Walhout tweede in Axel Bob Bordes zegeviert IjONGE AMAZONE BEREIKT Z-DRESUURKLASSE PONY'S is»» Gerard Vermeulen: 'Werken naar Zeeuwse titelstrijd' Jan Raas start in Hansweert AsJ VRIJDAG 24 ME11985 TWEEDE WEDSTRIJD RES-COMPETITIE AXEL I pen ïr (2.0 S) voor |ies te zijn. rdeelf 1.567 Ivoor zo'n kom- laantal nachtjes Irkt leverbaar. DE TOEKOMST. gemeente Junioren competitie Gelijk spel I Hontenisse Van Schilt op I vijfde plaats I TERNEUZEN - De Zeeuwsch- Maamse jeugdrenners, die tel uitmaken van de wieler vereniging Velocitas uit Steenbergen, hebben goed ge- Presteerd. Ponyclub Dressuur ZEILWEDSTRIJD TERNEUZEN verteren ooruitzien, icien.99 Top volleybal Morres Hulst Toernooi Kravo in Terneuzen Geslaagden KNVB-cursussen BRAAKMAN-TRIATHLON WIL ERKENNING Programma Zeeuws team is goed op dreef Toernooi Van Alten in Axel Krabbeloop Hoofdplaat Trimloop in Kloosterzande Trimkoers afgelast Philten speelt zaterdagavond T14 PAGINA SPORT 2 Van onze sportmedewerker I \XEL - °P he' Smitschorre- I circuit van Axel werd afgelo- st woensdag de tweede ron de van de strijd om het RES- niotorcrosskampioenschap voor licentiehouders verreden. In de 250 cc-klasse bond Ronnie Walhout de strijd aan met blb-topper Lieven de Vijlder uit Wachtebeke, maar ondanks zijn enorme inzet in tejde reeksen moest hij toch steeds het onderspit delven te gen de piloot van de MC Sa men Sterk. In de eerste reeks hield Walhout de leiding tot halver wege de koers in handen, maar toen besloot De Vijlder dat Walhout zich genoeg uit gesloofd had en zette nog een tandje bij. In de tweede reeks pakte De Vijlder meteen na de start de leiding en kreeg twee achtervolgers in zijn wiel: Martien Jansen en Walhout. Martien Jansen moest als eer ste afhaken en Walhout deed een uiterste poging de kloof met De Vijlder dicht te rijden. Daarbij vergde hij iets teveel van zichzelf en moest dat met een val bekopen, waardoor De Vijlder onbedreigd op de over winning afstevende. In de 125 cc-klasse werd een massale strijd geleverd om de tweede plaats, want in deze categorie was Patrick Meer- schaert uit St.-Gillis Waas on- klopbaar. Rondenlang werd een adembenemend duel uit gevochten, dat pas op de eind streep beslist werd. Vooral André van Espen uit Axel eiste een hoofdrol voor zich op in deze strijd, want hij was het die het rennersveld na de start van de eerste reeks geruime tijd aanvoerde. Nadat hij naar de derde plaats was terugge vallen, maakte hij ook nog een val, waardoor hij nog eens drie plaatsen verloor. Het duel om de tweede plaats werd overgenomen door Pascal Bal, Steven Mangnus en Adwin Cortvriendt. Een duel dat uit eindelijk door Bal gewonnen werd. Bij de start van de tweede reeks pakte Meerschaert wel meteen de leiding, maar ook nu kreeg hij een fel aandrin gende Van Espen in zijn wiel, gevolgd door Cortvriendt en Mangnus. Even kon Cort vriendt zich op de tweede plaats handhaven, maar daar na moest hij toch zwichten on der het geweld van Mangnus en Van Espen. UITSLAGEN 125 cc: 1. Patrick Meerschaert, St.- Gillis Waas; 2. Steven Mangnus, Vogelwaarde; 3. André van Espen, Axel; 4. Pascal Bal, Puyvelde; 5. Jan Jansen, Hoek; 6. Adwin Cort vriendt, Axel; 7. Luc van Clapdorp, St.-Niklaas; 8. Jacco Bol, Yerseke; 9. Patrick Sponselee, Kloosterzan- de; 10. Angelo Saman, Koewacht. 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, Wach tebeke; 2. Ronnie Walhout, Sluis kil; 3. Martien Jansen, Sluiskil; 4. Martin Meganck, Distelbergen; 5. Marlon Hemelsoet, Westdorpe; 6. Erwin Adam, Westdorpe; 7. Johan Schelleman, Axel; 8. Jean Pierre de Bleyser, Heikant; 9. Jan de Fey- ter, Terneuzen; 10. Ronald Doens, Biervliet. 500 cc: 1. Jean Luc de Rossignol, Erembodegem; 2. Pa trick de Clerck, Gent; 3. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 4. Eddy Leenknecht, Axel; 5. Rob Adam, Roosendaal; 6. Chris de Pooter, Axel; 7. Freddy Willemsen, Hoofd plaat; 8. Eric Termote, Ursel. Fraaie promotie SyMa Stoffels IIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. ïeente Terneuzen maakt bekend, e in zijn vergadering van 25 april en, dat worden voorbereid: n het bestemmingplan „Plan m ge gemeente Terneuzen; het bestemmingsplan „Sluiskil de 1e partiële herziening van het pingen"; iet bestemmingplan „Zuidpolder het bestemmingplan „Buitenge- n de mogelijkheid tot de bouw vn Wielingenlaan te Terneuzen. in de mogelijkheid tot de boni» Colsenhof te Sluiskil. in de mogelijkheid tot de bouw lerceel Langestraat 3 te Hoek. in de mogelijkheid tot het uitbrei- Jeetsstraat 12 te Terneuzen. in de mogelijkheid tot het uitvoe- rkzaamheden in de Lovenpolder in vermelde besluit heeft de raad te- de onderhavige gebied, zonder of telijke vergunning van burgemees- vergunning) over te gaan tot w waterlopen, het ontginnen, bodem gen en egaliseren van gronden, ne .hoeiïngen, een en ander met ot erhoudswerkzaamheden; r 1. vermelde werken en/of unning wordt verleend, tenzij uoo en en/of werkzaamheden de terre- n worden voor de verwezetilijkiny temmingplan te geven bestemming en van voorwaarden met de daarbij behorende 'eken afdeling algemene zaken (planoi voor een ieder ter inzage. Terneuzen, 20 mei 1985. De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen. I Hoofdklas A-junioren: Arnemui- |den-HW'24 3-1, Terneuzen-Mid- I delburg 1-2, Patrijzen-Goes 3-2. I Hoofdklas B-junioren: Kloetinge- I Zierikzee 4-1, Middelburg-Terneu- I Zen 4-2, HW'24-SSV 2-2. Re- I gioklas C-junioren: Vlissingen- I RCS 0-3, Yerseke-Robur 1-1, Mid- I delburg-DFS 4-1, Zierikzee-Kloe- I tinge 3-6, Heinkenszand-GPC 3-2. I Groep A2: Zierikzee-Ouwerkerk 114-0. A3: Heinkenszand-Rillandia 12-12, Hoedekenskerke-Yerseke 3-1, I Robur-Kloetinge 2 2-2. A4: Zeelan- I dia-Walcheren 2-5, Meeuwen- I Middelburg 2 0-1. A5: GPC 2-Vlis- I singen 7-3. A6: Temeuzense Boys 11-Corn Boys 4-0, IJzendijke-Axel 10-3, Hoofdplaat-Koewacht 3-4, I Aardenburg-Hoek 4-3. A7: Oost- I burg-Zaamslag 3-2. B3: Wol- I phaartsdijk-Hansweertse Boys 0- 13 B5: SVD-Kloetinge 3 5-1, Hein- I kenszand 2-SSV 2 3-1, Kapelle 3- I Waarde 2-1. B6: VCK-Colijns- I plaatse Boys 0-4, Bevelanders- I Zeelandia 0-4. B7: Patrijzen-RCS 3 15-3. B8: RCS 5-GPC 2 2-3. B12: I Oostburg 2-Cadzand 0-1. Promo- I tiecompetitie: Hontenisse Bl- ISKNWK BI 0-4, Kruiningen Bl- I Hoek BI 4-1. C2: ZSC-Ouwerkerk, I Ouwerkerk niet opgekomen. C4: I Goes-Kloetinge 2 0-3. C12: RIA- 1 STEEN 2-1. Van onze sportmedewerker I KLOOSTERZANDE - Honte nisse heeft op eigen veld een moeizaam gelijk spel behaald legen Terhole. Het betrof een duel in het kader van het voet baltoernooi van de gemeente Groot-Hontenisse. In feite was Terhole de meest actieve en I gevaarlijke ploeg. In de eerste helft bleek Ter- We sterker, maar het kwam niet tot scoren. Even na I rust slaagden de bezoekers I daar wel in via Lucien van de I Walle. Daarna veroverde I Hontenisse een licht veldover- I wicht, maar dan nog hielden I de Terhole-uitvallen meer ge- I vaar in. Toch kwam Hontenis- langszij toen Artie de Nijs I van afstand scoorde. Het duel I lossen Terhole 2 en Hontenisse 12 eindigde in 0-1. Van onze sportredactie Tijdens een wedstrijd van le Westbrabantse Jeugdwie- jerbond in Rijsbergen finishte Bart van Schilt uit Sas van Gent in de leeftijdsgroep 7-ja- hgen op een fraaie vijfde Plaats. Angelique van Schilt uit Sas van Gent werd achtste in de tategorie 8-jarigen. Bij de 11- larigen kwam Robert Nijs uit Axel als twintigste over de Pleet. Serge van Boven uit Axel finishte als achtste in de categorie 12-jarigen. Door Ton Koomen TERNEUZEN - Voor Sylvia Stoffels was het feest Hemelvaartsdag. De charmante, goed lachse 15-jarige Temeuzense MAVO-scholiere behaalde op die dag het fel begeerde winst punt dat nodig was om door te dringen tot de Z-dressuurklasse bij de pony's. Van dat moment af behoort ze tot de topamazones in haar dicipline. „Dat gaf me een geweldige kick. De he le dag hadden mijn clubgenoten en- vrienden uit het ruitersportwereldje me al opgejut. 'Je gaat de waterbak in' en 'plons', waren veel gehoorde kreten tijdens het kringcon cours op het knusse Axelse ruitersportterrein. Ik won de wedstrijd in de M-dres- suurklasse met 121 punten. Dat resultaat leverde me het fel begeerde predikaat Z-klas- ser op en toen kon ik in de wa terbak gejumpt worden. Ik heb nog nooit op zo'n prettige manier een nat pak gehaald", zegt Sylvia glunderend. Tweede pinksterdag, tijdens het internationale concours hippique van de Ruitersport vereniging Axel, neemt Sylvia Stoffels met haar pony Cora voor het laatst deel in de M- dressuurklasse. „Dat wordt mijn afscheid van die catego rie. Je mag nog enkele wed strijden langer meedoen in de M-klasse, maar ik wil zo snel mogelijk in de Z-categorie starten", zegt de amazone van de landelijke rij vereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet, die in vader An ton en moeder Nel Stoffels de grootste fans heeft. „We gaan alle concoursen mee. Zijn dol op paardesport, want het is in het paardesportwereldje toch een apart sfeertje", zegt sym pathieke en rustige Anton Stoffels, vice-voorzitter van De Zwinruiters. Sylvia Stoffels was al op zeer jeugdige leeftijd actief in de ruitersport. Al op 8-jarige leeftijd reed ze op de pony's Marco en Armando, manege pony's, in de Nieuwvlietse ma nege van Piet Riemens. Een valpartij maakte bijna een abrupt einde aan haar aspira ties op hippisch gebied. „Ik viel van mijn pony, raakte niet gewond, maar was zo ge schrokken, dat ik het niet lan ger aandurfde pony te rijden. Na een half jaar was het ech ter over met de angst. Toen ben ik weer begonnen". Bijna was ze nog lid gewor den van de Axelse Klep- pertjes. „Dat was", zegt vader Anton, „toen De Zwinruiters nog een landelijke rijvereni- ging was, met alleen paarden." „Zo'n vier jaar geleden werd er echter ook een ponyclub op gericht bij De Zwinruiters en daar zijn we blij mee, want we voelen er ons uitstekend thuis". Sylvia reed nog enige tijd op Ria, een pony van Axe laar Etiënne de Theije, maar later werd toch besloten Cora aan te kopen. „Ik wilde aanvankelijk lie ver op Ria blijven rijden. Een lief dier, maar qua prestaties niet denderend. De aankoop van Cora was een goede zet. Die had talent, dat is nu wel gebleken. Cora hebben we nu vier jaar, een 15-jarige merrie en een schat van een dier. Ik ben 'bezweken' voor Cora toen ik er een rit op maakte van Axel naar het Belgische St.- Niklaas met de Noordzeerui- ters uit Nieuwvliet, de vereni ging waar mijn vader al zo'n vijftien jaar lid van is. Die maken vaak van die tochten. En ik heb nog geen moment spijt gehad van die beslissing", stelt Sylvia Stoffels tevreden vast. Met Cora kwamen de pres taties snel. Ze wandelde bin nen korte tijd door de klassen B, L en M en is nu dus het 'walhalla' binnengereden, de Z-dressuurklasse. 'Groen' be gonnen, een knappe prestatie. Jaarlijks is ze in zo'n vijftien concourse actief. Heeft een prijzenkast bijeen gereden die uitpuilt van de bekers, me dailles en erelinten. „Maar ik train er ook hard voor. In de wintermaanden niet zoveel, maar in de zomer des te meer. Ieder vrij momentje buiten de studie om ga ik met Cora op pad", zegt Sylvia, die ook graag danst en klarinet heeft gespeeld in harmonie De Vol harding uit Zaamslag. Springen is niet de sterkste kant van Cora. „Mijn pony is beter voor de dressuurwed- strijden. Wat springen betreft komen we uit in de B-catego rie." Trainen in Nieuwvliet doet Sylvia Stoffels regelma tig. Donderdag krijgt ze les van Suzan Malcorps, de dres- suur-amazone met een gewel dige staat van dienst uit Nieuwvliet en topinstructrice van De Zwinruiters. Daar krijgt ze ook de nodige privé- lessen van. Vrijdags is er de training voor het springen en ook zaterdag en zondag is er les in manege Riemens. De in structie van het achttal van De Zwinruiters, waar Sylvia eveneens deel van uitmaakt, wordt verzorgd door Elly Tas. „Het is een prachtige tak van sport. Je ontmoet er veel vrienden en vriendinnen en de sfeer is buitengewoon goed. Er is voor mij maar één tak van sport en dat is de ruitersport", besluit Sylvia Stoffels enthou siast. Tijdens het internatio nale pinksterconcours in Axel wil ze opnieuw haar visite kaartje afgeven. De concur rentie is gewaarschuwd. >e Stem. 076-236911 Van onze VQtersportmedewerker IjERNEUZEN - Bart Bordes j tet de eerste wedstrijd van ®ow-zeilclub gewonnen in e handicap-klasse. Bordes ln?w "psningszeilrace op de Jheense kreek met de nodige Trmacht in zijn klasse. Hij I niurde zijn boot in alle drie ^race8 als eerste over de fl- ^aast een wedstrijd voor ij/hoten kon men ook mee- sw 'n surfltlasse. Bij de tn 2rs'. verdee'd over divisie 1 divisie 2, was de strijd dender. De uiteindelijke winnaar, Pim Dohmen, kon weliswaar twee keer een man che winnen, maar één keer moest hij genoegen nemen met de derde plaats. Edwin Jansen, de winnaar in de tweede divi sie, kon eveneens niet alle manches op zijn naam schrij ven. Slechts één keer werd hij tweede plaats. Het verloop van de strijd in de overige klassen, Optimis ten, Laser en Partner laat zich vlug beschrijven. In deze groe pen werd er weliswaar hard en fanatiek gevochten om het uiteindelijke winnaars moei lijk te maken, maar er slaagde eigenlek niemand in de num mers een, die allemaal in alle races eerste werden, van de troon te stoten. Uitslagen Optimisten; 1. Hugo Vennix, 2. Klaartje Zuiderbaan, 3. Philip ter Stege, 4. Kees Jan Bor des, 5. Lenard Piek. Surfplanken divisie 1:1. Pim Doümen, 2. Rob de Haan, 3. MarcelMastenbroek, 4. Miranda Kristel jn, 5. Geert Ven nix. Surfplanken divisie 2: 1. Ed win Janssen, 2. Ivo Kristelijn, 3. Gert Jan Boekamp, 4. Michiel Janssen, 5. Frans Boekamp. Laser: 1. Edward de Ruyter, 2. Martijn van Rijsbergen, 3. Miranda Jonk man, 4. Gert de Bock. Handicap: 1. Bart Bodes, 2. Joachim Hogedoorn, 3. André Vennix, 4. Maurits van Rijnen en Jerry van Eeden, 5. Ro land Piek. Sylvia Stoffels met Cora. De Temeuzense amazone van De Zwinruiters uit Nieuwvliet drong door tot de Z-dressuurklasse, een puike prestatie. - foto de stem cor j. de boer HULST - Het herenteam van Morres uit Hulst speelt vrij dagavond 24 mei om acht uur in sporthal Den Dullaert een wedstrijd tegen de nummer drie van de Belgische top, Roeselaere. Bij de zuiderburen treedt een aantal gevestigde namen aan. Zoals de Hongaar Koriani Antal (80 keer international), Dominique Baeyens, de Joego slaaf Laszlo Lucac (180 keer international) en ex-jeugdin- ternational Van Valcken- borgh. De wedstrijd wordt ge leid door Wim Kruidenier en Anton Pollet. Roeselare neemt volgend seizoen deel aan het Europese bekertoernooi. Van onze sportmedewerker HANSWEERT - Jan Raas zal tweede pinksterdag deelne men aan de profronde in Hansweert. De nationale kam pioen zal uiteraard een blik vanger zijn in dit avondcrite rium, dat om half zeven be gint. Het voorprogramma, dat in Hansweert wordt afgewerkt en geopend wordt door de jeugdlicentiehouders, begint reeds om twaalf uur, een half uur eerder dan het aanvanke lijk geplande tijdstip. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De kersverse kampioen van de eerste klas zaalvoetbal in Terneuzen, Kravo, houdt vrijdag 24 mei een sterk bezet zaalvoetbaltoernooi in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur en duren tot om streeks tien uur, waarna de prijsuitreiking in de kantine wordt gehouden. De deelnemende teams, die een halve competitie afwer ken, zijn: OAZ (titelverdediger), De Post en Kravo uit Ter neuzen, de regioploegen Verpoorte en Wapen van Axel uit Axel en De Kreeft uit Hulst. De wedstrijdduur is vastgesteld op vijftien minuten en de wedstrijden worden geleid door Eddy Vanhijfte en Jan de Smit. Grensrechters zijn de ge broeders Van Es. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - In Axel werd de scheidsrechterscursus zaal voetbal van de KNVB afdeling Zeeland afgesloten met een exa men. De volgende kandidaten ontvingen uit handen van Bert Leynse, voorzitter van de Commissie Opleidingen van de KNVB afdeling Zeeland, het diploma 'scheidsrechter zaalvoetbal' en de bijbehorende badge: C. van Avermaete, L. Blanckaert, mevrouw J. van Goethem, J. MacTaggart, H. de Weers (allen Hulst), W. Bogaert en mevrouw A. Vermeule (beiden Kloosterzande), me vrouw V. Schipper-Peetoom (St.-Jansteen), F. Lafort en L. Ver- hage (beiden Terneuzen), J. Leenknegt (Vlissingen) en G. de Putter (Zaamslag). Docenten voor deze opleiding waren: Bert Kraak uit Vlissin gen en Nico van de Kerkhove uit Koewacht. Cursusbegeleider was Axelaar Johnny Meeusen. In Zierikzee werd de cursus jeugdvoetbalspelleider van de KNVB afdeling Zeeland afgesloten. Uit handen van Dick Mooy, bestuurslid van de KNVB afdeling Zeeland, ontvingen de vol gende personen het certificaat 'Jeugdvoetbalspelleider'; P. de Jongh (lid van de voetbalvereniging DFS), A. Bonges, G. Does, G. de Groot, C. Hagesteijn, G. Schoute, J. Wesdorp en M. Wil- lemse (allen voetbalvereniging Zierikzee). Docent voor deze cur sus was Hans de Ridder uit Goes en cursusbegeleider Leo Blok uit Wissenkerke. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De Stichting Sportevenementen Zeeuwsch-Vlaanderen zet ook dit jaar een triathlon op het programma. Viel vorig jaar de belangstelling bij de eerste uitgave wat tegen, dit jaar hoopt men meer triatleten en ook recreanten naar het fraaie re creatiegebied De Braakman te lokken. Gerard Vermeulen, voorzit ter van de afdeling triathlon binnen de Stichting Sporteve nementen, windt er geen doekjes om: „Vorig jaar was het duidelijk nog in een expe rimentele fase. Ondanks dat de deelname van 10 wedstrijd atleten en 24 recreanten wat tegenviel, was het evenement op zich geslaagd. We gaan het nu wat officiëler aanpakken. We zijn lid geworden van de nationale triathlonbond en hebben ook de datum wat la ter in het jaar geprikt. Vorig jaar zaten we op eind juni, wat met name problemen gaf met de watertemperatuur in De Braakman. Er moest zelfs een deelnemer totaal verkleumd aan wal worden gebracht. Dit jaar draaien we 17 augustus en dan moet de watertempera tuur toch wel wat hoger lig gen. We mikken echt een stuk hoger met ons evenement en hopen in de toekomst er een Zeeuwse tijpl aan te plakken. Dit wel in overleg overigens met de mensen van het Zo- mertrio, dat vorig jaar in Kamperland werd gehouden. Zij waren tenslotte de eersten die het triathlongebeuren in Zeeland introduceerden". De datum is in feite het eni ge wat veranderd is. Vorig jaar pakte men eveneens uit met een kwart triathlon en voorlopig is er geen behoefte aan over te stappen op een halve laat staan een hele triathlon, al komt die er in de toekomst wel, volgens Gerard Vermeulen. De kwart triathlon omvat 950 meter zwemmen. Een zwemparkoers dat is uitgezet door de zwemclub De Braak man. De Braakman levert ook de jury en bemant de volgboten, terwijl de Temeuzense red dingsbrigade eveneens paraat is. Vervolgens gaat het op de fiets. Een overgang die voor de atleten dodelijk is. Vijfenveer tig kilometer moeten worden weggetrapt. Een parkoers dat hoofdzakelijk op binnenwegen is uitgezet om de veiligheid van de deelnemers te waar borgen. Het slotonderdeel om vat 10% kilometer lopen. Voor de recreanten zijn deze afstan den respectievelijk 300 meter, twintig kilometer en drie kilo meter. Het centrale punt van het Van onze sportredactie I OOSTBURG - Het Zeeuwse zaalvoetbalteam toonde zich uitstekend op dreef in een duel tegen de selectie van het rayon Oostburg. In de Oostburgse sporthal De Veerhoek boekte de Zeeuwse formatie een 8-2- overwinning in een attractief duel, dat goed werd geleid door scheidsrechter Willy Naessens. In de eerste periode nam het Zeeuwse team een 2-0-voor- sprong, door treffers van John van de Heuvel en Fred Meer man. Die voorsprong werd in de tweede periode uitgebouwd tot 6-0. De doelpunten kwam op naam van John van de Heuvel, Frans Jacobs (2x) en Marcel de Nijs. Nadat Frans Jacobs in de derde periode voor 7-0 had gezorgd kon de selectie van het rayon Oost burg hier iets tegenover zet ten. Henk Ottens en Arnold Dane verkleinden de achter stand tot 7-2. Hans van den Boom tenslotte bepaalde de eindstand op 8-2. Een leuk duel, waarin beide teams een grote inzet demonstreerden. Van onze sportredactie AXEL - De zaalvoetbalvereni ging Van Alten heeft de orga nisatie in handen van een zaalvoetbaltoernooi dat zater dag 25 mei in de Axelse sport hal 't Sportuus wordt gehou den. De deelnemende formaties zijn; Van Alten, Kerckhaert, Markt Boys/Schoot, De Meij er, Moy Fa, Primus, Wapen van Axel en Gemeente Honte nisse. Het toernooi begint 's morgens om negen uur. De Axelse wethouder Piet Apers zal omstreeks 17.15 uur in de kantine van de Axelse sport hal de prijsuitreiking voor zijn rekening nemen. geheel is de tennishal in het recreatiegebied De Braakman, waar voldoende kleedruimte en wasgelegenheid aanwezig is. Een accommodatie waar menige organisator van een dergelij k evenement j aloers op is. „We zijn dan ook erkente lijk dat we over die Ador-ten- nishallen mogen beschikken", stelt Gerard Vermeulen. „Er is ruimte voor alles, terwijl het voor een organisatie allemaal gemakkelijk controleerbaar is". Trouwens, ook onderweg wordt er voldoende gecontro leerd, zeker wat de wedstrijd atleten betreft. Hun borst- nummers worden op diverse voor hen onbekende posten genoteerd, zodat fraude vrij wel is uitgesloten. Bij de re creanten is die controle wat minder streng. Hier is immers het meedoen en volbrengen belangrijker dan de zege. Een zege die bij de wed strijdatleten vorig jaar naar Tonnie Veerman ging. Een uitstekende triatleet, die ech ter dit seizoen niet voldoende tijd kon vrijmaken voor de be nodigde trainingsarbeid en niet van de partij zal zijn. De opvolging staat echter al klaar, want met name in de triathlonvereniging SV Aloy, die dit jaar gestalte kreeg, zit ten heel wat jongens die zich op deze sporttak met een enor me toekomst aan het speciali seren zijn. KORFBAL Olympia-Luctor (eerste klas afde ling), aanvang 16.00 uur. BASKETBAL Vrijdag 24 mei: Stone Dunkers- Simple Dribble 2 (vierde klas he ren), Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur. HOOFDPLAAT - De ouder vereniging van de St.-Jozef- school in Hoofdplaat houdt vrijdag 24 mei in samenwer king met AV De Wielingen de Krabbeloop. Deze trimloop omvat de afstanden 1,8,4, of 9,5 kilometer. De start is om 19.00 uur na bij de school aan de Delta straat, waar vanaf 18.00 uur kan worden ingeschreven. Er is kleed- en douchegelegen heid aanwezig. Van onze atletiekmedewerker KLOOSTERZANDE - Het trimmerspeloton kan zaterdag 24 mei terecht in Kloosterzan de, waar de plaatselijke win keliersvereniging in samen werking met SV Aloy een trimloop over 3, 5 en 15 kilo meter houdt. Dit in het kader van de plaatselijke middenstands feesten. Het startschot klinkt om 15.00 uur. Van onze sportmedewerker KRUININGEN - De ploegen tijdrit voor trimmers die ge houden zou worden op een parkoers tussen Kruiningen en Rilland, is niet doorgegaan wegens te geringe belangstel ling van de zijde van de ren ners. Slechts zeven ploegen hadden zich gemeld. Van onze tennismedewerker PHILIPPINE - In tegenstel ling tot de eerste berichtge ving in De Stem, wordt de fi nalewedstrijd van de dis- trictsherencompetitie welis waar zaterdag in Philippine gespeeld tussen Philten en Bru-ten, maar is het aan- vangstijdstip van deze wed strijd is gewijzigd. De teams beginnen om 19.00 uur en zullen, zo nodig, met verlichting spelen.

de Stem | 1985 | | pagina 9