estdorpe blijft scoren Paepe grijpt kampioenschap Clubrecord Corrie Dekker Herman van de Bos op dreef 4§§1P VOORWAARTS EN OPERATIE 71 SPEL GELIJK RKOOP John Jansen verlengt contract BC Sas in eindstrijd Y errassend debuut Adrie de Ridder Sluiskil en Hoek met invallers chten 70%j WOENSDAG 22 ME11985 digde" rENSTOEL an Modaal Am en kaantje I Onderwijs Terheijden \\e Staten ("d-Brabant frovincie loord-Brabant ege Monique chouten a Tilburg HUUR Ijndrecht ER FLATS ierde plaats oor BC Sas oernooizege oor De Hoop Winst voor Stone Dunkers Trimlopen op baan RKHAV lichtingen: Y (v.d.Valk) Versterking Sluiskil Aanwinsten voor AZW Heinkenszand en SVD in bekerfinale zaterdagclubs V oorbereiding SY Aloy op elfstedentocht Derde plaats v. Laarhoven Overwinning dames Voorwaarts SPORT IN 'T KORT /l T14 PAGINA SPORT 2 Itoelen met minieme^ Ibare kleurverschillen. :plastificeerd jrafisch [leerde Zeer Laag model n volledig uitzoeken !Sdi9 OAQRI ter inzage) wNj I iodel 27.95 ^RE Belcrumweg 34-36 (076) 810607 in op Zoom. Halsterseweg 265-267 (01640) 52674 Zandbergweg 49 (076) 136527 ifhout, Nieuwstraat 9 (01620) 58205 -Leur. Oude Bredaseweg 36 (01608) 33ife g. Veldhovenring 73 (013) 357762 wijk. Burg. Verwielstraat 3 (04160) 3324c •echt. Kromhout 143 ;noord. Sluisendijk 6 (01862) 3228 i voor basisschool de Zeg. Van onze motorsportmedewerker IsCHOONDIJKE - Op het motorcross-circuit Ivan Holice in Tsjechoslowakije werd de zes- He ronde van het wereldkampioenschap mo- Itorcross in de 250 cc-klas betwist. Hoewel de Ischoondijkse topmotorcrosser Jack West- Idorp weer met tegenslag werd geconfron- Iteerd. liet hij toch een aantal WK-punten bijschrijven. Hij verkeert momenteel in een „i(stekende vorm en een plaats binnen de ■tgp- tien lijkt tot de mogelijkheden te beho- Na de start van de eerste reeks nestelde tVestdorp zich op de vijfde plaats, maar in de [derde bocht werd hij door de -egerende we reldkampioen Kinigadner brutaal van de motor gereden. Kinigadner viel de laatste wedstrijden op door zijn mets en niemand sparende rijstijl, waar eerder Gert-Jan van Doorn en Jacky Vimond het slachtoffer van werden. Voor Westdorp was de wedstrijd meteen voorbij, want met een flinke dijbeenblessure moest hij de strijd staken. Nadat hij met ijs was behandeld kon hij toch aanzetten voor de tweede reeks. Door een slechte start leken zijn kansen meteen verkeken. Hij zette even wel een geweldige achtervolging in, die hem uiteindelijk op de tiende plaats deed belan den, waardoor zijn inzet toch nog met WK- punten werd beloond. Kinigadner werd met een tweede en een eerste plaats winnaar van de Tsjechoslo- waakse Grand Prix. Jacky Vimond nam de leiding in de tussenstand van het WK over van Gert Jan van Doorn. Vim onze sportmedewerker HOEK - De bekerwedstrijd Hoek-Sluiskil staat vandaag om zeven uur op het program ma. Zonder meer een interes sant treffen, temeer omdat het om een rasechte derby gaat tussen twee tweedeklassers. „Wij zijn aanvallend flink gehandicapt", laat Sluiskil speler Eddy van der Hooft we ten. „Onze speerpunten Peter Zwart (blessure) en mijn broer Paul (schorsing) zijn niet van de partij. Daarnaast kampt een geroutineerde kracht als Alex Dehulsters met een en kelblessure. Daardoor gaan we in een onderliggende rol van start. Niet dat we daar door minder gemotiveerd aan dit duel beginnen, dat zeker niet. Want Hoek als tegen stander spreekt aan en nu we zo ver in het bekervoetbal doorgedrongen zijn, willen we graag nog een ronde verder komen". Sluiskil, dat eerder VCK met 1-4, HW'24 met 4-1, BSC met 2-3 en Goes met 2-0 uit schakelde, begint dus gehan dicapt aan het karwei met Hoek. Maar ook Hoek is niet zorgenvrij. Trainer Jan Doorns: „Wij moeten onze ab solute uitblinker in het beker- gebeuren, Jan de Block, mis sen. Tenminste dat is voor 95 procent zeker. Jammer, omdat die in de voorgaande beker wedstrijden (Philippine 0-7, IJzendijke 3-0, RCS 1-4 en Vlissingen 4-1, red.) produk- tief was. Als ik me niet vergis, heeft hij zeker 8 van de 18 door ons gemaakte doelpunten voor zijn rekening genomen. Ook de deelname van Jean Pierre Hubregtsen is nog onzeker. Die is pas in militaire dienst. Het is hoogst twijfelachtig of hij vrijaf kan krijgen. En dan is Piet de Koeyer als een tijdje uti de roulatie. Er zijn dus een paar onzekere factoren, maar ondanks dat gaan we het duel met vertrouwen tegemoet, ze ker na de 4-1-winst op Vlissin gen. Het vriendeschappij k duel, dat eerder met 4-1 van Sluiskil verloren werd, is geen maatschaf voor het komende duel, want bekervoetbal, zo is al vaak gebleken, is een op zich staand gebeuren". t.w. Jiet kader van de W.P.O. re- iren voor begeleiding van J met ervaring (liefst in Ivoor 40 uren voor een pi natie-klas s de school: (gebouw denken mee in schoolge- lop basis van interne diffe- enthousiaste kollega's die energie te steken in ver- len daardoor mede vormge- Deuren. jnkt-direkteur, Ineke Brooij- )10 (huis) of 01693-1335 Ikteur, Jan Blom, tel. 01693- p 335 (school), i dagen richten aan boven- |fa Postbus 50, 4844 ZH Ter- maand na de gestelde ter- bt ontvangen, is er in de va- 985 komen Provinciale Staten bor een openbare vergadering éhuis te 's-Hertogenbosch. Irgadering, die om 10.00 uur er meer. lldmg [leg van fietspaden langs Jze-Someren van de provinciale fe-Someren-Asten (SI 8) ergen-Wouw van de [verberg-Wouwse Plantage- ale ri|ksbi|drage maatschappe- 'j fase 11984 en biibehorende stukken j beschikbaar zijn en liggen Be bibliotheek van de RICHARD VAN CAD- ID is tijdens wedstrijden ir jeugdlicentiehouders in ijndrecht derde gewor- Wilmar van de Berghe erd vijfde. Johnny van adsand werd vierde bij de jarigen, Jean-Pierre For ti eindigde als vijftiende. Van ome sportmedewerker LBURG - De KNWU-fiets- kwamen in actie in Iburg. De Zeeuwse afvaar- kwam knap voor de ïg met acht eerste plaaatsen. ostburgse Monique Schouten onde zich onder meer de eiste bij de powder puffs. Er iren 246 deelnemers, tslagen junioren 5 jaar: 1. Stefan ibbelaar, Terneuzen; 2. Tristan irhage, Sluis; 4. Dennis Ploeg- rt, Terneuzen. 10 jaar: 1. Barry Rijke, Sas van Gent. 11 jaar: 1. alter Finse, Terneuzen. 13 jaar: Richard Maas, Axel. 14 jaar: 1. ligi Garolina, Terneuzen; 10. iscal de Rijke, Sas van Gent. 15 u: 1. Cindy de Muynck, Sas van nt; 3. Johnny de Jongh, Terneu- 16 jaar: 1. Alex de Koning, i. Experts 12 jaar: 4. Robert de net, 5. Dennis Dobbelaar, beiden jneuzen. 17 jaar: Danny de ïynck, Sas van Gent. Powder 1. Monique Schouten, Oost- Ik. Ambachtlaan. AS VAN GENT - BC Sas 1 uit revanche genomen voor zware nederlaag in het ten toernooi. Op bezoek bij :t Brabantse Black Out trac- trden de Sassenaars de gast- ïen op een thuisnederlaag, t reserves van Black Out eten te sterk voor Sas. Voor iereen trouwens, want nek Out 2, voor de gelegen- versterkt, haalde verras- ®d de eerste plaats. Hiermee werd de eer gered er de organiserende vereni- ig Sas eindigde op een ver- tnstelijke vierde plaats, vier ubantse tweede- en der- tlassers achter zich latend. Kitief was ook de inbreng fflde reservespelers, die zich ter aanpassen aan het ni- iu van het eerste team. - In sporthal 't Spor- 1 'n Axel heeft De Hoop het Creatief volleybaltoernooi Ninen, dat georganiseerd w door VOGEL. I" namen 16 gemengde i deel aan dit sportief en jnend verlopen toernooi, pliouder Apers reikte na af- Ne prijzen uit. [Uitslag: 1. De Hoop, 2. Voor- farb, 3. SSZV, 4. Sgravo. Bekerduel In evenwicht Van onze basketbalmedewerker EEDE - De eerste heren wedstrijd in het kader van de Zeeuws-Vlaamse wisselbeker werd af gewerkt in Eede. Op het veld stonden twee concurrenten: Operatie'71 en Voorwaarts. Hoewel de omstandigheden niet optimaal wa ren, zorgden beide teams voor een uitstekende wedstrijd, die terecht in een gelijk spel eindig de: 50-50. Er ontbrak ieder spoor van scheidsrechters en tafel - personeel. De oorzaak werd gezocht in de afgelaste meisjeswedstrijd tussen Operatie '71 en Voorwaarts, die voor deze herenwedstrijd op het programma stond. Voorwaarts kwam niet opdagen en de Opera tie-meisjes hadden geïrriteerd het pand verlaten. Aangezien zowel Operatie (vijf man) als Voorwaarts (zes man) met een minimale bezet ting op het veld stond, moest een noodoplossing gevonden worden. De aanvoerders Han Moerman en Dik Busch kwa men overeen zonder scheids rechters te spelen. Bovendien zou de rustende zesde man van de Axelse ploeg het scorefor mulier bijhouden. Dit alles Van onze basketbalmedewerker AXEL - De Steense heren heb ben hun voorlaatste wedstrijd voor de basketbalcompetitie winnend afgesloten: 43-32. Souburg 4 bleef slechts kor te tijd naast Stone Dunkers: 4- 4. De thuisploeg bouwde lang zaam de voorsprong uit. Hal verwege was het verschil al zeven punten: 23-16. In de tweede helft bleef Stone Dun kers doorgaan. Via Hennie Kotvis (16 punten), Co Harms (13) en Mare Luyten (10) be reikte Stone Dunkers een ver diende 43-32-overwinning. HULST - De Hulsterse atle tiekvereniging RKHAV houdt donderdag 23 mei een aantal trimlopen op zijn baan aan de Zandstraat. De afstanden zijn 3,5 en 10 kilometer. Voor de trimmers een unie ke gelegenheid om op een exacte afstand een tijd neer te zetten. De 3 en 5 kilometer-lo pers worden om half zeven weggeschoten. De 10 kilome ter-lopers starten om zeven uur. Er kan worden ingeschre ven vanaf zes uur in de kanti ne van RKHAV. Was- en kleedaccommodatie zijn in het clubhuis van RKHAV. hangen, keuze in overleg. rijs per maand is excl. 1 stook/servicekosten. dsche Woningfinanciering appij, Verhuurkantoor jat 12, geopend di. en do. >n 14.30-16.30 uur. aar onder 078-124159 of itooruren 02159-46321. I Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Wat al weken werd verwacht, werd afge- open week in het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal werke- ijkheid. Paepe werd kampioen in de eerste klas. De nhoondijkenaren deden dit met overtuiging tegen Casi- Later in de week was de wedstrijd van Paepe tegen dan ook alleen nog maar goed voor de statistieken. ngscentrum e keus winkelkwaliteit Alle maten voor de Ie grote maten ht door: Maastricht 1 dag liners Club. neemt overigens niet weg dat Bron de kersverse i "vv"«t UVC1 Igctlh UICIi ar&pioen verdiend versloeg. Jn de voorlaatste wea- «ijdweek deden zich oorts weinig verrassende "wikkelingen voor. In de j*eede klas moet Cok Jachten tot de laatste ■Wtpetitieweek om zich JUTipioen te kunnen noe- Dit in een recht- duel met Bonte, dat kleine kans heeft titel. Wint Bonte dan "*tët het ook nog winnen jj1 Sikkels en moet het '«akte duel tussen Bon- en Oude Raedthuys 2 %d?nS n°g gespeeld Uitslagen: eerste klas: Casino- Paepe 1-6, Vooruit-Du Com merce 4-2, Bron-Zagers 3-1, Van de Bosse-Wapen van Sluis 4-0, Casino-Hoekert 0-5, Bron- Paepe 7-3, Breskens'82-Du Commerce 0-5; tweede klas: Jopie-Cok 1-3, Bonte-Holie- rook 5-0, Sikkels-Victory 4-9. Standen: eerste klas: Paepe 20- 32, Hoekert 20-30, Bron 20-26, Vooruit 19-23, Zagers 19-17, Van de Bosse 19-17, Casino 20- 17, Du Commerce 20-13, Wapen van Sluis 19-12, De Zwaan 20- 10, Breskens'82 20-10; tweede klas: Cok 19-34, Bonte 17-29, Victory 19-25, Sikkels 19-22, Cebeco/Zuidwest 19-19, De Ploeg 19-16, Wiebs Tap 19-16, Oude Raedthuys 18-14, Jopie 20-14, Buitenlust 20-9, Holie- rook 19-6. had geen negatieve invloed op de wedstrijd. Het werd een snelle en aan trekkelijke partij van beide zijden. Voorwaarts beheerste de beginfase. De Axelaars trokken fel van leer en zetten de thuisploeg op een 10-20- achterstand halverwege de eerste helft. Deze score werd via uitstekende afstandsscho ten bereikt. Via goed verdedi gingswerk en snelle uitbraken van met name Edwin de Dob- belare slaagde Operatie '71 er toch in om Voorwaarts bijna in te halen bij de rust: 24-26. De tweede helft gaf hetzelf de wedstrijdbeeld. Snel en agressief basketbal met veel scoringskansen aan beide zij den. Met nog zes minuten te spelen had Operatie '71 toch een kleine opening gevonden: 46-40. Voorwaarts zette alles op alles in een goed slotoffen- sief en kwam in de laatste mi nuut langszij50-50. In de slot seconden volgden nog kansen aan beide zijden, maar de sco re bleef in evenwicht. Een uit stekend begin voor beide teams. Uitslagen overige bekerwedstrij den: dames: Voorwaarts 2-Voor- waarts 3 54-42, Voorwaarts 1- Voorwaarts 2 35-48, Voorwaarts 2- Voorwaarts 1 54-42, Voorwaarts 3- Stone Dunkers 36-23, Voorwaarts 1-Stone Dunkers 72-66; meisjes- kadetten: Operatie'71-Voorwaarts 2 2-0; jongens: Voorwaarts-aspi- ranten-Voorwaarts-kadetten 43- 79. SLUISKIL - Tweedeklasser Sluiskil heeft zich al danig ge roerd op de spelersmarkt. Voor het komende seizone heeft de Sluiskilse hoofdmacht zich verzekerd van de komst van Paul van Bambost (Ter neuzen), Mark de Kunder (Terneuzense Boyus) en sinds kort van Gerard Dellaert van RIA. AXEL - De voetbalvereniging AZW heeft voor volgend sei zoen enkele aanwinsten erbij. Hans Radt, toekomstige trai ner van de vereniging, kan zijn selectie met voorlopig twee spelers uitbreiden. John Moes, de huidige laat ste man van Corn Boys, heeft zich aangemeld bij de zater dagvereniging, evenals Rik Wouters, die het afgelopen sei zoen als middenvelder uit kwam voor vierdeklasser Axel. „Voor AZW een goede zaak, want afgfelopen seizoen is toch gebleken dat de selectie te smal was", aldus een woordvoerder van AZW. Spelmoment uit de basketbalwedstrijd tussen de herenteams van het Oostburgse Opera tie'71 en Voorwaarts. Een Operatie'71-verdediger en een Voorwaarts-aanvaller trachten de bal uit de rebound te bemachtigen. In witte broek het Axelse Voorwaarts in actie. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De finale voor de Zeeuwse voetbalbeker voor zaterdagclubs gaat tussen Heinkenszand en SVD en wordt zaterdag 25 mei ge speeld op het veld van Hoede- kenskerke, aanvang 14.30 uur. In de maandagavond gespeel de halve finales won Hein kenszand met 3-1 van Middel burg en SVD wipte Hoede- kenskerke met 1-0 HEINKENSZAND-MID- DELBURG 3-1 - Een gelijk opgaande eerste helft. De bes- te kansen waren toen voor Heinkenszand. Het duurde tot drie minuten voor rust voor Leo Boonmam de score open de. Een strafschop, door Piet Moes benut, bracht Middel burg vlak daarna weer op ge lijke hoogte. De tweede helft was van minder gehalte en met veel middenveldspel. Ze ven minuten voor tijd bracht Henk van de Brink, na aange ven van Sjaak Kole, Hein kenszand opnieuw op voor sprong. Kort voor tijd scoorde Van de Brink opnieuw. SVD-HOEDEKENSKERKE 1-0 - Weinig krachtsverschil in dit duel. De verdedigingen waren bij beide teams het best op dreef. Er waren weinig kansen. Een kwartier voor tijd scoorde Mart van de Guchte, na een uitstekende SVD-aan- val. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De handbal vereniging GSC uit Goes en trainer John Jansen zijn over eengekomen het contract van Jansen te verlengen met één seizoen. Voor Jansen bestond er maar één voorwaarde en dat was het feit dat de voltalli ge selectie intact zou blijven. Jansen: „Anders had ik weer opnieuw moeten begin nen met de opbouw van een ploeg. Dan was ik niet meer gebleven. Weer iets opbouwen is geen probleem, maar dan wel bij een nieuwe vereniging. Gelukkig kan ik met dezelfde ploeg verder en krijgen we zelfs versterking van Mar- greet Luysterburg van EMM en Lous Hermans van Olym pus. Ik zie het met deze groep wel zitten in de tweede divisie. Dat was voor mij de voor waarde. Verder zitten het be stuur en mijn persoontje op dezelfde lijn, dus een contract verlenging is een logisch ge volg". STEENBERGEN - Tijdens atletiekwed strijden in het kader van de landelijke competitie voor senioren in Steenbergen bracht Corrie Dekker het clubrecord van Scheidesport op de drie kilometer naar 11.45.0. Daarmee dook ze ruim vijf secon den onder haar oude record van 11.50.6. Andere opvallende prestaties van de Scheldesport-leden waren het versprin gen van Ankie Lammertink met 4.80 me ter, de winst van Colinda Dekker bij het speerwerpen met 30.16 meter en de winst van de 4 x 100 meter-estafetteploeg, die won in 52.6. Dit kwartet werd gevormd door Colinda Dekker, Ilse Westerik, Jo- landa van der Hooft en Ellen Roose. De dames eindigden als tweede met 11.040 punten kort achter het winnende AV'56, dat 11.060 punten realiseerde. Bij de heren waren de prestaties min der. Scheidesport eindigde ais negende met 12.018 punten. Voor een opmerkelijk feit zorgde Henk-Peter de Jonge door de kogel naar 11.12 meter te stoten. Hij kwam daarmee in de buurt van het uit 1962 daterende clubrecord van Jan Jo- hannise, die toen in Retranchement tot 11.22 meter kwam. Van ome basketbalmedewerker MIDDELBURG - BC Sas 1 heeft als eerste Zeeuws- Vlaamse basketbalploeg de finale van het bekertoer nooi van het NBB-rayon zuid kern Zeeland bereikt. Dynamo '70 werd op eigen terrein met ruime cijfers verslagen. Twee minuten voor het be gin van de wedstrijd stonden er nog maar vier Sassenaars op het veld. De andere drie ar riveerden vlak voor het eerste fluitsignaal, zodat de voorbe reiding niet optimaal was. Bo vendien waren er slechts drie spelers uit de kern van BC Sas 1 aanwezig. De rest was nood gedwongen gerecruteerd uit het reserveteam. Tot overmaat van ramp leed de Sasse formatie ook nog aan overschatting. Dit resulteerde in een ongeconcentreerde en slordige eerste helft van de be zoekers. Dynamo had de zaken onder controle en had de tien punten handicap al bij rust goedgemaakt: 50-46 (=50-36). Tijdens de pauze werd een hartig woordje gewisseld in de kleedkamer. En met het ge wenste resultaat. De tweede helft gaf het te verwachten Sasse overwicht te zien, vooral door het goede werk van spelverdeler Karl Doolaeghe (24 punten) en Mare Pieters (26 punten). Zij tilden de rest van het team over het dode punt heen. BC Sas kon toch nog verdiend en met ruim verschil winnen: 70-98 70- 88). De finale is in Kapelle. Za terdag 1 juni om 20.00 uur valt de beslissing in de wedstrijd tegen de winnaar van de an dere halve finale: Jumping Crabs 1 of Dynamo '70 2. Van ome atletiekmedewerker GRAAUW - In het clubge bouw van SV Aloy wordt van daag de laatste bijeenkomst belegd voor de deelnemers aan de elfstedentocht, die in juni zowel lopend als fietsend kan worden afgelegd. Er is nog een aantal plaatsen vrij voor deel name. Deze bijeenkomst be gint om 20.00 uur. De toerafdeling van SV Aloy nam deel aan de 210 kilo meter lange tocht Graauw- Stekene-Geraardsbergen-Gra auw. De twintig man sterke groep, onder leiding van Paul van Troost, mocht als grootste deelnemende formatie een fraaie bokaal in ontvangst ne men. Van ome motorsportmedewerker VENHUIZEN - Het KNMV- wegracedebuut van veteraan Adri de Ridder uit Terneuzen heet nogal wat opschud ding, in de goede zin van het woord, veroorzaakt tijdens de nationale kampioensrace in Venhuizen. Door zijn fa belachtige rijstijl slaagde hij er in om met zijn 350 cc-Ve- locette op te rukken van de laatste naar de negende pa- lats en dat terwijl zijn meeste concurrenten op zware 500 cc-machines zaten. Doordat, het circut van Venhuizen over welgeteld vier bochten en vier rechte stukken beschikt, waren de kan sen van De Ridder op een hoge klassering gering. De op bouw van zijn 500 cc-Triton is nog in volle gang. Voorlo pig moet hij dus verder met de 350 cc-Velocette die in ac celeratie nogal wat te kort komt ten opzichte van de hal ve liters. Omdat hij een nieuwkomer was, moest hij ook nog eens op de laatste startrij plaatsnemen, maar na het vallen van de startvlag heeft men De Ridder in Venhui zen zeker leren kennen. Voor de volgende wedstrijd heeft de Terneuzenaar snode plannen, want die wordt verre den op het TT-circut van Assen, een echt stuurcircuit en daar wil hij zijn slag slaan. Van ome motorsportmedewerker KALLO - Op het loodzware zandcircuit van Kallo waren bijna alle Zeeuwse motor cross-toppers uit de Belgische Liefhebbers Bond weer in de voorste gelederen te vinden. De meest opvallende prestatie leverde Herman van de Bos uit Koewacht, die in navolging van Sa m Jansen en Alex WArrens een podiumplaats bij de 500 cc-categorie junioren veroverde. De Husqvarna-piloot heeft al een lange weg achter de rug om tot dit succes te komen. Dit jaar debuteerde hij in de 500 cc-juniorencategorie, nadat hij een aanloopperiode van enkele seizoenen bij de 250 cc- klas debutanten doormaakte. Op de halve liter leek de boomlange Van de Bos echter beter tot zijn recht te komen, iets wat hij met een stijgende prestatiecurve onderstreepte. Zondag meldde hij zich echter definitief bij de topmannen aan, want met een vijfde plaats in de eerste reeks en een derde plaats in de tweede manche werd Van de Bos fraai derde in de eindstand. In de 125 cc-klas debutanten waren Steven Mangnus en Jan Jansen aan elkaar gewaagd. Met het kopwerk konden zij zich dit keer niet bemoeien, maar beiden behaalden een derde en een vierde plaats. De chronometer moest daarom tussen hen de beslissing bren gen. Die viel uiteindelijk met drie seconden verschil uit in het voordeel van Jansen. Uitslagen: debutanten 125 ec: 1. Axel Holvoet, België; 3. Jan Jan sen, Hoek; 4. Steven Mangnus, Vo gelwaarde; 6. André van Espen, Axel; 18. Rudi Dieleman, Axel; 20. Patrick Sponselee, Kloosterzande; 23. Marco de Smet, Terneuzen; ju nioren 250 cc: 1. Gino de Jonghe, Sluiskil; 2. Ronnie Walhout, Sluis kil; 7. Eric Blaeke, Sluis; 9. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 13. Ronald Doens, Biervliet; 500 cc: 1. Guy Dhaene, België; 3. Herman van de Bos, Koewacht; 5. Sam Jan sen, Sluiskil; 8. Alex Warrens, Os- senisse; nationalen 250 cc: 1. Rik Claus, België. 500 cc: 1. Ronny Ver- cauteren, België; 4. Peter Nefs, Os- sendrecht; 7. Peter van de Ree, Zaamslag; 8. Rudi Vink, Axel; in ternationalen 250 cc: 1. Ad Valen- tijn, Rucphen; 3. Marius Valentijn, Rucphen; 8. Kees Sep, Middelburg; 17. Martien Jansen, Sluiskil; 22. Ko Walhout, Sluiskil; 500 cc: 1. Pierre Schroyen, België; 3. René van der Made, Oosterhout. Van ome atletiekmedewerker DONGEN - RKHAV-at- leet Jan van Laarhoven is als derde geëindigd in een 20 kilometer lange wegwedstrijd in het Bra bantse Dongen. Van Laarhoven zette een tijd neer van 1 uur, 6 minuten en 55 seconden. De zege was voor Leon Weijers van AV Nijme gen. Zijn winnende tijd was 1.03.27. ST.-AMANDSBERG - De Gentse basketbalvereniging Batavo hield een niet alle daags basketbalevenement: 24 uur non-stop basketbal. De dames van Voorwaarts open den het geheel tegen BBC Oostakker. Voorwaarts won met 35-29. De Belgische dames namen de leiding met 6-10, maar Voorwaarts kwam terug. Via 12-12 ging Axel door naar een 21-14-ruststand. Dank zij de goede Axelse verdediging kon Oostakker zeven minuten niet scoren. In de tweede helft ging Voorwaarts goed door via een goed spelende Wil Melser (17 punten) en Heieen van Grem- bergen (10 punten). Halverwe ge de tweede helft stokte de Axelse aanval tien minuten. Oostakker kon enigszins te rugkomen, maar de winst kwam niet in gevaar: 35-29. HANS VIS uit 's-Graven- polder won zondag een ju- niorenkoers in Roosendaal. ADRIE VERMUE uit Ka pelle werd achtste. T

de Stem | 1985 | | pagina 9