2 W" fers goed: 1.921 winnaars, a elk f. 10,— ontvangen. poor Chris van Nijnatten BREDA - NAC heeft voor de tomende twee seizoenen tdrie van Kraay aange trokken. De 31-jarige voet baller speelt momenteel in Zwitserland voor de FC Ba- sel. De aankoop zal in het elftal van NAC de rol van laatste man krijgen. Met het aankopen van Van Kraay hoopt NAC de man te heb ben aangetrokken, die in het veld de leidersrol durft te spelen. nDe komst van Van Kraay is geheel door NAC zelf mo gelijk gemaakt, maar pas geregeld, nadat er overleg is geweest met vertegenwoor digers van de stichting 'NAC in de Lift'", meldde secreta ris Chris Liesker, die gister middag samen met Bob jlaaskant en voorzitter Tim Meeüs er in de bestuurska mer op toezag, dat Van Kraay zijn handtekening plaatste onder het contract. Routine en vechtlust kun nen Van Kraay bepaald niet ontzegd worden. Gedurende dertien jaar bij PSV speelde bij ruim driehonderd com petitie-wedstrijden, ruim zestig Europa Cup-duels en zeventien interlands. Drie jaar geleden verliet hij de Eindhovense club om ver volgens twee seizoenen bij bet Belgische Waterschei te spelen. Dit seizoen was hij actief als verdedigende mid denvelder bij FC Basel. Hoewel er in Zwitserland voor voetballers veel geld te verdienen valt, is Van Kraay toch blij dat hij er kan vertrekken. „Daar heb je alleen maar volgevreten vedetten, die puur voor zich zelf lopen te voetballen. Technisch is het allemaal fraai, maar daar koop je niets voor. Van een profes sionele instelling hebben ze nog nooit gehoord." Van Kraay is, zoals hij het zelf noemt, een speler van de gelouterde generatie. „Ik heb bij PSV alles meege maakt. Successen en decep ties. Daar leer je van en je wordt er als voetballer hard van. Ik wil ook altijd win nen. Nog steeds. Als die wil ook een maar een beetje zou verdwijnen, stop ik met be taald voetbal. Bij NAC kom ik ook om te winnen, om jongere spelers te stimule ren. Dat vind ik een uitda ging." Het is geen toeval, dat Van Kraay juist met 'karak terspeler' Huub Stevens goed bevriend is. „Onze wedstrijd-mentaliteit komt wel overeen. Er moet ge knokt worden en de aan dacht mag nooit verslappen. In het veld mag je niemand ontzien. Vroeger bij PSV schold ik nog het hardst op Willy van der Kuylen. Na de wedstrijd waren we de beste vrienden. Dat zijn we nog. Zoiets moet kunnen. Ook bij NAC. Profvoetbal is een za kelijk iets, tijdens je werk zijn meningsverschillen mo gelijk, daarna moet je als vrienden met elkaar om gaan, niet te veel blijven zeuren." PSV, het Nederlands elf tal, voetballen in Zwitser land en dan de eerste divisie. „Daar heb ik geen moeite mee. NAC moet weer terug naar het hoogste plan, hoe wel ik heb begrepen dat er geen rare bokkesprongen gemaakt mogen worden om dat te bereiken. Op de eerste divisie moet je trouwens ook weer niet te veel neerkijken. Als je bovenin meedraait, is het best enerverend. Nou, NAC moet in die top spelen, vanaf het begin." In het streven naar pro motie krijgt Van Kraay de leidersrol, „Die pak ik wel. Stel je voor, dat ik dat niet zou durven na zoveel jaar ervaring. Dan zou ik beter kunnen stoppen." De ex-in ternational is al 31 jaar, geen bezwaar voor een laatste man, maar tóch volgens voetbalbegrippen een 'grijs aard'. Leeftijd speelt echter T19 PAGINA SPORT 2 Adrie zaken. van Kraay (rechts) en NAC-secretaris Chris Liesker lachen breeduit na gedane - foto joep bevers volgens Van Kraay geen en kele rol. „Ik veroverde op mijn achttiende een basis plaats in het eerste van PSV. De verhalen dat je op jonge gasten niet zo veel kritiek moet hebben, zijn lariekoek. Aan de andere kant moet je met oudere spelers eveneens geen compassie hebben. Je bent gewoon profvoetballer en moet dus optimaal pres teren. Daar betalen de men sen voor. Leeftijd mag nooit een excuus zijn." Waarom Van Kraay nu net NAC uitkoos om twee jaar te gaan voetballen, is volgens de tot 19 juni in Zwitserland actieve speler simpel te benatwoorden. „Hier konden snel zaken ge daan worden. Daarnaast spreekt de club me ook wel aan. Dat meen ik echt. De ambiance is hier goed, er is een echt voetbalstadion en het publiek ken ik nog uit mijn PSV-tijd. In Breda is er een publiek, dat voor een sfeer kan zorgen, die de te genstander angst inboe zemt." landerige dag op Roland Garros 1URIJN (RTR) - Het bestuur an Juventus heeft 200 mil ten lire beschikbaar gesteld n»r de nabestaanden van de lachtoffers. De spelers van de lub besloten 100 miljoen lire al te staan van hun winstpre- nie. Bij elkaar is dat een be- kag van ongeveer 600.000 gul len. Bij de club in Turijn kwa len donderdag veel klachten linnen over het doorgaan van Ie wedstrijd. Juventus had loeten weigeren te spelen, 'eigens veel thuisgebleven lanhangers. SPOLETO (ANP) - Jean Bes sems is op de tweede dag van Ie Europese titelstrijd kunst- stoten in de Italiaanse plaats spoleto opgerukt naar de tweede plaats, achter de Bel- tische titelverdediger Leon Corin. De Limburger verzamelde «deeerste 34 van de 76 voor schreven figuren 133 punten 074 pogingen. Corin heeft uit ®P°gingen 135 punten. Of stand: 1. Corin (Bel) 135 punten uit 68 Wngen, 2. Bessems (Ned) 133 uit 74, 3. plaerts (Bel) 115 uit 77, 4. Immerfall m») 110 uit 74,5. Connesson (Fra) 109 uit m. Fernandez (Spa) 95 uit 82,7. Casales H) 95 uit 85,8. Brokshus (WD1) 87 uit 82, Coyret (Fra) 80 uit 85, 10. Delia Falie BOEDAPEST (ANP) - De Ne- wiander Gilbert Hallie is «nderdagavond tijdens het boksen in Boedapest in de wartfinales uitgeschakeld. In ®t zwaarweltergewicht ver- »°r hij op punten (0-5) van de "uigaar Mihail Takov. De jurycijfers waren 57-59, h60, 58-58 (met voordeel voor •akov), 58-60 en 58-60. Van de "oderlandse afvaardiging is ""alleen Arnold Vanderlijde in de strijd. De Limburgse ''■'aargewicht komt vandaag ""inde halve finales. jj°ENSBROEK (ANP) - EHC donderdagavond op eigen ™rdn in Hoensbroek door ïi nederlaag van 1-3 tegen «C uitgeschakeld in de hjd om de nationale titel ®?r zondag-amateurclubs. e Limburgers, die nu één ®t uit drie wedstrijden heb- kunnen de Delftenaren (vier uit drie) met nog slechts f' wedstrijd te spelen niet achterhalen. Rheden, dat "8 tegen EHC en DHC moet ah L.n' daarentegen nog 'kansen in eigen hand. i 6e rust was het nog 1-1, vai»r ^rie minuten na de her- kon EHC alle illusies Nal varen, toen' Menheere de ;e club voor de tweede in de wedstrijd een voor- wong gaf In de 57e minuut j® Blinker voor de beslis- dhc 3-4 (8-7), 2. Rheden 2-3 "EHC 3-1 (3-7), In die tijd rekende de 32-jarige, als derde geplaatste Amerikaan af met zijn landgenoot Blaine Willenborg, de nummer 164 van de wereldranglijst. Willenborg veroverde slechts vier games: 6-16-3 6-0. Connors, die alle Grand Prix-toernooien in zijn carriè re heeft gewonnen met uitzon dering van dit evenement, gunde de gespierde Willen borg in de tweede set het ge noegen een voorsprong van 3-0 te nemen. Meer geschenkjes wilde de immer fanatiek strij dende Connors niet weggeven. Hij greep de volgende negen games achter elkaar en daar mee de partij. Het eerste wed- strijdpunt liet Connors nog verloren gaan, het tweede niet meer. Gravel is bepaald niet het favoriete oppervlak van Con nors. „Ik vind het niet erg om er op te spelen", zei hij na zijn partij. „Het probleem met mij is, dat ik niet genoeg tijd heb om me er op voor te bereiden. Ik zou eigenlijk een week of vijf, zes achter elkaar op gra vel moeten spelen om echt kans te hebben op de toernooi zege. Maar ik kom een week van tevoren, speel in Dussel- dorp en heb dan het idee: och, zo is het wel goed. Dat is mijn gebrek. Ik heb het gewoon te druk. Ik klaag niet, ik ver klaar alleen maar. Als ik wat jonger geweest zou zijn, zou ik meer finales hebben kunnen bereiken. Maar elke keer weer voel ik, dat ik nog steeds goede kansen heb. Ik ben hier eerder tenslotte toch een paar maal tot in de halve finales geko men". De Zweedse musketiers Joakim Nyström, Stefan Ed- berg en Anders Jarryd volg den Connors op deze wat lan derige dag in Parijs naar de derde ronde. Zij wonnen res pectievelijk van de Ameri kaan Mike Depalmer, de Zwit ser Jakob Hlasek en de erva ren gravelspecialist José Hi- gueras uit Spanje, die in 1982 en 1983 op Roland Garros nog halve finalist was. Nyström besliste zijn een dag eerder bij de stand 3-3 in de vijfde set af gebroken partij tegen Depal mer uiteindelijk met 6-4. De als veertiende geplaatste Ed- berg kwam geen moment in moeilijkheden (6-2 6-3 6-4) en Jarryd (nummer zes op de lijst) ondervond ook niet al te veel tegenstand van Higueras: 6-3 6-4 6-1. Ook de winnaar van het vo rig jaar, de Tsjechoslowaak Ivan Lendl, plaatste zich voor de derde ronde. Hij behoefde tegen de Zweedse nummer 28 van de wereldranglijst, Jan De immer fanatiek strijdende Jimmy Connors in actie tegen Blaine Willenborg. - fotoap Gunnarsson, geen set af te staan, al scheelde dat in de openingsset maar weinig. Het kwam tot een tie-break, die Lendl in zijn voordeel besliste. Daarna werd het vrij snel 6-3 6-2 voor Lendl. Miloslav Mecir, tot nu toe de revelatie van dit tennisjaar met overwinningen in Rotter dam en Hamburg en nog en kele sprekende resultaten, hield voorlopig nog gelijke tred met zijn illustere landge noot door de Zuidafrikaan Da- nie Visser met 6-2 6-4 6-3 te verslaan. Halverwege de avond zorg de de Sovjetrus Andrej Tsjes- nokov toch nog voor een ver rassing door de als achtste ge plaatste Amerikaan Eliott Teltscher de weg naar de der de ronde te versperren. De Oosteuropeaan won in vier sets: 5-7 7-5 6-3 6-4. De uitslagen: heren-enkelspel, tweede ronde: Miroslav Mecir (Tsj) - Danie Vis ser (ZAf) 6-2 6-4 6-3, Martin Jaite (Spa) - Trevor Allan (Aus) 6-4 6-4 6-3, Casio Motta (Bra) - Horacio de la Pena (Arg) 6- 4 6-2 6-4, Anders Jarryd (Zwe) - Jose Hi gueras (Spa) 6-3 6-4 6-1, Tarik Benhabi- les (Fra) - John Lloyd (GBr) 6-3 6-2 7-6 (7-5), Francesco Cancelotti (Ita) - Rober to Saad (Arg) 6-4 6-4, Stefan Edberg (Zwe) - Jakob Hlasek (Zwi) 6-2 6-3 6-4, Paul McNamee (Aus) - José Lopez-Mae- so (Spa) 6-0 6-0 6-4, Joakim Nyström (Zwe) - Mike Depalmer (VSt) 3-6 1-6 7-6 6-3 6-4, Jimmy Connors (VSt) - Blaine Willenborg (VSt) 6-1 6-3 6-0, Heinz Gün- thardt (Zwi) - Raul Viver (Ecu) 1-6 6-1 6- 1 6-1, John Frawley (Aus) - Greg Holmes (VSt) 1-6 6-3 3-6 6-3 6-2, Ivan Lendl (Tsj) - Jan Gunnarsson (Zwe) 7-6 (7-4) 6-3 6-2, Andrej Tsjesjnokov (Sov) - Eliot Telt scher (VSt) 5-7 7-5 6-3 6-4, Jerome Potier (Fra) - Lawson Duncan (VSt) 6-7 6-1 6-1 6-0, Aaron Krickstein (VSt) - Guillermo Vilas (Arg) 6-4 3-6 6-1 6-3, Juan Aguilera (Spa) - Chris Lewis (NwZ) 4-6 6-4 6-3 7-5; heren-dubbelspel, tweede ronde: Ed berg/Jarryd (Zwe) - Schapers/Segarcea- nu (Ned/Roe) 7-6 (7-5) 6-4; dames-enkel- spel, derde ronde: Tine Scheuer-Larsen (Den) - Kathleen Horvath (VSt) 6-14-6 6- 1, Rafaella Reggi (Ita) - Kathy Rinaldi (VSt) 6-2 6-0, Sylvia Hanika (WD1) - Su san Mascarin (VSt) 6-2 0-6 6-3, Martina Navratilova (VSt) - Catherine Tanvier (Fra) 6-0 6-0, Claudia Kohde (WD1)- Ka- terina Malejeva (Bul) 6-4 6-3, Debbie Spence (VSt) - Adriana Villagran (Arg) 6-0 6-1, Anna Maria Cecchini (Ita) - Christiane Jolissaint (Zwi) 7-5 5-7 6-4, Hana Mandlikova (Tsj) - Laura Garrone (VSt) 6-3 6-0; dames-dubbelspel, eerste ronde: Hy/Jexell (HKo) - Jolissaint/ Mesker (Zwi/Ned) 6-4 7-6. EMMELOORD (ANP) - Een standje uit de ploegleiderswagen hield John Talen op de derde dag van Olympia's Ronde van Nederland in de leiders trui. Piet van de Kruys, de ploegleider, waarschuwde de drager van het oranje reeds in het begin van de etap pe van 172 kilometer, dat hij te voor zichtig koerste. Talen begreep de boodschap en handelde dienovereen komstig. Hij veranderde ogenblikke lijk van verdediger in aanvaller. Bij tussensprints boekte Talen een tijd winst van tien seconden, een waarde vol extraatje gezien de kleine ver schillen in het klassement. Op de eindstreep herhaalde hij die score door tweede te worden achter Willem Arras, de in de kopgroep verdwaalde Belg. Zijn voorsprong op Oleg Jaros- jenko bedraagt nu 30 seconden. „Een schijntje", vond Van der Kruys. Talen reed op weg van Hoogezand- Sappemeer naar Emmeloord aanvan kelijk veelvuldig achterin de eerste groep, die door de opnieuw hard- waaiende wind was ontstaan. Hij was allerminst op het gemak. „Het ging opeens beter, toen je bij me was ge weest", vertelde hij na aankomst te gen Van de Kruys. „Het was zoals al tijd. Ik was op mijn best, toen ik moest afzien. Toen had ik geen tijd meer om te kijken of te remmen. Toen werd het duwen en wringen voor een plaatsje in de waaier". De anderen in de kopgroep, oor spronkelijk gevormd door 36 renners, ondervonden wat dat betekende. De één na de ander moest vanaf dat mo ment lossen. De getalsmatige over macht van andere ploegen werd door de klassementsleider in hoogst eigen persoon ongedaan gemaakt. Talen reed zo hard, dat hij opeens in zijn eentje kwam te zitten. „Een ongeluk je", grijnsde de roodharige scholier uit Spijkenisse. Talen was in het gezelschap van twee ploeggenoten. Door de val van Schmidt in de rit van woensdag was hij vertrokken met vier helpers. Van hen behoorde Van Adrichem tot de verkeerde waaier. Pierre Raas was de eerste renner van de voorste groep, die op de kasseien met pech kreeg te kampen. Van Orsouw en Van der Poel bleven in de buurt van hun kop man. Andere ploegen hadden meer ren ners tot hun beschikking. Het zestal van de Sovjet-Unie was volledig, evenals die van Hoekstra en Klardie. Kwalitatief waren ze in de minder heid. Van der Poel, met Talen op het gemakje in het wiel, leidde de kop groep over de stoffige kasseienstro ken met een totale lengte van negen kilometer. De schade voor de rest bleef beperkt op de slordig neergeleg de keien in het fraaie landschap van Drente. De klap kwam pas bij het be reiken van de gladde asfaltwegen, toen de kasseien en het door Talen opgevoerde tempo hun tol begonnen te eisen. Meer dan de helft van de vluchters moest afhaken, onder wie Wiebren Veenstra en John Bogers, de laatste klassementsrijder van Bob Buker. In stilte rekende Talen bovendien op de dagzege. „Ik had superbenen en met mijn eindsprint was dat een nor male gedachte", zei de strijdlustigste renner van de dag. De Sovjets, nog present met vijf man, leken de voor naamste tegenstrevers. Iedereen ver gat Willem Arras, de enige vertegen woordiger uit de onopvallende ploeg van België. In de Vredeskoers had Arras, die als getrouwde werkloze het liefst wil toetreden tot de beroepsren ners, reeds aangetoond een sprinter te zijn. Zijn overwinning maakte de buitenlandse etappe-oogst tot dus verre opmerkelijk groot. De uitslag: 1. Willem Arras (Bel) 172 km. van Hoo- gezand-Sappemeer naar Emmeloord in 3 uur, 52 minuten en 55 seconden - met tijd vergoeding 3.52.40,2. John Talen (Aar) 3.52.55 - met tijdvergoe- ding 3.52.45, 3. Arvi Tammesalu (Sov) 3.52.55 - met tijdvergoeding 3.52.50, 4. Jos Mooy (Oly) 3.52.55, 5. Johan Draayer (Mil), 6. Tinu Rosmia (Sov), 7. Pe ter Stevenhaagen (Ams), 8. Piet Kleine (Con), 9. Eddy Schurer (Bat), 10. Vitali Kozinski (Sov), 11. Arjan Jagt (Bat), 12. Henry Dorgelo (Bat), 13. Oleg Jarosjenko (Sov), 14. Martin Schalkers (Con), 15. Jacques van der Poel (Aar), 16. Marc van Orsouw (Aar), 17. Gerard Dekker (Bat) allen in dezelfde tijd als Mooy, 18. Ragner Martens (Baa) 3.53.25,19. Michel Cornelisse (Ams) 3.53.35,20. Jiri Bares (Tsj), 22. Patrick Tolhoek (Mil), 24. Pierre Raas (Aar), 31. Peter Hoondert (Gaz), 39. Ruud Brouwers (Ams) allen in dezelfde tijd als Cornelisse, 53. Charles de Caluwé (Baa) 4.18.41. Het algemeen klassement: 1. John Talen (Aar) 9 uur, 59 minuten en 5 seconden, 2. Oleg Jarosjenko (Sov) op 0.30, 3. Arvi Tammesalu (Sov) op 0.40, 4. Vitali Kosjinski (Sov) op 0.49, 5. Henry Dorgelo (Bat) op 0.51,6. Eddy Schurer (Bat) op 0.58,7. Arjan Jagt (Bat) op 1.07, 8. John Bogers (Gaz) op 1.13, 9. Piet Kleine (Con) op 1.23, 10. Vladimir Perelasni (Sov) op 1.28, 11. Gerard Dekker (Bat) op 1.40, 12. Peter Stevenhaagen (Ams) op 1.43, 13. Thijs de Vries (Bat) op 1.57,14. Pierre Raas (Aar) op 2.00,15. Martin Schalkers (Con) op 2.03,16. Jacques van der Poel (Aar) op 2.16, 17. Ruud Brouwers (Ams) op 2.34,18. Han Vaanhold (Ams) op 2.41,19. Lechoslav Michalak (Pol) op 4.04, 20. Mare van Orsouw (Aar) op 6.06,22. Peter Hoondert (Gaz) op 6,50,43. Patrick Tolhoek (Mil) op 13.35,59. Charles de Caluwé (Baa) op 34.47. In de derde etappe werd de strijd gestaakt door de volgende renners: Mare Sprangers (Bel), Peter Heffner (Hon), Masahiro Hamasaki en Ta- kahiro Yamada (Jap), Pakit Kowalski (Pol), Erwin Ummels en Rik Moorman (Baa) en W ess el Dubbe (Mil). FROSINONE (AFP) - Johan van de Velde heeft don derdag net naast de etappezege in de Ronde van Italië gegrepen. De Zwitser Urs Freuler, die zijn tweede dagsucces boekte, was hem te snel af in de zoveelste massasprint. Bernard Hinault bleef, één dag voor een zware bergetap pe, zonder moeite in de rose leiderstrui. Hij raakte alleen eventjes in paniek bij een val partij na een uur fietsen. De Breton krabbelde zonder ver wondingen overeind en sloot na enkele minuten, met steun van zijn halve ploeg, weer aan bij het peloton. In de dertiende etappe wer den veel ontsnappingspogin gen ondernomen. De vluchters kregen echter in geen enkel geval veel voorsprong. De Ita liaan Vitorio Algeri bracht 900 meter voor de eindstreep de sprint op gang. Hij verraste verscheidene sprinters, maar Johan van de Velde reageerde attent. Hij leek te gaan win nen. Plotseling echter doemde naast hem Freuler op. De Zwitser trapte een zwaardere versnelling rond en zegevierde nog met enkele lengten voor sprong. Freuler bracht zijn to taal aantal gewonnen Giro etappes in zijn wielerloopbaan op negen, Van de Velde bleef op nul staan. De veertiende etappe gaat vandaag over 195 kilometer van Frosinone naar Gran Sas- so, gelegen op 1350 meter hoogte. Onderweg moeten nog drie bergen beklommen wor den. De Giro eindigt 9 juni in Lucca. De uitslag: 1. Urs Freuler (Zwi) 154 km. in 4.02.16 (gem. 38.139 km/u, 20 sec. boni.), 2. Johan van de Velde (Ned) z.t (15 sec.), 3. Frank Hoste (Bel) z.t. (10 sec.), 4. Ralf Hofeditz (WDl) z.t. (5 sec), 5. Giovanni Mantovani (Ita) z.t, 6. Pierino Gavazzi (Ita) z.t., 7. Greg Lemond (VSt) z.t., 8. Pa- trizio Gambirasio (Ita) z.t., 9. Peter Pie- ters (Ned) z.t., 10. Davis Phinney (VSt) z.t., 11. Domenico Cavallo (Ita) z.t., 12. Acacio da Silva (Por) z.t, 13. Marco Vitali (Ita) z.t, 14. Paolo Rosola (Ita) z.t, 15. Sergio Scremin (Ita) z.t, 26. Bernard Hi nault (Fra) z.t., 132. Jac van Meer z.t., 136. Wies van Dongen z.t., 155. Frits Pirard op 8.53,156. Gerrie Knetemann z,t. Het algemeen klassement: 1. Bernard Hinault (Fra) 64.19.26,2. Roberto Visenti- ni (Ita) op 1.14, 3. Francesco Moser (Ita) op 2.01, 4. Greg Lemond (VSt) op 2.39, 5. Tommi Prim (Zwe) op 3.53,6. Gianbattis- ta Baronchelli (Ita) op 4.08, 7. Silvano Contini (Ita) op 4.36, 8. Marino Lejarreta (Spa) op 5.01, 9. Michael Wilson (Aus) op 5.28,10. Franco Chioccioli (Ita) op 5.45,11. Emanuele Bombini (Ita) op 6.00,12. Aca cio da Silva (Ita) op 6.08,13. Alberto Volpi (Ita) z.t., 14. Giuseppe Saronni (Ita) op 6.39,15. Mario Beccia (Ita) op 6.45,18. Lu- cien van Impe (Bel) op 8.41,36. Johan van de Velde op 21.56, 94. Jac van Meer op 1.02.18, 97. Frits Pirard op 1.03.17, 116. Gerrie Knetemann op 1.17.40, 138. Wies van Dongen op 1.37.03, 156. Peter Pieters op 2.06.41. CHAROLLFS (AFP) - De Belgische sprinter Benny van Brabant heeft donderdag in de Dauphiné Liberé Phil Anderson, de kopman in de ploeg Post, van zijn tweede etappezege afgehouden. Van Brabant was de snelste in een massasprint. Het was zijn laatste kans, want net als in de Giro wachten in de Dauphiné Libe ré de bergen op de renners. De Nederlandse klimmers Steven Rooks (derde in het klassement op acht seconden) en Peter Winnen beginnen in goede uitgangspositie aan hun nieuwe examen. In de' vierde etappe was er weinig strijdlust tot de slotfa se. Alleen de Fransman Robert Forest reed een tijd alleen voorop. Martial Gayant uit de ploeg van Guimard bracht de finale op gang. De ploeg van Post probeerde de uitlooppo gingen teniet te doen voor de sprintkansen van Anderson. Dat lukte uiteindelijk, al was het met moeite. Twintig kilo meter voor het einde ontsnap ten namelijk Pelier, Andersen en de Colombiaan Jaramillo, die in de top van het klasse ment staan. Zij hielden uitein delijk ook niet stand. In de sprint werd Anderson verrast door Benny van Brabant. De uitslag: 1. Benny van Brabant (Bel) 182 km. in 4.29.05 (gem. 41.690 km/u, 10 sec. boni.), 2. Phil Anderson (Aus) z.t. (5 sec.), 3. Noël Dejonckheere (Bel) z.t. (3 sec.), 4. Steven Rooks (Ned) z.t., 5. Pierre Le Bigaut (Fra) z.t., 6. Ruben Beltran (Col) z.t., 7. Stephen Roche (Ier) z.t., 8. Pascal Jules (Fra) z.t., 9. Dominique Gar de (Fra) z.t., 10. Peter Winnen (Ned) z.t., 11. Jean-Francois Rault (Fra) z.t., 12. Jean-René Bernaudeau (Fra) z.t., 13. Alois Wouters (Bel) z.t., 14. Jan Wijnants (Bel) z.t., 15. Kim Andersen (Den) z.t., 16. Mare Madiot (Fra) z.t., 17. Paul Wellens (Bel) z.t., 18. Johan Lammerts (Ned) z.t., 19. Gert-Jan Theunisse (Ned) z.t., 20. Ste ve Bauer (Can) z.t., 31. Bert Oosterbosch z.t., 65. Henk Lubberding z.t De Ier Mar tin Earley stapte af. Het algemeen klassement: 1. Kim An dersen (Den) 12.20.43, 2. Joël Pellier (Fra) op 0.04, 3. Steven Rooks (Ned) op 0.08, 4. Jerome Simon (Fra) op 0.13,5. Charly Be- rard (Fra) op 0.14, 6. Carlos Jaramillo (Col) op 0.16, 7. Pablo Wilches (Col) op 0.28, 8. Dominique Garde (Fra) op 0.30, 9. Philippe Delaurier (Fra) op 0.31, 10. Phil Anderson (Aus) op 0.54, 11. Pascal Jules (Fra) op 1.04, 12. Jesus Blanco (Spa) op 1.05,13. Benny van Brabant (Bel) op 1.06, 14. Philippe Chevalier (Fra) op 1.08, 15. Charly Mottet (Fra) op 1.09,16. Jean-Re- né Bernaudeau (Fra) op 1.11, 17. Pascal Simon (Fra) z.t., 18. Antonio Coll (Spa) op 1.13, 19. Raimund Dietzen (WD1) op 1.13, 20. Bruno Cornillet (Fra) op 1.15,22. Peter Winnen op 1.15, 51. Henk Lubberding op 6.07, 73. Bert Oosterbosch op 13.23, 74. Jo han Lammerts op 13.29, 78. Gert-Jan Theunisse op 13.43. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Geert Bou- man, Marcel Schenk en Rini Houtepen zullen volgend sei zoen uitkomen voor Vlissin gen, de kampioen van de twee de klas B in het zondagvoet bal. De drie RBC-ers komen te recht in een selectie, die ge traind wordt door Cees Ver munt uit Roosendaal. Hennie Austermann gaat terug naar zijn oude club RKDVC in Dru- nen, Toon Deykers gaat, even als Erik Schouw en Dennie van Reythoven, bij derdeklas ser Roosendaal spelen, Marijn van Dijk en Jean-Paul Breu- gelmans vertrekken naar NSV en Siebe Nieuwkoop gaat te rug naar Dosko. Naar Halste ren gaan Ad Hendriks, Atla Mekkaoui, Harmid Barirethit en Jan Broeren. Ad van See- ters wordt jeugdtrainer bij Veerse Boys. (ADVERTENTIE) Bedrijfsweg 21, Best, 04998-99099. In gesloten envelop zenden aan VERANDALUX BV, Postbus 324, 5680 AH Best Naam Straat H Poslkode p J Plaats m Telefoon Vertel mi) alles over I B terrasoverdekking TIRANA (RTR) - Polen heeft donderdag een belangrijke stap gezet naar de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. In een uit wedstrijd voor kwalificatie- groep I won Polen in Tirana met 1-0 van Albanië. Het winnende doelpunt werd in de 24e minuut van de eerste helft gemaakt door Bo- niek. Er waren 30.000 toe schouwers. Polen kwam door dit resul taat naast België aan de lei ding in groep 1. De nummer twee uit deze groep speelt in het najaar tegen Nederland voor nog één plaats in de eind ronden. Stand in groep 1 1. Polen5 3 117 10-6 2. België5 3 1 1 7 7-3 3. Albanië5 1 1 3 3 5-8 4. Griekenland5 1 1 3 3 4-9 Op 11 september wordt ge speeld Polen - België. De wed strijd tussen Albanië en Grie kenland op 16 oktober is van geen belang meer. LEEUWARDEN (ANP) - In de eerste divisie werd donder dagavond de wedstrijd SC Cambuur - Helmond Sport uitgespeeld. In de resterende zeventien minuten werd niet meer gescoord. De uitslag van de wedstrijd werd 0-1. Door dit resultaat behield Helmond Sport kans op hei veroveren van de vierde pe- riodetitel. De wedstrijd was op 1 mei gestaakt, omdat toe schouwers voorwerpen op hel veld gooiden. Uitslagen Cambuur-Helmond Sp. 0-1 Stand Heracles V.V.V. RKC Graafschap Den Haag Heerenveen NEC Willem II Cambuur Veendam RBC Helmond Sp. SW DS '79 Wageningen Telstar Vitesse Eindhoven 33 17 33 19 33 16 33 15 33 15 33 15 33 14 33 9 32 10 33 10 33 11 33 13 33 9 33 9 32 9 33 6 33 10 33 4 6 44 9 43 6 43 5 43 5 43 9 39 8 11 36 18 6 36 1012 30 10 13 30 8 14 30 3 17 29 1014 28 9 15 27 8 15 26 14 13 26 4 19 24 7 22 15 47-35 73-38 61-38 57-35 59-39 45-37 51-37 41-33 38-36 46-57 41-54 52-59 50-57 38-53 44-55 34-40 41-63 31-83

de Stem | 1985 | | pagina 9