[orken :ler JOLE WILLY VAN DE KERKHOF: Britse hockeyers vrezen aanslagen Sprintzege Hoste JSTERZANDE jtGE &OOSSEN Finland verrast Engeland Overwinning Helmond Sport Brandts blijft bij PSY Verlies Lendl en Connors in Dusseldorp Real wint UEF A-beker R KAMPEN kleintje intie Sörensen naar Feyenoord ratie - Pedicure eer veel talen! ïdingen laler rvice 01148-1383 verkers-stand speciaal prijsje' ■-DE WAAL 22 est-stand Recordpoging Dextro-dames Bekerfinale in Utrecht Bekerfinale in Utrecht VISENTINI VERLIEST TIJD DOOR VAL IN GIRO Vredeskoers A55 sf |nfeesten luxe en complete serie Jten en diverse Uw tuin. machines, forstelling. sker de moeite. 11148-1327. 173 ptra I 76 linginrichting 11148-1475 terecht voor olgordijnen en n ismode 135 en fournituren 15 HELSINKI <SID) - Engeland is nog steeds vrijwel zeker van l deelneming aan de eindronde I van de wereldtitelstrijd voet bal in 1986 in Mexico, maar de eilandbewoners moesten it oensdag wel verrassend een tweede verliespunt in hun groep incasseren. Finland be- haalde voor eigen publiek een 1-1 gelijkspel tegen de Engel sen. De stand in groep 3: Ï.Engeland 5 3 2 0 8 15-1 2. Noord-Ierland 5 3 0 2 6 7-5 3. Finland 5 2 1 2 5 5-9 4. Roemenië 31113 5-3 |j.Turkije40 04 0 1-15 TILBURG - Op het circuit van de 'Beekse Bergen' bij Til burg zullen op donderdag 6 of vrijdag 7 juni vier dames van de Dextro-wielerploeg een aanval doen op het wereldre cord 50 kilometer ploegachter volging. De formatie bestaat waarschijnlijk uit Hennie Top. Mieke Havik, Eria Oomen en Petra van der Stel. Reserve is Anneke Kroon. Volgens ploegleider Ben Scheperkamp wordt de poging vooral gedaan om het Interna tionale Olympisch Comité er van te overtuigen, dat een ploegachtervolging voor da mes in het programma van de Zomerspelen thuishoort. Sche perkamp: „De amateurs rijden tijdens de Spelen een ploegen tijdrit over 100 kilometer. Dan moeten ze toch ook een plaats je vrij kunnen maken voor vrouwen op deze specialiteit". HELMOND (ANP) - Oost- Brabant heeft toch zijn beker finalist. Helmond Sport ver sloeg in een slopend en mee slepend duel Wageningen in de halve eindstrijd met 2-1. Het elftal, dat op basis van meer kwaliteit finalist werd, verdient een echte eindstrijd en geen pseudo-finale in Gal- gewaard, het huis van Utrecht, om der wille van een grotere recette. De Helmonders waren beter in een met spanning en werk lust beladen duel, waarin de kwaliteit ondergeschikt werd gemaakt aan het letterlijke en figuurlijke bekergevecht. Vechten met honderd procent inzet kon Wageningen net zo goed, maar Helmond had de troeven. Een betere en wat ze kerdere verdediging, ondanks de afwezigheid van Meeuwsen HELMOND (ANP) - Hel mond Sport, dat in vier van zijn vijf bekerronden een 'uit' lootte en steeds overleefde, zal de beker finale op donderdag 6 ju ni in Utrecht spelen. Het Helmondse be stuur bezweek voor de fi nancieel aantrekkelijke voorstellen van Utrechts voorzitter Aalbers, die om de eindstrijd in Gal- genwaard te krijgen woensdag speciaal zijn Helmondse missie had ondernomen. I Rotterdam (anp) I Feyenoord en FC Twente heb- I ben woensdag een akkoord be- jteikt over de overgang van I middenvelder Jan Sörensen I Mar de Rotterdamse stadion- I club. Twente kende een vraag prijs van vier ton voor de der- bgjarige Deen, die twee sei- lwnen geleden van Club IBrugge naar Enschede kwam. l'Olgens Gerard Kerkum, de ■voorzitter van Feyenoord, I moeten donderdagmiddag met iPorensen zelf nog enkele I Puntjes op de 'i' worden ge- I Paatst om de overgang van de I Heen definitief te maken. en Keyzers, een zwaarder middenveld door Edelbloedt en de oude Van der Veen en een slagvaardigere aanval, dankzij Van Tilburg, die dui delijk meer in huis heeft dan zijn Wageningse collega Rad- staat, de grootste knokker op het veld woensdagavond. Wageningen, geleid door de in de beginfase sterke mid denvelder Van Zanten, was aanvankelijk gelijkwaardig en zelfs een tikkeltje gevaar lijker dan Helmond Sport. In die periode hield doelman Van der Meijden de bekerkansen van zijn ploeg levend. Het Wa geningse overwicht brak ech ter plotseling af door een fout van veteraan Van der Ley, die een terugspeelbal in de voeten van Van Tilburg legde, waar na Groeneweg simpel scoorde. Wageningen had wat tijd nodig die slag te verwerken. Er ontstonden meer fouten in de verdediging. Helmond pro fiteerde niet en bleef daardoor binnen Wagenings bereik, wat het schouwspel van vechtvoet- bal, zelfs met spelers die onge kend zwaar zijn belast in de afgelopen maanden, ten goede kwam. In het laatste kwart van het duel ging Wageningen achter één op één spelen en nam de strijd weer in handen, mede doordat Helmond Sport de middenvelders Van der Veen, Edelbloedt en Vincent verder terughaalde. De slag leek een kwartier voor tijd echter beslist. Edel bloedt stond door een geweldi ge actie aan de basis van de tweede treffer. De grimmige middenvelder legde bij een uitbraak de bal pasklaar voor Van Weert, die koel 2-0 bin nenschoot. Wageningen, met stopper Tollenaar naast de doorknokkende Radstaat in de spits, wilde zich echter ook bij deze achterstand niet gewon nen geven. Van Zanten bracht Wageningen dichterbij. Het was een prikkel om ook de laatste reserves te verbruiken. Helmond Sport haalde het evenwel. HELMOND SPORT - WAGE NINGEN 2-1 (1-0): 19. Groene weg 1-0, 76. Van Weert 2-0, 78. Van Zanten 2-1. Scheidsrech ter: Blankenstein. Toeschou wers: 6200. Gele kaart: Vink (Wageningen). Helmond Sport: Van der Meij den; Hogenhout, Teuben, Stokmans en Van Gestel; Edelbloedt, Van der Veen en Vincent; Van Tilburg, Groe neweg (Van Weert) en Van Breemen (Heyster). Wageningen: Heemskerk; Van Tamelen, Van der Ley, Tolle naar en Loupatty; Mannen, Van Zanten en Gardien (Vink); Nijhuis (Van den Brink), Radstaat en Krom mendijk. Mep is een te goede man' Door Chris van Nijnatten EINDHOVEN - De druiven zijn zuur in Eindhoven. Slechts een katergevoel resteert PSV aan het eind van een seizoen, dat na zeven jaar weer een kampioenschap had moeten brengen. Gisteren had iedereen vrijaf om bij te komen van de dreun, die FC Utrecht dinsdagavond uit deelde. Vandaag worden er op trainingscomplex De Hertgang pittige gesprekken gevoerd. trainer speelt in zo'n proces een belangrijke rol. Hij is een prima kerel, maar mis schien is hij wel een te goede man. Hij is in de afgelopen weken wat slapper gewor den, Reker is niet 'rücksicht- los' genoeg geweest tegen spelers, die niet optimaal presteerden". De routinier wil de boos doeners niet met name noe men, maar beaamt dat de zeer wisselvallig presteren de Van der Gijp een van hen is. Daarnaast is het een be kend gegeven, dat de 'vorm vaste' groep PSV-ers be staat uit Van Breukelen, Heintze, Stevens, Brandts, Lokhoff en Van de Kerkhof. „En die jongens heb ik in een moeilijke periode vanwege Nederlands elftal-verplich tingen moeten missen", stelt Van één belangrijk onder houd, dat tussen oefenmees- ter Jan Reker en voorzitter Jacques Ruts, staat nog niet vast wanneer het gehouden wordt. Gespreksonderwerp zal daarbij het bommetje zijn, dat Ruts na het verlo ren bekerduel legde. Hij wekte de suggestie over de positie van trainer Reker te willen praten, Manager Kees Ploegsma ontkent, dat de positie van de hoofdtrainer ter discussie staat. „We gaan binnen het bestuur de zaken eerst eens op een rijtje zetten. Welke kant we daarbij uit moeten, staat nog niet vast. Wel is duidelijk, dat het spelersbe stand geschoond wordt en dat er een nieuw elan over de groep moet komen", aldus Ploegsma. In Eindhoven doen momenteel onbevestigde berichten de ronde, dat het management van PSV pogingen in het werk stelt om Johan Cruyff te strikken voor de functie van technisch directeur. Jan Reker zou dan slechts de veld- trainingen voor zijn rekening nemen. In het spoor van Cruyff zou bovendien Marco van Basten naar PSV komen. Voorzitter Ruts verkeerde gisteren de gehele dag in het buitenland. Daarom moest Reker zich verstaan met manager Ploegsma om op heldering te krijgen over de boze woorden van de club- praeses. Reker daarover: „Ploegsma heeft me verteld dat als Ruts gesuggereerd heeft, dat over mijn positie gepraat moet worden, dat zeker geen bestuursstand- punt is". Binnen de spelersgroep wekte vooral Willy van de Kerkhof gisteren een geïrri teerde indruk. „In pakweg zes weken tijd verlies je al les. En waarom? Omdat we te veel wedstrijden hebben moeten spelen met maar vier of vijf gemotiveerde spelers. De discipline is langzaam weggeëbd. De Reker achteraf. „Juist die jongens houden de rest van de groep scherp op de trai ning". Van de Kerkhof is een beetje moedeloos geworden van zijn zogenaamde inspi rerende rol binnen de selec tie. „Wij kunnen honderd keer schelden op die gasten, als ze in het veld niet luiste ren, houdt het op. Ik heb er de pest over in. Als ze dit le zen, begrijpen ze alles weer wel, maar ze trekken er zich niets van aan. In de aanloop naar de nieuwe competitie moeten we minder over nieuwe spelers praten en meer werken aan de disci pline van degenen, die het nu hebben laten afweten". Ernie Brandts klinkt be rustend als hij zegt: „Ik heb nu al zeven jaar niks meer Willy van de Kerkhof laat blijken, dat hij zijn trainer Jan Reker een goede man vindt. Na de 1-4 overwinning op Ajax was het woordje 'te' nog niet op z'n plaats. - foto anp gewonnen met PSV, daar wen je ook aan. Toch baal ik wel. We hebben met zijn al len gefaald, het hele PSV- team, dus ook de medische staf, Ploegsma, Reker, het bestuur. Het is een farce te denken dat je met elf man kampioen kunt worden. Dus moet de kritiek nu aan ieders adres gericht worden en niet alleen aan een paar spelers of de trainer". De verdediger hoopt nu maar op de inbreng van Ruud Gullit. „Ja, Ajax wordt toch echt kampioen, omdat ze in Amsterdam meer individuele klasse in huis hebben. Daar heeft het bij ons aan ontbroken. Wils kracht en inzet, gekoppeld aan de klasse van Gullit, daarmee wil ik volgend jaar landskampioen worden met PSV". Middenvelder Ton Lok hoff vindt het nog het verve lendst, dat het de 'kleine' clubjes zijn geweest, die PSV de voet dwars zetten. „Ik kom zelf van NAC en weet dus wat er in een elftal gaat leven als een sterke te genstander de wedstrijd niet in de hand heeft. Dan wordt zo'n ploegje steeds onverzet- telijker. PSV heeft gewoon het karwei niet afgemaakt, te weinig gescoord. Ik wil mijn collega's niet afvallen, maar er wordt door sommi gen wel erg slecht geluis terd. Tegen Utrecht loopt Van der Gijp weg van zijn laats aan de rechterkant, lij ging in het centrum spe len. Ik zeg: 'Godver René, ga naar je plaats'. Van der Gijp ging niet, omdat hij volgens hem op rechts te weinig bal len kreeg. Daar word ik niet goed van. De teugels moeten bij PSV maar eens wat strakker aangetrokken wor den. Want er is gebleken, dat bij ons geldt wat voor iedere voetballer opgaat: als je een prof-voetballer een vinger geeft, pakt hij een hele hand". I LONDEN (AFP) - De Britse I'"os, die vanaf vrijdag in de L wrdierse plaats Banbridge lauden meedoen aan het toer- om de Europese hockey- 1 voor landskampioenen |,ln B-landen, hebben van Iyineming afgezien uit angst I *>r aanslagen. De IRA heeft [»™feigd bommen te plaatsen J alle sportevenementen in ,,slep. waarbij Britse teams !1» betrokken. De herenploegen van East ffBtead, Edinburgh en I "itchurch - respectievelijk Wpioen van Engeland, letland en Wales - hebben IWi tornooi ingetrokken. De or 'fischrij ving voor het lf n|ISatoren hebben Espoo uit luit p' en Ramaldense Porto luit tugal als vervangers li'®n°Jigd. De Zweedse piet 'oen Ljusdal heeft nog gereageerd op de invitatie ii» s Problemen met de fi ltering. Het kampioenschap in de A- groep begint vrijdag in Fran- kenthal. In de Westduitse plaats verdedigt HGC de Europese beker bij de dames. De tweede Nederlandse verte genwoordiger is Amsterdam, dat vorig jaar nationaal kam pioen werd. Bij de heren staat Klein Zwitserland, afgelopen weekeinde na een jarenlange heerschappij onttroond als Nederlands kampioen, voor de zware taak op te boksen tegen de Westduitse clubs Franken- thal en Limburg. Groepsindeling toernooi Fran- kenthal: dames: groep A: Pe gasus (Ier), Sheffield (Eng), HGC (Ned), Amsterdam (Ned); groep B: Glasgow (Sch), Ha- nau (WD1), Moskou (Sov) en Uccle (Bel); heren: groep A: Limburg (WD1), Frankenthal (WD1), HCKZ (Ned), Lille (Ned); groep B: Uccle (Bel), Subotenika (Joe), Terrassa (Spa), Alma Ata (Sov). (ADVERTENTIE) CERVIA (SID/AFP) - De sprinters blijven voorlopig de dienst uitmaken in de Ronde van Italië. Woensdag was in Cervia na de 232 kilometer van Vittorio Veneto de beurt eens aan Frank Hos te. De Belgische kampioen van 1982 bleef in de weer hectische sprint de Italiaan Paolo Roso- la en de Zwitser Urs Freuler net voor. Johan van der Velde bewees andermaal de laatste tijd goed mee te kunnen met de snellere mannen uit het pe loton. Hij werd vierde en pak te daarmee vijf seconden tijd- vergoeding mee in zijn strijd om bij de beste tien te komen. Hoewel de etappe van Vitto rio naar Cervia weinig proble men leek te kunnen opleveren voor leider Roberto Visentini, kwam de Italiaan toch in moeilijkheden. Drie kilometer voor de finish kwam een grote groep renners ten val. Daarbij waren behalve Visentini ook Giuseppe Saronni en Guido Bontempi. Ze wisten hun weg te vervolgen en zonder tijd- schade de eindstreep te berei ken. Visentini beschimpte na af loop een grote groep renners. „Figuren, die hier alleen maar meerijden om te kunnen zeg gen dat zij ooit eens in de Giro hebben gereden, moeten in het vervolg worden geweigerd". Uitslag zesde etappe: 1. Frank Hoste (Bel) 232 kilometer in 6 uur, 19 minuten en 17 seconden - met tijd vergoeding 6.18.57, 2. Paolo Rosola (Ita) 6.19.17- met tijd vergoeding 6.19.02, 3. Urs Freuler (Zwi) 6.19.17 - met tijd vergoeding 6.19.07, 4. Johan van de Velde (Ned) 6.19.17 - met tijdvergoeding 6.19.12, 5. Ralf Hofeditz (WD1) 6.19.17,6. Patrizio Gambirasio (Ita) z.t., 7. Roberto Pagnin (Ita) z.t., 8. Pierino Gavazzi (Ita) z.t, 9. ex aequo grote pelo ton, met onder anderen Gerrie Knete- mann (Ned), Frits Pirard (Ned) en Peter Pieters (Ned), 83. Giuseppe Saronni (Ita) op 0.20, 85. Roberto Visentini (Ita) z.t., 95. Wies van Dongen (Ned) z.t., 99. Jac van Meer (Ned) z.t.. Algemeen klassement: 1. Roberto Visen tini (Ita) 30 uur, 54 minuten en 43 secon den, 2. Bernard Hinault (Fra) op 0.28, 3. Marino Lejarreta (Spa) op 1.16, 4. Stefan Mutter (Zwi) op 1.25, 5. Francesco Moser (Ita) op 1.31, 6. Hubert Seiz (Zwi) op 2.04, 7. Greg Lemond (VSt) op 2.09,8. Gianbat- tista Baronchelli (Ita) op 2.34, 9. Stefano Contini (Ita) op 2.48, 10. Harald Maier (Oos) 2.49,11. Tommi Prim (Zwe) op 3.01, 12. Johan van de Velde (Ned) op 3.07, 13. Acacio da Silva (Por) op 3.42,14. Michael Wilson (Aus) op 3.44, 15. Enio Salvadore (Ita) op 3.50, 85. Frits Pirard (Ned) op 19.20, 117. Jac van Meer (Ned) op 29.35, 127. Wies van Dongen (Ned) op 34.11,163. Gerrie Knetemann (Ned) op 41.17, 174. Peter Pieters (Ned) op 51.35. De Pool Lech Piasecki heeft 38e Vredeskoers op zijn naam gebracht. In de laatste etappe, van Neubrandenberg naar Oost-Berlijn over 130 kilome ter, die werd gewonnen door de Oostduitser Uwe Raab, kwam zijn in de proloog ver overde eerste plaats niet meer in gevaar. De 23-jarige Piasecki was de derde winnaar, die de lei derstrui al na de proloog om zijn schouders kreeg. De Pool beperkte zich ir de resterende kilometers niet tot het verde digen van zijn minieme voor sprong, maar zocht waar mo gelijk de aanval. Dat K.vjrde •hem buiten de eindzege ook etappe-overwinningen op. Voor de Oostduitsers en de Russen bleven er niets anders dan wat ritzeges over en voor de Sovjets dan nog de eind overwinning in het lan- denklassement. Uitslag twaalfde etappe: 1. Uwe Raab (DDR) 130 kilometer in 2 uur, 58 minuten en 59 seconden - met tien seconden tijds- vergoeding, 2. Falk Boden (DDR) 2.58.59 - met zes seconden tijdsvergoeding, 3. Uwe Ampler (DDR) 2.58.59 - met drie secon den tijdsvergoeding, 4. Pavel Bartko- wiak (Pol) 2.58.59, 5. Jacques Philipp (FYa), 6. Anton Novosad (Tsj), 7. Nicola Vanin (Ita), 8. Dirk Harzdorf (WD1), 9. Christian Henn (WD1), 10. Carlo Bomans (Bel), 38. John Talen, 52. Pascal Kolk- huis-Tanke, 59. Jacques van der Poel, 66. Jan Siemons. Eindklassement: 1. Lech Piasecki (Pol) 39 uur, 45 minuten en 20 seconden, 2. Andr- zej Mierzejewski (Pol) op 1.34, 3. Uwe Ampler (DDR) op 1.44, 4. Falk Boden (DDR) op 2.10, 5. Jiri Skoda (Tsj) op 2.24; 6. Pjotr Oergrioemov (Sov) op 2.27, 7. Pe- tar Petrov (Bul) op 2.42, 8. Uwe Raab (DRR) op 2.47,9. Milan Jurco (Tsj) op 2.49, 10. Nensjo Staikov (Bul) op 3.39, 33. John Talen op 13.42, 35. Jan Siemons op 15.56, 42. Jacques van der Poel op 29.43,44. Pas cal Kolkhuis-Tanke op 34.07. Ploegenklassement: 1. Sovjet-Unie 122 uur, 28 minuten en 6 seconden, 8. Neder land op 37.37. EINDHOVEN - Ernie Brandts blijft bij PSV. Eén dezer dagen tekent hij een nieuw, twee-ja rig contract bij zijn huidige werkgever. Vandaag voert de 29-jarige verdediger een laat ste gesprek met zijn zaak waarnemer, waarna hij een afrondend onderhoud met PSV wil. „Ik blijf zo goed als zeker, want ik heb het naar mijn zin in Eindhoven. Bovendien vraagt PSV veel te veel voor me. Er is in Engeland nog wel interesse voor mij. Ik kreeg een goede aanbieding, maar daar willen ze voor een verde diger geen astronomische be dragen neertellen". Zoals bekend was halver wege het lopende seizoen Manchester United hevig geïntersseerd in Brandts. Brandts schoof een beslissing destijds op tot na de competi tie. MADRID (ANP) - Na negen tien jaar heeft Real Madrid eindelijk zijn zevende Europe se beker binnengehaald. Na 1966, toen in de eindstrijd van het toernooi der landskam pioenen Partizan werd ge klopt, bleef de Koninklijke in drie finales van succes versto ken. In de eerste UEFA-finale uit Reals rijke geschiedenis was tegenstander Videoton Szekesfehervar al na het eer ste treffen in Hongarije ge slachtofferd (3-0). De tweede wedstrijd, voor een uitver kocht Bernabeu-stadion, was een vooral lucratieve formali teit, waarin de doelpunten net zo duur bleken als de zitplaat sen. Real verloor tenslotte door een verrassende treffer DUSSELDORP (SID) - Het tennisteam van de Verenigde Staten heeft woensdag in de strijd om de wereldbeker in Dusseldorp met 2-1 gewonnen van Spanje. De eerste zege van de Ame rikanen in het met 660.000 gul den gedoteerde evenement was te danken aan het dubbel Ken Flach/Robert Seguso, dat in hoog tempo afrekende met het duo Juan Aguilera/José Higueras: 6-2 6-0. Eerder had John McEnroe de handen vol aan Aguilera. De nummer twee van Amerika, Jimmy Connors, verloor verrassend van Higueras. McEnroe, die weer eens op viel door zijn slechte ver standhouding met de scheids rechter, weet zijn matige ver richting aan onderschatting van de lichtvoetige Aguilera. Voordat de regen het pro gramma in de war stuurde, had de Spanjaard tot groot ge noegen van de 7.000 toeschou wers de eerste set in de tie break naar zich toegetrokken. McEnroe herstelde zich in de avonduren en maakte woens dag met de nodige moeite het karwei af. Hij kwam met 3-0 voor, maar moest Aguilera toch weer naast zich dulden, alvorens met 6-4 te winnen. Jimmy Connors moest eveneens woensdag de baan op voor het duel met Higueras, dat de avond daarvoor bij 1-1 was afgebroken. De 32-jarige Amerikaan kwam in de be slissende derde set met 1-4 achter door erg riskant spel. Van die te opportunistische strijdwijze week hij ook in de slotfase niet af. Het maakte hem kansloos: 6-2 6-7 1-6. John McEnroe en Jimmy Connors hebben woensdag overigens bekend gemaakt niet meer in actie te zullen ko men voor het Amerikaanse Davis Cup-team. De weige ring van de nummers één en drie van de wereld hun land te vertegenwoordigen komt niet als een verrassing. Na het ge drag van beide spelers in de verloren eindstrijd van de edi tie van 1984 in Stockholm te gen Zweden, gingen in de Ver enigde Staten stemmen op spelers voortaan een docu ment van goed gedrag te laten tekenen, alvorens ze voor het Davis-team zouden mogen uitkomen. McEnroe en Con nors lieten toen al weten daar helemaal niets voor te voelen en zich dan niet meer beschik baar te stellen. In de rode groep zorgde Frankrijk voor een volkomen onverwachte ontwikkeling door te winnen van Tsjecho- slowakije. De zege stond al na de beide enkelspelen vast. Thierry Tulasne zorgde voor de eerste verrassing door Mi- loslav Mecir in drie sets te verslaan. Zijn landgenoot Henri Leconte zorgde daarna voor een regelrechte sensatie door Ivan Lendl te verslaan. Voor 10.500 toeschouwers her stelde de kleine linkshadige Fransman zich na het verlies van de eerste set verbazend goed. Tweemaal service-ver- lies van Lendl in de tweede en derde reeks waren genoeg voor Leconte om zijn land de tweede overwinning in de rode groep te bezorgen. In hun laatste wedstrijd ko men de Fransen uit tegen Zweden, dat woensdag India zonder enig probleem ver sloeg. Mats Wilander won van Ramesh Krishnan met 6-4 6-2 en Anders Jarryd gunde zijn tegenstander Vijay Amritraj slechts twee games: 6-0 6-2. Door de regen werden de beide dubbelspelen verschoven naar donderdagochtend. De Nederlander Michiel Schapers is in de eerste ronde van een internationale tennis toernooi in Florence uitge schakeld door de Amerikaan Lawson Duncan. De Rotterdammer snoepte de 20-j arige Duncan één set af 2-6 6-3 3-6. in de slotfase van Majer met 0- 1. Dat betekènde de achtste nederlaag in eigen huis uit de Europa Cup-historie van Real. De spelers hadden het rose- rood der lichte schaamte op de kaken, toen de beker werd rondgedragen. Dezelfde huidkleur was er bij de pen ningmeester van Real; van op winding over de recette van bijna drie miljoen gulden, die de Madrileense club woens dagavond ontving. Het was doelman Peter Dis- ztl, vorige week in Boedapest gedeklasseerd door Rob de Wit, die Real Madrid van de vooraf zo ruim geschatte over winning hield. Het hoogtepunt van de activiteiten van de Hongaarse doelman kwam al in de zesde minuut. Butrague- no werd aan de arm gepakt bij een doorbraak. De Belgische scheidsrechter Ponnet besliste strafschop. Valdano schoot van elf meter op de flitsende vuist van Disztl. De keeper van Videoton was daarna een formidabele sta- in-de-weg voor de Real-aan- vallers, die verder gedwars boomd werden door hun te grote egoïsme en de vlot vlag gende grensrechters Schoeters en Van Langenhove. Bij Real werden treffers van Santilla- na en Butragueno (de ogen schijnlijke gelijkmaker in de slotminuut) wegens buitenspel afgekeurd. Ook Szabo, van Szekesfehervar, zag een suc cesvolle schot langs Miguel Angel geannuleerd wegens off-side. REAL MADRID - VIDEO TON 0-1 (0-0): 86. Majer 0-1. Scheidsrechter: Ponnet (Bel). Toeschouwers: 90.000 (uitver kocht). Real: Miguel Angel; Chendo, Stielike, Sanchis en Camacho; San José, Gallego en Michel; Butragueno, Santillana en Valdano (Juanito). Videoton: Peter Distzl; Csu- hay, Laszlo Disztl, Vegh en Horbath; Burcsa, Vadasz en Csongradi (Wittmann); Majer, Szabo en Novath (Palkovics). f

de Stem | 1985 | | pagina 7