lok roces p paus Prins Claus ontvangt Scouts 'VS wel in staat SS-20's te tellen' LATEN WE DIT JAAR IEDEREEN DIE GEZAKT IS ÓÓK EENS EEN BLOEMETJE GEVEN. Onderzoek naar deelname ouderen in het verkeer 'HRISTELIJKEWERKGEVERS ACHTER BEZUINIGINGSPLANRUDING Pendelaars dupe van ongelijkheid Gesprek over bouw- cao wordt hervat Wijnaendts wijst kritiek op rapport van de hand I )eïre|yd Kritiek op aanpak politie- chandaal DE lSTEM COMMENT A AR. Tragisch spunt 'BINNENLAND1 Vakantiewerk tot 1400 gulden mag Albeda mocht Suriname niet helpen ZOETERMEER (ANP) - Het is onjuist dat de christelijke werkgevers in de volgende kabi netsperiode minder zouden willen ombuigen dan minister Ruding van financiën, aldus voorzitter Van Eij kelenburg van het Neder lands Christelijk Werkgeversverbond. KAMER STELT TAMIL-DEBAT UIT MINISTER VAN DEN BROEK: Star Wars Dr. Kooijmans VN-rapporteur over martelingen BINNENLAND T5 PAGINA 2 houdt dezelfde club ontevreden ex-mede- ers verantwoordelijk het afleggen van allerlei tende verklaringen tij- het politie-onderzoek en tegenover de pers. Hij is n overtuigd dat hij geen n weken had vastgeze- ls de gebeurtenissen in erp door justitie op een meer zakelijke manier de media waren voorge- Hij overweegt de be- groep ex-medewer- i van het tehuis te vervol- op grond van laster en ad. 'na zes weken lang werd roeder van De Terp vol- van de buitenwereld sloten. Zelfs zijn verloof- mocht geen bezoekje gen en brieven werden overhandigd nadat zij op inhoud waren bestu- d. „Je voelt je op een ge- n moment gewoon een ngenisboef." In de laat- weken van zijn detentie 'e het verhoor naar zijn n zeggen nauwelijks iets „De laatste maand ben ij elkaar nog geen drie ondervraagd." n pluspunt van de Terp- ire hoe bitter dat ook g klinken is volgens John er nu voor het eerst se- over de rol van de ver- gkundige in euthanasie- ~sties wordt gesproken. nu toe beperkte die dis- sie zich steeds tot de rela- tussen de arts en de pa- t. „Nooit wordt er gespro- n over de hulpverlener die elijks aan het ziekbed een patiënt staat. Ook rol is belangrijk." e voorlopig op non-actief telde hoofdverpleger is onzeker over zijn toe- st. Het liefst wil hij zo 1 mogelijk weer aan de in De Terp. „Als ze mij t terughalen zou dat al maar een bevestiging van de flauwekul-ver- en die over mij zijn uitge- rt. Ik heb altijd dag en ht klaar gestaan voor De en weet dat de bewo- s veel om mij geven. Ik knokken voor mijn vak, ar ik veel liefde voor heb." f hij daarbij kan rekenen de steun van het bestuur De Terp is de vraag, rzitter L. Smits is niet be- d tot het geven van welk mentaar dan ook, zolang t justitieel onderzoek naar verdachte sterfgevallen in 't Haagse tehuis nog niet is erond. p paus Johannes Pau- us II op 13 mei 1981. De brandende vraag die ijdens het proces moet wor- 'en opgelost luidt: Was het emlin betrokken bij de anslag op de paus? Deze vraag is een onver- ij delijk gevolg van de aan- acht tegen twee Bulgaarse 'plomaten, een Bulgaarse unctionaris van de lucht vaartmaatschappij Balkan Air, en vijf Turken die ken nelijk banden hadden met een rechts-extremistische or ganisatie. Slechts één Bulgaar, Ser- gej Antonov, onderdirecteur van Balkan Air in Rome, en drie Turken worden in Italië vastgehouden. De overige vier beklaagden hebben het land verlaten en worden bij afwezigheid berecht. De aanklacht van de offi cier van justitie in dit 'proces van de eeuw', zoals Italiaanse kranten het al noemen, is vrijwel geheel gebaseerd op de getuigenverklaring van Mehmet Ali Agca, de 27-jari- ge Turk die in Italië tot le venslange gevangenisstraf is veroordeeld wegens het ern stig verwonden van de paus in 1981 op het St Pietersplein. Agca werd na de aanslag ter plaatse gearresteerd, be recht en binnen twee maan den veroordeeld. Hij zal nu opnieuw in de beklaagden bank plaatsnemen. Voor de televisiecamera's beweerde Agca in juli 1983 onder andere dat hij in Syrië en Bulgarije was opgeleid door de Bulgaarse geheime dienst en de Russische staatsveiligheidsdienst KGB. Sofia en Moskou hebben elke Bulgaarse betrokken heid bij de aanslag op het St Pietersplein pertinent ont kend en Antonov heeft sinds zijn arrestatie in november onophoudelijk verklaard on schuldig te zijn. De advocaten van de ver dediging zullen naar ver wachting proberen Agca's geloofwaardigheid als getui ge in twijfel te trekken. Zij zullen verder aanvoeren dat er geen steekhoudend, onaf hankelijk bewijsmateriaal is, zo wordt in juridische krin gen vernomen. VRIJDAG 24 MEM 985 T28 PAGINA 3 APELDOORN (ANP) - De mi- van verkeer en wa terstaat en wvc stellen een on derzoek in naar de mobiliteit van ouderen. De departementen willen weten hoe groot de behoefte aan mobiliteit bij bejaarden is en welke belemmeringen hen daarbij in de weg staan. Ver volgens zullen deze belemme ringen zoveel mogelijk uit de weg geruimd worden. Dat zei staatssecretaris J.F. Scherpenhuizen donderdag op de themadag 'Jong blijven in het verkeer' van Veilig Ver keer Nederland in Apeldoorn. De staatssecretaris denkt daarbij onder meer aan het verbeteren van de infrastruc tuur. Hij noemde de situatie met betrekking tot de ouderen in het verkeer zorgwekkend en toonde dat met cijfers aan. In 1983 bestond bijna een kwart (400) van de verkeersdoden uit ouderen en was elf procent van de ernstig- en zwaar ge wonden in het vekeer ouder dan 65 jaar. Bij de verkeers slachtoffers onder de ouderen was het aandeel fietsers 39 procent tegen dat van de auto en de voetganger elk 28 pro cent. Hij meende dat overheid en particulieren samen een op lossing moeten aandragen. Omdat vooral de bejaarde fietser groot gevaar loopt in het huidige intensieve ver keer, acht de staatssecretaris speciale voorzieningen aan de fiets noodzakelijk. Hij consta teerde dat jongeren in hun verkeersgedrag te weinig re kening houden met ouderen. HEERLEN (ANP) - Er moet een uniformering komen in de sociale verzekeringen, belastin gen en beloningen in Nederland en zijn buur landen. Dat eist de Eurregionale Vakbonds raad Maas-Rijn (Zuid-Limburg en het aan grenzende Belgische en Westduitse gebied) in een rapport dat donderdag uitkwam. Het rapport wordt uitgebracht voor de be handeling door de vaste kamercommissie voor sociale zaken van de nota over grensarbeid van staatssecretaris De Graaf van sociale za ken op 30 mei. Tijdens de persconferentie don derdag in Heerlen noemden woordvoerders van de FNV en de CNV de door De Graaf aan gekondigde maatregelen marginaal. Hij pakt de structurele problemen niet aan ondanks zijn beloften, aldus de woordvoerders. Het gaat niet aan dat 15.000 Limburgse pen delaars (vierduizend werken er in België en elfduizend in West-Duitsland) gestraft wor den voor hun werklust om even over de grens te gaan werken, zo staat in het rapport. Ze zijn door de economische crisis in eigen land ge dwongen om elders te gaan werken en worden thans de dupe van het ontbreken van de ver langde harmonisatie. Op korte termijn, aldus het rapport, moeten op regeringsniveau tussen Nederland, België en West-Duitsland binden de afspraken worden gemaakt, die aan alle ongelijkheid een einde maken. 'CDA-plan slag in de lucht' UTRECHT (ANP) - Burge meester Vleggheert van Gor- tum laat de mensen van de Gorcumse politie in de kou slaan. Voorzitter L. van der Linden van de Nederlandse Politiebond zei dat donderdag naar aanleiding van het 'sex- schandaal' in Gorcum waar zeven politiemensen zijn aan gehouden in verband met be zoek aan sexhuizen. Volgens de NPB weerspreekt de burge meester niet of onvoldoende dat bet om grootscheepse cor ruptie zou gaan. De betrokkenen, maar voor al ook de overige 45 leden van het korps, zijn daar de dupe van. „De burgemeester staat niet voldoende achter zijn mensen", aldus Van der Lin- n. Uit gesprekken van de bond met alle betrokkenen kan vol- i hem met negentig pro cent zekerheid worden gecon cludeerd, dat er wel dingen zijn gebeurd die niet door de beugel kunnen, maar dat de verhalen en geruchten die de ronde doen 'ongelofelijk over trokken' zijn. De gemeentepolitie in Gor cum krijgt op korte termijn bijstand uit Rotterdam. Burgemeester Vleggeert van Gorkum heeft aan com missaris van de koningin Pa- tijn bijstand gevraagd, nadat hij de zeven Gorkumse politie mensen uit hun functie had ontheven. DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft vastgesteld dat in 1985 inkomsten uit vakantiewerk lot een nettobedrag van 1400 tulden niet van invloed zijn op het recht op kinderbijslag. Bedragen de verdiensten van de vakantiebaan meer dan 1400 gulden dan wordt bij kinderbijslag alleen reke ning gehouden met het bedrag erboven. UTRECHT (ANP) - De onaf hankelijk voorzitter van de onderhandelingen over de bouw-cao, drs. H. Eijsink, is van plan de cao-gesprekken zo spoedig mogelijk, liefst nog deze week, weer te laten be ginnen. Uit contacten met de drie partijen is hem gebleken dat er ruimte is voor overleg. „Het enige probleem is nu het vast stellen van een geschikte plaats en tijd en dat is lastig, want bij de onderhandelingen is een groot aantal mensen be trokken", zo zei Eijsink don derdagavond. Woensdag riep de voorzitter de cao-partijen op weer rond GEBEURTENISSEN in Libanon vormen een aaneenschake- van tragedies. De beslissing van Israël om zijn leger uit Liba- :on terug te trekken leek even voor een vleugje nationale een- M te zorgen in het door interne twisten verscheurde land. eek, want de Israëlische tanks hadden amper de eerste dorpen 'Maten of het strijdgeweld barstte weer in alle hevigheid los. Het wen vooral strijders van de sji'itische Amal-militie die geholpen to Palestijnen jacht maakten op de gehate, van collaboratie "etde Israëliërs beschuldigde christenen. De bondgenoten van gisteren zijn echter de vijanden van van- iag. De fundamentele moslims hebben de Palestijnen op radi- 3e wijze duidelijk gemaakt dat zij evenmin zijn gediend van een *deropstanding van de Palestijnse macht in Libanon. Ten koste een nog niet te schatten aantal doden zijn of worden de Pa rijnen verjaagd uit de kampen Sabra, Chatila en Bourj el-Baraj- Navrant detail: dit zijn dezelfde kampen waar in 1982 vlak na Israëlische intocht in Libanon bij een cristelijke wraakactie toterden Palestijnen om het leven kwamen. De acties van de laatste maanden hebben ook duidelijk ge- "®akt dat de macht en het zelfvertrouwen van de Amal-militairen ™k zijn toegenomen. Zij zijn de fanatieke vertegenwoordigers 'W een bevolkingsgroep die in het eens zo welvarende Libanon Js Paupers werden beschouwd. Met de Koran in de ene en het weer in de andere hand eisen zij nu op meedogenloze wijze «rechten op. i Symbolisch voor de totale anarchie die in Libanon heerst is het ''dat soldaten van het reguliere Libanese leger hebben gestre- M aan de zijde van de Amal-militie. De toch al niet serieus te 5«en regering van premier Karami heeft hiermee voor de zo tste maal een brevet van onvermogen afgegeven. langer hoe tragischer wordt intussen de situatie van de Mijnse vluchtelingen. Als militaire factor stellen ze al geruime Met veel meer voor. En ondanks alle verbale betuigingen van 'Meieven en broederschap is er nagenoeg geen enkel (Ara- tol) land te vinden waar deze ontheemden welkom zijn. de tafel te gaan zitten om een einde te maken aan een sle pend cao-conflict. Ondanks het feit dat de cao onderhandelingen in de bouw (waarschijnlijk vrijdag) weer worden hervat zijn de acties gisteren verder uitgebreid. Volgens de bouwbond wordt er nu gestaakt door 10.400 bouwvakkers op 383 projecten. Vrijdag en eventueel ook na het Pinksterweekeind is een verdere uitbreiding te ver wachten. „We gaan met de ge plande acties gewoon door tot er een aanvaardbaar onder handelingsresultaat op tafel ligt en niet eerder. We houden de druk fors op de ketel", al dus de woordvoerder van de Bouwbond FNV. Prins Claus, beschermheer van 'Scouting Nederland' ont ving gisteren een delegatie Scouts op paleis Noordeinde om zich op de hoogte te stellen van de activiteiten van de orga nisatie. Nederland is, met Zuid-Korea en Brazilië, kandidaat voor de zeventiende wereldjamboree (een internationale ontmoeting van Scouts) die in 1991 wordt gehouden. - rotoanp DEN HAAG - Minister Van den Broek (Buitenlandse Za ken) moet de Tweede Kamer meedelen of het klopt dat hij oud-minister prof. Albeda heeft verboden een baan te aanvaarden als adviseur van het regiem in Suriname. De PvdA-fractie heeft hem naar de juistheid van deze be richten gevraagd. Overigens vindt de PvdA, aldus het Ka merlid Knol, het terecht dat de bewindsman een veto heeft uitgesproken. Het ministerie van Buiten landse Zaken weigerde giste ren elk commentaar omdat Van den Broek in het buiten land is. Albeda werd gevraagd door ex-ambassadeur Herrenberg die op dit moment kabinets chef van bevelhebber Bouter- seis. Albeda zou de functie heb ben willen aanvaarden. Hij zou dan adviseur zijn gewor den van Ramdat Missier, de huidige waarnemend presi dent en bovendien de enige persoon in de Surinaamse top die op legale wijze is benoemd. Volgens Ruding zou er in vier jaar 24 miljard gul den moeten worden bezuinigd op de collectieve uitga ven (overheidsuitgaven en sociale zekerheid). Bij de opening van een be- aanwenden voor belastingver laging, zo legde de NCW-voor- zitter zijn gehoor uit. Van Eij kelenburg sloot ove rigens niet uit dat de bezuini gingsbedragen uiteindelijk toch lager kunnen worden als de economische groei hoger zal uitkomen dan waarmee mi nister Ruding rekent. Een ho gere groei moet volgens de NCW-voorzitter mogelijk zijn. Hij zei dat het eigenlijk nog te vroeg is om zich nu vast te leg gen op exacte bezuinigingsbe dragen. Daarvoor zijn eerst goed onderbouwde gegevens over groeivooruitzichten, in flatie, werkloosheid en derge lijke nodig, aldus Van Eijke- lenburg. drijvenmanifestatie in Zoeter- meer noemde Van Eij kelen- burg de elf miljard gulden waarbij het volgens het CDA aan bezuinigingen kan blij ven, optimistisch laag, zo niet een slag in de lucht. Minister Ruding wil het overheidstekort jaarlijks met 1,5 procent van het nationaal inkomen verminderen. Hij ziet dan geen ruimte voor belas tingverlaging. Het NCW wil jaarlijks - uitgaande van een zelfde bezuinigingsbedrag als de bewindsman - slechts 0,75 procent gebruiken om het overheidstekort te verminde ren en de andere 0,75 procent DEN HAAG - „Elk woord in ons rapport kunnen we minstens tienmaal verantwoorden." Met deze stellingname ging Van den Broeks ambassadeur in algemene dienst, mr. H. Wijaendts, gisteren in tegen alle kritiek die de afgelopen dagen op zijn rapport over de leefomstandigheden van de Tamils op Sri Lanka is uitge stort. Buitenlandse Zaken had er na de openlijke ruzie tussen Wijnaendts en de voormalig zaakgelastigde op Sri Lanka, mr. F. Küthe, liefst het zijgen toe gedaan, maar Wijnaendts hield net zolang vol tot hij ten overstaan van de pers zijn om streden rapport, op grond waarvan het kabinet naar Ne derland uitgeweken Tamils naar het veilig geachte zuiden van Sri Lanka wil terugstu ren, toe mocht lichten. Alleen niet tegenover radio en TV; vanuit Washington sprak Van Van onze correspondent WASHINGTON - Minister van Buitenlandse Zaken, Van den Broek, heeft tijdens over leg in de Amerikaanse hoofd stad Washington de verzeke ring gekregen dat de VS wel in staat is om het aantal opge stelde Russische SS-20 raket ten op een bepaalde datum precies vast te stellen. Van den Broek verklaarde na een on derhoud met zijn Amerikaan se collega Shultz dat 'de twij fel die PvdA-Tweede Kamer lid Stemerdink daarover heeft gezaaid, is weggenomen'. „Op basis van wat ik hier gehoord heb, ga ik er van uit dat we de SS-20's wel degelijk kunnen tellen", aldus de Ne derlandse bewindsman. De Nederlandse regering wil de vraag of in ons land kruisra ketten geplaatst moeten wor den, laten afhangen van de vraag of in november aan staande het aantal Russische SS-20 raketten meer of minder dan 378 bedraagt. Van den Broek liet blijken in zijn contacten met o.a. Shultz en diens onderminister Richard Burt, ook Sterner- dink's 'suggestie' te hebben besproken dat een toekomstig kabinet met de PvdA erin, een eventueel besluit van het hui dige kabinet om kruisraketten in ons land te plaatsen, niet hoeft uit te voeren. Van den Broek herhaalde dat hij zich tegen die gedachte verzet en zei dat Stemerdink's idee 'hier in Washington ook niet zoveel indruk heeft gemaakt'. Van den Broek bevestigde dat er nog veel bilateraal overleg met de Amerikaanse regering zal komen, alvorens het kabinet in Den Haag de definitieve plaatsingsbeslis sing neemt. De eerstvolgende ontmoeting Shultz-Van den Broek zal plaatshebben bij de NAVO-ministerraad begin ju ni in Lissabon. Over president Reagan's 'Starwars-plan' zei de be windsman gisteren tijdens een gesprek met Nederlandse cor respondenten in Washington dat de Amerikaanse regering 'het op prijs stelt eerst politiek- overleg te plegen met Westeu- ropese regeringen, alvorens de VS bedrijven in die landen be nadert om mee te doen aan het research-programma voor ruimtewapens'. Maar Van den Broek benadrukte nog eens dat de Nederlandse regering het bedrijfsleven niet kan ver bieden om mee te doen aan 'Starwars-research' (SDI) en ging niet in op de vraag of de Amerikanen ook vinden dat er eerst politieke overeenstem ming over SDI moet zijn, alvo rens men met individuele be drijven in ondermeer Neder land in zee zou willen gaan. Van den Broek zei dat op zo kort mogelijke termijn een Nederlandse ambtelijke werk groep naar de VS vertrekt om het Starwars-projekt en de mogelijkheid tot technische deelname eraan, nader te be studeren. De minister beklemtoonde dat een studie losstaat van de politieke beslissing die Neder land moet nemen over deelna me. In zijn gesprek met Shultz heeft Van den Broek ook hei Nederlandse bezwaar tegen het Amerikaanse handelsem bargo jegens Nicaragua ver woord. „Onze standpunten zijn niet dichterbij elkaar ge komen", aldus de bewinds man. Ook heeft hij tegenover Shultz 'onder vier ogen' de kandidatuur van mr. Van der Stoel als VN-commissaris voor de Vluchtelingen, verde digd. De Amerikaanse rege ring zou niet zondermeer be reid zijn om met Van der Stoel op die VN-post in te stemmen „Ik denk dat wij met Van der Stoel een uitstekende kandi daat hebben", aldus Van den Broek gisteren in Washington. (ADVERTENTIE) den Broek daartegen zijn veto uit. Volgens Wijnaendts, die in zijn huidige functie eerder moeilijke missies in Polen en de volksrepubliek China tot een goed einde bracht, heeft zijn ambtelijke missie zich geen moment laten leiden door Srilankese autoriteiten en heeft ze iedereen gesproken die haar voor een gesprek was aanbevolen. Dat het bezoek van zes dagen te kort zou zijn geweest, is volgens Wij naendts klinkklare nonsens. „De Zwitsers, die er geen am bassade hebben, waren er even lang, een Britse parle mentaire delegatie nog kor ter," aldus Wijnaendts, die fel ontkende dat de toename van de gewelddadigheden op Sri Lanka na het vertrek van zijn missie naderhand feitelijke conclusies op losse schroeven zet. Wijnaendts nam dan ook nadrukkelijk afstand van de kritiek van zijn collega Küthe, voormalig zaakgelastigde in Colombo, die hij verweet „aan mijn rapport te zagen". De Kamer besloot gisteren in meerderheid het voor vol gende week geplande debat over alle aspecten van de Ta- mil-problematiek uit te stel len, totdat Buitenlandse Zaken de gelegenheid heeft gehad voor een gesprek met het bu reau van de Hoge VN-Com- missaris voor de Vluchtelin gen, wiens opvattingen nogal afwijken van die van de Ne derlandse regering. DEN HAAG (ANP) - De Leid- se hoogleraar dr. P.H. Kooij mans is benoemd tot eerste speciale rapporteur bij de Verenigde Naties over marte lingen. De eerste speciale rappor teur over martelingen brengt hierover ieder jaar verslag uit aan de VN-commissie voor de rechten van de mens. Kooijmans was van 1973 tot 1977 staatssecretaris van bui tenlandse zaken onder het ka binet Den Uyl. BLOEMEN HOUDEN VAN MENSEN. A V «7 15 Iedereen kan tegenwoordig het woord criminaliteit uit spreken. Dat zegt toch wel iets. Criminaliteit is een dagelijks probleem. De regering heeft beloofd er iets aan te doen. De minister heeft de misdaad bij het woord gevoegd en kwam deze week met een indrukwekkende nota. In 1990 zijn er maar liefst 1600 cellen bijgekomen. Dat duurt nog gevaarlijk lang. Hopelijk worden de plannen van de mi nister niet gestolen voor die tijd. Het kabinet heeft het ook over de mafia gehad. Ik weet niet wat erger is, maffia (dubbel f) of mafia (één f), maar het is ze ker dat er in ons land al jaren lang peetvaders rondlopen die hard optreden en toch geen voordeurdelers-belasting beta len. We moeten ons niet bang laten maken. Trouwens de regering heeft allerlei plannen bedacht om de misdaad te bestrijden. Om de kleine criminaliteit nog kleiner te maken. Er komt meer politie op straat en het zuipen in sportkantines wordt aan banden gelegd. De komende jaren worden zwaar voor overtreders. Durft de klei ne boef 's nachts nog de straat op als de mafia alles beheerst? De volgende vraag is: zijn er in 1990 nog genoeg criminelen om al die 1600 nieuwe cellen te vullen? En wat gebeurt er als in Neder land het voorbeeld wordt ge volgd van die Italiaanse ge vangenisdirecteur die het nachtleven indook met drie vrouwelijke gevangenen? Dan staan veel cellen de meeste tijd leeg. Denken op lange termijn, daar heeft die Korthals nog nooit van gehoord. MERIJN Sneller ontslag MET ingang van uiterlijk 1 ju li 1985 zullen alle arbeidsbu reaus dezelfde versnelde ont slagprocedure hanteren. Door onSér meer" partijen zoveel mogelijk schriftelijk te horen en gebruik te maken van standaardbrieven en -for mulieren zal de ontslagproce dure in het algemeen binnen vier tot zes weken kunnen worden afgewikkeld. Opleidingen ONGEVEER 38 procent van de Nederlanders had in 1982 een baan die niet met het oplei dingsniveau overeenkwam. In de meeste gevallen was dat ni veau te laag. Dit blijkt uit een onderzoek van de Stichting Centrum voor Onderwijson derzoek in Amsterdam. De uitkomsten van de studie zijn gepresenteerd tijdens het con gres over onderwijsresearch dat deze week op de TH- Twente is gehouden. Ontwikkelingslanden MINISTER Schoo (ontwikke lingssamenwerking) heeft be kendgemaakt dat zij twintig landen heeft aangewezen als sectorland in het bilaterale be leid. De sectorlanden komen uitsluitend in aanmerking voor hulpverlening per afzon derlijke activiteit uit één van de sectorprogramma's. De twintig landen zijn Benin, Birma, Bolivia, Burundi, Chi na, Colombia, Costa Rica, Ecuador, Ghana, Ivoorkust, Jamaica, Kameroen, Mada gaskar, Nepal, Nicaragua, Ni geria, Peru, Rwanda, Thailand en Tunesië. Benzineprijs EEN prijsbeschikking voor de benzine heeft op dit moment geen nut. De prijzen dalen, terwijl de concurrentie op de markt goed functioneert. De prijzen mét een prijsbe schikking zouden zelfs niet la ger liggen dan op het huidige niveau. Met dat argument verwierp minister Van Aardenne (Eco nomische Zaken) gisteren een oproep van PvdA-kamerlid Toussaint in de Tweede Ka mer om de benzineprijs in een klap met 6 cent te verlagen per liter. Deeltijdwerk DEELTIJDWERKERS moeten dezelfde rechtspositie hebben als mensen die de volle tijd werken. Men moet betaald krijgen volgens de norm die uitgaat van het aantal uren dat is gewerkt. Dat blijkt uit een advies dat de Sociaal-Economische Raad (SER) volgende week vrijdag zal vaststellen.

de Stem | 1985 | | pagina 3