Bouw ziekenhuis start in voorjaar van 1986 Nieuw bestuur voor de Hoekse Rakkers Schelde Jazz swingend van start GEMEENTERAAD TERNEUZEN: Sluiskil krijgt eerste lolobaan Invoeren toeristen belasting overwegen Plaatselijk nieuws CDA- Terneuzen bijeen te Hoek VAN ZEELAND Weer 4 tlantü- aandeltocht in Sluiskil IN KANAALZONE Anders gaat deur op slot Speeltuin De Miertjes Veiligheid PvdA Sluis: Gaspedaal Onrust markten politierapport Sluiskil Westdorpe Eede Sas van Gent 'Eikels worden bomen' naar België Extra jazzband in Porgy Bess PAPIER VOOR UW PEN Wanbeleid VRIJDAG 31 ME11985 T16 pagina zeeland 3 Van onze correspondent SLUISKIL - Zaterdag 1 juni heeft wandelcomité Sluiskil een wandeltocht op het programma staan. Het is voor de tiende maal dat deze Atlanta- wandeltocht gehouden wordt. Wandelliefheb bers kunnen kiezen uit vier af te leggen afstan den, te weten vijf, tien, vijftien en veertig kilo meter. Om 9.30 uur gaat de veertig kilometertocht van start en om 13.30 uur de overige drie afstan den. Inschrijven voor zo wel groepen als indivi duele deelnemers vindt plaats in café Atlanta aan het ir. Lelyplein in Sluiskil. Voor de volbren- gers van de Atlantawan- deltocht ligt bij aankomst een medaille te wachten. Van een onzer verslaggevers HOEK - De CDA-afdeling Terneuzen houdt dinsdag 4 ju ni een openbare ledenvergade ring in de Gehoorzaal te Hoek. Na de pauze zal het CDA- statenlid G. Christiaanse spre ken over actuele Zeeuwse za ken, waarna er gelegenheid is tot vragen en discussie. Aan vang 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/SLUISKIL - Het ziet er naar uit dat in het voorjaar van 1986 met de bouw van het nieuwe Kanaalzone ziekenhuis kan worden begon nen. Dit schrijft algemeen di recteur P. Lindenbergh in het infoblad van de Stichting Zie kenzorg Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen. Half mei is er overleg ge weest tussen het bouwteam en directie van de Stichting en vertegenwoordigers van het College voor ziekenhuisvoor zieningen en het ministerie van WVC. Aan de orde kwam onder meer het verschil tussen het indertijd ingediende schetsplan en het definitieve besteksplan. De oorspronkelij ke norm wordt in het besteks plan met 750 m2 overschreden. „De vertegenwoordigers van het college en van het mi nisterie stellen zich zowel ten opzichte van de aangebrachte wijzigingen als ten opzichte van de oppervlakte-over schrijding welwillend op. Wel werd nadrukkelijk een voor behoud gemaakt met betrek king tot de verhoging van de toegestane investeringskosten als gevolg van de overschrij ding", aldus de heer Linden bergh. De definitieve beoordeling kan pas plaatsvinden als in september/oktober van dit jaar het besteksplan is inge diend. Dank zij een ingekorte procedure zou dan begin 1986 met de bouw gestart kunnen worden. 'Keuze uit meerdere woonwagen-locaties' Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneuzense gemeente raad wil dat het college van B en W meerdere locaties voor een woonwagencentrum voor draagt, waaruit dan door de raad een keuze kan worden gemaakt. Met de voordracht van slechts een locatie zal de overgrote meerderheid van de raad niet akkoord gaan uit angst voor een voldongen feit te worden geplaatst. Van een onzer verslaggevers HOEK - De Hoekse Rakkers hebben sinds woensdag een nieuw werkbestuur. De Hoekse dependance van de Centrale Stichting voor So ciaal Cultureel Werk in de ge meente Terneuzen geeft daar mee aan niet te berusten in de tegenslagen die de stichting de laatste tijd incasseerde. Bezui nigingen leidden tot ontslagen en een drastisch verminderde inzet van beroepskrachten bij buurthuizen. Het voormalige bestuur van de Hoekse Rakkers trad om die reden begin dit jaar en bloc af. „Omdat ons beleidsplan halverwege het seizoen werd doorkruist. Dat ging te ver, we konden daar echt geen genoe- Zo reageerden gisteravond tijdens de raadsvergadering vrijwel alle fracties (alleen D'66, SGP en GPV/RPF zwe gen) op de weinig open manier waarop B en W hebben geant woord op schriftelijke vragen van het CDA over de mogelij ke voordracht van een locatie bij Biervliet. CDA, VVD en PvdA waren Van onze correspondent SLUISKIL - Speeltuin De Miertjes in Sluiskil krijgt als eerste in Nederland een zogeheten lolo-wedstrijdbaan. Daarmee wordt ingehaakt op de nieuwste rage in Ameri ka. Lolobal is een evenwichtspel waarbij kinderen, staan de op een schijf die rond een bal is geklemd, een bepaalde afstand springend moeten afleggen. De baan die op het speeltuinterrein wordt aangelegd, krijgt een oppervlakte van honderd vierkante meter. Dit betekent dat tien kin deren tegelijk een wedstrijd kunnen houden. Volgens de voorzitter van de speeltuinvereniging, Cor Duchain, kan de baan ook voor andere activiteiten wor den gebruikt, ,,'s Winters zetten we de baan onder water en kan er geschaatst worden". Duchain nam vorig jaar het initiatief de totaal ver waarloosde speeltuin eigenhandig op te knappen met een paar vrijwilligers. Toen hij begon lag de toegangspoort op het berghok en stond het gras tot aan zijn knieën. Maar na een jaar van hard weken is er heel wat veran derd. De meeste speelwerktuigen zijn gerepareerd en staan keurig opgeverfd. Bij de werkzaamheden kon hij rekenen op Johnny Bommelijn en Albert van Goethem. Met een raming van de kosten voor de opknapbeurt van 10.000 gulden en 600 gulden in speeltuinkas een zware opgave voor dit trio. Door het plaatselijk bedrijfsleven te benaderen, kwam Duchain aan meer middelen. Verder was er een sticker en fietsreflector-actie. Tot zijn verrassing gaf de gemeen te Terneuzen 1000 gulden extra subsidie voor een nieuwe grasmaaier. De veiligheid van de speeltuin heeft bij Cor Duchain bijzondere aandacht, zodat veel oudere speelwerktuigen worden voorzien van allerlei attributen die deze veilig heid garanderen. Als de complete opknapbeurt eind april volgend jaar achter de rug is, wil de voorzitter de speel tuin officieel laten keuren. „In 1986 vieren we het 20-jarig bestaan van De Miertjes. De bedoeling is om 30 april de speeltuin officieel te heropenen", aldus Duchain. Van onze correspondent SfUlS - Afgaande op de tijd waarbinnen de Sluise raadsleden Sisteren de raadsagenda er doorheen joegen, lijkt het belfort- stadje in een probleemloze fase te verkeren. Welgeteld 32 minu- kn had men nodig om de elf agendapunten te behandelen. Hot waren dan ook meestaThamerstukken'. Aan de orde wam overigens weer de toeristenbelasting. Dit naar aanleiding an het krediet dat nodig is om de verlichting langs de Kanaal- eg vanaf de Zwinstraat tot camping De Wildhof aan te passen l uit te breiden. Voor de vijf nieuwe masten, verbouwing van ®'e bestaande en het verplaatsen van een mast, werd 9044 gul lenuitgetrokken. PvdA-er Adrie Oosterling vroeg zich af of het geen tijd wordt oor eens over de toeristenbelasting te praten. „Met de aanleg een schelpenpad en nu deze verleggingszaak komen we toch P zo'n slordige 25.000 gulden en dit vooral ten behoeve van de ~0bst. Ik denk dat ze daar dan ook in mee mogen betalen". Hij spkT overiëens wel dat de beide zaken zo snel mogelijk dienen te beuren evenals alle overige fracties. U™ de subsidie-aanvraag van de zwemvereniging Het Vrije - wo gui(ien. voor de internationale zwemwedstrijden op 6 juli hnde geen enkel probleem voor de raad. Evenmin problemen hnde de beschikbaarstelling van een krediet van 98.000 gul- n voor de aanpassing van de openbare lagere scholen in de van"1? ®'u's en Retranchement in verband met de integratie ovo kleuter- en basisonderwijs. Een zaak waarvoor men ®'gens al toestemming heeft van het ministerie van Onder is zodat Sluis alleen maar moet 'voorschieten'. unaniem van mening dat de raad onvoldoende door het college zou zijn geïnformeerd over de ontwikkelingen. P. Hamelinck (CDA) kwam tot de conclusie dat B en W door de vage beantwoording 'op ge spannen voet met de Wet Openbaarheid van Bestuur' zijn komen te staan en de PvdA-er J. van der Velde ging nog verder door te stellen: „De raad is als een stuk vuil be handeld". Volgens hem moet het college minstens vijf of zes locaties ter keuze aanbieden, alvorens een afgewogen be slissing kan worden genomen. Burgemeester C. Ockeloen zei zich te verbazen over de re actie van de raadsfracties, om dat de aanwijzing van een plaats voor een woonwagen centrum in Groot-Terneuzen allesbehalve een zuiver ge meentelijke aangelegenheid is. Hij vergeleek de zaak met een auto, waarbij de gemeente wel aan het stuur mag draaien, maar het rijk het gaspedaal bedient. „Wij kunnen u geen enkel voorstel doen, alvorens het rijk vooraf met de betrokken locatie heeft ingestemd", aldus de burgemeester. „Omdat het tenslotte om een zeer gevoelige materie gaat noemen wij in dit stadium zeker niet alle loca ties die onderwerp van be spreking uitmaken. Dat zou maar tot onnodige onrust lei den". Pas wanneer alle voorberei dingen zijn afgerond en het rijk akkoord is gegaan zal een voorstel aan de raad worden gedaan, verduidelijkte Ocke loen. „En dat voorstel valt op korte termijn te verwachten", vulde wethouder A. Doorduyn (openbare werken) aan. KAPELLE - Gelegd fruit: Jona gold: I: 85/90 1.33, 80/85 1.64, 75/80 1.73-1.80, 70/75 1.58-1.60. Appelen: Golden Delicious: X: 80/90 1.27-1.45, 70/80 80-96, 60/70 38-54, II: 80/90 99- 1.18, 70/80 61-83, 60/70 30-36. Jona gold: I. 100 1.06, 90/100 1.45-1.49, 80/90 1.11-1.88, 70/80 1.12-1.76, 65/70 80-1.25, II: 100 64-77, 90/100 79-1.04, 80/90 1.06-1.23, II: 70/80 1.02-1.18; Winston: I: 80/90 73, 70/80 80-96, 60/70 41-64, II: 70/80 65, 60/70 30-48; Lombarts Calville: II: 90/100 40, 80/90 64- 70/80 86, 60/70 45- Goud renet: II: 70 69, 75 85-87; Zoete Ermgaard II: 65/75 82, 60/65 63-65, 55/60 53, 50/55 18; Kroetappelen: 22.10. Peren: conference: I: 65/75 1.92-1.97, 55/65 1.57-1.63, II: 45/55 59-77, 65/75 1.78, IIX; 55 66-82, 45 27- 30. Aardbeien: per doos 94-1.08, per kilo 5.70. Frambozen: per doos 3.30- 4.50. Groente: kroten 1.36 per bos, peultjes 14.80 per kilo, rabarber 33, aardappelen 4Vfe, nieuwe aardap pelen drielingen 2.50, kriel 2.10. AMSTERDAM - In bintje 50 mm werden 23 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 24,20 per 100 kg en voor levering april 309 contracten tegen 30,80 tot 30,20. De stemming was voor november kalm en voor april nauwelijks prijshoudend. HULST - Materiële schade ontstond gistermorgen om half acht bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Oude Zoutdijk- Rijksweg 60. Bestuurster A.B. uit Hulst reed met haar auto over de Oude Zoutdijk rich ting Rijksweg 60. Zij stopte op de kruising. Op dat moment werd zij van achter aangere den door automobilist J.S. uit Hulst. Burgemeester Ockeloen trommelt het dertiende jazzfestival open. Van onze correspondent TERNEUZEN - Met een stukje muzikale waaghalze rij opende burgemeester C. Ockeloen gisteravond het dertiende Schelde Jazz Fes tival in Terneuzen. „Ik hoop niet dat mijn muziek een maatstaf is voor het festival", zei de burger vader alvorens hij het op papier kwalitatief hoog staand jazzevenement door een solo op de conga's van percussionist Neppy Noya opende. Het Schelde Jazz Festival duurt tot en met zondag 2 juni. Dat de vrolijke noot van burgemeester Ockeloen niet maatgevend was bleek al snel toen de Nederlandse formatie Batida de eerste van een reeks Latijns-Ame rikaans geïnspireerde num mers de goed gevulde jazz- tempel Porgy and Bess in- slingerde. Burgemeester C. Ockeloen stelde dat de bete kenis van het Schelde Jazz Festival voor Terneuzen erg groot is. Verder memoreerde hij de vele vrijwilligers die aan het festvial mee werken in het algemeen en Frank Coulen en Frans de Ruyter, als twee belangrijke stimu latoren van het jazzfestival Terneuzen. De voorzitter van de Stichting Jazz Club Zeeuwsch-Vlaanderen, - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Frans de Ruyter stelde dat ondanks dat het getal der tien een nare bijsmaak heeft het tegendeel geldt voor het gisteren geopend jazzevene ment. „De kwaliteit is goed, de opkomst is fantastisch dus niets anders dan cres cendo". Naast Batida die voorafgegan werd door het Deense Carlsen-trio ver zorgde de gerenommeerde Amerikaans trompettist Chet Baker een grandioos concert. Bejaardenreis - Het Comité Bejaardenreis Suiskil houdt op donderdag 20 juni de tradi tionele reis voor bejaarden, al leenstaanden en minder-vali- den. Het jaarlijkse uitstapje, dat nu al voor de 63e keer plaatsvindt, gaat dit keer rich ting België. Bezocht worden onder meer Scherpenheuvel- Zichem en Leuven. Rond 20.00 uur worden de deelnemers weer terugverwacht bij De Sterre, waar de fanfare hen muzikaal zal begroeten. De dag wordt besloten met een koffiemaaltijd in De Sterre. Inspraak - De Stichting Wel zijn voor Ouderen, afdeling Sluiskil, belegt op dinsdag 4 juni de jaarlijkse inspraak middag. Tijdens deze middag kunnen wensen en opmerkin gen over het culturele pro gramma of andere activiteiten naar voren gebracht worden. De bijeenkomst, die plaats vindt in De Sterre, begint om 14.00 uur. Verkiezing - Voor de verkie zing van de nieuwe parochie vergadering zijn in totaal 1104 stemmen uitgebracht. Na tel ling bleken te zijn verkozen: de dames J. Fopma-David, C. v.d. Voorde-van Pamelen, T. Tendijck-Delsing, zuster Wi- vina Luijks en de heren M. v.d. Bilt, B. van Overveld, J. van Hijfte en G. van Hijfte. De pa rochievergadering moet nog officieel worden aangesteld door de bisschop van Breda. Molenkreek - De Westdorpse karabijnclub Molenkreek tracht de sport karabijnschie- ten wat populairder te maken. Het bestuur laat bij sommige wedstrijden ook niet-leden deelnemen en stelt ook gewe ren ter beschikking van hen, die niet over een eigen wapen beschikken. De opzet van het bestuur lijkt te zullen slagen. De belangstelling neemt toe en ook het publiek krijgt meer interesse in deze tak van sport. Aan de wedstrijd die in Het Oud Raedhuys te Westdorpe werd gehouden, namen vier entwintig karabijnschutters deel. De trofeeën werden ge wonnen door: 1. (wisselbeker) Gabrie van Dam, 2. Frederik Smet, 3. Karl Kuhn, 4. Ronny Inghels, 5. Volker Thüringer. Clubbolling - Uitslag 5e club- bolling van de Cambrinusbol- ders: 1. O. Rots-W. de Taye-R. de Vriend, 2. mevrouw Blaauw-A. de Baets-R. van Maele, 3. P. Laridaen-R. Ver- wulst-F. Standaert. Kermisbolling - Kermisbol- ling van Cambrinus. R. Ver- wulst-P. de Poorter-Rozan Goethals, 2. H. Marclé-Mar- griet Sijs-A. Rogge, 3. O. Her- wegh-A. Minnaert-H. Ver- straete. Kaarting - Uitslag kermis- kaarting Cambrinus. 1. R. Roets-N. Rootsaert, 2. W. Gij- sels-J. Herwegh, 3. A. Stan- daert-P. Smid. Bolling - Uitslag kermisbol ling bij mevrouw De Geeter. 1. R. Goethals-F. Riteco-G. Dhoore, 2. R. de Geeter-Pr. Staelens-W. Coppejans, 3. L. Rogge-R. de Vriend-Ko Rite- co. Bolling - Uitslag tweede bol ling mevrouw De Geeter. 1. Sonja de Vreeze-A. Blaauw-R. Goethals, 2. A. Minnaert-Ko Riteco-P. Staelens, 3. E. Min- naert-W. Pauwels-Frans Ri- teco. Bolling - Bolclub Ons Genoe gen uit Sas van Gent hield een bol wedstrijd met als uitslag: 1 J. Moelker 40 punten, 2 W. de Caluwé 40, 3 A. Nelen 40, 4 R. de Caluwé 37, 5 R. Hemelsoet 37. Van onze correspondent WESTDORPE - De bloei periode, die de Westdorp se muziekvereniging 'Eikels worden bomen' sinds een paar jaar be leeft, heeft intussen tot een aantal positieve din gen geleid. Eerstens blijft de mu zikale kwaliteit van het fanfarekorps 'crescendo' gaan, vervolgens is de animo bij de leden en be stuur groot en de onder linge verstandhouding is optimaal. Onder leiding van diri gent Henk Mulder ver zorgt het gezelschap weer een concert in het open baar. Na enige tijd te hebben gespaard, gaat het gezelschap een dagje op stap. Zondag 2 juni wordt een busreis onder nomen naar Geraards- bergen in België, waar in het recreatiedomein een concert wordt verzorgd door de muziekvereni ging. gen mee nemen. Het aftrede] was toen een logische stap' zegt voorzitter Rob Mulder. Hij is de enige van de oud ploeg die woensdag aantrad ii het nieuwe bestuur en promp weer voorzitter werd. Eei even logisch vervolg voo Mulder. „Want als we dit nie doen, gaat de deur op slot ei wie is daarbij gebaat". D voorzitter wijst erop dat d buurthuizen zelfstandige gaan functioneren in de nieu we opzet en minder middelei tot hun beschikking krijgen. „We zullen het ermee moe ten doen. Een pas op de plaat wat het werk betreft en iet meer gaan doen in de ver huur-sector, eenvoudig van wege de nodige inkomsten Dat is nu geboden. Het verg nogal wat van bestuur en vrij willigers, maar we moeten e maar gewoon aan beginner Zonder bestuur lukt dat niet". Dat dat niet gaat hebben d Hoekse Rakkers ervaren in d voorbije bestuurloze maander Er was een beheerscommissi* die de lopende zaken behartig de, maar ook niet verde kwam dan dat. Er ligt dan ooi heel wat werk te wachten oj het nieuwe bestuur. „Je moe nu al dingen gaan regelei voor het nieuwe seizoen. TERNEUZEN - Het program ma voor het concert, dat van avond in het kader van het 13t Schelde Jazz Festival in Porgj Bess te Terneuzen wordt ge houden, is uitgebreid met hel Carelson Trio uit Denemar ken. Naast deze groep treden, zo als gemeld op, New Orleans Express (Engeland), Bigbanc Sami Swoi (Polen) en de Ame rikaanse blues-veteraan Eddj 'Mellow' Boyd. Aanvang 21.0( uur. Bij brief van 18 december 1984 zonden Gedeputeerde Staten van Zeeland aan de Provinciale Staten de notitie 'Inspraakactiviteiten 1985' toe. Met betrekking tot de voorgenomen sluiting van het ziekenhuis te Hulst wordt procedure B (over leg/hoorzitting) voorgesteld, hoewel vijf leden van de commissie bestuur-bestuur- den een uitgebreidere opzet van de inspraak hadden be pleit. In deze brief delen Ge deputeerde Staten aan de Provinciale Staten mede dat de Wet Ziekenhuisvoorzie ningen hen verplicht om - wanneer de minister de slui tingsprocedure in gang zet - een hoorzitting te houden. Het bestuur van het St.-Li- duinaziekenhuis heeft bij brief van 20 februari 1985 bij Gedeputeerde Staten met klem aangedrongen op een uitgebreidere opzet dan de voorgestelde hoorzitting, daarbij verwijzende naar de brief van de Staatssecretaris van Welzijn, enz. van 17 april 1984, waarbij deze let terlijk schrijft: „Uiteraard zal het nodige overleg door u (Gedeputeerde Staten) -met betrokkenen terzake worden gevoerd." Overleg houdt meer in dan een eenrich tingsverkeer. Gedeputeerde Staten stellen in hun brief aan de Provinciale Staten van 18 december 1984 zelf dat een hoorzitting wordt gekenmerkt door een één richtingsverkeer; het be stuur hoort slechts. En nu komt het: In hun brief van 22 mei 1.1., o.a. gericht aan het bestuur van het zieken huis te Hulst, schrijven Ge deputeerde Staten dat zij het weinig zinvol achten op nieuw een hoorzitting te houden er aan toevoegende „Wij vertrouwen dat u hier voor in de gegeven omstan digheden begrip zult heb ben". Cynischer kan het niet! Gedeputeerde Staten leggen het uitdrukkelij ke verzoek van de Staatssecre taris rustig naast zich neer en handelen bovendien vol komen in strijd met hun eigen notitie 'Inspraakacti viteiten 1985'! Voor de zo veelste maal: een school voorbeeld van een ondemo cratisch handelen en van een bestuurlijk wanbeleid. 5t. Jansteen r.E. Francken

de Stem | 1985 | | pagina 17