U95 249 349 1 L09 1 .99 99 399 1 99 1 79 19 299 79 1398' Rob Bijvank wint ronde van Axel leunnerk liteit woon teveel Geen straffen voor Du-Prie-amateurs IZf tweede dagprijs voor stefano allochio LOTTO EN TOTO TWEEDE OVERWINNING IN KORTE TIJD ies inoninsTfUA Rsion's ïrry ,s 1 E FRUIT imer |i"n 595' Rallye van Akropolis Wedstrijden World Cups in Utrecht en Eindhoven Succesvolle Thor-turners gehuldigd in Sas van Geut- lismerk is van )at weten wij. :hter? Daarvoor [en zelf moeten |kt u de kwaliteit )ok nog even naar lit u 'n stuk minder rom wij ons nieuwe ïerk noemen? WOENSDAG 29 ME11985 Dubbel verlies volleybalploeg Gelijkspel Spakenburg Puzzeltocht van scheidsrechters Jeugdvoetbal in Terneuzen Trimkoers in Krabbendijke irk? [ium dry, Spaans ntiezegel, 5,7 liter \TEEN GROENTE-EN/OF FLDIG T/M 1 JUNI A.S T14 PAGINA SPORT 2 Weer weinig strijdlust in Giro SALERNO (AFP/SID) - Een dag voor de - misschien wel beslissende - tijdrit over 38 kilo meter van Capoa naar Maddeloni was er weer weinig strij dlust in de Ronde van Italië. De elfde etappe, een rit van 240 kilometer van Paola naar Salerno, leverde de tweede dagprijs op voor de Italiaanse neo-prof Stefano Allochio. Hij versloeg in een massasprint zijn landgenoot Giuseppe Saronni en de Zwitser Urs Freuler. Roberto Visentini haalde op het erepodium iiwSalerno zijn achtste rose leiderstrui af. De leidende positie van de Italiaanse miljonairszoon was toch eventjes in gevaar ge weest. Bernard Hinault, twee de geklasseerd op 28 seconden, ontsnapte 25 kilometer na de start. De Italianen Pagnin en Petito vormden met hem een kopgroepje, dat al snel een halve minuut uitliep. Met nog tweehonderd kilometer te rij den, achtte Hinault de kwali teit van zijn medevluchters te gering om enige kans op suc ces te hebben. Hij ging na tien kilometer rechtop zitten en liet zich opslokken door het 'wan delende' peloton. In de slotfase waagden Hi- nault's ploeggenoten Salomon en Wiss een solo. Wiss werd bij de rode driehoek, de aandui ding van de laatste kilometer, ingelopen, waarna de de Ron de van Italië zijn zoveelste massasprint kreeg met Stefa no Allochio als verrassende winnaar. De uitslag: 1. Stefano Allochio (Ita) 240 km. in 6.47.48 (gem. 35.311 km/u, 20 sec. boni.), 2. Giuseppe Saronni (Ita) z.t. (15 sec.), 3. Urs Freuler (Zwi) z.t. (10 sec.), 4. Ezio Moroni (Ita) z.t. (5 sec.), 5. Sergio Scremin (Ita) z.t., 6. Silvestro Milani (Ita) z.t., 7. Jens Veggerby (Den) z.t., 8. Jose Navarro (Spa) z.t., 9. Bernard Hinault (Fra) z.t., 10. Emanuele Bombini (Ita) z.t., 14. Johan van de Velde (Ned) z.t., 27. Frits Pirard (Ned) z.t., 65. Jacques van Meer z.t, 141. Peter Pieters op 10.58, 159. en laatste Wies van Dongen z.t. Het algemeen klassement: 1. Roberto Vi sentini (Ita) 59.30.12, 2. Bernard Hinault (Fra) op 0.28, 3. Marino Lejarreta (Spa) op 1.16, 4. Francesco Moser (Ita) op 1.36, 5. Greg Lemond (VSt) op 2.09, 6. Silvano Contini (Ita) op 2.33, 7. Gianbattista Ba- ronchelli (Ita) op 2.34, 8. Acacio da Silva (Por) op 2.59, 9. Tommi Prim (Zwe) op 3.21, 10. Michael Wilson (Aus) op 3.44, 41. Johan van de Velde op 17.49, 91. Frits Pi rard op 49.50, 115. Gerrie Knetemann op 1.06.52, 147. Wies van Dongen op 1.32.49, 159. en laatste Peter Pieters op 1.59.55. Stefano Allochio (tweede van links) is net iets rapper dan zijn landgenoot Giuseppe Saronni (rechts) aan het einde van de elfde etappe. - fotoansa ATHENE (AFP) - Na de eerste dag van de Akropolis-rallye is de strijd om de zege eigenlijk al beperkt tot twee equipes. De Finnen Timo Salonen en Seppo Harjanne leiden met een voorsprong van 1 minuut en 40 seconden op de Zweden Stig Blomqvist en Björn Cederberg. De rest van het veld heeft al een dusdanige achterstand opgelopen in deze zesde race in de strijd om de wereldtitel, dat zij zo goed als kansloos zijn. Alleen pech of een ongeluk kan één van de twee leidende teams nog van de eindzege houden. Al vrij kort na de start van de rallye in Athene werd het aan tal kanshebbers danig uitgedund. De Fin Vatanen, winnaar van de Rallye van Monte Carlo en de Westduitser Walter Röhrl, de huidige wereldkampioen, moesten door een mankement aan de auto opgeven. Sland na de eerste dag: 1. Salonen/Harjanne (Fin) Peugeot 205, 2. Blomqvist/Ceder- berg (Zwe) Audi op 1 40, 3. Carlsson/Meiander (Zwe) Mazda op 20.21, 4. Mehta/Mehta |Ken) Nissan op 22.12,5. Warmbold/Biche (Wdl/Fra) Mazda op 24.14. WUXI (ANP) - De Nederlandse heren-volleybalploeg heeft tij dens de trip door het Verre Oosten twee nederlagen geleden te gen de Chinese nationale ploeg. In de stad Wuzi werd het 3-0 en 3-1 voor de Chinezen. De set standen waren 15-8,15-9 en 15-10 in de eerste partij en 10-15, 15- 10,15-11 en 15-9 in de tweede. SPAKENBURG (ANP) - De wedstrijd tussen Spakenburg en Kozakken Boys in de kam- pioensronde van de zaterdag amateurs verliep dinsdag avond rustig: 1-1. Dat was een schril contrast met de partij tussen de Boys en GVVV, die zaterdag in Werkendam een ware veld slag leverden. De bezoekers hielden zich net als Spaken burg nu keurig aan de regels. Daardoor had het duel aan vankelijk een gezapig karak ter, al was Spakenburg de sterkste ploeg. Na de pauze werd het spannender, toen de thuisclub op 1-0 kwam door Van Leijenhorst. Pas drie mi nuten voor het einde zette in valler Damen het elftal van trainer Gert Bals, de voorma lige doelman van Ajax, op 1-1. De stand is nu: 1. Kozakken Boys 2-3 (4-3), 2. Spakenburg 1-1 (1-1), 3. GVVV 1-0 (2-3). UITSLAGEN Uitslagen Zeeuwschvlaamse jeugdren- ners in Nieuwendijk en Steenbergen; Nieuwendijk, zaterdag 25 mei: 7 jaar: 3. Bart van Schilt (Sas van Gent), 8 jaar: 10. Angelique van Schild (Sas van Gent), 11 jaar: 15. Robbert Nijs (Axel), 12 jaar: 3. Serge van Boven (Axel). Nieuwendijk, maandag 27 mei: 7 jaar: 9. Bart van Schild, 8 jaar: 7. Angelique van Schild, 11 jaar: 16. Robbert Nijs, 12 jaar: 11. Serge van Boven. Van onze sportredactie AXEL - De ontspanningscom missie van de scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren zaterdag 15 juni een ge combineerde puzzei-auto/ wandeltocht. Het startsein klinkt om 14.00 uur in het Axelse bos bij het parkeerterrein van de voet balvereniging AZVV. De auto tocht zal maximaal drie kwar tier duren. AMERSFOORT (ANP) - Eind hoven en Utrecht zijn opgeno men in de proefneming met de nieuwe wereldbeker-formule bij schaatswedstrijden. In de komende winter rijdt de internationale elite bij de heren en dames zes tot acht toernooien, die meetellen voor de strijd om de wereldbeker. De puntentelling over die wedstrijden, waarin voor twintig deelnemers scores zijn te verdienen, bepaalt de win naar en winnares van de we reldbeker, die per afstand wordt uitgereikt. De langste afstanden bij de dames, 5.000 meter, en heren, 10.000 meter, vallen af. Het cir cuit om de World Cups is door de Internationale Schaatsunie (ISU) ingevoerd als voorlopige vervanger van een wereldti telstrijd per afstand. LOTTO 21 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 150.000,00 ontvangen; derde prijs: 67 deelnemers ontvangen elk f. 4.383,60; vierde prijs: 3.775 deelnemers ontvangen elk f. 77,80, vijfde prijs: 66.396 deelnemers ontvangen elk f. 5,00. De jackpot voor lotto 22 is f. 94.927,97. TOTO 21 Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 11 860,20 ontvangen; tweede prijs: 37 deelnemers ontvangen elk f. 427,30; derde prijs: 437 deelnemers ontvangen elk f. 90,40. TOTO-GELIJK 21 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs; geen winnaar; derde prijs: 28 deelne mers ontvangen elk f, 138,00; vierde prijs: 622 deelnemers ontvangen elk f. 8,60. De jackpot voor toto-gelijk 22 is f. 748,41. Door Rinus Verberkmoes AXEL - „Het ging zoals de laatste tijd goed. Pas toen Van der Steen met nog enkele meters voor de meet twijfelde, zag ik mijn kans. Mijn allerlaatste krachts inspanning werd zodoende beloond", aldus Rob Bij vank uit Sas van Gent, winnaar van de 21e ronde van Axel voor amateurs. Voor hem won Jan Mobach u>t Sluiskil bij de junioren. Daarmee mocht het Axelse wielereomité wederom twee beresterke winnaars in het legboek bij schrijven. Van meet af aan kende de Mateurkoers een levendig verloop. Onder leiding van Bijvank, zaterdag win naar van de Ronde van Mid- Zeeland, Ab Verplanke, Werner Wieme en Karei van Goethem ontstond er na ruim Jentig kilometer koers een kopgroep van vijftien man. 'en ijzersterke formatie be staande uit voornoemd viertal, aangevuld met Peter van Ac ker, Gerard van Antwerpen, Matty de Baat, Toine den Bra- °fr- Thijs Fase, Kees de Nooyer, Toon van der Steen, Erie Vereecken, Cor Vervaet, '°nn van der Vleuten en Ruud ''itaians. Deze groep nam al V'J rap een minuut voor- ■prong, bouwde deze op het snelle twee kilometer lange kaject in Axel verder uit *aardoor er al vrij vlug spra- f Was van de beslissende lag. Voor de frêle Thijs Fase was echter nog lang niet vol- °ende. Deze tempobeul zette e' grote mes erop en zwiepte 'etnpo dermate hoog op dat r1! uiteindelijk alleen voorop J*am. Dat deze sportman uit Uu Vossemeer het parcours «stekend kende (hij won eer- er al eens in Axel) was mooi ,.et' genomen. Temeer daar J geen echte spurter is maar 1 meer van een solovlucht hebben, wist hij als geen "er dat hij de rappe spur- ks moest zien te lossen of npiinste dermate moest ver doen dat de scherpte er af moest gaan. In die opzet slaag de hij slechts ten dele. Vijf man. De Baat, Wieme, Van der Steen, Van Goethem en Bij vank sloten terug bij hem aan. Met nog veertig kilometer te gaan ontstond er dus een kop groep waarvan gesteld kon worden sterk genoeg te zijn uit de greep van de achtervolgers te kunnen blijven. Aangezien van deze zes er vier rappe fi nishers bij waren, Van Goe them en Fase ligt dit niet zo, trok dit duo hard door. Overi gens zonder de gewenste scheuring teweeg te brengen. En passant stak Van Goethem - „Ik zit niet best in vorm", stelde hij vooraf - de leiders- prijs in zijn zak. Met die we tenschap enkele ronden voor het einde, trok de 'lange' uit Kloosterzande nog eens extra aan zijn stuur. Een tempover hoging die hem licht voorop bracht met nog zes kilomter voor de wielen. Te weinig ech ter om uit de groep van de vijf volgers te blijven. Achter deze zes deden Van Acker, Den Braber, De Nooyer, Vereecken en Verplanke er alles aan om terug te komen bij de leiders. Met slechts vijftien seconden achterstand gingen zij de laat ste ronde in. Teveel zoals bleek om bij de leiders te kunnen komen. De winnaar kwam zo doende uit de beresterke kop groep. Hiervan won zoals ver meld Rob Bijvank. Op de meet klopte hij Van der Steen die van ver had aangezet voor de beslissende jump. Bijvank be vestigde daarmee zijn goede vorm, een conditie die hem tot nu toe twee wedstrijdzeges op leverde. Bij de junioren reed Jan Mobach een uitgekiende koers. Een beeld van de amateurkoers in Axel, die werd gewonnen door Rob Bijvank. Nadat zijn ploeggenoot Frank Geensen de lont aan had ge stoken, trokken Enthoven en Hoogestegen ertussen uit. Laatstgenoemde moest afha ken zodat de sterke Belg alleen voorop kwam. Ronden lang hield hij dit vol om met nog acht kilometer te gaan terug gepakt te worden. De nieuwe groep van zeven man bleef tot het eind bijeen. Op de meet toonde Mobach, die rustig in het peloton had meegepeddeld, zich de sterkste. Daarmee pakte de robuuste Sluisille- naar zijn derde ritzege in dit seizoen. Uitslagen: amateurs: 1. R. Bijvank (Sas van Gent) 100 km. in 2.15.33, 2. A. van der Steen (Bruinisse), 3. K. van Goethem (Kloosterzande), 4. T. Fase (Oud Vossemeer), 5. W, Wie me (IJzendijke), 6. op 9 sec. M. de Baat (Steenbergen), 7. op 14 sec. E. Vereecken (St. Jansteen), 8, K. de Nooyer (Aagtekerke), 9. T. den Braber (Fijnaart), 10. P. van Acker (Koewacht), 11. A. Verplanke (IJ zendijke), 12. op 25 sec. J. van der Vleuten (Veldhoven), 13. R. Sien- ders (Zwijndrecht), 14. F. Franse (Kwadendamme), 15. L. van Mook (Oosterhout), 16. C. Schouwenaar (Goes), 17. F. Timmers (Prinsen beek), 18. R. de Jonge (Ovezande), 19. R. Zijlmans (Oud Gstel), 20. A. Polvorosa (Roosendaal); junioren: 1. J. Mobach (Sluiskil) 60 km. 1.25.33, 2. H. Vis ('s-Gra venpolder), 3. J. van Ginneken (Etten-Leur), 4. FOTO DE STEM COR J DE BOER E. Enthoven (Stekene), 5. J. van de Ameele (Terneuzen), 6. F. Geensen (Terneuzen), 7. J. van Schaik (Oost Souburg), 8. op 15 sec. R. de Vrieze (Goes), 9. A. Vermue (Kapelle), 10. R. Luijkx (St. Willebrord), 11. F. Stolzenbacht (Den Bosch), 12. A. Zuidhof (St. Willebrord), 13. op 29 sec. R. de Jonge (Lewedorp), 14. E. Stofmeel (Tilburg), 15. R. Remijn (Wilhelminadorp), 16. S. Roeder (Peru), 17. E. Kuyper (Tilburg), 18. F. Breure (St. Maartensdijk), 19. L. Goeree (Kruiningen), 20. A. Wijde- veld ('s-Gravenpolder). van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Niets dan lof had burgemeester Dusarduijn voor de verrichtingen van de Thor-turners tijdens de onlangs gehouden nationale kampioenschappen te Zutphen. Die lovende woorden richtte Sas van Gent's eerste burger tot de Thor-turners Dennis Vreeswijk, Angelo Roeland en Joris,!, Fassaert, die bijgestaan door hun ouders, het Thor-bestuuiy trainer Benny Vermandei en nog enkele genodigden, gistermidy dag op het stadhuis te Sas van Gent gehuldigd werden. „Jullie zijn ambassadeurs, die goede naam en faam uitdra-A gen", benadrukte de burgervader in zijn toesprak tot het drietal1) en voegde er aan toe „Jezelf blijven is in de sport de basis voor'- verder succes, maar ik heb met vreugde vastgesteld, dat jullie niet naast je turnschoenen zijn gaan lopen na dit resultaat. Dat waardeer ik, evenals jullie knappe prestaties op nationaal ni veau, die eraan kunnen bijdragen dat de turnsport verdere ver-" breiding krijgt, ook in de regio". De drie turners, Dennis Vreeswijk (nationaal kampioen), An gelo Roeland (derde plaats) en Joris Fassaert (plaatste zich, maar vanwege een blessure kon hij niet deelnemen aan de fina- le) kregen uit handen van burgemester Dusarduijn een tinnen wandbord met inscriptie aangeboden. HULST - Karei van Goethem, Patrick van Passel en Ab Verplanke worden niet gestraft door de KNWU van wege deelname aan de Sydcraftronde voor amateurs in Zweden. Zoals bekend werd er tijdens het districtskam pioenschap van Zeeland, in Sluiskil, rapport opgemaakt over het niet aan de start verschijnen van het drietal Du Prie-renners. Het rapport werd door districtscommissie leider Arjaan de Schipper naar de KNWU verzonden. Vorige week kwam de sportcommissie van de KNWU bijeen en daarin kwam duidelijk naar voren dat buiten landse wedstrijden voorrang krijgen op criteria en zelfs districtskampioenschappen. „De sportcommissie heeft geoordeeld dat de belangrijkheid van uitzending naar in ternationale wedstrijden voor de gastrennersverenigin- gen van groot belang zijn. En die belangrijkheid stellen we boven de criteria en de districtskampioenschappen", aldus secretaris Nuyten van het Uniebureau. Van Goethem, Van Passel en Verplanke worden alsnog gepardoneerd en hebben met terugwerkende kracht dis pensatie gekregen voor de voornoemde buitenlandse wedstrijd. Dat houdt in dat de weg voor deelname aan de nationale kampioenschappen weer wagenwijd open staat. Patrick van Passel was op het moment van deelname aan de Zweedse ronde nog niet officieel gastrenner bij Du Prie. „Maar dat is van nevenschikkend belang. Het kan louter en alleen een administratief foutje zijn geweest. Meer niet", aldus Nuyten. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Zaterdag en zondag staat Terneuzen in het teken van het DOW-jeugd- voetbaltoernooi. Maar liefst 85 jeugdelftallen, waaronder die van Feijenoord, Sparta '25 en het Belgische Waarschoot, ge ven acte de presence. Het organisatie-comité, be staande uit onder anderen Ed dy Lauret en Joop van de Broecke, heeft er weer alles aan gedaan om dit toernooi te doen slagen. „Het kost wel erg veel tijd, maar als het dan weer achter de rug is, ben je blij dat je de moeite gedaan hebt", aldus Eddy Lauret. De wedstrijden beginnen zaterdag en zondag om 9.00 uur en de finales worden om streeks 16.30 uur gespeeld. Za terdag spelen 40 elftallen op de negen velden van het sport complex in Terneuzen. „We zouden ons toernooi graag uit breiden, maar daar hebben we geen accommodatie voor", licht Lauret toe. Van onze sportmedewerker KRABBENDIJKE - Voor de achtste keer wordt zaterdag de Ronde van Krabbendijke voor trimmers verreden. Start en finish zijn op de Noord weg. Ais microfonist fungeert Jo Bennaars uit Halsteren. De toegang is gratis. De C-categorie komt het eerst in actie, om 13.00 uur. De afstand is 37 kilometer. Het startschot voor de B-trimmers (42 kilometer) klinkt om 14.30 uur en op hetzelfde tijdstip gaan ook de veteranen op pad voor hun koers over 30 kilo meter. De A-renners, die 63 ki lometer moeten afleggen, ver trekken om 16.00 uur. SPORT IN 'T KORT ALGEMEEN - De organisatie van de Universiade van 1987 in Zagreb gaat uit van een be groting van niet minder dan 750 miljoen dollar (ruim 2.5 miljard gulden). Men ver wacht 6500 deelnemers uit meer dan 100 landen. VOETBAL - De Sovjetrussi-, sche voetbalinternational" Choren Oganesian (25 intern- lands) is om disciplinaire re denen voor onbepaalde tij-i geschorst. Hetzelfde over kwam volgens het Armeense! dagblad Kommunist diens ploeggenoot bij Ararat Ere van, de aanvaller Asjot Sakij- an. VOETBAL - Joël Bats, de, doelman van het Franse elftal, heeft een driejarige verbinte nis getekend bij Paris Saint Germain. Bats is afkomstig van Auxerre. VOETBAL - In de derde kwa-: lificatiegroep van de Noord en Middenamerikaanse zone om het wereldkampioenschap eindigde de wedstrijd tussen* Costa Rica en de Verenigde- Staten in een gelijk spel van 1- 1. De stand was reeds bereikt, bij rust. f VOETBAL - Co Prins, de Ne derlandse trainer van de Bel-?, gische derde klasser Turnê hout, wordt volgend seizoerf, opgevolgd door een landge noot: de 50-jarige Jacques dé1 Wit, in het verleden werk-i zaam bij onder meer Eindho ven, Helmond Sport, Club; Brugge en Anderlecht. VOETBAL - Met nog twee ronden te gaan kan PAOK dé Griekse voetbaltitel nauwe lijks meer ontgaan. Door een overwinning van 3-0 op OFI bleef de voorsprong op het eveneens winnende Panathi- naikos drie punten.

de Stem | 1985 | | pagina 9