Verandalux onder Nederlandse vlag iSÉONTBIJTH Kabi: grote kern< VAN DEN HAUTE WINT RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND Jan R; EG-coi 24 BAGEN Raas neemt meer bedenktijd >r kostwii KLM bes 10 Fokkc vliegtuig* Merijn AD POLAK RIJDT SOLO VAN ZEVENTIG KILOMETER, MAAR DE UITSLAG Dubbele zege Els Vader DINSDAG 28 ME11985 Nummer 500 Mafia Voortvarend Gezegd... DE STEM „de 4 in1 krant omtelez ZEEUW OP Von ome sportredactie GOES - De Zeeuwse held van de 26e ronde van Mid den-Zeeland was ongetwij feld Ad Polak, de 27-jarige prof uit Hansweert. Maar wel een held, die uiteindelijk met vrijwel lege handen kwam te staan. Ging Polak er namelijk vanuit dat zijn solo over on geveer 70 kilometer hem de eerste prijs van de klasse mentssprints onderweg (een huishoudelijk apparaat ter waarde van 1800 gulden of 750 gulden contant) oplever de, de jury besliste anders. Omdat Polak de koers niet had uitgereden (hij hield na dat hij vlak voor Goes was ingelopen de benen direct stil), werd de eerste plaats in het sprintklassement toege kend aan Rudy Dhaenens en moest Polak zich tevreden stellen met de prijs van de strijdlustigste renner (een stofzuiger ter waarde van 400 gulden). De jury beriep zich op het reglement van de ronde. Daarin zou staan, dat de winnaar de koers moest uit rijden. Artikel 28 van het reglement zegt echter daar over: 'De renner, die de meeste punten verzameld heeft, wordt winnaar. Bij gelijk aantal punten (het geen niet het geval was, red.) beslist de eindklassering. De winnaar is verplicht zich di rect na aankomst aan de fi nish te melden voor de hul diging'. De jury heeft zich bij het besluit om Polak de prijs niet toe te kennen waarschijnlijk laten mislei den door artikel 29 van het reglement. Dat slaat op de premiesprint bij de tweede doorkomst in Goes en daar bij staat wel dat de winnaar verplicht is de koers uit te rijden. Vandaar dat Polak het er niet bij liet zitten en een protest indiende. Polak: „Nu heb ik voor niks een paar dagen een pijnlijk achter werk. Voor die eerste prijs is dat de ellende wel waard. Maar nu hebben ze mij ge flikt". Polak, samen met Ad van Peer en Vester Aarts uitko mend voor een kleine spon sor, begon aan zijn zeventig kilometer lange avontuur in zijn geboorteplaats Hein- kenszand. „Ik reed daar weg om me te laten zien. Op een bepaald moment keek ik achterom en toen was het gaatje groter dan ik ver wacht had. Daarna ben ik doorgegaan. Je weet name lijk nooit. Nu pakte ik als grootste voorsprong zeven minuten, maar als die man nen later vol gaan koersen en het wordt bijvoorbeeld een kwartier, dan had ik me een kans gegeven". Polak, die voor de start al een ploegmakker moest missen (Aarts werd zaterdagmor gen vader van een dochter en meldde zich af) en die in het begin bij Domburg ten val kwam („Iemand zag een bocht naar links niet lig gen"), werd in zijn poging de elite te verrassen, gedwars boomd door een gesloten spoorwegovergang in Krab- bendijke. „Dat heeft mijn cadans gebroken. Ik moest daar zeker twintig seconden wachten. Het duurde lang voor ik weer echt op gang kwam. Ik kreeg last van kramp. Maar het is geweldig om zo alleen vooruit te rij den. Zeker als je in je eigen buurt rijdt". Polak kreeg de klap van de hamer bij de eerste pas sage van de Kattendijkse- dijk, waar de wind vanuit de Oosterschelde vrij spel heeft. Op het gedeelte naar Goes werd hij door het door de Panasonic's aangevoerde peloton achterhaald. „Ik weet helemaal niet meer dat ik die dijk overgekomen ben. Zo kapot zat ik. Op het mo ment dat de groep bij mij kwam, hoorde ik alleen een lange zoef. Meer niet. Ze wa ren gelijk uit zicht. Op dat moment heb ik het maar voor gezien gehouden". Polak deed dat in de ver onderstelling, dat hij toch een aardig bedrag bijeen ge pierd had. De jury besliste echter anders. Al was het op een verkeerde interpretatie van het reglement. Eindsprint vol verwarring Door Rob van Deursen VLISSINGEN/GOES - De verbazing was groot. Nadat in de 26e ronde van Midden-Zee land voor profs het peloton over de finish kwam, vroeg een ieder zich luidkeels af, wie nu eigenlij k gewonnen had. „Ferdi van den Haute? Dat kan niet! Die is niet snel genoeg om de eindsprint van die kopgroep van vijf tien te winnen". Toch staat de 33-jarige Fer di van den Haute sinds zater dag op de erelijst van de na de Amstel Gold Race belangrijk ste profwedstrijd in Neder land. Hij drukte, vooral tot zijn eigen verwondering, na 240 kilometer, door de vaak hoge snelheid, harde koers als eerste zijn voorv.it' ..p de streep in de Fruitlaan in Goes. Kraaiend van plezier meld de de anti-winnaar - zoals hij zich zelf noemde - zich voor de huldiging. Van den Haute: „Dit kan toch niet! Driehon derd meter voor de meet zat ik nog in vijfde, zesde positie. Ik voelde me geklopt. Maar naast me vielen Eddy Planckaert en Nico Verhoeven plotseling stil. En op 50 meter lag ik op kop. Ongelooflijk. Sinds september vorig jaar, de Grote Prijs van Fourmies in Frankrijk, heb ik niet meer gewonnen. Ik ben geen man van de grote snel heid in de laatste meters. Dit keer had ik geluk. Vooral Planckaert heeft het verkeerd gespeeld. Die ging veel te vroeg aan". Ferdi van den Haute had het grootste gelijk van de we reld. De eindsprint van de ronde van Midden-Zeeland was er één vol verwarring. Bijvoorbeeld in de ploeg van Peter Post. De Panasonic's verloren op twee kilometer voor de finish troef Phil An derson, die tegen een ver- keerszuil opknalde. Van de vier andere mannen van Post in de kopgroep aarzelden Theo de Rooy en Steven Rooks of zij moesten wachten op de door Post tot en met de Tour de France tot enige kopman ge bombardeerde Australiër. Daardoor hield Planckaert al leen Johan Lammerts over om voor hem de sprint aan te trekken. Ook Nico Verhoeven (twee de) wist eigenlijk niet waar hij aan toe was in die laatste me ters. Verhoeven, die de sprint aanging: „Er lagen zo veel strepen op de weg, dat nauwe lijks te ontdekken viel wat nu de echte finish was. Je had geen richtpunt". Voor Ferdi van den Haute maakte het al lemaal niks meer uit. De Belg, bezig aan zijn laatste seizoen en ooit winnaar van Gent - Wevelgem, zag zijn overwin ning als een voorbeeld voor de jongere renners, die hij vol gend jaar samen met Rik van Looy onder zijn hoede hoopt te hebben als manager van een nieuw op te richten profploeg. „Ik was alleen. De negende anderen van mijn ploeg waren al afgestapt. Maar dan moet je toch niet wanhopen. Dat zie je maar. Planckaert zit in de kopgroep met vier man om zich heen. En Van den Haute wint. Niet te geloven", aldus de blonde Belg, die in dienst rijdt van La Redoute. De oorzaak van de 'sprint der verwarring' lag niet alleen in de valpartij van Phil An derson en de vele reclame op de weg van aankomst. Ook Teun van Vliet sprak een woordje mee. De jonge Neder lander trachtte direct nadat Anderson onderuit ging de boel te verrassen met een uit val. Van Vliet: „De Panaso nic's hebben alles moeten ge ven in de laatste twee kilome ter. Ik sprong weg en toen moesten ze wel rijden. Ze kre gen me op 500 meter voor de streep te pakken. Daardoor kwam Planckaert ineens op kop. Te vroeg voor hem. Daar om ging hij stuk". En Jan Raas, die het laatste omloopje van 30 kilometer rond Goes voor gezien hield: „Ik kan er met m'n kop niet bij. Die Van den Haute zit in de spurt met z'n knieën naar buiten te har ken als een dolle. En omdat de rest stil valt, wint hij". Jac Hanegraaf deed in de laatste meters ook nog een fikse duit in het qua inhoud tegenvallen de zakje voor Planckaert. De Westbrabander gooide de 'deur' voor de Belgische ras spurter dicht op het moment dat hij in de gaten kreeg, dat hij zelf niet meer kon winnen. Daarmee vereffende Hane graaf waarschijnlijk een deel van de rekening die nog open stond na de Omloop Het Volk. Ludo Peeters vond het als één van de weinigen niet zo vreemd, dat Van den Haute zaterdag vooral de 'trein' van Panasonic aftroefde. De win naar van de GP van Zürich dit seizoen: „Ze hebben zich in Van den Haute vergist. Nie mand hield rekening met hem en juist op zulke momenten is hij het gevaarlijkst. Hij heeft veel macht en in een lange sprint, zoals hier, kan hij je verrassen. Maar ik moet eer lijk zijn: ik had geen frank op hem gezet als ik tevoren de winnaar had moeten voorspel len". De eindsprint vormde zater dag de absolute apotheose van een koers over Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland, die vooral in het teken stond van de hoge snelheid, die vanaf de start in Vlissingen door de in totaal 123 deelnemers (55 gefi- nished) ontwikkeld werd. En in het teken van de 70 kilome ter lang dragende vlucht van Ad Polak. De Zeeuw sprong na ongeveer 100 kilometer bij zijn geboorteplaats Heinkenszand weg en werd vlak voor de eer ste doorkomst in Goes terug gepakt. „In één zoef schoten de zestig man die toen nog over waren me voorbij. Ik heb ze eigenlijk niet gezien. En toen ben ik maar gestopt", aldus Polak, wiens ritme gebroken werd door een twintig secon den durend oponthoud bij een gesloten spoorwegovergang bij Krabbendijke. GOES - De uitslag van de ronde van Midden-Zeeland voor profs is: 1. Ferdi van den Haute (Bel) 240 km. van Vlissingen naar Goes in 5 uur, 39 minuten en 24 seconden, 2. Nico Verhoeven (Ned), 3. Eddy Planckaert (Bel), 4. Patrick Versluys (Bel), 5. Jacques Hanegraaf (Ned), 6. Jan Wijnants (Bei), 7. Dirk de Mol (Bel), 8. Adrie van der Poel (Ned), 9. Paul Haghedooren (Bel), 10. Ludo Peeters (Bel), 11. Teun van Vliet (Ned) 5.39.29, 12. Johan Lammerts (Ned), 13. Steven Rooks (Ned) 5.39.38, 14. Theo de Rooy (Ned), 15. Phil Anderson (Aus) 5.40.59, 16. Jan Bogaert (Bel) 5.41.41, 17. Gerry van Gerwen (Ned), 18. Bert Wekema (Ned), 19. William Tackaert (Bel), 20. Ron Snijders (Ned), 21. Marc Vercammen (Bel), 22. Ivan Lamote (Bel), 23. Jos Alberts (Ned), 24. Marc Somers (Bel), 25. Jean Habets (Ned), 26. Roger de Cnijf (Bel), 27. Bert Oosterbosch (Ned), 28. Yves Godimus (Bel), 29. Alain de Roo (Bel), 30. Stefan Aerts (Bel), 34. Heddy Nieuwdorp (Ned), 37. Ad Tak (Ned), 42. Cees Priem (Ned). Ferdi van den Haute wint tot ieders verwondering de eindsprintvoor Nico Verhoe ven (links) en Eddy Planc kaert. Van ome sportredactie ROOSENDAAL - Els Vader heeft zondag tijdens nationale atletiekwedstrijden in Roosendaal de Red Band bo kaal gekregen voor haar over winningen op de 100 meter (11,50 seconden) en de 200 me ter (23,76 seconden). Bij de heren kwam Frans Maas op het onderdeel hink- stapspringen uit boven het Nederlandse record met een afstand van 16,28 meter. Hij werd echter bevoordeeld door een onreglementaire rugwind van 3,8 meter per seconde. Wil van Uythoven zorgde met 57,26 meter voor de beste seizoen prestatie kogelslingeren. Van ome sportredactie GOES - Naast Skil zal ook Verandalux, de ploeg van Hennie Kuiper en Teun van Vliet, volgend seizoen onder Nederland se licentie in het prof peloton verschij nen. Volgens geruchten zal de formatie van Roger Swerts zich aan het eind van dit wielerjaar versterken met Steven Rooks, Gerard Veldscholten en Johan Lam merts, die nu uitkomen voor Panasonic. Steven Rooks: „Ze hebben nog geen con tact met mij gezocht, maar Peter Post heeft mij nog geen nieuw aanbod ge daan, terwijl mijn contract aan het eind van het seizoen afloopt. Tot het moment dat hij dat eventueel doet, voel ik me vrij om met iedereen te praten". De vijf Nederlanders in dienst van Verandalux zullen in de ploeg voor de Tour de France worden opgenomen. Ro ger Swerts heeft Hennie Kuiper, Teun van Vliet, Gert Jacobs en de gebroeders Van Houwelingen laten weten, dat zij op een startbewijs voor de Ronde van Frankrijk kunnen rekenen. Skil rekent er nog steeds op dat Aad van den Hoek volgend seizoen als ploeg leider van de op Nederlandse leest ge schoeide equipe zal gaan optreden. Van den Hoek heeft echter pas een goede baan geaccepteerd en toonde zich tot nu toe niet zo happig. Ook niet, omdat het in de bedoeling ligt dat de functie tijdelijk is tot het moment dat Gerrie Knetemann het overneemt. Skil heeft inmiddels ook met Piet Liebregts gesproken. Peter Post heeft de Belg Danny Lip pens aangetrokken in plaats van de door een leverkwaal gevelde Olympisch kam pioen Alexi Grewal. Lippens had aan vankelijk een overeenkomst met Roger Swerts, maar omdat de Belgische Wieier Bond Swerts verplichtte Lippens voor twee-en-een-half jaar te contracteren, zag de Belgische ploegleider daar van af. Lippens, die zaterdag in de ronde van Midden-Zeeland heel actief was, won vorig seizoen vijftien amateurkoersen in België. Volgens Post is de Belg vooral bruikbaar in tijdritten. Ron Mackay brak zaterdag tijdens de ronde van Midden-Zeeland zijn linker onderarm. Mackay, de man van de lange solo in de Amstel Gold Race, kwam na ruim 100 kilometer wedstrijd tussen Heinkenszand en 's Heerenhoek ten val. Skala zal een poging ondernemen om volgend jaar al deel te nemen aan de Tour de France. De ploeg zal zich de ko mende maanden danig versterken. Grote belangstelling bestaat voor Bert Ooster bosch. Nico Verhoeven tekende afgelo pen week voor een jaar bij. Danny Lippens en Henri Manders moesten zich na afloop tevreden stellen met de helft van de bedragen, die zij wonnen door bij de tweede doorkomst in Goes als nummer een en twee bij een premiesprint over de streep te gaan Lippens en Manders dachten respectie velijk 1000 en 750 gulden gewonnen te hebben. Daar zij zich echter, zoals in de reglementen staat omschreven, na af loop niet meldden bij het erepodium, werden de bedragen gehalveerd. Dit overigens pas na tussenkomst van hun ploegleiders Post en Gisbers. Aanvanke lijk was de organisatie in het geheel niet van plan ook maar een stuiver aan beide coureurs uit te keren. In Rotterdam zijn de plannen om het Nederlands kampioenschap voor profs, amateurs en dames binnen de gemeente grenzen te krijgen niet in de ijskast ge zet. Op het ogenblik wordt hard gewerkt om het NK voor volgend jaar naar de Coolsingel en de Van Brienenoordbrug te halen. Binnenkort zal opnieuw over leg worden gevoerd met Prof Wieier Promotion. Dit jaar bleef het NK in het Limburgse Geulle, omdat PWP, dat al jaren achtereen de organisatie 'koopt' van de KNWU, volgens de Rotterdamse plannenmakers te hoge financiële eisen stelde. Tijdens de ronde van Midden-Zeeland is de 24-jarige motorrijder P.A. uit Mid delburg met zijn motor dusdanig komen te vallen, dat hij met een beenbreuk en kneuzingen in het Bergzicht-ziekenhuis in Goes moest worden opgenomen. Het ongeval ontstond doordat een vrachtau to, die mee reed in de reclamekaravaan, dieselolie verloor, waardoor de motorrij - der slipte. De brandweer kon voordat de wielrenners kwamen het wegdek nog schoon spuiten. Van ome sportredactie GOES - Na de Ronde van Zweden zal Jan Raas direct beslissen of hij wel of niet zal deelnemen aan de Tour de France. De Zeeuwse nationale kam pioen, die zaterdag in de ronde van Midden-Zeeland na 210 kilometer (van de in totaal 240) afstapte, voelt dat zijn condi tionele achterstand nu groter is dan vorig jaar, toen hij na zijn val in Milaan - San Remo eveneens in Midden Zeeland zijn rentree maakte, maar uit eindelijk toch in de Grande Bouclé van start ging. Mocht Raas niet in de Ronde van Frankrijk vertrekken, dan be tekent dat niet, dat hij defini tief zal stoppen met wielren- 'nen. Raas, zaterdag in het Sint Willebrordus College in Goes, waar hij drie jaar voortgezet onderwijs volgde: „Als ik de Tour niet doe, neem ik tot eind van het jaar de tijd om te be kijken hoe het verder moet. Ik wilde eerst al voor de Tour een besluit nemen, maar dat doe ik toch maar niet. Vandaag heb ik 210 kilometer kunnen doen. Dus het gaat al beter. Alleen die rug, daar blijf ik last van houden. Het is beslist nog niet goed. Maar ik blijf proberen". Raas had zaterdag vooral profijt van het mooie weer. „Zolang de Pelleboers in Ne derland zulke weerberichten kunnen afgeven, werkt dat in mij n voordeel. De warmte doet mijn rug goed". Raas heeft in ieder geval besloten op 23 juni deel te nemen aan het natio nale kampioenschap in het Limburgse Geulle. T1 DE NSM-trimloop bete kende de 500e wedstrijd voor Kees den Hamer uit Hoek. Een feit dat niet on opgemerkt bleef. Eerst werd hij door de heer De Kort in het zonnetje gezet namens de afdeling RCF van de NSM. Hij overhan digde de 57-jarige pionier van het Zeeuwsch-Vlaam se trimlopen een tinnen plaquette en een oorkonde. Remy Mangnus was na mens SV Aloy present. Hij overhandigde hem een standaard met wereldbol. Vervolgens mocht het feestvarken, dat in Sluiskil voor de tien kilometer had ingeschreven, de eerste 'lus' van de vijftien kilo meter, die daar ook op het programma stond, als pas sagier op de motor meema ken. Daarna begon hij aan zijn 500e trimloop. ITALIË is de bakermat van de mafia, een gegeven, dat in de Italiaanse sport wereld regelmatig merk baar is. Ook in de Ronde van Italië gebeuren din gen, die het daglicht niet of nauwelij ks kunnen ver dragen. Johan De Muynck weet daar alles van. De Belg, die in 1978 de Giro won en hem twee jaar eerder niet mocht winnen, kent de Ita liaanse wielerwereld als zijn broekzak. „Je mag ge rust van mafia-praktijken gewagen", stelt De Muynck, die de huidige Gi ro meemaakt als chauffeur van een persauto. „Let wel, er komen geen huurdoders aan te pas, men speelt het spel heel subtiel". Johan De Muynck doelt dan op de rol van organi satie en pers. „Die spelen duidelijk onder één hoedje. De kranten hebben er al leen maar baat bij wan neer een grote rivaliteit bestaat tussen renners van eigen bodem. Dat drijft de oplagecijfers de hoogte in. En de organisatoren van hun kant zijn chauvinis tisch genoeg om daarop in te spelen. Dat maakt het voor buitenlanders dubbel moeilijk de Giro te win nen". De Muynck heeft het gelijk aan zijn zijde, daarvoor hoeft men alleen maar te kijken naar de gebeurte nissen in de Giro van vorig jaar. Vooraf al was het parkoers volledig afge stemd op de mogelijkheden van Saronni en Moser. Nauwelijks een echte berg, veel vlakke aankomsten en als laatste etappe een lange tijdrit. Ook tijdens de ron de werd Moser op allerlei manieren door de organi satie gesteund en toen Laurent Fignon alsnog dreigde de Giro te gaan winnen, begon men met strafseconden te strooien. Dit jaar is het al niet an ders. De Muynck: „Op pa pier zijn Moser, Saronni en Visentini de enige Italia nen, die de Giro kunnen winnen. Zij zijn echter geen meester in de cols, wat dus te doen. Men kan het niet al te potsierlijk maken door alle bergritten te schrappen. Daarom maakt men ommetjes langs de zwaarste beklim mingen. Of men zet de kalklijn een stuk lager on der de top". Alles tot meerdere eer en glorie van 'Cecco', 'Beppe' en Roberto. Bernard Hi- nault of bijvoorbeeld Jo han van de Velde zullen de Giro dit jaar dus niet win nen VOORZITTER John Cor- diez van KV Mechelen blijkt een voortvarend man te zijn. Te voortva rend wellicht in de ogen van FC Groningen. De transfer van Erwin Koeman had de Belgische praeses op één dag rond, maar op diezelfde dag had hij ook nog eventjes Rutjes van Excelsior voor KV Me chelen weten te strikken. Zichtbaar vergenoegd bel de Cordiez 's avonds naar Groningen. „Tja, ik vend het een kwestie van be leefdheid om die mensen te informeren over de trans fer van Erwin Koeman. De respons viel me nogal mee". 'O, da's mooi meneer Cordiez, dan hebben we weer wat geld, kunnen we mooi Rutjes kopen'. 'Awel, mijne heren', antwoordde ik toen, 'da's plesant, want dan zijt gij mooi op het goeie adres, want die heb ik net ingelijfd'. „Daarna werd het stil aan de andere kant". „IK HEB twee jaar met een vriendin samengeleefd, maar sinds een paar maanden zijn we uit el kaar. Het schaken heeft daar indirect mee te ma ken gehad. Je bent niet al leen vaak van huis, maar ook als je partner erbij is, tijdens een toernooi, is het problematisch, want die wil dan bepaalde dingen met je doen, maar dat gaat dan niet goed, omdat je tij dens een toernooi anders leeft". John van der Wiel, schaker. (ADVERTENTIE) llt.A SI.ACU'tWn'f kt jgpt M Dat kan met DE STEM GIDS. met z'n onthullende showbizz-interviews. dat overzichtelijke radio en t.v.- program. kunst en kuituur. En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem, die wakkere 4 in 1 krant met daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Naam: I Adres: Postcode Woonplaats: I BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze'bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, I 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911. Vorgeet dan niet do Kleintjes" door te nemen. Er staat vast van uw gading bij. Ook vandaag 124ste jaargang Van om BREDA - Jan R gestopt met wie Zeeuw kwam m medici tot de ovt een slepende ru op topniveau zou De directie van Hallen besloot Raa ploegleider aan ploegleider, Jan C trekken. Met ploej Jan Raas een uitee fessionele wieiers met ploegleider Jat van vier jaar tot 19 Bc SCHIPHOL (ANP) - I heeft bij Fokker tien vliegtuigen besteld. Da heeft de maatschappij tie genomen op nog e van deze toestellen. Met de aanschaf is vestering van ongev miljoen gulden gemo( heeft een woordvoerc de KLM dinsdagmidc kendgemaakt. De tien Fokker-10< tuigen zullen alle in 19 den afgeleverd. Het is eerst sinds 1946 dat d weer Fokker-vliegtuigi vloot opneemt. De KLM is de tweedi vaartmaatschappij c Fokker-100 bestelt. In j het vorig jaar beste Zwitserse luchtvaar schappij Swissair acht ze vliegtuigen en nam nog eens zes. De KLM Fokkers in op Europese De Fokker-100 is een vliegtuig voor de kc middellange afstand vliegtuig verkeert nog ontwikkelingsfase en alleen nog op de tek Het wordt een vliegti aanzienlijk minder bri verbruikt en minder maakt dan de huidige motorige straalverkeei tuigen in deze klasse. Van om HEN HAAG - Het kabii nieuwe kerncentrales, d bouwd, een vermogen te Dat is volgens minis'! Aardenne (Economise! ken) de enige manier kostprijs van kernstrc cent per kilowatt houden. Van Aardenr nat in zijn afronding schriftelijke voorbe van het parlementaire over kernenergie, dat i mer met een kleine 300 telijke vragen heeft ing< Het kabinet had zelf Presentatie van zijn lan mijn energiebeleid nog twijfels over de hoogte nucleaire stroomprijs, omdat de grootste onzel non in de (eenmalige) ir rmgskosten zitten, zijn ten^6 aanbestedinS uit 1 In zijn antwoorden Heeft er misschier iemand in de aap gelogeerc

de Stem | 1985 | | pagina 18