ik Van der Duim zegt topsport vaarwel McEnroe en Connors verslaan Australië Olympia's Tour duurder, langer en kleiner VAN DE VELDE HANDHAAFT ZICH ONDER EERSTE TIEN Zwakke prestatie van Nederlandse dammers kleintje intje Giro op televisie Ploegsma ontkent komst Cruyff Neeskens een duel geschorst In van ïn luis TDA OUDE 6, Tern euzen, M DER POEL C Hulst. SCHA ATSTOPPER KIEST VOOR MARATHON yoedkoop zegt af voor olleybalteam Grote stijging van bezoekers in Italië Braziliaanse voetbalbond ontslaat bondscoach Hübner niet in zone-toernooi Yerona naar A'dam 710-toernooi Yan der Gijp nog twee jaar bij PSY Acht maanden cel voor Zico A52 is kosten bijna het ende luxe. In de EX ektrisch bediend En een schier einde- Jidsafhankelijke nuit verstelbare espeier, getint glas deuning. somming van een ver- 1 niets extra's voor zult versteld staan Lr krijgt. De fraaie fen voor de prijs van llat dromen geen I, omdat de Honda le mooi is om waar te 1 u tenminste ook wat tg met underbody coating- rkexk, tel. 0180Jf-23333. VRIJDAG 24 ME11985 Door Rob van Deursen 5EERENVEEN - Hilbert van der Duim, twee- (tudig wereld- en Europees kampioen plus ze- ,eo maal nationaal titelhouder in het all- Mand-schaatsen gaat zich komend seizoen ge heel toeleggen op de marathons. Daarmee zet je Fries, die sinds kort werkzaam is in het on- jerwijs een punt achter zijn topsport-carrière. Van der Duim heeft in ieder geval de uitnodi- «ng om deel te nemen aan de trainingen van je kernploeg van coach Henk Gemser (start dit teekeinde) afgeslagen. De verrassende keus (afgelopen winter ver klaarde Van der Duim nog deel te willen ne men aan de Winterspelen van 1988 in het Ca nadese Calgary) komt voort uit het feit dat ,'an der Duim gelooft dat hij het marathon- lijden makkelijker kan combineren met zijn huidige werk. Van der Duim: „Ik ben erg blij en tevreden dat ik nu toch een plaatsje in het onderwijs heb gevonden. En ik moet zeggen dat ik het erg naar mijn zin heb. Daarom vind ik dat het niet meer te combineren valt met de trainingsarbeid, die door de leden van de kern ploeg verricht moet worden. En zeker niet met de vele trainingskampen. In de training voor de marathon heb ik meer vrijheid. Kan ik mijn eigen programma samenstellen". Van der Duim, die voor de ploeg van VGZ gaat uitkomen, sluit niet uit dat hij komend seizoen zijn Nederlandse titel zal verdedigen. „Dat hangt er helemaal van af hoe het gaat. Maar met de sponsor is afgesproken dat er mij niets in de weg zal worden gelegd als ik zou besluiten het NK te rijden. Maar ik ga er nu vanuit dat ik weinig kans zal maken mijn kampioenschap weer te prolongeren. Ik richt mijn training helemaal op marathons en dat is heel wat anders dan bijvoorbeeld een 500 me ter. Het explosieve in de training vergeet ik. Het gaat louter om duurwerk". Mocht Van der Duim echter toch aan het NK all-round deelnemen en zich onverhoopt plaatsen voor een van de internationale toer nooien (afgelopen seizoen eindigde hij bij het EK als vierde en bij het WK als derde) dan zal hij deelname niet weigeren. „Maar dat is alle maal toekomstmuziek. Daar heb ik nog niet serieus over nagedacht. Voorlopig ligt de hoofdzaak bij het marathon-schaatsen en zal ik, als ik zin heb, zo nu en dan voor de lol een all-round-wedstrijdje rijden", aldus Hilbert van der Duim. Coach Henk Gemser kan het besluit van Hilbert van der Duim respecteren, al vindt hij het 'zonde' voor het schaatsen als totaal. „Ach teraf zal blijken of Van der Duim een verstan dige keuze heeft gemaakt. Gelukkig is Neder land een vrij land en kun je als topsporter gaan en staan waar je wilt. En voor Van der Duim is het belangrijk dat hij via zijn werk heeft ingezien dat er naast het schaatsen nog zo veel anderen fijne dingen in het leven zijn. Na vele jaren topsport heeft hij nu de andere kant leren kennen en dat heeft hem waar schijnlijk zo ver gebracht dat hij het rustiger aan wil doen. Ik kan dat goed begrijpen", aldus Gemser, die in de komende dagen met de Be- geleidings Commissie Kernploegen zal bekij ken of de plaats van Van der Duim in de kern ploeg door een ander zal worden ingenomen. Wereld- en Europees kampioen Hein Vergeer heeft een baan gevonden. Deze week trad de Haastrechter in dienst van All Weather Sports te Zoetermeer, onder meer importeur van Pu- ma. Vergeer zal werkzaamheden op het gebied van public relations gaan verrichten. AMSTELVEEN (ANP) - Me- jingsverschillen met de tech nische leiding over de te vol gen speelwijze hebben Bert joedkoop er toe gebracht zich terug te trekken uit de Neder landse voUeybalselectie. De aanvaller van lands kampioen en bekerwinnaar Brother/Martinus uit Amstel veen maakte zijn beslissing bekend na het door Oranje ge wonnen internationale toer nooi in Bottrop en aan de vooravond van het vertrek van de groep naar China. Goedkoop: „De technische leiding laat het Nederlandse team spelen op een wijze, die niet de mijne is. Veel kracht, een hoge blokkering, simpele aanvallen, dat is niet mijn idee over het volleybal. Er zitten te weinig variaties in het spel. Ik heb op deze manier nauwe- iijks of in ieder geval te weinig plezier meer in het volleybal en daar pas ik voor. Ik weet namelijk maar al te goed hoe of vervelend ik kan worden voor mijn omgeving als ik het niet echt naar mijn an heb. Dan word ik echt ne gatief ten opzichte van alles". VOETBAL - Het bestuur van Franse club Olympique Marseille heeft besloten de e speler Laurie Cunning ham op de transferlijst te plaatsen. De clubleiding wil van de als lastig bekend staande Cunningham af. Hij moest zich onlangs verant woorden omdat hij zonder toe stemming naar Spanje was vertrokken en smeet tijdens de competitiewedstrijd Marseille •Lens woedend zijn shirtje te gen het gras toen hij werd ge wisseld. Over de toekomst van ie eveneens bij Marseille on der contract staande Neder lander Tscheu la Ling heeft het bestuur nog geen beslis sing genomen. tOETBAL - Ruim dertig En- voetbalsupporters zijrl woensdagavond in Helsinki gearresteerd na de in 1-1 geëindigde kwalificatiewed strijd voor het wereldkam pioenschap tussen Finland en Engeland. De vandalen richt en in de straten van de Finse hoofdstad talrijke vernielin gen aan. Kopmannen nemen rustdag in Giro JESI (AFP) - De kopmannen namen donder dag in de zevende etappe van de Ronde van Italië alvast een voorschot op de rustdag, die voor vrijdag in Foggia is vastgesteld. Rose-truidrager Visentini en favoriet Hinault de den geen trap teveel op de 185 kilometer van Cervia naar Jesi. De zon scheen fel op de verrassend venijni ge hellingen van de Apennijnen. De kopstukken koesterden zich in de warmte, terwijl een beslissende slag best tot de mogelijkheden had behoord. Het werd de dag van de twee de garnituur. De Italiaan Or lando Maini behoorde tot de zes dapperen, die na 98 kilo meter de vrije ruimte zochten en die behielden tot de finish. Maini was de slimste en snel ste in de slotkilometers en be zorgde zijn ploeg, opgebouwd rond de Spanjaard Lejaretta, de eerste zege in zes maanden koers. De beslissende ontsnapping kwam op de naam van de Fransman Dominique Ar- naud, een trouwe volger van Bernard Hinault. Maini was bij kilometerpaal 98 attent, ROME (SID) - De 'Serie A', de hoogste divisie in de Italiaanse voetbalcompetitie, heeft in het afgelopen seizoen het record aantal van 9.346.548 bezoekers getrokken. Dat is bijna zeshonderddui zend meer dan het seizoen daarvoor. Dat betekent een gemiddelde van 36.549 toe schouwers per wedstrijd. De betalenden brachten een to taalopbrengst van 230 miljoen gulden in het laatje, een stij ging van ruim vijftig miljoen. Minder scheutig waren de aanvallers op het veld. Met 504 doelpunten lag de produktie 69 treffers lager dan het vorige seizoen. DE JANEIRO (DPA/ wuter) - Elf dagen voor de wste kwalificatiewedstrijd 'Q Brazilië voor de eindronde iQ het wereldkampioenschap !*!bal in Mexico, heeft de ™Qd van het grootste Zuida- ®mkaanse land bondscoach Jvisto Macedo ontslagen. vertrek van de trainer, die feer dan een maand gele gerd aangesteld, kwam u'8 6611 verrassing. In de reiding op de kwalifi- Neduels leed het Braziliaan- l nationale elftal, dat het doen zonder zijn in Ita- I ^Pelende vedetten, drie ne ggen en werd er even vaak ■'Wonnen. Nauwelijks een paar uur na e' ontslag van Evaristo Ma- J als bondscoach van het 'Qziliaanse nationale team, ..TeIe Santana. benoemd tot in opvolger. Santana had de 'actie al eens eerder onder ■a hoede en was de laatste Jen werkzaam als coach in Üe-Arabië. het verlies (1-2) in het weekeinde tegen Chili in San tiago, werd het elftal op het vliegveld van Rio de Janeiro door een grote menigte boze supporters opgewacht. Zij eisten het vertrek van Macedo, die als enige verantwoordelijk wordt gesteld voor de slechte resultaten. De woede van de duizenden supporters was zo groot dat de politie de bonds coach moest begeleiden op zijn weg naar een gereedstaande wagen. Niet alleen de supporters, maar ook de media in Brazilië uitten ernstige kritiek op Ma cedo en zijn team. 'Brazil, een nieuwe catastrofe', sierde met grote letters het dagblad O Globo. Volgens de Jornal dos Sports moest God bedankt worden, dat de voorberei dingsperiode voorbij was. 'Ge lukkig hebben de slechte re sultaten geen directe gevolgen. Duidelijk is wel dat er iets moet gebeuren'. De Braziliaanse bond vond dat ook. Grote vrees bij de voetballiefhebbers is dat het land zich voor het eerst in de historie niet zal kunnen plaat sen voor de eindronde. Als mo gelij ke opvolger van Macedo worden genoemd Tele Santa na, de vroegere bondscoach die op het moment in Saoedie- Arabië werkt, en Carlos Al berto Torres, coach van Corin- tians Sao Paulo. evenals de Zwitser Urs Zim- mermann (op 8.20 van Visenti ni een gevaarlijke outsider), de Italianen Marco Giovanetti en Fabrizio Vannucci en de Fransman Philippe Poisson- nier. Geen van de renners was lid van dezelfde ploeg. Ieder een reed voor zijn kans. Het peloton wenste de uitbraak niet te dwarsbomen. De voor sprong liep op tot zes minuten, maar slonk door het hoge tem po in de slotfase tot minder dan twee minuten. Giuseppe Saronni won tenslotte de groepssprint, waar Maini 1.52 eerder het doek gepasseerd was. Johan van der Velde werd tiende, Van Meer 22ste. In de strijd om de dagprijs dacht Arnaud twee kilometer voor het eind de beslissende coup te plaatsen. Maini, een 26-jarige coureur uit Bologna die pas één keer eerder als prof succesvol was, sprong echter in zijn wiel en weigerde de kop over te nemen. Twee honderd meter voor de meet waren de vier vluchtmaten te rug. Op het laatste rechte eind in de straten van Jesi demar reerde Maini uit alle macht en bleef Zimmermann, vorig jaar winnaar van de Ronde van Zwitserland, en Giovanetti voor. Visentini bleef zonder veel inspanning leider, met 28 se conden voorsprong op Hinault en een marge van 1.16 op de nummer drie, Lejarreta. Uitslag zevende etappe van de 68ste Ronde van Italië, Cervia-Jesi (185 km): 1. Orlando Maini (Ita) 5 uur 10 minuten en 41 seconden (35.727 km/u), met tijdver- goeding 2.10,212. Urs Zimmermann (Zwi) z.t. (2.10,26) 3. Marco Giovannetti (Ita) z.t. (2.10,31) 4. Philippe Poissonnier (Fra) z.t. (2.10,36) 5. Fabrizio Vannucci (Ita) z.t. 6. Dominique Arnaud (Fra) z.t 7. Giuseppe Saronni (Ita) op 1.52 8. Frank Hoste (Bel) 9. Silvano Ricco (Ita) 10. Johan van de Velde (Ned) 11. Acacio da Silva (Por) 12. Gerhard Zadrobilek (Oos) 13. Pierino Gavazzi (Ita) 14. Stefan Mutter (Zwi) 15. Mario Beccia (Ita) 22, Jacques van Meer (Ned) allen dezelfde tijd als Saronni. Algemeen klassement; 1. Roberto Visen tini (Ita) 36 uur 7 minuten en 16 seconden 2. Bernard Hinault (Fra) op 0,28 3. Mari no Lejarreta (Spa) op 1,16 4. Stefan Mut ter (Zwi) op 1,25 5. Francesco Moser (Ita) op 1,31 6. Hubert Seiz (Zwi) op 2,04 7. Greg Lemond (Vst) op 2,09 8. Giambattis- ta Baronchelli (Ita)op 2,34 9. Stefano Contini (Ita) op 2,48 10. Harald Maier (Oos) op 2,49 11. Johan van der Velde (Ned) op 3,07 12. Tommi Prim (Zwe) op 3,16 13. Acacio da Silva (Por) op 3,42 14. Michael Wilson (Aus) op 3,44 15. Enio Salvadore (Ita) op 3,50 Klasseringen overige Nederlanders: Dagklassement: 44. Gerrie Knetemann op 1.52 126. Wies van Dongen op 17.37 129. Frits Pirard z.t 137. Peter Pieters z.t Al gemeen klassement: 105. Van Meer op 29,35 112. Pirard op 35,05 127. Knetemann op 41,17 141. Van Dongen op 49,56 172. Pieters op 1.07,20 Etappe-winnaar Orlando Maini gaat zegevierend over de eindstreep van de zevende etappe in de 'Giro d'Italia'. - foto ansa HILVERSUM - De NOS-tele- visic zal de laatste week van de Ronde van Italië uitgebreid in beeld brengen. Woensdag 5 juprom 23.00 uur op Ned. 2 in Studio Sport; Donderdag 6 juni tussen 12.00- 16.30 uur via Ned. 2 in combi natie met het tennis op Roland Garros; Vrijdag 7 juni tussen 12.00- 18.00 uur via Ned. 2 samen met tennis; Zaterdag 8 juni tussen 14.00- 17.45 uur via Ned. 2 met tennis; Zondag 9 juni in Studio Sport om 19.00 uur. DÜSSELDORF (SID/DPA) - Iets meer dan twee uur hebben John McEnroe en Jimmy Connors donderdag bij de strijd om de wereld beker voor landenteams in Diisseldorf nodig gehad zich te ontdoen van Australië. McEnroe had het van de twee het gemakkelijkst. John Fitzgerald, vervanger van de aan zijn rug geblesseerde Pat Cash, slaagde er in de 63 minuten slechts in één game op zijn naam te brengen. Cash maakte voor het duel van zijn land tegen de Amerikanen bekend voorlopig niet meer op de tennisbanen te komen. Hij wil de kwetsuur aan zijn rug, waar hij al geruime tijd last van heeft, met zoveel mogelijk rust la ten genezen. Jimmy Connors, die zijn tweede wedstrijd op gravel speelde in een tijdsbestek van een jaar, had wat meer moeite met de vooral als dubbelspeler bekende Paul McNamee. Meer dan zes games wist de Australiër echter niet te veroveren. In het dubbelspel zorgden daarna Cash en Fitzgerald voor een surprise door de officieuze wereldkampioenen, Ken Flach en Robert Seguso, in drie sets te verslaan. De Amerikanen bereikten daarmee vrijwel zeker de eindstrijd van het toernooi, zondag. Alleen een nederlaag van 0-3 tegen de West- Duitsland kan hen nog uit de finale houden en daar geloven zelfs de 10.000 toeschouwers niet in. De uitslagen zijn: Rode groep (uitgestelde dubbels van woens dag): Zweden - India 3-0 Wilander/Jarryd - Vijay en Anand Amritraj 6-4 7-6 Frankrijk - Tsjechoslowakije 2-1 Leconte/ Pascal Portes - Lendl/Smid 4-6 6-4 3-6 Stand in deze groep: 1. Frankrijk 2-4 2. Tsjechoslowakije 2-2 3. Zweden 2-2 4. India 2-0 Blauwe groep: Verenigde Staten - Australië 2-1 John McEnroe - John Fitzgerald 6-1 6-0 Jimmy Connors - Paul McNamee 6-4 6-2 Ken Flach/Robert Seguso - Pat Cash/Fitzgerald 6-4 3-6 4-6 Spanje - West-Duitsland 2-0 (voorlopig) Joée Higeuras - Mi chael Westphal 5-7 7-5 6-4 Juan Aguilera - Hansjörg Schwaier 7-6 7-6 Stand in deze groep: 1. Verenigde Staten 2-4 2. Spanje 2-2 3. Australië 2-2 4. West-Duitsland 2-0 VALKENBURG (ANP) - De vernieuwde Sovjet-da- méquipe heeft in de zesde ronde van de strijd om de wereldbeker voor continententeams de achterstand op het Nederlandse trio tot één wedstrijdpunt en drie bordpunten verkleind. Zelf wonnen de drie Oosteu- ropese grootmeesters met 5-1 van Amerika. Het Nederland se drietal kwam donderdag met pijn en moeite niet verder dan 3-3 tegen Afrika. De strijd tussen de beide Europese teams werd door het A-team met 5-1 gewonnen. Voor het Nederlandse trio verliep de return tegen Afrika zeer teleurstellend. Na het succesvol afgesloten gevecht tegen de Sovjetunie, bleek het drietal het favoriet zijn niet aan te kunnen. Oud-wereld kampioen Ton Sij brands kreeg een op revanche beluste Abdulaije Der tegenover zich. Toen bleek dat in de stelling van de Afrikaan dit keer geen zwaktes waren te ontdekken, was de vrede snel getekend. Op het eerste bord zorgden Isa Mbaye en Jannes van der Wal wel voor spektakel, waar bij dit keer de Senegalees niet als slachtoffer wilde fungeren. De Nederlandse kampioen kreeg weliswaar licht voor deel maar investeerde zoveel tijd dat hij voor de laatste twaalf zetten minder dan een halve minuut bedenktijd over had. In die fase maakte Mbaye de tactische fout lang na te denken. Dat gaf Van der Wal de kans om nog voor zijn vlag viel, het vereiste aantal zetten op het bord uit te voeren en daarmee een dreigende neder laag af te wentelen. Uitslagen zesde ronde: Europa A - Euro pa B 5-1 Issaiene (Fra) - Fanelli (Ita) 2-0 La porta (Ita) - Krista (Tsj) 1-1 Verpoest (Bel) - Biagianti (Fra) 2-0 Afrika - Ne derland 3-3 Mbaye (Sen) - Van der Wal 1-1 Diallo (Sen) - Clerc 1-1 Der (Sen) - Sij brands 1-1 Sovjetunie - Amerika 5-1 Gantwarg - Gagnon (Can) 2-0 Baljakin - Autar (Sur) 2-0 Korenevski - Koe perman (Vst) 1-1 Stand: 1. Nederland 11 punten, 27 bordpunten 2. Sovjetunie 10,24 3. Afri ka 7, 18 4. Europa A 5,16 5. Amerika 2,12 6. Europa B 1,11 HAMBURG (DPA) - De West- duitse schaakgrootmeester Robert Hübner heeft zich don derdag teruggetrokken voor het zone-toernooi, dat op 30 juni in Mende-Raxco in Mexi co van start zou gaan. Hübner, die in de vorige se rie de kwartfinales van het kandidatentoernooi bereikte en daarin via de roulette werd uitgeschakeld door de Sovjet schaker Vassili Smyslov, gaf in Hamburg zijn slechte ge zondheid als reden op. In plaats van het zone-toernooi speelt de Westduitser nu een demonstratie-tweekamp tegen de Rus Gary Kasparov, die 4 juni in Hamburg begint. Hübner, die aan zijn vierde poging zou beginnen om de uitdager van wereldkampioen Anatoli Karpov te worden, had eerder deze maand aan de internationale schaakfedera tie (FIDE) gevraagd om zijn overplaatsing van het toernooi in Mexico naar dat in Biel, Zwitserland. Hübner kwam tot dat verzoek wegens zijn zwakke gezondheid en zijn vrees voor het spelen in de ijle lucht en op grote hoogte. De FIDE besloot echter op de ver gadering in Tunis niet van de eerdere loting af te wijken. Op aanraden van zijn arts trok de 36-jarige Hübner zich vervol gens terug. AMSTERDAM (ANP) - Ook de elfde uitvoering van het Amsterdam-toernooi mag zich in een sterke bezetting ver heugen. Nadat organisator Jack van Zanten al eerder overeenstem ming had bereikt met Ajax en het Braziliaanse Atletico Mi- neiro, werd woensdag bekend dat de andere twee ploegen Tottenham Hotspur en de Ita liaanse kampioen Hellas Ver ona zijn. In eerste instantie had Van Zanten zijn oog laten vallen op een andere Engelse vereniging dan Tottenham. Liverpool, waarmee zelfs een principe overeenkomst was afgesloten, bleek echter in augustus al een dusdanig druk programma te hebben, dat het optreden op 9 en 11 augustus in het Olym pisch stadion niet meer moge lijk bleek. AMSTERDAM (ANP) - Olym pia's 34e Internationale Ronde van Nederland is duurder, langer en kleiner dan de vori ge. Zowel begroting, een kwart miljoen, bijna volledig gedekt, als parkoers (1450 kilometer) steeg in vergelijking tot vorig jaar met ongeveer zes procent. Kleiner, zowel kwantitatief als kwalitatief, werd het deel nemersveld. Met name de Ne derlandse inbreng is sterk ge slonken in het veld van vijf tien ploegen van zes man, te genover de zeventien van vo rig jaar. Doordat de geldschie ters de laatste jaren aanzien lijk minder scheutig zijn ge worden is het aantal Neder landse gastrennersverenigin- gen, de sponsorploegen, ge slonken tot slechts vijf. Onmiskenbaar overigens de grote vijf uit het nationale amateurwielrennen. Andere sponsors, door de KNWU niet verplicht tot deelneming, hiel den het geld dat Olympia's Ronde kost, in de zak en be spaarden daarmee een bedrag, dat tussen de twaalf- en twin tigduizend gulden ligt. Traditioneel vertrekt ook een zestal van de organiseren de vereniging, er rijdt weer een militaire ploeg en de na tionale baanselectie met onder andere Rik Moorman, Erwin Ummels, Michel Legrand en mogelijk Jan de Nijs, begint ook dinsdag te Harderwijk aan de negendaagse, die voor het eerst een klimtijdrit, in de buurt van de Cauberg, kent. Het aantal buitenlandse ploegen is groter dan vorige jaren, maar ook op dat punt is er een zekere devaluatie. De DDR ging niet in op de invita tie, maar de Oosteuropese lan den zijn, in ieder geval kwan titatief, sterk vertegenwoor digd met de Sovjetunie, Hon garije, Tsjechoslowakije en Polen. Ploegleider Dirk Baart komt met een zestal naar Ne derland dat representatief mag worden geacht voor het Belgische amateurrennen. Verder doet Olympia aan ont wikkelingswerk door verte genwoordigende ploegen van Trinidad en Japan te laten deelnemen. Daarmee heeft het echte folklorisme van het wegrennen ook zijn intrede gedaan in de grootste Neder landse wielerwedstrijd voor amateurs. Japan heeft door zijn professionele sprinters een reputatie op de baan opge bouwd en ook het Caraibische eiland heeft wel eens een sprinter voortgebracht. Weg renners uit beide landen beho ren sinds jaar en dag tot de staart van het peloton. Het parkoers ziet er als volgt uit: 28 mei: Tijdrit over 7900 meter te Harderwijk, Harderwijk - Harderwijk, 88 km 29 mei: Harderwijk - Hoogezand/ Sappemeer 170 km Ploegentijdrit over 35 km te Hoo gezand/Sappemeer 30 mei: Hoogezand/ Sappemeer - Emm el oord, 168 km 31 mei: Emmeloord - Mill, 185 km 1 jurii: Mill - Best, 126 km 2 juni: Best - Valkenburg, 195 km 3 juni: Klimtijdrit over 6900 me ter te Valkenburg Valkenburg - Schijn- del, 157 km 4 juni: Schijndel - Wouw, 147 km 5 juni: Wouw - Amsterdam, 162 km. Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV-manager Kees Ploegsma ontkende gis teren, dat er bij PSV ook maar enige interesse bestaat voor het inlijven van Johan Cruyff als technisch directeur. „Daar is bij ons met geen woord over gesproken", aldus Ploegsma. „Het is een uit de lucht gegre pen gerucht. Ook voor Ajax- speler Marco van Basten heeft PSV tot op dit moment geen interesse." Van onze sportredactie VESSEM - René van der Gijp tekent morgen een nieuw con tract bij PSV. De spits ver bindt zich voor nog twee sei zoenen aan de Eindhover se vereniging. „Vandaag heb ik samen met mijn vader gespro ken met PSV. Ik ga er van uit, dat we zaterdag tot overeen stemming komen", aldus Van der Gijp. ZEIST (ANP) - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Jo han Neeskens van FC Gronin gen voor één wedstrijd ge schorst. Neeskens kreeg afge lopen weekeinde zijn derde gele kaart. De volgende spelers zijn voor één wed strijd geschorst: A-elftallen: Lems (DS'79), Van der Heyden (Eindhoven), Neeskens (FC Groningen), Schouwenaar (Sc Cambuur), Hendriksen (Heerenveen), Salari (SVV), Meeuwsen (Helmond Sport), Van der Steene (DS'79), Gouda (RKC), Richardson (Heracles), Feskens (Willem II) en De Wolf (Sparta). C-elf- tallen: Lodewijks (Heerenveen), Pagie (Willem II), Schoenmaker (Heracles), Pi qué (Excelsior), Van Bokhoven (Hel mond Sport), Bos (Vitesse) en Nandlall (FC Utrecht). UDINE (AFP) - De rechtbank in Udine heeft donderdag de Braziliaanse international Zi co veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf. Verder moet de bij Udinese spelende Braziliaan een boete betalen van bijna 4 miljoen gulden. Volgens de rechter is bewezen, dat Zico lires ter waarde van ruim 6 miljoen gulden illegaal naar het buitenland heeft ge smokkeld. De Braziliaan was woensdagavond uit Italië ver trokken naar zijn thuisland om zich voor te bereiden op de komende reeks van interland wedstrijden van Brazilië. Zico is in staat van beschul diging gesteld voor het over maken van dertig procent van zijn reclame-inkomsten naar een in Londen gevestigd be drijf. Volgens de aanklager had Zico op die manier een il legaal kapitaal opgebouwd in het buitenland, zonder de daarvoor benodigde toestem ming.

de Stem | 1985 | | pagina 7