Bert Oosterbosch in specialisme weer afgetroefd Hallie redt eer voor Nederlandse boksers Navratilova geeft visitekaartje af Wereldbeker dammen voor Sovjet- Unie 'TRADITIONELE' SLECHTE DAG VOOR JOHAN VAN DE VELDE Moser niet in Tour Coupe van HCKZ mislukt Missie van HGC geslaagd DINSDAG 28 ME11985 T12 PAGINA SPORT 4 Strijbos bijna zeker van titel Canada wint volleytoernooi PAOLA (AFP/ ANP) - In de lijst van etappe winnaars in de 68e uitgave van de Ronde van Italië gaat Acacio da Silva na het Pink- sterweekeinde alleen aan de leiding. IN MEXICO Tien doden bij gedrang voor voetbalstadion Wereldbeker tennis weer voor VS niNSPAG 28 MEI Kwadendamme Hansweertse Bo in evenwicht AZVV-dames kampioen Pech voor Wesdorp Simpeldribbel blijft weer weg| Peter Roelan Succesvol in Duitsland ANNEMASSE (ANP/AFP) - Bert Oosterbosch heeft maan dag op zes en een halve secon de de zege in de proloog van de 37e editie van de Dauphiné Li- beré gemist. Op het nauwe lijks vier kilometer lange tra ject bij Annemasse in het zuid-oosten van Frankrijk slaagde de Ier Stephen Roche er in een marge van ruim vier seconden te verwezenlijken met nummer twee, de Frans-* man Pascal Jules. Roche kwam tot een gemid delde van ruim 51 kilometer per uur. Oosterbosch, die in te genstelling tot Roche wel te boek staat als een specialist in korte, vlakke tijdritten, werd vijfde. Oosterbosch was niet de enige 'kortebaanrijder', die het niet haalde. Ook de Australiër Alan Peiper, vorig jaar bij de opening van de 36e Dauphine in Villeurbanne de snelste, kwam lang niet aan de tijd van zijn Ierse collega. Naast Roche en Jules moest Oosterbosch de Spanjaard Je sus Blanco Villar en de Frans man Jean-Francois Bernard laten voorgaan. Peiper werd zestiende. Roche, die dit jaar in de Ronde van de Midi-Pyreneëen zijn klimmerscapaciteiten toonde, nam maandag al een kleine, maar mogelijk belang rijke voorsprong op de favo riet voor de eindzege, de Schot Robert Millar. Millar, onge lukkig verliezer door een Spaanse coalitie in de Vuelta, begint de eerste etappe met een achterstand van achtttien seconden. Sean Kelly, de sterk sprintende landgenoot van Roche, verloor vier tellen meer. De uitslag is: 1. Stephen Roche (Ier) 4.59,2 (gemiddelde 51,136 kilometer per uur) 2. Pascal Jules (Fra) 5.03,7 3. Jesus Blanco- Villar (Spa) 5.04,0 4. Jean-Francois Ber nard (Fra) 5.05,6 5. Bert Oosterbosch (Ned) 5.05,6 6. Jörg Muller (Zwi) 5.06,0 7. Joel Pellier (Fra) 5.07,0 8. Philippe Che valier (Fra) 5.07,9 9. Phil Anderson (Aus) 5.08,1 10. Charles Mottet (Fra) 5.08,2 11. Kim Andersen (Den) 5.09,0 12. Pascal Si mon (Fra) 5.10,4 13. Henk Lubberding (Ned) 5.10,5 14, Carly Berard (Fra) 5.10,6 15. Jerome Simon (Fra) 5.10,7 17. Steven Rooks (Ned) 5.11,1 21. Johan Lammters (Ned) 5.11,9 40. Peter Winnen (Ned) 5.16,5 44. Robert Millar (Sch) 5.17,6 61. Sean STAPHORST (ANP) - Halver wege de strijd om het Neder landse kampioenschap moto- cross in de 125 cc-klasse kan Dave Strijbos de titel al vrij wel niet meer ontgaan. De jonge crosser uit Oss zegevier de maandag in Staphorst op nieuw. Alle drie de manches waren voor Strijbos. Slechts in de eerste en tweede manche bleef de al even prille Pedro Tragter enigszins in het spoor. Deze pupil van Gerrit Wolsink kreeg dit seizoen dispensatie om bij de senioren te starten. Na vier van de acht wedstrij den heeft Strijbos 48 punten voorsprong op zijn plaatsge noot John van den Berk. Er waren in Staphorst 3000 kij kers. De uitslagen zijn: eerste manche: 1. Dave Strijbos (Oss), Honda; 2. Pedro Tragter (Epse), Honda; 3. An toon Pruijmboom (Eindhoven), Honda; 4. John van den Berk (Oss), Yamaha; 5. Jopie Rijkers (Eindhoven), Honda; 6. Alwin van Asten (Valkenswaard), Honda, tweede manche: 1. Strijbos; 2. Tragter; 3. Van den Berk, 4. Theodoor Bouchee (Geldrop), Honda; 5. Rijkers; 6. Pruijmboom. derde manche: 1. Stijbos; 2. Van den Berk; 3. Jacky Hul- zebos (Oudeschans), Kawasaki; 4. Cock Muys (Eist), Yamaha; 5. Pruijmboom; 6. Gert Ab (Klazienaveen), Honda. Dag klassement: 1. Strijbos 90 punten; 2. Van den Berk 75; 3. Tragter 65. Stand NK: 1. Strijbos 338 pnten; 2. Van den Berk 290; 3. Pruijmboom 239; 4. Van Asten 226; 5. Hulzebos 197; 6. Rijkers 160. FOGGIA (AFP) - Het is nu ze ker, dat Francesco Moser niet deelneemt aan de ronde van Frankrijk. Op de rustdag van de ronde van Italië verklaarde Moser, dat hij te veel tegen de Franse ronde opzag. SINT ANTHONIS (ANP) - De heren van Canada, vierde tij dens de Olympische Spelen van Los Angeles, hebben maandag het volleybaltoer nooi van Sint Anthonis ge wonnen. In de finale versloegen ze Dukla Liberec uit Tsjecho- Slowakije met 2-1 (15-6, 9-15, 19-17). Geldrop verloor de strijd om de derde plaats met 0-2 (3-15, 11-15) van het Hon gaarse Tungsram. Bij de da mes won Rode Ster Bratislava (Tsjecho-Slowakije). Uni Lau sanne uit Zwitserland verloor de finale met 0-2 (5-15), 3-15). DVC uit Dokkum werd vierde na het verlies van 1-2 tegen Academie Sofia uit Bulgarije: 15-8,11-15,13-15. Kelly (Ier) 5.22,4 64. Ludo de Keulenaer (Bel) 5.23,8 66. Gert-Jan Theunisse (Ned) 5.25,0. VALKENBURG (ANP) - De Sovjet-Unie heeft maandag in Val kenburg de wereldbeker voor damteams gewonnen. In de laat ste wedstrijd versloegen Gantwarg, Baljakin en Korenevski het Nederlandse trio Van der Wal, Clerc en Sijbrands met 4-2 en be haalden daardoor een wedstrijdpunt meer dan de Oranje-equi pe. De belissing viel aan het eerste bord, waar wereldkampioen Anatoli Gantwarg revanche nam op Jannes van der Wal voor de eerder in het toernooi geleden nederlaag. Uitslagen achtste ronde: Europa A - Nederland 0-6; Issalene (Fra) - Vermin 0-2, La- porta (Ita) - Clerc 0-2, Verpoest (Bel) - Sijbrands 0-2; Europa B - Amerika 1-5; Fanelli (Ita) - Gagnon (Can) 0-2, Krista (Tsj) - Autar (Sur) 1-1, Biagianti (Ita) - Koeperman (VSt) 0-2; Afrika - Sovjet-Unie 1-5; Mbaye (Sen) - Gantwarg 0-2, Diallo (Sen) - Balja kin 1-1, Der (Sen) - Korenevski 0-2. Uitslagen negende ronde: Afrika - Europa A 4-2, Mbaye (Sen) - Issalene (Fra) 1-1, Diallo (Sen) - La porta (Ita) 2-0, Der (Sen) - Verpoest (Bel) 1-1; Sovjet-Unie - Europa B 6-0; Gantwarg - Fanelli (Ita) 2-0, Baljakin - Krista (Tsj) 2-0, Korenevski - Biagianti (Fra) 2-0; Amerika - Nederland 2-4; Gagnon (Can) - Van der Wal 0-2, Autar (Sur) - Clerc 1-1, Koeperman (VSt) - Sijbrands 1-1. Uitslagen tien ronde: Sovjet-Unie - Nederland 4-2; Gantwarg - Van der Wal 2-0, Bal jakin - Clerc 1-1, Korenevski - Sijbrands I-I; Europa A - Amerika 1-5; Issalene (Fra) - Gagnon (Can) 1-1, La porta (Ita) - Autar (Sur) 0-2, Verpoest (Bel) - Koeperman (VSt) 0-2; Europa B - Afrika 3-3; Fanelli (Ita) - Mbaye (Sen) 1-1, Krista (Tsj) - Diallo (Sen) 1-1, Biagianti (Ita) - Der (Sen) 1-1. Eindstand: 1. Sovjet-Unie 18 punten, 44 bordpunten, 2. Nederland 17-45, 3. Afrika 11- 29,4. Amerika 7-27,5. Europa A 5-20,6. Europa B 2-15. Da Silva op dreef in Diro De Portugese beroepswiel renner in Italiaanse dienst heeft tot dusverre in de twaalf dagen oude ronde twee (indi viduele) rit zeges geboekt. De prestatie van Da Silva won aan betekenis gezien het tijdsbestek van twee dagen, waarin ze werd geleverd, en het verschil in de overwinnin gen. Zaterdag zegevierde hij in het tweede deel van de achtste etappe in de massa spurt. Maandag was hij de rapste van het door het selec tieve parkoers tot veertien man uitgedunde groepje. Verrassend was het optre den van Da Silva, de jongste van drie fietsende broers al lerminst. De in Zwitserland woonachtige opvolger van Joachim Agostinho is van het begin van het seizoen in vorm. In de Tirreno - Adriatico won hij een etappe en werd hij tweede in het eindklassement achter de opgeleefde Joop Zoetemelk. In de Ronde van Romandië ook tweede, achter een zichzelf overtreffende knecht Jörg Müller. In de Ronde van Italië maakte Stefano Allocchio het voorlopige succes van de ploeg van de vroegere Italiaanse sprinter Dino Zandegu, waar toe Da Silva behoort, volledig door het eerste deel op zater dag te winnen. De negende rit, in het zuidelijkste puntje van Italië, werd een prooi voor Pa olo Rosola, die twee keer eer der met een verschil van cen timeters was verslagen in een van de adembenemende mas sasprints in het wielerspekta kel. Da Silva was niet de enige renner, die het afgelopen weekeinde bewondering af dwong. Ook Robert Visentini deed dat. De zoon van een steenrijke begrafenisonderne mer, vorig jaar afgestapt in de Giro d'Italia wegens de onheu se behandeling van het eigen publiek, handhaafde zich zon der moeite tussen de besten in de bergen. Daarbij ontbraken nogal wat namen van renners, die op een goede klassering hadden gehoopt. Zoals Johan van de Velde. De Rijsbergenaar, die de afge lopen week voluit meesprintte voor een handjevol bonifica tieseconden, had zijn bijna traditionele slechte dag. Op de Passo di Delia Crocetta, met zijn 979 meter een niet al te hoge, maar desondanks venij- Acacio da Silva gaat juichend over de finish van de achtste etappe in de Giro. Recht achter de winnaar sprint Johan van de Velde voluit. fotoap nige beklimming, verloor Van de Velde de aansluiting met de voorsten. De nummer elf van het klassement tot dan werd op een achterstand van 14.45 minuten gereden. Stefan Mut ter, de voortvarend gestartte Zwitser, verloor meer dan 25 minuten. De schade voor Francesco Moser en Giusseppe Saronni bleef beperkt, hoewel ook zij pap in de benen voelden. De laatste had aan de eerste te danken, dat slechts vijf secon den werden ingeleverd. Op de top van de Passo di Delia Cro cetta, gelegen op 22 kilometer van de eindstreep, had het tweetal een achterstand van 54 seconden op de kop. Bergaf waarts nam Moser als uitste kende daler het groepje met achterblijvers op sleeptouw. De voorsprong van de veertien man sterke kopgroep vermin derde snel. Op de eindstreep was het verlies te overzien. „Maar ons ondermijnende werk is dan ook pas begon nen", beloofde Bernard Hi- nault, de tot nu toe gemakke lijk rijdende nummer twee in het klassement op 28 seconden van Visentini. Uitslag eerste gedeelte achtste etappe: 1. Stefano Allocchio (Ita) 45 km in Foggia in 53.42, 2. Urse Freuler (Zwi) 53.45, 3. Pierino Gavazzi (Ita) 53.47, 4. Johan van de Velde (Ned) 53.49, 5. Peter Pieters (Ned) 53.52,6. Silvestro Milani (Ita) z.t, 7. Frank Hoste (Bel) z.t., 8. David Phinney (VSt) z.t., 9. Greg Lemond (VSt) z.t., 10. Erik Pedersen (Noo) z.t., vervolgens het peloton in dezelfde tijd met uitzondering van: 171. Antonio Lowdono (Col) 59.19. Uitslag tweede gedeelte achtste etappe: 1. Acacio da Silva (Por) de 167 km van Foggia naar Materia met bon. in 4.13.19, 2. Frank Hoste (Bel) met bon. 4.13.24, 3. Pierino Gavazzi (Ita) met bon. 4.13.29, 4. Franco Chioccioli (Ita) met bon. 4.13.34,5. Johan van de Velde (Ned) 4.13.39, 6. Da vid Cassani (Ita) z.t., 7. Elio Moroni (Ita) z.t., 8. Greg Lemond (VSt) z.t., 9. Toni Schuier (VSt) z.t., 10. Moro Longo (Ita) z.t., 11. Ralf Hofeditz (WD1) z.t., 12. Serge Demierre (Zwi) z.t., 13. Francesco Moser (Ita) z.t., 14. Harald Maier (Oos) z.t., 15. Gerrie Knetemann (Ned) z.t.; 34. Frits Pirard (Ned) 4.13.39, 36. Jac van Meer (Ned) z.t., 79. Wies van Dongen (Ned) z.t., 164. Peter Pieters (Ned) z.t.. Uitslag negende etappe: 1. Paolo Rosola (Ita) 5.48.41 (met tijdvergoeding 5.48.21), 2. Guido Bontempi (Ita) 5.48.41 (5.48.26), 3. Patrizio Gambirasio (Ita) 5.48.41 (5.48.31), 4. Giuseppe Saronni (Ita) 5.48.41 (5.48.36), 5. Johan van de Velde (Ned) 5.48.41,6. Urs Freuler (Zwi), 7. Frank Hoste (Bel), 8. Roberto Pagnin (Ita), 9. Silvano Ricco (Ita), 10. Davis Phinney (VSt), 11. Gilbert Glaus (Zwi), 12. Jens Veggerby (Den), 13. Pierino Gavazzi (Ita), 14. Peter Pieters (Ned), 15. Alfred Achermann (Zwi), 26. Frits Pirard (Ned), 49. Roberto Visentini (Ita), 86. Gerrie Knetemann (Ned), 91. Wies van Dongen (Ned), 95. Jac van Meer (Ned) alien in dezelfde tijd als Van de Velde. Uitslag tiende etappe: 1. Acacio da Silva (Por) 5.38.56 (met tijdvergoeding 5.38.36), 2. Silvano Contini (Ita) 5.38.56 (5.38.41), 3. Alberto Volpi (Ita) 5.38.56 (5.38.46), 4. Franco Chioccioli (Ita) 5.38.56 (5.38.51), 5. Michael Wilson (Aus) 5.38.56,6. Giambat- tista Baronchelli (Ita), 7. Bernard Hi- nault (Fra), 8. Greg Lemond (VSt), 9. Marco Giovannetti (Ita), 10. Emanuele Bombini (Ita), 11. Lucien van Impe (Bel), 12. Roberto Visentini (Ita), 13. Marino Lejarreta (Spa), 14. Mario Beccia (Ita) al len in dezelfde tijd als Wilson, 15. Giu seppe Saronni (Ita) 5.39.01, 69. Johan van de Velde (Ned) op 14.45, 73. Frits Pirard (Ned) op 14.50, 90. Gerrie Knetemann (Ned) op 25.35, 92. Jac van Meer (Ned) zelfde tijd, 130. Wies van Dongen (Ned) op 31.45, 135. Peter Pieters (Ned) zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Visentini 52.42.24, 2. Hinault op 26 seconden, 3. Le jarreta op 1.16 minuut, 4. Francesco Mo ser (Ita) op 1.36,5. Lemond op 2.09,6. Con tini op 2.33, 7. Baronchelli op 2.34, 8. Da Silva op 2.59, 9. Tommi Prim (Zwe) op 3.21, 10. Wilson op 3.44, 11. Volpi op 3.49, 12. Bombini op 3.56, 13. Saronni op 4.03, 14. Marino Amadori (Ita) op 4.08,15. Ma rio Beccia (Ita) op 4.27, 41. Van de Velde op 17.49,93. Pirard op 49.50,101. Van Meer op 55.10, 115. Knetemann op 1.06.52, 135. Van Dongen op 1.21.41, 159. Pieters op 1.48.57. FRANKENTHAL (ANP) - De onlangs na negen jaar heer schappij afgezette hockey- kampioen Klein Zwitserland is er in Frankenthal niet in ge slaagd bij verrassing een cou pe te plegen teneinde volgend seizoen naast Kampong aan het toernooi om de Europese beker mee te doen. De Haagse ploeg kon het maandag in de finale op een doorweekt tapijt niet bijsloffen tegen de kei harde en verbluffend handige Spanjaarden van Terrassa: 0- 3. De stil gekoesterde illusie van de Nederlandse vertegen woordiger was in de finale snel voorbij. Al in de eerste helft kwamen de technisch on derlegde en ook tactisch sterke Spanjaarden met 3-0 voor zon der dat een Nederlander daar een stick tussen kon krijgen. De aanmatigende houding, die de technische superioriteit vergezelde, wekte echter wre vel. De sfeer rond het veld, toch al bedorven eerst door de uitschakeling van de thuisclub en vervolgens door een onder breking van ruim anderhalf uur wegens noodweer, werd er nog slechter op toen de irrita tie ook binnen de lijnen toe sloeg. Het leverde Vriesendorp een gele kaart op na een wraakactie, de Spanjaard De Paz werd voorgoed verwijderd bij een geslaagde en zeer brute poging genoegdoening te krij sen. Hoewel in de tweede helft een Haags elftal tegenover een Spaans tiental stond, was van enig voordeel niets te merken. Het overwicht van KZ bleef beperkt tot extra kilo's en leidde tot geen enkele sco- ringsmogelij kheid. BOEDAPEST - Gilbert Hallie heeft maandagavond op de derde dag van de 26ste Euro pese bokskampioenschappen in Boedapest de Nederlandse teleurstellingen wat vermin derd. Na de nederlagen van Reino van der Hoek (licht- welter), Romeo Kensmil (wei ter) en Pedro van Raamsdonk (half-zwaar) versloeg de tech nisch voortreffelijk boksende Amsterdammer de Tsjecho- slowaak Miroslav Strbak ruim op punten. Alle vijf juryleden gaven de partij aan de Nederlander, die geen moment in gevaar was tegen de voortdurend aanval lende Tsjechoslowaak. Met de zwaargewicht Arnold Van- derlijden en Hallie staan twee Nederlanders in de kwartfina les. Vanderlijden ontmoet woensdagmiddag de Tsjecho slowaak Pavel Sovik en Hallie komt donderdagavond uit te gen de Bulgaarse zwaar-wel- tergewicht Mihail Takov, die de Westduitser Manfred Zie- lonka, in Los Angeles winnaar van een bronzen medaille, in een hard gevecht op punten versloeg. Gilbert Hallie bokste tech nisch superieur. De Amster dammer stopte met zijn linkse directen de Tsjechoslowaak goed af en scoorde met links- rechtse combinaties. Hallie kreeg steeds meer vat op zijn tegenstander en de Zweedse scheidsrechter Ronge had ze ker twee keer kunnen tellen, nadat Strbak door een links- rechtse combinatie op het hoofd was getroffen. In de laatste drie minuten trachtte de Oosteuropeaan het gevecht te forceren. Hij verwaarloosde zijn dekking volkomen en sloeg met de binnenkant van de handschoen, waarvoor hij twee terechte vermaningen kreeg. Hallie hield het hoofd koel en pakte vooral met zijn linksen de punten mee. „Ik heb lekker ontspannen kunnen boksen. Nu op naar de kwart finales. Ik ben nog een partij verwijderd van een medaille." Pedro van Raamsdonk, die zich vorig jaar tijdens de Olympische Spelen in Los An geles overvleugeld zag door Arnold Vanderlijde, zal weer opnieuw moeten beginnen. De 24-jarige Amsterdammer, die vier jaar geleden bij de Euro pese - kampioenschappen in Tampere zilver veroverde en een jaar later bij de wereld kampioenschappen in Miun- chen met brons werd getooid, staat weer met beide benen op de grond. Van Raamsdonk, na de Spelen overgestapt naar het half-zwaargewicht, omdat hij de grens van 75 kilo (midden gewicht) niet meer kon halen, is te licht voor de zwaardere klasse. Hij presenteerde zich zondag met 78,4 kilo, maar was niet alleen qua gewicht duide lijk de mindere van de Oost duitser Rene Suetovius. De technisch veel begaafde re 20-jarige Oostduitser had totaal geen moeite met de aan staande vader Van Raams donk, die maandagmiddag weer naar huis terugkeerde om de geboorte van zijn eerste kind af te wachten. De rechts voorstaande Oostduitser stop te Van Raamsdonk met zijn rechter effectief af en kwam met links steeds goed na. Aan het eind van de eerste ronde had de Zweedse arbiter Ronge al moeten tellen toen Van Raamsdonk in eigen hoek ge drongen zwaar werd getrof fen. De Amsterdammer maak te geen moment de indruk in zijn kansen te geloven. Hij liet zich opjagen en draaide bo vendien steeds naar de sterke linkerhand van zijn tegen stander. Suetovius zette de Nederlander in de tweede ron de opnieuw verscheidene ke ren vast en na een serie op het hoofd telde Ronge wel. Van Raamsdonk probeerde in de slotronde nog wel wat te rug te komen, kwam een enke le keer met zijn rechtse door, maar de stoten misten explosi viteit. „Ik heb volstrekt kans loos verloren", constateerde de zwaar getekende Nederlander na afloop. „Hij was fysiek veel sterker dan ik. Ik ben geen echte half-zwaargewicht. Normaal weeg ik 81 kilo, maar wanneer ik volop in training ben, val ik zo drie kilo af. Op deze manier is er weinig aar digheid aan", aldus de Am sterdammer, die echter niet zoals in Los Angeles, nadat hij in de kwart-finale was uitge schakeld, teleurgesteld aan kondigde met boksen te zullen stoppen, maar binnen enkele weken op die beslissing terug kwam. Net zo kansloos als Van Raamsdonk ging lichtwelter Reino van der Hoek ten onder. De kleine Friese glazenwasser, die het bepaald niet aan moed ontbreekt, moest het zaterdag opnemen tegen Vatsjeslav Ja- nowski. De hoog in zijn dek king staande Rus liet zijn te genstander de eerste ronde uitrazen en liet daarna zien, hoe gebokst moet worden. Ja- nowski stootte alleen wanneer daartoe de kans bestond. Daardoor leek het dat van der Hoek, die qua lengte een hoofd kleiner was, voordeel had. De Fries plaatste echter nauwe lijks treffers. In de slotronde drong Janowski Van der Hoek voortdurend tegen de touwen en na een serie op het hoofd gaf de Italiaanse scheidsrech ter Garofalo de Nederlander acht tellen rust. Romeo Kensmil, die bij de nationale titelstrijd van zes weken zich te zwaar op de weging presenteerde en daar door de kampioenschappen aan zich voorbij zag gaan, mocht uiteindelijk toch naar de Europese titelstrijd. Ook hij trof met Israel Akopkokjan een tegenstander uit de Sov jetunie. De rechts voor staan de Europese jeugdkampioen van 1979 nam in een merk waardige rechtop staande stijl het midden van de ring maar deed nauwelijks iets. „Ik was toch wel wat bang van zijn linkerhand", aldus Kensmil, „daarom bleef ik maar wat bij hem vandaan". Die vrees voor de linkse bleek volkomen ten onrechte. Kensmil draaide om zijn te genstander en kwam pas in de laatste drie minuten dichter bij. Toen bleek ook dat Akop kokjan totaal niet achteruit kon boksen. Wanneer Kensmil aanviel greep zijn tegenstan der hem vast. Ook in die laat ste ronde plaatste de Rus nau welijks een treffer. Hij kreeg de partij in feite in de schoot geworpen door de openbare waarschuwing die de Turkse scheidsrechter Tuncer Kens mil halverwege de derde ron de volkomen ten onrechte gaf wegens laag inkomen. De pun- tenzege van de Rus werd - niet ten onrechte - door het publiek met gefluit ontvangen. MEXICO STAD (UPI/ AFP) - Ten minste 10 jon geren verloren het leven en 50 personen werden ge wond toen duizenden men sen zondag probeerden een plaatsje te bemachtigen in een overvol voetbalstadion in Mexico Stad. De slachtoffers werden onder de voet gelopen of stikten in het gedrang voor de hekken van het stadion dat volgepakt was met meer dan 80.000 toeschou wers. Zij waren gekomen voor een wedstrijd tussen de clubs America en Uni- versidad de Mexico. De winnaar had zich kam pioen van Mexico mogen noemen, maar de ontmoe ting eindigde in 0-0. Van daag vindt de replay plaats. Een* onderzoek wees uit dat het ongeluk is veroor zaakt door het sluiten van de deuren van een tunnel, die toegang gaf tot de tri bunes. Toen tegelijkertijd de lichten uitgingen, brak er paniek uit onder de me nigte, die zich in de tunnel bevond. Naar schatting be vonden zich tienduizend mensen te veel in het sta dion, dat 70.000 toeschou wers kan bevatten. DUSSELDORP (AFP/SID/ DP A/Reuter) - Tot begin 1984 behoorden Ken Flach en Ro bert Seguso tot de grote rij van naamlozen in het proftennis- circuit. Vorig jaar kwam daar definitief een einde aan, toen het tweetal de wereldtitel in het dubbelspel behaalde en nog zo'n tien toernooien op zijn naam bracht. Zondag behaalde het duo andermaal een uiterst belang rijke triomf. In de finale van de strijd om de wereldtitel voor tennisteams in Dussel- dorp versloegen de twee Ame rikanen in twee sets Ivan Lendl en Tomas Smid, waar door de Amerikanen voor de tweede achtereenvolgende en derde maal in totaal de eerste prijs mee naar huis mochten nemen. De zege van Flach en Segu so, die niet veel meer lijken onder te doen voor hun be roemde landgenoten McEn roe-Fleming, was nodig, om dat na de beide enkelspelen de stand in evenwicht was. Een dag voor het begin van de Open Franse titelstrijd op Roland Garros in Parijs smaakte Ivan Lendl namelijk het genoegen John McEnroe weer eens te verslaan. Aan Jimmy Connors was het toen de taak zijn ploeg voor een voortijdige nederlaag te behoeden, waarin met de grootste moeite slaagde. Verenigde Staten-West-Duitsland: John McEnroe-Hansjörg Schwaier 7-5, 7-6. Jimmy Connors-Wolfgang Popp 6-1,6-3, Spanje-Australië: Juan Aguilera-John Frawley 6-2, 6-2, José Higueras- Paui McNamee 0-6,6-4,3-6. Verenigde Staten- West Duitsland: 3-0 Ken Flach/Robert Seguso- Andreas Maurer/Wolfgang Popp (Brd) 6-1,6-4 Australië-Spanje 2-1: John Fitzgerald/Pat Cash-Juan Aguile- ra/Jose Higueras 6-3,6-3 Finale: Verenigde Staten-Tsjechoslowa- kije 2-1; John McEnroe-Ivan Lendl U 6-7 3-6, Jimmy Connors-Miloslav Mecir 6-3 3-6 7-5, Ken Flach/Robert Seguso- Ivan Lendl/Tomas Smid 6-3 7-6. PARIJS (AFP) - Martina Na vratilova is de Open Franse tenniskampioenschappen 1985 begonnen, zoals ze een jaar ge leden tegen Chris Evert-Lloyd de editie 1984 afsloot: in supe rieure vorm. Na een vakantie van drie weken gevolgd door een speciale trainingsstage gunde de vroegere Tsjechoslo- waakse op het centrecourt van Roland Garros de Amerikaan se veterane Pam Teeguarden een game: de eerste. Daarna schroefde de gebo ren Tsjechische het tempo dusdanig hoog op, dat haar optreden slechts veertig minu ten duurde. „Het ging zo ge makkelijk, het leek wel of ik een flinke borrel op had", lachte Navratilova, terwijl zij aan een bekertje water nipte. Vorig jaar werd Marcella Mesker op het centrecourt op soortgelijke wijze ingemaakt door Navratilova. De Haagse hield de traditie in stand en veroverde op baan drie op nieuw een game: 1-6, 0-6 tegen iemand met een heel wat min dere reputatie: de 21-jarige Amerikaanse Beth Herr. Uitslagen; herenenkelspel: eerste ronde: Hans Gildemeister (Chi)-Brad Gilbert (VSt) 7-5 7-6 6-4, Andres Gomez (Ecu)- Pavel Slozil (Tg) 6-1 3-6 6-3 6-3, Florin Segarceanu (Roe)-Paul Annacone (VSt) 7-5 6-7 7-6 6-2, Dan Cassidy (VSt)-Klaus Eberhard (WD1) 3-6 6-3 5-7 6-4 6-2, Mark KIur (VSt)-Mark Edmonson (Aus) 6-2 7-6 6-4, Mats Wilander (Zwe)-Thierry Tu- lasne (Fra) 6-1, 6-4, 6-2 Henrik Sunds- triom (Zwe)-Gabriel Urpi (Spa) 6-3, 6-3, 6-1 Balazs Taroczy (Hon)-Thomas Mus ter (Oos) 7-5, 6-3, 7-5 Tarik Benhabiles (Fra)-Todd Nelson (VSt) 6-7, 5-7,7-6,6-3, 6-3 Pascal Portes (Fra)-Ivan Kley (Bra) 6-4, 6-4, 7-6 Marcos Hocevar (Bra)-Mike Bauer (VSt) 6-3,6-2,4-6,6-4 Tom Warne- ke (VSt)-Pablo Arrayo (Per) 3-6,6-1,6-4, 7-6 Jorge Arrese (Spa)-Silvado Barbosa (Bra) 6-4, 3-6,7-6, 6-3 Simon Youl (Aus)- Mike Leach (VSt) 5-7,6-4,6-4,6-4 Darren Cahill (Aus)-Mark Dickson (VSt) 3-6,6-2, 6-1, 2-6, 14-12 Henri Leconte (Fra)-Tim Wilkison (VSt) 7-5, 6-2, 6-1 Slobodan Zi- vojinovic (JS1)- Stephan Shaw (GBr) 4-6, 6-2, 2-6, 6-3, 8-6 Marco Ostoja (JSl)-Luca Bottazzi (Ita) 2-6, 7-6, 7-5,6-3 Trevor Al lan (Aus)-Matt Mitchell (VSt) 6-0, 6-2, 6- 3 Martin Jaite (Arg)-Paolo Cane (Ita) 7-5, 7-5,6-2 John Lloyd (GBr)-Gianni Oclep- po (Ita) 6-3, 6-3, 6-1, Andrej Sjesnikov (Sov)-Egan Adams (VSt) 6-2,6-2,6-lElioi Teltscher (Vst)-Dacio Campos (Bra) 6-2, 6-3, 6-3 Alejandro Ganzabal (Arg)-Rus- sel Simpson (Nze) 6-2, 6-2, 6-2 Roberto Arguello (Arg)-Martin Davis (Vst) 6-4,6- 4, 7-6 marko Ostoja (Jsl)-Luca Botazzi (Ita) 2-6, 7-6, 7-5, 6-3 afgebroken: Vince van Patten Vst)-Marian Vajda (Tsj) 4-6, 6-3,6-4,3-6 Damesenkelspeleerste ronde: Beth Herr (VSt)-Marcella Mesker (Ned) 6-16- 0, Kim Sands (VSt)- Rewata Sasak (Joe) 7-5, 1-6, 6-3, Katerina Malejeva (Bul)- Eileen Tell (Zwi) 6-3 7-5, Katerina Skorwska (Tsj)-Helen Kelesi (Can) 6-42- 6 6-1, Petra Kepeller (WDl)-Masako Yanagi (Jap) 6-4 1-6 6-2, Dianne Bale- strat (Aus)-Debbie Spence (VSt) 6-3 2-6 6-3, Cecile Dalmette (Fra)-Mercedes Paz (Arg) 6-4 7-5, Mima Jausovec (Joe)-An- nabel Croft (GBr) 6-2 6-0, Anna Maria Cecchini (Ita)-Amy Holton (VSt) 6-0 6-1, Adriawa Villagraw (Arg)-Rina Einy (GBr) 6-2 6-0, Pascale Paradis (Fra)-An- drea Temesvari (Hon) 7-6 3-6 6-3, Pat Medrado (Bra)-Michelle Torres (VSt) 6-2 6-2, Christiane Jolissaint (Zwi)-Etsuko Inoue (Jap) 7-6 6-2, Lisa Spain Short (VSt)-Melissa Brown (VSt) 6-3 2-6 6-3, Ann Henrickson (VSt)-Iva Budarova (Tsj) 3-6 6-3 6-3, Debbie Spence (VSt)- Debbie Balestrat (Aus) 6-3 2-6 6-3, Mar tina Navratilova (VSt)-Pam Teeguarden (VSt) 6-1, 6-0 Rafaella Regggi (Ita)-So- phie Amiach (Fra) 6-0,4-6,6-0 Kathy Ri- naldi (VSt)-Tina Mochizuki (VSt) 6-4,6-0 Hana Mandlikova (Tsj)-Marie Fernan dez (VSt) 6-1, 7-5 Sue Mascarin (VSt)- Amanda Brown (GBr) 6-3, 7-5 Andrea Holikova (Tsj)-Berverley Mould (ZAf)6- 2, 6-1 Cecile Calmette (Fra)-Mercedes Paz (Arg) 6-4, 7-5 Claudia Kohde (BRD)- Shelly Solomon (VSt) 6-2,6-2 EmilseRa- poni-Longo (Arg)-Michaela Washington (VSt) 6-4,6-2 Anne White (VSt)- Susanne Schmid (Zwi) 6-2,4-6,9-7 Gabriela Saba- tini (Arg)-Lilian Drescher (Zwi) 6-2,6-2 Laura Garrone (VSt)-Kim Steinmetz (VSt) 6-1, 6-1 Virginia Wade (GBr)-Sara Gomer (GBr) 7-6, 6-4 Carling Basse» (Can)-Andrea Betzner (BRD) 7-6,7-6IZj* na Garrison (VSt)-Jamie Golder (VSt) 6- 3, 6-0 Rosalyn Fairbank (ZAf)- Ann Hobbs (GBr) 7-5,6-2 Isabel Cueto (BRD)* Elizabeth Minter (Aus) 7-6, 5-7,6-3 Pen ny Barg (VSt)-Sabrina Goles (JS1) 3-6,6- 2, 6-4 Ann Minter (Aus)-Mynam Schropp (BRD) 6-2, 6-2 Terry Phelps (VSt)-Renee Uys (ZAf) 6-4, 6-4 Emma* nuelle Derly (Fra)-Jo Durie (GBr) 7-5,0- 6, 6-4 Nathalie Tauziat (Fra)-Wendy White (VSt) 6-0, 6-7, 6-2 Brace Kt"1 (VSt)-Elena Elisenko (Sov) 6-1, 6-2 Na thalie Herreman (Fra)-Federica Bonsig' nori (Ita) 7-5, 6-4 Gabriela Dinu (BRD)- Maeve Quinlan (VSt) 7-5, 7-5 Catherine Suire (Fra)-Joanne Russell (VSt) 7-6,6-' Marie-Christine Calleja (Fra)- BW*® Bernstein (VSt) 4-6, 6-3, 6-4 Pam Casate (VSt)-Kathleen Cummings (VSt) 6-3,6*' Jennifer Mundel (ZAf)-Gretchen Ru*1 (VSt) 6-1,6-3. FRANKENTHAL (ANP) - De missie van HGC en het nieuwe leidersduo Steens en Dikmoet is geslaagd. De Wassenaarse hockeysters veroverden maandag in Frankenthal voor de derde keer in successie de Europese beker voor lands kampioenen. De nationale titel werd al eerder behaald, zodat voor de HGC-dames het seizoen uiter mate geslaagd mag heten. De wijze waarop het seizoen met een hernieuwd Europese suc ces werd uitgebreid, geeft ech ter ook te denken. HGC bereikte in Franken thal, waar Nederlandse sup porters maandagmiddag het rijk alleen hadden door uit schakeling van de locale favo rieten, bijna geen moment het normale peil. In de finale te gen Skif Moskou kreeg de Wassenaarse ploeg geen gele genheid de betere techniek te demonstreren, laat staan uit te buiten. Slechts hard zwoegen, met international Van Manen in de hoofdrol, hielp om over eind te blijven. Dat de beker toch weer mee naar Nederland mocht, was te danken aan de slopende serie strafballen, nadat het duel ook na een half uur verlenging °P 1-1 was blijven steken. Marie ke van Doorn benutte de twin tigste en laatste strafbal onbe rispelijk en gaf het sein voot de feestroes. Vergeten was het leed va» de missers en het matige spel De Europacup kan weer een jaar in de prijzenkast worde» gestald, al gebiedt de eerlijk; heid te zeggen dat het deksel een plaatsje verdient in Mos kou. De dames van Amsterdam beëindigden het toernooi zoa» verwacht na de vroegtijdig' uitschakeling door HGC op derde plaats..In de strijd om de bfonzen medaille had de Westduitse kampioen Hana11 gezien het verdriet na afloop gerekend op succes. De we® won het daarbij kennelijk va» de realiteit. De Amsterdam sen, van wie op Eysvogel na niemand meer het nivea» haalde van de eerste dag, ha° bepaald geen topvorm nodig om Hanau de baas te blijven 4-2. t Vdn onze sportmedeweri I EEdIe - De laatste ha bocht naar de finish hee Ëede al menige kanshe voor de bloemen uitges keid. Ook gisteren speeldd bocht op een paarhonderd ter voor het spandoek eatieve hoofdrol. Vijf man waren m de sl veslag - de felle wind had Lze keer de 'acht' loodzi „emaakt - overeind gebl( Die vijf waren plaatselij 1 voriet Niek de Taeye, An Goense, Richard de Leo Groeneboom en Remijn, die de zege voor opeiste. Niek de Taeye, de grote tor van het kopgroepje, Vi M: Van onze sportmedeweri HEINKENSZAND - Het motieduel in de tweede kl tussen Kwadendamme Hansweertse Boys is onbe geëindigd. Dat houdt in dat de plo op een later tijdstip nog tegen elkaar moeten aar den. Wanneer is nog o kend, want Hansweertse i kan niet aan de verplicl voldoen om komende zor te spelen, omdat die ploeg enkele dagen op vakantie naar een bungalowpark Belgische Peer, en juist dendamme wil wel zor spelen. Een zaak waar KNVB Zeeland zich een c dagen over zal moeten buij Het duel op het neutrale rein van Heinkenszand, de na 90 minuter) een 1-1 op, Een beter Kwadendar was in de eerste helft op gekomen door Jan Zuidhol rust een feller Hanswei Boys dat langszij kwam Gaby den Toonder. Ook verlengingen brachten i beslissingen. Kwadendan de best voetballende p kwam opnieuw op voorspr nu door Bob Peters, maar nieuw hand Hansweertse r een antwoord klaar door treffer van Taurus Kraa brink. Van onze sportmedeweri TERNEUZEN - In de tw klasse D van het damesvoe werd AZW kampioen. De Axelse dames klopti de slotwedstrijd van het zoen Biervliet met 6-0. kwamen daardoor net niel de honderd doelpunten (99 Hoek had heel wat mi met RIA, maar won uitei lijk met 1-0. S pui-Terne eindigde in 2-2. Biervliet gisteren te sterk voor RIA Van onze motorsportmedewerke MILL - Tijdens de intern nale motorcross die zond: het Brabantse Mill werd ganiseerd, heeft Jack Wes uit Schoondijke door sc brekersproblemen geen van betekenis kunnen spe Door een val, als gi hiervan moest hij in de e en de tweede reeks opg, boekte hij een negende p in de derde reeks. De strij de koppositie ging uitslui tussen Gert-Jan van Dool Kees van der Ven, een die door de chronometer ii voordeel van Van Doorn beslist. Van onze sportmedeweri AXel - Voor de zoveelste dit seizoen bleven de resi Van Simpeldribbel si weg. Stonedunkers maakte vergeefs zijn opwachting Axelse sporthal voor de pe competitiewedstrijd, langrijk was het treffen o- Sens niet, daar de kaarte dei vierde klas heren reed: schud waren. Het is dan ook de vraé de wedstrijd nog gespeek worden. Waarschijnlijker et dat een dergelijk ver 'nipelweg weggewuifd gorden door het wedstrij "etariaat in Middelburg. Ulf Van onze re kennismedewerker JJAKBURG - In het Di arburg heeft Terneuzei eter Roeland (MZ) sa Peter-Paul de Vrint <S under leiding van bo: ach Bert van der Helm domen aan de open Di (■.^kampioenschappen 'e|tennis.

de Stem | 1985 | | pagina 14