ro MET PIJNLIJKE RUG TOBBENDE JANIRAAS Van der Poel wint omnium Zuiddorpe 30 Roland Garros: wie pakt McEnroe en Lendl Dames HGC bijna zeker van finale OEREND - GOED JÏ Houtman wil weg Maximale winst van damteam Tsjechoslowakije in finale Overwinning van basketbalteam ZATERDAG 25 ME11985 Y/HOUTSTRAAT N DER SANDE RANGE ROVER 1984 GE-ROVER Van gasinstal'841 J10 H0NCH0 incl. kap. UT International'80 SSM0T0R MAIC0 400 CC..'81 LECONTE VERSLAAT OOK WIL ANDER Bundesliga Kans op tweede ronde voor Yan Boeckel en Schapers Gebrek Figurant Zico houdt onschuld vol Overwinning van volleybalploeg Zege Veendam EERSTE DIVISIE Zet U schrap op de sensationele «Rainbow» of neem plaats op de «Mississippi!) oot». Natuurlijk in uw «ail-in» entreebiljet begrepen. A81 T26 «_te?tip» orruimte ca. 270 m2 deel uit- amplex, welk gelegen is op rein. Het pand is o.a. voorz. met dubb. beglazing, wan- noonmetselwerk en systeem- nklerinstal. en ingebouwde aturen. ren van magazijn, c.q. pro- p nader overeen te komen niet uitgesloten, irplaatsen bij huurprijs inbe- Huurprijs 25.000,- per Jaar. epel Makelaardij bv at 1 Telefoon 076-22 25 11 Ravendal onderhouden middenwo- kap) met royale afmetin- ér), garage, berging, 4 op het zuiden gelegen ertuin, welke grenst aan speelweide (geen achter- ider garagel 30.000.- k.k. !t garage 139.500.-k.k. minastraat jelegen op de 2e verdie- rijfsvloeroppervlak 60 m2. g, toilet, wachtkamer ,an de straatzijde kantoor- 30, aan de achterzijde 4,65x3,75 mtr. T.L. ver- hoots aanwezig. Aan 3n met dubbele beglazing, reet. 600,- p.maand excl. ïarkt 3e en 4e woonlaag. Gas abij de Halstraat. Ind. 1e itree, hal, slaapkamer ;tenwand. Badkamer met lonlaag: overloop, toilet, Dpervlak 48 m2/keuken. r- en achterzijde. Aanvaar- 105.000.- k.k. relaardlj/taxaties o.g. lelminastraat 9 da - Tel. 076-147453 g 01659-3200 üdNVM in V8-uitvoering nieuw!!! 18.000 km zilver met. met airconditioning utomobielbedrijf egenbeemd 23 Breda al. 076-870591 sette wordt de wereldstandaard voor it z'n volwassen funkties zoals 6 x motor- insert etc en het superlage gewicht CCD-V8 tot de lichtste video die alles an de meegeleverde adapter is de te sluiten op uw TV Door Eddy de Schrijver ZUIDDORPE - Adrie van der poel won gisteravond een om- niumwedstrijd in Zuiddorpe en bewees daarmee dat zijn vorm aan het stijgen is. Van der Poel schreef het laatste onderdeel, een criterium, op zijn naam. Luc Colijn werd tweede en Teun van Vliet bol de als derde over de streep. De tijdrit was op het lijf geschre ven van Ludo Peeters. Hij bleef Van der Poel voor. Jef Lieckens pakte de afvalkoers. De renners probeerden er voor het publiek het beste van te maken met 'regelaar' Jan Baas in hun midden. Overi gens werden de renners uit de stal van Peter Post toch wel gemist, want van spanning was gisteren niets te merken op het parkoers. De tijdrit werd door Ludo Peeters het snelst afgelegd. Hij had 2.13 min. nodig voor de 1700 meter. Adrie van der Poel liet 2.15.21 voor zich noteren, Jef Lieckens 2.15.73 en Tac- kaert 2.16, De afvalkoers was nauwe lijks weggeschoten door gede puteerde E. Maris-Koster of Teun van Vliet ging aan de haal. Van Vliet kreeg echter de ruimte niet. Joop Zoete melk pakte hem terug. Door het hoge tempo moesten Ad Polak en Heddy Nieuwdorp als eersten de rol lossen. Zij verdwenen van het toneel. Teun van Vliet liet zich vrij eenvoudig verrassen en moest samen van Jan van Houwelin- gen de koers verlaten. Uitein delijk bleven Van der Poel, Tackaert, Hanegraaf en Liec kens over. Een enerverende sprint tussen dit viertal lever de Tackaert en Van der Poel als verliezers op, zodat Liec kens en Hanegraaf mochten strijden voor de bloemen. In een spannende spurt won Lieckens, waardoor hij samen met Van der Poel op kop kwam in het klassement. Het criterium over een uur liet een felle Heddy Nieuw dorp zien. Hij was bij bijna el ke schermutseling betrokken. Nieuwdorp kreeg gezelschap van Van Houwelingen, Pee ters en de pas herstelde Pa trick Cocquit. Deze poging werd na een vijftal kilometer teniet gedaan. Daarna kwa men Tackaert, Priem, alweer Peeters, Lieckens en Van Vliet aan het commmando. Deze ontsnapping leek ver te dra gen. Maar Jac Hanegraaf en Jan Raas nestelden zich aan kop van de groep en in een mum van tijd werden de kop lopers in de kraag gegrepen. Joop Zoetemelk en Jan Raas probeerden het nog een keer, maar de beslissing viel, toen Teun van Vliet een demarrage plaatste. Van der Poel en Co- lijn sloten attent aan en de goede trein was vertrokken. Op die manier reed Van der Poel in een zetel naar de eind overwinning. Van der Poel won de sprint vrij gemakke lijk van Luc Colijn en Teun van Vliet. Bij de dames won Erica Oomen. Petra Groen werd tweede. Uitslagen profs: tijdrit: 1. Ludo Peeters, 2. Adrie van der Poel, 3. Jef Lieckens, 4. William Tackaert, 5. Jac Hanegraaf; af valkoers: 1. Jef Lieckens, 2. Jac Hane graaf, 3. Adrie van der Poel, 4. William Tackaert, 5. Jan Raas, 6. Ronnie van Hooien, 7. Kees Priem, 8. Joop Zoetemelk, 9. Patrick Cocquit, 10. Jan van Houwe lingen; criterium: 1. Adrie van der Poel, 2. Luc Colijn, 3. Teun van Vliet, 4. Ludo Peeters, 5. William Tackaert, 6. Patrick Cocquit, 7. Jef Lieckens, 8. Jan van Hou- Eindwinnaar Adrie van der Poel (links) blijft Luc Colijn ruim voor in de eindsprint van het criterium. - foto wimkooyman welmgen, 9. Jac Hanegraaf, 10. Jan Raas; eindklassement: I. Van der Poel, 2. Liec kens, 3. Tackaert, 4. Hanegraaf, 5. Pee ters, 6. Raas, 7. Van Vliet, 8. Cocquit, 9. Van Houwelingen, 10. Zoetemelk, 11. Co lijn, 12. Priem, 13. Van Hooien, 14. Polak, 15. Nieuwdorp, 16. Van de Ende. Uitslag dames: 1. E. Oomen, 2. P. Groen, 3. D.van Ijken, 4. P. van Tilburg, 5. P. van Stel, 6. C. Griep, 7. M. Bax, 8. A. Kroon, 9. M. van Hul, 10. G. van de Mos sel. 'Voor do Tour boslis ik of ik stop' DUSSELDORP (SID/DPA) - Het tennisteam van Tsjecho slowakije heeft vrijdag als eerste de eindstrijd van het toernooi om de wereldbeker voor landenploegen in Dussel- dorp bereikt. De Oosteuropea- oen versloegen in hun laatste wedstrijd voor de rode groep de zwakste ploeg, India, zon der al te veel problemen met 1-0. Op grond van het aantal gewonnen sets bleven de Oost europeanen de Zweden en de Fransen in hun poule net voor. Ivan Lendl was veel te sterk I voor Ramesh Krishnan, Milos- lavMecir kende geen medelij den met veteraan Vijay Amri- traj en het dubbel Lendl/Smid gunde de broers Anand en Vij ay Amritraj slechts vijf ga mes. De Tsjechslowaken wa ren gedwongen deze wedstrijd met grote cijfers te winnen na de onverwachte nederlaag te gen de Fransen eerder deze week. Terwijl de Oosteuropeanen I India inpakten, ontspon zich op het centre-court een uiterst I boeiend duel tussen Zweden en Frankrijk. Henri Leconte bewees andermaal dat hij een paar dagen voor het begin van de open Franse titelstrijd uit stekend In vorm is. De gedron gen linkshandige Fransman verraste in het openingsduel nummer vier van de we- I reld, Mats Wilander. De Zweed, die in Düsseldorf geen moment de indruk heeft ge- I wekt andermaal de open I Franse titel te kunnen verove- 1 ren, ging in twee sets ten on- ROTTERDAM (ANP) - Peter Houtman is door Feyenoord op be transferlijst gezet, nadat de Rotterdamse spits geweigerd had het hem aangeboden con tract te tekenen. Met Mario Been heeft de Rotterdamse formatie hetzelf- t be voor als de middenvelder niet voor het Pinksterweek- einde de aangeboden overeen komst van een handtekening voorziet. Het grootste pro bleem bij de verbintenis is de gelimiteerde transfersom, die Been wil zien opgenomen, ■naar waar het bestuur van Feyenoord weinig trek in heeft. der. De 21-jarige Leconte, die twee jaar geleden bij het toer nooi van Monte Carlo het af scheid van Björn Borg lichte lijk bedierf door de Zweed al vroeg in het toernooi te ver slaan, won eerder deze week al van Lendl. De wens van de Fransman, die volgende week op Roland Garros eerst op de Amerikaan Tim Wilkinson stuit en daarna waarschijnlijk op de als vijfde geplaats An dres Gomez uit Ecuador, om ook nog tegen John McEnroe te mogen spelen, kwam echter niet uit. Thierry Tulasne, vijf jaar geleden betiteld als het groot ste Franse tennistalent sinds jaren, maar nooit doorgebro ken, leverde een spannend ge vecht met Henrik Sundström, die de plaats van de teleurstel lende Anders Jarryd had inge nomen. De keus van de Zwe den leek juist, want Sunds tröm, afgezakt naar een plaats buiten de beste tien op de we reldranglijst, won de eerste set met 6-0. Tulasne gaf zich ech ter niet gewonnen en won de tweede reeks met 6-3. In de derde en beslissende set verlo ren de twee om beurten hun service-games. Gevolg was een tie-break, die door de meer ervaren Sundström met 7-3 werd gewonnen. Uitslagen rode groep: Frankrijk - Zwe- den 1-2; Henri Leconte - Mats Wilander 6-2 6-4, Thierry Tulasne - Henrik Sunds tröm 0-6 6-3 6-7, Leconte/Pascal Portes - Wilander/Anders Jarryd 4-6 4-6; Tsje choslowakije - India 3-0; Ivan Lendl - Ramesh Krishnan 6-2 6-4, Miloslav Me- cir - Vijay Amritraj 6-3 6-1, Lendl/To- mas Smid - Vijay en Anand Amritraj 6-2 6-3. Eindstand: 1. Tsjechoslowakije 3-4 (7 ge wonnen partijen-2 verloren), 2. Zweden 3-4 (5-4, 12-9) 3. Frankrijk 3-4 (5-4,12-10) 4. India 3-0 (1-8). Uitslagen blauwe groep: Spanje - West- Duitsland 2-1; Aguilera/Higueras - An dreas Maurer/Wolfgang Popp 4-6 2-6. HAMBURG (SID) - In de strijd tegen de degradatie uit de Bundesliga heeft Arminia Bielefeld andermaal een be langrijke overwinning be haald. Na de zege zaterdag op Ein- tracht Braunschweig, behaal de de vereniging vrijdag zijn eerste uitwinst van het sei zoen. Borussia Dortmund, ook nog niet zeker van nog een jaar in de hoogste klasse, ging op eigen veld met 1-3 ten on der. In de tweede wedstrijd deel den Eintracht Frankfurt en Schalke '04 de punten: 1-1. Door Jean Nelissen 's HEERENHOEK - „Als ik binnen enkele we ken niet op mijn topniveau kan terugkomen en ik stel aan dat niveau zeer hoge eisen, dan neem ik nog vóór de Tour de France het be sluit aan het einde van het lopende seizoen met wielrennen te stoppen". Deze opzienbarende uitspraak deed Jan Raas gis termiddag. Jan haas: „Ik ben helemaal niet versleten. Ook is het onzin dat ik mijn beroep geestelijk niet meer zou aankunnen. Het heeft zuiver te maken met een lichamelijk gebrek". - fotooestem/bensteffen DIEPPE (ANP) - Het Ne derlandse herenbasket balteam heeft vrijdag zijn eerste wedstrijd bij een sterk bezet interna tional toernooi in Dieppe gewonnen. Na het spelen van tweemaal twaalf mi nuten werden de All Stars uit Londen versla gen met 63-50. Voor een sensatie op de eerste dag zorgde Chalon. De Franse ploeg versloeg met 78-76 Europees kam pioen de Sovjet-Unie. Van onze sportredactie PARIJS - Huub van Boeckel en Michiel Schapers kunnen zich kleine kansen toedichten de tweede ronde van de Open Franse titelstrijd op Roland Garros te bereiken. Van Boec kel treft in de eerste ronde de Fransman Eric Winogradsky. Michiel Schapers ontmoet in de eerste ronde de Nieuwzee- lander Bruce Derlin. Bij de dames speelt Neder lands kampioene Marcella Mesker in de eerste ronde te gen de vrij onbekende, maar daarom niet minder sterke Amerikaanse Beth Herr, de nummer 36 van de wereld. De nog steeds door helse rugpijnen gekwelde 'klassie ker-koning' kan het niet lan ger verdragen wielrenner te zijn en in de meeste wedstrij den stilletjes van het toneel te moeten verdwijnen. Jan Raas heeft zijn verre reizen naar specialisten in Frankfurt gestaakt. De pijn in zijn been is verdwenen, maar zijn rug wil maar niet beter worden. „Ik heb er nu werkelijk alles aan gedaan", zegt Raas, „ik heb met batterijen en draden op mijn lichaam getraind, ze hebben mij electrische schok ken toegediend, ik ben door professoren, doktoren, fysio therapeuten en masseurs ge kneed, gerold, op mijn kop ge zet, binnenste buiten gedraaid, maar de pijn blijft. De ene dag denk ik tijdens het trainen: het gaat goed, er zit vooruit gang in, en de volgende dag is het weer helemaal mis. Ik heb mijn hoop nu gevestigd op het mooie weer dat er aankomt. Misschien dat de zon nog ge neeskrachtige invloed heeft, anders weet ik het niet meer". Jan Raas probeert in elk ge val in de komende weken in kleinere etappe-wedstrijden, zoals die in Luxemburg en Zweden, z'n conditie weer aan te scherpen. Deze week reed hij 160 kilometer mee in een Belgische wedstrijd. „Toen was de accu leeg....". Hij traint maximaal 130 ki lometer per dag en moet door het rijden van veel wedstrij den weer de nodige hardheid opdoen. „Ik heb gehoord dat mensen vertellen dat ik mijn beroep geestelijk niet meer zou aankunnen", zegt Raas. „Ik kan je verzekeren dat dit pure onzin is. Het is zuiver een lichamelijk gebrek. Zoals ik hier nu zit, betrap ik me erop dat ik al weer scheef ga zitten om mijn rug te ontlasten. Be grijp je wat het wil zeggen om met een dergelijke rug zeven uur in gebogen houding op een fiets te zitten? Een beetje pijn kan ik best verdragen, want ik ben niet kleinzerig. Maar op den duur is het niet meer om uit te houden. En als je daar dan al langer dan een jaar mee tobt, dan word je op den duur wat mismoedig". Jan Raas bevestigt wat ken ners al wisten. „Lichamelijk ben ik nog erg sterk, ik ben helemaal niet versleten, want ik heb altijd - vaak tot onge noegen van Peter Post - een vrij beperkt programma afge werkt. Voor mezelf had ik be cijferd dat ik nog tot mijn 37ste of 38ste jaar in wedstrij den zou kunnen uitkomen". „Lichamelijk ben ik nog net zo sterk als Hennie Kuiper, Gerrie Knetemann en Joop Zoetemelk, die het nog goed doen. Zoetemelk en Knete mann hebben veel meege maakt, zware valpartijen heb ben hun lichaam geteisterd. Maar zij zijn teruggekomen, omdat zij min of meer genezen zijn. Bij mij ligt dit, zo vrees ik, heel anders. Bij mij is het chronisch. In elk geval kan ik er niet lang meer tegen om noodgedwongen als figurant rond te rijden. Gaat het in de komende weken goed, dan start ik in de Tour de France, gaat het niet beter, dan stop ik aan het einde van het seizoen. Over een maand valt de be slissing". „Als Jan Raas definitief zal afstappen, betekent dat een groot verlies voor de Neder landse wielersport. Sinds zijn debuut als professional in 1975 won de Zeeuw liefst vijftien klassiekers, hij werd in 1979 voor een kwart miljoen toe schouwers wereldkampioen op de weg in Valkenburg, hij won tien Tour-etappes en zeer vele etappes in andere ronden. Raas: „Als ik stop, weet ik nog niet wat ik ga doen. Ik kan verder in de wielersport, maar ik heb ook aantrekkelijke mo gelijkheden er buiten". Door Léon Krijnen - Titelverdediger Ijyan Lendl en de verliezend I finalist van vorig jaar, John I "cEnroe, voeren een veld van tegen van de tien beste ten- i van de wereld aan, dat Ijanaf maandag, samen met I "9 goden van minder allure, I 'P jacht gaat naar de open I Franse titel op de banen van I Wand Garros. Voldoende belangstelling I «s bij de mondiale tennistop, l-t dat is begrijpelijk. Naast I,et gegeven dat het hier om I et eerste Grand Slam-toer- l'ooi van het nieuwe seizoen spreken de punten en de pilars natuurlijk het meeste I aan. Er wordt dit jaat niet min- Ier. dan 2.200.000 dollar aan jwijzengeld verdeeld onder de I «en en dames, een slordige Iaüljoen gulden. Voor de I "Waar van de finale, die op roldag 9 juni wordt gespeeld, I 146.250 dollar te wachten, I (yi 5 ton in guldens. 1 Niet aleen door zijn plaat- 17» als nummer één moet I wn McEnroe in hoge mate favoriet worden geacht. Hij is in Parijs ook op zoek naar wraak, wraak op Ivan Lendl, die hem een jaar geleden pootje lapte op het moment dat hij zeker leek van de eerste Amerikaanse overwinning in Parijs sinds Tony Trabert in 1955. In die memorable finale werd Lendl twee sets alle hoe ken van het veld opgestuurd, waarna McEnroe van slag raakte en drie sets en de hoofdprijs uit handen moest geven. McEnroe weet zich ge sterkt door het gegeven dat hij al vijf toernooien heeft ge wonnen. Ook Lendl is overigens in een zeer goede vorm in Parijs aangekomen. De immer droef geestig in het rond kijkende Tsjech barst van het zelfver trouwen omdat hij de laatste vier toernooien, waaraan hij deelgenomen heeft, ook heeft gewonnen. Desondanks staat hij op dit moment zowel op de wereldranglijst als in het pun tenklassement op de tweede plaats, achter de chagrijnige New Yorker. McEnroe heeft 1773 punten, Lendl heeft er 1100. Wat betreft het officiële prijzengeld is het van hetzelf de laken een pak: Lendl ver diende in 1985 tot nu toe 351.032 dollaar (ruim 1.2 miljoen gul den), McEnroe stak tot nu toe 364.015 dollar (bijna 1.3 mil joen) in de achterzak. Vast staat niet dat de twee kemphanen, in de onderlinge duels leidt McEnroe op dit mo ment met 12-10, opnieuw de fi nale zullen bereiken. Op weg naar die finale komen ze, zoals al gemeld, de complete we reldtop tegen, waaronder vele gravelspecialisten, die op an dere oppervlakte-soorten vaak nooit iets van zich laten horen. Ook Jimmy Connors die in zijn imposante carrière niet minder dan acht Grand Slam- toernooien won, maar die in Parijs nog nooit verder is ge komen dan de halve finale van 1979. Hij wil dat gaatje in de prijzenkast graag vullen. An dere heren die aardig wat roet in het eten van McEnroe en Lendl kunnen gooien: Mats Wilander, winnaar in 1982 en finalist in 1983, Andres Gomez, vrij geluidloos opgestoomd naar de vijfde plaats op de we reldranglijst, Pat Cash, vorig jaar halve finalist in Wimble don en Flushing Meadows, en Yannick Noah, in 1983 win naar in Parijs en vorige week herboren op het gravel van Rome. Voeg daaraan toe de namen van Gerulaitis, Vilas, Krickstein, Arias en niet te vergeten het contigent 'Super- Swedes', onder wie, naast de al vermelde Wilander, Sunds tröm, Edberg, Jarryd, Nys- tröm en de gebroeders Si- monsson, en de garantie voor twee weken tennis-oorlog op niveau is er. Blijft het bij de heren de vraag wie het Lendl en McEn roe moeilijk moet gaan ma ken, bij de dames is het niet veel anders. Eerst komt Marti na Navratilova, dan Chris- Evert Lloyd en verolgens de rest. Toch zou Parijs wel eens het begin van het einde van het tijdperk Navratilova/ Evert-Lloyd kunnen zijn. Veel duidelijker dan bij de heren is zich bij het damestennis een nieuwe en veelbelovende ge neratie van tennissterren aan het aftekenen. Met als opval lendste exponent de vijftienja rige Westduitse Steffi Graf, die als een komeet de ranglijst aan het beklimmen is en die bij het begin van Roland Gar ros op de tiende plaats staat. Graf is niet de enige belofte, want ook de Bulgaarse Ma nuele Maleeva en de Tsjechi sche Helena Sukova, respec tievelijk 18 en 20 jaar oud, en het Argentijnse wonderkind Gabriela Sabatini vormen een ernstige bedreiging voor de positie van het Amerikaans koninginnekoppel. Maleeva en Sukova hebben Navratilova allebei al een keer verslagen, Graf en Sabatini worden de komende twee jaar zowel mentaal als fysiek een stuk sterker en zullen dan pas de beloften van hun schitterende talenten helemaal kunnen in vullen. Tenslotte kunnen An drea Temesvarl, Zina Garris- son, Sylvia Hanika, Bonnie Gadusek en Bettina Bunge ook nog voor de nodige verras singen zorgen op de zeventien banen van Roland Garros. FRANKENTHAL (ANP) - De terugkeer van Lisette Sevens in het damesteam van Am sterdam heeft vrijdag op de eerste dag van het toernooi om de Europese hockeybeker in Frankenthai bijna een scho keffect gehad. De 34-jarige vervangster van de ziek thuis gebleven Miriam Gerritse werkte haast even opbeurend als de afstraffing (1-10), die landskampioen HGC de Am sterdamse dames vorige week bezorgde in de al besliste com petitie. Op Europees niveau leek de lust tot sportieve wraak vol doende voor een verrassing. Twee minuten voor tijd beslis te Lisanne Lejeune namens HGC uit een strafhoekslag an ders: 2-3. De spanning in groep A van het damestoernooi is met dat resultaat al bijna terugge bracht tot nul. De vertegen woordiger uit Belfast, Pega sus, en de Engelsen uit Shef field mogen niet in staat wor den geacht titelverdediger HGC uit de eindstrijd te hou den. AMSTERDAM-HGC 2-3 (2-1). 1. Van de Ben (strafcorner) 1-0, 28. Van de Ben (strafcorner) 2-0, 30. Van Doorn (straf bal) 2-1,43. Lejeune (strafbal) 2-2,68. Le jeune (strafcorner) 2-3. Scheidsrechters: Falconer (GBr) en Farke (WD1). De hockey'ers van Klein RIO DE JANEIRO (Rtr) - Zico blijft voorlopig in Brazilië, de gevangenisstraf van acht maanden en de boete van bij na drie miljoen gulden, gege ven door een Italiaanse rech ter, ten spijt. De Braziliaanse voetbalster heeft hoger beroep aangetekend tegen de uit spraak. Hij is veroordeeld we gens smokkel van een kapitaal bedrag. De middenvelder en vrije trappen-specialist, tot voor kort in dienst van Udinese, verblijft op dit ogenblik in zijn vaderland ter voorbereiding op het kwalificatietoernooi om het wereldkampioenschap. „Deze zaak heeft me grote schade berokkend", erkende Zico, „maar ik zweer dat ik onschuldig ben". De veroor deelde noemt zichzelf het slachtoffer van niet nader ge noemde krachten. „Vanaf de aankondiging van mijn terug keer naar Brazilië bespeurde ik, dat er vreemde dingen ge beurden. De Italianen wilden klaarblijkelijk het vertrek van een hoofdattractie voorko men". VALKENBURG (ANP) - In de zevende ronde voor de strijd om de eerste wereldbeker voor continententeams, heeft het Nederlandse damtrio zich goed hersteld van de inzinking een dag eerder tegen Afrika. De grootmeesters versloegen Europa B 6-0 en liepen daar door een bordpunt uit op de Sovjet-Unie, dat slechts met 5- 1 won van Europa A. Amerika liet de winst tegen Afrika on nodig liggen: 3-3. Uitslagen zevende ronde: Sovjet-Unie - Europa A 5-1; Gantwarg - Issalene (Fra) 2-0, Baljakin - La porta (Ita) 2-0, Kore- nevski - Verpoest (Bel) 1-1; Amerika - Afrika 3-3; Gagnon (Can) - M. Baye (Sen) 0-2, Autar (Sen) - Diallo (Sen) 1-1, Koeperman (Vst) - Der (Sen) 2-0; Neder land - Europa B 6-0; Van der Wal (Ned) - Fanelli (Ita) 2-0, Clerc - Krista (Tsj) 2-0, Sij brands - Biagianti (Fra) 2-0. Stand: 1. Nederland 13 pnt-33 bordpun- ten, 2. Sovjet-Unie 12-29,3. Afrika 8-21,4. Europa A 5-17, 5. Amerika 3-15, 6. Euro- Zwitserland hebben dank zij het gelijk spel (2-2) tegen fa voriet Frankenthai redelijke uitzichten op de Europacup 1985 gekregen. Vorig jaar ble ven de Hagenaars na de titel strijd zitten met een forse ka ter. In Terrassa kwam KZ niet verder dan de tegenvallende vijfde plaats en verloor boven dien de internationals. Ties Kruize en Ron Steens al voor het toernooi in Frankenthai. Het tweetal werd in Spanje als hoofdschuldigen aangemerkt van de onverkwikkelijkheden op het veld en voor vier Euro pese wedstrijden geschorst. Ook zonder deze steunpilaren leverde de negenvoudige landskampioen, die vorige week door Kampong tot afge treden werd gedwongen, een prestatie van formaat tegen de Westduitsers. De gastheren kregen in de eerste helft te maken met een gediscipli neerd Haags team, waarvoor coach Dalhuisen een systeem had uitgedokterd dat precies paste bij de huidige status. KZ nam voor rust een 2-0-voor- sprong, die in de tweede helft geheel prijs werd gegeven. FRANKENTHAL - KLEIN ZWITSER- LAND 2-2 (0-2). 10. Borstlap 0-1 (straf corner), 20. Borstlap 0-2 (strafbal), 57. Trump 1-2 (strafbal), 64. Trump 2-2 (strafcorner). Scheidsrechters: Madden (Sch) en Grieve (Wal). Gele kaart: Borst lap en Hans Kruize (beiden Klein Zwit serland). Overige uitlagen: Heren: groep A: Limburger (WD1) - Lille (Fra) 2-2; groep B: Suboticanka (Joe) - Atletico Tarrassa (Spa) 0-7, Royal Uccle Sport (Bel) - Dynamo Alma Ata (Sov) 1- 2; Dames: groep A: Belfast (Ndl) - Shef field (Eng) 1-0; groep B: Hanauer (WD1) - Skif Moskou (Sov) 1-3, Glasgow Estern (Sch) - Royal Uccle Sport (Bel) 2-0. WIXU (ANP) - De Nederland se herenvolleybalploeg heeft tijdens de trip door China in Wixu een wedstrijd tegen Shanghai met 3-1 gewonnen. De setstanden waren 11-15,15- 6,15-6,15-6. Oranje startte nerveus, maar nadat Van der Velden in de tweede set voor Wellink in de plaats was gekomen, ging het aanzienlijk beter. Vooral Buys onderscheidde zich in de verdediging. De startopstel ling was: Brouwers, Clardey, Brouwhuis, Raterink, Buys en Wellink. VEENDAM (ANP) - In de eer ste divisie heeft Veendam vrijdagavond de vooruitge- speelde wedstrijd van Tweede Pinksterdag met 5-1 gewon nen van Vitesse. VEENDAM - VITESSE 5-1 (2-0) 18. Wie- bing 1-0, 27. Brouwer 2-0, 53. Keukens 3- 0, 57. Lubse 3-1, 75. Dieterman 4-1, 86. Schokker 5-1. Scheidsrechter: Van der Leek. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Nijenhuis (Vitesse) en Sollner (Veen- dam). Uitslag Veendam-Vitesse Stand VVV. RKC Heracles Graafschap Den Haag Heerenveen NEC Willem II Cambuur RBC Veendam SW Helmond Sp. Wageningen DS'79 Telstar Vitesse Eindhoven 8 43 5 43 6 43 5 41 5 41 8 39 32 19 5 32 16 11 32 17 9 32 14 13 32 14 13 32 15 9 32 14 8 10 36 32 8 18 6 34 30 10 10 10 30 32 11 8 13 30 33 10 10 13 30 32 9 10 13 28 31 11 3 17 25 31 9 7 15 25 32 8 9 15 25 32 5 14 13 24 33 10 4 19 24 32 3 7 22 13 5-1 72-36 61-36 45-33 54-35 57-39 45-34 49-34 39-33 37-33 41-52 46-57 50-52 49-58 42-53 35-51 29-40 41-63 29-82 lU^MMMIIIIIIj Lichtaart (Kasterlee) Tel. 09.32.14/55.78.11 NET OVER DE BELGISCHE GRENS!

de Stem | 1985 | | pagina 11