a (W) Een rode kaart voor de dorst I 1 Porky in Terhole? Ma'k ou agau iets vraogen, Free Zeeuwse Babbels lerwijs ITER Tilburg /AARTMIJ. idustrieel bedrijf op met dochter-onder- luropa. m; j SCHAPPIJ. VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 5 *^%ee o4ut de leting Oostburg Sluis r.k. kerkdiensten p.c. kerkdiensten A76 ZATERDAG 25 ME11985 Economisch Instituut Jen op het gebied erland. U vinden in het 26, waarin alle llen Imatica Igebruik P.C. 1 van geautomati- lutertoepassingen pze speciale vorden te: )t Grand Hotel, Turfschip, Holiday Inn, uur. losteloos en er postzegel naar Jg is voldoende. nerk, verbonden aan Tilburg, 196 an o.a.: n; lannen; an de kwaliteit; betering van maalpro- jing; of vergelijkbare funktie onderneming. 'ding en curriculum vi- worden behandeld, te T6 eisen: inste M.T.S.-diploma (W); lisatievermogen; tisch denkvermogen; >orkeur enige jaren ervaring; Ie kontaktvaardigheid; ijd circa 25 jaar. tellenden kunnen hun schriftelijk0 tie sturen naar de afdeling PersO' ren, t.a.v. de heer G. van Stokkum- zen BV, 39 OÓSTERHOUT, 1 01620-29222. EVEN DEMONSTRATIEF als gewillig toont bestuurder G. Klein van de Bouw- en Houtbond FNV de rode kaart aan aannemers. „Ja, daar kun je ze ook voor gebruiken", grimlacht hij in de met stakende bouwvakkers afgeladen benedenzaal van het eens statige, maar voor deze gele genheid met vakbondsvlaggen behangen 'Grand hotel' Rotterdam in Terneuzen. Wat Klein feitelijk toont zijn consumptiebonnen, voorzien van een tekst die ten tijde van grimmige werk onderbrekingen speels aandoet: 'De bond die zijn mensen niet in de kou laat staan, maar ook niet van dorst laat omkomen. PROOST!'. „Aardige tekst, meneer Klein." „Zeker wel, maar denk eraan, het is niet voor niets een rode kaart,reageert hij gevat, waarna uit de toespraken blijkt dat de bouwvak kers 'm nog wel eens nodig zouden kunnen hebben. Want er is sprake van spelverruwing in de botsing tus sen aannemers en hun personeel. En dan zijn het geen van tweeën doetjes, daar verandert de thee in de rust niets aan. - foto's de stem cor j. de boer UITSPATTINGEN van de schooljeugd a la Porky, de Amerikaanse film die kleurrijk de verhoudingen schil dert tussen jongens en meisjes op een Amerikaanse school. Wil het bord naast de Playgirls Club bij Terhole ons daarvoor waarschuwen? Of moet het juist andersom worden gelezen, als een waarschuwing aan scholieren om oppassend door het leven te gaan? De wegbeheerder die het bord daar neerplantte, zal zich niet hebben gerealiseerd dat de waarschuwing kon uitmonden in verwarring. Al moet eerlijkheidshalve ge meld dat de fotograaf er een getruct plaatje van maakte. - foto de stem cor j de boer Ma'k ou 's iets vraogen Free, nou ank ou toch zien, evekes maor, eel in 't kort, zijje gij meschien... Nee, wacht 'k zal't uitleggen, 't kwam tepas een van dees daogen, en ik docht: ank'm's zien, moen'k da toch 's vraogen. Mijn vrouws zuster was op bezoek en zokwam 't ter spraoke, en ge weet oe agge dan amets aon de praot keu geraoken? Afijn die zee...maor gij ettie toch ook nog wel gekend? Meschien eur nie, maor dan toch vastezeker euren vent! De Sjapap wiertij genoemd, maor ij etigen eigeluk de Frel. Zijn vaoder ree mee den ingst, da weette gij toch ook nog wel? Zijn oudste broer e zeker vijftien ja or mee Stiene Plavuis gevrejen laoter istij bij Den Tol deur den tram overrejen. Nie da Stiene daor iets mee te maoken aoi, wijt van daor, maor kort daorp isse getroud mee nen van Daor. Ze kregen acht kleijonges, kort op makaor, en toen zijn ze naor Amerika getrokken, eel den nist tegaor. Da moet veel tegengevallen zijn enk wel 's oren zeggen: eel ard werken en evegoed geene cent opzai keunen leggen. Nee, dan et't die jongen van Den Platten beter afgebrocht: die et'm 'n afjèren van meer as onder ectaore gekocht. Maor goed do's andere praot, da bewaor'k voor de naaste keer, want ammen't treffen ziemen makaor nog wel 's meer. Ik zijn ketent dan'k 's lekker keunen praoten en mee ou, maor weette gij nou nog wa 'k eigeluk vraogen wou? Mijn vrouws zuster dus...die weun nou in 't Sas... nou weet'k 't weer...zo kwam 't tepas... Nou weet'k wa'k in't kort wou vraogen zo agau: Gij zij ter toch eigeluk wel genen van de Graauw? Amets somtijds eindredactie: Jan Jansen en Frank Deij Met een lucifer extra bestaat er geen pijlerdam meer. Het toppunt van sportver- dwazing: een huisvader met een Moser-wiel in de Tour de Flic. Zelf gezien in Sas: Oorlogs veteranen hangen van speld jes en lintjes aan elkaar. Voorzitter woningbouwvere niging smoort oppositie in de kiem. Ockeloen heeft vol gelingen. Straks bloeit er nog iets moois op tussen die twee.. 'Homofielen en Vrouwen in de bijstand vangen bot'. Dat wordt smullen. In Kloosterzande maken ze kunst voor het volk: een hu zarenstukje om van te snoe pen. Energieke taal: 'Woordvoer der botst met zaal'. Horecastop, Jantje van Sluis draagt voortaan een blauwe knoop. En zo haalde D T in zijn opmars door de provincie het eerste visje binnen. 'Achttien slepers hebben de handen vol aan gestrande schuit'. Een nostalgisch tafe reel moet dat geweest zijn, die weer tot leven gekomen Schepentrekkers. CDA-wetenschapper: Bin nen 10 jaar oplossing voor kernafval. Wedden dat af vallige CDA-ers dan nog al tijd hun heil moeten zoeken bij D&T. En wat denkt Pedro van Es- broek van deze suggestie: Van de wallen van Hulst is ook een prachtig tweede Amsterdam te maken. Nieuwe burgemeester in Hulst en direct komen er meer aansluitingen op het riool. Ligt hij zo zwaar op de maag? Geen nieuws: 'Actie tegen komst woonwagencentrum'. Wat doet een varenscentrum met een bus? Roll-on, roll- off! Woedende Terneuzense ad vocaat: 'Valseri k(s)' Keer om: 'Bouwvereniging hekelt optreden van bestuur der'. (V)eerherstel Tegenstrijdig: De VOW ver zandt in een diepere Wester- schelde. Zo trok Muller toch nog aan het langste eind. 'Wat heet', zei de Aarden- burgse bruid, en ze trouwde met een vuurvreter. LlNT-JANSTEEN - Café 't kuip- 13 Hemel vaartsschieting, 38 Ifiïal*Sers- Hoge vogel: A. van den l^en, Sint-Jansteen, eerste zij- J. de Bakker, Sint-Jansteen, Ibnt e 21 jvogel: R. Herwegh, Hei- I Jt, meeste kleine vogels (6stuks) van Bellegem en P. Poppe. lSlïfr- JANSTEEN - Café 't Kiup- J VrOdagschieting, 25 schutters, se vogel: J. Cocqheyt, Absdale, zij vogel: J. de Bakker, Sint en, tweede zij vogel R. Her- Heikant, meeste kleine vo- (6 stuks): W. Kuiper, Hulst, Idpn^ige vogels: J. Cocqheyt, J. "«akker en R. Herwegh. Iï5mEREN'HOEK - Bejaarden- ienria8'zaa* H>e Korenbeurs, lig- WlP» 28 schutters: eerste ho- Itoewr ii Pikkaart, Zorgvlied; Rta? ge v°geH C Wouterse, A V?' eerste zij.vogel: M. Nijs- l' p Schutters; tweede zijvo- VOp Wouterse, Victoria; derde voe i HiJk, Concordia; vierde on£ de Jonge, Concordia; Caantal <7); A- Pikkaart. De b ode schieting is dinsdag 21 - De uitslagen IcnmB schieting t.g.v. de inge- "matne van de nieuwe kantine en 3 staande wippen aan de Heren- dreef te Aardenburg door het handbooggilde St. Sebastiaan zijn als volgt: blokschieting op wip 1 voor de ereprijs Slagerij Vermeire gewonnen door J. Heijboer, Aar denburg; blokschieting wip 2 voor de ereprijs sporthuis J. de Cocq ge wonnen door G. Desmale, Eeklo. Uitslag beschrijfschieitng op wip 2 met 106 schutters. Hoogvogel Dick van Hermon, Aardenburg, de tweede niet afgeschoten, zij vogels: J. Verberckmoes, Terneuzen, 2. H. van de Hemel, Axel, 3. S. Govaert, 4. E. Henneco, beiden Knokke; kal len: 1. A. Ruebens, Knokke, 2. N. Goossens, Kloosterzande, 3. J. van de Voorde, Aardenburg, 4. G. Bijl, Knokke. Beschrijf schieting wip 3: hoogvogels 1. niet afgeschoten, 2. S. Hopman, Tilburg, zij vogels: l. L. Ducheine, Tilburg, 2,3,4 niet afge schoten. Kallen: 1. S. Goevaert, Knokke, 2. niet afgeschoten, 3. A. Herman, Axel, 4. M. Matthijs, Koe wacht. Bridge - De Oostburgse Brid geclub speelde weer de weke lijkse competitiewedstrijd. Zo wel in groep A als in groep B werd een Howell van 10 paren gespeeld. De uitslagen: Groep A: 1. dames Barendregt-de Vries, 2. echtpaar Brugge, 3. dames Spierenburg-Plas- schaert, 4. dames Scott-Ris- seeuw. Groep B: 1. echtpaar Buysrogge, 2. mevrouw Chris- tiaansen/heer Wagenaar, 3. dames Belderok-Faas, 4 (ge deeld). echtpaar Den Hamer, mevrouw Van Wanrooy-heer De Badts, dames Kok-Schol- ten. Plattelandsvrouwen - De af deling Sluis van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen, komt 30 mei voor de laatste maal dit seizoen bijeen. Het programma die avond wordt geheel door de leden zelf verzorgd. Bedoeling is dat men iets laat zien van de hob by die men beoefent. Na de pauze wordt een spelletje bin go gespeeld. Uit de vereni gingskas wordt op een wafel getrakteerd. De dames zullen elkaar overigens nog kunnen zien tijdens de fietstocht naar Damme, die op 19 juni wordtr gehuden. Vertrek vanaf het Walplein om 13.30 uur. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat. 9 u. zond. llu. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozen burglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopening. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 17 u. en zond. 11.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Heikant - H. Theresia. zat 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. llu. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. llu. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart. zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart. zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk), zat 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Zaterdag 25 mei ZEVENDE ADVENTISTEN: Terneuzen: (Goede Herderkerk), 10 uur ds. G. van Kerkvoort. Middelburg; (Doopsgezinde kerk) 10 uur ds. H. van Rijn. Vlissingen: ('t Anker) 9.15 uur ds. H. van Rijn. Zondag 26 mei: HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 uur ds. H. Valk. Axel: 10 uur ds. H. van de Berg Biervliet: 9.30 uur ds. W. Mee use Breskens: 9.30 uur kandidaat M. Lo- rier. Cadzand: 9.30 uur ds. C. Balk. Groede: 9.30 uur ds. Van Wijngen. Hoek: 10 uur ds. W. Meeuwen. Hoofdplaat: 10 uur de heer D. van Es. Hontenisse: 9 uur ds. R. Hartog. Hulst: 10.30 uur ds. R. Hartog. Nieuwvliet: 10.30 uur de heer T. Mey. Oostburg: 10 uur ds. J. Paksy. Retranchement: 10.30 uur professor F. van Gennep. Sas van Gent: 10 uur ds. J. Spiering. Schoondijke: 9.30 uur ds. P. de Vries. St Anna Ter Muiden: 11 uur ds. C. Balk. Sluis: dienst te St. Anna Ter Muiden. Terneuzen (Grote kerk): 10 uur ds. C. Hoogendoorn. (Goede Herderkerk) 10 uur ds. D. Koelman. 19 uur ds. C. Hoogendoorn. (Opstandingskerk) 9 uur ds. E. Rietveld. Waterlandkerkje: 11 uur ds. P. de Vries. IJzendijke: 11 uur ds. W. Mee use. Zaamslag: 10 uur ds. R. de Jonge. Zuidzande: 9.30 uur de heer Ende. GEREFORMEERDE KERKEN Axel: 10 en 17 uur ds. J. Doornebal te Kampen. Hoek: 10 en 15 uur ds. J. Jui^ens. Terneuzen: (Noordstraatkerk) 9 en 17 uur de heer D. de Best, (Opstan dingskerk) 10.30 uur de heer D. de Best. Zaamslag: 10 en 15 uur ds. M. Voet. Aardenburg: 10.30 uur ds. H. Valk (gez. dienst in St. Baafskerk). Breskens: 9.30 uur Kandidaat M. Lo- rier te Vlissingen (gez. dienst in Ned. Herv. kerk), 17 uur de heer P. Trimpe te Middelburg. Oostburg; 10 uur Gezamenlijke dienst in Ned. Herv. kerk. Schoondijke: 9.30 en 14.30 uur de heer Van de Putte te Vlissingen. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) KERKEN Axel: 10 en 15 uur ds. J. Borgdorff. Hoek: 9.30 uur leesdienst, 16.45 uur ds. C. Mewe. Terneuzen: 10 en 15 uur ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15.00 uur ds. A. Kruizinga. CHRISTELIJKE GEREFORMEER DE KERK Zaamslag: 10 en 15 uur ds. L. van der Meij. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 uur de heer Ephrein, 19.30 uur de heer Van Nes. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 uur ds. J. Klan- derman. LEGER DES HEILS Terneuzen: (Gebouw Donze Visser straat) 9.30 uur Bidstond, 10 uur He- ligingssamenkomst, 17 uur Verlos singssamenkomst.

de Stem | 1985 | | pagina 23