>va geeft rtje af Hoek verslaat Middelburg na strafschoppen Overwinning Johan Scheele Marcel Remijn blijft overeind en wint ZEEUWSCH-VLAMINGEN HEER EN MEESTER Geen promotie dames Mytilus Selectie Hoek breder IGC geslaagd SVD wint afdelingsbeker Veel regionale toppers Ronde van Axel in T12 PAGINA SPORT 4 IN MEXICO Tien doden bij gedrang voor voetbalstadion Wereldbeker tennis weer voor VS niNSDAG 28 ME11985 T2 PAGINA SPORT 5 Kwadendamme en Hansweertse Boys iii evenwicht AZVV-dames kampioen Pech voor Wesdorp Simpeldribbel 2 weer weg iWr Roeland Succesvol 'u Duitsland HULST - Annemarie Verrijzer was de grote uitzondering, ze was de enige niet-Zeeuws-Vlaamse die een eerste prijs pakte tijdens de Zeeuwse jeugdtenniskampioenschappen, georganiseerd door tennis club Hulster Ambacht te Hulst. Z.-Vlaamse B-junioren niet succesvol Uits tekende week voor Veteranen Zege Vleeskens en Provoost A-junioren \lissingen in landelijke competitie AZVY-dames winnen in promotie competitie plaats; Een* onderzoek wees uit dat het ongeluk is veroor zaakt door het sluiten van de deuren van een tunnel, die toegang gaf tot de tri bunes. Toen tegelijkertijd de lichten uitgingen, brak er paniek uit onder de me nigte, die zich in de tunnel bevond. Naar schatting be vonden zich tienduizend mensen te veel in het sta dion, dat 70.000 toeschou wers kan bevatten. Een dag voor het begin van de Open Franse titelstrijd op Roland Garros in Parijs smaakte Ivan Lendl namelijk het genoegen John McEnroe weer eens te verslaan. Aan Jimmy Connors was het toen de taak zijn ploeg voor een voortijdige nederlaag te behoeden, waarin met de grootste moeite slaagde. Verenigde Staten-West-Duitsland: John McEnroe-Hansjórg Schwaier 7-5, 7-6, Jimmy Connors-Wolf gang Popp 6-1,6-3, Spanje-Australië: Juan Aguilera-John Frawley 6-2, 6-2, José Higueras- Paul McNamee 0-6,6-4,3-6. Verenigde Staten- West Duitsland: 3-0 Ken Flach/Robert Seguso- Andreas Maurer/Wolfgang Popp (Brd) 6-1,6-4 Australië-Spanje 2-1: John Fitzgerald/Pat Cash-Juan Aguile- ra/Jose Higueras 6-3,6-3 Finale: Verenigde Staten-Tsjechoslowa- kije 2-1; John McEnroe-Ivan Lendl 7-6 6-7 3-6, Jimmy Connors-Miloslav Mecir 6-3 3-6 7-5, Ken Flach/Robert Seguso- Ivan Lendl/Tomas Smid 6-3 7-6. 3 Martin Jaite (Arg)-Paolo Cane (Ita) 7-5, 7-5, 6-2 John Lloyd (GBr)-Gianni Oclep- po (Ita) 6-3, 6-3, 6-1, Andrej Sjesnikov (Sov)-Egan Adams (VSt) 6-2,6-2,6-lEliot Teltscher (Vst)-Dacio Campos (Bra) 6-2, 6-3, 6-3 Alejandro Ganzabal (Arg)-Rus- sel Simpson (Nze) 6-2, 6-2, 6-2 Roberto Arguello Arg)-Martin Davis (Vst) 6-4,6- 4, 7-6 marko Ostoja (Jsl)-Luca Botazzi (Ita) 2-6, 7-6, 7-5, 6-3 afgebroken: Vince van Patten (Vst)-Marian Vajda (Tsj) 4-6, 6-3,6-4,3-6 Damesenkelspel: eerste ronde: Beth Herr (VSt)-Marcella Mesker (Ned) 6-16- 0, Kim Sands (VSt)- Rewata Sasak (Joe) 7-5, 1-6, 6-3, Katerina Malejeva (Bul)- Eileen Teil (Zwi) 6-3 7-5, Katerina Skorwska (Tsj)-Helen Kelesi (Can) 6-42- 6 6-1, Petra Kepeller (WDl)-Masako Yanagi (Jap) 6-4 1-6 6-2, Dianne Bale- strat (Aus)-Debbie Spence (VSt) 6-3 2-6 6-3, Cecile Dalmette (Fra)-Mercedes Paz (Arg) 6-4 7-5, Mima Jausovec (Joe)-An- nabel Croft (GBr) 6-2 6-0, Anna Maria Cecchini (Ita)-Amy Holton (VSt) 6-0 6-1, Adriawa Villagraw (Arg)-Rina Einy (GBr) 6-2 6-0, Pascale Paradis (Fra)-An- drea Temesvari (Hon) 7-6 3-6 6-3, Pat Medrado (Bra)-Michelle Torres (VSt) 6-2 6-2, Christiane Jolissaint (Zwi)-Etsuko Inoue (Jap) 7-6 6-2, Lisa Spain Short (VSt)-Melissa Brown (VSt) 6-3 2-6 6-3, Ann Henrickson (VSt)-Iva Budarova (Tsj) 3-6 6-3 6-3, Debbie Spence (VSt)- Debbie Balestrat (Aus) 6-3 2-6 6-3, Mar tina Navratilova (VSt)-Pam Teeguarden (VSt) 6-1, 6-0 Rafaella Regggi (Ita)-So- phie Amiach (Fra) 6-0,4-6,6-0 Kathy Ri- naldi (VSt)-Tina Mochizuki (VSt) 6-4,6-0 Hana Mandlikova (Tsj)-Marie Fernan dez (VSt) 6-1, 7-5 Sue Mascarin (VSt)- Amanda Brown (GBr) 6-3, 7-5 Andrea Holikova (Tsj)-Berverley Mould (ZAf) 6- 2, 6-1 Cecile Calmette (Fra)-Mercedes Paz (Arg) 6-4,7-5 Claudia Kohde (BRD)- Shelly Solomon (VSt) 6-2,6-2 Emilse Ra- poni-Longo (Arg)-Michaela Washington (VSt) 6-4,6-2 Anne White (VSt)- Susanne Schmid (Zwi) 6-2,4-6,9-7 Gabriela Saba- tini (Arg)-Lilian Drescher (Zwi) 6-2,6-2 Laura Garrone (VSt)-Kim Steinmetz (VSt) 6-1, 6-1 Virginia Wade (GBr)-Sara Gomer (GBr) 7-6, 6-4 Carling Bassett (Can)-Andrea Betzner (BRD) 7-6,7-6 Zi- na Garrison (VSt)-Jamie Golder (VSt) 6- 3, 6-0 Rosalyn Fairbank (ZAf)- Arm Hobbs (GBr) 7-5,6-2 Isabel Cueto (BRD)- Elizabeth Minter (Aus) 7-6, 5-7, 6-3 Pen ny Barg (VSt)-Sabrina Goles (JSl) 3-6, o- 2, 6-4 Ann Minter (Aus)-Myriam Schropp (BRD) 6-2, 6-2 Terry Phelps fc) (VSt)-Renee Uys (ZAf) 6-4, 6-4 Emma- nuelle Derly (Fra)-Jo Durie (GBr) 7-5,0- 6, 6-4 Nathalie Tauziat (Fra)-Wendy White (VSt) 6-0, 6-7, 6-2 Brace K^1 (VSt)-Elena Elisenko (Sov) 6-1, 6-2 Na thalie Herreman (Fra)-Federica Bonsig- nori (Ita) 7-5, 6-4 Gabriela Dinu (BRD)" Maeve Quinlan (VSt) 7-5, 7-5 Catherine Suire (Fra)-Joanne Russell (VSt) 7-6, 6-1 Marie-Christine Calleja (Fra)- Laura Bernstein (VSt) 4-6, 6-3, 6-4 Pam CasaJe (VSt)-Kathleen Cummings (VSt) 6-3,6-1 Jennifer Mundel (ZAf)-Gretchen Rus" (VSt) 6-1,6-3. )e danken aan de slopende serie 'e strafballen, nadat het duel ook t na een half uur verlenging op c 1-1 was blijven steken. Marie- n ke van Doorn benutte de twin- 'r tigste en laatste strafbal onbe- rispelij k en gaf het sein voor s- de feestroes. Vergeten was het leed van al de missers en het matige spel- ie De Europacup kan weer een r- jaar in de prijzenkast worden Je gestald, al gebiedt de eerlijk- et heid te zeggen dat het deksel c- een plaatsje verdient in Mos- h- kou. n- De dames van Amsterdam p- beëindigden het toernooi zoals iet verwacht na de vroegtijdige t- uitschakeling door HGC op de 'o- derde plaats. In de strijd om de >et bponzen medaille had de e- Westduitse kampioen Hanau, de gezien het verdriet na aflooP' e- gerekend op succes. De wens te won het daarbij kennelijk van te de realiteit. De Amsterdam* :n, sen, van wie op Eysvogel na en niemand meer het niveau !r- haalde van de eerste dag, bad bepaald geen topvorm nodig ee om Hanau de baas te blijven' te 4-2. l/anonzesportmedewerker VALPARTIJ ONTSIERT FINALE KOERS EEDE FE!® - De laatste haakse Lht naar de finish heeft in Lie al menige kanshebber Lr de bloemen uitgescha keld. Ook gisteren speelde die bocht op een paarhonderd me ier voor het spandoek een ne gatieve hoofdrol. Vijf man waren in de slijta- ,slag - de felle wind had o ok jeze keer de 'acht' loodzwaar maakt - overeind gebleven. 'Die vijf waren plaatselijk fa voriet Niek de Taeye, Antoine Goense, Richard de Vrieze, Leo Groeneboom en Marcel Remijn, die de zege voor zich opeiste. Niek de Taeye, de grote mo- tor van het kopgroepje, wist dat hij n ormaal gesproken geen schijn van kans had in de spurt tegen Antoine Goense, maar wist ook als geen ander dat wie het eerst door die laat ste bocht geraakte in een uit stekende uitgangspositie zou komen. Hij nam te veel risico en schoof onderuit. In zijn val Goense, Groeneboom en De Vrieze meenemend. Marcel Remijn was de enige die over eind wist te blijven en pakte zijn eerste seizoenzege. De tuimelpartij bleef be perkt tot schaa.fwerk met Goense als ergste slachtoffer, maar allen konden nog onder het spandoek door fietsen. Goense had echter minder prettige woorden over voor Groeneboom. „Als hij me niet opzij kwakt, win.ik hier, ook al viel De Taeye voor me. Dit is geen manier van koersen meer, maar ik kom hem nog wel eens tegen", liet hij ont goocheld uit zijn mond vallen. Niek de Taeye bleef er rusti ger onder. „Ik had gewoon te veel snelheid", aldus de plaat selijke man, die kan terug blikken op een sterke wed strijd. Hij was het immers, die de wedstrijd al in de beginfase op gang bracht. Na amper 10 kilometer was de helft van het 24-koppige deelnemersveld al in een figurantenrol gereden. Veertien man reden op dat moment in de frontlijn. Toen De Taeye enkele kilometers verder nog maar eens onder in de beugel ging, konden alleen Goense, Hoogesteeger, Remijn, De Vrieze en Groeneboom nog mee. De koers was gelopen. Frank Geensen probeerde op zijn eentje nog de zaak recht te zetten. Hij kreeg nog even de steun van Johan van Schaik, maar toen diens pijp leeg was, moest de Terneuzenaar het al leen doen. Het pleit voor zijn karakter dat hij bleef volhou den, ook al moet hij het nutte loze van zijn zaak hebben in gezien. Bij de leiders viel Bart Hoogesteeger nog weg. Met de vijf overgeblevenen kwam er dus geen volwaardig slot. Achter Frank Geensen won Alfons Wijdeveld de groeps- spurt voor de achtste plaats. Uitslag: 1. Marcel Remijn (Wilhelmina- dorp) 60 kilometer in 1.39.55, 2. Richard de Vrieze (Goes), 3. Leo Groeneboom (Oud-Beijerland), 4. Niek de Taeye (Eede), 5. Antoine Goense (Ovezande), 6. op 1.30 Bart Hoogesteeger ('s-Heeren- hoek), 7. op 2 min. Frank Geensen (Ter- neuzen), 8. op 2.30 Alfons Wijdeveld ('s Gravenpolder), 9. Adrie Vermue (Kapel- Ie), 10. René Hermes (Berkel), 11. Eddie Cromheeeke (Aardenburg), 12. Jan Oreel (Vlissingen), 13. Robert de Jonge (Le- wendorp), 14. Hans Vis ('s Gravenpol der), 15. Leo Goeree (Kruiningen), 16. Ro nald Aerts (Sluiskil), 17. Hans Jansen (Vogelwaarde), 18. A. Faes (Waterland kerkje), 19. Philip Lampaert (Eede), 20 op 1 ronde Marcel Marijs (Arnemuiden). Van ome sportmedewerker HEINKENSZAND - Het pro- motieduel in de tweede klas A lussen Kwadendamme en Hansweertse Boys is onbeslist geëindigd. Dat houdt in dat de ploegen een later tijdstip nog eens „gen elkaar moeten aantre den. Wanneer is nog onbe kend, want Hansweertse Boys kan niet aan de verplichting voldoen om komende zondag Ie spelen, omdat die ploeg dan enkele dagen op .vakantie gaat naar een bungalowpark in het Belgische Peer, en juist Kwa dendamme wil wel zondag en. Een zaak waar de KNVB Zeeland zich een dezer igen over zal moeten buigen. Het duel op het neutrale ter rein van Heinkenszand, lever de na 90 minuten een 1-1 stand op, Een beter Kwadendamme was in de eerste helft op 1-0 gekomen door Jan Zuidhof. Na rust een feller Hansweertse Boys dat langszij kwam via Gaby den Toonder. Ook de verlengingen brachten geen beslissingen. Kwadendamme, best voetballende ploeg, kwam opnieuw op voorsprong, nu door Bob Peters, maar op nieuw hand Hansweertse Boys een antwoord klaar door een treffer van Taurus Kraayen- brink. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de tweede klasse D van het damesvoetbal werd AZ W kampioen. De Axelse dames klopten in i slotwedstrijd van het sei zoen Biervliet met 6-0. Zij kwamen daardoor net niet aan de honderd doelpunten (99-7). Hoek had heel wat moeite met RIA, maar won uiteinde lijk met 1-0. S pui-Terneuzen eindigde in 2-2. Biervliet was gisteren te sterk voor RIA: 4-0. Van onze motorsportmedewerker MILL - Tijdens de internatio nale motorcross die zondag in bet Brabantse Mill werd geor ganiseerd, heeft Jack Wesdorp uit Schoondijke door schok- brekersproblemen geen rol van betekenis kunnen spelen. Door een val, als gevolg tervan moest hij in de eerste en de tweede reeks opgeven, iwkte hij een negende plaats inde derde reeks. De strijd om de koppositie ging uitsluitend tossen Gert-Jan van Doorn en fees van der Ven, een strijd die door de chronometer in het voordeel van Van Doorn werd Mm onze sportmedewerker ■JfLL - Voor de zoveelste keer mi seizoen bleven de reserves Jjj® Simpeldribbel simpel Stonedunkers maakte te- vorgeefs zijn opwachting in de fxelse sporthal voor de laat- i - competitiewedstrijd. Be- 'arigrljk was het treffen overi- jjtois niet, daar de kaarten in vierde klas heren reeds ge- schud waren. Het is dan ook de vraag of wedstrijd nog gespeeld zal orden. Waarschijnlijker lijkt dat een dergelijk verzoek ■topelweg weggewuifd zal orden door het wedstrijdse- otariaat in Middelburg. Van onze 'kennismedewerker - In bet Duitse srburg heeft Terneuzenaar «er Roeland (MZ) samen .to Peter-Paul de Vrint (Scyl- J "Oder leiding van bonds- ac« Bert van der Helm deei- oomen aan de open Duitse ^kampioenschappen ta- "tennis. Angsttennis In Door Kees Hamelink In de overige categorieën werden de hoofdprijzen weg gesleept door de Zeeuwsch- Vlamingen die heer en mees ter waren in de overige cate gorieën. Kenmerkend voor de ze titelstrijd in Hulst was het 'angsttennis' waardoor vele partijen werden gekenmerkt. Angsttennis, omdat vele kin deren hun plaatsje moesten waarmaken, maar ook het spel van de zogenaamde 'underdog' werd gekenmerkt door een ze kere terughoudendheid. Voor verrassingen was in deze titelstrijd geen plaats, wel was sprake van een ver kleining van het verschil in spelniveau. Want de uiteinde lijke kampioenen kregen het niet cadeau. Dat bleek ook in de finalepartij bij de 18-jarige jongens, waarin Terneuzenaar Tim van Dijk alle registers moest opentrekken tegen Marcel van Sabben. Het bleek ook in de halve finale toen Van Dijk de grootste moeite had om zich los te maken van Peter-Heinz Schoolkate (7-6 5- 7 6-3). Marcel van Sabben werd niet zonder slag of stoot fina list. Als derde geplaatste scha kelde hij Terneuzenaar Mark Albers uit in drie sets (7-6 4-6 6-4, en ook in de finale toonde hij aan enige kwaliteit te be zitten. In een gemakkelijke driesetspartij toonde Tim van Dijk het aanwezige krachts verschil aan. In de finale creëerde hij zich een comfor tabele voorsprong van 5-0, hetgeen resulteerde in een set winst van 6-3. De tweede set liet een gelijkopgaande strijd zien die pas na 2-2 beslist werd. Tim van Dijk won met de cijfers 6-3 6-4. Bij de oudste meisjes zege vierde Annemarie Verrijzer. Na een 6-3 6-4 winst op Judith van de Berge, wist zij zich fi- naliste, en ook Barbara du Fossé werd volgens de ver wachting finaliste. Een ster ker spelende Annemarie Verr ijzer werd dan ook de terechte winnares, nadat Barbara du Fossé zich pas in de tweede set volledig gewonnen gaf (6-4 6- 3). De strijd bij de 14-jarigen verliep niet geheel volgens de planning, ofschoon de favorie ten de titel voor zich opeisten. Zo werd Sandra Begijn de winnares bij de meisjes, nadat zij zich in de halve finale had ontdaan van Elisabeth Buijs (6-1 6-1). De tweede geplaatste Angela Latuheru moest echter in de halve finale haar meer dere erkennen in Emerence van Wingen, die met veel machtsvertoon Latuheru naar het tweede plan verdreef (6-3 6-0). Ook in de finale bood zij zich aan als een groot opstakel voor de favoriete Sandra Be gijn. Deze had de grootste moeite om Van Wingen op een afstand te houden, hetgeen re sulteerde in een uitslag van 7- 5 7-6 in het voordeel van Be gijn. Bij de jongens was het Gyon Asselman die zijn plaatsing volledig waarmaakte, maar Goesenaar Manfred de Kok dwong hem tot het uiterste te gaan. Niet in de eerste set ove rigens, want met 6-1 trok As selman deze naar zich toe, maar De Kok creëerde zich een 5-1 voorsprong in de twee de set, die echter door Assel man, werd omgebogen in een winst van 7-5. Bij de 10-jarige meisjes wekte het geen verwondering dat de titel ging naar Nataly Tijssen uit St. Jansteen met 6- 2 6-0 won zij in de finale van Femke Clerx, terwijl volgens de verwachting Sebastiën Rottier de titel greep bij de jongens via een 6-4 6-1 zege op Richard Hamelink. Uitslagen: Jongens tot en met 10 jaar halve finale: Sebastien Rottier-Jacco Fi- lius 6-1 6-1, Richard Hamelink-Hans Huijbregtse 3-6 6-3 6-1. Finale: Sebastien Rottier-Richard Hamelink 6-4 6-1, derde en vierde plaats: Huijbregtse-Filius 6-4 3-66-2. Meisjes tot en met 10 jaar halve finale: Nathaly Tijssen-Annemieke Ouwehand 6-0 6-1, Femke Clerx-Cora Cijvat 6-4 7-6. Finale: Tijssen-Clerx 6-2 6-0, derde en vierde plaats: Cora Cijvat-Annemieke Ouwehand 6-0 6-3. Jongens tot en met 14 jaar halve finale: Gyon Asselman-Frederick Ouwehand 6- 1 6-1, Manfred de Kok-Jeroen Verstrae- ten 6-3 7-6. Finale: Asselman-De Kok 6-1 7-5, derde en vierde plaats: Verstraeten- Ouwehand 6-2 6-2. Meisjes tot en met 14 jaar halve finale: Sandra Begijn-Elisabeth Buijs 6-1 6-1, Emerence van Wingen-Angela Latuheru 6-3 6-0 Finale: Begijn-van Wingen 7-5 7- 6, derde en vierde plaats: Buijs-Latuhe- ru 6-16-1. Jongens tot en met 18 jaar halve finale: Tim van Dijk-Peter-Heinz Schoolkate 7- 6 5-7 6-3, Marcel van Sabben-Mark Al bers 7-6 4-6 6-4. Finale: Van Dijk-Van Sabben 6-3 6-4, derde en vierde plaats: Schoolkate-Albers 7-6 5-7 6-2. Meisjes tot en met 18 jaar halve finale: Annemarie Verrijzer-Judith van de Ber ge 6-3 6-4, Barbara du Fossé-Chantal Baecke 6-3 6-4. Finale: Verrijzer-Du Fosse 6-4 6-3, derde en vierde plaats: Baecke-van de Berge 7-6 6-4. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De afdelingsvoetbalbeker voor zaterdagclubs is gewonnen door SVD (Driewegen). Het versloeg in de finale, die werd gespeeld in het sportpark De Kouter te Hoedekenskerke, zaterdagmiddag Heinkenszand met 2-1. Na negentig minuten was de stand 1-1. In de verlenging was SVD de gelukkigste ploeg. In de strijd om de voetbalbeker voor de Zeeuwse zondagteams plaatste afdelingskampioen Lewedorpse Boys zich voor de fina le. Het won zaterdagavond in Nieuwdorp moeiteloos met 7-2 van Hoofdplaat 2, na een ruststand van 3-0. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de promo tiecompetitie B-junioren, met als inzet twee plaatsen in de hoofdklasse, zijn de Zeeuwsch-Vlaamse clubs niet succesvol. Hoek B 1 wist uit drie gespeelde wedstrijden slechts één punt te halen. Hon- tenisse B 1 behaalde een punt uit twee wedstrijden. Uitslagen van de tot nu toe ge speelde wedstrijden: Hontenisse- SKNWK 0-4, Kruiningen-Hoek 4- 1, SKNWK-Zeelandia 7-1, Hoek- Hontenisse 0-0, SKNWK-Hoek 3-1. Stand: SKNWK 3-6, Kruiningen 1- 2, Hontenisse 2-1, Hoek 3-1, Zee- landia 1-0. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Met nog twee wedstrijden te gaan staan de titelkansen van Veteranen in de eerste klasse van het Oost- burgse recreatieve zaalvoetbal er gezond voor. Zelf won de leider van Ad ministratief Personeel, terwijl Oud Sluis de twee punten moest inleveren tegen Ge meente Oostburg. Veteranen moet nu uit de resterende twee wedstrijden twee punten ha len om de champagne te kun nen ontkurken. Is bovenaan de strijd nog niet helemaal beslist, onder- aan is het vonnis over Admi nistratief Personeel en Mus- son voltrokken. In de tweede klasse consta teerde het niet in actie komen de Cocq met genoegen de ne derlaag, die Telepost kreeg toegediend van GL Shop. Op merkelijk is in deze klasse voorts het seizoeneinde van Rode Leeuw, dat afgelopen week vier op vier scoorde en zich middenmotor mag noe men. Uitslagen: eerste klasse: Mijnders-Le- liaert/Leekens 1-2, Musson-De Corner 0- 5, Administratief personeel-Veteranen 3-14, Gemeente Oostburg-Oud Sluis 2-1; tweede klasse: Rabo 2-Rode Leeuw 0-3, GL Shop-Telepost 3-2, OLS Breskens-De Block 3-4, Kombuis-Rode Leeuw 1-2, PZEM-Riemens 1-0. Standen: eerste klasse: 1. Veteranen 20- 31,2. Alheo 20-28,3. Oud Sluis 20-27,4. De Corner 20-26, 5. Aers 19-22, 6. OBV 19-21, 7. Gemeente Oostburg 20-21, 8. Leliaert/ Leekens 20-20,9. FC'83 20-19,10. Mijnders 20-12, 11. Administratief Personeel 20-6, 12. Musson 20-5; tweede klasse: 1. Cocq 20-35, 2. Telepost 20-28, 3. GL Shop 22-28, 4. Chez René/Ster 21-25, 5. Van Looy/ Groosman 21-24,6. De Block 21-20,7. Ra bo 1 20-19, 8. Rabo 2 21-19, 9. Rode Leeuw 22-19,10. Kombuis 22-18,11. Riemens 21- 14, 12. OLS Breskens 20-13,13. PZEM 20- 10. Van onze volley balmedewerker IJZENDIJKE - De dames van Mytilus uit Goes zullen vol gend seizoen weer uitkomen in de promotieklas. De aanvul lingswedstrijden voor de der de divisie zijn goed verlopen, doch niet voldoende voor een derde divisie-plaats. WC 3 zal de opengevallen plaats inne men, door de 2-3-winst bij de Goese dames. In een zeer hoogstaande partij volleybal moesten de dames van Klaas Sijp de eer aan WC laten. „Hadden we het hele seizoen maar zo ge speeld, dan hadden we deze wedstrijden niet nodig gehad", zei Mytilus-coach Sijp na af loop. „Toch moet ik conclude ren, dat de beste ploeg heeft gewonnen". In de eerste set kwam de thuisploeg met 6-2 voor, maar WC bleef komen en won met 7-15. Ook in de tweede set deed de Goese ploeg het behoorlijk. Ditmaal kon ze de voorsprong wel vasthouden. In de derde set haperde de Mytilus-ma- chine weer even en via 5-2 werd het alsnog een 9-15-ver lies. Mytilus moest toen wel komen en speelde alles uit de kast. WC schrok even, maar de beslissing was al gevallen: 15-13. De vijfde set moest dus de beslissing brengen. Mytilus kwam met 8-5 en 13-11 voor. Een foutje kostte het veertien de punt. WC greep zijn kans. Via 13-15 wisten de gasten de zege en de opvullingsplaats in de derde divisie te pakken. „Dat vinden we eigenlijk nog niet zo heel erg", aldus Klaas Sijp. „Volgend seizoen kunnen we rustiger spelen. Laat de tegenstanders dan maar komen. Eigenlijk zijn we te goed voor de promotieklas. Als we spelen zoals vandaag, halen we volgend seizoen ze ker zestig punten". De competitie zit ér nu ein delijk op voor Mytilus. Toch wil Sijp al een blik op de toe komst werpen. „Ik hoop, dat we nog een trainer voor het herenteam vinden", zegt hij. „Versterkingen komen er mis schien ook, maar daar kan en wil ik nog niets over kwijt". Annemarie Verrijzer, die kampioene werd bij de meisjes tot en met achttien jaar. - foto wim kooyman Van onze schaakmedewerker SOUBURG - Wilfried Vleeskens van de schaakclub Terneuzen en Harry Provoost van HWP uit Sas van Gent hebben het door- geefschaaktoernooi, dat zaterdag in Souburg werd gehouden, gewonnen. Het toernooi had vooral door de deelname van schakers boven De Schelde een sterke bezetting. Toch wist het Zeeuwsch- Vlaamse duo zich knap tegen al dat geweld te verdedigen. Hoe wel het verschil met de nummers twee slechts één punt was, was de winst van Vleeskens/Provoost volledig verdiend. Nadat er een eerste verdeling tussen de deelnemers kwam, door het toernooi te openen door een voorronde in kleine groep jes van vier duo's, ontstonden er twee finalegroepen, waarin de strijd kon worden begonnen voor de eindzege. Vleeskens en Pro voost deden het niet slecht. Maar Henk Willem van Klaveren en Peter Ton, beiden van de schaakclub Middelburg, bleven de Zeeuwsch-Vlamingen goed volgen. In het onderling duel won nen weliswaar Vleeskens en Provoost, maar de strijd om de eer ste plaats kon pas worden beslist in de laatste ronde. Toen moes ten Vleeskens en Provoost tegen de winnaars van vorig jaar, Cees en Johan de Wolf van de schaakclub Middelburg. Vlees kens en Provoost klaarden ook dit toch wel moeilijke duel. Ton en Van Klaveren wonnen door deze prestatie de jeugdprijs. Het tweede Zeeuwsch-Vlaamse duo, Martin Martens en Janco Dees, beiden ook van de schaakclub Terneuzen, eindigde op de negen de plaats. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - Na een slopende 120 minuten voet bal in de warmte, waren strafschoppen noodzakelijk om een winnaar van het duel Middelburg-Hoek aan te wijzen. Hoek-doelman Knol bracht zijn ploeg de overwinning door de laatste strafschop te stoppen. Daarmee plaatste Hoek zich bij de laatste vier ploegen, die tot het district zuid 1 zijn doorgedrongen. Daarvoor hadden geen van beide ploegen de weg naar het net weten te vinden. Middel burg-Hoek werd geen spran kelend duel. Hoek had con stant het veldoverwicht, en Middelburg moest zich hoofd zakelijk beperken tot het ver dedigen, en dan via een coun ter proberen toe te slaan. Die speelwijze had bijna resultaat, want Hoek mocht dan wel do mineren, de ploeg van trainer Jan Doorns kreeg geen enkele uitgespeelde kans. In feite deed er zich maar gen kans voor in 90 minuten voetbal, en die was voor Middelburg. Dat gebeurde in de eerste helft toen Daan Eijkenhout op de paal kopte. Ook in de ver lengingen waren de kansen schaars. En opnieuw mocht Hoek het beste samenspel op de grasmat toveren, het was al weer Middelburg dat voor de gevaarlijkste acties zorgde. Dezelfde Daan Eijkenhout zag een schot rakelings naast gaan. In de slotfase van de verlengingen moest Hoek- doelman Nico Knol met een knappe reactie op het schot van Piet Baan de bal uit de bo venhoek halen. Strafschoppen moesten uitsluitsel brengen. Toen Chris Mouthaan van Middelburg de vierde straf schop miste, stegen de kansen voor Hoek om verder te beke ren, maar dan moest doelman Nico Knol wel de laatste ze- nuwvergende strafschop we ten te benutten voor Hoek. Dat deed de Hoek-doelman, en hij kon met zijn ploeg een feestje gaan bouwen vanwege het feit dat ze tot de laatste 4 ploegen van het district zuid 1 doorge drongen zijn. Van onze sportmedewerker AXEL - Vandaag wordt voor de 21ste maal de Ronde van Axel voor amateurs en junioren verreden. Een ronde, die traditiegetrouw vol stijd is en waarin de snelheden ruim boven de veertig kilometer per uur liggen. Daardoor kent de koers in Axel vrijwel altijd een winnaar die tot de top van de amateurs behoort. De 75 amateurs binden de strijd aan om 19.00 uur. De af stand bedraagt 100 kilometer. De start en finish zijn op de Kanaalkade. In het rennersveld zitten diverse regionale top pers, zoals Rob Bijvank, Karei van Goethem, Cyriel Hoefna gels, Adrie de Maesschalck (vorig jaar tweemaal winnaar in Axel), Patrick van Passel, Patrick Tolhoek, Ab Verplanke, Cor Vervaet en Werner Wieme. De junioren gaan om 16.00 uur van start voor een rit over 60 kilometer. Voor hen is deze koers een van de laatste testen voor de juniorendriedaagse Groot Axel, die vrijdag van start gaat. Jan Mobach, Arnold van Goethem en Frank Geensen zijn kandidaten voor de zege. Van onze motorsportmedewerker WACHTEBEKE - Brandend zand, het oude succes nummer van Anneke Grönloh, klonk tijdens de pauze van de BLB-motorcross te Wachtebeke door het ren nerskwartier. De piloten die zojuist hun eerste reeks beëindigd hadden, hoorden het waarschijnlijk niet eens want de meesten la gen uitgeteld naast de motor, volledig leeggereden in de me tersdiepe knippen van het Mendonkcircuit, lamgeslagen door de tropische hitte. Het was duidelijk dat alleen de allersterksten de slijtage slag tot een goed einde konden brengen en dat betekende voor Johan Scheele uit Zaamslag een schitterende overwinning in de Internationalen 250 cc- categorie. In de palmares van de motorcross te Wachtebeke vinden we de namen van lou ter zandspecialisten: René van der Vorst, Guido Verburgh, Felix Verhoeven en Frans Lensen. Achter het jaartal 1974 vinden we opnieuw de naam Scheele terug, helemaal in het begin van zijn interna tionale carrière. Net als enkele weken geleden bewees Scheele opnieuw dat hij nog steeds tot opmerkelijke prestaties in staat is. In de eerste reeks ging de strijd om de koppositie voor namelijk tussen Scheele en zijn teamgenoot Lieven de Vijlder. Zij aan zij raasden ze over het loodzware circuit tot De Vijlder als eerste onder de finishvlag dook. De tweede reeks nam Johan Scheele het heft echter volledig in handen en met een knappe reekszege pakte hij ook de eindoverwin ning. Ook in de andere catego rieën zaten de Nederlandse Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het gonst weer van de geruchten in het Zeeuwsch-Vlaams voetbalwe reldje wat de overgang van spelers van de ene naar de an dere vereniging betreft. Zeker is in ieder geval dat Martin Quataert van Aarden burg en Adrie van Bremen van Axel de selectie van zater dag tweedeklasser Hoek ko men verruimen. Ook vast staat dat Eric de Block van Graauw naar Koewacht gaat. Daarnaast willen de ge ruchten - „Maar ik weet nog van niets", zegt Oostburg- wedstrijdsecretaris Johan Moerman - dat Willem van de Broek van Breskens naar Oostburg gaat en dat Eric Bronnenberg eveneens die vereniging gaat verlaten, om terug te keren naar Oostburg. Bij Terneuzen zal Hans Me nu weer in actie komen en naar het zich laat aanzien, is die formatie ook een Joegosla vische speler rijker, die luis tert naar de naam Ivanko- vitsch. Bekend is dat AZVV- speler Johnny Spaans naarstig op zoek is naar een andere vereniging. Doelman Pol van de Vijver van IJzendijke gaat naar Biervliet, de terugkeer van Eric Vermeire van Biervliet naar Hoofdplaat en de toch wel verrassende overgang van Peter van Kouteren van Sluis kil naar het Westdorpse RIA. Laatstgenoemde ploeg, zo is inmiddels bekend geworden, is ook in de slag om Jan van de Broeke van Axel naar zich toe te halen. De kersverse afdelingst weedeklasser Groede krijgt komend seizoen nogal wat versterking. Van Cadzand komt Bram Kools over, Robbie Faes komt van Breskens, evenals Oscar van Quekel- berghe, terwijl Henk Alme- kinders het rood-zwart van Oostburg verruilt voor het blauw-wit van Groede. zandspecialisten voorin. Ste ven Mangnus en Alex War rens leverden uitstekende prestaties en behaalden elk een reeksoverwinning maar moesten in de eindstand toch genoegen nemen met de twee de plaats, net als Gino de Jonghe die in beide reeksen een tweede en een derde plaats boekte. UITSLAGEN Debutanten 125 cc klasse: 1. Axel Holvoet (Belgie), 2. Steven Mangnus (Vogelwaar de), 6. Jan Jansen (Hoek), 14. Patrick Sponselee (Kloosterzande), 19. Jacco Bol (Yerseke), 21. Ad Colijn (Axel), 25. Rudi Dieleman (Axel), 27 Marco de Smet (Terneuzen). Junioren 250 cc: 1. Jan Goethals (België), 2. Gino De Jonghe (Sluiskil), 7. Eric Blaeke (Sluis), 8. Chris Marcusse ('s-Heer Abtskerke), 11. Frank van Kruyssen (KLoosterzande), 12. Ro nald Doens (Biervliet), 14. Jean Pierre de Bleyser (Heikant). Junioren 500 cc: 1. Guy Dhaene (Belgte), 2. Alex Warrens (Ossenisse), 7. Herman van de Bos (Koe wacht). Nationalen 250 cc: 1. Rik Claus (België). Nationalen 500 cc: 1. Peter Dhauwe (België), 4, Peter Nefs (Ossen- drecht), 6. Peter van de Ree (Zaamslag), 8. Rudi Vink (Axel), 9. John Feynaut (Oostburg). Internationalen 250 cc: 1. Jo han Scheele (Zaamslag), 5. Ad Valentijn (Rucphen), 7. Marinus Valentijn (Ruc- phen), 8. Kees Sep (Middelburg), 13. Mar co Hopmans (Ossendrecht). Internatio nalen 500 cc: 1. Willy van Baelen (België), 2. René van der Made (Oosterhout), 5. Eduard van de Klooster (Kapellebrug). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De A-junio ren van Vlissingen speten hei volgend seizoen in de landelij ke jeugdcompetitie. Ze kwamen vorige week tweemaal in het veld, wonnen met 6-0 van Patrijzen en speelden 3-3 tegen Seroosker- ke. In het eindklassement be zetten ze de tweede plaats ach ter kampioen Kloetinge dat zich reeds eerder had verze kerd van deelname aan de landelijke competitie. Ook on deraan viel de beslissing. Met het Vlissingse GPC degradeert ook Serooskerke uit de hoofd klasse. Kampioen Kloetinge A 1 versloeg GPC met 5-1. In de hoofdklasse B-junioren sloot kampioen RCS de competitie af met een forse 9-2-zege op Vlissingen en bleef daardoor ongeslagen met 39 punten uit 20 wedstrijden. Terneuzense Boys nestelde zich vast op de tweede plaats door met 2-1 van Goes te winnen. In deze klasse zijn AZVV en SSV ge degradeerd. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de promo tiecompetitie damesvoetbal om twee plaatsen in de eerste klas behaalde AZW gisteren een 3-0-overwinning op Se rooskerke. AZVV had na tien minuten al een voorsprong van twee doelpunten opgebouwd, door twee treffers van Marly van Ham. Daarna speelden de Axelse dames wat behoudender en beperkten zich tot de counter. Serooskerke kreeg wel wat meer speelruimte doch geen uitgespeelde kansen. Datzelf de spelbeeld voltrok zich ook na rust. In de laatste minuut werd het nog 3-0, toen Hanne- ke Bleijenberg een hoekschop nam en Saskia de Bock met een hakballetje scoorde. In deze competitie won WIK (Kerkwerve) met 4-0 van Yer- De stand: WIK 1-2, AZVV 1-2, Serooskerke 1-0, Yerseke 1-0.

de Stem | 1985 | | pagina 15