JEUGDTENNISKAMPIOENSCHAPPEN IN HULST rermg iken Uw Rabobank Axel gereed voor titelstrijd >edenktijd Kies voor zekerheid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek tte rente-schokken op. Daait de rente naar 50/0 Junioren aan de start in Eede IOEREND GOED Organisatie titelstrijd ZATERDAG 25 ME11985 T14 PAGINA SPORT 2 pee om uw ramen leven. iekoratieve details. persoonlijkadvies kunt )p 200 postkantoren, ale informatienummer: Bovendien kan uw ma- iceringsadviseur u alle en. U kunt ook direct et aanvragen. -0400 (van maandag t/m uur), of stuur de bon in. n ROLLUIKEN VOUWWANDEN BETIMMERINGEN 1IELEMAN .De garantie voor kwaliteit I prijsopgaaf jSRATIS MONTAGE - .1 LEWEG IQ. )LDER 163 HULST - Evenals vorig jaar maakt Sandra Begijn kans op het behalen van een dubbele titel bij de jeugdtenniskampioen- schappen van het district Zeeland, die het pinkster- weekeinde worden gehou den op het tenniscomplex van Hulster Ambacht aan de Tabakstraat in Hulst. Jeugdtoernooien HVV'24 in Hulst Trimkoersen Ba" mm r A A \n X t ti z Ij y Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypotheekrente tussen de 6% en 10% blijft, gebeurt er met uw rente niets. Stijgt de rente naar 11%, dan mé wordt uw rente 9%. lfanot IA 1391" hna Daalt de rente weer tot 10%, dan tl Igl Jvjflfli M gaat uw rente weer naar 8% dan wordt uw rente 7%. Zo vangt de unieke Rente Stabiel- Hypotheek 30 jaar lang de rente- schokken op. Bij maandbetaling en gemeente garantie is de adviesrente 8,3%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheek-adviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies vertellen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN IN 'T PLAATJE Atletiekduel RKHAV Hulst Programma titelduel zwemmen Deelnemende verenigingen Beslissingsduel voor promotie Zeeuws team klopt ZAVIO selectie Kloetinge in bekerstrijd A77 nen. De 'Luxaflex' Gordijn- Ize. Meer verschillende stoffen" luitvoering is nu verkrijgbaar in: pte. Wie warmte en elegance I de specialist van 'Luxaflex' i tbniv en, natie over de 7-jaarshypotheek met deze bon in een envelop zonder heekbednjf postgiro/rijkspostspaar 1000.1520 VB WORMERVEER. bfcdt nmeerdan zekumcwiaJiea). t'/uk betover Sjmirwttuc&kco. STEM 21 paarbank Sandra Begijn mikt np dubbele titel TE. 01150-94283-13543 k £en Hunter Oauglas produkt Van onze tennismedewerker Nadat vorige week Sluis de rol van gastheer vervulde voor de leeftijdscate gorieën tot en met 12 en 16 jaar, zet de Hulsterse vereniging haar poorten wijd open voor de leeftijdsgroepen tot en met 10,14 en 18 jaar. Voor de jongste leeftijdscategorie geldt, dat dit het eerste seizoen gecom bineerd wordt gehouden met de overi gen. Ooit gestart als 'grote Koen, klein Koen' is deze leeftijdsgroep langzamer hand uitgegroeid tot een niet meer weg te denken categorie, hoewel landelijk deze categorie nog niet aan bod komt. Wedstrijdleider Alfred Koen ontving voor deze titelstrijd een totaal van 120 inschrijvingen, hetgeen evenzovele par tijen oplevert. Sandra Begijn uit Hulst, in dit toernooi een thuiswedstrijd spe lend, is de grote favoriete bij de 14-jari ge meisjes, een groep waarvoor 19 in schrijvingen werden ontvangen. Nadat zij vorige week beslag legde op de Zeeuwse titel bij de 16-jarigen via fina lewinst op Angela Latuheru, is zij weer de grote kanshebster in haar 'eigen' leeftijdsgroep. Een herhaling van de fi nale in Sluis is zeker niet denkbeelding, want Angela Latuheru neemt op dit schema de tweede plaats in vóór Eme- rence van Wingen en Elisabeth Buijs. Elly Cijvat, Isabella Leenhouwers, Ma- non Kienjet en Stephanie Rottier zijn in deze volgorde de overige geplaatsten. Bij de 14-jarige jongens hebben de fi nalisten van vorig jaar, Dimitri Kaijser en Paul Richard Hellemans, plaats ge maakt voor de 'nieuwe lichting' in de personen van Gyon Asselman van Hon- tenisse en Jeroen Verstraeten van Smash. Zij worden de eerste en tweede plaats toebedacht op het 32 namen tel lende schema, terwijl Manfred de Kok uit Goes en Bernd van Quekelberghe de derde en vierde plaats kregen toebe deeld. Felle strijd Overigens zal er in deze categorie flink strijd geleverd moeten worden, want de 'jongeren'Tim van Veldhoven en Guldo Tolhoek zijn in dit gezelschap best in staat voor verrassingen te zor gen. Frédérick Ouwehand en Stefan Havermans werden respectievelijk op een elfde en zevende plaats gezet, ter wijl Van Veldhoven als zesde geplaatste krijgt af te rekenen in de kwartfinales met Manfred de Kok. Martine van Maarleveld en Tim van Dijk zijn de kampioenen van vorig jaar bij de 18-jarigen en ook deze keer zijn zij favoriet voor de eindzege. Hopelijk is het Axelse meisje zodanig hersteld van haar blessure (in Sluis moest zij vorige week opgeven) dat zij fit aan het karwei kan beginnen, want tegenstand is er in ieder geval van de als tweede geplaatste Annemarie Verrijzer, terwijl ook Bar bara du Fossé en de verliezend finaliste van vorig jaar Corina van der Borgt ze ker niet kansloos moeten worden geacht. Terneuzenaar Tim van Dijk staat aan het hoofd van de 17 jongens die bij de 18-jarigen inschreven. Was er vorig jaar sprake van een tegenvallende fina- lepartij (met Peter Willemse als verlie zend finalist), deze keer is Van Dijk van het tegendeel verzekerd: „Het zal een mooiere finale worden dan vorig jaar", aldus Van Dijk, die na zes keer het Zeeuws kampioenschap behaald te heb ben, deze traditie zonder meer wil voortzetten. Of zijn clubgenoot Mark Albers zijn tegenstander wordt is aller minst zeker, want voordat het zover is moeten er nog heel wat 'harde noten' worden gekraakt. Zo werd de kersverse Zeeuwse kampioen bij de 16-jarigen Marcel van Sabben als derde ingeschat, zodat een confrontatie tegen Albers in het verschiet ligt. Van Dijk krijgt in de halve finale (voor de zoveelste keer) te maken met Peter Heinz Schoolkate, als deze tot de finales weet door te dringen. De tennissterren in spé treffen we aan bij de 10-jarigen, waar er bij de jongens 23 inschreven. De vorig jaar tot de laatste acht doorgedrongen Sebas- tien Rottier en Richard Hamelink wer den in deze volgorde de favorietenrol opgedrongen, terwijl Jean-Loup van de Wiele en Laurens Visser in de halve fi nale moeten trachten dit te verhinde ren. Lennard van der Boom, Hans Hui- bregtse, Joost Rijk en Niek van Remor- tel zijn de overige geplaatsten. Bij de meisjes was er vorig jaar spra ke van de suprematie van Stephanie Rottier, die dit jaar plaats moest maken voor de eveneens grote overmacht van Nathaly Tijssen, die bij de jongste meis jes een klasse apart is. Cora Cijvat, Femke Clerx en Jantien Bremmer zijn de overige geplaatsten. Vrijdag 24 mei beginnen de partijen al met op tweede pinksterdag de ontknoping. Sandra Begijn, de Hulsterse die voor eigen publiek zal trachten opnieuw een Zeeuwse tennistitel in de wacht te slepen. - foto willem mieras. Van onze sportmedewerker HULST - De jeugdcom missie van het Hulsterse HW'24 houdt tijdens het komende pinksterweek- einde twee jeugdtoer nooien voor lagere elftal len. Zaterdag vindt een pu- pillentoernooi plaats voor D3- en E3-elftallen. Dit toernooi begint om 13.00 uur en de volgende teams nemen er aan deel: Middelburg, Dauwen- daele, Oostkapelle, Ter- neuzen, Kloetinge en HW'24. Zondag komen de lage re A-, B- en C-junioren- teams aan de beurt. Het toernooi begint 's mor gens om elf uur. HW'24, Breskens, Middelburg, RCS, TOB Amsterdam en Philippine geven hier ac te de presence. AXEL - De besturen van beide verenigingen, die de orga nisatie in handen hebben van de Zeeuwse zwemkam pioenschappen, hebben de volgende samenstelling: ZC Koewacht: voorzitter Wilfried Thoen, secretaresse Mariëtte Martens-Suy, penningmeester Jozef Goossens en de bestuursleden Agnes de Kerf-De Kind, Olga de Ridder-Vervaet, Marie Louise Goossens-Verschuren en Miriam Hamelink-Van Poecke. Trainer is José van de Berghe. De Otters: voorzitter Piet Lambert, secretaris Ko Dekker, penningmeesteresse Truus Willemsen-Verhage en de bestuursleden Leen de Kraker, Vivian Vaal-Gee- rinck, Walter Bracke, Rudi Joos en Miel Rombaut. Trai ner is Freddy Lambert. EEDE - De trimkoers van Eede wordt gehouden op twee de pinksterdag. De aanvang is 16 uur in plaats van 14 uur. De KNWU laat niet toe de trim mers voor de KNWU-renenrs van start gaan. De koers staat open voor C-trimmers. In schrijven kan plaats vinden in café Cambrinus. De eerder vastgestelde koers voor trimmers in Aar denburg gaat niet door. Dit vanwege het feit dat de orga nisatie de kosten voor de ver gunning te hoog vindt. In Lamswaarde vertrekken de trimmers op 8 juni om 14 uur, terwijl de A-trimmers om 15.30 uur van start gaan. Dinsdag wordt de kermis- koers van Ijzendijke gehou den. De C-trimmers vertrek ken om 14.30 uur en de A- trimmers om 16 uur. De in schrijving vindt plaats in café De Weegbrug in de Koningin nestraat. (ADVERTENTIE) - F—l u J j 5 1 j r F b J j f J j j n i _j J ~~1 2 3 C 1 HV 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Door Peter Snelders AXEL/KOEWACHT - Van 7 tot en met 16 juni is het Axelse zwembad 't Plaatje het strijd perk van de Zeeuwse zwem- top. Dan wordt er gestreden om de Zeeuwse titels tijdens het zomerkampioenschap in het fraaie 50 meter-bad van De Otters. Die Axelse vereni ging verzorgt samen met ZC Koewacht de organisatie van deze provinciale eindstrijd. Een hele klus, want er komt die dagen een groot aantal deelnemers in actie op ver schillende onderdelen. Om van de langdurige wed strijddagen af te zijn, is dit kampioenschap over zes dagen uitgesmeerd. Dat gebeurt dan op 7, 8, 9, 14,15 en 16 juni. Op vallend detail is dat mede-or ganisator De Otters geen leden aan dit kampioenschap ziet deelnemen. Een uniek feit. Omdat De Otters de groep wedstrijdzwemmers vorig sei zoen zodanig zag slinken, dat het groepje te klein werd om nog naar behoren binnen de vereniging te functioneren, werd contact opgenomen met ZC Koewacht om de wed strijdsporters daar onder te brengen. Daar vond men een gewilig oor en binnen de kort ste keren werden de Axelse zwementhousiasten binnen die vereniging opgenomen. Ondanks het feit dat De Ot ters dus geen ijzers op sportief gebied in het vuur heeft, bete kent dat niet dat deze vereni ging zich niet op en top achter dit gebeuren heeft geschaard. Dat wel, maar sportieve suc cessen zijn deze keer voor de ZC Koewacht voorbehouden. Die vereniging moet beslag kunnen leggen op verschillen de medailles. Enkele in het oog springende namen, die tijdens de laatste titelstrijd goed wa ren voor een eerste plaats, zijn Anton Thoen en Auk de Maat. De ZC Koewacht heeft echter beslist nog meer potentiële medaillekandidaten in de achttien man tellende afvaar diging, al zwijgt men angst vallig om de eigen kandidaten niet te nadrukkelijk in een fa vorietenrol te manoeuvreren. Medailles Met de ZC Koewacht is een van de vele verenigingen ge noemd die op medaillejacht HULST - In Hulst staan maandag 27 mei (tweede pink sterdag) traditioneel de pink sterwedstrijden atletiek op het programma. Dit voor senioren en ABCD-junioren. De senioren krijgen voorge schoteld een sprinttweekamp, 3000 meter en de technische nummers kogelstoten, discus werpen en speerwerpen, die zijn omvat in een driekamp. Bij de dames eveneens een sprinttweekamp, een 800 me ter en de werpdriekamp. De organisatie is in handen van RKHAV. De wedstrijden be- gijnnen om half twee op het gemeentelijk sportpark aan de Zandstraat. EEDE - Tweede pinksterdag, maandag 27 mei, snorren de wielen traditiegetrouw in Eede, waar dit jaar 'werkgele genheid' is voor junioren en trimmers. De junioren openen de wielermiddag om twee uur met in hun gelederen twee plaatselijke mannen, Niek de Taeye en Philippie Lampaert. Eddy Cromheecke uit het na bij gelegen Aardenburg is eveneens van de partij. Een trio dat zich bepaald voor eigen publiek in de kijker wil rijden en met name Crom heecke en De Taeye mogen ze ker in het rijtje van kansheb bers voor de bloemen worden gezet. Presentjes zullen echter op de 'acht' niet worden uitge deeld, want er komt een aantal sterke kleppers naar het grensdorp, met onder meer Antoine Goense en de Zuid- Hollander Louis de Kong. Van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is met uitzondering van Jan Mobach en John van de Ameele, alles present met Frank Geensen, Arnold van Goethem (dit par koers is voor hem op maat ge schreven), Hans Jansen, Arno Sijnesael, Carlos Faes en Ro nald Aerts. In totaal staan 25 voorinschrijvingen op het pro- grammablad. Zij krijgen zes tig kilometer voorgeschoteld. Na de junioren is het de beurt aan de C-trimmers, die om half vijf aan hun veertig kilometer' beginnen. Afhalen van de rugnummers en de prijsuitreiking in café Cam brinus aan de Dorpsstraat. Els van Haelst van De Bruinvis: goed voor een verrassing tijdens zwemkampioenschappen in Axel. - foto willem mieras gaat. Deze vereniging, tijdens de laatste kampioenschappen nog goed voor 13 medailles, weet niet tot de absolute Zeeuwse top te behoren. Als dat ter sprake word gebracht, wijst men nadrukkelijk naar de verenigingen Luctor uit Middelburg met Patrick Braam en Stormvogel uit Vlissingen met Jan Willem, Arienne, Marleen en Ariette Kn oester. Die verenigingen lijken voorbestemd met het meeste eremetaal naar huis te keren. ging als De Bruinvis uit Sas van Gent niet onderschat wor den. Want ook die heeft met Els van Haelst, Miranda de Zeeuw en Luc Claes toppers in huis en kan nog bogen op een aantal leden dat tot regelrech te verrassingen in staat is. De Otters, momenteel zo'n 90 le den rijk en ZC Koewacht, goed voor 136 leden, verwachten dat er fikse strijd wordt geleverd. Ook dat vele nummers, in te genstelling tot voorgaande ja ren, een optimale bezetting krijgen. Toch moet ook een vereni- Dat is het gevolg van de spreiding. Dit kampioenschap werd voorheen in één week einde afgewerkt en dat had tot gevolg dat sommige deelne mers, die wel voor vijf of zes nummers gekwalificeerd wa ren, enkele van die onderdelen lieten schieten om zich niet al te zwaar te belasten. Nu, op die zes dagen, ligt deelname aan meerdere nummers aan merkelijk gunstiger. Dat be vordert de concurrentie en daardoor dus nog meer attrac tieve nummers. Iets waar bei de organiserende vereni gingen niet ongelukkig mee zijn. Van onze sportmedewerker AXEL De Zeeuwse zwemkampioenschappen worden op de vrijdagen 7 en 14 juni van zeven uur tot half negen, op de zater dagen 8 en 15 juni en de zondagen 9 en 16 juni van elf tot twee uur gehouden. Op die dagen, een half tot een uur voor en tijdens de wedstrij den, is 't Plaatje dan ook gesloten voor recreatiezwemmers. Uiteraard niet voor toeschouwers, die de organisatie maar wat graag ziet komen. AXEL - De deelnemende verenigingen aan de Zeeuwse zwemkampioenschappen in Axel zijn: Onderdak, Zierikzee; Zuidwester, Middelburg; Beve landers, Kapelle; De Braakman, Hoek; Schelde, Terneu- zen; Ganze, Goes; Luctor, Middelburg; Stormvogel, Vlis singen; De Bruinvis, Sas van Gent; Scheldestroom, Bres kens en ZC Koewacht. Voor de deelnemers en organisatie is er vrijdag 7 juni om negen uur een ontvangst in het stadhuis van Axel. HEINKENSZAND - Het beslissingsduel om de tweede promotieplaats in de tweede klas A van het zondagvoetbal in de af deling Zeeland wordt op maandag 27 mei, tweede pinksterdag, op het ter rein van Heinkenszand gespeeld. Dan treden om half drie de ploegen van Kwadendamme en Hans- weertse Boys tegen el kaar in het strijdperk. OOSTBURG - Het Zeeuws zaalvoetbalteam van Max Kempees won verdiend, maar geflatteerd van de West- Zeeuwsch-Vlaamse ZAVIO- selectie. Dit met 8-2 cijfers in een wedstrijd die 3 x 25 minu ten duurde. Een uiterst spor tief duel mede door de sterke leiding van Walter Naessens. Na de eerste periode stond het 2-0 voor de Zeeuwse selectie. In de tweede periode werd die voorsprong uitgebouwd tot 4- 0. In de laatste periode konden de ZAVIO-spelers elkaar wat beter vinden en was men zelfs gelijkwaardig aan de tegen stander. In deze periode vond Harry Riemens tweemaal het houtwerk op zijn weg maar kwamen Henk Ottens en Ar nold Dane wel tot scoren zodat de eer gered werd. Wel moest een goed keepende Johnny Moerman aan de overzijde ook nog vier keer naar het net. KLOETINGE - Het zaal voetbalteam van de voet balvereniging Kloetinge, dat vorige week Zeeuws bekerkampioen werd, ontmoet op donderdag 30 mei in Wouw de Bra bantse bekerkampioen Bum ha Melati. Deze wedstrijd begint om 21.00 uur en de win naar plaatst zich dan bij de laatste vier die zullen strijden om de landelijke beker.

de Stem | 1985 | | pagina 13