Amateurs eveneens in Midden-Zeeland Profkoers Hansweert goed bezet Geen renners Post in Zuiddorpe [VICE PLOEGEN POST EN GISBERS OP VOLLE OORLOGSSTERKTE 'RIJZENBEDRAG IS NIET GERING met in totaal twintig formaties RONDE MIDDEN-' tweede pinksterdag aten! lukt altijd! Pfaff oordeligerj denkt ken b.v. LTXI rf ZES RENNERS UIT PLOEG RAAS AAN DE START on zet z'n naam maar op'n toestel. -KORTING ZATERDAG 21 Rentree jjjury voor Ronde Midden-Zeeland Doorkomsttijden beroepsrenners Verlies Erelijst RENNERS VOOR OMLOOP VAN MAASVALLEI Afwachtings wedstrijden in Goes PROFS S?atfVf<s»ing«H 12.SÖ yur mm'Mbwm&ssi&m* Vrtumm «wRTE^S. Vfe'ssHW^crt 451, AFWACHTING GOES M5ai piMonm !?15uyr. Mgobfi'ld 1 no 14 S 5 Jeure I >it jjntxk] geld i ruei vtx>r do Hat I'no Vun lite. De pitege Fiat Panda Iz'n luxueuze broertje Ida 45 Super of de Fiat 127 tijdelijk f 12150,- kost Maar of u nu kiest br een Fiat Panda of Fiat u bent - zolang de brraad strekt - altijd looo |den voordeliger uit! Gaat u daarom nü 5 bij de Fiat Dealer. b bovendien ook nog eens irkompleet is uitgerust? Als u méér ziet in de Jtige Uno Diesel, 55 of 55 S kf misschien wel de razend- lelie 70 Super- bent u ook |tra voordelig uit Want ook voor deze ho's geldt dat u tijdelijk aar liefst 1500 gulden voor- jantrekkelijked Omdat Fiat i op de al zeer billijke prijs I log eens 1.000 gulden voor- ieel biedt Dat betekent bij- orbeeld dat u nu al voor ■14.750,- in een komplete Fiat iitmo Amico rijdt Maar natuurlijk geldt lie looo gulden voordeel ok voor alle andere Ritmo's. Algebecld ftnmo fiQCU 5-deur. swirzigingen lobfbébouden IMiken gelden ah va 01672-4035 nONPERPAG 23 ME11985 T47 PAGINA SPORT 3 Van ome sportmedewerker roES - 'Je amateurronde dlWr Midden-Zeeland krijgt m sterkere bezetting dan vo rig jaar. Naast clubsponsor- uloegen mochten deze keer na kijk eveneens gastrenners- vcrenigingen inschrijven. Rujm twintig ploegen, in (joofdzaak bestaande uit zes renners, staan geprogram meerd. pe ZRTC Theo Middelkamp kamt met twee ploegen aan de start. De A-formatie heeft in Kees de Nooyer, Francois franse en Nap Hage zijn sterkste kleppers en in de B- van Theo Middelkamp kunnen Kees Schouwenaar, Peter Mol en Johan de Bruijne naar alle waarschijnlijkheid meedoen in de strijd om de prijzen. De ploeg van de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen komt boven de Westerschelde acteren met Jos van Baal, Guus Barhost, Joop Brooy- mans, Werner d'Hondt, Conno van de Sande en Mark de Smit. Bij de wielervereniging Zeeland zijn Peter Kant en Arnold Kurvink namen met een bekende klank. Een aantal andere Zeeuwen komt uit voor een gastrennersvereniging. Rob Bijvank doet dat bij Transvemij, waar onder ande re Peter van de Klundert en Tonnie Akermans ploeggeno ten zijn van de Zeeuwsch-Vla ming. Bijvank moet tot een goede prestatie in staat wor den geacht, evenals Toon van der Steen bij Concorde en Pierre Raas en Patrick Tol- hoek in de ploeg van Jo van Aarle. Die formatie heeft met Leo van Beusichem en Chris Koppert trouwens toch sterke mannen in huis. Een van de grootste Zeeuw se favorieten is Peter Hoon- dert in de ploeg van Gazelle. De Goesenaar was uitstekend op dreef tijdens dit voorsei zoen, onder andere tweede in West-Friesland en Gent-Sta- den en winnaar van een etap pe in de Ronde van Java. Hoondert roept al enige weken dat hij persé ook in de Ronde van Midden-Zeeland zijn neus aan het venster zal steken. Charles de Caluwé is van de partij in de ploeg van Wille- brord Wil Vooruit en men is benieuwd of de Zeeuwse baanspecialist ook op de weg nog tot een goede prestatie in staat is. Nog een drietal Zeeu wen, te weten Thijs Fase, Dirk Uijl en Corné Stoutjesdijk, komt uit voor de wielervereni ging Roosendaal. De amateurs hebben 167 kilometer voor de boeg. Drie keer presenteerde zich een Zeeuw als winnaar bij de amateurs. Miel Verstraete triomfeerde in de eerste editie van de Ronde van Midden- Zeeland in 1959. Dies Kosten won in 1965 en Cees Priem was voorlopig de laatste die zege vierde en wel in 1970. Het wordt dus weer tijd dat een privinciegenoot op het hoogste trapje van het erepodium plaats neemt. Wellicht gebeurt dat in deze zestiende wedstrijd voor amateurs. Peter Hoondert, een van de grote favorieten bij de ama teurs. - foto de stem/joh an van gurp at ervan te kijken hoe e met zo'n compacte ke goede foto's maakt! e vele, volautomatische aardoor alléén het af- ig "mensenwerk" blijft-, natische filmiiileg, ort, belichting, scherp- ïitervergrendeling, te- ng, terugwikkelstop en g licht komt de flitser .h in werking voor chte flitsfoto's! is is natuurlijk 'n hoog- kon 35 mm objectief met ikveld en andere voor at u makkelijk maken. een zal het fotograferen .utomatische compactca- liddellijk waarderen, want w nt de mens! Vraag ernaar L speciaalzaak. r H erschillende stoffen. Een krach voor de dikste naden. Gemakje sgaten geen probleem. Praktisc EL - REPARATIE INRICHTING gstraat30, tel. 131745 Zuivelstraat 19, tel. 35878 iuwe Markt 48, tel. 35546 Rentree Jan Raas op eigen bodem isostar Het organisatiecomité van de internationale profronde door Midden-Zeeland met onder andere links Joop Zoetemelk en rechts Johan Lammerts, Jan Raas en Teun van Vliet. - foto tannie de jonge Jan Raas, de Kwantum-topper die in de prof ronde van Midden-Zeeland zijn rentree maakt, hier bij het aanplakbiljet van het wielerevenement. - foto tannie de jonge. Door Rob van Deursen VLISSINGEN/GOES - Niet al leen in Nederland boezemt de ronde van Midden-Zeeland, die zaterdag de 26e editie beleeft, ontzag in. De op de UCI-kalender naar meer internationale erkenning hunkerende semi-klassieker wordt ook in het bui tenland zeer gevreesd. Een bekend beeld op de veren Kruiningen-Perk- polder en Breskens-Vlissingen zal za terdagmorgen weer zijn dat in trai ningspakken geklede vooral Belgische profs met him nat gemaakte wijsvin ger buiten omhoog staan om de kracht van de wind te meten. De Belgen kennen namelijk de grootste te genstander in deze rondgang over Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland. Of zoals Joop Zoetemelk het tijdens de persconferentie in Kamperland stelde: „Het is een heel aparte wedstrijd. Zodra er een beetje wind staat, wordt het waaiers rijden. En daar moet je geluk bij hebben. Zit je in de tweede groep dan loop je de kans dat de eer ste waaier zo maar vele minuten wegloopt. Vandaar dat het zaak is constant van voren te koersen. De kans dat je verrast wordt, is namelijk heel groot". De organisatoren rekenen er op dat de na- tuur-elementen de renners zullen dwingen tot grote inspanningen en dus een mooie koers. Immers, Zeeland is zo vlak als een la ken en daarom vormen de belangrijkste be klimmingen in het 240 kilometer lange tra ject dat de profs zullen moeten overbruggen, enkele viaducten. Toch kan er op strijd op het scherpst van de snede worden gerekend. Vooral tussen de formaties van Panasonic en Kwantum. Immers, de beide ploegleiders Post en Gisbers komen op volle oorlogssterk te. Dat betekent voor beiden een volle bezet ting met zestien coureurs per equipe. Post komt onder anderen met Phil Anderson, Eric Vanderaerden, de broertjes Planckaert, Bert Oosterbosch, de Olympisch kampioen van vorig jaar Los Angeles Alexi Grewal en Ste ven Rooks. Jan Gisbers rekent er op dat Jan Raas in Midden-Zeeland op 'eigen' bodem zijn ren tree zal maken. Raas: „Ik zal hoogstwaar schijnlijk wel starten, maar ik weet niet of ik in staat ben de koers uit te rijden. In dit sta dium mag ik de zaak niet forceren". Naast Raas brengt Gisbers onder meer mannen als Joop Zoetemelk, Ludo Peeters, Jac Hane- graaf plus de mannen die in de Columbiaan- se Clasico RCN in actie zijn geweest zoals Jan Nevens, Doug Shapiro en Maarten Du- crot aan het vertrek in Vlissingen. Het gezegde 'waar twee honden vechten om een been, gaat de derde er mee heen' kan ook voor Midden-Zeeland gelden. Panasonic en Kwantum mogen dan namelijk in getal overheersen, de concurrentie geeft zich na tuurlijk niet bij voorbaat over. De organisa tie slaagde er in tegenstand van formaat aan te trekken. Om even in 'Nederland' te blij ven: de formatie van Skala jaagt al maanden op een nationaal succes en Midden-Zeeland geeft de gelegenheid bij uitstek. Ben van Erp heeft twaalf ijzers in het vuur. De belang rijkste zijn Nico Verhoeven, Jannes Slende- broek, Jean-Paul van Poppel en Ron Mac- kay. De vaderlandse inbreng bestaat zater dag verder uit de ploegen van Nikon, AVP, Wintermans en Geko. In de Belgische forma tie van Verandalux wordt waarschijnlijk de kaart Teun van Vliet gespeeld. Na zijn twee de plaats achter Hennie Kuiper in Milaan- San Remo zoekt de jonge prof nog steeds naar een klinkend succes. Van Vliet: „Ach teraf bezien had ik Milaan-San Remo moeten winnen. Ik ben tot de conclusie gekomen dat ik het belang van de ploeg te veel boven mijn eigen belang heb laten prevaleren. Vandaar dat een zege in Midden-Zeeland mij goed zou doen". Wat de buitenlanders in koers betreft, gaat het voor het merendeel om Belgen. Er moet nog worden afgewacht of de winnaar van vo rig jaar, Luc Colijn in Vlissingen zijn ver schijnen. Zijn ploeg Safir liet de laatste tijd vaak verstek gaan omdat blessures het on mogelijk maken een representatieve ploeg op de been te brengen. Bij de andere ploegen vallen de namen op van Didi Thurau, Patrick Versluys, Ludwig Wijnants, Sjef Lieckens (winnaar van de ronde van de l'Oise), Mare Sergaent, Alain Bondue, Ferdi Vandenhaute en William Tackaert. Van onze sportmedewerker OES - Tijdens de Ronde van Midden-Zeeland is de jury-sa- pcnstelling bij de profs: wedstrijdleider Wim Jeremiasse, assis- N-Wedstrijdleider Cees Maas, de wedstrijdcommissarissen P™ Roosenburg en N. Roymans, motorordonnansen J. Toma- Pen J. Verschoor, P. Tymersma voor de fotofinish en Pierre ■wackers, microfonist. '"de amateurronde is Jan Moerdijk wedstrijdleider. Andere Weden zijn: A. de Winter, J. Franse, W. Timmermans, P. van P°ft, j. Provoost, P. Scheers en Ton van Oosten, microfonist. F Wry voor de afwachtingswedstrijden bestaat uit J. Volwerk, t r Vers'A' Wurth, W. van Stel, K. Lenstra, P. Dalebout en M. f'°lge, microfonist. Van onze sport medewerker - Zaterdag voor Pinksteren kunnen de wielerfans onge teld hun hart ophalen tijdens de Ronde van Midden-Zee- "I voor profs en amateurs. Bovendien zijn er afwachtings- dslrijden op het Fruitlaan-parkoers in Goes, waar zowel als amateurs finishen. Voor de beroepsrenners ligt dat 'stip rond de klok van half zes en om tien voor twee arriveren Jttiateurs aan de eindstreep. "aarvoor kan het publiek, dat gratis toegang heeft, reeds ge- 'Be zijn van twee doorkomsten van de profs in Goes. Zij ma- namelijk twee keer de lus via Kloetinge, Kapelle en Wemel- ,"n§e. De amateurs hebben één doorkomst in Goes en maken Iparna dezelfde ,us als de profs. Voor de beroepsrenners is een '«al prijzenbedrag beschikbaar van 11.400,-. De winnaar in keert drieduizend gulden. Daarnaast is er een prijs voor de jUdlustigste renner en de grootste pechvogel. Onderweg wor- drie premiesprints verreden. amateurs hebben aan prijzen te verdelen een bedrag van !Wo Daarnaast zijn er vier ploegenprijzen uitgeloofd en er acht keer geduelleerd om een premie. De amateurs ver- "wen om kwart voor tien uit Vlissingen op het Miro-terrein profs op dezelfde plek om twaalf uur. Zoals gewoonlijk Ne ■Ni |vaan. 'en de renners voorafgegaan door een grote reclame-kara- Van onze sportmedewerker HANSWEERT - Jacques Ha- negraaf, Nico Verhoeven en Teun van Vliet behoren onder andere tot de deelnemers aan de profronde van Hansweert op tweede pinksterdag. Dit sterke trio gaat het onder an dere opnemen tegen Gerrit Solleveld, Gert Jacobs en de Zeeuwse troeven Cees Priem, Maarten Ducrot en Heddy Nieuwdorp. In totaal ver wacht men in Hansweert zo'n kleine vijftig beroepsrenners aan de start. Met enkele kop stukken worden nog onder handelingen gevoerd. Ad Polak rijdt een thuis wedstrijd en uiteraard zullen zijn supporters hem een hart onder de riem willen steken. Dat geldt trouwens ook voor Vester Aarts uit het vlakbij gelegen Kruiningen, die in zijn streek een grote populariteit geniet. Burgemeester H. Boer van Reimerswaal lost om half zeven het startschot voor de Van onze sportredactie VLISSINGEN/GOES - De doorkomsttijden van de 26e ronde van Midden-Zeeland voor profs zijn: 12.00 uur: Vlissingen (start MIRO-terrein); 12.12: Dishoek; 12.15: Valkenisse; 12.18: Zoutelande; 12.16: Westkapelle; 12.37: Domburg; 12.44: Oostkapelle; 12.44: Serooskerke; 12.55: Gapinge; 13.00: Veere; 13.10: Vrouwenpolder; 13.22: Kamperland; 13.27: Wissenkerke; 13.32: Geersdijk; 13.26: Kortgene; 13.53; Wolphaartsdijk; 14.14: Arnemuiden; 14.24: Lewedorp; 14.33: Heinkenszand; 14.41: 's-Heerenhoek; 14.49: Ovezande; 14.55: Kwadendamme; 14.57: Langeweegje; 15.02: 's-Gravenpolder; 15.20: Kruiningen; 15.30: Krabbendijke; 15.34: Oostdijk; 15.43; Yerseke; 15.52: Kapelle; 16.02: Wemeldinge; 16.10: Kattendijke; 16.15: Goes; 16.24: eerste doorkomst Goes (Fruitlaan); 16.33: Kloetinge; 16.41: Wemeldinge; 16.49: Kattendijke; 16.54: Goes; 17.00: tweede doorkomst Goes (Fruitlaan); 17.30: finish (Fruitlaan). Illllllllllillllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillll Door Eddy de Schrijver ZUIDDORPE - In Zuiddorpe wordt vrijdagavond 24 mei de 'Acht van Zuiddorpe' verre den, een omnium voor be roepswielrenners. Aan de start komen zestien renners. „We willen er een koers van maken waarin het evenwicht tussen de ploegen niet uit het oog wordt verloren", aldus 'gangmaker' Harry de Mul van supportersclub De Zwa luw. Wie echter de namen op de affiches ziet staan moet bea men dat de ploeg van Jan Raas veruit het sterkst verte genwoordigd is en dat er van evenwicht niet zoveel sprake is. Niet te verwonderen overi gens, want de nationale kam pioen heeft ook een flinke duit in het organisatorische zakje gedaan. Dezelfde renner speelt het deelnemersveld overigens wel flink parten, want Peter Post verbood zijn renners in Zuid dorpe aan de start te verschij nen. En dit alles heeft duide lijk te maken van de rivaliteit tussen de twee hoofdmachten in Nederland: Panasonic en Kwantum. „Ik kan niet aan de indruk ontkomen dat Post ons wil dwarsbomen. Dat de renners rust moeten hebben vlak voor de ronde van Midden-Zeeland, daar kan ik akkoord mee gaan, maar vorig jaar kon het wel en trouwens niet iedereen van Panasonic rijdt in Mid den-Zeeland", aldus De Mul. Nico Verhoeven kreeg even eens geen toestemming om in Zuiddorpe te starten. Hij moet zaterdag ook in Vlissingen vertrekken. Ondanks dat het wegblijven van onder andere Eric Vande raerden en de gebroeders Plankaert een gevoelig verlies is voor wielerminded Zeeuwsch-Vlaanderen kan het toch een leuk omnium worden. Aan de start verschijnen in elk geval Jan Raas, Cees Priem, Adri van der Poel, Jac ques Hanegraaf, Ludo Peters en good-old Joop Zoetemelk, allen Kwantum, Teun van Vliet en Jan van Houwelingen van Verandalux, de Lotto- renners Sjef Lieckens en Mare Sergeant, Rudie Mathijs en Jean Pierre Wampers uit de stal van Hitachi, en de eenlin gen Etienne de Wilde, William Tackaert, Sylvester Aerts en Heddy Nieuwdorp. De renners moeten aller eerst een tijdrit over 1700 me ter afwerken. De eerste renner vertrekt om 19.00 uur. Het startschot wordt gegeven door gedeputeerde mevrouw Ma- ris-Koster. Daarna staat er een afvallingskoers en een cri terium over één uur op het programma. Als voorwedstrijd wordt een dameskoers verreden. Deze categorie begint om 17.30 uur. Vijfentwintig dames hebben ingeschreven onder wie Thea van Rijnsoever, Erica Oomen, Gonnie van Koert, Connie Griep en Martine van Hul, de echtgenote van Adrie de Maesschalck. Het parkoers van de Acht van Zuiddorpe ziet er als volgt uit: start en finish op het- Dorpsplein-Europastraat-Hoo fdweg-Zuid-Dorpsplein-St.Ba stiaanstraat-Hoofdweg-Noord Het publiek krijgt hierdoor de kans de renners twee keer te zien in elke ronde. Financieel is er in Zuiddor pe geen vuiltje aan de lucht. „Alles wat we binnen halen is reserve. Dankzij de sponsors natuurlijk. Mogelijk kunnen we in de toekomst ook een een profkoers zonder sponsors be leggen", besluit De Mul. Joop Zoetemelk, de routi nier uit de Kwantum-for matie is eveneens present in de 'Acht van Zuiddorpe'. - foto de stem/johan van jurp beroepsrenners, die 100 kilo meter moeten afleggen. Het uitgebreide voorpro gramma begint om half één met wedstrijden voor jeugdli-, centiehouders met 80 deel- nemners. Om kwart over drie zijn de nieuwelingen aan de beurt, die 40 kilometer voor de wielen krijgen. Alle Zeeuwse favorieten, zoals Wilfred Geijs, Maarten Goeree en Je roen Louisse, om er maar eens enkelen te noemen, zijn van de partij. Het vertreksein voor de liefhebbers/veteranen wordt om kwart voor vijf gegeven. Bij de 50 vertrekkers bevinden zich onder andere Ko Tolhoek, Nout Westerbeeke, Chris van de Bergh en Ron Wiliems. IIIIUIIIIIIIIIIIlll1111IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1III1I111IIIIIllllllllllllllillllllllllllililllllllllIIIlllllllllllllllllllllIIlllllIIIllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze sportredactie VLISSINGEN/GOES- De erelijst van de ronde van Midden-Zeeland ziet er als volgt uit: 1959: Miel Verstraete (amateurs); 1960: Cees van Amsterdam (ama teurs); 1961 Bart Solaro (amateurs); 1962: Cees Snepvangers (amateurs); 1963; Leo van Dongen (amateurs); 1965: Dies Kosten (amateurs); 1966: Rini Wagtmans (ama teurs); 1967: Leen de Groot (amateurs); 1968: Joop Zoetemelk (ama teurs); 1969: Henk Benja mins (amateurs); 1970; Cees Priem (amateurs); 1971: Marcel Pennings (amateurs); 1972: Roy Schuiten (amateurs); 1973: Peer Maas (ama teurs); 1974: Tino Tabak (profs); 1975: Gerard Via- nen (profs); 1976: Fedor den Hertog (profs); 1977: Freddy Maertens (profs); 1978: Gerrie Knetemann (profs), ploegentijdrit Raleigh; 1979: Bert Oos terbosch (profs), Adrie van der Poel (amateurs); 1980: Gerrie Knetemann (profs); 1981: Eddy Planc kaert (profs); 1982: Henk Lubberding (profs); 1983; Jan Raas (profs); 1984: Luc Colijn (profs), Arie Ottevanger (amateurs). Van onze sportmedewerker HOEK - De nieuwelingen- en juniorenselecties van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen die zaterdag 25 mei deelnemen aan de Omloop van de Maasvallei in het Lim burgse Geleen, zien er als volgt uit: Nieuwelingen: Jacky For- trei, Marco Pijpelink en Guido de Smit. Junioren: Jan Mo- bach, Arno Sijnesael en Niek de Taeye. j Van onze sportmedewerker GOES - Tijdens de Ronde van Midden-Zeeland worden zoals gewoonlijk weer afwachtings wedstrijden gehouden op en rondom de Fruitlaan in Goes. Als eersten acteren daar vanaf tien uur de nieuwelingen, die 40 kilometer moeten afleggen. Zeeuwse deelnemers zijn on der andere Wilfred Geijs, Garvey Klaassens, Tonnny Moonen, Maarten Goeree, Ha rold d'Hont, Rudi Rabout, Frank Verbiest en Wilfred Raas. f Om elf uur klinkt het start schot voor de junioren. Zij rij den 60 kilometer. Bekende Zeeuwen bij deze categorie zijn Antoine Goense, Bart Hoogesteger, Richard de Vrie- ze, Marcel Remijn, Eddy Cromheecke, Carlos Faes, Ro nald Aerts, Frank Geensen, Hans Vis en Hans Janssen. Michel Somers uit Zoetermeer en de Brabanders Rinie Luijcks, Paul Barten en Andy van Loon zijn de meest te duchten tegenstanders voor de Zeeuwen.

de Stem | 1985 | | pagina 11