BEDRIJVIGE PROFKOERS IN HANSWEERT Hamelink wint langste afstand Maak meer van uw vakantiegeld. Bij van k wint 'Midden-Zeeland' toernooien Richard de Vrieze tweede bij junioren in Goes Mobach en Pijpelink vooraan in Maasvallei Overwinning van Willaert verenigde spaarbank Mare Groosman winnaar van Krabbeloop Wagenwiel onderstreept goede vorm Primus/Pluym wint toernooi OIT JAAR WIL IK DOORBREKEN' Zaaltoernooi primus/Pluym Toernooi van Robur Motor- en ïutosprint- ^edstrijden Borssele Uitslagen fietscross Nieuwvliet UITSLAGEN T8 PAGINA SPORT g en an nt de an 0), d- -S- ker on- de en. ten orn e 2. gen oys 10-0, pine Corn nd: 6-8, Boys acing nlNSDAG 28 ME11985 Van onze alleliekmeilewerker HOOFDPLAAT Groosman uit Hoek -Mar wist jOES negen kilometer te winn. limiterend bij tijdens de hui van de 'Krabbeloop' te Hoof, [iging van de ronde van Mid- plaat, waar ook een 4H en [a-Zeeland voor amateurs, kilometer op het program® lijvank won de spurt van een stonden. jer man sterke kopgroep. Groosman werd eerste n lasrwee onderstreepte de een spannend duel met Adi iassenaar dat hij in een bla- Versluys, die wegens gebrs ende conditie steekt, aan trainingsarbeid in de laai ste fase de rol moest loss* w zo gelukkig is. Vergeet niet ]jt er twee wedstrijden wor- :n verreden", aldus Moer- lijk Dit zegt me heel wat meer jan een criterium winnen. De laatste wedstrijden ging het vierde Peter van Waes na felle spurt met Walter Snou schreef de kortste afstand mochten de organisatoren be- paald niet mopperen. Uitslagen: 2 kilometer: 1. Thomas gaard, IJzendijke, 2. Marco Scherbeijn Zuidzande, 3. Martin Jonckheere, Oost burg, 4. Joost Hendriks, IJzendijke, Rens van Waes, IJzendijke; 4^ kilonw ter: 1, Peter van Waes, Aardenburg ]5j; 2. Walter Snouwaert, Eede 15.12, 3. Me& no den Hamer, Breskens 15.20; 9 kilomt ter: 1. Mare Groosman, Hoek 30.52, Adri Versluys, Oostburg 31.10, 3. Rober Vroon, Breskens 32.10, 4. Bram van di Velde, Breskens 33.00, 5. Jaap Fremouw Breskens 33.12, 6. Johnny de Martelaere IJzendijke 33.20, 7. David Malipaani Oostburg 33.38. AXEL - In de eerste klas van het Axels zaalvoetbal versloeg kampioen Wagenwiel Deto met 4-2. Daarmee onder streepte het de titel verdiend gewonnen te hebben. In de tweede reeks is de winnaar van de titel nog niei bekend. De race gaat onver minderd voort tussen leider Corretje en Reizende Man Beide ploegen wonnen afgelo pen week ruim, Corretje met 5-1 en Reizende Man met 5-2 De confrontatie tussen beide leidende teams in deze klas op de slotdag van de competitie zal de beslissing moeten bren gen. Uitslagen: eerste klas: AZVV-Dax 3-3, Wapen van Axel-Groosman/Smulders 1-1, Ratjetoe-Kota Radja 3-5, Kerck- haert-Moy Fa 0-5, Wagenwiel-Deto 4-2, Den Hamer-Groovy 3-4, Primus/Pluym- Le Feber 3-3; tweede klas: Reizende Man-Markt-Boys 5-2, Dieleman/Schep- per-Corretje 1-5, De Maayer-Broomche- mie 5-2, Elocoat-Bliek en Vos 2-2, Eeu wige Lente-Van Alten 1-2, Haak-Wilton 2-4. Standen: eerste klas: Wagenwiel 28-48, Groovy 28-45, Ratjetoe 27-41, Deto 28-36 Groosman/Smulders 28-35, Primus/ Pluym 28-33, Moy Fa 28-32, Kota Radja 28-31, Den Hamer 28-35, AZW 28-19, Le Feber 27-16, Kerckhaert 28-15, Moy Fa 28-15, Wapen van Axel/Kesbeke 26-13, Dax 28-13; tweede klas: Corretje 25-45, Reizende Man 23-39, Wilton 25-36, De Maayer 25-34, Dieleman/Schepper 25-32 La Bourse 25-31, Haak 26-30, Eeuwig» Lente 24-24, Bliek en Vos 23-30, Van Al ten 25-19, HCG 26-19, Broomchemie 23- 16, Markt Boys 23-11, De Meyer 21-6, Elo- coat 25-4. AXEL - Primus/Pluym heeft het zaalvoetbaltoernooi, da' Van Alten in de Axelse sport hal 't Sportuus hield, gewon nen. Moy Fa eindigde op tweede plaats voor 't Wapen van Axel/Kesbeke, Kerck haert, Van Alten, Gemeente Hontenisse en Markt Boys. Rob Bijvank stond er Groosman was trouwens va begin tot eind in de frontlinj te vinden. Robert Vroon was de eerst die na de flitsende start va Groosman aansloot. Even ver der kwam ook Adri Verluysoi kop. Dit trio bouwde de voor sprong stelselmatig uit. Voo Vroon ging het te hard, waar door twee leiders de finale gingen. Vijfhonderd mete voor de streep moest Versluy op de zoveelste versnellin van ^et antw°or«iXEL - Zondag 2 juni houdt schuldig blijven je wa|Voetbafvereniging Pri- j V? kilometer zege. nus/Pluym een toernooi in 't Van onze sportmedewerker 5|X>rtuus te Axel. Aan dit sportieve treffen waert. Thomas Nygaari Ifjrdt deelgenomen door acht tams, verdeeld over twee zijn naam. Met 138 deelnemen poules. In poule 1 komen uit 't mochten np nrganiRatnron k. l. ifapen van Axel, Dieleman/ Leendertse, Raljetoe en Pri- nus/Pluym. In de tweede iroep strijden Verpoorte, Cor- itje, Deto en Kota Radja. De rerste duels beginnen om 12.00 iur. De finale begint om 17.40 ook al prima, maar ik pakte overal net naast de overwin ning. Die heb ik nu gelukkig op zak. Trouwens ik voelde vandaag m'n benen helemaal niet", aldus Bijvank, die z'n eerste, en een belangrijke, sei zoenzege op z'n conto bij schreef. De amateurwedstrijd, vol gend seizoen wordt het ver moedelijk een A-klassieker, was vooral in het begin een wedstrijd, waarin de deelne mers hun leven af te toe niet zeker waren. In Oostkapelle, Domburg en Veere moest de karavaan met meer dan 120 renners door soms 'gaatjes' van één meter. Wedstrijdlei der Jan Moerdijk vond het dan ook een moeilijke klus om de zaak te leiden. „Eén van mijn moeilijkste opdrachten. Het was bijzonder gevaarlijk en ik RUGBY - De nationale Engel se rugbyploeg heeft de eerste van een serie oefenwedstrij den in Nieuw-Zeeland met groot verschil verloren. In Auckland won de provinciale selectie met 24-6 nadat de stand bij rust 12-0 was. Tij dens het duel werden vier le den van anti-apartheidsgroe- peringen gearresteerd. Zij protesteerden tegen de voor genomen reis van het Nieuw- zeelandse team naar Zuid- Afrika. vraag me af of deze formule De Zeeuwen streden vooral in het begin op de eerste rij. Pierre Raas, Patrick Tolhoek en Bijvank waren vooraan niet weg te slaan en hielden op die manier alle schermutselin gen in de gaten. Na Domburg ontstond een eerste groep met 24 renners. Daarbij Koole, Mol, Vereecken, Raas, Tolhoek en Bijvank als Zeeuwen. De lei ders liepen een halve minuut weg, maar de achtervolgers kwamen daarna snel dichter bij en ettelijke kilometers la ter was de hergroepering een feit. In Wolphaartsdijk was er een massale valpartij. Trou wens in totaal raakten 40 ren ners bij een valpartij betrok ken. Frits Schür, Berry Zoontjes en Arjan van den Dries staken hun neus even tjes aan het venster en dat was de inleiding van een nieuwe ontsnapping van een twintig tal renners. Daarbij de Zeeu wen Raas, Bijvank en Cyriel Hoefnagels. Verder ook nog mannen als De Baat, Van Da len, Moorman, Egbert Schmidt en Lugtenburg. De leiders na men ruim één minuut voor sprong en de strijd leek ge streden. Maar de samenwer king in de kopgroep stokte en de achtervolgers kwamen te rug. Direct daarna, met nog der- T9 PAGINA SPORT 7 Rob Bijvank gaat met voorsprong door de finish. tig kilometer voor de boeg, gingen Peter van de Klundert, Hopmans, alweer Van Dalen, De Baat en Hage aan de haai. Toen hun voorsprong 20 se conden bedroeg, gingen Schmidt, Akkermans, Schür, Bijvank, als bewaker voor Van de Klundert, Haast en Van Trijp in de achtervolging. In een mum tijd werd de kloof overbrugd en als laatsten kre gen Van Antwerpen, Van der Horst, Hoefnagels, Raas, Van de Toorn en Suykerbuyk aan sluiting. Op vier kilometer voor de streep gingen Schmidt, Hopmans, Van Trijp en Bij vank aan de haal. De vier ble ven voorop. De spurt werd ge makkelijk gewonnen door Rob Bijvank, De uitslag: 1. R. Bijvank (Transvemij) 160 km. in 3.51.18, 2. E. Schmidt (Van Aarle), 3. J. van Trijp (Zuidwesthoek), 4. N. Hage (Theo Middelkamp A), 5. J. van Dalen (Gazelle), 6. P. Raas (Van Aarle), 7. foto willem mieras J. van der Horst (Theo Middelkamp B), 8. T. Akkermans (Concorde), 9. P. van de Klundert (Transvemij), 10. G. van Ant werpen (Theo Middelkamp A), II. M. de Baat (Concorde), 12. F. Schür (Concorde), 13. R. Haast (WV Breda), 14. C. Hoefna gels (WV Zeeuwsch-Vlaanderen), 15. L. Suykerbuyk (Zuidwesthoek), 16. J. van de Toorn (WV Breda), 17. K. Hopmans (Zuidwesthoek), 18. R. Moorman (Gazel le), 19. D. van Zanten (Theo Middelkamp (De Zwaluw); ove- de Nooyer (Theo E. Amperse (Theo P. Tolhoek (Van Aarle), 39. P. Hoondert (Gazelle), 40. C. van de Sande (WV Zeeuwsch-Vlaande ren), 45. K. Schouwenaar (Theo Middel kamp B). A), 20. W. Lugtenburg t rige Zeeuwen: 22. K. Middelkamp A), 27. Middelkamp B). Aarle), 39. P. H Sprintzege Teun van Vliet er •den ren- erkt ink- aten in de baltoernooi. Opvallend was dat de wisseltrofee evenals vo rig jaar door het toch niet zo sterk geachte team van OAz gewonnen werd. Pas in laatste wedstrijd leed OAZ voor de eerste maal verliep Dat was tegen Verpoorte uij Axel, maar dat deerde OAZ weinig, want toen was de toer nooizege al een zeker feit. De eindstand was: 1. OAZ TerneuzeJC? punten, 2. Verpoorte Axel 7, 3. De Kre® Hulst 6, 4. De Post Terneuzen 3 doelsaldo), 5. Kravo Terneuzen 3, o. pen van Axel 3 punten. IJZENDIJKE - Het traditio nele toernooi voor eerste elf tallen, dat de W IJzendijke hield, is gewonnen door Sluis kil. In de finale traden deze11' de ploegen aan als vorig a._ Dat waren Sluiskil en het Bei" gische Watervliet. Ging in 1=®] de eindzege naar onze zuid'er- buren, ditmaal toonde Sluis® zich slagvaardiger. Het won o finale met 2-0. Voordien 1» Sluiskil al aangetoond in ff* de vorm te verkeren door o organiserende vereniging 3-0 te verslaan. Watery' was door een moeizame 1- zege op Schoondijke in eindstrijd terecht gekomen- de strijd om de derde P'aa was IJzendijke beduidend ter dan Schoondijke: 3-0. De eindstand was: 1. Sluiskil, 2. W^kE vliet, 3. IJzendijke, 4. SchoondijK®' eindstand van het toernooi voor ia» elftallen was: 1. IJzendijke 2, 2. Tem zen 3, 3. Hontenisse 3, 4. Cadzand, zendijke 3. ti Van onze sportmedewerker HANSWEERT - Na een sprintduel met Cees Priem is Teun van Vliet maandagavond wi- naar geworden van de profronde in Hans- ireert. Met nog twee ronden van 1250 meter voor de wielen ontsnapte dit duo en ondanks een felle jacht van Bert Wekema bleven de vluchters buiten schot. Winnaar van de leidersprijs werd Gerrit Solleveld. Laatstgenoemde was zeer bedrijvig en hij maakte ook deel uit van het kopgroepje, dat na twintig kilometer ten kleine bres wist te slaan. Wekema, Van der Hulst, Nieuwdorp en Habets waren zijn metgezellen. Het leverde mets op, net zo min als het uit stapje van Maarten Ducrot tot na de start. Laatstge noemde, ook al zeer actief, vormde na de schermutselin- in het eerste uur een trio met Hennie Roovers en Gerrie van Gerwen. Ook deze sprong sorteerde geen effect. Jac Ha- oegraaf (tweemaal pech) was Van onze sportmedewerker GOES - De voetbalvereniging bbur houdt zondag 2 juni een seniorentoernooi voor eerste, de en derde elftallen. De aanvang is elf uur. De deelnemende clubs zijn: - Jagers (Den Haag), Virtus Zevenbergen), Walcheren, jjraauw, RIA, Ouwerkerk, Cortgene, Jong Ambon, Kwa- «ïdamme en de organiseren- tle vereniging. 7<m onze sportmedewerker JORSELE - Op de België-weg ''1 Borsele worden zaterdag 1 ®ni nationale motor- en auto- Mintwedstrijden gehouden ,er eenachtste mijl. De aan- 'JJS is twee uur. Vooraf wordt er een demon- 'atie gegeven door Henk ink op zijn supersnelle Roc- Bike. De brandstof die de- raketmotor gebruikt, is wa- y tof per oxide (H202), terwijl i. e a's oxidator optreedt bij "•nemische reactie. „Uiteraard is Henk Vink ook 1 van de grote favorieten in I,, motor sprintwedstrijd. -rijdt op een Kawasaki Eveneens is in die !e een kanshebber Tonnie i. s °P BMW. Bij de 50 cc-ers tddy Kemp op Kreidler fa- Senrvr>en in de Stanüaardklas- UOO cc kan Jan Maas hoge rf gooien. Er worden 45 ynemers verwacht. Bij de Dom Uto's wor(üt ook deelge- ;t)?en door enkele Zeeuwen, "E wie Digny Sinke uit '«etinge. toen al geruime tijd van het toneel verdwenen. Met nog ruim tachtig kilo meter te gaan, meldde zich in de frontlijn Gerrit Solleveld, die gezelschap kreeg van Teun van Vliet, Hennie Roovers, Heddy Nieuwdorp en Marco van der Huist. De vlam sloeg nu goed in de pan. De koplo pers konden hun maximale winst van 23 seconden echter niet vasthouden. De finale werd 35 kilometer voor het einde ingeluid door Bert Wekema, Hennie Roo vers, Teun van Vliet en de nu ook sterk op drift geraakte Cees Priem. Ad Tak, Gert Ja- kobs, Ron Snijders en daar achter in zijn eentje Gerrit Solleveld kozen voor een fu rieus tegenoffensief, maar de mannen vooraan gaven geen krimp. Bij de vier leiders de marreerde twee ronden voor het einde Cees Priem, die een attente Teun van Vliet mee kreeg. De moedige Bert Weke ma probeerde in de slotronde nog wel neer te strijken op de mannen in het voorste gelid, maar hij bleef op enkele tien tallen meters hangen. In de eindsprint had Van Vliet niet al te veel moeite om Priem achter zich te houden. Wekema kwam als derde over de streep en van de andere volgers etaleerde Hennie Roo vers het sterkste eindschot. Bij de nieuwelingen was de Zeeuwse kampioen Arjan de Ridder de snelste in de eind sprint en bij de liefhebbers reed Kees Heystek solo naar de winst. De uitslagen: profs: 1. Teun van Vliet 100 km. in 2.13.13, 2. Cees Priem, 3. Bert We kema, 4. Hennie Roovers, 5. Ad Tak, 6. Ron Snijders, 7. Gert Jakobs, 8. Gerrit Solleveld, 9. Heddy Nieuwdorp, 10. Jan Raas, 11. Nico Verhoeven, 12. Marco van der Hulst, 13. John van Asten, 14. Jean Habets, 15. Harald Schmitz (WD1), 16. Vester Aarts, 17. Leon Nevels, 18. Wim de Ruiter, 19. Albert Jongkind, 20. Martin Verschuur, 21. Johan van de Linde, 22. Emiel Kerstens, 23. Ad van Peer, 24. Maarten Ducrot, 25. Wout van de Berg, 26. Ad Polak; nieuwelingen: 1. A. de Rid der (Arnemuiden) 40 km. in 1,03.16, 2. W. Geijs (Kwadendamme), 3. P. de Groot (Overschie), 4. M. Martens ('s Heeren- hoek), 5. P. van de Vrede (Kapelle), 6. R. Tolhoek (Yerseke), 7. M. Pijpelink (Ter neuzen), 8. T. Moonen ('s Heerenhoek), 9. R Ra bout (Zuidzande), 10. G. Claessens ('s Heerenhoek), 11. R J.etten (Rotter dam), 12. J. Schroevers (Arnemuiden), 13. J. Fortrei (Breskens), 14. M. Goeree (Driewegen), 15. A. d'Hont (Hulst), 16. H. van de Velden (Heerlen), 17. E. Akeleijen (Rotterdam), 18. W. Raas ('s Heerenhoek), 19. P. van Belzen (Middelburg), 20. J. Louisse (Kapelle); liefhebbers: 1. K. Heijstek (Willemstad) 50 km. in 1.12.58,2. N. Westerbeke (Westkapelle), 3. K. van Prooyen (Delft), 4. H. van den Oever (Wassenaar), 5. F. Meijaard (Wemeldin- ge), 6. L. de Jonge (Lewedorp), 7. J. Maas kant ('s Heer Jansland), 8. P. van Dui- vendijk (Bruinisse), 9. P. Sager (*s Gra vendeel), 10. M. Dijkwel (Yerseke), 11. R. Pols (De Lier), 12. P. Wielhouwer (Som- melsdijk), 13. J. Tolhoek (Yerseke), 14. R. IJzelenberg (Sommelsdijk), 15. H. Lagen dijk (Hendrik-Ido-Ambacht). De kopgroep in Hansweert met Heddie Nieuwdorp aan het hoofd. Achter hem Jean Habets, Bert Wekema, Gerrit Solleveld en Marco van der Hulst. - foto willem mieras Van onze sportmedewerker NIEUWVLIET - Evenals de voorgaande fietscrossen op De Pan- nenschuur te Nieuwvliet was de ontmoeting van afgelopen weekeinde een succes. De uitslagen: 5 jaar: 1. Jurgen de Maat, 2. Roby Roctus, 3. Crosby van de Abeele. 6 jaar: 1. Mark-Peter van Doorn, 2. Rutger van Anrooy, 2. Davy Temmerman. 7 jaar: 1. André de Vin, 2. Jacques de Clerck, 3. Jimmy van der Goes. 8 jaar: 1. Daniël van Hou- te, 2. Barry de Waal, 3. Martijn van Poecke. 9 jaar: 1. Loek de Rijk, 2. Danny Schout, 3. Cornelis Wesdorp. 10 jaar: 1. Serge Zijlstra, 2. Jim Rausch, 3. Raymond Venema. 11 jaar: 1. Francois de Potter, 2. Derk-Jan Franse, 3. Arjan de Mey. 12 jaar: 1. Jacco Mat- thijs, 2. Rini Datthijn, 3. Erwin Sarfaty. 13 jaar: 1. Gianni de Jonge, 2. Patrick Die- rings, 3. Bart de Bliek. 14 jaar: 1. Andy de Meester, 2. Mark van Overdulve, 3. Larry Crombach. 15 jaar: 1. Marco Uytdenwilligen, 2. Dimitri Roels, 3. Mark Zaan. Meisjes: A: 1. Tanietha Uytdenwilligen, 2. Inge Heijvaert, 3. Isabelle Rausch. B: 1. Ilse Heij- vaert, 2. Daniëlle de Clerck, 3. Mariska Verplanke. C: 1. Monique Wisse, 2. Barbara de Ruyter. D: 1. Karin Taillie, 2. Renate Rausch, 3. Bianca Buyck. Van onze sportmedewerker STEIN - Jan Mobach bij de junioren en Marco Pijpelink bij de nieuwelingen reden een knappe Omloop van de Maasvallei. Mobach werd vijfde en legde daarnaast beslag op een tweede plaats in het bergklassement. Niek de Taeye wist op een 27e plaats beslag te leggen. De derde Zeeuwsch-Vlaming, Arno Sij- nesael, werd voortijdig uit koers genomen. De zege was voor Frans Kersten van De Zwaluw. Bij de nieuwelingen zat Marco Pijpelink als enige Zeeuwsch- Vlaming in de 25 renners tellende kopgroep. Hij spurtte naar de achtste plaats. Jacky Fortrei - lek - en Guido de Smit reden de koers niet uit. De zege was voor Robert van der Ven van WV De Kempen. iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiHiiiiiiniiiiiiiiiiiitiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitmiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii De uitslagen van de wielerkoersen in Etten-Leur en Nieuw-Vosse- meer zijn: Etten-Leur Amateurs: 1. J. van Aert, Rijsber- gen, 80 km. in 2.05.33,2. P. Bol, Hoe ven, 3. P. Bosch, Gorkum, 4. L. Gödde, H.I. Ambacht, 5. J. Gevers, Rijsbergen, 6. C. de Jong, Schijf, 7. Kr. St. Nicolaas, Dordrecht, 8. A. Overbeeke, Dordrecht, 9. R. Boe ren, St. Willebrord, 10. L. van Mook, Oosterhout, 11. C. Tak, Oud- Gastel, 12. C. Kuijstermans, Etten- Leur, 13. R. Thijs, Etten-Leur, 14. P. Jaspers, St. Willebrord, 15. K Raats, Nispen, 16. J. Moret, Nieu- werkerk a/d IJssel, 17. A. Huijs- mans, Stampersgat, 18. J. Brou wers, Teteringen, 19. Fr. Leijten, Breda, 20. A. van Alphen, Gilze. Junioren: 1. John Buikmans, Hoe ven, 60 km. in 1.40.55,2. R. van Sun- dert, St. Willebrord, 3. E. Faren- hout, Spijkenisse, 4. R. Hopman, Den Haag, 5. P. Haast, Rijsbergen, 6. J. van Ginneken, Etten-Leur, 7. J. van Meel, Etten-Leur, 8. R. Ma- Evers, Oosterhout, 10. J. Verschue- ren, Raamsdonksveer, 11. R. Witte- hoek, Vlaardingen 10. J. Verschue- ren, Raamsdonksveer, 11. R. Witte- hoek, Broeders, Oosterhout, 15. J. van Wortel, Hoeven, 16. H. de Bruijn, Zundert, 17. E. van Oor schot, Roosendaal, 18. A. Jansen, Made, 19. S. Roeder, Etten-Leur, 20. P. Driessen, Terheijden. Nieuwelingen: 1. C. Wouters, Ze venbergen, 35 km. in 1.03.15,2. H. de Rooy, Schiedam, 3. R. Verweij, Schalkweij, 4. C. Oomen, Etten- Leur, 5. D. de Jongh, Raamsdonks veer, 6. R. den Braber, Ouden bosch, 7. P. Doeswij k, Nieuwegein, 8. R. van Loon, Zevenbergen, 9. R. de Raden, Dussen, 10. L. Keijsers, Baarle-Nassau, 11. E. van Akelijen, Rotterdam, 12. A. Roks, Breda, 13. R. Merkx, Raamsdonksveer, 14. F. Rasenberg, Terheijden, 15. R. van den Oever, Krimpen a/d IJssel, 16. F. van de Velde, Rijsbergen, 17. E. Euser, Spijkenisse, 18. R. Minne- boo, Spijkenisse, 19. M. van Hoof, Lieshout, 20. P. Diepstraten, Pa- pendrecht. Liefhebbers: 1. N. Westerbeke, Westkapelle, 40 km. in 1.05.55, 2. P. van Gils, Dongen, 3. L. van der Wiel, Breda, 4. J. van Baal, Breda, 5. Chr. van den Bergh, Oud-Gastel, 6. P. Sager, 's Gravendeel, 7. J. van der Heijden, Uden, 8. G. van der Pluijm, Nieuwendijk, 9. T. Hoeke, Nieuwendijk, 10. S. Broersma, Zoutelande, 11. J. van de Heuvel, Uden, 12. E. de Waal, Middelburg, 13. C. Zagers, Standdaarbuiten, 14. F. Verweij, Schalkwijk, 15. A. Blomberg, Kedichem. Nieuw-Vossemeer Amateurs: 1. W.J. van Loenhout (Nieuw-Vossemeer) 100 km. in 2.30.42,2. F. Pirard (Breda), 3. M. de Baat (De Heen), 4. R. van Hooy- donk (Roosendaal), 5. P. van de Klundert (Hoogerheide), 6. Th. Ak kermans (Nieuw-Vossemeer), 7. W. Lugtenburg (Goedereede), 8. C. Schouwenaar (Goes), 9. J. van de Retft (Gorinchem), 10. A. Polvorosa (Roosendaal), 11. J. van Trijp (Os- sendrecht), 12. J. van Dijke (Tho- len), 13. V. Keijzers (Eindhoven), 14. H. Mouwen (Steenbergen), 15. M. Iriks (Bergen op Zoom), 16. C. Jon- gejan (Rotterdam), 17. P. Rens (Halsteren), 18. M. van Beek (Sta- venisse), 19. A. Verheijen (Oud Gastel), 20. F. Franse (Kwadedam- me). Junioren: 1. P. Barten (Zevenber gen) 60 km. in 1.29.05, 2. H. Bogers (Fijnaart), 3. J. van de Ameele (Terneuzen), 4. L. de Koning (Heenvliet), 5. K. Oranje (Oost- voorne), 6. C. Nuiten (Fijnaart), 7. J. Brans (Rucphen), 8. F. Lems (Spijkenisse), 9. F. Breurs (St. Maartensdijk), 10. G. Tillema (Hel- levoetsluis), 11. R. Luijkx (St. Wil lebrord), 12. R. de Munnik (Vlaar dingen), 13. A. Ha velaar (Zwijn- drecht), 14. R. Manniën (Putte), 15. H. Jansen (Delft), 16. J. Smit (Roe- kapje), 17. P. van Dijk (Schiedam), 18. R. Tak (Oudenbosch), 19. E. Kooiman (Hellevoetsluis), 20. A. van Loon (Woensdrecht). Nieuwelingen: 1. R. Kroon (Oud- Gastel) 40 km. in 1.01.29,2. K. Kools (Oudenbosch), 3. B. van de Aarsen (Bosschenhoofd), 4. R. Hellemons (Bosschenhoofd), 5. V. Timmer mans (Hoogerheide), 6. M. Pijpe link (Terneuzen), 7. M. de Bakker (Abbebroek), 8. F. van Son (Zeven bergen), 9. F. Scheer (Oostvoorne), 10. R. van Wesenbeek (Heerle), 11. R. Lockefeir (Oudenbosch), 12. M. Sjoukes (Oostvoorne), 13. J. Valen- tijn (St. Willebrord), 14. A. Zant- boer (Steenbergen), 15. R. van El ven (Rucphen), 16. P. de Bruin (An- del), 17. M. Castelijns (Steenber gen), 18. W. Schoonen (Ouden bosch), 19. R. Fransen (Uden), 20. P. Lauwerijssen (Rucphen). gielsen, Geertruidenberg, 9. W. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiir Van onze sportmedewerker GOES - Tijdens de afwachtingswedstrijden in Goes in het kader van de ronde van Midden-Zeeland kwam het publiek reeds aar dig aan zijn trekken. Zowel bij de nieuwelingen als bij de junioren werd er flink aan de bel getrokken door een aantal Zeeuwen. Zij bereikten echter niet de hoogste trede van het erepodium. Bij de junioren zegevierde Andy van Loon na een korte solo. Richard de Vrieze eiste een knappe tweede plaats voor zich op en hetzelfde deed Wilfred Geijs bij de nieuwelingen achter de rappe Johan Valentijn. Hanneke Lieverse triomfeerde bij de da mes. Alfons Wijdeveld, Richard de Vrieze en Jos Elen sloegen bij de junioren na 30 kilometer een gaatjé. Op dat moment raakte Antoine Goense achterop door pech. De grote favoriet bleef nog een aantal ronden furieus jagen om terug te komen in het pelo ton, maar zou later toch de strijd staken. Nadat het uitstapje van het eerdergenoemde drietal teniet was gedaan, poogden Tino Hermus, Paul Barten, Adrie Vermue en opnieuw Richard de Vrieze gestalte te geven aan een vluchtpoging. Maar ook hun in spanningen sorteerden geen effect. Vijf kilometer voor het einde ging Andy van Loon aan de haal en hij bekroonde zijn solo met de overwinning. Uitslagen: junioren: 1. A. van Loon (Woensdrecht) 55 kilometer in 1.19.12,2. R. de Vrieze (Goes) op 0.15, 3. R. Hopman (Den Haag), 4. P. Barten (Zevenbergen), 5. J. van de Ameele (Ter neuzen), 6. A. Hermus (Berkel), 7. R. Hermus (Berkel), 8. A. Havelaar (Zwijndrecht), 9 E. Crombeecke (Aardenburg), 10. J. Hanemaayer (Maasdijk), 11. M. Oldani (Ameide), 12. H. Vis Cs-Gravenpolder), 13. A. Vermue (Kapelle), 14. A. Wijdeveld ('s-Gravenpol- der), 15. J. Adriaanse (Spijkenisse), 16. R. Luykx (St. Willebrord), 17. L. Goeree (Krui- ningen), 18. A. Eijkemans (St. Michielsgestel), 19. H. Becks (Rotterdam), 20. J. Elen (Dongen); nieuwelingen: 1. J. Valentijn (St. Willebrord) 40 kilometer in 59.02, 2. W. Geijs (Kwa dendamme), 3. P. Hassing (Noordwijk), 4. M. Goeree (Driewegen), 5. T. Moonen ('s Hee renhoek) op 0.23,6. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 7. R. Otting (Den Hoorn), 8. M. Martens ('s Heerenhoek), 9. H. van de Velde (Heerlen), 10. R. Rabout (Zuidzande), 11. W. Janssen (Ossendrecht), 12. W. Raas ('s Heerenhoek), 13. W. van de Vrede (Kapelle), 14. H. d'Hont (Hulst), 15. H. Tolleman (Hoedekenskerke), 16. F. Verbiest (Hulst), 17. W. van Meeteren (Nieuwegein), 18. F. Hillebrand (Scharrendijke), 19. R. Tolhoek (Yerse ke), 20. M. van de Nat (Arnhem); dames: 1. H. Lieverse (Hillegom) 60 kilometer in 1.22.34,2. M. de Bruin (Hoogland), 3. G. van Koert (Nieuwkoop), 4. P. Groen (Nieuw Lekkerland), 5. M. Bouter (Groot Amers), 6. E. Koolloos (Lisse) op 0.19,7. L. van de Berg (Amsterdam), 8. C. Griep (Spijkenisse), 9 P. van Tilburg (Halsteren), 10. B. van Yken (Baarn). KLOOSTERZANDE - Mark Willaert uit Nieuw-Namen wist de tien Engelse mijl van Kloosterzande op zijn naam te schrijven. De RKHAV-atleet bleef de concurrentie ruim voor, want nummer twee, de taaie Ter- neuzense veteraan Ludi de Visser, kreeg een kleine twee minuten aan zijn broek, ter wijl Hans Jasperse, toch ook geen onbekende in de trimwe- reld, bijna vier minuten meer nodig had om die afstand te overbruggen. De acht kilometer-loop werd gewonnen door de plaat selijke favoriet Lucien Hoop. Jan Kouijzer hield vier secon den over op Erik van Goethem op de vier kilometer, terwijl Danny Goossen uit Nieuw- Namen op de kortste afstand, de twee kilometer, naar de ze ge snelde. De uitslagen: 2 kilometer: I. Danny Goossen, Nieuw-Namen 6.58, 2. Freddy Dieleman, Terneuzen 7.01,3. Bas Jasper- se, Axel 7.03, 4. Jos Buys, Graauw 8.43, 5. Arjan Kegels, Terneuzen 9.15; 4 kilome ter: 1. Jan Kouijzer, Zierikzee 13.38, 2. Erik van Goethem, Walsoorden 13.42, 3. Erik Blommaert, Sint-Jansteen 13.50, 4. Peter van Driessche, Nieu w-namen 14.25,5. Ronald Roctus, Axel 15.22; 8 kilo meter: 1. Lucien Hoop, Kloosterzande 29.20, 2. H. Platjouw, Lamswaarde 29.35, 3. André Maas, Graauw 31.00, 4. Jaap Fremouw, Breskens 33.08, 5. Jack de Braai, Terneuzen 33.50; 10 Engelse mijl: 1. Mark Willaert, Nieuw-Namen 59.22, 2. Ludi de Visser, Terneuzen 1.01.13,3. Hans Jasperse, Axel 1.03.0,4. Jan van de Linde, Oostburg 1.03.13,5. Ron van Waterschoot, Hulst 1.03.30, 6. Wim van de Linde, Hein- kenszand 1.05.04, 7. Peter Snelders, Sas van Gent 1.06.06, 8. Jan Kempe, Zaa in slag 1.07.20, 9. Mare Groosman, Hoek 1.07.57,10. Guust de Gucht, Hulst 1.13.26. SLUISKIL - Henk Hamelink wist de vijftien kilometer, de langste afstand, tijdens de NSM-trimloop op zijn naam te bren gen. De atleet uit Sas van Gent finishte een kleine halve minuut voor Bertus Gelderland. Op de tien kilometer maak te de plaatselijke man Her- wald Gelderland er en ware demonstratie van. Hij hield de concurrentie, onder aanvoe ring van Arnold Polderman, een minuut achter zich. Hen drik de Maayer uit Kieldrecht, steeds van de partij in de Zeeuwsch-Vlaamse trimlopen, pakte de winst op de vijf kilo meter, terwijl de kortste af stand, de 2 te kilometer, winst opleverde voor Teneuzenaar Ab van Overbeeke. In totaal kwamen 120 deelnemers naar het sportveld van Sluiskil om onder ideale omstandigheden hun kilometers weg te malen. De uitslagen: kilometer: 1. Ab van Overbeeke, Terneuzen 8.42, 2. Freddy Dieleman, Terneuzen 8.55,3. Bas Jasper se, Axel 8.57, 4. Danny Goossen, Nieuw Namen 9.00, 5. Ronald Lijbaart, Sluiskil 9.20. 5 kilometer: 1. Hendrik de Maayer, Kieldrecht 15.55, 2. H. Platjouw, Lams waarde 16.06, 3. Hans Jasperse, Axel 16.31, 4. E. Pollet, Westdorpe 17,13, 5. Ro meo Rammeloo, Sluiskil 17.23.10 kilome ter: 1. Herwald Gelderland, Sluiskil 33.10,2. Arnold Polderman, Vogelwaarde 34.10, 3. Karei Meertens, Hoek 34.17, 4. S. Bouchaut, Axel 35.02, 5. Anton Wattel, Axel 36.11. 15 kilometer: 1 Henk Hame link, Sas van Gent 49.56, 2. Bertus Gel derland, Terneuzen 51.20, 3. Ludi de Vis ser, Terneuzen 51.55, 4. Piet Zeegers, Sluiskil 53.14, 5. Piet Snelders, Sas van Gent 55.50, 6. Fons Verdurmen, Graauw 55.55,7. Benny Borgt, Koewacht, Willy de Feber, Terneuzen en E. Vermeersch, Sas van Gent allen 56.57, 10. Hans-Jan Jas perse, Axel en Piet Spruyt, Terneuzen, beiden 57.39. (ADVERTENTIE) Zet uw vakantiegeld even opzij totdat u het echt nodig hebt, voor uw vakantie of andere doeleinden. Onze Girospeciaal-rekening is daar bij uitstek geschikt voor. Die biedt u een hoge rente (momenteel 53/4% per jaar) en de mogelijkheid om f 3.000- per maand, zonder kosten, op te nemen. Dat is pas echt makkeiijk sparen. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. INLICHTINGEN: DISTRICTSKANTOREN BREDA "CATHARINASTRAAT15. TEL.: 07b22 24 33. GOES GROTE MARKT 40. TEL. 01100-30870.

de Stem | 1985 | | pagina 17