Extra inkomsten voor IOC MAGISTRALE TRIOMF BRETON IN TIJDRIT ZEELAND Benjamin bekroont ploegenarbeid Vriesekoop moet winnen van Nemes Ede wil super-invitatietoernooi Neeskens weer naar buitenland Tm RTWASDO%t RITZEGE VAN WIEBEN VEENSTRA Twaalf man afgestapt pnNPERDAG 30 ME11985 pittige Fiat Panda Ixueuze broertje Super of de Fiat 127 Jjk f 12.150- kost tar of u nu kiest Fiat Panda of Fiat it - zolang de strekt - altijd 1.000 )ordeliger uit! it u daarom nu ie Fiat Dealer. idien ook nog eens ïpleet is uitgerust? Js u méér ziet in de 10 Diesel, 55 of 55 S Ichien wel de razend- Super- bent u ook brdelig uit itint ook voor deze fldt dat u tijdelijk [st 1.500 gulden voor- (telijker! Omdat Fiat al zeer billijke prijs |s 1.000 gulden voor- it bat betekent bif id,' dat u nu al voor jin een komplete Fiat ico rijdt aar natuurlijk geldt gulden voordeel alle andere Ritmo's. luiting 's-Heer weg Goes-'s Heer erke I Besprekingen [Cruyff-Ajax |in impasse [Beenhakker en KNVB nader [tot elkaar [Tweekamp [opnieuw |in Moskou I^undesliga Volleyballers besluiten toernee met zege T19 PAGINA SPORT 2 ON. ■beeld; Panda 45. Het aanbod geldt niet |de Fiat Panda Van Ibeeld, Uno: 55 S 5-deurs Di t aanbod At niet voorde Mat; Cno Van lebeeld, Ritmo 60CL 5-deurs. laUSANNE (DPA) - Het In- Ibnationaal Olympisch Comi- 1 (IOC) heeft zich voorzien I an W tweede inkomsten- |Ln. Dinsdag werd in Lau- 1° une het contract onderte- 's j met het marketingbu- 1 aU ISL, dat de komende drie I' en half jaar om en nabij 300 Itjljocn dollar (ruim één mil liard sulden) moet opbrengen. J Van dit geld krijgt het IOC Len procent. Dat komt dan bij L ^V-rechten, waarvan het Ijoc tot dusverre voorname- afhankelijk was. Van de inkomsten van de televisie in Los Angeles ging bijvoorbeeld 35 miljoen dollar naar Lau sanne. Volgens het nieuwe contract krijgt ISL (dat voor 51 procent bezit is van Adidas en voor 49 procent van de Japanse PR- reus Dentsu) het alleenrecht wereldwijd reclame te maken met het IOC-embleem en de emblemen van de Olympische Spelen van 1988 in Seoel en Calgary. De opbrengst komt ten goe de aan het IOC, de organisa tie-comités in Seoel en Calga ry en het nationaal Olympisch comité van de Verenigde Sta ten. Dat laatste comité sloot vorige week een afzonderlijk verdrag af met ISL. Daardoor kreeg het bureau toegang tot de Amerikaanse markt, waar rond zestig procent van de aangeprezen artikelen wordt afgezet. Ook de afzonderlijke nationale Olympische comités kunnen meeprofiteren, als zij hun eigen reclamerrechten af staan. Het Nederlands Olympisch Comité, dat beschikt over het gebruik van het embleem met de Olympische ringen in de Benelux, aarzelt nog. Het heeft een lopend contract met een multi-national (Philips) en ontwikkelt via Sportsupport eigen sponsor-acitiviteiten. Daarvan is niet zeker is of ze kunnen worden ingebracht en zo ja, of dat meer oplevert dan nu het geval is. Temeer daar het IOC, Olympic Solidarity en de andere nationale Olym pische comités meedelen. Het contract tussen de goede vrienden Antonio Samaranch (IOC-voorzitter) en Horst Dassier (Adidas) is beperkt tot 44 productie-categorieën, zoals film, frisdranken en video's. Het marketingbureau ISL werd drie jaar geleden opge richt en heeft inmiddels de In ternationale Voetbalfederatie (FIFA) als klant. De Interna tionale Atletiekfederatie (IAAF) zal spoedig volgen. Hinault nieuwe leider in Giro SEOEL (RTR) - Bettine Vriesekoop zal vandaag een overwinning moeten behalen op de Westduitse Olga Ne mes om de laatste acht bij de Wereld Grand Prix-finale in Seoel te bereiken. De Zuidkoreaanse Lee Sun, dinsdag moeizaam verslagen door de Nederlandse, verrastte woensdag met een zege in drie games op Nemes, vorige week nog winnares van een sterk bezet internationaal toernooi in Breda. De ex-Roemeense, die sinds kort een Westduits pas poort heeft, versloeg in de eindstrijd in Breda Vriesekoop. Als de Nederlandse nu wint, is zij zeker van een plaats in de volgende ronde. Bij een andere uitslag moeten de ge wonnen games en eventueel zelfs punten de doorslag gaan geven. Uitslagen: dames: Brigitte Thiriet (Fra)-Edit Urban (Hon) 21-18 21-23 21-18, Sonja Grefberg (Fin)-Branka Batinic (Joe) 21-19 21-13, Lee Sun (ZdK)-Olga Nemes (WD1) 17-21 21-10 21-12, Zsuzsa Olah (Hon)-Nadine Daviaud (Fra) 15- 21 21-16 21-15; heren: Leszek Kucharski (Pol)-Lo Chuen-Tsung (HK) 21-19 24-22, Erik Lindh (Zwe)-Kim Wan (ZdK) 21-17 14-21 23-21, Kim Ki-Taek (ZdK)-Patrick Renverse (Fra) 13-21 26-24 21-18, Jiang Jialiang (Chi)- Engel- bert Huging (WD1) 21-14 21-9, He Zhiwen (Chi)-Vong Iu-Veng (HK) 21-15 21- 14, Andrzej Grubba (Pol)-Jonas Berner (Zwe) 16-21 21-9 21-19, Wang Huiyuan (Chi)-Ahn Jae-Hyung (ZdK) 21-9 21-9, Jorgen Persson (Zwe)- Pa trick Birocheau (Fra) 21-17 21-16. U3DALONI (ANP) - Met een magistrale Itriomf in de twaalfde etappe heeft Bernard Hinault een optie genomen op een derde eind- loverwinning in de Ronde van Italië. De 30-jarige Breton versloeg in een individuele tijd rit over 38 kilometer tussen Capua en Maddaloni we relduurrecordhouder Francesco Moser met 53 secon- lden. Hinault onttroonde de Ita liaan Roberto Visentini als lei- Ijer in het algemeen klasse- Inent. Visentini, negen dagen |aanvoerder, eindigde als zesde net een minuut en 42 seconden I achterstand. Bernard Hinault I hulde zich in Maddaloni in de Irose trui met 1.14 voorsprong lopde afgezette Italiaan. Het parkoers van de tijdrit (werd omzoomd door tiendui zenden tifosi. Zij rekenden op leen nieuwe triomf van een der Italiaanse idolen. Moser noch (visentini kon zijn faam als (tijdritspecialist waarmaken |tegen de ontketende Hinault. ■De Breton bleek na een half (jaar weer op topniveau te zijn. (Hij hield zich tenminste aan Izijn afspraken. Hij zei voor het (seizoen begon, dat de Ronden (van Italië en Frankrijk zijn |hoofddoelen vormden en dat (er vooraf niets van hem ver- Iwacht hoefde te worden. Voor het eerst in zijn loop- taan had Hinault zijn fiets |voorzien van twee schijfwie- llen van carbonfiber en droeg n voorbehouden Pnjzen gelden als vanat-prijzen STERSEWEG 318 "VILLA NOVA", AUTOSERVICE HAZELZET, DBEDRIJF VAN DER POEL, «TOBEDRIJF GEBR. V.D. ELSH0UT, .ARSMAN, MOLENSTRAAT 2, TO BLIJENBERG SLEEUWIJK B.V., VEN J.P. HAMERS B.V., TUIN- ken bekend dat ter provinciale (kamer B 205) en op het stads manier 220) van 28 mei 1985 r ter inzage zal worden gelegd econstructie van de aansluiting les-'s Heer Arendskerke. provinciale waterstaatsdienst zal tot 17.30 uur op het stadskan- ihtingsbijeenkomst worden ge wenst nadere toelichting op de jgeven. uur zal in de prot. chr. basis- Heer Hendrikskinderen, onder overlegvergadering worden ge- ieder die dat wenst bezwaren of eze aansluiting kenbaar maken. middelburg, tel. 01180-31011 (AMSTERDAM (ANP) - Be sprekingen tussen een be- (sluursdelegatie van lands kampioen Ajax en Johan (Cruijff met betrekking tot de (invulling van vacatures in de (lechnische staf hebben geen |direct resultaat opgeleverd. Een terugkeer van de oud- (international en ex-Ajacied in (De Meer is dan ook nog niet Izeker. Ajax' voorzitter Ton Harm- sen zei gistermiddag na de be sprekingen: „We hebben met (Cruijff gesproken, maar er is (rog niets beslist. Dat kan nog Iwel weken duren". hij een aërodynamische helm. Moser, vorig jaar met zijn we reldrecords in Mexico trend setter met speciale fietsen, durfde uit vrees voor de zij wind de dichte wielen niet te gebruiken. Een tactische blun der, waarvoor hij gestraft werd met de tweede plaats. Greg Lemond, de Ameri kaanse ploeggenoot van Hi nault, eindigde als derde. Net als vorig jaar in de Ronde van Frankrijk naast Laurent Fig- non is voor de oud-wereld- kampioen dit seizoen naast Bernard Hinault slechts een rol op het tweede plan wegge legd. In de tijdrit speelden de Ne derlanders geen rol van bete kenis. Gerrie Knetemann ein digde als tiende in een onder deel van de wielersport, waar in hij tot twee jaar geleden tot de wereldtop behoorde. Uitslag twaalfde etappe (tijdrit): 1. Ber nard Hinault (Fra) 38 km in 46 min. 30 sec. (gem. 49.032 km/u), 2. Francesco Mo ser (Ita) op 53 sec., 3. Greg Lemond (VSt) op 58 sec., 4. Tommi Prim (Zwe) op 1.00,5. Franco Chioccioli (Ita) op 1.12,6. Roberto Visentini (Ita) op 1.42,7. Gianbattista Ba- ronchelli (Ita) op 2.02, 8. Michael Wilson (Aus) op 2.12,9. Marco Giovanetti (Ita) op 2.21, 10. Gerrie Knetemann (Ned) op 2.23, 11. Silvano Contini (Ita) op 2.31,12. Ema- nuele Bombini (Ita) op 2.32,13. Luca Rota (Ita) op 2.35,14. Urs Freuler (Zwi) op 2.41, 15. Mario Beccia (Ita) op 2.36,19. Giusep pe Saronni (Ita) op 3.19,28. Marino Lejar- reta (Spa) op 4.13. De klasseringen van de overige Nederlanders; 33. Johan van de Velde op 4.50, 34. Wies van Dongen op 4.52, 35. Frits Pirard z.t., 82. Peter Pieters op 7.14,102. Jac van Meer op 7.36. Algemeen klassement: 1. Bernard Hi nault (Fra) 60.17.10, 2. Roberto Visentini (Ita) op 1.14, 3. Francesco Moser (Ita) op 2.01, 4. Greg Lemond (VSt) op 2.39, 5. Tommi Prim (Zwe) op 3.53,6. Gianbattis ta Baronchelli (Ita) op 4.08, 7. Silvano Contini (Ita) op 4.36, 8. Marino Lejarreta (Spa) op 5.01, 9. Michael Wilson (Aus) op 5.28,10. Franco Chioccioli (Ita) op 5.45. De klasseringen van de Nederlanders; 37. Johan van der Velde op 22.11, 86. Frits Pirard op 54.24, 96. Jac van Meer op 1.02.18, 105. Gerrie Knetemann op 1.08.47, 129. Wies van Dongen op 1.37.03,157. Pe ter Pieters op 2.06.41. POST (ANP) - De KNVB en (Aolendam-coach Leo Been- lakker zijn dichter tot elkaar («komen. Het sectiebestuur van het jwtaald voetbal, dat Beenhak ker voor één jaar als bonds- roach wil contracteren, is ak- koord gegaan met de afkoop- (som van ƒ50.000,00 die de (sponsor van Volendam heeft (iWaagd. Beenhakker onder handelt nu nog over de invul- "8 van zijn takenpakket. JADRID (AFP/ANP) - De Winve tweekamp om het we- "okampioenschap schaken titelverdediger Anatoli 'n>ov en uitdager Gari Kas- "iv zal vanaf 2 september in tou worden gehouden, heeft Florencio Campo- Ljjjts. de Philippijnse voor- ler van de wereldschaak- (FIDE), gisteren tijdens Persconferentie in Madrid ■«ndgemaakt. e tweekamp omvat 24 par- •W. Bij een gelijke eindstand IK m'ses tellen ook mee) blijft |j?E°v wereldkampioen. Het I 'izenfonds bedraagt 1,6 mil- 1J1 Zwitserse francs (onge- (5^25 miljoen gulden). l^'SERSLAUTERN (SID/ I. N - Bayer Ürdingen, dat nog zo triomfantelijk hnale om de Westduitse ■te! f'beker tegen Bayern (in» en won> leec* woensdag m m'1aa'wedstrijd voor de kid L-S%a een zware neder- L° hij FC Kaiserslautern: 1- 'I de rust was de stand 3-1. EDE (ANP) - Er bestaan ver gevorderde plannen volgend jaar van 28 april t/m 4 mei een groot invitatietennistoernooi in Ede te houden. Gies Pluim, eigenaar van het tien buiten en negen binnenbanen omvat tende complex, wil voor een dergelijk toernooi 350.000 dol lar (één en een kwart miljoen gulden) op tafel leggen. Dat is vergelijkbaar met het prijzen geld, dat voor het jaarlijkse indoorprogramma van Rotter dam wordt beschikbaar ge steld. Pluim wil bij de Grand Slam-toernooien van Parijs, Wimbledon en Flushing Mea dow telkens acht spelers inte resseren. Hij heeft daartoe een contract gesloten met het be middelingsbureau Advantage Int. Corp. In navolging van het EEC- toernooi in Antwerpen mikt Pluim op een deelnemersveld van 24, waarbij de nummers één tot en met acht worden vrijgesteld in de eerste ronde. Als graveltoernooi zou Ede in de kalender komen te liggen tussen Monte Carlo en Rome. Hamburg, dat nu de eerste week van mei bezet houdt, verhuist naar september. „Wij vinden dit een gunstige perio de, omdat er dan een Europees circuit van drie weken komt en de verleiding voor de spe lers om tussendoor naar Ame rika uit te wijken veel gerin ger is", aldus Pluim. De organisator uit Ede mikt op een bezetting van tenmin ste één speler uit de topvier (waarschijnlijk Lendl) en heeft contacten met onder an deren de Amerikaan Johan Kriek en de Argentijn José Luis Clerc. Het toernooi van Ede zal vooralsnog niet worden opge nomen in het Grand Prix-cir- cuit, hetgeen naast vele nade len het voordeel heeft dat openlijk startgeld mag worden betaald. Pluim heeft daarvoor op zijn begroting 137.000 dollar uitgetrokken. De organisator uit Ede heeft zich nog niet voorzien van een sponsor. „Ik wil eerst het deel nemersveld rondhebben, dan komen de sponsors vanzelf wel". Als het toernooi door gaat, wordt het complex in Ede voorzien van een tijdelijke toeschouwersaccommodatie voor zesduizend toeschouwers. PEKING (ANP) - Het Neder lands herenvolleybal team heeft woensdag de toernee in China afgesloten met een overwinning van 3-1 op de se lectie van de stad Peking. De ploeg van Geert Trom petter zegevierde via de set standen 13-15, 15-13, 15-9 en 15-7. Eerder deze week moest Oranje tot twee maal toe zijn meerdere erkennen in het na tionale team van China. DUITSE LOTTO HAMBURG (DPA) - De win nende getallen van de West duitse midlotto zijn: 6-8-12-15- 19-25-26; reservegetal: 9. Bernard Hinault, die in tegenstelling tot Moser dichte wielen gebruikte in de tijdrit en me de daardoor een eclatante triomf behaalde. - fotoap SPEL 77 De uitslag van Spel 77: 2828495. GRONINGEN (ANP) - Johan Neeskens speelt zon dag tegen NAC zijn laatste wedstrijd voor FC Gro ningen. De oud-international heeft besloten het tweejarig contract, dat FC Groningen hem aan bood, niet te tekenen. Hij gaat weer in het buiten land voetballen, bij welke club wordt volgende week bekend. „Het Nederlands voetbal is me tegengevallen", ver klaart Neeskens, „de kwaliteit van het spel was niet best en vooral de entourage stond me niet aan". FC Groningen presenteerde woensdag zijn drie nieuwe spelers. Doelman Sjaak Storm (23) van Ajax kreeg een tweejarig contract. De Spartanen John de Wolf (22) en Ron van den Berg (24) tekenden voor drie seizoenen. De onderhandelingen met De Leeuw (SC Cambuur) en Eykelkamp (Go Ahead) werden afgebroken. Neeskens is de zevende 'vertrekker' bij de sub-topper, na Erwin Koeman, Steenge, Waalderbos, Fandi, Schelle- kens en Bosman. HOOGEZAND-SAPPEMEER (ANP) - De jongste, de snelste. Wiebren Veenstra, de benja min van het amateurpeloton, voltooide in het eerste gedeelte van de tweede etappe van Olympia's Ronde van Neder land het werk van zijn ploeg, die in samenwerking met de tegenwind voor grote brokken in de groep en fikse verschui vingen in het klassement zorgde. De achttien-jarige Veenstra zegevierde in de eindsprint van de eerste waaier van 21 man, die de overigen tot kans lozen maakten voor de (eind) overwinning. De later op de dag verreden ploegentijdrit, waarin louter tijdwinst was te verdienen door bonificaties en die werd gewonnen door de Sovjet-Unie, was daarbij ver geleken nauwelijks meer dan een spel om kostbare secon den, waarin John Talen in de oranje leiderstrui de kloof met de gevaarlijk genaderde Veenstra weer iets vergrootte. In de 170 kilometer lange rit naar het noorden van het land gebeurde veel, voornamelijk het gevolg van de uitgedokter de aanvalslust van de renners van Piet Hoekstra. De meest succesvolle ploeg van dit jaar onderkende voor en tijdens etappe de mogelijkheden voor een onverwachte aanval als geen ander. De wind stond uitermate gunstig voor een verrassingszet. 's Morgens bij het ontbijt had Hoekstra zijn plannen voor de komende da gen nog eens uitgebreid door gesproken met de jonge ren ners, die hun leergierigheid dit seizoen zagen bekroond met een snelgroeiende reeks van overwinningen. Van Veenstra verlangde de gevangenisbewaarder uit On- stwedde een ritzege. Hij kreeg die prompt, hoewel onbedoeld snel. „Eddie Schurer was de aangewezen persoon voor de eindsprint", vertelde de opge togen schoolverlater uit Har- kema aan de eindstreep, „maar hij ontbeerde op het be slissende moment de macht". Veenstra, eigenlijk aan het einde van zijn latijn, werd de gretige vervanger van de sprintwinnaar van de Ronden van Zuid-Friesland en Over- HOOGEZAND-SAPPEMEER (ANP) - In de tweede etappe van Olympia's Ronde zijn twaalf deelnemers uit de strijd verdwe nen. Uit de wedstrijd genomen werden wegens te grote achter stand: Rudy Brusselman (Bel), Laszlo Auth en Peter Sajo (Hon), Masatoshi Ichikawa (Jap), William Ashton, Leon Valentine, Sa muel Wayne en Roddy Woods (Tri). De strijd gestaakt hebben: Naohiro Kobayashi (Jap), Gregory d'Andrade en Wayne Farrell (Tri). Egbert Schmidt (Aar) brak bij een valpartij zijn stuitbeen en liep ook andere verwondingen op. Egbert Schmidt schreeuwt het uit van pijn na de valpartij, waarbij hij zijn stuitbeentje brak. ijssel. In de laatste meters op weg naar de derde seizoensze ge had Veenstra in zijn ijver en vreugde geen oog voor de strijd om de troostprijzen, die door Jac van der Poel werd gewonnen. De broer van Adrie trok daarbij Peter Stevenha gen aan de trui en werd ge- deklasseerd. Na het handge meen tussen Cornelisse en Moorman aan de meet in Har derwijk kreeg de onenigheid tussen de vertegenwoordigers van de ploegen van Van der Kruys en Krott daarmee een vervolg. Het dagsucces van Veenstra was een abc-tje gezien de aan wezigheid van de voltallige ploeg van zes renners van Hoekstra in de kopgroep. De in hun rode truien gestoken mannen uit de Sovjet-Unie waren met vier, Van der Kruys met drie, onder wie John Talen. De drager van het oranje had eerder in Egbert Schmidt een waardevolle knecht verloren. Schmidt kwam na 59 kilometer in een moment van ongeconcen treerdheid in het peloton ten val. Al fietsend werd door de ronde-dokter een stuitbeen breuk vastgesteld bij de onge lukkige renner, die ook nog een pijnlijke ribbenkast en een gevoelig sleutelbeen aan het voorval overhield. Ook Tynu Roosmiaee was in een vroeg stadium betrokken bij een valpartij. De winnaar van de eerste etappe, gehuld in de groene trui, geraakte op een achterstand van 26.05 minu ten. Bijna net zo erg verging het Erik Breukink, hoewel hij op de fiets bleef. In het vere delde criterium van dinsdag verloor de proloogwinnaar de leiderstrui in een moment van onachtzaamheid. Diezelfde onhebbelijkheid maakte hem tussen Harderwijk en Hooge- zand-Sappemeer op slag kans loos voor de eindoverwinning, waarop hij had gehoopt. Het verlies bedroeg meer dan kwartier. Van de slaperige ploeg van Breukink en de met een pijn lijke knie tobbende Beuker reed John Bogers als enige voorin, toen de aanval werd geopend. De Sovjets reageer den oplettend, waarna in het gedrang om het gaatje te dich ten opnieuw een valpartij ont stond. Het succes van het prof plannen koesterende Batavus, ondanks een reorganisatie bij de fietsenfabriek, kwam niet van de ene op de andere dag. De ploeg is een verzameling van vaak piepjonge amateurs, die zichzelf tot de grootste ta lenten van Nederland mogen rekenen. Hoekstra, pleitbezor ger voor het rijden van bui tenlandse wedstrijden als leerproces, kon voor Olym pia's Ronde van Nederland met gemak twee ploegen op stellen. Hij koos voor de ren ners, die tot dusverre hoofdza kelijk in eigen land reden. „Dat hebben ze op zijn minst verdiend, nadat ze in de koude voorjaarskoersen tot het uiterste zijn gegaan", meende de rechtlijnige ploegbaas met de imponerende gestalte. Uitslag tweede etappe: 1. Wiebren Veen stra (Bat), 170 kilometer van Harderwijk naar Hoogezand Sappemeer in 4 uur, 4 minuten en 5 seconden, met tijdvergoe- ding 4.03.50, 2. Arvi Tammesalu (Sov) 4.04.05, met tijdvergoeding 4.03.55, 3. Le- choslav Michalak (Pol) 4.04.05, met tijd vergoeding 4.04.00,4. Peter Stevenhaagen (Ams) 4.04.05, 5. Eddy Schurer (Bat), 6. Vitali Kozinski (Sov), 7. Henri Dorgelo (Bat), 8. Piet Kleine (Con), 9. Han Vaan- hold (Ams), 10. Pierre Raas (Aar), 11. John Talen (Aar), 12. John Bogers (Gaz), 13. Martin Schalkers (Con), 14. Oleg Ja- rosjenko (Sov), 15. Arjan Jagt (Bat) allen dezelfde tijd als Stevenhaagen, 16. Thijs de Vries (Bat) 4.04.11,17. Pakit Kowalski (Pol), 18. Ruud Brouwers (Ams) zelfde tijd als De Vries, 19. Vladimir Perelasni (Sov) 4.04.16, 20. Gerard Dekker (Bat) zelfde tijd, 21. Jacq. van der Poel (Aar) 4.05.05, 22. Slawomir Krawczyk (Pol) 4.08.53, 29 Frank Pirard (Ams) 4.09.01, 38. Peter Hoondert (Gaz), 53. Patrick Tol- hoek (Mil) 4.15.07, 58. Charles de Caluwe (Baa) 4.17.59,60. Erik Breukink (Gaz). Uitslag ploegentijdrit: 1. Sovjet-Unie (Monesj, Kozinski, Jarosjenko, Perelasni, Rosmia en Tammesalu) 44 minuten en 15 seconden (60 seconden tijdvergoeding), 2. ploeg Bucker (Gaz) 44.24 (50 seconden), 3. ploeg Van der Kruis (Aar) 44.47 (0.40), 4. ploeg Hoekstra (Bat) 45.34 (0.30), 5. Polen 45.47 (0.20), 6. Tsjechoslowakije 45.58 (0.10), 7. ploeg Klardie (Con) 46.32,8. ploeg Krott (Ams) 46.46, 9. baanselectie 47.12, 10. militaire ploeg 47.41, 11. België 48.08, 12. Olympia 49.09,13. Japan 53.33. Algemeen klassement: 1. John Talen (Aar) 6 uur 6 minuten en 30 seconden, 2. Oleg Jarosjenko (Sov) op 10 seconden, 3. John Bogers (Gaz) op 0.13, 4. Wiebren Veenstra (Bat) op 0.13,5. Arvi Tammesa lu (Sov) op 0.28, 6. Vladimir Perelasni (Sov) op 0.28, 7. Vitali Kozinski (Sov) op 0.29,8. Henry Dorgelo (Bat) op 0.31,9. Ed dy Schurer (Bat) op 0.38, 10. Arjan Jagt (Bat) op 0.47, 11. Thijs de Vries (Bat) op 0.57, 12. Pierre Raas (Aar) op 1 minuut, 13. Piet Kleine (Con) op 1.11, 14. Gerard Dekker (Bat) op 1.20, 15. Peter Steven haagen (Ams) op 1.23,16. Pakit Kowalski (Pol) op 1.30,17. Ruud Brouwers (Ams) op 1.34, 18. Han Vaanhold (Ams) op 1.41, 19. Martin Schalkers (Con) op 1.43, 20. Jac van der Poel (Aar) op 1.58, 24. Peter Hoondert (Gaz) op 5.50, 52. Patrick Tol- hoek (Mil) op 12,35,60. Charles de Caluwe (Baa) op 15.51.

de Stem | 1985 | | pagina 9