College volgde een juiste gedragslijn Hoe eeir LTS c het tot bedrijfsleider schopte Paul Hiel nieuwe leider UNIE BHLP BIEDT WEL BEMIDDELING AAN CDA Sas bezorgd over schaakclub Personeel OVET wil compromis met directie DAIHATSU I B en w over woonwagencentrum Biervliet: Dienstverlening voor heling gestolen wagens politierapport markten Westdorpe Sluiskil li.Gebouwd |ler onderhoud. Toenemende belangstelling vliegveld Midden-Zeeland 0. VAN GEETSUM 40 JAAR BIJ SUIKER UNIE Hard werken Andersom T16 PAGINA ZEELAND 3 NA TWEEDE PLAATS IN TIJDRIT uniek. Het overkomt u, :n in uw buurt of dorp. van de binnenstad heeft tonigheid van de slaap- inteerd. naar uithoek, kan erover an plotseling vervangen een stille driekamerflat, lenzaam Dat 't niet altijd wat doe je er aan? Als u mevrouw-van-hiernaast" geeft dat al een minder •zoekt, komt u wellicht zwemmen, 'n vreemde Lcursus doen of gewoon [net z'n tweetjes helpen in n doen voor bejaarden? tt de eenzaamheid ten- ie een pakt een boek. De urt en als u ideeën op wilt n de Telefonische Hulp- het telefoonboek, rale nummer 030-942424. r de dichtstbijzijnde hulp- -ïformatie over de moge- iele wereld aan. VAN ZEELAND nnNPERDAG 23 ME11985 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/BIERVLIET - Burgemeester en wethouders van Terneuzen vinden dat zij wat betreft de voorbereiding van een tweede woonwagen centrum in de gemeente tot nu toe 'de gebruikelijke en ook formeel juiste gedragslijn' hebben gevolgd. „De voorbe reiding van door de gemeente raad te nemen besluiten be hoort tot de competentie van ons college". Dit schrijft het college in zijn antwoord op een serie vragen van het Biervlietse raadslid Piet Hamelink die het college opheldering had ge- BREDA - De Bredase recht bank heeft de 36-jarige C. D. uit Bergen op Zoom voor ge- woonteheling van gestolen Mercedes-personenauto's ver oordeeld tot 150 uur dienstver lening. De 41-jarige A. de G. kreeg voor heling van een auto drie maanden celstraf met aftrek vraagd over de keuze van de plaats waarop dit centrum zou moeten verrijzen: een terrein naast het voetbalveld in Bier vliet. In zijn brief wijst het dage lijks bestuur van Terneuzen erop dat GS van Zeeland zich met deze keuze kunnen ver enigingen. Met geen woord wordt gerept over de afwij zing door zowel het Locatie Beoordelingsteam en als Volkshuisvesting, Directie Zeeland. „Intussen heeft het Locatie Beoordelingsteam over de locatie geadviseerd", is alles wat het college hierover kwijt wil. De voorbereiding om een goed afgewogen voorstel aan de raad te doen is nog niet af gerond, laat men het raadslid weten. Zoals gemeld gaat gedepu teerde Esther Maris-Koster (WD) proberen middels een gesprek met staatssecretaris Brokx de door Terneuzen ge kozen lokatie er door te druk ken. GOES - De 38-jarige J. L. van der V. uit Goes heeft aangifte gedaan van een inbraakpo ging in zijn personenauto. De auto stond geparkeerd op de Oude Vismarkt. Er werd ge tracht de autoradio weg te ne men. De schade bedraagt 1201 eulden. GROEDE - In de nacht var dinsdag op woensdag om on geveer halfdrie is en perso nenauto bestuurd door F.J van de W. uit Breskens van d< weg geraakt, en op zijn kop ir het land terecht gekomen. Ui een later afgelegde verklaring bleek dat Van de W. de mach over het stuur was verloren De auto is door de rijkspolitif uit het land gehaald, en vooi nader onderzoek naar het bu reau gebracht. VLISSINGEN - In het café pension van A. R. in de Bad huisstraat is ingebroken. Ui de bar worden sigaretten er shag ter waarde van 1500 gul den vermist. AMSTERDAM, 22 mei - Aardap- peltermijnmarkt: In Bintje 50mn werden 77 contracten verhandelc voor levering mei '84 bij een priji van ƒ18,20 tot ƒ17,00 per 100 kg er voor levering apr '85 29 contracter tegen 28,60 tot ƒ28,20. De stem ming was flauw voor mei en kalrr voor april. TERNEUZEN - Per stuk sla 1,55- 2,38 bloemkool A:274, per bos pe terselie 81-94, bospeen 151-242, kro ten 76-116, uien 17-29, radijs 42-44. Per doos aardbeien klasse 1 151. familj,.toernooi - Het familie- 'Jetbaltoernooi, dat zaterdag mei op de sportvelden van voetbalvereniging RIA op et programma stond, gaat J'et door. Reden van uitstel is wt overlijden van Prudent de piet, vader van de organisa- J?r Van het toernooi Jos de en van andere medewer- ?5S- Het sportevenement is ^'gesteld tot een nog nader te *Palen datum. ^""lehloem - In een huis- Plaatselijk nieuws aan-huis verspreide folder heeft het bestuur van De Zon nebloem afdeling Westdorpe om meer medewerking ge vraagd. De groep houdt ieder jaar verscheidene activititen voor de gasten, zoals paas- en kerstmiddagen, een busreis, ontspanningsmiddagen, boot reis en de actie Zon in de schoorsteen. Omdat dergelijke activiteiten nogal wat kosten met zich meebrengen heeft De Zonnebloem de Westdorpena- ren gevraagd het werk te steu nen als lid. Wandeltochten - Het wandel comité Atlanta houdt de jaar lijkse wandeltochten vanaf café Atlanta zaterdag 1 juni. De afstanden bedragen 5,10,15 en 40 kilometer. Men kan zich vanaf negen uur in café At lanta inschrijven. Het vertrek van de 40 kilometer is om 9.30 uur, de 5, 10 en 15 kilometer starten om 13.30 uur. De enige betaalbare DASHBOARD ij staat bij ons klaar. Voor uw leven. sf importeur. Wiizigingen voorbehou- ;rvan de Micra. Cherry. Sunny, Stanza. IX. Patrol. Urvan. Vanette en Cabstar Philrpsplern 3, tel. OU59-348 ■ffe:- - foto de stem cor j de boer Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Hij had enkel een LTS-diploma op tak toen hij in 1945 als 17-ja rige zijn loopbaan begon bij de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Suikerfabriek en Raffinaderij G.A. in Sas van Gent. Westdorpenaar O. van Geetsum werkt er nu veer tig jaar, een periode waarin -zo realiseert hij zich nu heel scherp- vreselijk veel veranderde. „Vijf jaar gele den is het laatste stuk appa ratuur eruit gegaan dat nog dateerde uit de tijd dat ik binnenkwam," bedacht hij, geconfronteerd met de na derende mijlpaal. Het was ook een tijd waarin hij kans zag om het van een 'gewone jongen van de werkvloer' te schoppen tot bedrijfsleider van wat inmiddels de Sasse vestiging van Suiker Unie is gewor den. Van Geetsum had de omstandigheden mee waar schijnlijk, maar zijn 'meer waarde' bracht hij zelf tot stand door meerdere PBNA- ctirsussen tot een goed einde te brengen. „Ik ben begonnen op de kopergieterij. Daar maakten we allerlei onderdelen van Pompen nog zelf. Onvoor stelbaar nu, het is financieel al lang niet meer haalbaar, toaar toen deden we dat ge woon." Tijdens de bieten campagnes maakte hij ge woon deel uit van de sto- ringsdienst, een periode waarin de bedrijfsleiding het talent van Van Geetsum ontdekte. In 1960 mocht hij bij een Amsterdams advies bureau een bedrijfskundige opleiding gaan volgen, naar later bleek de eerste stap op weg naar de top. Zes jaar lang mocht hij proberen de organisatie in de fabriek te verbeteren, een onderzoek dat uitmondde in zijn aanstelling tot 'hoofd efficiency en organisatie'. „Toen heb ik het hele bedrijf door en door leren kennen. En dat komt je natuurlijk altijd van pas. Ik ben daarna weer de technische kant op gegaan, maar zo'n periode blijft je bij." Omdat er eind jaren zestig 'een gat viel' in de bezetting van de staf, herinnert Van Geetsum zich van die perio de alleen maar dat hij, sa men met de huidige direc teur W. Duitemeyer, 'kei hard moest werken om de boel zo goed mogelijk draai ende te houden'. „Officiéél veranderde mijn functie niet, maar sinds die tijd ben ik zo'n beetje bedrijfsleider. De warmte-techniek is mijn grote hobby geworden. Dat is zo'n ongrijpbare materie. Je ziet het niet, maar het is erg kostbaar. Zeer interes sant." De campagne van drie maanden beschouwt hij ieder jaar opnieuw als een uitdaging. Vroeger hadden Suiker Unie-mensen in die tijd nauwelijks een privé-le- ven. Ze moesten bij nacht en ontij opdraven om storink- jes te helpen opsporen en verhelpen. Nu is dat wel an ders, vooral door toepassing van geavanceerde technolo gie. Van Geetsum bestrijdt dan ook de indruk die de buitenwacht heeft dat je bij de Suiker Unie drie maan den hard werkt en de rest van het jaar op je lauweren kunt rusten. „Het is tegen woordig eerder andersom. Elk jaar zijn er weer nieuwe dingen die je wilt toepassen, veranderingen, investerin gen, daar gaat veel tijd en energie in zitten. Als de fa briek tijdens de campagne eenmaal goed draait, dan hebben wij minder zorgen. Ook omdat de organisatie is verbeterd en de medewer kers beter zijn geschoold." In de vijf jaar die hij nog heeft te gaan staan de jubi lerende bedrijfsleider onge twijfeld nog de nodige ver anderingen te wachten, maar aangezien die hem in de voorbije veertig jaar heb ben groot gemaakt, is Van Geetsum er niet benauwd voor. Op 31 mei wordt het jubi leum gevierd: een huldiging in de bestuurskamer van de nog altijd coöperatieve fa briek, een feestje in de kan tine en tot slot een receptie in Royal. ARNEMUIDEN (ANP) - Het commerciële vliegverkeer op het vliegveld Midden-Zeeland is vorig jaar met 28 procent toegenomen ten opzichte van 1983. De twee oudste renners: de 65-jarige Kramer (rechts) en de 54-jarige Janse (links) foto de stem/corj de boer Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Paul Hiel uit Osse- nisse is een klasbak. De renner uit de Dallinga-stal werd gisteravond tweede in de tijdrit en dat was genoeg om de leidersplaats in de Tour du Flic van Gommers over te nemen. Jan Dubbel dam kon zelfs met z'n 'Moser'-wiel niet aan de tijd tippen. Het klassement van de Tour du Flic is danig door elkaar gegooid door de race tegen het uur werk. De individuele tijdrit over ruim 7 ki lometer leverde Paul Hiel als de grote winnaar op. Een getergde Cor Ver- planke greep de overwinning en re vancheerde zich op de straftijd wegens stayeren eerder deze week. Vandaag staat de laatste etappe op het program ma. Hiel reed echter ook een formida bele rit en werd tweede. Een man die ook werd verwacht tij dens de tijdrit was Theo de Krijger. Hij moest genoegen nemen met de zevende plaats. In de B-categorie spitste zich het duel toe tussen René Heyboer en Jan Dubbeldam. Heyboer reed precies twee seconden langzamer dan Jan Dubbeldam die, zoals eerder vermeid, een Moser-wiel had gestoken. Opvallend en vraagtekens oproe pend was de tijd van Harrie de Bree. Hij reed volgens de jury 9.13.27. Carlos Boerman, een erkend tijdrijder, moest het zelfs tegen hem afleggen. Boerman reed een tijd van 9.14. De uitslagen van de tijdrit: 1. C. Verplan- ke 9.06.49; 2. P. Hiel, 9.07.40; 3. H. de Bree, 9.13.27; 4. C. Boerman, 9.14.27; 5. J. Dubbel dam 9.18.09; 6. R. Heyboer, 9.20; 7. Theo de Krijger 9.218. P. van Hulie, 9.24; 9. P. van Bendegem 9.25; 10. F. Gommers, 11. T. Bon- dewel 9.33; 12. T. Wullems, 9.33. Algemeen klassement A-trimmers; 1. P. Hiel; 2. T. de Krijger; 3. F. Gommers, 4. T. Wullems; 5. H. Hamelink; 6. H. Dees; 7. R. Bleijenberg; 8. T. Veerman; 9. J. de Ritter; 10. F. Dubbeldam; 11. R. de Bakker; 12. S. Brooijmans; B-categorie; 1. J. Dubbeldam; 2. R. Heyboer; 3.J. Moes; 4. P. Harms; 5. F. van Waterschoot; 6. B. Dees; 7. T. Hermans; 8. W. van Poecke; 9. H. Pladdet. ing met de Stichting Ideële Reclame Sll® De heer Van Geetsum: elk jaar zijn er nieuwe dingen die we willen toepassen een onzer verslaggevers HALFJAAR PROEF MET PLOEGENDIENST Van TERNEUZEN - Met een handreiking naar de directie' wil het personeel van het Overslagbedrijf Terneuzen (OVET) proberen de impasse in ,je cAO-onderhandelingen te doorbreken. De medewer kers besloten daartoe op een gistermiddag gehouden verga dering in de kantine, belegd door de Vervoersbond FNV. Het gebaar houdt in dat het personeel de tweede helft van dit jaar bij wijze van proef wil gaan werken in een drie-ploe- gen-systeem, met behoud van het huidige salaris. Er moet dus geen extra beloning tegen over staan. Pas op 1 januari 1986 zal het continuloon wel moeten worden ingevoerd. Met dit voorstel willen de OVET-mensen de twijfels bij de directie over de haalbaar heid van een drie-ploegen- systeem wegnemen. De tege moetkomende houding ver baasde zelfs districtsbestuur der C. Post van de Vervoers bond FNV. „Daaruit blijkt maar weer dat het personeel volledig achter het bedrijf staat. Men wil het beslist niet kapot maken, zoals wel is ge suggereerd", aldus Post. Tot het moment waarop de direc tie het voorstel serieus in overweging neemt, gaan de prikacties bij OVET wel door. Ze zijn duidelijk bereid tot een compromis, maar zolang de directie niet een zelfde be reidheid toont, houden ze wel de druk op de ketel", zo ver klaarde Post na afloop van de vergadering, die achter geslo ten deuren plaatshad en die begon met een incident. De bedrijfsleiding wilde twee medewerkers niet de ge legenheid geven om er bij te zijn omdat hun werk dat niet zou toelaten. Pas onder forse druk van de vergadering kon den de twee zich alsnog bij hun collega's in de kantine voegen. De medewerkers hielden wat de arbeidstijdverkorting betreft overigens vast aan het uitgangspunt van de Ver voersbond FNVinvoering van een 36-urige werkweek in 1986. Dit jaar wil men al terug naar 37,5 uur. Deze toenemende belang stelling blijkt uit het jaarver slag 1984 dat voorzitter drs. G. van den Heuvel van het vlieg veld woensdagmiddag op een personferentie op het vlieg veld Midden-Zeeland heeft uitgebracht. Het vliegveld heeft door in voering van de accijns op de vliegtuigbrandstof in 1984 wel een gevoelige aderlating moe ten ondergaan. De verkoop van benzine en olie liep met 32 procent terug. De vliegtuigen, vooral vanuit België en West- Duitsland, tanken nu goedko per thuis. Het vliegveld dat uitslui tend over een graslandings baan beschikt, streeft nog steeds naar uitbreiding van het veld met een verharde baan van 1200 meter lengte en 30 meter breed. Met de aan koop van de gronden mee vergt dat een investering van tussen de drie en vijf miljoen gulden. Volgens voorzitter Van den Heuvel kan de stich ting zich een dergelijke inves tering op dit moment nog niet permitteren. Wel heeft een en quête onder het bedrijfsleven in Zeeland uitgewezen, dat men na de uitbreiding van het vliegveld met een verharde baan meer gebruik van dit veld zal willen gaan maken. Volgens Van der Heuvel zou deze verharde baan als infra structurele voorziening door de overheid moeten worden aangelegd. Bond wijst klacht bouwvereniging af Hij verlangde daarin het onmiddellijke ontslag van directeur H. Engelsma, omdat anders een 'zwartboek' over zijn functioneren openbaar zal worden gemaakt. Wel biedt de Unie BLHP aan te bemiddelen in het con flict tussen personeel en een huurdersgroep van de bouw vereniging enerzijds en be stuur en directeur aan de an dere kant. Zo luidt grofweg de inhoud van een brief die morgen door het hoofdbestuur van de vak bond zal worden verzonden aan de Terneuzense woning bouwvereniging. Dit schrijven is weer een reactie op een brief van het verenigings-bestuur, waarin werd geklaagd over het optreden van Jacobs. „Gezien de kritiek van de huurdersgroep en het perso neel maar ook van de Natio nale Woningraad op het reilen en zeilen binnen de bouwvere niging is er alle aanleiding om te stellen dat veranderingen binnen die club zeer noodza kelijk zijn", aldus gisteren H. Becking, lid van het hoofdbe stuur van de Unie BLHP. „Daarom blijven we ook ach ter Jacobs staan". Volgens Becking wordt het tijd dat het bestuur van de bouwvereniging eens inhou delijk ingaat op de vele kritiek uit diverse hoeken. „Men moet nu maar eens bij zichzelf te rade gaan. Met alleen het op formele gronden weigeren een motie van wantrouwen in stemming te brengen, zoals dinsdag is gebeurd, ben je na tuurlijk niet klaar". Mocht de bouwvereniging een bemiddelings-poging via de Unie BLHP niet zien zitten, dan wil het hoofdbestuur van deze vakbond zonodig ook de Nationale Woningraad bena deren om als scheidsrechter in het conflict op te treden. Bec king; „Die jongens hebben tenslotte meer met dat bijltje gehakt". Zoals gemeld verwijt het bestuur van de bouwvereni ging Unie-bestuurder Jacobs 'een dubieuze rol' te spelen in het conflict. „In april heeft hij nog gesteld alle vertrouwen te hebben in directeur Engelsma en een maand later wil hij een onmiddellijk ontslag", aldus voorzitter A. Janse van het verenigings-bestuur. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De ruimtenood van de succesvolle schaak club Het Witte Paard in Sas van Gent, baart ook de gemeente raadsfractie van het Sasse CDA grote zorgen. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van de fractie aan het colle ge van B en W, die neerkomen op een verzoek om er op kort termijn iets aan te doen. Veel uitstel duldt de kwestie niet. Zoals gemeld moet het Wit te Paard op 1 juni het huidige clublokaal -de voormalige jon gensschool aan de Kloosterlaan- verlaten. Het valt ten prooi aai de stadsvernieuwing in dat gebied. Een ander onderkomen i echter nog niet gevonden. Het Sasse CDA heeft er -zo blijkt uit de vragen- zo zijn ge dachten over. Het attendeert B en W op het vrijkomende ge bouw van de kleuterschool Hanneke en Janneke aan de Kerk hoflaan. „Betrekt u in uw plannen daarmee ook de vereni gingen?" wil men onder meer weten, waarbij Het Witte Paarc nadrukkelijk wordt genoemd als kandidaat. De fractie vraagt verder of het college doordrongen is van d urgentie van het probleem van de schaakclub en of B en W a hebben gedacht over het afstoten van het gebouw van Hannek. en Janneke. TERNEUZEN - Het hoofdbestuur van de vak bond Unie BLHP ziet geen enkele reden om haar Zeeuwse districts-bestuurder R. Jacobs te corrigeren naar aanleiding van diens ulti matum aan de Woningbouwvereniging Ter neuzen. van voorarrest. De eisen wa ren tegen D. zes maanden, waarvan twee voorwaarde lijk, en tegen De G. vier maan den met aftrek. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV. Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451

de Stem | 1985 | | pagina 17