Braderie Sluis slaat ook aan in buitenland Bestuur ouder vereniging in Eede opgestapt 'Surfers moeten beter voorbereid zee opgaan Zeeslag op Veerse Meer RT ZEEUWS I Eind juni doop van replica Prins Willem DEEL RAAD AARDENBURG ZET VRAAGTEKENS Pivo-manifestatie in Hulst )M 9 F Plaatselijk nieuws Sas van Gent Zandstraat van de BMW-dealer Garage VeHwugge bv WOENSDAG 29 ME11985 DU EMM VAN ZEELAND Uitgebreid issers maakten vijlen lach tig liter gasolie huit markten Rotterdam - Consumptie- arcjappeten, los verladen af be- sJ l n ëulden per 100 kg, exclu- or -.btw: klei-aardappelen, Bintje 6,00-8,00, Bintje 35-55mm politierapport Leraren weer aan de schandpaal op Schoolzomerfeest 'OVERAL BUITENGEHOUDEN, SCHIPPER REDDINGBOOT TUIMELAAR: Gevaarlijk Binnenplas Plaatselijk nieuws Aardenburg IJzendijke T16 PAGINA ZEELAND 3 ffs In re |nog op In J het (t en we ildus l vo- joen and, ners [joen bijke |Lu- jpri- Izui- Jtoch laal- gon- jiert vrjj- feptie Éuwe ÏBer- |e be- lrond Demonstratie - Sportschool Delta uit Axel geeft vrijdag 3i mei vanaf 19.30 uur een de monstratie judo en jiu-jitsu in de Ooststraat te Sas van Gent, Deze demonstratie maakt deei uit van de vele activiteiten in het kader van de Sasserie, een braderie die komend weekend in Sas gehouden wordt. De on der leiding van Staf de Moor staande sportschool geeft ju do-demonstraties op het ni veau 'nageno-kata' (examens 2e dan), welke zowel door se nioren (dames en heren) als door de jeugd vanaf zes jaar verzorgd worden. Onder lei ding van Frans Buyze uit Zaa- slag geven een achttal zwarte- banders een jiu-jitsudemon- stratie waarbij het zelfverde digingsaspect voorop staat. Sint-Albert - Bowlingclub Sint-Albert heeft met de jaar lijkse clubkampioenschappen de competitie '84-'85 afgeslo ten. Aanvankelijk bestonden er in de club twijfels of deze kampioenschappen wel door gang konden vinden, maar uiteindelijk bleek dit club kampioenschap voor de Sint- Albertbowlers het meest spannende in de afgelopen ja ren. De uitslag van de compe titie '84-'85 was: dames A- ploeg: 1 Yvonne Saey 154,1, 2 Nel Mannee 153,5,3 Annet Del- les 146,7; dames B-ploeg: l Yvonne van de Kevie 140,1, 2 Anita van Winden 140, 3 Ans Geerlings 139,8; heren A- ploeg: 1 Alain Sartain 173,3, 2 Henk Wolff jr. 170,2, 3 Willy van Durme 161,5; heren B- ploeg: 1 Dave Wolff 147,9, 2 Joop van der Vliet 146,5, 3 Jan Geerlings 146,2; jeugd: 1 Car men Andriessen 139,9, 2 Bea Delles 131,2, 3 Belinda van Delden 123,2. De uitslag van het clubkampioenschap was: dames: 1 Nel Mannee 173,3 (over 11 games), 2 Yvonne Saey 163,2, 3 Wally Andriessen 154,1; heren: 1 Hans van As 190,6, 2 Henk Wolff jr. 185,5; 3 Wim Andriessen 169,9; jeugd: 1 Carmen Andriessen 160,7, 2 Richard van Delden 157,8, 3 Lee Sartain 136,7, 4 Michel Bregonje 125,5.De algemene jeugdkampioen 1985 is Ri chard van Delden. Henk Wolff jr. werd de algemene kam pioen senioren 1985. Kaarting - Afgelopen zater dag heeft de kaartclub De Straete het kaartseizoen afge sloten met het gebruikelijke feest, wat weer goed in de smaak gevallen is. De beker uitreiking van de competitie ging hieraan vooraf. Bij het bieden zonder roem is de uit slag als volgt: 1. P. Weerman, 2. R. Winne, 3. T. Komen. Voor j de eerste dame was er ook een beker beschikbaar en dat was voor mevrouw Ph. Buysse. Bij het jokeren was de uitslag als volgt: 1. mej. L. de Caluwé, 2. F. de Caluwé, 3. Th. Alonsius. I- H. uit |rok zich dje toen leg onder gen een na de lachtelijk |fte bij de later in dat het an B. uit noedelijk lei. Bij de 1 verwon- (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 e stichting tot hulpverlening bij zwanger- and ouderschap (FIOM) in Zeeland houdt sen informatieve bijeenkomst. De avond in gint om 20.00 uur en is voor alle belangstel- nd - De Goese vrouwenraad houdt samen afdeling van de Zonnebloem op woensdag 29 d voor bejaarden en gehandicapten in Goes, lden zich vooraf bij de organisatoren. - Avondvierdaagse - Van 3 t/m 7 juni (de aldag) wordt in Heinkenszand een avond- adelaars gehouden over de afstanden 5 en 10 ekpunt is om zes uur bij De Stenge. - Toertochten - De trim- en toerclub Het adendamme houdt zondag 9 juni toertochten 1. Naar keuze kan men deelnemen aan een 30 kilometer. Het vertrekpunt is bij café De m negen uur. Daar kan men ook inschrijven. 'VD - Een groep van acht VVD-Tweede-Ka- ijdag 31 mei een bezoek aan Zeeland en doet ade bedrijven aan. Na de tocht door het en de politici zich vanaf 20.00 uur in de delburg. Hier spreken milieu-minister Win- -fractievoorzitter Ed Nijpels de aanwezigen telde radar - Het Projectbureau Schelderadar net de werkzaamheden. Tegelijkertijd werd onderkomen van het bureau te Vlissingen in Twee functionarissen zorgden voor een offi' L. van de Vel (bestuursdirecteur van het le Binnenvaart) en N. Bollen (voormalig di- •ectoraat Generaal voor Scheepvaart en Ma' ;t bureau is gevestigd aan de Boulevard de T20 PAGINA ZEELAND 4 Van onze correspondent SLUIS - Het actiecomité Hier is Sluis' verzorgt van 14 tot en met 16 juni voor de twaalfde maal de Sluise braderie, een evenement waarvoor elk jaar meer be langstelling lijkt te bestaan. En niet alleen uit België en eigen land, want het is opvallend dat al vanaf begin dit jaar bij de plaatselijke VVV schriftelijke en telefo nische verzoeken vanuit En geland, Duitsland en Frank rijk zijn binnengekomen om informatie over de braderie. Met zijn ruim honderd deelnemende middenstan ders is het Sluise evenement de grootste braderie in Zeeuwsch-Vlaanderen. De opening vindt vrijdag 14 juni om 14.00 uur plaats met het oplaten van een ka bel-ballon vanaf het ge meentelijk parkeerterrein in de Maria- en Havenpolder. Burgemeester J. Asselbergs zal zo'n 50 tot 80 meter hoog (afhankelijk van de wind kracht) opstijgen. Of hij daarbij zal worden verge zeld door voorzitter Piet Koster van het actiecomité is nog niet zeker, omdat deze nogal last heeft van hoogte vrees. Belangstellenden kunnen daarna tot 19.00 te gen betaling van vijf gulden deze luchtdoop ondergaan. Vrijdagavond vanaf 19.00 uur zijn er verder een rond gang door het Sluise mu ziekgezelschap Apollo, een touwtrekwedstrijd voor ploegen van vijf personen (mannen en vrouwen), waarvoor men zich op kan geven bij café De Frietstal en een recreatieve Wallen- loop, georganiseerd door de West-Zeeuws-Vlaamse at letiekvereniging De Wielin gen. Voor zaterdagochtend staat een kinder-rommel- markt in de Vrijstraat en omgeving op het program ma. 's Middags zullen weer diverse straatorkesten actief zijn, evenals zondag, de slot dag van de braderie. Die dag ook een modelboten-show, viswedstrijd voor de jeugd, demonstraties door de fiets- cross-club De Belfortcros sers met om 19.00 uur een re cord-poging, waarvan door de TROS opnamen zullen worden gemaakt voor het tv-programma 'De eerste, de beste'. De braderie wordt om 20.00 uur besloten met een taptoe door het muziekge zelschap Ons Genoegen uit Vlissingen. Tevens worden er tijdens de braderiedagen een klein- vee-markt gehouden (Nieuwstraat), een Harley Davidson-show (Moleneind), een expositie van beeldhou wer Omer Gielliet en teke naar Gerard van Grieken uit Breskens (raadskelder) en de jaarlijkse kermis. Raadscommissies worden openhaar Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het proces om van Aarden burg weer een normaal functionerende ge meente te maken is -ruim twee maanden na het afgedwongen terugtreden van burgemees ter W. Lockefeer- in volle gang. Gisteravond besloot de gemeenteraad, min of meer unaniem, tot het instellen van drie openbare raads commissies ter advisering van het college van B en W. Min of meer unaniem, om dat er uit de behoudende hoek toch nog enige gesputter werd vernomen. CDA, Lijst De Clerck en P. van Maele (Lijst Standaert) wilden met veel mitsen' en 'maren' dan toch wel akkoord gaan, doch de be trokken raadsleden kondigden wel aan de commissies te zul len verlaten, wanneer zou blij - dat de bijeenkomsten 'niet functioneel' zijn. Bij de voormalige 'rege ringsfracties' speelde daarbij de opvatting een grote rol -zo liet L. de Clerck (eigen lijst) weten- dat 'het voorstel om commissies in te stellen is ge schied onder druk om de rust in Aardenburg te laten weer keren'. „Ik heb niets tegen het instellen van deze commissies, maar wel tegen het tijdstip waarop dit nu gebeurt", aldus het raadslid. Burgemeester J. Asselbergs wees erop dat raadscommis sies in vrijwel alle Nederland se gemeenten 'gebruikelijke bestuurs-mechanismen' zijn en dat het de bedoeling is dat ze dit ook in Aardenburg wor den. De reeds bestaande commis sie Financiën wordt uitgebreid met Onderwijs en de besloten vergaderingen worden nu openbaar. Verder werden twee nieuwe -eveneens open- bare- commissies ingesteld: een voor Algemeen Bestuurlij - ke Zaken en een voor Ruimte lijke Ordening, Openbare Werken en Milieu. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een dagje rissen op de dijk bij-Rilland Bath werd op 1 augustus van het vorig jaar door drie man- een uit Roosendaal en Middel burg gecombineerd met een bezigheid die dinsdag door de Politierechter gehonoreerd werd met boetes van driehon derden tweehonderd gulden. De broers A. en J. C. uit Hoosendaal (26 en 23) en de 22- jarige G. van de P. uit Middel burg stonden terecht op be schuldiging van diefstal van 85 liter gasolie uit de tank van een in de buurt geparkeerd staande auto. Terwijl Van de P en A. G. aan de slag gingen met de hiertoe speciaal mee Benomen jerrycans en een stuk tuinslang, hield broer J. de wacht in zijn auto. Bij de nadering van twee Politieagenten drukte hij ver woed op de claxon, waarna de mannen tevoorschijn kwamen ®et de mededeling dat zij zo juist een behoefte hadden ge daan. Nader onderzoek leerde dat de behoefte vooral uit de bthoud van een brandstoftank bostond, waarna het drietal werd aangehouden. Van de P. en A. G. werden t'eroordeeld tot een boete van driehonderd gulden, terwijl de 'Plettende broer A. tweehon- derd gulden kreeg opgelegd. ^'STERDAM - In Bintje 50mm V(vt contracten verhandeld ,,-°r levering april bij een prijs JJ1 28,10 tot 29,50. De stemming Was vast. l4(V\tu'w' Bintje 50mm opwaarts W-25,00, Bintje 50mm opwaarts ^oor fntes 16,00-17,50. Exportaard- PPelen; aardappeluitval, geschikt 2* industrie 6,00-7,00. Voeraard- ™en 4,50-5,50. De stemming 38 flauw. TERNEUZEN - J.M. te Ter- neuzen deed bij de gemeente politie in zijn woonplaats aan gifte van diefstal van zijn kle ding die uit een garderobe van het openlucht zwembad werd gestolen. Toen M. na het zwemmen zich wilde aankle den, bleek zijn kleding te zijn verdwenen. Een schadepost van circa 100 gulden. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De IJzendijk- se kleuterschool Jacintha en de lagere school Molenbol- werk houden zaterdag 15 juni het tweede Schoolzomerfeest. Twee jaar geleden werd dit evenement voor de eerste maal gehouden. Het werd toen een groot succes. Dit jaar is de organisatie wederom in geslaagd een pro gramma samen te stellen. Vanaf 10.00 uur beginnen op het schoolplein aan de Ver lengde Molenstraat de activi teiten. De fanfare Geduld Overwint verricht de opening waarna een groot aantal dui ven wordt losgelaten De leerlingen kunnen hun leerkrachten vanaf 10.45 uur tegen een vergoeding bekoge len met natte sponzen. De le raren nemen een voor een plaats in de schandpaal. Twee jaar geleden had dit onderdeel veel succes. Klokslag elf begint een pop penkastvoorstelling. Daar naast is er een visspel, een ca- viabak en een wafelkraam. I. Neve geeft rond 14.00 uur een demonstratie jazz-ballet. Ook is een videofilm te zien van de plaatselijke veldrijder F. de Muynck. Verder kunnen de feestvier ders deelnemen aan doelschie- ten en envelop trekken. De op brengst van het feest is be stemd om activiteiten voor de leerlingen te organiseren. Van een onzer verslaggevers EEDE - Acht van de negen leden van het bestuur van de Oudervereniging Eede hebben hun functie neerge legd. Ze zijn het niet eens met de 'eigengereide' han delwijze van het schoolbestuur. In een brief aan het schoolbestuur maken de leden dat kenbaar. De problemen zijn ontstaan nadat een lid van het bestuur van de ouderverening be noemd is tot penningmeesteres van het schoolbestuur. Dit deelde de voorzitster van de oudervereniging. R. de Rie, gisteren mee. Naar haar zeggen is zei het via een kerkblaadje te weten gekomen. „Ik vind dat geen manier van met elkaar om gaan. Het is niet de eerste keer dat zoiets gebeurt. Feitelijk is het de druppel die de emmer doet overlopen". De andere leden van de oudervereniging zijn het met haar eens. De voorzitter van het schoolbestuur, W. Lecluij- ze, betreurt het aftreden. Hij ontkent dat het lid van de oudervereniging opgenomen is in het bestuur. Hij deelde ook mee dat het statutair onmoge lijk is om met z'n achten op te stappen. „Daar komen ze nog wel achter", zei hij. Naar zijn zeggen zal het be stuur alles doen om het onder wijs op de lagere school van Eede zo goed mogelijk voort te zetten. De opgestapte leden willen dat hun daad niet ten koste zal gaan van het onder wijs. „Wij blijven ons inzetten voor goed onderwijs. De leden van de oudervereniging blij ven hun taken zoals het helpen bij het lezen en handwerken uitvoeren", zei mevrouw De Rie. De organisatie van festi viteiten wordt echter niet meer ter hand genomen. Verandering Het bestuur van de ouder vereniging is kwaad dat het nooit bij beslissingen wordt betrokken. „Wij zijn enkel goed om de tafels en stoelen te rangschikken", schrijven de bestuursleden. Volgens R. de Rie heeft zij op straat verno men wie benoemd is tot schoolhoofd. „Wij mochten wel een profielschets maken, maar verder worden we over al buiten gehouden. Daar moet nu maar eens verandering in komen". A' -Y- «"j foto de stem/cor j. de boer De reddingboot Tuimelaar in actie We doen gewoon ons werk Van een onzer verslaggevers CADZAND BAD - „De surfers moeten beter voorbereid de zee opgaan". Deze hartekreet deed gisteren schipper A. de Nijs van de Cadzandse reddingboot de Tuimelaar. Maandag, tweede pinksterdag, pikte hij vijf surfers uit zee op. Ze waren in moeilijkheden gekomen door een zwa re onweersbui. „Om 14.20 uur belde een camping houder dat voor de kust van Groede enkele surfers hulp nodig had. Even daarvoor was een onweersbui vanuit België boven de Zeeuws-Vlaamse kust aangekomen. De wind joeg met een snelheid van acht Beaufort over het water. Aangekomen bij de Zwarte Pol der hebben we één surfer aan boord genomen. Zijn mast was gebroken. Waarschijnlijk door een plotselinge windstoot". „Nadat we die ene hebben opgepikt zijn we naar twee andere surfers geva ren. Die hadden geen schade. Ze waren echter te onervaren om naar het strand te zeilen. Vervolgens hebben we nog iemand van zijn plank gehaald. Toen hebben we ook alle surflanken aan boord genomen en zijn teruggekeerd naar de haven. Daar aangekomen zijn de surfers en planken aan land gezet". De Nijs praat over zijn belevenissen ,van maandag alsof het de gewoonste zaak van de wereld is dat hij bij een zware onweersbui het ruwe sop kiest om mensen uit zee te halen. „We doen gewoon ons werk", zegt hij. Nadat de vier aan land waren ging de Tuimelaar opnieuw de zee op. Nog een surfer ver keerde in moeilijkheden. Na deze actie keerde de reddingboot terug naar de 'garage'. „Surfers moeten voordat ze de zee opgaan goed luisteren naar de weers voorspellingen. Zeker vanaf vrijdag was voor maandag onweer voorspeld. Als mensen dan toch de zee opgaan moeten ze bij een donker wordende lucht direct naar de kust gaan. Een on weer op zee is gevaarlijk. Windstoten van tien Beaufort kunnen bij zo'n bui voorkomen". Volgens de schipper zouden surfers enkel het water op moeten gaan bij wind vanuit zee. „Staat er een aflandi ge wind dan moeten toch zeker de on ervaren lieden op het droge blijven of hun plezier op een binnenplas zoeken". Hij pleit ook voor het meedragen van een klein oranje vlaggetje. „Dat heb ik in Engeland gezien. Als surfers daar in nood verkeren zwaaien ze met zo'n vlag. Het is namelijk vanaf de duinen moeilijk te zien of iemand gewoon op zijn plank zit te rusten of hulp nodig heeft". Volgens hem zou het ook goed zijn als de onderkant van de surfplanken oranje zijn. „Als iemand in nood is moet hij gewoon zijn plank omdraaien. Oranje is op zee goed te zien. Vooral bij een zoekactie zou het gemakkelijk zijn als de planken zo'n kleur hadden". Tot slot beveelt hij ook het dragen van een zwemvest en een surfpak aan. De reddingboot in Cadzand is van de KZHMRS, de Koninklijke Zuid-Hol landse Maatschappij tot het Redden van Schipbreukelingen. „Het is iro nisch dat 90 procent van de giften aan de maatschappij afkomstig is van de beroepsvaart terwijl de reddingboten voor het grootste deel uitvaren voor het helpen van de pleziervaart". Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Op 22 juni wordt op de scheepswerf en machinefabriek Amels BV in het Friese Makkum de nage bouwde 17-de eeuwse Oostin- diëvaarder Prins Willem ge doopt. Het ministerie van Buiten landse Zaken maakte dat gis teren bekend. De Prins Wil lem, een replica op ware grootte van het in 1650 in Mid delburg gebouwde schip, krijgt een vaste ligplaats in Oranda Mura, het Hollandse openluchtmuseum bij Nagasa ki. Vlakbij deze Japanse stad staan al copieën van tal van Nederlandse monumenten. Aanvankelijk overwoog het Japanse bestuur van Nagasaki Holland Village het schip in eigen land te laten nabouwen, maar later werd besloten dit in het land van herkomst te laten doen. Via het ministerie van Buitenlandse Zaken werd contact gelegd met het bureau voor scheepsbouw in Bloe- mendaal, dat het ontwerp te kende. Het schip wordt 5 juli offi cieel aan de opdrachtgever overgedragen. Medio augustus zal het, vervoerd op een spe ciaal dekschip, in Japan aan komen. Autopech - Dinsdag 4 juni gaan de dames van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Aarden burg, een mini-cursus volgen bij de familie Heij boer met als thema 'Pech onderweg.' Vanaf 20.00 uur zullen de heren Heij- boer tips geven over wat men kan doen als men onderweg autopech krijgt. Pastoraal werker - Zaterdag avond heeft deken J. Aarts van het Dekenaat Zeeland de pastoraal werker voor Aar denburg, Sluis en Eede, drs. Jan Damen, aan de parochie Aardenburg voorgesteld. Dat gebeurde tijdens de eucharis tieviering in de parochiekerk. Drs. J. Damen werd aan het eind van de dienst in de gele genheid gesteld zich nader aan de parochianen bekend te ma ken. EHBO - In de IJzendijkse la gere school Molenbolwerk worden maandag 17 juni jeugd EHBO-diploma's uitgereikt. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De leden van de Lo tus-groep verzorgen een de monstratie. Schoolreis - De leerlingen van de lagere school Molenbol werk maken donderdag 6 juni een schoolreis. De klassen drie tot en met zes reizen naar de Efteling. De leerlingen van de twee laagste klassen bezoeken het pretpark De Meli in De Panne. BOETE 500 GULDEN Afstraffing voor 'roddelende' buur MIDDELBURG - De buur man van B. zou begin vorig jaar regelmatig geroddeld hebben over de echtgenote van de 25-jarige J. van de G. uit Oost Souburg. Van de G. zon op wraak en besloot op 1 augustus dat Van B. maar eens 'onder handen genomen moest worden'. Toen de buurman 's avonds zijn hond uitliet werd hij plot seling besprongen door Van de G. In paniek vluchtte hij zijn woning weer in, maar Van de G. was vastbesloten. In het schuurtje vond de afstraffing plaats, waaraan het slachtof fer pas ontkwam toen hij via een raam en het dak ontsnap te. Met inwendige kneuzingen moest hij worden opgenomen in het ziekenhuis. Voor de politierechter in Middelburg verklaarde Van de G. dinsdag dat het hem weliswaar speet dat het zo ge lopen was, maar dat de buur man 'het er wel naar had ge maakt'. Hij werd veroordeeld tot een boete van vijfhonderd gulden. ZEEUWSE SNEEK-WEEK Van een onzer verslaggevers VEERE - Een herhaling van een der vele zeeslagen uit de tachtigjarige oorlog. Dat is een van de vele evene menten die de Veerse Meer-dagen eind juli moeten doen uitgroeien tot een Zeeuwse 'Sneek-week' van nationale, zelfs internationale allure. Met het programma wordt vooral ook gemikt op de vele Belgen, die het Veerse Meer als hun waterrecreatie-para dijs beschouwen. Reden waar om de organiserende Stichting Promotie Veerse Meer de eve nementen wereldkundig maakte tijdens een presentatie in Antwerpen. De activiteiten spelen zich op vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 juni af in en rondom Veere. Een dag tevoren komt de Vlaamse gemeenschapsmi nister van cultuur, Karei Po- ma, de Veerse Meer-dagen openen. Aan een heleboel eve nementen kan het publiek ook meedoen, meestal gratis, an ders tegen een geringe vergoe ding. De zeeslag vindt op de vrij dagavond plaats. Nagebootst wordt de slag om Fort Den Haak (1573). Ronde en platbo- demjachten moeten dan, met gebruik van vuurwerk, voor een spannend spectakel zor gen. Vanaf de klipper Anita Jacoba zorgt een blaaskapel voor inleidende noten. Andere hoogtepunten zijn er genoeg. Vrijdag doet de Olympisch kampioen Stephan van den Berg mee aan één van de vele surfevenementen. Op de zaterdag vindt de Zeeuwse dag Van het Paard plaats. Een rederijkerskamer en een schuttersgilde uit Ant werpen voeren dan 'Tijl Uilenspiegel, torenwachter te Veere' op, een speciaal voor deze gelegenheid geschreven feestspel van de Vlaamse dichter Bert Peleman. Op het vliegveld Midden-Zeeland wordt een 'open dag' gehouden met tal van demonstraties en attracties. Andere evenementen op de zaterdag zijn onder meer: een rugby-wedstrijd tussen het Zeeuwse Oemoemenoe en een Engelse club, publiekswaters- kiën, admiraalzeilen, een wa terskieshow door het show team van Lommei (België), een show van 40 old-time automobielen uit Brussel en een optreden door de choreo grafische expressiegroep Vre- don uit Aalst. Op de zondag kan men bar becuen met zigeunermuziek op het eiland De Haringvreter en er wordt een windsurf- ganzebordspel gespeeld. De Vlaamse Vereniging voor Wa tersport geeft een duikdemon- stratie en er is een puzzletocht voor ongemeten schepen. De activiteiten tijdens de Veerse Meer-dagen worden omlijst met optredens van tientallen muziekgezelschappen en showgroepen, exposities en carrilj onconcerten. Op de drie dagen zijn er al lerlei watersportwedstrijden en mogelijkheden om met zeil tochten mee te gaan, zeilerva- ring op te doen en surfen te le ren. Er is een 'liefhebberstuin' geopend, er vinden rondleidin gen plaats en er zijn folkloris tische markten, waarop Zeeuwse producten en culinai re geneugten worden gepre senteerd. Op zaterdag vinden verder nog oude Vlaamse volksspelen plaats en presen teert de Jachtclub Veere een 'jubileumprogramma voor jong en oud'. Enkele vermeldenswaardi ge concerten: vrijdagavond speelt het barokensemble Col legium Instrumentale Bru- gense in de Grote Kerk; zater dagavond treedt de Zeeuwse Salt Lak City Jazzband op in een feesttent. Er kan dan ook worden gedanst. Van een onzer verslaggevers HULST - Komend weekend wordt onder het motto Pitomaatje 85 in Hulst een landelijke Pivo-manifestatie gehouden voor jon gens vanaf 18 en meisjes vanaf 16 jaar. Evenals vijf jaar geleden tekent de pivogroep De Boomstam uit Hulst voor de organisatie van dit evenement op het buiten centrum 't Jagertje. Met die organisatie is begin vorig jaar al begonnen. De ach tergrond van de manifestatie is dat er voor deze oudste doel groep van Scouting Nederland weinig of niets landelijk georga niseerd wordt. Tevens speelt mee het 12,5 jarig jubileum van de Boomstam, het 75-jarig jubileum van Scouting Nederland en het feit dat 1985 is uitgeroepen tot internationaal jongerenjaar. Re den genoeg, zo meent men in Hulst, om eens flink uit te pakken. De verwachting is, gezien het aantal inschrijvingen, dat zo'n 400 jongeren uit het hele land en ook enkele uit België op het Ja gertje zullen neerstrijken.Tot 20 uur zijn er activiteit als film, video, computers, zendamateurs, recorpogingen en een jam-ses- sion.. Vanaf 20 uur begint het pop-avondprogramma met de hardrock band Phantom. Klapstuk wordt het optreden van de Nederlandse formatie The Nits, die recentelijk nog een Edison- niminatie had. Om 23 uur volgt dan nog de verkiezing van de 'gewone man en vrouw' in de vorm van een knock-out-show. De avond wordt besloten met een disco-show van Radio Verata. Zondagochtend moet iedereen vroeg uit te veren, want om 8.45 uur is het aerobic dansen geblazen, om 9.30 uur gevolgd door een jongerendienst met combo en samenzang rond het thema toe komst. Vanaf 11 uur begint een info-markt met gezellig randge- beuren. Stand zijn er van onder andere project mensen zonser werk, Unicef, Jeugdp Rode Kruis, Veleig Verkeer Nederland, Weight Watchers, Wereldnatuurfonds, modelbouw, geitenkaas maken, schapen scheren, judo, karate, stoelen matten en body building. Rond 14 uur wordt het weekend afgesloten.

de Stem | 1985 | | pagina 15