Confectie-keten wil vestiging in T erneuzen-Zuid Westdorpenaar werkt in Keniaanse polikliniek Kindercl in Eede eerste lu, RT ZEEUWS BESTUUR WONINGBOUWVERENIGING TERNEUZEN: Bonte avonden van Shuskils Jeugdcabaret CENTRAI Lastenverli Oostburg aa ZATERDAG 25 ME11985 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 Scholieren uit Sas op bezoek in Bailleul Demagogisch Zwartboek WERK VOOR 15 MENSEN Twee voorstellingen in Gildehuis Uitslagen wedvlucht Orleans Grondoorlog PAPIER VOOR UW PEN Contact DOMINIQUE MECHELINK: 'OP M'N TELLEN PASSEN' Flying Doctors Regenperiode Doelstelling Drie nieuwe commissies Aardenburg FRACTIE D&T 4We laten ons niet wegsturen door een handjevol rebellen' Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het bestuur van de Woning bouwvereniging is niet van plan alsnog conse quenties te trekken uit de tumultueus verlo pen ledenvergadering van afgelopen dinsdag. „We laten ons niet wegsturen door een handjevol rebellen", aldus voorzitter A. Janse gisteren na afloop van een speciale bestuursbijeenkomst. De vele kritiek op de manier waarop hij dinsdagavond de tegen het bestuur ingebrachte motie van wantrouwen 'koud maakte' - door het uit de hoed toveren van een volkomen vergeten reglement uit 1951 - doet Janse schouderophalend af. „Ook al had ik die motie wel in stemming gebracht, dan zou-ie het toch niet gehaald hebben. Er zaten heel wat Van onze correspondent SAS VAN GENT - Leer lingen uit de hoogste klas van de Nijverheidsschool te Sas van Gent hebben een bezoek gebracht aan een katholieke beroeps- school in de zusterstad Bailleul (Frankrijk). Zij werden op het ge meentehuis ontvangen door burgemeester Delo- bel en wethouder Tac- coen. Er werd een voet balwedstrijd gespeeld, die in een 5-0 overwin ning voor de Franse gast heren eindigde. Verder wer4 bij deze uitwisse ling, die reeds voor de 5e keer plaatsvond, in de keuken van de school een diner klaargemaakt. De leerlingen van de Sasse school ontvingen een medaille van het Co mité Jumelage Bailleul. Op woensdag 19 juni zal door de Franse scholieren een tegenbezoek aan Sas van Gent worden ge bracht. Dat de verbroedering in dit lustrumjaar in vol le gang is, blijkt uit een aantal activiteiten. Zo brengen vandaag de le den van de bolclub Nooit- gedacht uit Philippine een bezoek aan hun Franse collega's. Een te genbezoek staat in de maand augustus op het programma. Wellicht dat ook in augustus een uitwisse ling plaats vindt tussen de schuttersgildes St.-Se- bastiaan uit Westdorpe en Bailleul. Op woensdag 9 juni zal een Frans voet balteam Westdorpe be zoeken en een wedstrijd spelen tegen de w RIA. meer voor- dan tegenstanders van ons in de zaal". Volgens de voorzitter be perkt de oppositie zich tot een groepje van 15 (van de in to taal 3600) leden van de bouw vereniging. „Die mensen ko men steeds maar met kritiek, maar dragen geen enkel alter natief aan. Dan ben je toch niet bezig in het belang van de vereniging? Ze hadden dins dagavond notabene vier nieu we bestuursleden kunnen le veren, maar kwamen met geen enkele kandidaat op de proppen. Als ze denken dat ze het zoveel beter kunnen, dan had hier hun kans gelegen". Dat aan het eind van de ver gadering de even daarvoor als bestuurslid herkozen H. Meer- tens plotseling opstapte, om dat Janse de vele kritiek 'op een demagosiche wijze' zou hebben gesmoord, deert de voorzitter weinig. „Vanuit het bestuur had die man al te ho ren gekregen dat hij geen en kele positieve inbreng had en alleen maar kritiek op ande ren leverde". Janse erkent dat Meertens en enkele andere bestuursle den vooraf niet op de hoogte waren gebracht van zijn plan om via een kunstgreep de mo tie van wantrouwen van tafel te krijgen. „Logisch, want ge bleken is dat zaken uitlekten, wanneer ze aan bepaalde be stuursleden bekend waren. Wanneer je zo iets weet, dan hou je tegenover zulke mensen je mond. Maar het merendeel van het bestuur wist wat ik van plan was". Het 'zwartboek' dat door een anonieme onderzoekscom missie is samengesteld, heeft binnen het bestuur van de wo ningbouwvereniging nog nau welijks gesprekstof opgele verd. Voorzitter Janse: „Daar voor heeft de tijd nog ontbro ken. We zien wel wat we doen met dit anonieme geschrift, dat hoofdzakelijk ouwe koeien bevat, gehaald uit het rapport van de Nationale Woningraad uit 1983". Het aanbod van de vakbond Unie BLHP om te bemiddelen in het conflict zal door de bouwvereniging zeker niet worden geaccepteerd. „We hebben de Unie niet nodig", aldus Janse. „Laat die zich eerst maar eens beter infor meren, alvorens ze weer met zo'n voorstel komen. Nu willen ze de Nationale Woningraad erbij halen, terwijl ze blijk baar niet weten dat we die club 2,5 jaar geleden buiten hebben geschopt en sindsdien lid zijn van een andere over koepelende organisatie, de NCIV". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De confectie-keten Superconfex, een dochterbedrijf van de Limburgse kledingfabrikant Mcintosh, wil eind dit jaar een filiaal openen in de wijk Zuidpolder in Terneuzen-Zuid. Deze nieuwe vestiging biedt werk aan 15 mensen. Superconfex is momenteel in onderhandeling met de Am sterdamse financierings maatschappij MBO, eigenaar van de nog braakliggende grond bij het winkelcentrum Zuidpolder, waar de nieuwe textiel-discount moet verrij zen. Het confectie-bedrijf heeft overigens wel als voor waarde gesteld dat ook een aantal andere ondernemingen bereid moet zijn zich in Zuid polder te vestigen. Van de kant van de gemeen te Terneuzen zijn geen moei lijkheden te verwachten, om dat het betreffende bestem mingsplan voor het nog braakliggende terrein in Zuid- polder voorziet in winkel-ves tigingen. Volgens een woord voerder van Superconfex wordt het Terneuzense filiaal 'een bescheiden vestiging met een vloer-oppervlakte van 1000 vierkante meter en onge veer 350 vierkante meter ma gazijn- en kantoorruimte'. Uit een onderzoek dat Su perconfex heeft gehouden in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zou zijn gebleken dat er duide lijk behoefte bestaat aan een confectie-discount met een re gio-functie. De textiel-keten heeft momenteel 50 zaken in België en 21 in Nederland. Repetitie van het jeugdcabaret in Sluiskil. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER SLUISKIL - Jeugdcabaret Het Talent in Sluiskil brengt voor de tweede maal in Het Gildehuis op vrijdag 31 mei en zaterdag 1 juni twee bonte avonden op de planken. Het evenement wordt gepresenteerd door 25 jongeren van 11 tot en met 16 jaar. 'Het Talent' is speciaal opgericht voor jongeren. Als iemand 16 jaar geworden is, wordt er dan ook afscheid genomen. Zo vertrokken in het afgelopen jaar vijf leden, waarvoor drie debutanten in de plaats kwamen: Davy Benjaminsz, Robby de Kerf en Amanda Philipsen. Het hele team heeft nu dik twee maanden gerepeteerd. De muzikale omlijsting is in handen van Petra Bakker piano, Davy Benjaminsz drums, Ria Benjaminsz basgitaar, Ronald van Geenen sologitaar, en Tom Ensink met verscheidene in strumenten en arrangementen. De choreografie is verzorgd door Peter Notschaele. Veel steun krijgen de jongeren ver der van de 'volwassen' cabaretclub BAC die hier met hart en ziel achter staat. Ook de gebroeders Benjaminsz staan deze jeugdgroep bij met hun ervaring op de bühne. Kaarten voor de twee voor stellingen zijn verkrijgbaar in de Spoorstraat 69 in Sluiskil, inlichtingen op telefoonnummer 01157-2184. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De Concours- bond Zuid-Beveland hield met 1114 duiven een kringvlucht vanuit Orleans. Winnaar werd een duif van A. de Leeuw te Hansweert met een snelheid van 1305,37 mpm. 2. F. Glerum, 3. M. van Iwaarden, beiden Kruiningen, 4. C. Zuidweg, Schore, 5. F. Hillebrand, Ril land, 6. J. Bras, Wemeldinge, 7. R. de Koster, Kwadendamme, 8. J. Timmerman jr., 9. A. de Bruin, beiden Yerseke, 10. C. Dominicus, Goes. Vrijheidsduif met 117 duiven 1289 mpm. 1,6,7 en 8. F. Glerum, 2 en 5. M. van Iwaarden, 3 en 10. J. van Schilt, 4. M. Blok, 9. J. Stroosnijder. De Reisduif te Graauw in samen spel met De Postduif te Lams- waarde 1325,26 mpm. 1. G. van Da len, 2. G. Kouijzer, 3,6 en 8. L. Plat- jouw, 4. P. de Booij, 5. All. Bis schop, 7. R. Heijens, 9. d'Hondt-De Waal, 10. J. de Rijck. De Zeeuw te Goes met 267 duiven 1272 mpm. 1. C. Dominicus, 2 en 10. W. de Witte, 3. P. Vaes, 4. Wage- naar-Toonder, 5. H. Remijn, 6. De Witte-Keijzer, 7. J. Kaho, 8. F. Voois, 9. Weststrate-Martens. Compiègne. Eerste de Beste te Schoondljke met 161 duiven 1149,70 mpm. 1 en 2. J. Dhont, 3,4 en 9. Cl. de Wever, 5. J. Huigh, 6. J. Buijze, 7. H. van Kou- wenberg, 8. C. Pijcke, 10. A. Siben. De UIver te 's-Heer Arendskerke met 190 duiven 1259 mpm. 1. F. Westdorp, 2. C. Steenhard, 3 en 5. J. van Maldegem, 4 en 6. L. Goedege- bure, 7. J. Bayens, 8 en 9. J. Geluk, 10. A. van de Swaluw. De Postduif te Lewedorp met 152 duiven 1247 mpm. 1 en 3. C. Her mes, 2 en 6. A. Driedijk, 4 en 10. M. de Jonge, 5. P. van 't Westeinde, 7. M. Ars, 8. P. Driedijk, 9. P. Steen bakker. Vriendenkring te 's-Heerenhoek met 150 duiven 1222 mpm. 1 en 4. J. Moonen, 2 en 10. H. Janse, 3. A. Moison, 5. P. de Vos, 6. D. van de Dries, 7. L. Claessens, 8. A. van de Dries, 9. Sj. van Eykeren. Blauwe Doffer te Hansweert met 165 duiven 1325 mpm. 1. A. Dom- manchet, 2. De Leeuw en zoon, 3. H. Vermeulen, 4. J. Zandstra, 5. A. de Leeuw, 6 en 10. A. de Klerk, 7. J. Blom, 8. A. Bogers jr., 9. De Keijzer en zoon. O GOES - Homomanifestatie - In jongerencentrum 't Beest te Goes vindt maandag 27 mei een Zeeuwse Homomanifestatie plaats. De organisatie is in handen van het Gay Promotion Team, dat niets van doen wil hebben met de Roze Karavaan, die eerder al in Goes was. Er zijn workshops met theater en demon, straties zelfverdediging, muziek en zang. Er wordt gesproken over diverse thema's en acties. Aanvang 20 uur. MIDDELBURG - Bezinning - De onlangs opgerichte werkgroep van het Centrum voor Zelfbezinning in Zeeland houdt dinsdag 4 juni een informatieve bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Vanaf 20.00 uur spreekt J. Benedict van het een- trum over het fenomeen zelfbezinning. MIDDELBURG - Pleegadressen - Het Gast- en Pleegadressen Project Zeeland bestaat 5 jaar. Ter gelegenheid hiervan houdt de organisatie donderdag 30 mei een voorlichtingsbijeenkomst in de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg. De informatieve avond begint om 19.00 uur. Het project bemiddelde het afgelopen jaar tussen 206 jongeren, wëarvan zon 100 jongeren na overleg thuis konden blijven. Ook nu nog heeft de organisatie haar han den vol aan het zoeken naar geschikte opvang voor jeugdigen vanaf 12 jaar. GOES - Concert - De Dordrechtse organist Arie Keijzer geelt zaterdag 1 juni een optreden in de Maria Magdalenakerk te Goes. Het concert begint om 20.00 uur en de organisatie is in handen van de Orgelstichting Grote kerk Goes. GOES - Square-dansen - De Zeeuwse volksdansgroep Scaldis Squares - met als thuishonk Kortgene - houdt vrijdag 31 mei een informatieve avond in wijkcentrum De Spinne te Goes Vanaf 20.00 uur tonen de dansers hun kleding uit de eeuwwisse ling en geven zij het verschil aan tussen de verschillende vor men van volksdansen. Scaldis Squares voor Zeeland uniek - komt iedere vrijdagavond bijeen in het Kortgeense dorpshuis, waar belangstellenden ook altijd welkom zijn. VLISSINGEN - Vriesdrogen - Het vriesdrogen van natte boe ken en tijdschriften in de Technische Bibliotheek Zeeland te Vlissingen zit erop. Na een hevige storm in 1983 werd veel mate riaal door het water beschadigd. Door de inzet van een vijftal vrijwilligers werd de lectuur meteen door middel van het zoge naamde vriesdrogen bewaard voor het nageslacht. Zoals heter nu naar uitziet, is slechts een half procent verloren gegaan. Zoals U in dit dagblad hebt kunnen lezen, ben ik in staat van oorlog over een stuk trottoir op mijn grond met de gemeente. Ik wilde er even dieper op ingaan waar het nu eigenlijk over gaat. U weet, dat als U iets van de gemeente direkt of indirekt gebruikt (bijv. U heeft een uitstekend zonnescherm) dan legt de gemeente direkt aanslagen op. Omgekeerd betaalt de gemeente Terneu zen aan mij en ca. 40 a 50 an dere eigenaren van stukken grond, die de gemeente ge bruikt, geen cent. Dit vind ik onrechtvaardig. Daarom heb ik het stuk grond dat, als ik het bij de gemeente zou moeten kopen, zo'n 2.250,- zou moeten kos ten te koop aangeboden aan de gemeente. Restultaat een bod van ƒ1,-. Dit prijsver schil acht ik onoverbrug baar, daarom heb ik het trottoir afgezet als symbool dat ik de grond zelf in ge bruik had genomen. Dit mocht echter niet, want de gemeente stelt zich op het standpunt eens openbare weg, altijd openbare weg. Ik ben dan ook direkt in beroep gegaan. Mocht ik het verlie zen, dan gaan de volgende overwegingen een rol spe len. De gemeente heeft een stuk openbare weg verkocht (de Markt te Terneuzen) aan een kledingzaak die daar een winkel op gaat zetten (dit zal overigens heus niet voor ƒ1,- van de hand ge gaan zijn.) Ook staan wel r~.C. ,6 «00^* Iv400 eens advertenties in de krant dat Rijkswaterstaat die en die weg aan het open baar vervoer onttrekt. Ik ga dus mijn advocaat opdracht geven uit te zoeken hoe ik mijn grond tot iets anders bestemd kan krijgen. Want dit is voor mij inmiddels een principieel punt geworden. Mocht ook het laatste falen dan heb ik altijd nog als troef achter de hand dat de gemeente van mijn tuin een parkeerterrein wil maken en door 80,- griffierechten te betalen, kun je dit 5 jaar ophouden. Doch hiermede zijn andere gedupeerden, die in dezelfde situatie verkeren als ik, niet gediend. Daarom zal ik mij in blij ven zetten om dit principiële standpunt aan te kaarten bij alle politieke partijen, des noods tot in de Tweede Ka mer toe. Ik wil beginnen met een inventarisatie van gedu peerden en vraag U daarom mij in kennis te stellen als U dergelijke gevallen weet of er zelf mee zit. A. W. Stadhouders 4531 CH Terneuzen. Door Piet Kentin WESTDORPE - „Nadat ik m'n middelbare opleiding in Hulst had afgerond, vertrok ik in 1980 naar Utrecht om daar een opleiding voor fy siotherapie te volgen", ver telt Dominique Mechelink. „Dat was nadat ik in 1978 gestopt was met m'n medi cijnenstudie, waar ik twee jaar eerder aan was begon nen. Dat was toch niet wat ik zocht. In die twee jaar heb ik erg veel gereisd, onder meer naar Griekenland, Portugal en Israël". Nadat Dominique z'n op leiding voor fysiotherapeut aan het SUPA (Stichting Utrechtse Paramedische Academie) in 1984 met suc ces had afgesloten, ging hij in datzelfde jaar op werkva kantie naar Kenia. „Dat was meer een vakantie waarin ik me wilde oriënteren over de mogelijkheden om in het buitenland, en dan met na me in de derde wereld, te gaan werken. Ontwikke lingshulp is altijd al een speerpunt voor me geweest". Tijdens een bezoek aan het poliocentrum in Nya- bonde ontmoette Dominique de Nederlandse fysiothera peut Erik Gielen die in het centrum werkzaam was. Na een dag met Gielen opge trokken te hebben en de si tuatie in de kliniek gezien te hebben, hielden de twee Ne derlanders schriftelijk con tact. Via een groep particulie ren uit de Groningse plaats Hogezand-Sappemeer, 'De Ronde Tafel' genoemd, werd het voor Dominique finan cieel mogelijk gemaakt de werkzaamheden van Erik Gielen (die ook dankzij de Ronde Tafel z'n werk in Ke nia kon doen) voort te zetten. Vorige week vertrok de uit Westdorpe afkomstige Do minique Mechelink vanaf de Belgische luchthaven Za- ventem naar Kenia In Afrika. Na een eerste landing op het vliegveld van Nairobi ging de reis per binnenland se vlucht naar het Rehabilitation Centre of Disabeld in Nyabonde. In dit centrum, waar ook een klein zieken huis met een capaciteit van 150 bedden bij hoort, gaat Dominique werken als fysiotherapeut. Hij gaat daar vooral polio-patiëntjes behandelen, In leeftijd varië rend tussen zes en vijftien Jaar. Vlak voor z'n vertrek zocht verslaggever Plet Kentin Dominique op In de woning van z'n ouders in Westdorpe en vroeg hem naar de beweegredenen van z'n reis. „Je moet je van die kli niek niet al te veel voorstel len. Het is een vrij eenvoudi ge accommodatie waarin we werken en waar het vaak krioelt van de kinderen. Soms zijn er wel een veertig a vijftigtal kinderen die daar rondkruipen. Ze zijn afkomstig uit alle delen van het land. De meeste van hen blijven daar ongeveer een maand of drie; een periode waarin we ze dagelijks kun nen behandelen en begelei den". De meeste kinderen die zich in de kliniek bevinden, kunnen hun benen niet of nauwelijks gebruiken. Het komt dan ook vaak voor dat andere spieren van romp of armen verzwakt zijn waar door er extra moeilijkheden ontstaan om met beugels te leren lopen. De gebruikte beugels zijn vaak eenvoudig van uitvoe ring en worden veelal ge maakt van recycle-mate- riaal in de orthopedische werkplaats ter plaatse. Ze worden door Kenianen ge maakt in goed onderling overleg met de daar wer kende fysiotherapeut. „Het is niet zo dat alle kinderen meteen een paar beugels aangemeten krij gen", vertelt Dominique. „Vaak genoeg moeten ze eerst een lange tijd vooraf behandeld worden om de knie gestrekt te krijgen. In principe blijven de kinderen in de kliniek tot ze met be hulp van beugels weer rede lijk kunnen lopen". Eenmaal per maand wordt het centrum bezocht door de 'Flying Doctors' die zonodig operaties uitvoeren in het centrum. Want het ge beurt regelmatig dat kinde ren niet alleen door therapie geholpen kunnen worden, maar dat een operatie daar naast noodzakelijk blijkt. Dezelfde Flying Doctors selecteren ook de kinderen die in aanmerking komen voor een verblijf in de kli niek. De ouders van deze kinderen moeten wel een kleine bijdrage in de kosten betalen. Dat is niet altijd even makkelijk omdat het in Kenia veel voorkomt dat een man meerdere vrouwen heeft en 15 tot 18 kinderen geen uitzondering is. Wan neer daar een kind bij is dat door polio verlamd is, dan wordt het vaak door de fa milie afgezonderd, bijna af gestoten. Ze vinden het dan vaak niet nodig om dit kind mee te geven aan de dokters voor revalidatie. Het gebied waar Domini que gaat werken is een ge bied waar niet echt honger wordt geleden. „Het is een vrij groen ge bied waar op zich voldoende te eten is", verduidelijkt hij. „Maar vooral tijdens de re genperiode krijgen ziekten zoals malaria en darminfec- tie's de kans zich te ver spreiden." En in een land waarin de bevolkingstoename zo'n vier procent per jaar bedraagt, zijn de kinderen van een paar jaar oud het meest kwetsbaar om met polio be smet te worden. Omdat de Fysiotherapeut Dominique Mechelink: ...werken in een Keniaanse polio-kliniek inentingsprogramma's daar nog in de kinderschoenen staan, hebben de op de grond kruipende en spelende kin deren weinig weerstand wanneer ze met een virus in aanraking komen. De belangrijke doelstel ling van Dominique is om, naast zoveel mogelijk kinde ren te genezen, enkele Ke nianen te motiveren om fy siotherapie te leren. Wel zijn er al enkele Keniaanse fy siotherapeuten werkzaam in Nairobi, maar die voelen er niet veel voor om de stad te verlaten en het werk van de Nederlandse therapeuten over te nemen en voort te zetten. „Op dit moment is daar nog weinig over te zeggen" zegt de 27-jarige Westdorpe naar. „Als ik daar ben, dan zal ik me zo goed mogelijk proberen aan te passen aan hun leefgewoonten. Bijvoor beeld door hun taal, het Swahili aan te leren. Verder zal ik op m'n tellen moeten passen wanneer ik me bui ten het centrum ga begeven want er komen daar nogal veel apen, luipaarden en slangen voor. Maar over m'n ervaringen zowel in de kli niek als daarbuiten kan ik misschien over een paar maanden iets meer laten weten", besluit hij enthou siast. ZATERDAG 25 ME1191 'Besl Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Als de Aar- denburgse gemeenteraad dinsdag akkoord gaat worden drie nieuwe raadscommissies ter advisering van het college van B en W ingesteld. Het betreft een commissie algemeen bestuurlijke zaken, financiën en onderwijs en één voor ruimtelijke ordening, openbare werken en milieu. Het gemeentebestuur stelt de raad voor de commissie be stuurlijke zaken te bemannen met de zeven fractievoorzit ters, financiën en onderwijs met mevrouw A. Keijmel (PvdA), E. Ferket (CDA), L. de Clerck (eigen lijst) en P. van Maele (Lijst Standaert) en ruimtelijke ordening, openba re werken en milieu met H. van Rie (D'66), A. Scheppers (Lijst Standaert), J. de Ridder (VTO), G. Bonte (Gemeentebe langen) en A. van der Bliek (CDA). Van een onzer verslaggevers OOSTBURG De burgers van Oostburg kunnen volgend jaar een lastenverlichting tegemoet De gemeenteraad ging don derdagavond laat akkoord met het voorstel van PvdA, CDA en VVD. Alleen de vol tallige fractie van D&T was tegen. Er komt een lastenverlich ting van 5,5 procent voor ge bruikers van onroerend goed en een verlaging van de onroe- rendgoed-belasting van vijf procent. Ook wordt een steun fonds voor de sociale minima ingesteld. Voor deze steun maatregelen is twee ton uitge trokken. Van onze cor EEDE - Het kinderclubwei lustrum. Van start gegaan 1 uen schaal, is de kinderclub middels uitgegroeid tot 38 ie lang niet in zicht. Hoewel de club dus al vijf jaar bestaat hebben de leden Mhter nog steeds geen vaste stek voor hun activiteiten. De ene keer maakt men gebruik yan de gemeenschapsruimte ln de Hof van Eede, een andere jnaal van het handenarbeid- 'okaal van de rk school en jj°his zelfs van de coulisen. Maar dit kan de pret niet jukken. „Afwisseling zorgt Janslotte voor leven in de ouwerij", aldus het bestuur. Naast de wekelijkse bijeen- .„,tnsten staan ook regelmatig li„ e'ten als strandwande- gen, koekjes bakken, speur- "Xhten en zeskampen op het £i„ ramma. En in samenwer- tr=i8 met de streek Jeugd Cen- le (SJC) gaan de kinderen ^Jaarlijks op zomerkamp. Fori 3aar geleden hield de s meente Aardenburg in sa men,, "dlu<F"uurg in sa- huk mg met de S-TC een beh en(iuête over de m .°efte aan jeugdwerk in de kernen. In eerste in- aa 'e werd daarbij gedacht n de categorie van 12- tot der en' maar uit Net on- bleek overduidelijk fe e t* 'n vooral de lage- hoef? u Heugd was die be- v'teite aan derSeHjke acti ng Wmï Z° ging het kinderclub- gr'K 'n oktober 1980 in het asdorp van start. Aan de Van D- nden Ria Nobus, Rita *"e. Thea van de Borgt,

de Stem | 1985 | | pagina 20