Wielertoerist Sluis richt zich op jeugd UITSLAGEN WEDVLUCHTEN COMPIÈGNE Snelders wint kringconcours vanuit Orleans Scouting Zeeland viert jubileum met kamp in Veere BS EiD NA OVERSTAP NAAR Arjaonfeest Breskens wederom groot succes 'D T moet Zeeuwse organisatie worden9 mmmm DONDERDAG 23 ME11985 BIBTIM VAN ZEELAND RECREATIE STAAT VOOROP Zeeuws succes bij trekker- trekwedstrijd Wethouder OPRICHTER AB VERHAGE: Compiègne Plaatselijk nieuws Eede IJzendijke Oostburg DONDERDAG 23 MEI Nederlandse programma s NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 T20 PAGINA ZEELAND 4 SLUIS - De Sluise internationale vereniging De Wielertoerist wil vooral de jeugd stimule ren voor het wielergebeuren. Sinds kort is de vereniging gestart met een nieuw programma. Het recreatieve gedeelte krijgt nu voorrang. De oprichters, het echtpaar Van Lare, richt ten vorig jaar naast de 13-jarige seniorenclub ook een jeugdafdeling op voor jongens en meisjes van 7 tot en met 13 jaar. Op het ogen blik zijn reeds 14 jeugdigen lid. De jongeren rijden aangepaste ritten. Ook de ouderen beginnen niet direct met grote af standen. De eerste voorjaarsroutes zijn onge veer 20 kilometer lang. Na enige tijd wordt dat vergroot tot het drievoudige. Wekelijks rijden de leden een clubrit of een officiële rit van de Nederlandse Rijwieltoer- unie (NRTU). Soms gaan ze ook op pad met de Belgische Bond van Rij wiel toerisme. Een keer in het jaar rijden ze een 'monsterrit' van 120 kilometer. De traditionele 100 kilometer lange Smok kelroute over Nederlands en Belgisch grond gebied is eveneens een jaarlijks terugkerend programma-onderdeel. Deze wordt echter in drie gedeelten verreden, zodat ook de jongsten zonder moeite mee kunnen fietsen. De meeste senioren zijn gewezen wielren ners. Om die reden laat Bram van Lare de oudste junioren met hen meerijden. „Zo kiIj gen ze een prima opleiding tot de officiële wielrennerij", zegt hij. Voor het nieuwe seizoen heeft Van Lare gro te plannen. Van 20 tot en met 23 mei is de Aar- denburgse avondvierdaagse voor A-leden en de B-leden rijden 22 mei de Molenroute in Schoondijke. Op 26 mei is een toertocht voor C- leden over 60 kilometer. Tussen 3 en 6 juni ne men alle categorieën deel aan de Oostburgse avondvierdaagse te Oostburg. Vanaf 19 juni is elke woensdag een fietsdag, die meetelt voor de West-Zeeuws-Vlaamse sterrittencompeti- .vaarin De Wielertoerist vorig jaar tweede werd. Op het programma staat ook nog een rit naar het Franse Kassei en een fietstocht rond Walcheren. Raadslid Aardenburg wacht royement CDA A. van der Bliek Twee maten - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze correspondent IJZENDIJKE - Een aan tal Zeeuwse deelnemers heeft leuke successen ge boekt tijdens trekker- trekwedstrijden in het Brabantse Gemert. Frans en Antoine van de Bos sche, J. de Regt en F. Temmerman vielen in de prijzen. Frans en Antoine van de Bossche werden twee de in de categorie 0-2,6 ton. J. de Regt werd eer ste in de groep 3,4-4,4 ton en Frank Temmerman werd in deze categorie derde. Zaterdag 1 juni barst het trekker-trekspekta- kel los in Waterland kerkje. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG/DEN HAAG - De Aarden- burgse CDA-fractievoorzitter Adri van der Bliek -die heeft aangekondigd de volgende ge meenteraadsverkiezingen in te gaan als verte genwoordiger van de lijst Dorpsbelangen en Toerisme (D T) -kan geen lid van het CDA blijven. „De man moet de consequenties uit zijn stap trek ken en het lidmaatschap opzeggen. Als dat niet ge beurt moeten afdeling of kamerkring hem voordra gen voor royement", aldus partij-voorlichter Jan- Willem de Savornin Lohman. Gewestelijk voorzitter Ron Jacobs betreurt de stap van het Aardenburgse raadslid en vindt het jammer dat niet in een eerder stadium gepraat is. Hij gaat ('met inachtneming van alle zorgvuldigheid') over leggen met de Kamerkring Zeeland over te nemen maat regelen. „Onbegrijpelijk dat Van der Bliek niet gelijktijdig zijn lidmaatschap heeft opge zegd", zo zei hij gisteren. Van der Bliek heeft besloten met het al in Oostburg opere rende D T in zee te gaan toen het hem duidelijk werd dat hij bij de volgende verkie zingen niet op een verkiesbare plaats behoefde te rekenen. „Ik heb in het verzet gezeten, ben drie jaar soldaat in Indië geweest en heb daarna eigen handig mijn fruitkweekbe- drijf opgebouwd. Ik ben inder tijd de politiek ingegaan om er iets van te maken en het ligt dus niet in mijn karakter mij zomaar opzij te laten zetten", aldus Van der Bliek, die zegt zich altijd CDA'er te zullen blijven voelen. Waarnemend afdelings voorzitter drs. Balt Grosfeld zei de stap van de fractievoor zitter te kunnen begrijpen. „Hij heeft de boodschap ken nelijk goed begrepen. Hij be hoefde niet te rekenen op een hoge plaats op de nieuwe lijst". Of de afdeling stappen tegen het nu dissidente raads lid gaat nemen kon hij niet zeggen. „Daarvoor moeten we de procedures eens gaan be studeren." Desgevraagd wees Van der Bliek erop dat wanneer hij ge royeerd wordt het CDA met 'twee maten meet'. „Al jaren lang zit het CDA-lid Prudent van Maele voor een andere lijst in onze raad. Daar is ook nooit wat van gezegd". De CDA-fractievoorzitter is afgelopen maanden intensief bezig geweest met zijn 'over stap'. „Ik heb al principiële toezeggingen van Aardenbur gers die op onze lijst willen komen staan. Voor alle duide lijkheid: daarbij zijn geen hui dige raadsleden". Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De postduivenvereniging De Snel- vliegers uit Oostburg hield met 209 duiven een wed vlucht vanuit Compiègne. 1. G. van Steenberghe, 1105,62 mpm; 2. G. Tas, 3. J. Simpelaar, 4. J. de Lijzer, 5. P. Visser, 6 en 8. J. de Smet, 7. A. Rabout, 9. P. Boekhout, 10. A. van Hij fte. Nog Sneller Breskens, 239 duiven, 1194,27 mpm: 1. J. Post, 2. A. Merrelaar, 3. W. Daansen, 4. A. Cornelis en zoon, 5 en 10. J. Notebaart, 6. A. Vermeulen en zoon, 7. J. van Oostenbrugge, 8. Ch. de Looze, 9. P. Buijze. Strijd in Vrede Groede, 185 duiven, 1137,19 mpm: 1. J. Faas, 2 en 3. gebroeders Van de Wege, 4. A. Ekkebus, 5. L. Schee- Ie, 6 en 8. A. Schaap, 7 en 10. G. Dusar- duijn Gzoon, 9. A. Wille en co. Hoop Biervliet, 196 duiven, 1253,31 mpm: 1. C. Brevet, 2. A. de Boevere, 3. Van de Linde-De Regt, 4 en 7. J. Lecluijze, 5. U. Kouijzer, 6. M. de Dobbelare, 8. J. Moens, 9. J. du Puy, 10. M. Deveneyns. Recht voor Allen Sluis, 132 duiven, 1150,22 mpm: 1 en 9. P. Pielaet, 2 en 3. E. Visser, 4. P. Groosman, 5 en 7. M. Cop- pens en zoon, 6. A. van de Bussche, 8 en 10. F. Baas en zoon. Steeds Sneller IJzendijke, 291 duiven, 1180 mpm: 1. M. Notschaele, 2. J. de Guy- teneire, 3. I. van de Slikke, 4 en 6. G. Claeys, 5. L. de Jaeger, 7 en 9. J. Boer man, 8. F. Dieleman, 10. L. de School meester. De Bonte Duif Aardenburg in samenspel met De Grens vlieger Eede, 124 oude dui ven, 1154,7 mpm: 1. Ph. Rammelaere, 2 en 3. J. de Vreeze, 4 en 6. M. Verwulst, 5. R. de Clerk, 7. M. de Smet, 8. J. van Ommen, 9.0, van Queckelberghe. Met 115 jaarlin gen, 1113,1 mpm: 1 en 8. E. Ver hulst, 2. Ph. Rammelare, 3. H. Temmerman, 4. A. Breijaert, 5. A. Verstraete, 6. J. de Koek, 7. J. van Ommen, 9. O. de Vriend, 10. L. de Clerck—Cock VZV Hoofdplaat, 299 duiven, 1238,43 mpm: 1. combinatie Den Hamer, 2,4 en 6. P. de Poorter, 3. Temmerman-Krocké, 5. Th. Steyaert-W, 7. H. Calon, 8. B. de Poorter, 9. B. Thomaes, 10. J. Steyaert. Fractiegenoot Eugène Fer- ket was op de hoogte van Van der Blieks plannen. Ook hij kan de stap begrijpen. Hijzelf weet niet of hij de volgende raadsverkiezingen beschik baar zal zijn. „Ik wil eerst eens met het afdelingsbestuur gaan praten om te bezien wat ik ga doen". Drs. Grosfeld maakte giste ren wel duidelijk dat de huidi ge wethouder René van de Wijnckel zeker op een verkies bare plaats kan rekenen. „Dat is belangrijk voor de continuï teit in de fractie. De inbreng van een ervaren wethouder kun je bij een nieuwe fractie niet missen". Van de Wijnckel zelf zegt nog te twijfelen of hij zich straks beschikbaar stelt. „Een ding is zeker: ik wil de afgelo pen vier jaar, een turbulente periode, niet nog eens over doen. En daarover wil ik ze kerheid hebben voordat ik 'ja' zeg. Door al die versnippering zal de bestuurbaarheid van Aardenburg overigens niet toenemen". Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring Midden-Zeeuwsch-Vlaag, deren hield met een deelname van 577 duiven eer, kringconcours vanuit Orleans. Een wedvlucht die eer, dag werd uitgesteld omdat het zaterdag 18 mei itl Frankrijk slecht weer was. Ook zondag 19 mei waren de weersomstandigheden en dan nu in Zeeland, niet zo gunstig. Toch verliep de wedvlucht uit stekend, ondanks het feit dat het konvooi in Orleans pas om 13.25 uur kon worden gelost. Succesvol was G. Snelders uit Sas van Gent die de eerste en de derde prijs won en in totaal 13 prijzen op 20 duiven behaal de. Weliswaar niet zo vroeg begonnen met klokken, maar toch een uitstekende prestatie in deze kringvlucht voor G. Begijn uit Sas van Gent die 10 prijzen won op 12 deelnemen de duiven. Uitslag: 1 en 3. G. Snelders, hoogste snelheid 1323,43 mpm; 2. J. Vermorken, Terneuzen; 4. J. Nolet, Axel; 5 en 14. O. Haers, Philippine; 6. A. Bouchaut en zoon, Sluiskil; 7. F. Verschelden, Axel; 8. J. Giele, Axel; 9. R. van de Veeke, Ter- neuzen; 10. J. van Belle, Stoppeldijk; 11. E. en L. Breepoel, Hoek; 12. J. Verstrae- Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De jeugd van Breskens ver maakte zich gisteren prima. Voor de elfde maal in successie werd het Arjaonfeest ge houden. Alle jongeren waren 's middags aan wezig op de terreinen rond de katholieke kerk en de lagere- en kleuterschool. Wethouder J. Vergouwe gaf bij de Pyramide aan de Europastraat het startsein. Hij zei dat het feest een uniek gebeuren binnen de gemeente Oostburg is. „In geen enke le kern gebeurd zoiets moois als hier in Breskens". Na het symbolische startschot begonnen de kinderen met de verschillende spelletjes. Er was een heel parkoers uitgezet. Ze konden sjoelen, bussen gooien, zaklopen en deelnemen aan andere wedstrijden. Een van de moeilijk ste onderdelen was het 'spijkerpoepen'. Een spijker, vast gemaakt aan een touwtje aan de rug, moesten ze in een bierflesje laten zakken. Slechts enkelen lukte het om de spijker in de flessenopening te krijgen. Naast de spelletjes waren er ook andere atracties. De kinderen kregen friet, pannekoeken en limonade. De jongste deelnemers aan het feest konden ook in een heuse mini-carrousel. Deze draaimolen is gebouwd door Paul Ploegaert. Het was de eerste keer dat hij in het openbaar verscheen met de carroussel. De kinderen genoten zicht baar. Enkele jeugdigen wilden de draaimolen zelfs niet in de steek laten om aan de andere spelletjes deel te nemen. De moeders moesten soms al hun overredingskracht ge bruiken om de jeugd uit het speeltuig te halen. De verkleedfeesten.. 'iiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiimiiimiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimfiifiiimfiiiiiiiimiiiiiiHiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiifiiiiHiiiiiiiiimiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiifiiiiiiiiiiiiffMiii Van een onzer verslaggevers VEERE - Scouting Zeeland viert haar 75-jarig bestaan tij dens de pinksterdagen met een groots kamp in Veere. Aan het kamp nemen ruim 1000 verkenners, padvindsters, gidsen, zeeverkenners, ro wans, sherpa's, matrozen en stamleden uit de hele provin cie deel. Het kamp wordt ge houden op de terreinen van het scoutcentrum aan het Veerse Meer nabij Klevers- kerke. Teneinde voldoende ruimte te bieden aan dit grote aantal delenemers, wordt bo vendien gebruik gemaakt van een aantal weilanden rondom het scoutcentrum. Bij de entree van het kamp terrein verrijst een hoge toren, gepionierd met hout en touw. Ook is daar tijdens het gehele kamp een infotent waar be langstellenden informatie kunnen krijgen over het kamp en over het spel van de scou ting. De opening van het kamp zaterdagmiddag wordt voor afgegaan door een spel, waar bij scouting-records kunnen worden gevestigd en verbe terd. Zaterdagavond is er een elk-wat-wils-feestavond met kampvuur, levende muziek, disco, film en een lichtoptocht tot besluit. Om 24.00 uur zater dagnacht vertrekken de oude re deelnemers voor een 12 uur- stocht over het land en een 12 uurs-zeilrace over het Veerse Meer. Zondagmorgen is er een ac tiviteit rond de opdracht die prins Claus heeft gegeven aan de scoutingleden, uitlopend in een spel waarin de deelnemers wordt gevraagd geld bijeen te brengen voor de actie 'Zeeland helpt Nepal'. Zondagmiddag is er een groots spel te land en te water. Maandagmorgen staat een fotozoektocht door Veere op het programma, gevolgd door de afsluiting van het kamp maandagmiddag. Bij de organisatie van het kamp zijn ongeveer 120 perso nen betrokken. De deelnemen de zeeverkennersgroepen ne men allen hun boten mee naar het kamp, in totaal 80 lelie- vletten. De grote parkeer plaats nabij het scoutcentrum wordt voor een groot deel in beslag genomen voor het par keren van de vervoermiddelen van de deelnemers aan het kamp. OOSTBURG - Ab Verhage, oprichter van de sinds de herin deling in de Oostburgse raad opererende fractie Dorpsbe langen en Toerisme (D T), is verheugd dat ook in de na buurgemeente Aardenburg een groepering D T in de maak is. „Onze groepering zou een Zeeuwse organisatie moeten worden, met in alle gemeenteraden fracties van D T. In de steden zou je het dan Stadsbelangen en Toerisme kunnen noemen". Volgens Verhage (die tijdens een forumavond in Hoofd plaat eens opmerkte 'politiek het meest smerige te vinden dat hij kent') is vooral het toerisme in Zeeland een belang van eerste orde. „Wij hebben als fractie al bewezen voor die belangen te kunnen opkomen". A. Verhage - FOTO ARCHIEF DE STEM ten, Axel; 13. R. de Caluwè, Sas vB Gent; 15. C. de Cock, Boschkapelle. Verwachting Axel, 228 duiven, mpm: 1. F. Verschelden, 2. J. Nolet, a Visser-Lensen, 4. J. van de Berge, 5, C den Engelsman, 6. Van de Velde en zoon, 7. G. Koekkoek, 8. J. Verstraeten, 9 P. de Poorter, 10. H. de Waal. Eerlijk Vreest Niemand Stoppeldijk, lb, duiven, 1284,59 mpm: 1. R. Duerinck,2.J van de Bulck, 3. L. van Leuven, 4. J Boeijkens, 5,7 en 9. J. van Belle, 6 en 10. Burm, 8. C. Burm. De Eendracht Terneuzen, 265 duiven, 1291,59 mpm: 1. F. van Hecke, 2. Joh. Jk gers, 3. R. de Schoolmeester, 4. Jos Koch, 5. P. de Blaey, 6. J. Moes, 7. M. de Roo, i A. van Houdt, 9. J. Harte, 10. F. Temmer man. De Reisduif Philippine, 298 duiven, 1263,85 mpm: 1. O. Haers, 2. J. Harms, 3 en 6. R. Lippens, 4. J. de Mul, 5. T. de Bruijn en zoon, 7. E. en L. Breepoel, 8, J, Haak, 9. S. Jansen, 10. J. den Hamer De Vrede Sas van Gent, 237 duiven, 1275,68 mpm: 1. T. Freyser, 2. Th, van Zeele, 3. W. Rademakers, 4 en 10. p Koers, 5. G. Dellaert, 6. Th. Kox, 7. P. Goossen, 8. combinatie Elegeert, 9. G. van Haele. De Reisduif Sluiskil, 145 duiven, 1 mpm: 1 en 4. Biezen-De Ruijter, 2 en 6. F. de Beule, 3 en 10. R. de Guchteneire, 5 en 9. P. de Lavoir, 7. S. Tolsma, 8. A. van Bouchaut en zoon. Volharding Westdorpe, 78 oude duiven 1287,18 mpm: 1. H. van de Veken, 2. W Verhaegen en zoon, 3. gebroeders Aude- naerd, 4. B. Vervaet, 5. Alb. Rombout Met 71 jaarlingen, 1287,18 mpm: 1. H. van de Veken, 2 en 3. Alb. Rombout, 4. B. Ver vaet, 5. C. van Acker. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 9 duiven, 1293,68 mpm: 1 en 8. J. Cappen- dijdk, 2. L. Kerckhaert, 3 en 6. D. Dobbe laar, 4. C. de Cock, 5 en 9. J. Stallaert,7 F Dobbelaar, 10. Th. van Damme. Met 111 jaarlingen, 1263,11 mpm; 1 en 4 L Kerckhaert, 2. F. Dobbelaar, 3 en 5 Dobbelaar, 6. A. van Poorten, 7 en 10. J. Cappendijk, 8. C. de Cock, 9. E. Stroob- and. Grensbolders - De Grensbol- ders hield een clubbolling bij mevrouw De Geeter. Uitslag: 1. M. Wieme-mevrouw Taillie- A. Minnaert, 2. P. Laridaen Minnaert-V. Verstringe^ 3. P Staelens-H. Vriend. Herwegh-R. dt Grensrakkers - De Grensrak- kers hield een bolling bij E. dt Geeter. Uitslag: 1. J. Riteco-A Breyaert-W. Tallie, 2. F. Gij- sel-F. Standaert-C. de Croock. 3. J. de Vreeze-mevrouw Goet- hals-J. Blondeel. Toernooi - Sportvereniging Eede houdt zaterdag 25 mei op het sportveld het traditionelt pinkstertoernooi. De deelne mende ploegen zijn SV Eede. FC Canada uit Maldegem, Pe ter Benoit uit Eeklo en De Walrus uit Maldegem. De voetbalwedstrijden starten om 11.00 uur en duren tot om streeks 18.00 uur. Voetbal - De KPJ Eede houdl zondag 26 mei een voetbaltoer nooi op het sportveld. De deel nemende ploegen zijn Heilik fam. De Croock, St.-Kruis DSV Draaibrug, St.-Laureini en KPJ Eede. De eerste wed strijd begint om 12.30 uur Rond 18.00 uur is het toernooi afgelopen. VoUeybal - De KPJ 1 houdt eerste pinksterdag volleybaltoernooi voor dames De wedstrijden beginnen om 13.30 uur op het sportveld. D' deelnemende ploegen zijn Sal vador, Peperbusse, DSV e" KPJ Eede. Prijzen - Drie Zeeuws-Vla mingen zijn er in geslaagd®' prijs in de wacht te slepen va' De Stad Rotterdam. Deze ver zekeringsmaatschappij een wedstrijd uitgeschreve' om de jusite tijd te raden va' de winnaar van de marath® in Rotterdam van 20 april- I* prijswinnaars waren C. Pooter uit Oostburg, TelWj uit Schoondijke en Scibra IJzendijke. Rolling - Bolclub Raak tege" Staak hield een bolling. uitslag van deze verjaardag*' bolling was: 1. mevrouj Kloosterman-F. Rieteco-1 Paridaen, 2. M. Gijs, C. va' Rie-J. Scherbeijn, 3. E. vat Opdorp-A. Blaauw-Th. Voet Rolling - Bolclub Raak tege' Staak hield een prijsbolM Uitslag: 1. mevrouw B. Poorter-K. Hubregtse-A. va Pamelen, 2. mevrouw Van OP' dorp-J. Evers-A. van de Ga zelle, 3. mevrouw M. Blaauw P. Staelens-P. Martens. Zate'" dag 25 mei om 13.30 uur sta' de pinksterbolling op het Pr°' erromma Door Jan Koesen HILVERSUM - In de kantine van Stu dio 4 is Hilversum-3 in levende lijve neergestreken. Top- pop staat op het punt de lucht in te gaan. Ad Visser, die deze parade vijftien (ADVERT: ij* De heilige koe special Er zijn weinig uitvindingen geweest, die zo'n revolutie in ons leven hebben gebracht, als de auto. Nadat men rond de eeuwwisseling van de auto als speelgoed was afge stapt, moest er al in 1913 een speciale verkeerspolitie in het leven geroepen worden. Er volgden daarna een ver- keersregelement, een spe ciale belasting en een rijbe wijs. Toen tenslotte de mas- samotorisering van ons land in de jaren zestig goed op gang kwam, hebben we ons leven volledig aan de auto aangepast. Een net van ver keerswegen bepaalt tegen woordig ons landschap en de binnensteden zijn door de auto totaal van karakter veranderd. 21.45 Marathon Man Na de oorlog wijkt nazi- misdadiger dr. Christian Szell (Laurence Olivier), een vroegere tandarts in Ausch witz, met zijn in het kamp gestolen fortuin naar Uru- Buay uit. Daar in Zuid- Amerika heeft hij al spoedig de leiding van een grote ge heime organisatie, waarvan uiteindelijk de Amerikaanse student Babe Levy (Dustin Hoffman) het slachtoffer wordt. Op een zeker moment vermoedt Szell, dat de Ame- nkaanse geheime dienst hem op het spoor is en hij komt naar New York, waar hij de agent Doc Levy (Roy Seheider) vermoordt. Szell denkt, dat Doe informatie heeft doorgeven aan zijn broer Babe, een geschiede nisstudent, die in zijn vrije tijd aan marathon lopen doet. 20.25 Rondom tien He laatste uitzending va dit seizoen krijgt een minder Avaarwichtig karakter. De discussie gaat ditmaal over het thema 'Mijn vader is be roemd!'. Hans Sleeuwen-

de Stem | 1985 | | pagina 18