krant >een ksvogel Voorlopige balans ramp Heizelstadion: 38 doden en 257 gewonden Buit louter gewone post Boete automatisch geïnd V* fev UIKE PEN dealer. Auto Rent 'Huurders moesten smeergeld betalen' Irtijen en zakendiners vis en wild België in 'staat van beleg' u inschrijven i seizoen lang der bij Merijntje |k heeft. Dat ide motor- jmica. fn voor een dat de ischappen |ng heeft op Ideze uiterst )or slechts 1 TECHNIEK tooi Bilderbeek [De Braakman" BRUSSEL - 38 doden en 257 ge wonden, van wie 15 tot 20 in le vensgevaar verkeren: dat is de trieste balans van de 'oorlog' gisteravond in het Brusselse Heizelstadion. De Europacupfinale ging desondanks door omdat de organisatoren van aftasten van de wedstrijd nog veel meer ellende verwachtten. Benzine en diesel weer duurder OVERVAL POSTTREIN: PLAN MULDER: LICHTE VERKEERSOVERTREDINGEN UIT STRAFWET DONDERDAG 30 ME11985 'Vrouw moet terug naar harem' KI Rocco Granata 26 jaar na Marina Exploitanten Bredase flat ontkennen 14 DAKEN GRATIS DE STEM „de 4in1 krant A57 •Excl.B.T.W. m. lit 174 erneuzen Tel. 01150-121991 Ykursussen begin september loek - Tel. 01152-1308 Ivoor: in de populaire klasse. Een Jrant, waar iedereen zich 5EOPEND uw reklameboodschap lezinnen op schoot! Inlichtingen agblad De Stem Continental Breda B.V. konijnenberg 57a Telefoon 076-711888 DE RTEM 124ste jaargang Kantoren te Breda - Bergen op Zoom - Etten-Leur - Goes - Hulst - Oosterhout - Roosendaal - Terneuzen - VlissingenLosse nummers Britten veroorzaken slagveld Van onze sportverslaggevers üit heel Europa is met ont zetting en verbijstering op de gebeurtenissen gereageerd. Premier Thatcher verklaarde dat de Engelse supporters hun land te schande hebben ge maakt. Het drama in Brussel was na de tragedies van Bradford (53 doden) en Mexico City (70 doden) de derde grote voetbal ramp binnen 19 dagen. De slachtoffers zijn 33 Italianen, 1 Belg en 1 Fransman. De mees ten van hen werden onder de voet gelopen. Losgeslagen Li- verpool-aanhangers waren de aanstichters, maar de voor schriften die supportersgroe- pen afdoende van elkaar ge scheiden moeten houden, wa ren in het Heizelstadion on voldoende uitgevoerd. De lezingen lopen uiteen of de Engelsen zijn opgetrokken naar het vak van de Italianen of dat de Italiaanse slachtof fers terecht waren gekomen in het Engelse vak. De Italianen konden in elk geval geen kant uit op het moment dat zij wer den aangevallen, want daar stond een muur met een poortje waardoor hooguit twee personen tegelijk de tribune konden verlaten. Een muur ROÏTERDAM/DJEDDAH (ANP/RTR) - Benzine (nor male en super) worden met in gang van vrijdag 31 mei weer duurder. De benzine wordt verhoogd met één cent per li ter, diesel stijgt met 1,2 cent per liter. bezweek, mensen vielen over elkaar en in de hysterische pa niek, die ontstond trachtten de Italianen de Engelsen, die met alles gooiden wat los en vast zat, slechts te ontvluchten. Hans Aalbers uit Maarssen stond met twee vrienden mid den in de ramp-scene. Zijn ge schokte relaas: „De Liverpool- supporters kwamen opeens de hekken over. Het vak zat dicht, we konden geen kant op. Opeens vielen er mensen en ontstond er een enorme pa niek. We werden door die idio ten uit Liverpool met stenen bekogeld en toen vielen er nog veel meer mensen. Dranghek ken knapten af als lucifer houtjes. Dikke betonnen palen braken maar zo doormidden. Je kon in die chaos alleen op jezelf letten. Op het laatst gin gen alle hekken plat en be zweek er een muur. Opeens bemerkte ik dat ik over de mensen liep. Die lagen drie la gen dik op elkaar. Het was vreselijk. Er zat een klein Ita liaans jongetje helemaal onder het bloed te huilen naast zijn dode vader. Achteraf was het toch gekkenwerk. Er waren hooguit twee agenten om hon derd losgeslagen Liverpool- fans tegen te houden". Op het plein voor de Heizei lagen de doden later op de grond opgestapeld. Ze waren afgedekt met de vlaggen of shirts die ze bij zich hadden. Terwijl de UEFA vergaderde over wat ze te doen stond, kon de Belgische politie en brand weer het werk absoluut niet aan. Hysterische Italianen trachtten wanhopig en tever geefs binnen te komen in een soort hulppost, waar een aan tal gewonden verpleegd werd. Daar stond precies een tele foon, waar huilende Italianen AMSTERDAM/MARSEILLE (ANP/AFP) - In de Postzakken, die dinsdag bij de overval op een post trein in Amsterdam werden buitgemaakt zitten pre cies twaalf aangetekende stukken en voor de rest nor- Male post als brieven en kaarten. Dit hebben zowel de •TT als de politie gisteren bekend gemaakt. De afzenders van de aange rende stukken krijgen van PTT per persoon vijftig Widen maximaal vergoed. De daders zijn nog spoor- lo°s. Hun vluchtauto's zijn ge vonden evenals een tiental le- 8e Postzakken, die werden Ongetroffen op een crosster rein bij station Sloterdijk. De Nederlandse Spoorwe- 8en zijn niet van plan na de 'reinroof iets aan de beveili- S®g van het seinenstelsel langs het spoorwegnet de ver anderen. Laat deze beker maar voorbijgaan Slachtoffers worden afge voerd- FOTO AP de familie van de doden in het vaderland belden. Iedereen stond daar gewoon of hartver scheurend huilend bij. Een eind verderop stpnd de commandant van de Brusselse brandweer met tranen in de ogen. „Dit is werkelijk ver schrikkelijk. De Britten heb ben er met hun demente ge drag een slagveld van ge maakt. Dit was een oorlogs- scene, die je alleen in films verwacht". In Brussel werden alle zie kenhuizen ingeschakeld. Ta xi's moesten het tekort aan ambulances opvangen. Via te levisie werden alle leden van de Belgische ME opgetrom meld naar Brussel. Er is gisteravond uit heel Europa kritiek geleverd op het optreden van de Belgische po litie, die veel eerder zou heb ben moeten optreden. Zie ook pag. 3 'Commentaar' en Sport'-extra Doden en gewonden op de tribune. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Alle lichte ver keersovertredingen zullen in de nabije toekomst moeten worden afgedaan met een boe te. Deze boetes zijn na 30 dagen onherroepelijk. Zij moeten binnen 14 dagen daarna zijn voldaan. Wordt de boete niet betaald, dan volgt een aanmaning en tevens een verhoging van de geldstraf. Bij het niet nako men van de aanmaning volgt een nog hogere verhoging van de boete en wordt het te beta len bedrag automatisch van de bank- of girorekening afge schreven. Dat stelt de commissie Mul der voor in een rapport over vereenvoudigde afdoening van lichte verkeersovertredin gen. Het rapport, dat ook een ontwerp van wet inhoudt, werd gemaakt in opdracht van de minister. Afdoening van een eenvou dige verkeersovertreding door middel van een boete leidt tot een besparing bij de organen van de rechterlijke macht van naar schatting 300 personen. Bij het op heterdaad consta teren van een verkeersover treding te hard rijden, het negeren van een stoplicht of fout parkeren is de politie be voegd betrokkene staande te houden en van hem of haar opgave van de personalia te verlangen, zelfs het bank- of gironummer. Directe afdoe ning wordt gebonden aan ma ximumbedragen: voor een volwassene 300 en voor min- derjarigen tot 16 jaar 150. Na een eerste aanmaning bij het niet betalen wordt de boete met 25 procent verhoogd minstens 10). Wordt ook op de aanmaning niet betaald, dan volgt een tweede verho ging van 50 procent (minstens 25) en is executie via bank- of girorekening mogelijk. Be taling in termijnen van de boete wordt toegestaan wan neer het bedrag hoger is dan ƒ100. Wanneer een overtreder geen bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland kan opgeven, of wanneer deze overtreder reeds gesignaleerd staat voor een onbetaalde boe te, moet de nieuwe boete on middellijk betaald worden aan de verbalisant. Bij niet betalen wordt het voertuig in beslag genomen. Wanneer geen of niet volle dige betaling van de boete plaatsvindt, kan de officier van justitie de rechtbank machtiging vragen een dwangmiddel toe te passen: buiten gebruik stellen van de auto voor ten hoogste een maand, ontneming van het rij bewijs voor ten hoogste 1 maand of gijzeling voor ten hoogste 1 week. Tegen de beschikkingen van de verbalisant is beperkt be roep mogelijk binnen 30 da gen. Blijkens cijfers van het mi nisterie van Justitie betaalt ongeveer een derde van de ruim drie miljoen lichte ver- keersovertreders per jaar de opgelegde boete niet op tijd. Ongeveer 35.000 van hen laat het aankomen op een rechts zitting en van dit aantal weet ongeveer een derde de straf uiteindelijk te ontlopen. Zie pagina 2 Rocco Gra nata zingt nog steeds In 1959 had hij een we reldhit met 'Marina Hij is 46, zakenman en hoopt op een echte come back. Een gesprek met de Italiaanse Belg: ..De Belgen hebben echt iets zuidelijks: ze zijn gauw tevreden, blij met hun bakje friet en een potje bier, net zoals je een Italiaan gelukkig maakt met een bord spaghetti en een glas wijn Zie pagina Gids 1 Van een onzer verslaggevers BREDA - Bewoners van flatwoningen in de Antwer- penstraat in Breda hebben volgens eigen zeggen grote bedragen onder de tafel moeten betalen voordat ze hun woning konden betrekken. BRUSSEL - De rampzalige ontwikkelingen in het het Hei- zel-stadion hebben gisteren tot de halve staat van beleg in België geleid. Alle leden van het Mobiele Legioen van de Belgische rijkswacht werden gisteravond via radio en tv op geroepen om zich bij hun korps te melden. De man schappen werden gemobili seerd om te zorgen dat het vervoer van de zevenduizend Britse supporters van Brussel naar Oostende een vlot ver loop zou krijgen. Anderhalf uur na afloop van de Europcupfinaie tussen Liverpool en Juventus werden de Engelsen in speciale bussen vanuit Brussel naar de Belgi sche havenplaats vervoerd. Bij het ter perse gaan van deze editie was niet bekend of er zich tijdens dat transport nog incidenten hebben voorge daan. DJIBOUTI (RTR) - Voedsel hulp, bestemd voor Etiopië, stapelt zich op in Djibouti en ligt daar weg te rotten omdat Etiopië niet voldoende trein wagons stuurt om het voedsel te vervoeren. Dit is woensdag uit spoorwegbronnen verno- Volgens mevrouw M. Don- raadt, woordvoerster van het bewonerscomité in oprichting, staat het inmiddels in zes ge vallen vast dat aan tussenper sonen van de verhuurder sleu- telgeld moest worden betaald. „Er zijn bedragen aan smeer geld voldaan die variëren van 500 tot 2500 gulden", zegt zij Verschillende bewoners be vestigen dat, onafhankelijk van elkaar. Zij allen huren woningen in hetzelfde flatge bouw in de Antwerpenstraat. Mevrouw Donraadt en haar medebewoners voeren op dit moment ook actie om het ach terstallig onderhoud opge knapt te krijgen. De exploitatie van de flat zit ingewikkeld in elkaar, maar alle betrokkenen ontkennen iets met de zaak te maken te hebben. Eigenaar zou Vierba- ken Vastgoed BV in Rotter dam zijn. Die heeft het ge bouw in beheer gegeven bij Van de Wetering Van Dalen Beheer en Assurantiën BV in Ridderkerk. Dat laatste kan toor op zijn beurt laat de toe wijzing aan huurders verzor gen door een woningbureau in Breda. Op dit ogenblik is dat Smits' Woningbureau op de Grote Markt. In het verleden is er volgens de beheerder nog een andere commerciële huur- bemiddelaar geweest, tezamen met Smits' of los van dat bu reau. De tot nu toe bekende geval len van smeergeld dateren alle uit de jaren 1982 en 1983. Steeds waren er mensen het slachtoffer van, die op dat mo ment dringend om een woning verlegen zaten. VOOR 'N STEM FAN Met deze bon kunt u een nieuwe abonnee aan melden en de pen zal u worden toegestuurd. NIEUWE ABONNEE "™1 Naam en voorletters: Adres: a Postcode: Woonplaats: Betaling 66,30/kwartaaI 22,97/maand DE NIEUWE ABONNEE ONTVANGT Z'N KRANT Datum van aanmelding: Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Deze bon in een open enveloppe, zonder postzegel, sturen naar: De Stem, Antwoordnr. 112, 4800 VB BREDA, ^tellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1985 | | pagina 1